Oostburg schaft waarderings subsidies af Oostburg borg voor kredieten schuldsanering akkoord s en apolder I VERRASSENDE OVERDRACHT VAN I KERK ÉN TOREN IN BAARLAND I Oostburg: „Maatregelen gaan niet ver genoeg" >AGINA ZEELAND 3 &Tp Wap erneuzen loudt ommelmarkt voor sluis VANZEELAND Gevonden voorwerpen N utsacademie opent cursusjaar Weer volop binnensport Schoondijke Riolering in Ter Hofstede is aanbesteed Fractie beraad PvdA in Sluis Duumpjes- avond op Hedenesse Raad volgt PvdA-initiatief Kampioenschap ploegen in Schoondijke Breskens Hoofdplaat Schoondijke Stichting Oude Zeeuwse kerken nieuwe eigenaar Nanninga van het kinder- igverblijf. Iedereen die nog iets kwijt il voor de rommelmarkt kan tn maandag tot en met vrij- ig telkens van 8.00 tot 18.00 ïr terecht in het kinderdag, irblijf. De prijsuitreiking van de ken wedstrijd die in het ïgustusnummer van het aandelijkse blaadje van de ideremingsvereniging Axel straat en Omgeving stond, op deze dag om 14.00 uur aatsvinden, ook in het kin- rdagverblijf. r!aggevers i de Koninklijke Maat- en een voorlopige over- verkoop van gronden van de bouw van een gemeente zich heeft vastge- gd op financiële verplichtin- ;n van augustus 1983 af zon- dat bekend is wat deze erplichtingen zullen inhou- sn. Volgens het WD-raads- zijn B en W na hun duide- ike afwijzing van een kop- ïlverkoop grond-brug terug- ekrabbeld. Burgemeester Blanken wees op dat deze eventuele ver lichtingen zowel voor de ge- leente als voor de Wilhelmi- ipolder gelden. P.Duinkerke »vdA) en J.Laport (CDA) lie- in weten dat B en W in deze rak juist hebben gehandeld. De raad ging verder ak- x>rd met het voorstel van B W om gehuwde vrouwen norlopig nog niet aan te hrij ven met hun meisjes- lam. P.Duinkerke, J.Tromp /VD) en A.van Oosten (PPR) elden voor om iedere gehuw- vrouw die daartoe de wens kennen heeft gegeven aan te hrij ven met haar meisjes- ëam. Burgemeester Blanken zei it B en W niet bereid zijn KMX),- uit te geven voor het inschrijven van alle gehuw- vrouwen in Goes of zij al an niet met hun meisjesnaam ingeschreven wensen te orden. Hij wilde echter mee- ian met de suggestie om over beweegredenen van B en W ader uitleg te geven in het 'meenteblad Samenspel. VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1983 T27 PAGINA ZEELAND 4 6-0,31, 50-55 0,26, 45-50 0,26. Su- rtrevoux kl. 1 80-90 0,56-0,57, 70- 0 45-0,68, 60-70 0,49-0,69, 55-60 6-0,50, 50-55 0,26, kl. 2 80-90 0,39, -80 0,48, 60-70 0,35-0,40, 55-60 0,26, -55 0,26. Czar pruim kl. 1 B 1,16- 17, A 1,35-1,39, kl. 2 GR 0,55-1,40 0,47, 0,55-1,55. Monsieur Hatij 1 2,30, kl. 2 GR 1,70. Ontario kl. 1 0.90-1,20, 1,20, kl. 2 GR 0,70-1,10, X 0,40, 0,60. Opal kl. 1 B 0,85-1,30 163-1,67, 1,96, kl. 2 GR 0,70-1,20, S 0,55, FA 0,27, 0,65-0,90. Reine .aude d'Ouillins kl. 2 GR 1,30-1.40' Washington kl. 1 1,50. Rode kl. 2 B 1,20. Rondom kg kl. 2 A :0-2,10. Rondom doos x500 gr. kl. 1 1,00, 1,20. Bramen doos x200 gr. 1 A 0,75. Bramen doornloos as- 200 gr. kl. 1 A 0,70-0,75, 0,70-0,74- ptaal aantal colli 17.031. RABBENDIJKE - 18 Augustus noni: I 80 113-134, I 70 127-156,1 111-135, I 60 70-84, 1 55 23, H 65 1, II 60 71, II 55 26, 62 ton. Scarlet ïnoni: I 80 147, I 70 175, I 65 132,1 65 53, 1 ton. Discovery: X 80 167- I 70 192, II 70 156-158, XI 60/70 3 ton. James Grieve: I 90 92-w, 107-111, I 70 123-129, II 80 94, U -i,l IW 1-117, 60 ton. Clapp's Fav.: I I 65 106,1 60 100,1 55 71,1 5041,1 27, 5 ton. Precoce de Trevoux: 72,1 60 69-72,1 55 58,1 50 28, II ,10,22 ton. Super Trevoux: 180». '0 64,160 59-62,155 36,2 ton. Bra- en per doos I A 70 ct. Branie mrnloos 84 ct. PruimenCzar gre Czar I 1.