Hans v Plaatsing Dorpent Forse zege West-Duitsland Van Kelle naar Excelsior PROTEST RUITERS HELPT POSITIE MICHELS OPNIEUW WANKEL EEN ECHTE SUPPORTER Favorieten winnen Willem II klopt bij Standard aan Joop Zoetemelk in Almelo bestolen WIIÜLËRKIJ EK-cijfers Overwinning Lammertink Zesdaagse Antwerpen geschrapt Zege Yenix W ereldrecord voor Lundqvist Karpov aan de leiding Wadim Wirny vergroot voorsprong De Vlaeminck weer actief )ostburgs recreatief zaalvoetbal met team minder Braber (Fijnaart) Nederland - Ierland 9-0. (2-0) 12. Ties Kruize (sc) 1-0, 31. Doyer 2-0, 40. Ties Kruize (sc) 3-0, 45. Doyer 4-0, 48. TTes Kruize (sc) 5-0, 51. Van 't Hek 6-0, 53. Van Grimbergen 7-0, 68. Ties Kruize (sc) 8-0, 69. Steens 9-0. Scheidsrechters Stelper (WD1) en Gero: (Oos). Toeschouwers: 2500. Nederland: Hermans; Van der Have; Steens, Van Asbeck en Pierik; Jenniskens, Ties Krui ze en Diepeveen (58. Den Har- tog); Doyer, Bouwman (53. Van Grimbergen) en Van 't Hek. België - Schotland 4-2 (2-0) 16. Urbain 1-0, 20. Vander- gracht 2-0, 44. Gucassof 3-0, 60. T. Hay 3-1, 63. Leiper 3-2 (sc), 66. Urbain 4-2. Scheidsrech ters: Benito (Spa) en Sancini (Ita). West-Duitsland - Oostenrijk 8-0 (4-0) 7. Fischer 1-0 (straf- corner), 9. Trump 2-0, 14. Blö- cher 3-0, 16. Caninenberg 4-0, 38. Blöcher 5-0, 41. Caninen berg 6-0, 58. Fischer 7-0 (straf- corner), 62. Fischer 8-0 (straf corner). Scheidsrechters: Dud- ka (Pol), Kendrick (Ier). Frankrijk - Wales 1-1 (1-0) 8. Andreani 1-0, 65. Lewis 1-1. Scheidsrechters: Bender (Ned) en Djakonov (Sov). Toeschou wers: 1500. Engeland - Spanje 2-3 (2-1) 27. Sherwani 1-0, 32. Faulkner 2-0, 34. Bordas 2-1 (strafcor ner), 47. Bordas 2-2 (strafcor ner), 52. Gomez 2-3. Scheids rechters: Nienhaus (Ned), Kentwell (Vst). Sowjet-Unie - Polen 4-0 (1- 0), 31. Misjoernov 1-0, 40. Nits- jepoerenko 2-0, 42. Misjoernov 3-0, 48. Zakorodnev 4-0. Scheidsrechters: Renaud (Fra) en Todd (Gbr). EDE - Jos Lammertink heeft donderdag zijn eerste succes van 1983 geboekt. Uitslag prof criterium Ede (90 kilometer): 1. Jos Lammertink (Wierden) 2 uur 4 min en 16 sec 2. Frits van Bindsbergen (Babberich) 3. Peter Winnen (Venray) 4. Piet van Katwijk (Oploo) 5. Steven Rooks (Heerhugowaard) allen de zelfde tijd als Lammertink 6. Wies van Dongen (Breda) op 20 seconden 7. Adrie van Houwelingen (Zalt- bommel) z.t. 8. Fons van Katwijk (Oploo) z.t. 9. Jacq van Meer (Wouw)z.t. 10. Arnold van Hoof (Kerkdriel) z.t. DEN HAAG (ANP) - De wie- lerzesdaagse van Antwerpen wordt het komende wintersei zoen niet gehouden. De Zes daagse zou worden afgewerkt van 3 tot 9 februari 1984. De plaats wordt ingenomen door Parijs, waar in het gloed nieuwe sportpaleis voor de eerste keer een Zesdaagse plaatsvindt De huidige direc tie van het sportpaleis in Ant werpen, dat op 1 oktober zijn vijftigjarige bestaan viert, is niet zo wielerminded. Sinds Zesdaagse-organisator Walter de Winter is opgestapt heeft de directie van het sportpaleis zich meer op andere evene menten (onder andere tennis) gericht. Dit winterseizoen zou de 51e Zesdaagse in Antwer pen worden gehouden. Von ome sportredactie AMSTELVEEN - Titelverdediger Westduitsland is het toernooi om het Europees hockey kampioen schap ook