Plaatsing 4— Dorpentoernooi Vriendschappelijke voetbal Frans Lensen de sterkste r Excelsior Hans van den Akker over 4-Dorpentoemooi :melk in Istolen IWIELERKLASSEMENT Badmintontoernooi sporthal Zierikzee Oostburgse KNVB-zaalvoetbal start met bekercompetitie Carpov aan de leiding Wadim Wirny vergroot voorsprong )ostburgs Recreatief (zaalvoetbal aet team minder Ie Vlaeminck reer actief Logisch CONCOURS HIPPIQUE LEWEDORP sport in 't kort Uitslagen Ganzetrek langebaan— wedstrijd FIETSCROSS TERNEUZEN Jeugdtoernooi Vogelwaarde PAGINA SPORT 1 rtredactie ïaakt wellicht zondagmid- De Rotterdamse club, die keeper, contracteerde de en of Van Kelle alsnog in ging van dat contract. Ex- egen PSV, heeft Van Kelle Van Kelle die gisteren in ■ainde, „ik hoop dat ik nu t voor drie maanden. Maar fk moet er voor zorgen dat Ik weet niet of ik zondag al esproken. Vandaag wordt m hoor ik wel wat de be- I/RIJPAG 19 AUGUSTUS 1983 T14 PAGINA SPORT 2 - GEZELLIGHEID EN WEDSTRIJDELEMENT Door Kees Hamelink bHILIPPINE - De man achter het 4-Dorpentoernooi is Hans van den Akker Lit Philippine. Wanneer de komende zaterdag dit groots opgezette tennistoer nooi van start gaat, houdt dit tevens in dat Van den Akker zijn doel heeft be- leikt: een maximaal aantal deelnemers op basis van vriendschappelijkheid Ijjeen gebracht om en op de tennisbanen. OP HANNOVER -(ANP)- De uit slagen van de gespeelde tiende ronde van het internationale schaaktoernooi in Hannover zijn; Quinteros (Arg) - Ostermeyer (Wdl) 0,5 - 0,5; Balasjov (Sow) - Pfleger (Wdl) 1-0; Bastian (Wdl) - Karpov (Sow) 0-1; Lobron (Wdl) - Bouaziz (Tun) 1-0; Sosonko (Ned) - Kavalek (Vst) 0,5 - 0,5; Torre (Phi) - Georgadse (Sow) 0,5 - 0,5; Chen De (Chi) - Hartmann (Wdl) 0-1; Glienke (Wdl) - Qi Jingxuan (Chi) 3-1. Stand na tien ronden: 1. Karpov 7,5 j punten 2. Georgadse 7; 3. Balasjov 6,5; 4. Lobron, Ostermeyer, Torre 55; 7. Qi Jingxuan 5; 8. Bastian, Chen De, Kavalek, Sosonko, Hart mann 4,5; 13.Glienke, Quinteros 4; 15. Bouaziz, Pfleger 3,5. Van onze sportredactie DEVENTER - Jeugdwereld kampioen Wadim Wirny uit le Sovjet-Unie heeft nog twee junten nodig om zich Euro- jees damkampioen te mogen roemen. De 18-jarige dammer rit Charkow vergrootte don- Ierdag in de negende ronde van de Europese titelstrijd te Deventer zijn voorsprong op Ts jegoljev tot drie punten. Wirny's landgenoot kwant tegen de Fransman Dubois verrassenderwijs niet verder dan een remise. Zelf won Wir- ïy heel eenvoudig van Schwarzman. Auke Scholma jleef in de race voor de derde jlaats door de Belg Conard te /erslaan, terwijl Jos Stokkel le Tsjech Krista op de rang- ijst achter zich liet via e®1 iverwinning op de Italiaan Si- nonelli. r)e uitslagen uit de negende ronde van het Europees kampioenschap Jammen in Deventer zijn: Wirny ISov) - Schwarzman (Isr) 1-1, Tsje- Ttoljev (Sov) - Dubois (Fra) 0-2, ai- nonelli (Ita) - Stokkel (Ned) 0-J, erte (Ita) - Cordier (Fra) }-J' ^etsjinski (Sov) - Krita (Tsj) W> Conard (Bel) - Scholma (Ned) 0-2. De stand na negen ronden: 1. Wir' hy 