-, Ontario 60-120, Opal Totale aanvoer 12.517 colli. aorkruist, kwam even ter ta il. Maar iets defenitiefs weru iet gehoord. Wie wel veel te ;ggen had was Dick Jans V3|! top de Kindermoord. rees erop, dat de gemeente erneuzen zelfs verplicht kan rorden om door een ing®' ieursbureau een onderzoek te iten instellen naar de ver" eersveiligheid in Zaamslag- )e gemeenten kan daar rijk5' ubsidie voor krijgen, zei hi]- Aan de orde kwam verder og de gevaarlijke stoffenrou* door het dorp en de te' "T en naar de verkeersstroom /at kan nog gedaan wora rr. de leden van de Terne"* snse raad voor donderdag a_ houden gemeenteraadsve adering een duidelijk sign5 iee te geven? Ook deze vra s wam niet vlot uit de doek? loe het ook uitdraaid, aC elk geval niet voor deze ve adering. Dodenkruising Potjes wordt beter beveiligd De verbetering van het dodenkruispunt is in volle gang iij de diverse politiebureaus West-Zeeuwsch-Vlaande ren kan men inlichtingen krij gen over de volgende gevon- ien voorwerpen: AARDENBURG - 2 porte- nonnees, sleutel merk BKS, met metalen montuur in 'tui, opschrift Van Ham BOZ. iRESKENS - Vest, rode da- nesfiets, huissleutel Börkey, lames quartshorloge, sleu- ïltje Vachette, 2 sleutels in «art leren etui, 2 gymschoe- «n, blauw met witte streep. CADZAND - Autsleutels van Ford, Remlic Gaandre en huissleutels, sleutels aan poen plaatje met Ag. Woes- Ijn, bruine portemonee met inhoud, sleutelbos met aut- ïleutel van Golf, paarse kin- iercrossfiets, Pontiac-horloge, tril met metalen montuur met ionnekleppen, bovengebit, da- mesbril met doorzichtig mon teur, heren zonenbril, bril met Malen montuur met wklemmen, herenpolshorlo- !e met stalen band en witte '"Sierplaat, metalen kinder- Clolics quarts-horloge, tenen sleutelhanger met sleu- (1 Peugeot, blauwe Belgische Portfiets, sleutel van Simca, til met rond metalen mon- uur, bruin ribfluwelen vest, nl met bruin montuur met terk linkerglas, sierwieldop auto, metalen herenhorlo- portemonnee met inhoud eurochegue-pasje, Parker- sleuteltje nr. 6799, don- erbruine portemonnee met «houd en Rabo-pasje en pasje uitse bank, sleutelhanger- bi met 3 sleutel, portefeuille, ®uwring met inscriptie Pu- i-Henri 30-9-59. j®NDlJKE - Kaki knie- °6k, jonge kater tijgerkleu- lOSTBXjRG - Zwarte porte- JMle met giropas en geld, en- JP met geld, bankbiljet, ro- portemonnee met inhoud, •"arte portemonnee met In- teu® ^ieissleuteltje Hebie blauw jack met witte bad- i'°er'ng, blauw vest, don- "blauwe jas, diverse sleutels sleutelhangers, brommer- -zekeringsplaatje SJW 746,2 ^brillen, 2 aluminium uit- nbare peddels, boek met i „Is dit genoeg: een stuk of '5t gedichten". ««'Li" Gouden hangertje elk 7. ln> bruine portefu- -it u 4 s'eutels aan hanger, j. est kentekenplaat JJ-26- zwart-witte jongensfiets, 1H, fe* Ford aan hanger, efet? in bruin etui, bruine is, s met regenjas, draag- h,, en broodtrommeltje, Ha. ,portefeuille met geld autosleutels, 5 sleutels aan ot^sleutel Audi, hang- let c n 'izeren kabeltje, bos hi u*els> gouden ring damfUW saffir. goudkleuri- ■hesschoen, blauwe Adi- 'roek. Van een onzer veslaggevers OOSTBURG - Met een zeer krappe meerderheid heeft de Oostburgse gemeenteraad gisteravond besloten, uit bezuinigingsoverwegingen, alle waarderingssubsidies aan verenigingen en instellingen af te schaffen. Het gaat om 20 subsidies van elk 75,- groot. Het aanvankelijke voorstel van B en W, slechts gesteund door J. van Vries (PvdA), be oogde het afschaffen van de