begonnen met een feest je. In de openingswedstrijd tegen 'broeder' Oostenrijk waande het team van coach Claus Kleiter zich - net als Nederland in het duel tegen Ierland - even op de kermis. Met het Amstelveense Wagener-stadion in de functie van schiettent troffen de oosterburen achtmaal de roos. West-Duitsland, samen met Nederland favoriet voor de vierde Europese titel, verdeel de de treffers gelijkmatig over beide speelhelften. Zonder noemenswaardige inspannin gen kon de Westduitse doel man Schliemann zijn goal schoonhouden. Slechts in de beginfase van de ongelijke strijd moest hij enkele keren handelend optreden bij snelle uitvallen van de tegenstander. Na 20 minuten, bij een reeds kansloze 4-0 achterstand, zwaaiden de Oostenrijkers maar de witte vlag. West- Duitsland toonde in de reste rende tijd van de eerste helft medelijden, maar was na rust de hulpeloosheid van Oosten rijk alweer vergeten: 8-0. Interessanter in groep A was de wedstrijd tussen Enge land en Spanje. Spanje, afge lopen dinsdag nog met 5-1 van het astroturf geveegd door Ne derland, won het duel met 2-3. De Spanjaarden kropen in hun eerste wedstrijd wel door het spreekwoordelijke oog van de naald. Engeland, gebrand op een goed toernooiresultaat met het oog op de Olympische Spelen volgend jaar - als hof leverancier van de Britse ploeg - en de Wereldkam pioenschappen over drie jaar in eigen land, schoot goed uit de startblokken. Spanje moest met de rug tegen de muur en keek na ruim een half uur reeds tegen een 0-2 achter stand aan. De aansluitings treffer in de laatste seconde van de eerste helft bracht evenwel weer hoop in de zui delijke harten. Dat hoop doet leven, leerde het tweede bedrijf. De ploeg lllllllllllllll het EK-toernooi tegen Schot land. De Belgen kenden wei nig problemen met hun tegen stander, al zagen zij het Schot se team bij een 0-3 voorsprong binnen twee minuten terugko men tot 2-3. Urbain bepaalde tenslotte de eindstand op 2-4. Dat Nederland in zijn poule de meeste angst heeft voor de Sovjet-Unie is niet onterecht gebleken. Het Russische team speelde gisteren tegen Polen een zeer degelijke wedstrijd. Voor rust kon het overwicht op de Polen slechts door één doelpunt tot uitdrukking wor den gebracht. Een lichte tem poverhoging in het tweede be drijf was evenwel ruimschoots voldoende om de tegenstander te overvleugelen: 4—0. llllllllllllllillllllllllMIIIIIHiUUIIIIillillllliMlllllllllllllllliUltllllillllllllllllllllllililllUiillllllllfflllllllllllUIIIUUIHHIl van Horst Wein trok het ini tiatief naar zich toe en slaagde erin de achterstand om te bui gen naar de 2-3 eindstand. De Engelse teleurstelling was enorm, zeker nadat invaller Francis een unieke kans had laten lopen om een verdiend gelijkspel uit het vuur te sle pen. In de slotminuten mikte hij een strafbal precies op de benen van de Spaanse sluit post. In de derde wedstrijd van groep A op de eerste .dag speelden Frankrijk en Wales gelijk tegen elkaar: 1-1. In groep B opende België Van onze sportredactie BREDA - Mathé van Kelle maakt wellicht zondagmid dag bij Excelsior zijn debuut. De Rotterdamse club, die dringend verlegen zat om een keeper, contracteerde de NAC'er voor drie maanden. Excelsior zal