Malcorps oppermachtig Schaken om jeugdtitel van start AZYY soepel langs Goes in oefenpartij Toernooizege GDYY-dames sluiskil «ilvinnaar oernooi Jieskens PLOMA ÈBEDRIJF [NVB-jeugd Huldiging spelers van SDO Cappendijk start sterk in HuZaVo a; iaaMDAG 22 AUGUSTUS 1983 t8 PAGINA SPORT 6 en. Samen met een extra-,Ban Malcorps toonde zoals EISCHE „LOTTO" NDMAKING NDMAKING lij een in Gissingen MEENTE BORSELE sport in 't kort in onze paardesportmedewerker ;(VEDORP - Tijdens het jr de Weelruiters gehouden jcours hippique toonde de uipe van De Zwinruiters pcrmachtig te zijn in de af- lingsdressuur. Zowel in de als in de L-klas pakte de uit Nieuwvliet de titel. verwachten was haar kun- n in de Z-dressuur. Onbe- fjgd pakte zij de meest be erde trofee. pe prijs voor de grootste etivogel kon zonder meer ebedeeld worden aan Izak videorecorder. Apart voor s deze maarid nog even if bel voor de dichtstbijzijn- vestiging: 030 - 611846. van Eyzeren. Met Interpol 2 was hij doorgedrongen in de barrage bij het Z-springen en leek zodoende een goed uit zicht op de winst te hebben. Een val betekende echter uit schakeling van deze Zeeuwse topper. Winnaar in deze groep werd uiteindelijk Hans Kaas met Little Action van De Zwinruiters. Het mennen werd een zege voor David Coppoolse van Oranjezon met Abye. Uitslagen DRESSUUR: Ring 3 B-klas: 1. Mark Steyn met Torpodist (Weel- ruiters), 2. Gerdian Timmerman met Select (Paardebloem), 3. Jean- net Kooman met Unica (Westelijke Schouwen). Ring 4 B-klas: 1. Jo- zien Tramper met Orlano (Noord- Beveland), 2. Ria Boot met Natasja (Westelijk Schouwen). Ring 4 L- klas: 1. Marie-Louise Gelok met Ursula (Oranjezon), 2. Kees Stou ten met Tornado (Schouwserui- ters), 3. Adrienne Luteyn met Par ka (Haringruiters). Ring 5 L-klas: 1. Resi Kosters met Ramona (Grae- ve Jan), 2. Betsie Walhout met Or chidee (Haringruiters), 3. Alexand ra van der Peyl met Unette (Zwin ruiters). Ring 6 L-klas: 1. Sandra van Geetsum met Olita (Graeve Jan), 2. Marjo Verveer met Salazar (Westelijk Schouwen), 3. Anja de Hullu met Sirtaki (Zwinruiters). Ring 7 L-klas: 1. Jan Meyers met mr. Abgar (Oranjezon), 2. Jeanet Hoekman met Ballerina (Reimers- waal), 3. Bernadette Bogaert met Unique (Zwinruiters). Ring 8 L- klas: 1. Jenny Dekkers met Tam boer (Haringruiters), 2. Marjan Timmerman met Roelie (Paarde bloem), 3. Johan Wilmink met Ro bijn (Oranjeruiters Willemstad). Ring 9 M-klas: 1. Nel de Groene met Phoenix (Dijkruiters), 2. Leo nard Kuzee met Lady (Reimers- waal), 3. Jacqueline Bergwerff met Peter Spencer (Oranjezon). In springen: 1. Ron Neelen met Roxy (Oranjeruiters Willemstad), 2. Ale xandra van der Peyl met Unette (Zwinruiters), 3. Mark Steyn met Torpodist (Weelruiters). L-sprin- gen na barrage: 1. Colinda Augus tijn met Floris (Oranjezon), 2. Ha rold Cornelissen met Amon (Hulst), 3. Wim Huys met Pandour (Luctor et Emergo). M-springen na barrage: 1. Liesbeth Schijve met Nicolette (Zwinruiters), 2. Leonard Kuzee met Sonja (Reimerswaal), 3. Donny Morel met Rebel (Zwinrui ters). Progressief springen L-klas: 1. Anja van Doezelaar met Ebra- him (Weelruiters), 2. Wim Huys met Pandour (Luctor et Emergo), 3. Kees de Visser met Michelle (Gou we Reyers). Springen Force en Speed M en Z in