waarderingsbedragen met uitzondering van die voor de twee regionale instellingen 't Duumpje en de Stichting Aan gepaste Voorzieningen Re creatie. Dit stuitte echter op verzet van de raad, die het principe MIDDELBURG - Op 25 augustus a.s. opent de Nuts- academie Rotterdam-Middel burg het cursusjaar 1983-1984 meer in het bijzonder voor haar in Zeeland verzorgde op leidingen in het gebouw van de Rijks-Pedagogische Acade mie in Middelburg. De opening is om 19.30 uur. Van onze correspondente SCHOONDIJKE - De Schoon- dijkse Sportvereniging gaat begin september weer van start met tal van activiteiten, gericht op de binnensporten. Donderdag 1 september wordt in de gymzaal een instuif ge houden, waarbij sportleider Patrick Boussen uitleg en de monstraties zal geven met be trekking tot kleuter-, kinder en damesgymnastiek en meis jesvolleybal. Bij voldoende deelname wordt ook begonnen met ge richt turnen en met recreatie volleybal. De deelnemers aan deze laatste sport zullen wor den ingezet in de recreatie competitie te Oostburg. Het tijdschema voor de Schoondijkse gymzaal is als volgt: Donderdag van 16 tot 17 uur kleutergym en van 17 tot 18 uur kindergym. Van 19 tot 20 uur turnen en/of volleybal en van 20 tot 21 uur dames- gym. Voor badminton kan men terecht op maandag van 20 tot 21.30 uur en woensdag (zelfde tijd) is het de beurt aan de heren-volleyballers. Voor inlichtingen of opgave kan men terecht bij J. de Rijk (tel. 1626) of bij mevrouw Poortvliet (tel. 1686). 'gelijke monniken, gelijke kappen' wenste te hanteren. Een voorstel van D en T om dan maar alle 20 verenigingen te blijven subsidiëren haalde het net niet en werd met 9-8 verworpen. Dit tot woede van de PvdA- raadsleden, die - met uitzon dering van De Vries - er hun verbazing over uitspraken, dat de gemeente voor het geringe bedrag van 1.500,- niet meer van zijn waardering voor het werk van de betrokken vere nigingen blijk wil geven. „Terwijl aan de andere kant de aanschaf van 3 draaistoelen voor het gemeentehuis, ter waarde van ƒ4.200,-. wel zo maar kan", merkte J. van de Ree-Slabbekoorn op. Het WD-voorstei om alle waarderingssubsidies af te schaffen haalde het daarna net wel. SLUIS - De aanleg van riole ring voor de 52 woningen in de buurtschap Ter Hofstede bij Retranchement is aanbesteed. Als laagste van de 12 inschrij vers kwam de firma Van Noordenne te Axel uit de bus, die het karwei voor 199.000 gulden denkt te kunnen kla ren. Volgende week donderdag moet de Sluise gemeenteraad zich nog uitspreken over de gunning van het projekt, waarvan de totale kosten zijn begroot op bijna 4,5 ton. Met de werkzaamheden zal zo spoedig mogelijk, waarschijnlijk al in september, een begin worden gemaakt. De raad van Sluis beraadt zich over de gunning tijdens een vergadering in het ge meentehuis. Aanvang 19.30 uur. SLUIS - De fractie van de PvdA in de Sluise gemeente raad houdt dinsdag een open baar beraad in café Buitenlust aan de St. Annastraat te Sluis. Aan de orde komen dan de onderwerpen voor de donder dag te houden raadsvergade ring. Het fractieberaad begint om 20 uur. OOSTBURG - Het dodenkruispunt Potjes, waar de wegen Sluis-Breskens en Oostburg- Cadzand elkaar snijden, krijgt zijn zoveelste extra beveiliging. Provinciale Waterstaat is enkele dagen geleden begonnen met de recon structiewerkzaamheden, die tot een betere verkeersveiligheid moeten leiden. - FOTO WIM KOOYMAN De gemeente Oostburg stelt zich echter op het standpunt dat de maatregelen niet ver genoeg gaan en zal blijven ij veren voor de aanleg van een rotonde of