daarna bekijken of Van Kelle alsnog in aanmerking komt voor verlenging van dat contract. Ex celsior, dat zondag aantreedt tegen PSV, heeft Van Kelle op huurbasis aangetrokken. „Ik ben er blij mee", aldus Van Kelle die gisteren in Rotterdam op Woudenstein trainde, „ik hoop dat ik nu eens geluk heb. Voorlopig is het voor drie maanden. Maar je moet je plaats afdwingen. Ik moet er voor zorgen dat Excelsior tevreden over me is. Ik weet niet of ik zondag al keep. Daar is nog niet over gesproken. Vandaag wordt het contract rond gemaakt. Dan hoor ik wel wat de be doeling is". VRIJDAG 19 AUGU WEDS GAAIIll PHILIPPINE - De ma lit Philippine. Wannee iooi van start gaat, hou -eikt: een maximaal a jijeen gebracht om en o Van den Akker is een ten Nederland krikt zelfvertrouwen op AMSTELVEEN - Het Nederlands herenhockeyelf- tal heeft zijn eerste wedstrijd van het toernooi om de Europese titel ten volle benut om het zelfver trouwen op te vijzelen. Na de oefencampagne, die bepaald niet gladjes verliep (ondanks het positieve eindsaldo) kon een opkikker ook best gebruikt wor den. Ierland werd het slachtoffer van de drang om meteen een fraai visitekaartje af te geven in Am stelveen. De arme Ieren werd elk plezier aan het toernooi al op de openingsdag ontnomen: 9-0. De monsterscore nam overi gens pas in de tweede helft haar vormen aan. In goed twaalf minuten tijd liep het team van bondscoach Wim van Heumen uit van 2-0 naar 7-0. Een flitsende periode, waarin de Ieren naar een hun onbekende wereld werden ge speeld. Terug op aarde hielp er geen moedertje lief meer aan om Nederland nog op een of andere manier te dwarsbo men. Voor rust lag dat wel even anders. Oranje opende niet bijzonder sterk, zodat Ierland het duel lang onder controle kon houden. Weliswaar had Ties Kruize de score in de twaalfde minuut geopend uit een strafcorner - de eerste uit een serie van 5, waarvan hij er 4 benutte - de drempelvrees was daarbij niet overwonnen. Het sterkste wapen van Ne derland, de snelheid op de vleugels, kon niet in stelling worden gebracht, waardoor de aanval nagenoeg op non-actief kwam te staan. Het was daar om niet vreemd, dat het twee de doelpunt tot stand kwam uit een solistische actie. Een wonderschone overigens, van Theo Doyer, die er daarna nog enige uit zijn bagage toverde. Wim van Heumen schroom de na afloop niet met een ver wijtend vingertje te wijzen naar zijn ploeg, zoals die ope reerde in de eerste speelhelft. „Dit team heeft een enorme ervaring. Het is voor mij dan ook een raadsel waarom er voor rust zo weinig ruimte werd gemaakt. Ik had gehoopt de jongens daarover niet meer te hoeven onderhouden. Ge- door Jacques Eostermans lukkig verbeterden ze zich na rust en hebben ze zelf onder vonden, dat de tegenstander geen enkel verweer had tegen onze snelheid." Ierland ontmoette na de verfrissingen inderdaad een ander Nederland en wist er geen raad mee. Door een zeer sterk spelende Tom van het Hek op links en een excelle rende Theo Doyer op de rech terflank werden er levensgro te gaten getrokken in de eerste afweer. Het schuttersfeest kon beginnen. Opvallende afwezige in dit showkwartierije was Roderik Bouwman. Het spel ging hele maal voorbij aan de goaltj