nv> Voor negende maal Clingse Sterrefeesten orse straffen ;eeist tegen inbrekersbende Ha va Naquila in nieuwe kostuums GS handhaven plan voor gifterreinen MflEID Poolse groep schittert op volksdansgala ERS GEVRAAGD STERDAM V.V. ursussen rcelRuüs n7een exclusieve activiteiten Vcs vm^nmemj Meetprogramma fluor drastisch ingekrompen CITROEN^ Smokkel- tochten Stekene Minder pertinent over Oostburg ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1983 en loterij iTIE KERMIS 1983 jurgenezer :OIS RÖNNE ken: (076) 146394 >meenschap voor ?s aiding Makelaardij b.v. IP: ksweg: \ANDE WONING Wandeltochten Kerkdienst antieke grenen meubelen Poolse avond in Kloosterzande gaat niet door Plaatselijk nieuws VAN ZEELAND Lamswaarde Vogelwaarde Honderden eenden in Tholen slachtoffer van botulisme 4\ GROTE 1\._ SORTERING >SS23V VOGEL 1 PRIJZEN W. DE BLOCK politierapport Kampioenschap frites-eten Onderzoek Aia om te zoenen I dank|e. jubileum, receptie, 'e, verloving, overwinning, maar Poor, mag best eens en wel op de pagina Moeilijk is dat niet en duur zijn (b v 6 regels kosten stelt 'n tekst op, belt ?n van onze bijkantoren of n af aan de balie oor particulieren 1,40 Een grote regel oor het bijplaatsen van een wij 10 - toeslag Bij niet wordt 2.50 adm kosten ze rayonkantoren Hulst, 14, tel 01 140-13751. istraat 9, tel 01150-17920, iat 1tel 01100-28030. :R BAECKE rijd voor de voetbalvereniging ;n begeleiders van het eerst; danken je voor je grote inzet ijt Hoofdplaat in het eerste elfta ats zondag 21 augustus op het ofdplaat. T27 PAGINA ZEELAND 2 kelijks maandagochtend |r vrijdagavond 01140-13847 •ijs 3092, 3e prijs 2170, 4e prijs 6e prijs 64917e prijs 1706, 8e 3577, 10e prijs 2238, 11e prijs 171, 13e prijs 2902, 14e prijs 141, 16e prijs 0800, 17e prijs 186, 19e prijs 3076, 20e prijs 3 len bij: Optiek Bergmans, Sta- Telepaat 1 lelderzieiulc 0 ATTelef. 01100-12930 bgeen en booglassen en ooglassen; 2 avonden per gelijk schriftelijk of telefo- orde van aanmelding. De directeur. In onroerend goed en assurantiën Berkel-Enschot, Tel.: 013-333000733139' punt gelegen goed onderhou- ruimte en een grote tuin. mvat o.a. een doorzonkamei L-vormige keuken met kunst- met 1 r.v.s. spoelbak, boven- ingeb. elektr. oven met grill, in, afzuigkap, ingeb, koelkast irging waarin toilet. Op de eer lijn 4 slaapkamers met vas -net wastafel en 2e toilet. Grot ir 1957. De bedrijfsruimte tei 127 m2 is voor velerlei doelein- ot. grondoppervlakte bedraag irleg leeg te aanvaarden, des- pprijs op aanvraag. CLINGE - De jaarlijks terugkerende Sterrefeesten zullen dit jaar voor de negende maal gehouden worden en wel op 3 en 4 september. De organisators van 'Stichting Samenwerking Clinge - te Sterre', hebben een aantrekkelijk programma opgesteld, dat enigszins ver schilt van vorig jaar, doch dat geen exclusieve activiteiten omvat. Zaterdag 3 september zal het college van B en W van Hulst de Sterrefeesten offi cieel openen, waarna met medewerking van de fanfa re Weldoen Door Vermaak met drumband en majoret- ten een rondwandeling over het terrein zal maken. Tege lijkertijd zullen alle kraampjes van de Vlaamse kermis geopend zijn, waar dan kan worden deelgeno men aan de diverse spelen zoals: sjoelen, ballen gooien, krachtmeting op racefietsen, racen op trapfietsen en ve lerlei andere spelen. In de feesttent is er een optreden van de orkestgroep 'Alte Kameraden' uit Klooster- zande. In de loop van de middag zal wethouder W. Kayser het startsein geven voor de wandeltochten van 5 en 10 km. Verder wordt er nog een demonstratie gegeven van de turnvereniging 'Een dracht Maakt Macht' uit Temeuzen. in de zaal Nobel- hof is er een poppenspel van 'Jaap gaat op reis' dat door het personeel van de Sterre verzorgd wordt. Om het middagprogramma af te sluiten is er nog karate en bodybuilding door de kara- tevereniging en bovendien de gelegenheid voor de jeugd om te dansen in de grote feesttent op muziek van ra dio Nightingale. De dag wordt afgesloten met een grandioos bal in de feesttent, waaraan Ria Valk en haar orkest zullen mee werken. De entree bedraagt 8.