handicap: 1. Lies beth Schijve met Nicolette (Zwin ruiters), 2. Donny Morel met Rebel (Zwinruiters), 3. Leonard Kuzee met Luctor (Reimerswaal). iiiiiiiiiiiniiHlpniniiiiiiMuiijiiiiiiliiiïlliiiiiiiiiiiiliiiiliiiiliillii enorme prijzenbedragen, thans Breda De la Reijweg 17, tel. 076- of tel. en u ontvangt alle inlichtin- ULHELMINADORP - „Dit is zondermeer mijn iooiste overwinning", riep de Axelaar Wim den gelsman uit na de uitermate spannende ontkno- ing van de tiende Ganzetrek, een langebaan fvemklassieker over 2000 meter. Den Engelsman eeft de laatste jaren op het onderdeel schoolslag reinig concurrenten gehad. Nu in Wilhelminadorp reeg hij die wel in de persoon van Patrick Braam it Middelburg. o m. te MIDDELBURG. BREDA. nLBURG en 's-HERTOGENBOSCH nuari 1984 in 10 plaatsen onder toe- linisterie van Economische Zaken. 1CHTING HORECA OPLEIDINGEN ul. van Stolberglaan 47, 2595 CA 370-868483, ook 's avonds. wsch-Vlaams Borgstellings- uzen vön het Borgstetlingsforlds sn bekend, dat de „Stichting is Borgstellingsfonds" con- Minister van Economische Za- els is opgeheven 15 heden liggen dfe arChrefstiiik': avig borgstellingsfonds in de rarplaats in de provincie Zee- rg- 11921118311 jgustus 1983 van de „Stichting Zeeuwsch- ingsfonds", Tip - voorzitter van voormeld - secretaris-penningmeester \ds De kersverse Nederlandse impioen op de 100 en 200 me- schoolslag bij de jeugd van It jaargang 1967. Aanvanke- kzag het er dan ook naar uit de gemakkelijk zwem ende Braam deze wedstrijd gaan winnen. Halverwege wedstrijd - na het keerpunt raakte hij even los van zijn genstanders maar hij zette et door. Anton Thoen uit wacht zag het gevaar en ist aansluiting te krijgen, loennam in zijn kielzog Den igelsman weer mee, zodat de ipgroep weer compleet was. lm den Engelsman, wetende t hij in de eindsprint kans- zou zijn tegen Braam, ïhoogde langzamerhand het ido. Dat was in deze situa- van Borsele maakt ter voldoening in artikel 22 van de Wet op de ing bekend, dat de gemeenteraad van 7 juni 1983 heeft besloten te bestemmingsplan wordt vogfbe- :eel Kuijpersdijk 18 te 's-Heeren- aekend gemeente Borsele, sektie en 305 ged., een en ander zoals en op de bijbehorende tekening. sn de daarbij behorende tekening 3 augustus 1983 voor een ieder ter e bureau ruimtelijke ordening, in milieu, Stenevate 10 te Hein- ge augustus 1983. oornoemó- ■*-* *-■* J drs. G.C.G. van den Heuvel raaie zege Wim Den Engelsman Van onze zwemmedewerker Van onze sportmedewerker LISSINGEN - De zogenaam- i technische dag die de «gdafdeling van de KNVB deling Zeeland in Vlissingen i de accommodatie van de letbalvereniging Walcheren 'lid, is een geslaagde opening nhet nieuwe seizoen gewor- Aan dit evenement werd mr een zestigtal jeugdvoet- ijlers, de geselecteerde B- en ■junioren, deelgenomen. Als nciale gastdocent mocht ugdvoorzitter Henk Hooger- "d Nico Labohm, de assis- bondscoach, verwelko- |en- Het was laatstgenoemde e de doelstelling van het mgdplan Nederland uiteen Ute waarna Tonny Sheilds a lezing hield betreffende de Borging. Na de middag frd een zogenaamd spellen- tcuit afgewerkt, waarna er tr'd gevoetbald tussen de ®pen Zuid en Noord. De -Sdplanactiviteiten worden 'der leiding van trainer Jo Waal 31 augustus voortge- 