17 punten 2. Tsjegoljev 14, Echolma 12, 4. Stokkel 11, 5. KrisW 10, 6. Dubois en Letsjinski 9,8. C»r' Hier en Schwarzman 7, 10. Bertc fl. Simonelli 4,12. Conard 2. Van den Akker is een ten- Inisfanaat en hij niet alleen. Eijn vrouw Cobi, zijn dochter Jjudith en de zoons Koert en Janco zijn altijd wel te vinden p de banen van tennisvereni ging Phil-tèn te Philippine, daarvan Hans bestuurlid echnische commissie is. Een [vereniging met thans 175 leden bet twee harde banen, die iaar men hoopt, dit jaar ver- Langen zullen worden door Lravelbanen. „B en w staan er positief tegenover, maar zeker is het pas als ze er inderdaad n", stelt hij nuchter vast. Ieder jaar organiseerde de kereniging afzonderlijke ge- jielligheidstoernooien met Hoek, Zaamslag en Vogel- llucht (Vogelwaarde). „Het (robleem hiervan was dat het gehele agenda in beslag lam, terwijl er als men buiten let eigen park speelde minder langstelling bestond", aldus fan den Akker. Uit dit gege- i ontstond dan ook het idee i eens iets anders te doen het deze vaste kern van clubs (Phil-tèn, Hoek, Vogelvlucht en Zaamslag). Hoewel ieder een driftig strooit met het woord „recreant" is en blifjt tennis een wedstrijdsport. „Wij hebben gezocht naar een formule om die zogenaamde recreant als wedstrijdspeler aan een toernooi te laten deel nemen", stelt Van den Akker. „Dit toernooi is dan ook voor ieder aantrekkelijk". Ruim een jaar geleden liep hij reeds met die: „Vorig jaar december zijn wij met de tech nische commissies van de be trokken clubs bij elkaar ge weest en hebben wij in grote lijnen het toernooi op papier gezet". De betrokken verenigingen konden elkaar daarin goed vinden. Namens hun verte genwoordigers Marijke Robe sin van Hoek, Frans Witte van Zaamslag en Ad van Dorst van Vogelvlucht, werden de verenigingen het met elkaar eens over de gehele opzet en organisatie, zodat de geza menlijke interesse alleen maar groter werd. Van onze tennismedewerker IPHILIPPINE - De plaatsingen in de diverse categorieën zijn I als volgt: Herenenkel: 1. Peter van Veldhoven, Phil-tèn; 2. piny Kort, Zaamslag; 3. Peter Kouwijzer, Zaamslag; 4. poert van den Akker, Phil-tèn. Damesenkel: 1. Ria Spue- Isens, Phil-tèn; 2. Marijke Robesin, Hoek; 3. Tilly de Kort, pogelvlucht; 4. Joke Louwerse, Zaamslag. Herendubbel: 1. pan den Akker/Guilleit, 2. Huisman/van der Griek, 3. pchelfhout/De Vilder, 4. Van Veldhoven/Koert van den Ak- Iker Damesdubbel: 1. Marijke Robesin/Marijke Vervaet, 2. piaSpuesens/Marjolijn Schellekens, 3. Janny Dieleman/Ria ISiewert, 4. Janny Huisman/Marijke van Driel. Gemengd- Idubbel: 1. Marijke Robesin/Henk Guilleit, 2. Hans van den lAkker/Marijke Vervaet, 3. Huisman/Huisman, 4. Marjolein ISchellekens/Toine de Waal. Van onze sportmedewerker pSTBURG - Maandag 22 pgustus gat het Oostburgse creatieve zaalvoetbal van 'art. Dit met een team minder jan vorig seizoen en wel Tele- M 2, dat in de A-poule zou puteren. Op het laatste mo- fwt gaf deze formatie aan Npetitieleider Rinus van de porde te kennen zich terug te