-of 14.- voor 2 avonden. Op zaterdag wordt er om 24.00 uur een driedaagse reis naar Parijs verloot en te vens enkele zweefvluchten. Óp zondagmorgen om 10.00 uur beginnen de fees ten met een kerkdienst in de feesttent, waaraan het paro chieel kerkkoor en de fanfa re Weldoen Door Vermaak zullen meewerken. De voor gangers zijn pastoor J. v.d. Heyden en dominee R. Har- tog. Na de kerkdienst is er eveneens in de feesttent een optreden van de volksdans groep 'Drieske Nijpers' uit St.-Gillis (B). Na de middag zijn er we derom verschillende activi teiten. Allereerst zou de heer W. Lockefeer uit Hulst op het hammondorgel spelen, daarna zullen de volksdans groep 'Reintje Vos' uit Kem- seke (B) en de groep 'Tans- kelte' uit Thüle (WDL) op treden. Ook zal de drum band 'Irene' uit Temeuzen rondtrekken over het ter rein. Het kindercircus Reinardi uit Hulst met 4 Pipo's uit Velp zullen voor de belang stellenden een fantastisch programma aanbieden dat ongeveer anderhalf uur duurt en dat geheel gratis is. Verschillende orkestgroepen zullen op het feestterrein een rondwandeling maken zodat iedereen kan meege nieten. 's Avond is er nog in de feesttent een groot afslui tingsbal met het bekende or kest 'Bluesette' en de zange res Corry. Tijdens de feesten zal het op het Sterreterrein onmogelijk zijn om te par keren. Daarvoor is gelegen heid in de Gravenstraat, aan weerskanten en op het wei land achter het café bij C. Weemaes. De voorzitter van de Stichting Samenwerking Clinge/de Sterre rekent er op, dat de vele medewerkers uit het dorp wederom het beste beentje zullen voorzet ten en de helpende hand zul len bieden voor het goede verloop van de negende sterrefeesten. Van onze correspondente IDDELBURG - Met de aanhouding van twee Vlis- lingers, Dieter v. W. (19) en Jan K. (30) eind maart van lit jaar in Middelburg, kwam er een eind aan een gi gantische reeks inbraken in Middelburg en Vlissin- |?n, waarbij vijf mannen in wisselende combinatie tie maanden lang betrokken waren geweest. Het ("aren vooral grote bedrijven en instellingen die het ïoelwit vormden van de bende, die hier voor tiendui- toden guldens buit maakten. De spullen - vooral koper- Iraad, brons, elektrische en elektronische apparatuur - Nrden vervolgens meestal fan de hand gedaan in Roose- paal. Een enkele maal werd »oor dit doel ook de 31-jarige flissinger A.V. benaderd die Jan ook vrijdag samen met fet vijftal voor de Meervoudi ge Strafkamer in Middelburg gerecht moesten staan. Drie fan de verdachten (A. v.d. K T»). A.H. (41) en T.v.W. (26)) ladden overigens geen gehoor legeven aan de oproep: hun (aak werd bij verstek behan- feld. Nadat de president van de Meervoudige Strafkamer, mr. femes, de ten laste gelegde pen uitvoerig met de ver- jachten had doorgenomen, Perkte officier van justitie, Pr. Daverschot op, dat vooral twee hoofdverdachten rv.W, en J.K., „onstellend meer hadden uitge- 1 'kt". De dagvaardingen la- £k hts 6611 t°Pje van de J. rg zien, aldus de officier |n justitie. Door puur toeval E?ren zti tijdens hun laatste l ^'ak in een winkelcentrum Middelburg op heterdaad l, aP*' waarna de zaak aan jet rollen kwam. I oewel de schade voor de