es- dief, reden voor Van Heumen om hem naar de kant te halen. „Hij plaatste zich voortdurend in een geïsoleerde positie. Ik had vandaag niets aan hem", omkleedde de bondscoach de wissel. Bouwman's vervanger Maarten ('Japie') van Grim bergen liet zich de kans niet ontglippen om zijn kwaliteiten nog eens te onderstrepen. Lut tele seconden na zijn entree scoorde hij Nederlands zeven de treffer. Het hockeyelftal geloofde het daarna wel. De versnelling ging een paar tandjes lager, Arno den Hartog mocht op draven voor Kees-Jan Diepe veen („Hij werd een beetje las tig voor de scheidsrechters", aldus Van Heumen), maar de Ieren waren zo murw ge draaid, dat ze nog slechts ver langden naar het eindsignaal. Dat kwam echter niet eerder Ties Kruize (links) passeert de Ier William McConnell. Nederland won het duel met ruime cijfers. dan nadat Ties Kruize zijn vierde strafcorner binnen had gemept - hij voert met zijn produktie na de eerste dag de topscorerslijst aan - en de als immer bedrijvige Tim Steens nummer negen achter de vij andelijke doelman had getikt: 9-0. Van onze sportredactie ROTTERDAM - Sito Mellema is niet mild voor ruiters en paarden gebleven. Had de parkoersbouwer van het CHIO te Rotterdam op de eerste dag met vriendelijke hand de obstakels neergezet, donderdag toonde de Groninger zijn andere ik. De deelnemers, de ruiters ten minste, aan de eerste springproef, kwamen dan ook gezamenlijk in opstand tegen Van onze sportredactie KEULEN - De voetbalstorm, die rond de Keulse Dom woedt, heeft na de twee nederlagen waarmee de FC Köln het 21e Bun- desliga-seizoen begon, de kracht van een orkaan aangenomen. De positie van trainer Rinus Michels is zeer wankel geworden. En daarmee zijn ook de geruchten sterker geworden dat de Am sterdammer binnen niet al te lange tijd technisch directeur van de KNVB zal worden. Michels begon de nieuwe competitie eigenlijk al in een verloren positie, want vlak voor het seizoen verklaarde doelman Toni Schumacher hem openlijk de oorlog. On verstoorbaar als altijd coun terde Michels de doelman door hem een boete van 2.000 Mark op te leggen. Schumacher kreeg echter de steun van na genoeg de gehele selectie van Köln. De spelers verklaarden via aanvoerder Strack dat met Michels niet langer te werken valt: Sindsdien praat Michels niet meer met Schumacher en doet zich de vermakelijke si tuatie voor dat als Michels zijn doelman iets te vertellen heeft, hij het woord richt tot inter national Pierre Littbarski, die de aanwijzingen dan over brengt naar Schumacher. Voorzitter Weiand is een van de weinige mensen bij FC Köln, die nog achter Michels staat. „Het heeft geen zin in paniek te raken. Om onze pro blemen op te lossen, hadden we weer 5 miljoen Mark moe ten investeren. Dat hebben we bewust niet gedaan. Want we hebben de laatste jaren mil joenen uitgegeven aan sterren die ons ook niet de titel ge bracht hebben". De speler- groep wil nu echter van Mi chels af. En daarmee hebben de ge ruchten opnieuw de kop opge stoken dat Michels binnenkort de nieuwe sterke man van de KNVB zal worden. Hij zou als technisch directeur boven bondscoach Kees Rijvers ge plaatst worden, die nog een contract heeft tot 1986. Een of ficial van de