TOken. I Dit nadat de competitie-in deling al was gemaakt en rond gestuurd. Dit houdt in dat de A-poule komend seizoen - als er zich tenminste niemand meer aanmeldt - met elf teams draait en de B-poule met twaalf. De indeling van de beide poules ziet er als volgt uit: A- poule: OBV, Administratief Personeel, FC'83 (voorheen Lotus), Alheo, Aers, Vetera nen, GL Shop, Oud Sluis, Le- liaert/Leekens, Rabo 1 en De Vreeze (voorheen Martens). B-poule: LTS Oostburg, Rabo 2, OLS Breskens, Gemeente Oostburg, Riemens, Musson, Kombuis, Mijnders (voorheen TC Breskens), Chez René, Van Looy/Groosman, Roode Leeuw en Telepost. Van onze sportredactie BREDA - Roger de Vlaemine* keert volgend seizoen zo g06" als zeker terug in het interna tionale wielerpeloton. De Bf'8 peeft aanbiedingen uit Italië- Na Parijs - Roubaix vorig Iseizoen bouwde Roger 'laeminck zijn loopbaan af Belgische kermiskoersen. het winterseizoen trok hij &c flefinitief terug uit de wiel®' [port. Uit publicitaire overwe gingen stapte hij alleen oog ben paar dagen op de fi® voor het rijden van de Roti0 van Amerika. Al- fors ttredactie Jens na de profronde van uit zijn hotelkamer een lm het geld te doen, wantd® [fiets van Joop Zoetemelk 1' raakte wel ekele waardevo Franse verblijfsvergunnk1»' Irzoek. ynateurs: 1. Toon van der Steen (Bruinisse) 476 punten, 2. Ly Heeren (St. Willebrord) 475, 3. John de Crom (Hooger- 411, 4. Hennie Rovers (Roosendaal) 381, 5. Kees de 1' ™yer (Aagtekerke) 377,6. Rob Bij vanck (Sas van Gent) 326, L Boeren <st- Willebrord) 323, 8. Cees Vleugel (Wemel- Hs t 275' 9/1°' Nico vd' K'un<fert (Hoogerheide)/René ast (Rijsbergen) 272, 11. Werner Wieme (IJzendijke) 266, [14 los Gevers (Rijsbergen) 256,13. Frank Pirard (Breda) 253, 'spo, den Braber (Fijnaart) 236,15. Thijs Fase (Oud Vos- perneer) 218. jt^wen: 1. Peter v. Klundert (Hoogerheide) 467 punten, 2. KW (Hoeven) 361,3. Ruud Zijlmans (Oud Gastel) 330,4. LJ Rijen (Hoeven) 324,5. Theo Akkermans (Nw. Vosse- ml6' Frank v.d. Leur (Roosendaal) 308, 7. Hans de 1 4 (Made) 234, 8. Patrick Tolhoek (Yerseke) 232, 9.André Tallinn °°f (Etten"Leur) 221, 10. Jac Nieuwkoop (Roosen- hiinm Maurie Rommens (Roosendaal) 216, 12. Jack v. lohn' 296, 13- Mario Gelten (Steenbergen) 204, 14/15. 'f: e de Jonge (Ovezande)ZRuud Brouwers (Teteringen) ^"vvelingen: l. Bas de Wit (Zegge) 448 punten, 2. Jos Bol fr»v,,en' 417> 3- Eric Koevoets (St. Willebrord) 400, 4. A. Paul R l0vezande) 336, 5. Pierre Haast (Rijsbergen) 335, 6. I (Zevenbergen) 299, 7. Hang Oomen (Etten-Leur) Sarti/r Peter M°1 ('s-Gravenpolder)/Jan van Steen (Fij- L Buikmans (Hoeven) 234, 11. Stephan Rakers Ei it5,' 12' Cees Smits (Zundert) 189, 13. Mare Siemons ferün 681 w- Anton Tak (Oud Gastel) 167, 15. A. Vermue "Peile) 162. Het toernbooi kreeg als (lo gische) naam mee „4-Dorpen- toerooi" en is bedoeld voor de leden van de betrokken vere nigingen, behalve voor spelers die voorkomen op de C-lijst. Van den Akker hierover: „Wellicht dat deze categorie volgend jaar ook ingepast kan worden, maar dit