la nelk roep Bredase finale in toernooi Domburg Oefenwedstrijden Stratenloop Wolphaartsdijk JW, KTTm^ncyvC voor dbal Organisatie in handen van De Vossereyers eugdkoers Zaamslag Merwede wint polotoernooi Omlijsting ONDERDAG 18 AUGUSTUS 1983 PAGINA SPÖRTl )B moet lopmans schuldig rklaren mise Sosonko Goense zorgt vooe verrassing T14 PAGINA SPORT 2 speler voor de wedstrijl van het Westduitse teai t vrijgesteld. In tota; ie DHB dertig dagen over Wunderlich beschik] Verder kreeg de DHB dt eek van de international balfederatie (IHF) ikering, dat Wunderlici nks zijn professionele ig bij de Catalaanse clul nateurstatus behoudt, or de vier jaar handbal ii euren van Barcelona ontj ;t Wunderlich 2,75 miljoei in. Officieel ontvangt ls salaris voor zijn werl public-relationsman. Ni lonlijk ingrijpen van di voorzitter Thiele is Wun ch voor Barcelona ook in- tar in het nieuwe Europe- ikerseizoen. De overgang Wunderlich kwam eigen twee dagen te laat tol Maandag sloot de IH1 erschrij vingsperiode. Tbond (FFC) vrijuit. Hijl geen enkele onrechtma- id kunnen ontdekken. Inl terder stadium van het] geding werd de vennoot-] ronde van Frankrijk vrijgepleit. De advocaat oop Zoetemelk heeft, na] eg met de coureur, beslo- roep aan te tekenen. TBAL - De Noordierst national Gerry Arm- g heeft een eenjarig con-] getekend bij de Spaanss i divisieclub Real Palmt allorca. Armstrong neemt nee de plaats in die aan- elijk door Rene van dei zou worden bezet. Df partaan zag op het laat-] oment af van een verbin-] met de Spaanse club. Concours-hippiiuie in Absdale Van onze sportredactie ABSDALE - De landelijke rijvereniging en pony club De Vossereyers uit Absdale heeft de organisa tie in handen van een groots opgezet concours-hip- pique voor paarden en pony's, dat zaterdag 27 augustus op de terreinen van Rob Vael in Absdale wordt gehouden. fne Beens, voorzitter van de landelijke rij vereniging en pony- l De Vossereyers: „Ons concours-hippigue is gelukkig voor- hijke bezet". - foto de stem/cor j de boer Een knappe prestatie van de piepjonge club, die pas vier jaar bestaat en nu al tekent voor het vierde concours-hip-1 pique in successie. Trotse voorzitter Frie Beens: „De eer ste twee jaar hebben we een kringconcours gehouden, maar sinds vorig jaar hebben we ons op het grotere werk ge stort. En uit de complimenten van de voorzitter van de ge westelijke bond van de Ko ninklijke Nederlandse Fede ratie van Landelijke Rij vere nigingen, de heer Munters, hebben we begrepen dat we die vuurproef met glans heb ben doorstaan". Een puike prestatie van De Vossereyers, een vereniging met slechts een twintigtal le den, waarvan veertien rij dend. Klein, maar fijn, heet het in Absdale, en terecht. Het actieve bestuur - bestaande NCHEN - De Westduitsl psboksbond (BDB) heef ïsdag in Mu:nchen eei laring uitgegeven, waarii dat Rudi Koopmans in] gevecht om de Europesf in het halfzwaargewicht, juli tegen Manfred Jass-| n, geen gebruik heeft ge kt van verboden stimuie-| e middelen. BDB werd min of meerl rongen een verklaring] deze strekking uit te omdat testosteron, het araat dat dopingexpert| Bssor donike in Koopmai werd gevonden, niet op] TBU-lijst van verboden leien staat. Jassmann rea-j de furieus op het commu-j e: „Ik kan mijn trainings- nu net zo goed in eer leek opslaan". Westduitse boksbondwn iet bij deze verklaring ls-j n overleg met Donike wil; nd de EBU trachten te vegen het hormoonpre- t aan de lijst met verbo-j liddelen toe te voegen. NOVER - In de negende e van het internationale iktoernooi van Hannover Genna Sosonko het pon' ;Id met de Westduitser ram Hartmann. Wereld