Interesse voor de club neemt toe" trant een ►elaar Zege Steen VEEL BELANGSTELLING HUWELIJK SCHEELE 5EREND GOED den MR P.A. li DONGEN EÜNIE DMAKING ID 'T GILDE, VOORZITTER WV Peter Baecke. zondag in zijn 500ste wedstrijd voor Hoofdplaat: r&t |V~ ilMTE OOSTBURG üTERDAG 20 AUGUSTUS 1983 ICING errassingen in üernooi Goes Toernooi van Racing White Zaalvoetbal toernooi in Sas van Gent Toernooi van Corn Boys John Vermeule dicht bij Zeeuws record Rallycross in Goes RIA ontmoet oud-Zeeland A62 tóh—a- ikelbedrijf in levensmid- ip of te huur: lakte min. 200 m2. Niet jonden. g detailhandel van 200- nt betalen wij 'n hoge den voor 100% vertrou- Schrijf ons onder nr. dit blad. '9 nouders van Oostburg maken n zijn aan het Staatsbedrijf der ge vrijstelling te verlenen als van de Wet op de Ruimtelijke i, lid 8 der Woningwet, dit voor :t postkantoor, plaatselijk be- Oostburg, kadastraal bekend ictie E nummer 2518. iking hebben op het bouwplan stelling liggen met ingang van idurende veertien dagen voor esecretarie (Schouwburgstraat burg ter inzage, gedurende deze termijn schrit- het verlenen van de vrijstelling oen. 31983 rouders voornoemd, J.P.S.A Thomaes, burgemeester wnd. C. Geerse, secretaris T14 PAGINA SPORT 2 jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Van onze sportmedewerker ERNEUZEN - In een periode waarin pessimisme oef is, is het verheugend eens een optimistisch ge lid te horen. Te meer daar het niet alleen een loze reet betreft, maar een optimisme, dat gestoeld is i feiten. Verantwoordelijk hiervoor is Ad 't Gilde, orzitter van de wielervereniging Zeeuwsch- jaanderen, die zelf sinds kort zijn fiets tijdens ielerwedstrijden in de schuur laat staan. „Ik heb et te druk om nog langer bij de amateurs te rij en", geeft hij op als motivatie voor zijn beslissing ihet amateurpeloton gedag te zeggen. (Was ik nog langer blijven rijden bij de araa irs, dan was er te weinig tijd voor andere dingen iergebleven. Het werk vergt veel tijd en daarbij eek je altijd meer uren in een bestuur dan je tevo- verwacht. Al met al hinkte ik al een tijdje op ree gedachten, stoppen of rijden. Nu ik de knoop >b doorgehakt, geloof ik dat ik er goed aan gedaan »b", stelt 't Gilde, die naast zijn werk als voorzit- r van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen vens deel uitmaakt van het KNWU-districtsbe- uur en daarbij de belangen van de wielersport ihartigt in de Zeeuwse Sportraad. Werkzaamheden, die er naast zijn normale werk ie hebben geleid dat hij na drie jaar deel uitge- aakt te hebben van het amateurpeloton een punt ihterzijn actieve wielrenperiode heeft gezet. Eer- ir reed 't Gilde in de regionen van wilde bonden in België. Zijn studie economie in Rotterdam vergde toen teveel tijd om voldoende te trainen om mee te kunnen bij de amateurs. Eenmaal gearriveerd bij de KNWU bleek hij een goed clublid en schuwde hij het niet bestuurlijke functies op zich te nemen. Zodoende werd hij on verwacht voorzitter na het overlijden van Wim Hendriks. Voor 't Gilde was dit tegelijkertijd een vuurproef. Precies in een periode dat het wielerwe- reldje woelig was, doordat er zich een derde Zeeuwse club aandiende, starttte hij als preases. „Dat was een gecompliceerde situatie, die eigenlijk nog altijd speelt. Toch heb ik er geen spijt van dat ik die stap heb gezet". „Er is nog veel werk te verzetten, maar tot nu toe is het me niet tegengevallen. Niet op clubniveau en niet op districtsniveau. Te meer daar we positief bezig zijn geweest. Met name bij het organiseren van de interclubwedstrijden en het ongedaan zien te krijgen van het sluiten van de grens door de Bel gische Wieier Bond, waardoor veel renners gedu peerd werden. Daarvoor zijn we zelfs naar Brussel geweest. We hebben daar goede contacten gelegd met de BWB. Niet dat het veel uitgehaald heeft voor dit seizoen, maar voor het komende