KNVB, die liever niet met name genoemd wen ste te worden, sprak gister avond de geruchten echter te gen. MANCHESTER -(ANP)- Keith Dale, een 24-jarige suppor ter van Manchester United, was in mei behoorlijk enthou siast over de winst van de Mancunians in de Engelse beker finale. De geestdrift over die bekerwinst was deze maand bij de geboorte van zijn zoon nog weinig bekoeld. Dale bezorgde de burgerlijke stand van Manchester heel wat werk. Het kind kreeg van zijn vader de namen van de twaalf spelers, die in mei op Wembley de Cup veroverden. Dale junior heeft nu de voornamen Stephen, Gary, Mike, Arthur, Ray, Kevin, Gor don, Brian, Arnold, Frank, Norman en Allan. CINCINNATI (RTR) - John McEnroe heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het ATP-tennistoernooi in Cincinnati, dat met 300.000 dollar (900.000 gulden) is gedoteerd. De als eerste ge plaatste Amerikaan zegevierde met tweemaal 6-4 over de Nige- riaan Nduka Odizor, die op Wimbledon verrassend voor de dag kwam. McEnroe's landgenoot Jim my Connors had het in de eer ste set moeilijk tegen de Zweed Anders Jarryd. Hij kwam met 2-5 achter. Daarna gunde de dertigjarige Ameri kaan, die binnenkort de open Amerikaanse titel moet verde- Van ome sportredactie TILBURG - Binnen Willem II werd gister avond koortsachtig overleg gepleegd. De Til- burgse club die zich morgenavond in het eigen sportpark tegenover het ambitieuze FC Gro ningen weet te staan, probeerde gisteravond een centrale verdediger bij de Belgische top club Standard Luik los te weken. Naar ver luidt gaat het om Mare Delbroux, een jeugdige speler die bij Standard nog geen basisplaats veroverd heeft. Willem II heeft versterking nodig omdat on langs Cees Krijgh in een oefenwedstrijd tegen een zware knieblessure aanliep. Aanvankelijk wilde Willem II in zee gaan met de Joegoslaaf Mitrovic. Mitrovic blijkt echter te duur te zijn voor de club die ieder dubbeltje moet omkeren. Daarom probeert Willem II de jeugdige Stan- dard-speler op huurbasis naar Tilburg te krij gen. Met de Belgische middenvelder Lalo zal Willem II wellicht niet tot een akkoord kunnen komen. De eisen van Lalo en de vergoedings som (FC Antwerp) zijn namelijk aan de hoge kant. Inmiddels heeft Toon Nelemans wel een handtekening gezet onder een tweejarig con tract. In een laatste onderhoud konden beide partijen elkaar alsnog vinden. Met Joop Oost- dam worden deze dagen afrondende bespre kingen gevoerd. Oostdam wil eventueel op amateurbasis bij Willem II beginnen. Ton Blanker, spits van FC Volendam, is er nog niet zeker van of hij zondag tegen Feyen- oord kan aantreden. De KNVB wacht namelijk altijd op een vrijgave van de Spaanse bond. Blanker speelde eerder voor Zaragoza. Tot zondagmiddag heeft Blanker de tijd. FC Vo lendam probeert nu op allerlei manieren de vrijgave van de Spaanse bond in het bezit te krijgen. digen, Jarryd nog één game: 7-5, 6-1. Jarryd was vorige week verantwoordelijk ge weest voor de vroegtijdige uit schakeling van McEnroe in Toronto. De Tsjechoslowaak Ivan Lendl bereikte zonder veel moeite de derde ronde. Hij won met 6-2, 6-4 van de Braziliaan Marcos Hocevar. De uitslagen van de partijen uit de tweede ronde zijn: McEnroe (Vst) - Odizor (Nig) 