pioen Karpov kwam nJ opeenvolgende overwin' en remise overeen met de ntijn Quinteros. uitslagen uit de nei e zijn: Bastian (WDl) sjov (Sow) 0,5 - 0,5, Kar' Sow) - Quinteros (Arg) Ostermeyer (WDl) ke (WDl) 1-0, Qi Jing* (Chi) - Torre (Phi) O"1' jgadse (Sow) - Lobro 0,5 - 0,5, Bouaziz (Tun) De (Chi) 0,5 - 0,5, Hart' (WD1) - Sosonko (Nf 0,5, Kavalek (VSt) - P{le' WDl) 0,5 - 0,5 1 ind na negen ronden: iov, Georgadse 6,5 punt sjov 5,5 4. Torre, Oster- ■r 5, 6. Chen De, Bastian- on 4,5, 9. Qi Jingx"3"', ïke, Kavalek, Sosonko J luaziz, Quinteros, PfleSe 'i mann 3,5 ULO STEEL reed zich in afgelopen weekeinde twee ft in de prijzen. In een ama- irkoers in het Belgische lldegem finishte hij als der- lWinnaar van deze 108 kilo- per lange koers werd Mar- iLamaire. Er waren 39 ver lekkers. In Evergem bolde ïl als vijftiende over de In datzelfde Evergem |rd ADRIE DE MAES- 1LCK vijfde, HANS |DENS zestiende en ADRIE ILJE twintigste. De rit over 115 kilometer, er iren 56 vertrekkers en Ro- lin Steel passeerde als eer- |de finish. R\ER WIEME kwam aan Istart in Ardooi. Na 70 kilo- (ter koers in een veld van 29 finemers finishte de IJzen- fenaar als zeventiende. VERPLANKE reed naar fvierde plaats in Schuifers- elle. Gino Lingele was de fikste van het veld van 70 atcurs, dat 112 kilometer Ne wielen had, INS MOENS kwam als elf- lover de streep in Kalfort- De 56 amateurs moes- 1 hier 119 kilometer afleg- jc VEREECKEN uit Sint- Meen kwam een drietal in actie in j uniorenkoer- jin België. In Aalst ging de fuwsch-Vlaming met de plaats strijken in een fis met 28 vertrekkers. Maar van de 84 kilometer Se rit werd Guy Rooms. In kwamen 30 deelnemers fiietvertrek voor een koers F 88 kilometer. Vereecken pd hier derde. Johan Gallet I met de eerste plaats aan In Grembergen reikte eken naar een vierde 1 in een veld van 25 ren- Winnaar van de 93 kilo- ei lange juniorenrit werd ®ls De Witte. |TRICK DE ROECK reed in een juniorenkoers in Belgische Heusden naar .twaalfde plaats in een van 25 deelnemers. De >ging over 58 kilometer. PU) VAN GOETHEM j uitstekend doen bij Puwelingen. In Haasdonk F hij derde in een veld van Pnemers. De bloemen in SS kilometer lange koers Pj voor Bart Heirweg. 1 VAN DE AMEELE reed F ®n tiende palats in Me- nfe, waar zestig renners i.„ g'nSen en Stefan De lete winnaar werd. DE WAAL pakte in *kerk de fel begeerde Rentuil. De Axelaar was Pste van de 66 deelnemers daarmee de rit over 82 heter. Van onze tennismedewerker DOMBURG - Chris Vermeeren en Jacky Willemen, beiden uit Breda, waren de finalisten van het afgelopen week ge speelde A-tennistoernooi te Domburg. Vermeeren bereikte de finale door de Duitser Achim Stef- fens (bekend van het Eenhoórntoernooi in Oostburg) met 6-2 6-4 te verslaan. Willemen kende in de halve finale nogal wat moeite met Ronald Steede uit Harderwijk, maar zegevierde uiteindelijk met 4-6 6-3 6-3. De veelbekeken finale leverde een overwinning op voor Chris Vermeeren, die Jacky Willemen versloeg met 6-3 6-1. Bij de dames werd Ada de Laive uit Rotterdam in de fina le verrassend verslagen door Annemarie Radstake (6-2 6-2). Voor de als eerste geplaatste Rotterdamse betekende dit een streep door de rekening. Zij won het toernooi reeds drie keer. In de halve finale had zij Claudia Rang uitgeschakeld (6-3 7-5), terwijl Radsteke met dezelfde cijfers Van Wijk ver sloeg. Uitslagen finales dubbelspelen: herendubbel: Krullaards/Steede - Van Bommel/Trumpi 4-6 6-3 6-0; damesdubbel: Radstake/Sely - Pijnenburg/Verhulst 6-0 7-5; gemengddubbel: Wiemer/Becker - De Laive/De Haas 6-3 6-4. w onze sportmedewerker IMSLAG - Zaterdag 20 «i k komen de jeugdli- ™ouders van de wieler- magen Zeeland, Theo Lj mp en Zeeuwsch- I*ren in actie in Zaam- is al voor het derde im!?.' "e jeugdrenners in startgelegenheid is om 14.00 uur in de ,™>rtstraat. Het rondje, F P gereden wordt, heeft I Wgte van achthonderd L'' De organisatie is in L Vah de wielervereni- peeuwsch-Vlaanderen. van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Dinsdag avond werden er vier vriend schappelijke voetbalwedstrij den gespeeld, waarbij Zeeuwsch-Vlaamse ploegen betrokken waren. PHILIPPINE - CADZAND 1-0: Van Philippine geen beste wedstrijd. Veel balverlies en weinig vloeiend samenspel. Mede ook de verdienste van Cadzand, dat zich knap weer de. Na een 0-0 ruststand was het Peter Veldhoven, die, na aangeven van Johnny Tael- man, de winnende treffer scoorde. Philippine 2 verloor met 0-5 van Corn Boys 2. VOGELWAARDE - ZAAM SLAG 1-0: Een gelijkopgaande partij met een iets gevaarlij ker Vogelwaarde. Voor rust was er regelmatig sprake van goed voetbal, maar in de twee de helft zakte het peil iets te rug. Vooral defensief had Vo gelwaarde in deze wedstrijd weinig problemen. Luc Doche- mont schoot op de lat en Jos Lambert was ter plaatse om de terugspringende bal in te schieten en Vogelwaarde een 1-0 zege te bezorgen. Vogel waarde 2 won met 2-1 van de reserves van Zaamslag. BIERVLIET - WOL- PHAARTSDIJK 1-1: Een ma tige wedstrijd. Veel midden veldspel en weinig doelkan sen. De krachtsverhoudingen lagen gelijk. Beide ploegen ga ven elkaar geen duimbreed toe. Nadat kort in de tweede helft Leo Geene Wolphaarts- dijk een voorsprong bezorgde, scoorde niet zoveel later Sjaak Lij baart uit een corner de ge lijkmaker. De wedstrijd van Biervliet tegen het oud- Zeeuws elftal is van zaterdag 20 augustus verschoven naar vrijdagavond 19 augustus om 19.00 uur. Zondag 21 augustus speelt Biervliet om 14.30 uur tegen Roux (België). TERNEUZENSE BOYS - TERNEUZEN 3-3: Voor rust een evenwichtige partij. Via Rinie Adriaanse kon Terneu- zen met voorsprong gaan rus ten. Na rust een beter Terneu- zense Boys, dat via Arjan Wil ting (mooie goal) op gelijke voet kwam, maar daarna Ter- neuzen, tegen de krachtsver houdingen in, uit zag lopen naar 1-3 door goals van Jan Huisman. Toch kreeg Terneu- zense Boys waar het recht op had, toen achtereenvolgens Jacky Scheele en Jac Dinge- nouts scoorden en daarmee de thuisploeg op gelijke hoogte brachten. uit Frie Beens (voorzitter), Pièrre Bal (vice-voorzitter), Jean-Paul Beens (secretaris/ penningmeester), Nanny van Hecke en Paul Fassaert - heeft er alles aan gedaan dit con cours organisatorisch tot een succes te maken. Frie Beens: „En daar zijn we in geslaagd, lijkt me. Het deelnemersveld mag er zijn. De complete Zeeuwse top is present en dat doet ons genoe gen. Zoals we ook tevreden zijn met de medewerking van de verschillende instanties. Zoals bijvoorbeeld van Ron Vael, die weer zo vriendelijk was zijn terreinen ter beschik king te stellen, van de Ruiter sportvereniging Axel, waar we nooit vergeefs een beroep op doen en de gemeente Hulst". Bij het Z-springen paarden gaat alle aandacht uit naar de verrichtingen van Liesbeth Harinck met Tomaro van Ja- coba van Beieren, Hans de Zeeuw met Sarah van De Zwinruiters, Annemieke Pica- vet met Renate van Luctor et Emergo en Bram Klaasse met Polstar van Walcheren. Bij het springen paarden in de klasse M is Annemieke Pi- cavet met Tolona van Luctor et Emergo de te kloppen ama zone. Zij krijgt de overwin ning echter niet op een presen teerblaadje, want zij kan op felle tegenstand rekenen van Jolanda Crucq met Sandra van