upeerden enorm was bleek Dat Jengst tenslotte gering. EL. e gedupeerden ooit feld ~-°°S zu"en worden ge nogen we dan ook niet f"Wachten", aldus mr. Da- r ch°t, ..want van kale kik kers is het nu eenmaal slecht veren plukken". Het opleggen van boetes leek hem om deze rede zinloos, en zo kwam hij - gezien het strafrechterlijk verleden van de verdachten - op gevangenisstraffen van 11k jaar voor K. (tegen wie hij ook nog 2 jaar rij-ontzegging eiste i.v.m. het weigeren van de bloedproef na het rijden onder invloed, terwijl hij bovendien niet verzekerd bleek). Eén jaar waarvan drie maanden voor waardelijk tegen de tweede hoofdverdachte P.v.W. en drie maanden tot zes weken tegen de vier andere verdachten. De verdediger van K., mr. Schieman vond de geëiste straf zonder meer overdreven. Bovendien aldus de raadsman blijkt telkens weer dat K. de fout ingaat wanneer hij zijn rijbewijs kwijt is, want dan moet hij als glazenwasser - die nu eenmaal niet zonder auto kan - toekomen van een mini mum uitkering. Een langduri ge gevangenisstraf gekoppeld aan een nog langere rij-ont- zegging zouden K. alleen maar verder van het rechte pad af brengen. Mr. Kool benadrukte dat zijn cliënt, P.v.W. zich nooit had bezondigd aan het beroven van particulieren. Bo vendien was W., als jongste in de groep, een gemakkelijk te beïnvloeden figuur geweest. De rechtbank doet over 14 dagen uitspraak. (ADVERTENTIE) EIGEN IMPORT - EIGEN RESTAURATIE Weststraat 68 WtDENBURG 01177-1271 „TIERELANTIJN" Axelsestraat 2 TERNEUZEN 01150-12237 KLOOSTERZANDE - De voor vanavond in de gro te zaal van hotel van Leuven geplande Poolse avond gaat niet door, om dat de Poolse volksdans groep Cordowo vanmor gen om tien uur vertrok ken is naar Hannover, waar ze vanavond moe ten optreden op een volksdansfestival. Maanden geleden was hiervoor een contract af gesloten, waarvan men dacht nog wel vanaf te kunnen komen, maar dat is dus niet gelukt. Door het vertrek van de Polen is het feestpro gramma ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van Havanagida geheel gewijzigd. Men gaat nu met de jeugdgroepen naar het recreatiepark in Wachtebeeke waarna 's middags wordt besloten met een gezamenlijke maaltijd te Kloosterzan de. Bridge - De leden van de brid geclub hebben de zomercom petitie beëindigd. In totaal werden er veertien wedstrij den gespeeld. Naar de behaal de resultaten op de diverse wedstrijden werd het eind klassement opgesteld, maar dan wel voor ieder persoon lijk. Het individuele eindklas sement was dan als volgt: 1. de heer Rademakers 491 punten, 2. mevrouw Biesbroeck 485, 3. mevrouw R. Kint-van Cruys- sen 483, 4. mevrouw Goossen 473, 5. mevrouw Smulders 462, 6. mevrouw Van Puyvelde 462, 7. de heer de Waal 449, 8. de heer Van der Wielen 443, 9. mevrouw Van Waterschoot 435,10. de heer de Schrijver 433 punten. Viswedstrijd - Vandaag houdt de zeehengelverenging De Puit de vijfde en tevens laatste viswedstrijd van het seizoen die meetelt voor het clubkam pioenschap. Er wordt gevist in Walsoorden nabij van de oude vuilnisbelt. Begonnen wordt om 12.30 uur. Na afloop, om streeks 15.30 uur, volgt de prijsuitreiking in café De Doosjes. Van een verslaggevers MIDDELBURG - Ook gede puteerde staten van Zeeland hebben nu in principe besloten de gemeenschappelijke rege ling voor fluormetingen in Zeeland (GRML) op te heffen. Een groot aantal gemeente besturen haakte al eerder af. Daarmee was de basis onder de regeling al verdwenen. Aanleiding is het vervallen van de rijkssubsidie. Het is wel de bedoeling een (onmis baar genoemd) deel van het meetprogramma uit te voeren. De zogenaamde IPO-metingen en de