6-4, 6-4; Hans Si- monsson (Zwe) - Gerulaitis (Vst) 6-2, 2-6 6-3; Lendl (Tsj) - Hocevar (Bra) 6-2, 6-4; Wilander (Zwe) - Carter (Aus) 6-4, 6-2; Connors (Vst) - Jarryd (Zwe) 7-5, 6-1; Gene Mayer (Vst) - Pimek (Tsj) 6-2, 4-6, 6-4; Arias (Vst) - Dowdeswell (Zwi) 6-4, 6-4; Curren (ZAf) - Cash (Aus) 7-6,7-5. Chris Lloyd bereikte in Toronto op moeizame wijze de derde ronde van een internationaal damestoer- nooi. Lloyd had tegen Alycia Moul- ton, eveneens afkomstig uit de Verenigde Staten, drie sets nodig. De setstanden waren 6-3, 4-6, 6-3. Drie Westduitse dames, Sylvia Ha- nika, Claudia Kohde en Eva Pfaff, drongen ook door tot de derde ron de. De voornaamste uitslagen zijn: Kohde (Wdl) - Nagelsen (Vst) 6-4, 6-1; Pfaff (Wdl) - Madruga (Arg) 2-6, 6-0 6-2; Lloyd (Vst) - Moulton (Vst) 6-3, 4-6, 6-3; Hanika (Wdl) - Medrado (Bra) 6-2, 7-6; Horvath (Vst) - Hobbs (GBr) 6-4,6-2. het werk van de man die het veld uitzet. De officials gaven de ruiters gelijk en drie hin dernissen, waaronder de dub- belsprong, werden verlaagd. Op de tweede dag van het internationale concours hippi- que in Rotterdam heeft de Fransman Michel Robert een springconcours op tijd gewon nen. Met het paard Jean de la Tour ging hij foutloos rond in de tijd van 56,92 seconden. Rob Ehrens werd tweede. De uitslag van het eerste onderdeel op de tweede dag is: Internationaal springconcours, 10 hindernissen (14 sprongen) met max. hoogte van 1.50 meter, klassering naar tijd en strafpunten: 1. Michel Robert (Fra) Jean de la Tour 0 strafpunten - 56,92 sec. 2. Rob Ehrens (Ned) Sur- price 0 - 60,47; 3. Michael Ruping (Wdl) Silbersee 0 - 60,89; 4. Thomas Van ome sportredactie ZURICH - Martin Venix heeft donderdagavond op de Oerli- konbaan van Zurich een stayerswedstrijd over een uur gewonnen. De Nederlandse wereld kampioen was op de baan, waar dinsdag de strijd om de wereldtitels begint, in de slot fase iets sterker dan de Zwit serse kampioen Max Hürzeler. CARACAS (AFP/RTR) - De Amerikaanse zwemmer Steve Lundqvist heeft tijdens de Pa- namerikaanse Spelen in Cara cas het wereldrecord op de 100 meter schoolslag verbeterd. De 22-jarige Lundqvist kwam tot een tijd van 1 mi nuut en 2,28 seconden. Daar mee bleef hij zeshonderdste seconde onder het oude record, dat hij elf dagen geleden in Clovis (Vst) had gevestigd. Het was de tweede gouden medail le die Lundqvist won tijdens de Panamerikaanse Spelen. Tijdens zijn wereldrecordrace vocht hij een spannend duel uit met zijn landgenoot John Moffet, die 1.02,36 liet noteren. Fuchs (Zwi) Pen Duick 0 - 62,13; 5. Willi Melliger (Zwi) David 0 - 62,94 6. Evan van Paeschen (Bel) Red River 0 - 63,09; 7. Peter Luther (Wdl) Landwind 0 - 65,56; 8. Mar kus Fuchs (Zwi) Volvo's Charme 0 - 66,32; 9. Albert Voorn (Ned) Im pertinent d'Opstalan 0 - 66,35; 10.Gert-Jan Mooy (Ned) Klac Sou 0 - 66,47. Internationaal springconcours op punten en tijd, 12 hindernissen va riërend van hoogte van 1.20 tot 1.70 meter: 1. Malcolm Pyrah (Gbr) Seapearl 1380 punten - 61,57 sec. 2. Peter Luther (Wdl) Lucky 1380 - 65,00; 3. Derek Ricketts (Gbr) Hy- drophane Coldstream 1190 - 63,32; 4. Jeff Mcvean (Aus) Conclusion 1170 - 65,99; 5. Eric Wauters (Bel) Carlsberg 1170 - 68,08; 6. Pamela