jaar denk ik dat het wel resultaten opgeleverd heeft". Zeer tevreden is Ad 't Gilde over zijn vereniging. Met name de belangstelling om lid te worden neemt weer toe. Hierover zegt hij„Verschillende jongens uit de trimwereld hebben al geïnformeerd om toe te kunnen treden als amateur, terwijl er ook weer meer interesse bestaat voor de groep junioren. De jeugdafdeling heeft zijn dieptepunt eveneens ge had. In die groep is een stabilisatie opgetreden, mo gelijk als gevolg van het feit dat het fietscrossen zijn hoogtepunt vermoedelijk gehad heeft. Daarbij komt nog dat we, renners uit onze club, al verschil lende koersen hebben gewonnen. Vier amateur- koersen in Zeeuwsch-Vlaanderen en twee klassie kers, plus goede klasseringen in verschillende an dere ritten". Een probleem voor wielerverenigingen als de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen zijn de zo genaamde gastrennersverenigingen. De beste ren ners uit een club krijgen daar een „contract" aan geboden en rijden daardoor in andere clubkleuren en voor andere belangen, 't Gilde zegt hierover: „Ik heb de indruk dat het een doodlopend straatje is. Binnen vijf jaar zie ik deze verenigingen verdwij nen. Het wordt steeds moeilijker voor de sponsors en dat kan de clubs ten goede komen. Die kunnen dan misschien gemakkelijker aan een sponsor ko men, waardoor de situatie ontstaat dat de renners weer echt voor hun eigen club gaan rijden en even eens als club aan klassiekers kunnen deelnemen. Als clubman zie ik de toekomst dan ook met opti misme tegemoet". Ad 't Gilde: te druk om zelf nog te koersen. - foto wim kooyman iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiHiiiia lessen Te Hulst: woens- n 10-11 uur. Dinsdagavond f uur. londerdagavond 19-20 en neldingen: Sophie Wilking: iiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii bestaan van onze Kath. Peda- '.h. Kweekschool St Antonius) de meisjeskweekschool (tot in ons gebouw op zaterdag- de Ped. Akademie (na 1967) tag 30 september a.s. hebt, vragen wij u om een ische opgave vóór 1 sept, met administratie: ische Akademie in 70. jitnodiging volgen dan. ien die willen deelnemen aan woensdag 28 sept. a.s. moe iden ïw reklameboodschap essen het onderste t de kan! lichtingen blad De Stem Rugbycluli in Zeeuwsch- lllaanderen Van onze sportmedewerker BIERVLIET Zeeuwsch-Vlaanderen heeft een rugbyclub. Tij dens de oprichtingsver gadering, die in Hoek is gehouden, werd besloten het initiatief van Ton Slijk en Paul van Leeu wen te honoreren met het definitief van de grond tillen van een rugbyclub. Dit ondanks het feit dat de animo wat tegenviel. Dit is mede een reden lom voorlopig nog geen laansluiting te zoeken bij de bond, maar als Dow- rugbyclub voorlopig een eigen bestaan te gaan lei den. In september willen de rugby-ers een wed strijd spelen op eigen ter rein, Wie de tegenstander wordt, is nog niet bekend. Onder leiding van Dolf Fukken wordt in de toe komst getraind. Het be stuur bestaat voorlopig uit een trio. De voorzit tershamer is in handen van Ton Slijk, Toos Bras penning functioneert als secretaresse en Paul van Leeuwen heeft de public relations op zich geno men. Nieuwe leden kun nen zich bij dit drietal opgeven. Van onze tennismedewerker 'ES - Het deze week door "IJsvereniging 't Halve tantje te Goes georganiseer- D-toernooi kent tot nu toe Me verrassende uitschake len van de geplaatsten. Zo j'd Eli Birnbaum uit Mid- ™Hlrg. die bovenaan het lema stond, uitgeschakeld fr Jacco Nieuwenhuijze met 'deiijke cijfers (6-1, 6-2). bassend was ook de uit- hkeling van thuisspeler 11 Ron Scholten door Jan o der Weele (3-6,6-7). Schol- verspeelde hiermee zijn Plaats. tweede geplaatste Marco Wker kende nog weinig "temen. Tegen Thijs van peen leverde hij slechts j games in (6-2, 6-0). Naast Poaum en Scholten moest een geplaatste speler het erspit delven. Diekhado Senaar, lid van de organi se vereniging, kwam net tekort tegen Frans ouw (4-6, 5-7) Het - eerste geplaatste da- sduo Van Dij k/Luitwieler n tot welke uitslag men «at is. Met 6-0, 6-0 scha- nzij de combinatie Voge- wvreeke uit. Blaauw/ en, ingeschat als tweede e duo, konden dit echter waarmaken. Haver/Van l nden bleken sterker (6-3, ,iJvaarna ook Baarends/ ■heester het moesten ont- .1 (6-2, 6-1). Corry van Joyce ter de Scholten stopten opmars van het duo 'tslagen; heren enkel: Nobels - Herman Man- II,- V-5. Dames dubbel: N/De Korte Groenen_ ^obels e-3. 