'I met een oefenpartij n wethouders van Borsele ma- et bepaalde in artikel 3 van de erordening Zeeland bekend Justus tot en met 21 september ireau algemene zaken ter ge* e Stenevate 10 te Heinkens* ligt een aanvraag met bijlagen S. de Winter, wonende Nis- ,e Nisse, om vergunning tot het een perceel bouwland, ge|e' renteweg te Eilewoutsdijk, ka* I gemeente Borsele, sektie N, .buut' )itiitozgnsi93 liJi"" :e termijn kunnen schriftelijk® i de inwilliging van dit verzoek ind bij Gedeputeerde Staten >int-Pieterstraat 42 te Middel- 26 juli 1983. neester en wethouders emd, C. G. van den Heuvel ïeester. van Put, iris fan onze sportmedewerker teSKENS - Sluiskil heeft sterk bezette toernooi voor "idaardteams dat de voet- 'kereniging Breskens hield bonnen. In de slotwedstrijd Sluiskil aantreden te- net team van de organise- He vereniging, dat met «act evenveel matchpunten hetzelfde doelsaldo als gerangschikt stond. een gelijk opgaande 1' met veel middenveld- begon Sluiskil steeds !r greep op de wedstrijd te K en wist verdiend de naar zich toe te trekken een doelpunt van Paul Ner Hooft. „"itslagen: Breskens-Zaamslag "Reuzen-Axel 1-0, Sluiskil- 2-0, Breskens-Axel 2-0, '6 (wTlT®'u H O-2, Zaamslag- 7 Breskens-Terneuzen 2-0, •Wuiskil 1-2, Terneuzen- &S 0-1, - Istand: Breskens-Sluiskil Hs--"""u 1. Sluiskil, 2. Bres- ),i' eaamslag, 4. Terneuzen, 5. tie een goede taktiek. Braam probeerde verschillende keren met een tussensprint weg te lopen, doch door het hoge tem po werd het niet meer dan een halve meter. Telkens vingen Thoen en Den Engelsman deze tussensprints op. De laatste 200 meter was enorm span nend. Precies naast elkaar gingen Braam en Den Engels man op de finish af. In dit ge weld moest de moegestreden, maar uitstekend zwemmende Anton Thoen capituleren. Pre cies op de laatste meter wist Den Engelsman met een ge weldige laatste armdoorhaal als eerste aan te tikken. Spanning was er ook op het onderdeel vrije slag dames, al hoewel het hier gaat om de ge bruikelijke strijd tussen de Bruinvis-meisjes Van Haelst en Goethals. Ook nu weer streden Jannine Goethals en de zusjes Van Haelst zeer fa natiek om de overwinning. Els van Haelst wist van geen wij ken, maar ook Jannine Goet hals wilde niet onderdoen. Het werd een geweldig spannende slotfase, waarbij beide meisjes nagenoeg gelijk aantikten. De kamprechters wezen Jannine Goethals aan als winnares. Aanzienlijk minder span ning was er op de overige on derdelen van de Ganzetrek. De Middelburger Rob Geervliet zwom bij de vrije slag heren een schitterende stijl na een ruime zege. De strijd om de tweede plaats leek in het voor deel te worden beslist van de Sassenaar Peter Claes, doch die zwom tegen de vlak voor de finish staande dukdalf op, waardoor Wagenvoort uit Goes de tweede plaats voor zich opeiste. Sandra Verdonck uit IJzen- dijke nam na de start de lei ding en liep gestadig uit tot een voorsprong van ruim twee minuten. Op de 800 meter vrije slag meisjes liet Sylvia Schmitt - eveneens van de Bruinvis uit Sas van Gent - een goed eindruk achter. Zij won met ruim verschil van Mellany Vonk van de Storm vogel uit Vlissingen. Schmitt was vijftien seconden sneller dan de winnaar bij de jongens en het was André van Zijp uit Middelburg. De uitslagen waren: 800 meter vrije slag jongens onder de 12 jaar: 1. A. van Zijp (Luctor) 12.18, 2. M. Cleyser (Luctor) 13.40, 3. A. van de Berghe (Koewacht) 14.03, 4. B. Eek- hardt (Stormvogel) 14.06, 5. J.