Walcheren, Liesbeth Schijve met Nicolette van De Zwinruiters, Leonard Kuzee met Lady van Reimerswal en Margo Bosch met Surprice van Luctor et Emergo. Een open strijd is er te ver wachten bij het L-springen paarden. Belangrijkste troe ven in deze categorie zijn: Luc Missiaen met Michael van De Zwinruiters, Mare Geensen met Tanja van Hulst, Mark Vael met Ronaldo van Hulst, Annet Timmerman met Select van Paardebloem en Mariska de Badts met Bergerac van Luctor et Emergo. Bij de achttallen paarden zijn de beste winstkansen, zo wel in de L- als de Z-klasse, voor De Zwinruiters uit Nieuwvliet. Bij de individuele dressuur paarden klasse Ml en M2 (in handicap) een viertal combi naties met uitstekende per spectieven. Dat zijn: Ingrid Beens met Silvester van het organiserende Vossereyers, Mariëlle Verdonschot met Equus van Graeve Jan, Ineke Cijsouw met Ruart en Lieveke Goossens met Silver, beiden van de Axelse Oranjeruiters. Bij het Z-springen pony's in Absdale een vijftal uitgespro ken kanshebbers op het oran jelint, zodat hier een felle strijd te verwachten is. De toonaangevende combinaties in deze categorie zijn: Sandy den Exter met Gabi van Noord-Beveland, Peter Kos ters met Gray Arrow van Graeve Jan, Peter Klaasse met Sjoerd van Walcheren en Ma rie Paule Picavet met Peter Pan en Ellen de Bliek met Co- bien, beiden van Luctor et Emergo. Bij het M-springen pony's is eveneens een boeiend gevecht om de ereplaatsen te verwach ten. De onderlinge krachtsver schillen zijn gering en de meeste aandacht gaat uit naar de verrichtingen van Carolien de Feijter met Holiday van Van onze atletiekmedewerker WOLPHAARTSDIJK - De vierde editie van de vijftien kilometer lange stratenloop, zaterdag 20 augustus, door Wolphaartsdijk mag zich over een enorme sterke bezetting verheugen. Ruim 120 voorin schrijvingen rolden bij Adri Verstelle in de bus, waaronder - op de geblesseerde Kim Rey- nierse na - de gehele Zeeuwse top. Het kan opnieuw een inte ressant duel worden tussen de provinciale toppers met wel licht het duo Vonck-Vermeule in de hoofdrol. Piet Vonck, al tijd in zijn beste doen in Wol phaartsdijk, beschouwt deze loop als een laatste test met het oog op het nationaal 25 ki lometer-kampioenschap, dat een week later in 'zijn' Hulst op het programma staat. Trouwens ook Huib Dalebout van het organiserende AV'56 staat op scherp. De lange Goe- senaar is volop in training voor de marathon van Ensche de en voor hem is deze wed strijd dan ook een ideale gele genheid om te kijken hoever hij staat. De Zeeuwen zullen echter geen presentjes krijgen toege schoven, want ook de Belgen weten de weg naar het dorp aan de oevers van het Veerse Meer te vinden. Met de Sgola- atleten Albert van Camport en Luc Waegeman en het duo van AC Wespelaer, Omer van Noo- ten en André de Bruyn, komen vier sterke Belgische kleppers aan het vertrek. Niet te verge ten in het spel zijn ongetwij feld Jos Koniuszek (Sprint Breda), Peter Wevers (Thor Roosendaal), Hans Rovers (Tartletos Wageningen), Zeger de Ruiter (Typhoon) en Hans Marij nissen van Thor. Ook bij de veteranen is de belangstelling groot. Het ge beurt maar zelden in het Zeeuwse, dat dertig veteranen op het programmablad staan. Ook in deze categorie een aan tal sterke kleppers met onder Ingrid Beens, kandidate voor de overwinning in de individuele dressuurklasse Ml en M2 in handicap in Absdale. Luctor et Emergo, Astrid Schipper met Bianca van De Paardebloem, Inge Koster met Dorny van Oranjezon en het Kleppertjes-trio Marco Lafort met Curly, Walter Murre met Tils Jippie en John den Hamer met Romano J. Bij de dressuurwedstrijden