6-4. Heren Pe Vries/Wolfert - Wert/De Wit 6-4, 6-1, I "on/Dominicus - De "Pper/De Schipper 6-2,6-2. „Ik houd niet van opdrachten" Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Peter Baecke: „Voor mij is het nog altijd ontspanning". Ze zijn er nog steeds, de club spelers bij uitstek. Peter Baecke, al 17 jaar aantre dend in het keurkorps van de voetbalvereniging Hoofdplaat, behoort tot dit uitstervend ras. Zondag hoopt de sobere, maar uiterst effectieve linker vleugelverdediger zijn 500ste duel in de geel-zwarte kleuren van het voetbalgekke dorp achter de dijk af te werken. Dit in een toernooi, waarin de formatie klaargestoomd wordt voor de komende competitie. Wie de tegenstander wordt, is nog niet bekend. Dat hangt af van de partijen, die vandaag op het programma staan. Ze ker is echter wel dat het tegen Sluis of Koewacht gebeurd. „Voor mij is het voetbal al tijd een brok pure ontspan ning geweest", aldus de 32-ja- rige leraar, al acht jaar in Ter- neuzen woonachtig, maar met echt Hoofdplaats bloed in de Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - De zaal voetbalafdeling van de zater dagclub Racing White '70 uit Sas van Gent houdt maandag 29 augustus een toernooi in de sporthal De Vlaanderen te Sas van Gent. De wedstrijden beginnen om zes uur en omstreeks elf uur wordt het toernooi afge sloten. De deelnemende ploe gen zijn: FC Reseda, Sas van Gent; Racing White 1; De Gravin, Westdorpe; De Rijn vaart, Sas van Gent; Racing White 2 en FC Molenkreek uit Westdorpe. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Zaterdag 27 augustus houdt de zaalvoet balcommissie van de voetbal vereniging Corn Boys een toernooi in de sporthal De Vlaanderen te Sas van Gent. Dit toernooi begint om een uur en zal omstreeks zes uur afgelopen zijn. De deelnemen de ploegen zijn: poule A: Corn Boys 1; Wilton, Axel; IZV, Sas van Gent; De Rijnvaart, Sas van Gent; poule B: Corn Boys 2; FC Molenkreek, Westdorpe; CPC, Sas van Gent en HKC, Terneuzen. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - De voetbal vereniging Corn Boys houdt zaterdag 20 en zondag 21 augustus voetbaltoernooien voor de jeugd. Zaterdag komen de A-ju- nioren en F-pupillen in actie en zondag de B-junioren en E-pupillen. De zaterdagvoetbalvereni ging Racing White '70 houdt zaterdag een toernooi voor se niorenteams. Dit toernooi be gint om 11.00 uur op het sport park aan de Schapersweg. aderen. Vijftien was hij, toen hij zijn opwachting in het eer ste van Hoofdplaat mocht ma ken. Hij herinnert het zich nog als de dag van gisteren. „Ik speelde nog in de B-junio- ren.Aan het eind van de com petitie, destijds in de tweede klasse van de afdeling, mocht ik regelmatig mee als reserve. Er was een speler, die wegens werk of studie in Holland zat en onregelmatig van de partij was. Was hij er niet, dan mocht ik opdraven". „Het begon op weg naar Grauw, om daar de plaatselij ke club te bekampen. In de bus kwam wijlen Achiel de Bruyc- kere, destijds voorzitter, naar mij toe met de mededeling dat ik aan de bak moest. De zenu wen gierden door mijn strotte- hoofd. Het eerste, het was niet niks. De oudere jongens, met onder meer Tonnie Martens en Guust Pielaert,hebben me echter op een bewonderens waardige manier opgevangen. Dat is nog altijd de kracht van Hoofdplaat. Het