-P. Reunis (Koewacht) 14.12, 6. J. Tramper (De Ganze) 15.04, 7. E. Philipse (Zeelandia) 15.11, 8. T. Vercauteren (Schelde) 15.26. 800 Meter vrije slag meisjes on der de 12 jaar: 1. S. Schmitt (Bruin vis) 12.03, 2. M. Vonk (Stormvogel) 12.37, 3. L. Kanse (Braakman) 13.23, 4. A. Bertram (Koewacht) 13.59, 5. M. Buijs (Luctor) 14.03, 6. L. van Wijk (Otters) 16.12, 7. K. Vrolijk (Schelde) 16.38, 8. E. Stijns (Storm vogel) 16.45. Vrije slag heren: 1. R. Geervliet (Luctor) 26.03, 2. A Wagenvoort (De Ganze) 26.43, 3. P. Claes (Bruinvis) 26.46, 4. L. Verhage (Luctor) 27.22, 5. T. Vinke (Schel destroom) 27.24, 6. L. Claes (Bruin vis) 27.27, 7. P. Post (De Ganze) 27.35, 8. P. van der Uit (Schelde) 27.45, 9. F. Simpelaar (Scheldes- troom) 27.47,10. H. Murre (Schelde) 27.53. Vrije slag dames: 1. J. Goethals (Bruinvis) 27.06, 2. E. van Haelst (Bruinvis) 27.06, 3. N. van Haelst (Bruinvis) 27.16, 4. L. van de Vlies (Luctor) 28.57, 5. M. de Zeeuw (Scheldestroom) 28.58, 6. E. Haak (De Otters) 29.03,7. C. Pekaar (Luc tor) 29.13, 8. I. de Waard (Luctor) 29.41, 9. R. Geervliet (Luctor) 30.43, 10. L. Sierevogel (Luctor) 30.54. Schoolslag heren: 1. W. den En gelsman (Otters) 32.25, 2. P. Braam (Luctor) 32.26, 3. A. Thoen (Koe wacht) 32.34, 4. W. van de Berghe (Bruinvis) 34.41, 5. H. Bondewel (Scheldestroom) 36.08,6. M. van der Hooft (Schelde) 36.18, 7. A. Dikker (Otters) 36.24, 8. M. Willaert (Bruinvis) 36.38, 9. S. Verdonck (Scheldestroom) 36.50, 10. F. Lam bert (Otters) 36.53. Schoolslag dames: 1. S. Ver donck (Scheldestroom) 35.32, 2. M. van Kleven (Luctor) 37.49, 3. I. Schauwvliege (Bruinvis) 38.27, 4. E. Hamelinck (Schelde) 39.01, 5. L. Thoen (Koewacht) 40.34, 6. P. Bij sterbosch (Schelde) 40.35, 7. A. Sijtsma (Schelde) 40.55, 8. C. de Kort (Otters) 42.28, 9. C. Meerman (Otters) 42.35, 10. C. Heijdens (Luc tor) 42.42. Op de foto het viertal dat voor Zeeuwsch- Vlaamse successen zorgde in de Ganzetrek, een langebaanwedstrijd zwemmen van De Ganze in Wilhelminadorp. Van links naar rechts: Sandra Verdonck, Jannine Goethals, Sylvia Schmidt en Wim den Engelsman. - FOTO WILLEM MIERAS Van onze sportmedewerker GOES - De eerste ronde van het persoonlijk Zeeuwse kampioenschap jeugdscha- ken heeft geen verrassende uitslagen opgeleverd. Verre weg de meeste partijen, die in het clubgebouw van de Goese schaakvereniging werden afgewerkt, eindig den in een regelmatige zege voor een van de schakers. Gespeeld werd in drie groe pen. De A-groep telt 18 spe lers tot 20 jaar, de B-groep is de grootste groep en bestaat uit 30 man tot 16 jaar en de C-groep, tot 13 jaar, is de kleinste groep en telt 12 schakers. Voogt leverde geen enkel probleem op voor de Lan- dau-schaker Ad de Feyter. De Axelaar won. Eenzelfde resultaat liet zijn clubgenoot Eric Bolleman noteren in zijn partij tegen Westdorp. Eric Janse uit Terneuzen deed voor dit Axelse duo in de A-groep niet onder. Hij versloeg Boone uit Kruinin- gen en pakte eveneens het volle punt. Een kunststukje dat Masjenka Dubbeldam, eveneens spelend