voor viertallen pony's mogen Paardebloem en Oranjezon in de L-categorie en Zwinruiters in de M-klasse in de prijzen worden verwacht. Bij de acht tallen is Luctor et Emergo uit Zaamslag de belangrijkste troef voor de eindzege in de M-klasse en de Axelse Klep pert] es in de klasse Z. In de Z-dressuurwedstrijd pony's zal de strijd zich onge twijfeld toespitsen tussen Ma- rie-Paule Picavet met Peter Pan van Luctor et Emergo en Renate Mahu met Sandra van De Honteruiters. Belangrijke combinaties in de Z/M-dressuurwedstrijd in handicap zijn Hanny Wieland met Renate, Nicole Schieman - foto de stem/cor j. de boer met Happy Story en Frank Dieleman met Ibrahim, allen van de Axelse Kleppertjes. In de M-dressuurwedstrijd voor pony's tenslotte zal de winnende combinatie gezocht moeten worden bij het viertal John den Hamer met Romano J van De Klepperjtes, Judith van Hecke van het organise rende De Vossereyers en Jac queline Wiemes met Annabel- le en Erika de Gucht met Amor, beiden van Luctor et Emergo. iiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii meer Staf Spaepen van AC Turnhout, Frans Krijnsen van AV'56, Kees Westrate van Ma rathon, Ron Jansen van Thor en Ron Abuijs van Dynamo. Trijnie Smeenge is uitge sproken favoriet bij de dames, in welke categorie er tien op de voorinschrijvingslij st staan. Tevens van de partij is het AV'56-duo Monique De- corte en Elly Zandman. Voor Zeeuwse begrippen een in drukwekkend veld. Het parkoers is in vergelij king met voorgaande edities enigszins gewijzigd. Het loopt nu deels door de polders rond om Wolphaartsdijk. Na de wedstrijdatleten ko men de prestatielopers aan bod. Zij gaan van start om 17.10 uur voor naar keuze 3600, 6120 of 9180 meter. Ook afstan den die exact zijn opgemeten. De prijsuitreiking wordt ge houden in café Royal. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Het motor sportseizoen leek voor de Ter- neuzense coureur Johnny Wil- lemsen een verloren zaak te worden. Door pech bleven goede resultaten achterwege en kon hij weinig aan de start verschijnen. Desondanks duidt alles er op dat de Ter- neuzenar toch nog wat glans aan zijn moeizaam verlopen sportjaar kan gaan geven. Op 20 augustus start hij namelijk in de 24 uur van Francor- champs. Voor Johnny Willemsen is het dan de eerste maal, dat hij verschijnt in een wedstrijd om het wereldkampioenschap en durance, want daar telt deze race voor mee. In Assen miste hij net de boot na een blessu re-behandeling. Dat hij deson danks uitverkoren is om deel te nemen aan de 24 uur van Francorchamps is niet zo ver rassend. Eerder reed Willem sen in de zogenaamde formu le-klas, een ongelimiteerde klas voor wat het aantal cc's betreft. In die groep was hij een topper op zijn 750 cc- krachtbon. „Het is vanuit die groep, dat ik de mannen ken die uitko men in de endurance-wed- strijden. De contacten zijn dermate goed gebleven, dat men mij nu gevraagd heeft mee te rijden in een groep die de 24 uur rijdt. Een groep van drie man, naast mij bestaande uit Jan van Gogh en Harrry Benthem. Hun vaste derde man Jan Hartogh is om de een of andere reden afgehaakt en zodoende krijg ik nu mijn kans. Een kans die ik graag met beide handen aangrijp, ook al zijn er voor de toekomst geen verdere afspraken ge maakt. Voor mij is dat echter geen enkele belemmering, om- Van onze waterpolomedewerker GOES - Eersteklasser Merwe- de uit Dordrecht is winnaar geworden van het sterk bezet te polotoernooi van Ganze. De organiserende verenigaing deed het overigens in dit veld knap door op de derde plaats te eindigen. Het scheelde zelfs bitter weinig