seizoen wa ren daar gewoon te weinig mogelijkheden voor". Jammer uiteraard, want deze (overi gens kleine) groep kon voor heen wèl deelnemen aan de gezelligheids toernooien. Van den Akker: „Het begin is gemaakt en door de goede onderlinge contacten kan dit toernooi gewoon niet kapot, maar voor het volgende jaar is het natuurlijk denkbaar dat het zou worden uitgebreid met eventueel meerdere vereni gingen, terwijl een open toer nooi zelfs tot de mogelijkhe den zou kunnen behoren". Het toernooi begint zater dag 20 augustus en wordt ge speeld op de banen van Philip pine en Hoek met een mogelij ke uitwijk naar Zaamslag. Aan één groot doel zal dit toernooi zonder meer beant woorden. Van den Akker: „In dit toernooi gaan het gezellig heidskarakter en het wed strijdelement hand in hand". Een bewijs daarvan is zeker ook de organisatie van een barbecue- en mosselfestijn op de zaterdagen 20 en 27 augus tus. Van onze paardesportmedewerker LEWEDORP - De landelijke rijvereniging en ponyclub De Weelruiters heeft de organisa tie in handen van een concours hippique voor paarden, dat za terdag 20 augustus wordt ge houden.' Het evenement is op een terrein aan de Postweg in Lewedorp. Aanvankelijk zouden ook de pony's in actie komen in Le wedorp, maar dit bleek orga nisatorisch teveel voor De Weelruiters, die dus nu alleen voor de paarden heeft geko zen. Een tegenvaller voor de Zeeuwse ponycombinaties, die nu drie weken achter elkaar op non-actief staan. Behalve menkampioen Da vid Coppoolse komen in Lewe dorp alle provinciale kam pioenen in actie. Men zal dus revanchewedstrijden van de Zeeuwse kampioenschappen, die afgelopen zaterdag in Axel werden gehouden, kunnen zien. In elf ringen komen van af negen uur 's morgens 155 dressuurcombinaties aan de start. Daarna begint om 10.00 uur het B-springen en komen voorts alle andere rubrieken aan de orde. VOETBAL - De nieuwe eredi visieclub FC Den Bosch zal in de komende seizoenen met shirtreclame lopen van Pana sonic. Er is een overeenkomst voor drie jaar getekend met de sponsor, die ook de wieler ploeg van Peter Post voor re clamedoeleinden gebruikt en eerder al de Bossche ijshoc key vereniging onder zijn hoe de nam. ondi Vo:ller van VOETBAL - W" de West- Werder BrS^uoUrnalVsten ge- duitse voert/a 1 het ]aar S tr a arlge topscorer oesch Rolff kozen w" "oR-iarige tops^'-* 1982/f deevoorW boven de kreeg öe Hrubesch Wolfgang Hans van den Akker, de grote man achter het „4-Dorpentoer nooi tennis in Philippine. - FOTO DE STEM/COR J Dt BUtn Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Woensdag avond werden er diverse vriendschappelijke wedstrij den gespeeld in Zeeuwsch- Vlaanderen. De resultaten van die voetbalontmoetingen zijn samengevat in het volgende overzicht. CORN BOYS-CLINGE 0-1 - Clinge trad met een experi menteel elftal aan, dat op zo'n vijf plaatsen gewijzigd was. Dat nam echter niet weg dat Corn Boys knap tegenstand bood. Na vijf minuten kwam Clinge op voorsprong via Nelis de Visser. Clinge kon in de eerste helft bogen