voor de Terneuzense schaakclub, te gen Van de Hil herhaalde. De HWP-spelers Van Dors- selaer en Van Kampen trok ken zich terug zodat de Sas- se schaakclub geen spelers in de A-groep heeft. In de B-groep had Martin van Kampen zich laten ira- geschrijven. Als grote onbe kende klopte hij Vermeulen, zodat deze HWP-schaker m, -t Li 'fif™-: -- 'M 'T Eric Bolleman begon sterk in de eerste ronde van het persoonlijk Zeeuws kampioenschap schaken voor de jeugd. De Axelaaar sloot zijn partij in de A-groep met eén zege af. - F0T0 ARCHIEF DE STEM mede de ranglijst aanvoert. Zijn clubgenoot Lauret liep tegen Van Dijke tegen een nederlaag aan. Hetzelfde overkwam de derde HWP- speler Van de Berghe tegen Meuleman van Landau en de vierde man uit Sas van Gent, Ranschaert, tegen Geldof. Manfred Kindt van de Sasse schaakclub kreeg eveneens geen cadeautje toegewezen. Alex de Ridder van Landau gaf hem geen enkele kans op de zege. Beter verging het mark de Waal, die eveneens voor HWP speelt. Hij klopte in een korte partij Johnny Die- leman uit Terneuzen en geldt als een van de kans hebbers voor de titel. Michel Dubbeldam uit Terneuzen klopte Van Leer terwijl haar clubgenoot Jacco van der Vaart de baas bleef over Bril en Martens van dezelfde club zijn partij toegewezen kreeg omdat zijn tegenstan der niet kwam opdagen. Hetzelfde deed overigens Hans van de Sande uit Ter neuzen, waardoor Meyer de partij cadeau kreeg. Het treffen tussen de Terneuze- naren Bas van de Vaart en Ric Roose eindigde als enige partij in een remise. In de C-groep pakten de Zeeuwsch-Vlaamse verte genwoordigers, Dèlfroid van HWP en Marco Dieleman uit Terneuzen, de volle buit. De volgende ronde om het persoonlijk jeugdschaak- kampioenschap van Zeeland wordt gespeeld in Souburg op 3 september. De derde ronde wordt in Sas van Gent, was Axel, afgewerkt op 10 september, de vierde ronde is 22 oktober in Zie- rikzee, waarna de vijfde ronde in Axel wordt afge werkt op 19 november (was in Middelburg). De zesde ronde speelt zich af in Mid delburg 21 januari 1984 (was Sas van Gent) waarna de slotronde 25 februari in Ter neuzen wordt gespeeld. UITSLAGEN: A-groep: De Feyter-Voogt 1-0, Haak-Clarisse 1-0, Van Dijke-Riemens 0-12, Ton-Van Klaveren 1-0, Bolle- man-Westdorp 1-0, Janse-Boone 1-0, De Vrieze-De Wolf 0-1, Dub beldam-Van de Hit 1-0, Donker- Crijnssen 1-0. B-groep: Van Klumper-Caudron 1-0 regle mentair, Vermeulen-Van Driel 1-0, Van Dijke-Lauret 1-0, Van de Berghe-Meuleman 0-1, Kindt-De Ridder 0-1, Ran- schaert-Geldof 0-1, Dubbeldam- Leer 1-0, Bril-Van de Vaart 0-1, Martens-De Hont 1-0 reglemen tair, Van de Vaart-Roose L - L Otto-Vos 0-1, Meyer-Van de SAnde 1-0 reglementair, De Waal-Dieleman 1-0, Heyboer- Vigné 1-0. C-groep: Septer-Van Hattum 0-1, Brouwer-Reijn 1-0, Bossink-Delfroid 0-1, Kole-Po- ley 0-1, M. Poley-De Puit 1-0, Koolhoven-Dieleman 0-1. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Afgelopen zaterdag werd er weer volop geoefend door de Zeeuwsch- Vlaamse voetbalclubs. De re sultaten van die duels zijn sa mengevat in het volgende overzicht: BIERVLIET - OUD ZEEUWSCH-VLAAMS ELF TAL 4-4 - Voor rust een ster ker Biervliet dat vrij gemak kelijk naar een 3-0-voor sprong uitliep door doelpunten van Ward du Puy en twee keer Koos Krul. Na de thee verslap te de thuisploeg en kwamen de „oudjes" knap terug door een hattrick van Eugène Lauret. Via Tonny Hendrikse werd zelfs een voorsprong genomen. Uit een strafschop liet Ray mond Ingels de gelijkmaker voor Biervliet noteren. RVVH - HOEK 0-0 - Een leuke wedstrijd. Hoek gaf knap partij tegen tweedeklas ser RVVH. Vooral voor de pauze moesten de Zeeuwsch- Vlamingen niet onder doen voor RVVH. In de tweede helft wist de thuisploeg een licht veldoverwicht te creëren, maar tot treffers leidde dat niet. AZVV - GOES 5-1 - Een knappe zege van AZVV, dat vooral na rust soepel draaide. In de eerste helft was de thuis ploeg eveneens sterker en nam via Jaap Klein en Gerard Maas een 2-0-voorsprong. Het niet op volle sterkte uitko mende Goes werd na de her vatting zelfs naar een 5-0-ach- terstand gespeeld toen Gerard Maas (2x) en Jan de Pooter scoorden. In de slotfase scoor de Goes via Harold Eekhof te gen. HOOFDPLAAT 2 - SPUI 2-2 - Na een gelijk opgaande eerste helft, die afgesloten werd met een 0-0-stand, was Hoofdplaat na de thee de bete re ploeg. Desondanks nam Spui via Wim de Pooter de lei ding, maar zag Hoofdplaat langszij komen en zelfs een voorsprong nemen door twee treffers van Theo Steyaert. Twee minuten voor tijd scoor de Adrie Koekkoek de gelijk maker. HONTENISSE - YERSEKE 0-3 - Voor rust een enigszins gelijk opgaande wedstrijd. In die periode nam Yerseke een 0-1-voorsprong via Johnny Vette. Die speler zou in de tweede helft, toen Yerseke een veldoverwicht creëerde via goed combinatiespel, ook 0-2 scoren. Jan Hieftje maakte het derde doelpunt en stelde daar mee de eindcij fers vast. SDO - VOGELWAARDE 1-1 - SDO begint steeds beter te draaien. Na een nipte ne derlaag eerder in de week te gen Hontenisse, werd gelijk gespeeld tegen Vogelwaarde. Voor de pauze was Vogel waarde de iets betere ploeg en kwam op voorsprong via Gui- do Gelderland. In de tweede helft bood een verjongd SDO goed tegenspel en was zelfs re gelmatig gevaarlijker dan Vo gelwaarde. Op een pass van Wim Capello scoorde John de Rijk de verdiende gelijkma ker. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Afgelopen zaterdag werden er verschil lende voetbaltoernooien ge houden. De eindstanden daar van zijn samengevat in het onderstaande overzicht. GOES - Het damesteam van GDVV heeft het eigen sterk bezette toernooi gewonnen. In de finale klopte GDVV SKNWK met 5-0. Eindstand: 1. GDVV, 2. SKNWK, 3. GBA Den Haag, 4. LSVV'70 Leiden, 5. Zwart Wit'28 1 Rotterdam, 6. Zwart'28 2, 7. Kozakken Boys Werkendam, 8. JVC Den Hel der, 9. Blauw Zwart Wasse naar, 10. DSS'26 Vlaardingen. 'S-HEER ARENDSKERKE - De voetbalvereniging 's- Heer Arendskerke hield een toernooi voor tweede en derde elftallen. De gecombineerde eindstand van dit traditionele toernooi was: 1. Patrijzen, 2. Heinkenszand, 3. 