metingen met neerslag vangers en Luikse bollen zul len daarbij vervallen. Wanneer op de huidige voet zou worden doorgegaan kost dat jaarlijks 350.000 gulden. De kosten van het afgeslankte programma zijn begroot op 140.000 gulden. Volgens de hui dige regeling zou de provincie daarvan de helft moeten beta len en de gemeenten de rest. Men hoopt echter dat het rijk bereid is het afgeslankte pro gramma wel te subsidiëren. Daarbij wordt gerekend op een subsidie van 70.000 gulden. De provincie zou in dat geval 35.000 gulden op tafel moeten leggen. Men hoopt dat enkele gemeenten bereid zijn de ove rige 35.000 gulden bij te passen. De metingen worden van belang geacht omdat drie be drijven in Zeeland fluor uit stoten: Zuidchemie, Hoechst en Pechiney. De leden van Hava Naquila in de nieuwe uitmonstering Van onze correspondent HULST - Met een uitver kochte zaal (zo'n 300 per sonen) vierden Hava Na quila uit Vogelwaarde haar 15-jarig bestaan. Tijdens deze volks- dansgala-avond presen teerde de demonstratie- groep van Hava Naquila hun nieuwe kostuums. De authentieke Hulsterse klededrachtcostuums werden rond 1800 gedragen in en om het land van Hulst. De kos tuums zijn gemaakt door de leden van de volksdansgroep zelf en deskundige adviezen van het Hulsters Streekmu seum. De avond werd geopend door de kindergroep van Hava Naquila, die met letterbordjes de zin vormden „Hava Naqui la 15 jaar". Na een welkoms woord van voorzitter Otto Grosveld, voerde de demon- stratiegroep in hun costuums een drietal dansen uit, waarna de eregasten van de avond, de Poolse groep Kortowa uit Olsztyn, aan de beurt kwa men. Met hun fleurige costuums lieten zij toch wat zien van de blijheid en spntaniteit, die on getwijfeld in de harten van de Polen leeft. Tijdens hun 14-daagse toer- nee door West-Europa, had de leider van het orkest zich zo danig geblesseerd (hij brak zijn enkel op een stoeprand in Zürich), dat hij op krukken zijn accordeon op waarlijk su blieme wijze bespeelde. Met prachtige zang, dans en muziek gaven ze toch een bij - zonde cachet aan deze ge slaagde jubileumviering. Tot slot dankte Otto Gros veld de gastouders, waar de Polen op plezierige wijze wa ren ondergebracht, voor hun medewerking. De nieuwe kostuums dansen lekker - FOTO'S WIMKOOYMAN THOLEN - Ruim tweehon derd eenden zijn deze week in de Vest in Tholen het slachtof fer geworden van botulisme. Verwacht wordt dat het aan tal slachtoffers onder de geve derde bevolking van dit Thoolse water nog verder toe neemt. In verband met de eenden- sterfte heeft de gemeente Tho len de bevolking gevraagd om de dieren met rust te laten. Door het voeren van de eenden is de kans op snellere ver spreiding van de ziekte nog groter, zo deelt de gemeente mee. Ook heeft de bevolking het verzoek gekregen de vogels niet aan te raken en niet in het water van De Vest te zitten. (ADVERTENTIE) sy Verenigingen M3|tMX 10% korting Brouwerijstraat 35 OOSTBURG Tel. 01170-2504 (ADVERTENTIE) Tlvollweg - Hulst Tel. 01140-12058 STEKENE - Morgen augustus worden in de Belgische plaats Stekene onder de naam Smok- keltochten de jaarlijkse wan deltochten gehouden. De af te leggen afstanden bedragen 5, 10, 20 en 40 km. De wandeltochten zijn georgani seerd door de Gemeentelijke Sportraad Stekene. Voor de twee langste af standen moet ingeschreven worden tussen 8 en 12 uur, ter wijl voor de beide andere af- standen ingeschreven moet worden tussen 11 en 3 uur 's middags. GOES - De recherche te Goes hield gistermiddag twee man nen aan, die met een gestolen giro-betaalkaart in een tex tielzaak in Goes kleding had den gekocht. De verdachten, de 35-jarige