op het beste veldspel zonder echt gevaar lijk te worden. Na rust was Corn Boys zeker de gelijke van Clinge, maar gescoord werd er niet meer. HOEK-BRESKENS 0-4 - Een verdiende zege voor Bres kens, dat opnieuw een sterke wedstrijd speelde. Bij rust was het 0-2. Een voorzet van Bram van de Broeke werd door een Hoek-speler in eigen doel ge werkt en ook de tweede en derde treffer nam de Bres- kens-spits voor zijn rekening. Via invaller Johan van Leeu wen werd het 0-4. Naarmate de wedstrijd vorderde kreeg Hoek ook scoringskansen, maar het vond een uitstekend keepende doelman Rob Grü- ben op zijn weg. SDO-HONTENISSE 0-1 - Een gelijk spel zou niet eens onverdiend geweest zijn voor SDO, dat knap tegenspel bood. De eerste helft ging gelijk op. Het was in die periode dat Hontenisse de enige treffer van de wedstrijd produceerde via Guino Buysrogge. Na de hervatting was SDO zelfs ge vaarlijker dan de bezoekers. Theo Eysackers trof het hout werk en nog twee fraaie sco ringskansen werden door de SDO-voorwaartsen gemist. SLUISKIL-AZW 1-1 - On danks dat Sluiskil met vijf in vallers aantrad had die ploeg veruit het beste van het spel. Alleen liet het afronden nogal te wensen over. Had Sluiskil zich daar kundiger in getoond dan zou AZVV met een flinke nederlaag huiswaarts hebben AXEL 1-AXEL 2 1-2 - Een verrassende uitslag. De reser ves van Axel toonden zich niet de minderen en boden gelijk waardig partij. Na een 0-0- ruststand nam Axel 2 in de tweede helft zelfs een 0-2- voorsprong via Hans van de Linde en Tonny de Reu. Axel 1 kon via Henk Michels nog wel terugkomen tot 1-2, maar de" reserves gaven de winst niet meer uit handen. HULSTERLOO-STEEN (zaterdagteam) 6-3 - Een leuke partij. Voor rust en in de be ginfase na de pauze een veel sterker Hulsterloo, dat een 6-0-voorsprong nam door goals van Edy de Witte, Piet van Acker, William Verplanc- ke (2x) en Freddy van Roeyen (2x). Toen verslapte de thuis ploeg en wisten de „oudjes" van Steen de veerkracht op te brengen om een acceptabel re sultaat in de wacht te slepen. Door doelpunten van Ramme- loo en tweemaal Van Dorsse- laer werd de eindstand op 6-3 bepaald. Hamburgers (tweede) en (derde). Tot voetbaUer B VOETBAL oost-Duitslmrd moeten keren. Nu bleef het be- van het jaar gtrejch geko- perkt tot een 1-0-voorsprong werd j0?v',a2i was vorig sei- voor Sluiskil via Paul van der zen. streie*L vierde achtereen- Hooft. In de slotminuten zoen voor topsCorer in de kwam AZW nog langszij. Jan llgende keei keerde 'Hipetitie- .e elftal uit. siec vo' col voor Pooter profiteerde van x-u»—- - ,g elftal uit- slecht uitverdedigen en benut- hetna (g ^at buitenkansje wel: 1-1. Van onze badmintonmedewerker Traditioneel ZIERIKZEE - start het Zeeuwse badminton- wereldje het nieuwe seizen met het „Onderdak-toernooi" in Zierikzee. Zaterdag 20 en zondag 21 augustus wordt het toernooi verspeeld voor de klassen A2, B en C. Er hebben zich maar maar liefst 140 deel nemers ingeschreven, die sa men goed zijn voor 208 partij en in totaal. Bekende namen