's Heer Arendskerke. Van onze sportmedewerker LAMSWAARDE - Afgelopen zaterdag, voor aanvang van het vriendschappelijke duel tegen Vogelwaarde, heeft de voetbalvereniging SDO vier eerste elftalspelers gehuldigd. Maar liefst 250 competitie wedstrijden had dat viertal op zijn naam staan. George de Booy, Roger van Driessche, Peter Hulshout en Ewald Platjouw kregen voor die ruim elf seizoenen competitie voet bal een tinnenwandbord over handigd. Voor de echtgenoten was er het gebruikelijke bloe metje. HULST - De Huisterse zaal voetbalcompetitie is met doel puntrijke duels van start ge gaan. Met name het treffen tussen Cappendijk en Van Putte/Raats was een duel waar de doelpunten niet duur waren. Liefst tien keer knalden de mannen van Cappendijk raak, vijf treffers nam Patrick de Sutter hiervan voor zijn reke ning een daarmee diende hij zich onmiddellijk aan als kan didaat voor de topscorerstro fee. Uitslagen: Eerste klas: Goos- sens-Spitters/Bleijko 2-5, Holland se Zaadhandel-BLZ/Bilderbeek 4-0, Vervaet-Klaus/Napoleon 1-1, De Reizende Man-Sjalet 2-2, The Movies-Tempeliers 1-2. Tweede klas: Cappendijk-Van Putte/Raats 10-1, GTI-Neckermann 1-2, 't Witte Huis-Solmar Aloy 1-4, Meerpaal- Klaus/Napoleon 2 6-1, Biesbroeck- Schelde Lin 4-3. SAS VAN GENT - De voet balvereniging Corn Boys liet afgelopen zaterdag de A-ju- nioren en F-pupillen in actie komen. De A-junioren streden om de Jeroen Dubbeldam wisseltrofee, die door Honte nisse - na strafschoappen - ge wonnen werd. Eindstand: 1. Hontenisse, 2. HVV'24, 3. FC Bergen, Bergen op Zoom, 4. AZVV, 5. Clinge, 6. RIA, 7. Sluiskil, 8. Corn Boys, 9. Ge leen, 10. SLuis. F-pupillen: 1. Sluiskil, 2. RIA, 3. Sluis, 4. Corn Boys, 5. Philippine. SAS VAN GENT - De voet balvereniging Racing White hield een toernooi voor senio renteams. Eindstand: 1. Ter neuzense Boys 7, 2. HVV'24 3,3. Corn Boys 1 (zaterdagteam), 4. Racing White 1,5. Spui 4. VOGELWAARDE - De voetbalvereniging Vogelwaar de hield een jeugdtoernooi voor C-junioren, D-, E- en F- pupillen. De toernooien voor zondag werden afgelast in verband met de gesteldheid van het terrein. Eindstanden: C-junioren: 1. Terneuzense Boys, 2. Eksaarde België, 3. Vogelwaarde, 4. Terneuzen, 5. AZVV. Dl-pupillen: 1. AZVV, 2. Vogelwaarde, 3. Hontenisse, 4. Eksaarde, 5. Zaamslag. D2- pupillen: 1. Terneuzense Boys, 2. Vogelwaarde, 3. Philippine, 4. Steen, 5. Hontenisse. El-pu pillen: 1. Vogelwaarde, 2. AZVV, 3. IJzendijke, 4. Honte nisse, 5. SDO. E2-pupillcn: 1. Axel, 2. Terneuzense Boys, 3. Vogelwaarde, 4. Zaamslag, 5. Terneuzen. F-pupillen: 1. Oostburg, 2. Steen, 3. Vogel waarde, 4. Hontenisse, 5. Zaamslag. ZWEMMEN - Joop Lam van de Otters uit Bussum heeft de traditionele IJsselmeermara- thon gewonnen. Lam zwom de ongeveer 25 kilometer tussen Stavoren en Medemblik in 4 uur en 48 minuten. Hij was ruim twintig minuten sneller dan Edwin Kooiman. BASKETBAL - De debutant in de eredivisie basketbal bij de heren, Orca's uit Urk, heeft een 23-jarige Amerikaanse center gecontracteerd. Het is Michael 'Spiderman' Johnson, afkomstig van de universiteit van Las Vegas. QUADRATHON - In een nieuwe variant op uithou dingswedstrijden, de 'quadra- thon', is de 27-jarige Engels man Richard Crane eerste ge worden in Gravesend. Crane kreeg het voor elkaar 3,5 kilo meter zwemmen, 55 kilometer snelwandelen, 63 kilometer wielrennen en 28 kilometer hardlopen af te werken in 16 uur, 26 minuten en 49 secon den. VOLLEYBAL - Voor de eerste keer in de volleybalgeschiede nis heeft West-Duitsland ge wonnen van Oost-Duitsland. De Westduitsers zegevierden in een toernooi in Udine (Ita-

de Stem | 1983 | | pagina 13