verkeerslichten. De reconstructie van Potjes voorziet hoofdzakelijk in het verkleinen van de buitenbe grenzing van het kruispunt. Konden automobilisten uit de richting Cadzand of Zuidzan- de tot voor kort op de kruising nog kiezen uit drie rijbanen (rechtdoor, richting Sluis en richting Breskens), nu zal dat aantal worden teruggebracht tot twee. „Dit betekent dat de auto's minder snel de bocht zullen kunnen nemen, wat de ver keersveiligheid ten goede komt", aldus B. Boneschans- ker van Provinciale Water staat, die de leiding heeft bij de werkzaamheden. Overigens is de huidige reconstructie al de tweede fase in een pakket van extra beveiligingen. Bo- neschansker: „Vorig jaar heb ben we de stopstrepen al ver legd en de verkeersdruppels langer gemaakt. En naar onze overtuiging zou daardoor het aantal ongelukken al kunnen zijn afgenomen. Het is tenslot te opvallend dat er dit jaar nog maar één ernstig verkeerson geval op Potjes heeft plaatsge vonden". zelfde type kruispunt ook ge daan". Enorme kosten Provinciale Waterstaat denkt er echter anders over. „Een rotonde a la Schoondijke werkt prima in een bebouwde kom, maar zou voor Poljes geen enkele verbetering bete kenen", meent Boneschansker. „Een verkeerslichten-installa tie misschien wel, maar gezien de enorme kosten die daaraan zijn verbonden willen we eerst afwachten of de huidige maat regelen resultaat hebben". En gezien de terugloop van het aantal ongelukken na de vorig jaar verbeterde beveili ging is hij daarvan overtuigd. „Het moet mogelijk zijn om, door de aanpassing waar we nu mee bezig zijn, Potjes af te voeren van de lijst van doden- kruispunten". Naar verwach ting zullen de werkzaamheden eind augustus klaar zijn. Van een onzer verslaggevers CADZAND - De Westzeeuws- vlaamse natuurbeschermings vereniging 't Duumpje houdt zaterdag weer de jaarlijkse gezellige avond op het terrein van het vormingscentrum He- denesse. Deze Duumpjes-avond, die ditmaal draait om het thema 'vroeger en nu' zal worden op geluisterd door de Breskense dialect-zanger Piet Brakman, Sj aak Herman in op het thema alias Wiebe van Walcheren. door een korte inleiding te Hieraan voorafgaand haakt houden over wat er de laatste jaren alzo is veranderd in het landschap van de streek. In de pauze bestaat de gele genheid om onder deskundige leiding een wandeling te ma ken over de Tienhonderdpol derdijk, waarna het feestje wordt voortgezet met muziek, zang, soep en broodjes. Begon nen wordt om half acht en 't Duumpje ziet zich genood zaakt voor het eerst in zijn be staan entree te heffen. T_. Die be draagt voor leden een gulden en voor niet-leden 2.50. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De gemeente Oostburg zal zich voor een proefperiode van een jaar bij de Gemeentelijke Krediet bank te Middelburg garant stellen voor de daling van ren te en aflossing van schuldsa neringskredieten van inwo ners, die financieel in de knel zijn gekomen. De gemeenteraad besloot gisteravond - enkel met uit zondering van de CDA-er G. van Schaick - het betrokken voorstel van B en W, voortge komen uit een initiatief van PvdA-fractievoorzitter J. de Vries, te steunen. Oostburg zal overigens tij dens de proefperiode het aan tal garanties beperken tot 10, terwijl aan de hoogte van het krediet een maximum van 5.000,- wordt verbonden. Ook zal de regeling slechts van toe passing zijn voor mensen met een bruto-j aarinkomen van ƒ35.000,-, exclusief kinderbij slag. Het oorspronkelijke initia tief van De Vries ging nog verder. In een enkele maanden geleden door hem