in het Zeeuwse deelnemersveld zijn die van Danny Mol, Brigitte van de Water en Tanja Tien pond in de A2-klas. In de B- categorie behoren de dames Gerda Riemens en Claudia van Raalten, beiden van BC Terneuzen, tot de kansheb- sters. Robert Peters, Angelo Bolleman en Nanette van der Markt behoren tot de favorie ten in de C-klas. Zaterdag 27 augustus wordt evenens in de Onderdak sporthal in Zierikzee een toer nooi gehouden voor de derde en vierdeklassers van het dis trict Zeeland van de Neder landse Badminton Bond en de recreanten. De deelname voor dit toernooi was deze keer zo gering dat het op één dag ge speeld kan worden en alles in poule-vorm wordt verwerkt. Wedstrijdleider in Zierikzee is Ad Horst, bondsgedelegeer- de is Piet Oerlemans en hood- scheidsrechter is Simon Chris- tiaansen. De wedstrijden du ren zaterdag van negen uur 's morgens tot tien uur 's avonds en zondag van negen uur 's morgens tot zes uur 's avonds. Van onze sportredactie AXEL - Frans Lensen blijkt het motorcrosssen nog niet te zijn verleerd. De Axelaar, die lange tijd op non-actief heeft gestaan, maar enkele jaren geleden furore maakte bij de internationalen in de 500 cc- klas van de Belgische Liefheb bers Bond, heeft de draad nu weer opgenomen. Zo was hij woensdagavond present op het circuit in Axel, waar de stichtng RES weer een motor cross voor amateurs, de niet- licentiehouders, hield. Het was de voorlaatste cross van dit seizoen voor de amateurs en hierin wilde Lensen zijn kwa liteiten nog eens graag onder strepen. Hij zegevierde in beide manches in de 500 cc-categorie en liet beide keren Jaap van Tatenhove - toch niet de eerste de beste - uit Hoek op de twee de plaats achter zich. Jan Wil lem Nieuwelink ging met het „brons" naar huis. In de 250 cc-klas toonde Hulstenaar Mac Haulez zich de snelste. Haulez miste in Axel deze week de concurren tie van Jaap van Cadsand (blessure) en Kees Overdulve (motor defect) en dat scheelde een fikse slok op een borrel. De tweede plaats ging nu verras send naar Marc Ottjes, die de Belg Horions voorbleef. In de 125 cc-klas ging de overwinning naar de sterk rij dende Steven Mangnus uit Vo gelwaarde. De 15-jarige Havo scholier moest in de eerste manche nog genoegen nemen met de derde plaats achter rappe Marlon Hemelsoet en de Belg Peter Hemelaar, maar in de tweede reeks sloeg Mang- nqs scherp toe. Ondanks een valpartij leidde hij vrijwel van start tot finish. Hemelsoet bezette in het totaalklasse ment de tweede plaats, net voor de laatste weken goed rijdende Alex Warrens. Bij de 80 cc-ers, die streden voor de RES-trofee, stond er weer geen maat op het rijden van de rappe Belg Pascal Bal. Hij won beide manches op zijn sloffen. Zijn langenoot Luc van Clapdorp ging met de tweede plaats naar huis en Jan Jansen, die de RES-trofee vrijwel niet kan ontgaan, werd derde. Woensdag 24 augustus staat de laatste wedstrijd voor de strijd om de RES-trofee op het programma in Axel. De wed strijden voor de categorieën 125,250 en 500 cc beginnnen om 18.00 uur en de toegang is gra tis. 80 cc: 1. Pascal Bal, België; 2. Luc van Clapdorp, België; 3. Jan Jansen, Hoek; 4. André van Espen, Axel; 5. Werner Rammeloo, Philippine. 