Dunning (Gbr) On a promise 1100 - 68,27; 7. Lionel Dunning (Gbr) Jungle Bunny 1080 - 66,92 8. Paul Schockemöhle (Wdl) Denver 1080 - 68,13; 9. Xavier Leredde (Fra) Ga zelle d'Elle 940 - 68,71; 10. Walter Gabathuler (Zwi) Nobility 620 - 65,23; ll.Ton Olsmeyer (Ned) Osca 610 - 85,83. De uitslag van de dressuurproef is: 1. Klaus Husenbeth (WD1), Pria- mus 1287 punten, 2. Klaus Balken- hol (WD1), Silvester 1249 punten, 3. Reiner Klimke (WD1), Tango 1243 punten, 4. Margit Otto Crepin (Fra), Don Giovanni 1230 punten, 5. Monica Theodorescu (WD1), Epheb 1229 punten, 6. Cynthia Ishoy-Nea- le (Can), Dynasty 1199 punten. Internationaal springconcours, tweede kwalificatiewedstrijd voor de Grote Prijs van Rotterdam. Barrage over 6 hindernissen met 8 sprongen: Uitslag: 1. Michael Ro bert (Fra) Grand Coeur A 0 straf punten - 43,11 sec 2. Malcolm Py rah (Gbr) Towerlands Anglezarke 0 - 43,43; 3. Willy van der Ham (Ned) Feinschnitt ZO- 45,55; 4. Paul Schockemöhle (Wdl) Deister 0 - 47,13; 5. Pierre Durand (Fra) Jap- peloup 4 - 43,27; 6. Knut Axal Nor- denbeldt (Zwe) Wait and See 4 - 45,96; 7. Guido Dominici (Ita) Ka- maro 4 - 50,04; 8. Pamela Dunning (Gbr) Fearless 4 - 52,65; 9. Fritz Ligges (Wdl) Rodney 4 - 55,44; 10 .Walter Gabathuler (Zwi) Beetho ven 8 - 44,72. HANNOVER -(ANP)- De uil slagen van de gespeelde tiendi ronde van het internationale schaaktoernooi in Hannove: zijn: Quinteros (Arg) - Ostermeye: (Wdl) 0,5 - 0,5; Balasjov (Sow) Pfleger (Wdl) 1-0; Bastian (Wdl) Karpov (Sow) 0-1; Lobron (Wdl) Bouaziz (Tun) 1-0; Sosonko (Ned) Kavalek (Vst) 0,5 - 0,5; Torre (PL - Georgadse (Sow) 0,5 - 0,5, Che: De (Chi) - Hartmann (Wdl) 0-1 Glienke (Wdl) - Qi Jingxuan (Chi 0-1. Stand na tien ronden: 1. Karpov punten 2. Georgadse 7; 3. Balasjo\ 6,5; 4. Lobron, Ostermeyer, Torre 5,5; 7. Qi Jingxuan 5; 8. Bastian Chen De, Kavalek, Sosonko, Hart- mann 4,5; 13.Glienke, Quinteros I 15. Bouaziz, Pfleger 3,5. Van onze sportredactie DEVENTER - Jeugdwereld- kampioen Wadim Wirny uil de Sovjet-Unie heeft nog hts punten nodig om zich Euro pees damkampioen te mogti noemen. De 18-jarige dammt; uit Charkow vergrootte don derdag in de negende rond: van de Europese titelstrijd K Deventer zijn voorsprong «f Tsjegoljev tot drie punten. Wirny's landgenoot kwar, tegen de Fransman Dubffi verrassenderwijs niet verde dan een remise. Zelf won Wir ny heel eenvoudig van Schwarzman. Auke Scholmi bleef in de race voor de derdf plaats door de Belg Conard verslaan, terwijl Jos Stokte de Tsjech Krista op de rang lijst achter zich liet via overwinning op de Italiaan Si- monelli. De uitslagen uit de negende ron* van het Europees kampioenschF dammen in Deventer zijn: W (Sov) - Schwarzman (Isr) 1-1, Tsje goljev (Sov) - Dubois (Fra) 0-2, S- monelli (Ita) - Stokkel (Ned) 0-- Berte (Ita) - Cordier (Fra) Ij Letsjinski (Sov) - Krita (Tsj) H Conard (Bel) - Scholma (Ned) 0-2 De stand na negen ronden: 1. Wi ny 17 punten 2. Tsjegoljev Ij' Scholma 12, 4. Stokkel 11,5. Kritf 10,6. Dubois en Letsj inski 9,8. Ctt dier en Schwarzman 7, 10. Berte' 11. Simonelli 4,12. Conard 2. Van ome sportredactie BREDA - Roger de Vlaemiw keert volgend seizoen zo als zeker terug in het inter» tionale wielerpeloton. De Bel heeft aanbiedingen uit Italië. Na Parijs - Roubaix vort seizoen bouwde Roger c' Vlaeminck zijn loopbaan af j Belgische kermiskoersen. 