is een vrien- denploeg. Waar je ook van daan komt, direct word je ge accepteerd". Moest hij in de slotfase van die competitie als vervanger fungeren, het jaar daarop werd hij vaste keus. Guust Pielaert, werkzaam bij de po litie, vertrok naar elders en Peter Baecke nam zijn links backplaats over. De stek, waar hij vrijwel nooit is wegge weest, al heet het nu, 17 seizoe nen later, linkervleugelverde diger. Baecke is een speler, die niet houdt van het voetbal met op drachten. „Vrijwel alle trai ners hebben me vrijgelaten. Ze moeten tegen Baecke niet zeggen: die man is de jouwe vanmiddag. Dat kan ik ge woon niet. Ik wil de bal in de richting van de goal brengen, lekker opkomen. Opbouwend voetbal en als het kan nog een goaltje meepikken, zoals afge lopen zaterdag in het oefen duel tegen Terneuzense Boys". „Toen André v.d. Broek ons trainde, heeft hij wel eens ge probeerd mijn terrein af te ba kenen tot de middellijn. Ook hij zag echter al vrij vlug het hopeloze van de zaak in". Een man, die de afgelopen jaren een enorme indruk op Peter Baecke heeft gemaakt, is ex-trainer Rinie Dey. „Die heeft mij, en met mij Hoofd plaat, leren voetballen. Met hem kwamen spelers als Jonkman en Rietdijk mee en vanaf toen is het voetbal hier met sprongen vooruit gegaan. Hij bracht ons vanuit de afde ling naar de vierde klasse. Zijn opvolger, Sjors de Bak ker,1 heeft dat werk vakkundig afgemaakt. We haalden de derde klasse met een gemeen schap van amper 1.000 zielen. Sjors was tactisch/technisch misschien minder sterk dan zijn voorganger, maar had on gelooflijke psychologische kwaliteiten. Voor die man vrat je je veters op". Hij heeft trouwens toch geen kritiek op de trainers, die in de loop der jaren in Hoofd- Peter Baecke, bij wie clubliefde hoog in het vaandel staat. - foto wim kooyman Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Donderdag werden er drie vriend schappelijke voetbalwedstrijden gespeeld. Steen won met 3-1 van Aardenburg, Spui met 2-1 van Zaamslag 2 en Terneuzense Boys zegevierde in IJ- zendijke met 0-1. De wedstrijd Racing Gent-Axel is een week uitgesteld. STEEN-AARDENBURG 3-1 - Voor rust een matige partij voetbal. In die periode was Aardenburg zeker niet de mindere van Steen. Na de pauze een totaal ander Steen, dat opende met een kwatier goed voetbal. In die periode werd een 3-0-voorsprong ge nomen door goals van Mare Triest (2x) en Werner Blanc- kaert. Steen bleef een groot overwicht houden, maar Van onze sportmedewerker VLISSINGEN - John Ver meule (Dynamo) bleef tijdens avond-atletiekwedstrijden in Vlissingen slechts zestiende seconde verwijderd van het provinciaal 1000 meter-record, dat Niek Plipse op 11 juni 1977 in Berlijn met 2.24.2 vestigde. Uitslagen: heren/senioren: 1000 meter: 1. John Vermeule (Dynamo) 2.24.8, 2. André Stroo (Marathon) 2.27.7, 3. Rini van Dijke (Dynamo) 2.29.3, 4. Rien de Wilt (Clitonius) 2.30.9, 5. Ad Mol (AV'56) 2.36.1; hoogspringen: 1. Roel van Laere (Scheldesport) 1.75, 2. André Ver wei (AV'56) 1.70, 3. John van Oers (Thor) 1.70; 110 meter horden: 1. John van Oers (Thor) 15.4; speer werpen: 1. Tonny Duchateau (Vlierzele) 69.60, 2. Jeroen van der Meer (Olympia) 69.22, 3. Peter Catsman (AV'56) 62.72; jongens A: 1100 meter horden: 1. Theo Dinge- manse (AV'56) 15.8, 2. Roel van Laere (Scheldesport) 16.5; dames/ meisjes A: 100 meter horden: 1. Ja- colies van Gastel (Delta Sport) 14.9, 2. Ivonne Swaans (Thor) 15.2, 3. Maja de Jonge (Scheldesport) 17.7; speerwerpen: 1. Silvia Rodts (Ma rathon) 36.40, 2. Joyce van Quekel- berghe (Marathon) 34.34,3. Jolanda de Vries (AV'40) 29.16; hoogsprin gen: 1. Sonja de Schacht (Vlierzele) 1.70, 2. Jacolies van Gastel (Delta Sport) 1.60, 3. Ilse Murre (Schelde sport) 1.50; meisjes B: verspringen: 1. Jolanda de Vries (AV'40) 4.69, 2. Nanette Koers (Scheldesport) 4.30, 3. Margreet den Boer (Delta