125 cc: 1. Steven Mangnus, Vogel waarde; 2. Marlon Hemelsoet, Westdorpe; 3. Alex Warrens, Ossenisse; 4. Benny Creve, België; 5. Peter Hemelaar, België. 250 cc: 1. Mare Haulez, Hulst; 2. Mare Ottjens, St.- Jansteen; 3. Walter Horions, België; 4. Juliën Roelandt, België; 5. Wim Buysse, België. 500 cc: 1. Frans Lensen, Axel; 2. Jaap van Tatenhove, Hoek; 3. Jan Willem Nieuwelink, Terneuzen. De tussenstand in de strijd om de RES-trofee (de vier slechtste resultaten moeten nog worden verwerkt) ziet er als volgt uit: 80 cc: 1. Jan Jan sen, Hoek, 579 punten; 2. Wer ner Rammeloo, Philippine 530; 3. Angelo Saman, België 3674. Jean Pièrre Gödde, België 331; 5. André van Espen, Axel 277. 125 cc: 1. Frank van Kruysse. Kloosterzande 578; 2. Ronny Walhout, Terneuzen 562; 3. Alain Roels, België 552; 4. Jac- ky de Paepe, Schoondijke 545; 5. Marlon Hemelsoet, West dorpe 442 punten. 250 cc: 1 Lieven de Vijlder, België 578; 2. Pascal van der Kelen, Axel 549; 3. Gino de Jonghe, Axel 439; 4. Martin Jansen, Sluiskil 398; 5. Hans Kolijn, Terneuzen 390 punten. 500 cc: 1. Eduard van de Klooster, Kapellebrug 637; 2. Franky van Eecke, Bel gië 587 3. Walter Haantjes België 382 4. Gerry Franken Zegge 358; 5. Peter van der Ree, Zaamslag 310 punten. Van onze zwemmedewerker GOES - Zaterdagmiddag wordt in het kanaal van Goes naar het Goese Sas met als start en finish de brug bij Wil- helminadorp, de Ganzetrek gehouden. Dit is een lange- baanzwemwedstrijd over een afstand van twee kilometer waarvoor alleen Zeeuwse deelnemers aan de start ko men. Voor het eerst staat er voor jongens en meisjes onder de 12 jaar een 800 meter-wed strijd op het programma. Omdat dit ook het geval zal zijn bij wedstrijden in De Braakman en de Kanaalrace in Vlissingen, wordt er voor deze categorie een Zeeland klassement opgemaakt. In Wilhelminadorp komen alle Zeeuwse toppers tegen elkaar uit. De Zeelandbeker-klasse menten zien er als volgt uit: Vrije slag heren: 1. Arco Wa genvoort, Ganze 1.05.46; 2. Tonnie Vinke, Scheldestroom op 1.41; 3. Peter Claes, Bruin vis op 2.20; 4. Freddie Simpe laar, Scheldestroom op 4.05; 5. Hans Murre, De Schelde op 4.08. Vrije slag dames: 1. Jan- nine Goethals, Bruinvis 1.04.59; 2. Els van Haelst, Bruinvis op 12 seconden; 3. Ni cole van Haelst op 1.27; 4. Mi randa de Zeeuw, Scheldes troom op 7.36; 5. Ester Haak, Otters op 7.40. Schoolslag he ren: 1. Wim den Engelsman, Otters 1.17.39; 2. Wies van de Berghe, Bruinvis op 5.18; 3. Anthon Thoen, Koewacht op 8.14; 4. Henk Bondewel, Schel destroom op 8.20; 5. Mario Wil- laert, Bruinvis op 12.49. Schoolslag dames: 1. Sandra Verdonck, Scheldestroom 1.22.53; 2. Mariette van Kleven, Luctor op 1.54; 3. Ingeborg Schauwvlieghe, Bruinvis op 6.35; 4. Ellis Hamelink, Schelde op 6.54; 5. Linda Thoen, Koe wacht op 9.47. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Zondg 21 augustus kunnen de jeugdige fietscrossertjes hun hart weer ophalen in Terneuzen. Op de baan van The Flying Dutchman aan de Bellamy- straat wordt om 13.00 uur het startschot gegeven voor een zogenaamde vrije wedstrijd. Het inschrijf bureau opent de deuren om 11.00 uur. HANDBAL - Het Nederlandse herenteam heeft tijdens de trainingsstage in Tsjechoslo- wakije geoefend tegen eerste- divisieclubs. Tegen terla werd twee keer gewonnen (22-19 en 25-18). Topolcany was een fractie beter op schot dan Ne derland: 27-26. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Maandag 22 augustus gaat het Oostburgse KNVB-zaalvoetbal van start met de eerste ronden van de ZAVIO-bekercompetitie. Voor aanvang van de interne com petitie zullen de wedstrijden tot de halve finale worden af gewerkt waarna eind decem ber de halve finale volgt en volgend jaar de finale. Ook vorig seizoen startte men in Oostburg met de beker, iets wat bij de teams goed aan sloeg, want men kon immers in goede conditie aan de com petitie beginnen. Die competitie begint maandag 7 september. Éénen twintig teams, verdeeld over twee poules, zullen elkaar ko mend seizoen bekampen. Het waren er 22, maar op het laat ste moment kreeg competitie leider Jannis van de Voorde bericht dat Tem Boys 2 zich alsnog terugtrok. Dit terwijl hij het competitieschema al in elkaar had gedraaid. Begrij pelijk was hij met deze mede deling minder in zijn nopjes. De ZAVIO kent dit jaar drie debutanten en wel de forma ties Wiebs tap uit Oostburg, De Ploeg uit Groede en Zagers uit Oostburg. Drie teams die in de tweede klas him opwach ting maken. Vier teams uit de ZAVIO zullen evenals vorig seizoen in de regioklas spelen. Dat zijn De Tol, NMB/Vermeire, Oude Raedthuys en Tem Boys 1. Die indeling van de interne competitie ziet er als volgt uit: Eerste klas: Bron, De Zwaan (voorheen Ingels/Renique), Vooruit, Wapen van Sluis (voorheen Sluis 1), Casino, Paepe, Hoekert, Breskens, Van de Bosse en Sultan (voorheen Hofzicht). Tweede klas: Za gers, Jopie (voorheen Sluis 2), De Ploeg, Du Commerce, Bui- tenlust, Oude Raedthuys 2, Sikkels, Cok (voorheen Sla venburg), Cebeco Zuidwest, Bonte en Wiebs tap. Het programma voor de eerste bekerronde die komen de week begint, ziet er als volgt uit: Maandag: Wiebs tap-Jopie, Zagers-Tem Boys, Breskens-De Ploeg, Sultan- Du Commerce, De Tol-Buiten- lust. Woensdag: Oude Raed thuys 1-De Zwaan, Vooruit- Sikkels, Wapen van Sluis-Cok, Bron-NMB/Vermeire, Casino- Cebevo Z/W. VOGELWAARDE - De voet balvereniging Vogelwaarde houdt zatedag 20 en zondag 21 augustus het zestiende burge meester Molthoff-toernooi voor de jeugd. Zaterdagmorgen 20 augus tus komen de mini-pupillen en de El- en E2-jeugd in actie. Om 13.00 uur beginnen de wedstrijden voor de Dl- en D2-pupillen en de Cl-junio- ren. Zondag 21 augustus be gint om 12.00 uur het toernooi voor de A- en B-junioren. In totaal nemen vijftien vereni gingen - 14 uit Zeeuwsch- Vlaanderen en één uit het Bel gische Eksaarde - aan dit toer nooi deel.

de Stem | 1983 | | pagina 7