1» het winterseizoen trok hij definitief terug uit de wiel® sport. Uit publicitaire overt* gingen stapte hij alleen een paar dagen op de f'ei voor het rijden van de Rod® van Amerika. Van onze sportredactie ALMELO - Joop Zoetemelk is tijdens na de profronde van Ar melo bestolen. Inbrekers haalden uit zijn hotelkamer een ft"* bedrag aan buitenlands geld weg. Het was hen blijkbaar alleen om het geld te doen, want® kostbare wielerspullen en de racefiets van Joop Zoetemelk ten ze ongemoeid. Joop Zoetemelk raakte wel ekele waardevo™ papieren kwijt. Onder andere zijn Franse verblijfsvergunnitë De recherche heeft de zaak in onderzoek. allee nisfanaat en hij niet Zijn vrouw Cobi, zijn doch te Judith en de zoons Koert e Hanco zijn altijd wel te vinde jp de banen van tennisvereni ging Phil-tèn te Philippin vaar van Hans bestuurli technische commissie is. Ee vereniging met thans 175 lede met twee harde banen, dl naar men hoopt, dit jaar ver vangen zullen worden doo ravelbanen. „B en w staan e iositief tegenover, maar zeke het pas als ze er inderdaad iggen", stelt hij nuchter vast. Ieder jaar organiseerde de vereniging afzonderlijke ge- telligheidstoernooien met loek, Zaamslag en Vogel vlucht (Vogelwaarde). „Het jrobleem hiervan was dat het ie gehele agenda in beslag lam, terwijl er als men buiten iet eigen park speelde minder «langstelling bestond", aldus fan den Akker. Uit dit gege ten ontstond dan ook het idee jm eens iets anders te doen net deze vaste kern van clubs Van onze ten~ PHILIPPINE - De plaatsinge als volgt: Herenenkel: 1. Pete Riny Kort, Zaamslag; 3. Pe Koert van den Akker, Phil-t sens, Phil-tèn; 2. Marijke Ro Vogelvlucht; 4. Joke Louwers Van den Akker/Guilleit, 2. Schelfhout/De Vilder, 4. Van V ker. Damesdubbel: 1. Marijke Ria Spuesens/Marjolijn Schelt Siewert, 4. Janny Huisman/IV dubbel: 1. Marijke Robesin/H< Akker/Marijke Vervaet, 3. Hu Schellekens/Toine de Waal. Van onze sportmedewerker lOSTBURG - Maandag 22 'ugustus gat het Oostburgse «creatieve zaalvoetbal van tart. Dit met een team minder lan vorig seizoen en wel Tele- |ost 2, dat in de A-poule zou kbuteren. Op het laatste mo- dent gaf deze formatie aan ompetitieleider Rinus van de «orde te kennen zich terug te rekken. Dit nadat de competitie-in- (R 13 Amateurs: 1. Toon van der Ste< LTe Heeren (St. Willebrord) 47! de) 411, 4. Hennie Rovers 7 ïyeF (Aagtekerke) 377, 6. Rob dj„ ®"e Boeren (St. Willebrord) Haf 275, 9/10. Nico v.d. Klu ®st (Rijsbergen) 272, 11. Wern 14 t°S evers (Rijsbergen) 256, pa'!"ni°ren: 1. Peter v. Klundert Corn C (Hoeven) 361,3. Ruud Z heer) 33?^ <HofVen» 3?4- 5' »iie ,A/r t 6' Frank v d- Be"1" (R< Vri r(Made) 234, 8. Patrick Tolhc laah ïïn61001 (Etten-Leur) 221, 10 tYjji ,i9, H. Maurie Rommens (R lonni jtte' 206, 13' Mal"io Gelter 9? "e de Jonge (Ovezande)/Ruu Hoe!UWelinKen; E Bas de Wit (Ze ioenspTo417, 3 ,Eric Koevoets (J 'aul R (<?vezande) 336, 5. Pierre 87 n (Zevenbergen) 299, 7.1 «art! t u Peter Mo1 ('s-Gravenpc tiieni )oran Buikmans (Hoeven) 2ijnrt 12. Cees Smits (Zunde Hellene?'14'Anton Tak (°ud 1

de Stem | 1983 | | pagina 6