I.K. en de 31-jarige C.R. beiden uit Breda, hadden ongeveer 30 van deze kaarten gestolen be gin augustus te Etten-Leur en her en der in het land reeds uitgegeven. Zij werden in de loop van de avond overgedra gen aan de politie te Etten- Leur. HENGSTDIJK - Bij een een zijdig ongeval te Hengstdijk werd de personenauto van D.R. te Kloosterzande zwaar beschadigd. R. geraakte op een gegeven moment in een slip, ramde daarbij een drietal bo men en een verkeersbord en belandde met zijn voertuig in de sloot. Hijzelf kwam met de schrik vrij. SAS VAN GENT - Door een communicatiestoornis binnen het politie-apparaat is bij na der onderzoek komen vast te staan dat niet de 25-jarige Fransman Tallec, zoals wij gisteren vermeldden, is ver dronken doch diens metgezel de 40-jarige A.P.M. Kerkda- vid. Beiden waren zoals ge meld donderdagmiddag gaan zwemmen in het jachtha- ventje te Sas van Gent. De toe stand van de in het ziekenhuis te Sluiskil opgenomen T. werd gisteren redelijk genoemd. SINT-JANSTEEN - Vandaag zal er in café Sport gestreden worden om het eten van de grootste hoeveelheid frites. Er zal gestreden worden om het Steense record. Aan het frites- eten zullen 10 personen deel nemen. De wedstrijd begint om 20.00 uur. lllllllllllllllllllllillfflIlllllllllllllllflIIIIIIIIIIIIIIIIflHIIIilinilillllllllliilllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllll Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Gedepu teerde staten van Zeeland wuiven de belangrijkste be zwaren tegen het nieuwe bo demsaneringsprogramma (1984-1987) vooralsnog weg. Zo handhaaft het college de planning van onderzoeken op terreinen van voormalige gas fabrieken in de gemeenten Hulst, Reimerswaal (Yerseke) en Oostburg. De betrokken ge meentebesturen hebben tegen deze onderzoeken bezwaren ingebracht die vooral van fi nanciële aard zijn. Zoals be kend moeten de gemeenten een groot deel van de kosten bealen. Wat het onderzoek in Oost burg betreft hebben gedepu teerde staten inmiddels wel een wat minder pertinente toon aangeslagen. Men wil nu de planning „in leder geval handhaven" totdat de eerste onderzoeksresultaten uitwij zen dat er in het geheel geen saneringsonderzoek en sane ring hoeven plaats te vinden of dat tot uitstel kan worden overgegaan. Gehandhaafd is ook de planning voor onderzoek op een oude vuilstortplaats in Vlissingen en een transportbe- drijf in Reimerswaal (Hans- weert). Ook hiertegen maak ten de gemeentebesturen be zwaar. De naturistenvereni ging Zeelandia daarentegen liet weten juist wel onderzoek noodzakelijk te achten op de oude vuilstortplaats. Deze vereniging maakt van een deel van de stortplaats gebruik. Gedeputeerde staten blijven er verder bij dat nader onder zoek op twee stortplaatsen bij de NSM in Sluiskil afhanke lijk wordt gesteld van de re sultaten die naar voren komen uit een onderzoek op de ar- seenstortplaats van Van Splunder en de Bokx in de Sas van Gentse Dekkerspolder. De gemeente Temeuzen en de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland maakten tegen deze koppeling bezwaar. De tot nu toe beschikbare gegevens van het NSM-terrein wijzen er volgens g. s. op dat daar geen sprake is van een ernstig geval van bodemverontreiniging. G.S. zijn ondermeer tege moet gekomen aan een ver zoek van Vlissingen om ook onderzoek te starten op het vroegere terrein van de Ne derlandse Petroleum en Aard olie Maatschappij. Het nieuwe bodemsane ringsprogramma wordt pas vastgesteld nadat de bezwaren behandeld zijn door de stuur groep bodemsanering en - op 26 augustus - door de staten commissie voor milieuhygië ne.

de Stem | 1983 | | pagina 15