uitgebrach te notitie, pleitte hij voor het oprichten van een Volkskre dietbank voor West-Zeeuws- Vlaanderen. Het college van B en W stelt zich echter op het standpunt, dat daarvoor eerst een gedegen onderzoek naar de organisatorische en finan ciële consequenties noodzake lijk is. Aan de hand van de tij dens het proefjaar opgedane ervaringen zal kunnen wor den nagegaan, in hoeverre op richting van een dergelijke kredietbank noodzakelijk of wenselijk is. Tijdens de gisteravond ge houden raadsvergadering toonde CDA-fractievoorzitter G. van Schaick zich de enige tegenstander van het plan. Volgens hem geeft een ge meentelijke borgstelling enkel de banken meer zekerheid, dat ze aan particulieren uitgeleen de geld toch wel terug krijgen. „Met als resultaat, dat er nog gemakkelij ker geld geleend zal worden aan mensen, die het in feite niet terug kunnen betalen", aldus Van Schaick. Twijfels Verkeerswethouder A. de Feijter van Oostburg heeft echter zo zijn twijfels over de doelmatigheid van de recon structie. „Men moet wel be denken dat een verkeersfout op Potjes enorme consequen ties heeft", zegt hij. „Een der gelijke fout wordt meestal be straft met de dood". Daarom is hij - evenals de Oostburgse gemeenteraad - voorstander van een meer drastische oplossing om tot een betere beveiliging te ko men. „Vorig jaar heeft de raad al een motie doen uitgaan aan de provincie, waarin op de aanleg van een rotonde werd aangedrongen", aldus de wet houder. „We denken daarbij aan een verkeerspleintje a la Schoondijke of, mocht dat niet haalbaar zijn, aan stoplichten die reageren op het verkeers aanbod". Intensiteit Volgens De Feijter is één en ander zeker geen overbodige luxe, omdat met het gereedko men van de vierbaansweg Antwerpen-Knokke de ver keersintensiteit op de weg Sluis-Breskens flink is toege nomen. „En daarbij komt", stelt hij, „dat Potjes op ver schillende tijden van de dag een wisselend verkeersaanbod krijgt te verwerken, met name in het seizoen". De wethouder meent dan ook dat stoplichten, die op het aanbod reageren, een goede oplossing voor de kruising zouden zijn. „In Hulst heeft men dat tenslotte op een- SCHOONDIJKE - De Regio nale Agrarische Kommissie (RAK) in West-Zeeuwsch- Vlaanderen verzorgt zaterdag 27 augustus weer het jaarlijk se regionale ploegkampioen- schap. De wedstrijd zal wor den gehouden op het perceel van P. Vermue aan de Groene- weg te Schoondijke en de eer ste prijs is een beker, beschik baar gesteld door De Stem. Het kampioenschap zal worden omlijst door een show van landbouwwerktuigen en door een ploegdemonstratie. Voor de deelnemers aan de wedstrijd stellen bedrijfsleven en RAK weer aantrekkelijke prijzen beschikbaar. Wie mee wil doen kan zich tot en met 25 augustus opge ven bij het RAK, 01170-2169 of 01176-2072. De wedstrijd be gint om 13 uur. Hengelwedstrijd - HSV De Zeekrab houdt zondag 21 augustus de derde wedstrijd de meetelt voor het kampioen schap van de Westerschelde Federatie. De inschrijving is vanaf 10.00 uur in hotel Het Wapen van Breskens. Er wordt gevist van 12.30 tot 15.30 uur langs het vertrouwde par koers langs de Westerschelde. Na afloop worden de prijzen uitgereikt in café Het Zonne- ke. Amnesty International - De werkgroep West-Zeeuwsch- Vlaanderen van Amnesty In ternational houdt volgende week dinsdag een schrijf- avond ten huize van mevrouw Van de Ameele, Oostlangeweg 9 te Hoofdplaat. Belangstel lenden kunnen 's avonds tus sen 7 en 9 uur terecht voor het schrijven van brieven ten bate van geloofsgevangenen in China, Uruguay en Somalië. Voorbeeldbrieven zijn aanwe zig. Afscheid predikant - Ter gele genheid van het vertrek van de gereformeerde predikant ds D. Visser uit Schoondijke, wordt zondag om 15 uur een afscheidsdienst gehouden in de gereformeerde kerk. Ds Visser gaat naar Zambia om daar te werken in dienst van de zending. Na de kerkdienst is er gelegenheid om in het ge bouw Laus Deo persoonlijk afscheid te nemen van ds en mevrouw Visser. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|L Oud-commissaris der Koningin in Zeeland, mr. J.van Aartsen, zet als voorzitter van de stichting zijn handtekening op S de acte van overdracht Van een onzer verslaggevers BAARLAND - De officiële overdracht gisteren in Baarland van het kerkge bouw van de Nederlands Hervormde gemeente aan de stichting Oude Zeeuwse kerken leverde een verras sing op. In de overdracht is namelijk ook de kerktoren begrepen terwijl algemeen werd aangenomen dat deze eigendom is van de gemeen te Borsele. Weliswaar blijkt uit oude stukken dat de kerktoren in 1795 was overgedragen aan de burgerlijke gemeente, maar in het kadaster, inge steld in 1806, staat vermeld dat de kerkvoogdij de eige naar is van zowel de eigen lijke kerk als van de toren. En dat terwijl in het verle den diverse restauraties aan de kerk toren voor rekening van de gemeente werden uitgevoerd. Een en ander kwam aan het licht tijdens het opma ken van de notariële acte van overdracht door notaris mr.L.A.J. Janse de Jonge uit Middelburg. De kerkeraad van de hervormde gemeente in Baarland besloot het kerkgebouw aan de stich ting Oude Zeeuwse kerken over te dragen omdat zij niet over geldmiddelen beschikt om de hoognodige restaura tie van het uit de dertiende eeuw daterende kerkje te doen uitvoeren. Vooral het dak is dringend aan herstel toe. De Nederlands Hervormde kerk in Baarland, ting Oude Zeeuwse kerken President-kerkvoogd M.J.Goud vertelde dat de toen nog rooms-katholieke al in kronieken anno 1275 werd genoemd en gewijd was aan Sint Maarten. In 1533 werd de kerk door brand ernstig beschadigd. Oorspronkelijk bestond het gebouw uit drie gedeelten. Omstreeks 1583 werd de kerk eigendom van de Ne derlands Hervormde ge meente. In 1774 werden de twee zijbeuken gesloopt om dat voor de restauratie het geld ontbrak. Goud zei dat de kerkvoog dij met gemengde gevoelens het besluit tot overdracht aan de stichting Oude Zeeuwse kerken heeft geno men. Aan de ene kant wordt daarmee een stukje zelf standigheid prijsgegeven en aan de andere kant is men blij dat restauratie van de kerk nu verzekerd is. Oud-commissaris der Ko ningin in Zeeland, mr.J.van Aartsen merkte als voorzit ter van de stichting op dat de hervormde kerk van Baarland na de hervormde kerk in Zierikzee de tweede oude Zeeuwse kerk is die aan de stichting is overge dragen. Subsidie De stichting heeft van de die eigendom is geworden van de stich- - FOTO'S WILLEM MIERAS rijksdienst voor monumen- H tenzorg de toezegging van S een ton subsidie gekregen als bijdrage in de restaura- tiekosten. Met subsidies van H de provincie en gemeente mee denkt de stichting aan de ongeveer twee ton te kunnen komen die het aller- 1 nodigste herstel van het ker- kedak kost. De hervormde gemeente in Baarland mag 1 tegen een bepaald huurbe- drag voor de kerkdienst ge- bruik blijven maken van de kerk. Tenslotte zei cis.P.C.Klijnsma dat de ker- 1 kelijke gemeente door de 1 overdracht van een grote 1 last is bevrijd. Hij dankte de stichting hiervoor. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiii^

de Stem | 1983 | | pagina 13