sport) 4.28. plaat verschenen. Dat waren achtereenvolgens Ton Lensen, Rinie Dey, Sjors de Bakker, André v.d. Broek en Piet Meertens, met wie Hoofplaat vorig seizoen een hoofdrol in de vierde klas vertolkte. Slechts een keer heeft Peter Baecke in twijfel gestaan Hoofdplaat te verlaten. „Toen ik 29 jaar was, nam Terneuzen contact met me op. Ik woonde toen al geruime tijd in Ter- neuzen en het pendelen viel fi nancieel niet altijd mee. Op dat moment heb ik echt in du- bio gestaan, maar mijn vrouw en broer Tonnie, op dat mo ment voorzitter bij ons, heb ben voor mij de knoop doorge hakt. De gezelligheid van Hoofdplaat gaf de doorslag. Men weet daar immers wan neer er gepresteerd moet wor den, terwijl er daarnaast ruimte genoeg is voor de ge zelligheid". Peter Baecke is in de jaren een voorbeeldig clubspeler ge weest. Daarnaast mocht hij twee keer in actie komen in het vertegenwoordigende Westzeeuwschvlaamse team met optredens tegen de Belgi sche topclub Lokeren en het Zeeuwse elftal. Erkenning voor een speler, voor wie clu bliefde nog steeds hoog in het vaandel prijkt. Vier titels, 17 jaar onafgebroken in het keurkcorps en 500 duels, het is niet niks. AXEL - Onder grote belangstelling is de 27-jarige internationale motorcrosser Johan Scheele gis- termiadag getrouwd met Mieke Colijn. Het paar werd bij het Axelse stadhuis, waar deze plechtig- heid plaatsvond, verrast door een erehaag, gevormd door motorcrossers in vol ornaat, die aan dit huwelijk een extra feestelijk tintje gaven. moest in de slotfase een tegen treffer incasseren, die op naam kwam van Aardenburg- speler Riteco. IJZENDIJKE-TERNEUZEN - SE BOYS 0-1 - Voor rust een slordige wedstrijd met vrij veel balverlies. Na een wisse ling van posities aan Terneu zense Boys-zijde begon die ploeg na de hervatting beter te draaien. De bezoekers creëer den een constant veldover- wicht, maar lieten nogal wat kansen onbenut. Drie minuten in de tweede helft viel het eni ge doelpunt. Het was Jacky Scheele, die scoorde voor Ter neuzense Boys. SPUI-ZAAMSLAG 2 2-1 - Voor rust een gevaarlijker en beter Spui, dat enkele fraaie kansen onbenut liet. Na de hervatting een meer gelijk waardige partij met wel doel punten. Adrie Koekkoek zette Spui op voorsprong. Jan Dees bracht de stand in evenwicht. Tonny van de Bergen bezorg de Sluis de winst. Von onze sportmedewerker GOES - Vandaag wordt de vijfde rallycross-wedstrijd meetellend voor het kam pioenschap van de ARCZB op het terrein aan de Kattendijk- sedijk te Goes verreden. Aan deze titelstrijd van de Autorallycrossclub Zuid-Be veland wordt door een zestig tal crossers deelgenomen. Ge streden wordt in vijf klassen, de zogenaamde stan daardklassen 0-1000 cc en 1001-1300 cc en de opgevoerde klassen 0-1300 cc, 1301-1600 cc en 1600 cc en hoger. In de zwaarste klasse is de Oostburger Jacky Buyck de te kloppen man. Outsiders zijn Rinus Dekker uit Zaamslag en Jan Piet de Feyter uit West dorpe. In de middengroep van de opgevoerde motoren is Riny Buyck uit Oostburg een gega digde voor de hoofdprijs en Han de Rijcke uit Sas van Gent een man, die voor een verrassing kan gaan zorgen. Verrassend uit de hoek kan Herman Guiljam uit Zaam slag komen in de lichtste klas se van de opgevoerde wagens. Het eerste startschot valt om 13.00 uur. Van onze sportmedewerker WESTDORPE - De geplande vriendschappelijke voetbal wedstrijd tussen FC Zelzate en RIA die zaterdagmiddag plaats zou vinden, gaat niet door. Dit in verband met be kerverplichtingen van de Bel gische ploeg. Nu heeft RIA het Oud-Zeeuws elftal bereid ge vonden om zondagmiddag 21 augustus om 14.30 uur op het RIA-terrein als tegenstander te fungeren. ERIC VEREECKEN uit St. Jansteen reed in de junioren wedstrijd in Grembergen- Dendermonde naar een ver dienstelijke vierde plaats. De zege was voor de Belg Didier de Witte.

de Stem | 1983 | | pagina 9