of Ganze mocht zich winnaar noemen. De districtsformatie moest Johnny Willemsen krijgt een kans op Francorchamps. - foto archief de stem dat alleen al het meedoen een geweldige ervaring is". In tegenstelling tot het voornoemde tweetal heeft Willemsen geen ervaring in dat soort wedstrijden. Nor maal rijdt hij op een 500cc Su zuki. Op het circuit in de Bel gische Ardennen moet hij om beurten rijden op een lOOOcc Kawasaki, die speciaal voor dergelijke wedstrijden is ge prepareerd". Willemsen: „Het speciale zit hem in de verlichting aan brengen en dus ook een gene rator. Verder er voor zorgen dat er snel banden gewisseld tegen de latere winnaar maar nipt (met 2-3) het onderspit delven. In dit treffen zou ach teraf gezien een gelijkspel ge noeg geweest zijn voor Ganze. Hoofdklasser DZV uit Delft pakte via winst op AZL zelfs kunnen worden. Drie paar banden worden er zonder meer gebruikt en er moet snel getankt kunnen worden. Daarnaast zijn er nog wat an dere kleine veranderingen aangebracht, die er voor moe ten zorgen dat de machine het 24 uur volhoudt". Om de machine in topcondi tie te houden, heeft het racers trio de beschikking over een aantal monteurs. Om zichzelf fit te houden, zijn er masseurs en andere verzorgers paraat. „In totaal bestaat de groep uit vijftien man, inclusief de ren ners", laat Willemsen weten. nog de tweede plaats. In het team van de Delftse hoofd klasser stond ex-Ganze-doel- man Otto 't Hart onder de lat, die opnieuw liet zien een doel man van uitstekend gehalte te zijn. De eindstand: 1. Merwede Dordrecht 8 punten; 2. DZV Delft 8; 3. Ganze 7; 4. LZ Lei den 4; 5. Hieronymus 3; 6. AZL Leidschendam 0. Van onze sportredactie ABSDALE - De landelij ke rijvereniging en pony club De Vossereyers uit Absdale zet ter gelegen heid van het concours- hippique voor paarden en pony's zaterdag 27 augus tus nog een aantal activi teiten op touw. Frie Beens, voorzitter van de organiserende vereniging, zegt: „In de grote tent die op het ter rein van Rob Vael staat, zullen voor het tweede achtereenvolgende jaar activiteiten op touw wor den gezet, speciaal ge richt op de buurtbewo ners. Om de onderlinge contacten te verstevigen. De vroegere Absdaler kermis is helemaal ver waterd, maar via ver schillende activiteiten in de tent willen we de ban den weer aanhalen. Za terdagavond is er gele genheid tot dansen in de tent en zondagmiddag, 28 augustus, zijn er kinder spelen. In de avonduren - aanvang 19.00 uur - is er een kaartavond en door de niet-kaarters kan er bingo worden gespeeld". Van onze tennismedewerker GOES - Het dit seizoen voor de tweede maal georgar iseerde D-17+tennistoernooi is afgelo pen maandag van start ge gaan op de banen van de Goe- se vereniging 't Halve Maantje. Het bij toerbeurt te organiseren toernooi (vorig jaar te Kloetinge) kent een groot aantal inschrijvingen. Bij de heren mondde een aan tal van 84 deelnemers uit in een schema van 128, terwijl de dames bescheiden hun partij en spelen op een schema van 32. De dit seizoen sterk spelen de Els Ars uit Ovezande maakt ook in dit toernooi weer naam. Haar eerste toernooize ge behaalde zij begin dit sei zoen in het TSI-toernooi, waarna zij ook in Middelburg de Zeeuwse titel in de wacht sleepte. Ook in het onlangs ge speelde Maeneblusserstoer- nooi won zij wederom de fina le tegen Joyce Scholten, die ook in dit toernooi weer van de partij is. Ars en Scholten kun nen eikaars tegenstandsters worden in de finale als de plaatsingen kloppen. Overi gens wist Ars reeds door te dringen tot de halve finales door winst op achtereenvol gens Gillisse (6-3, 6-1) en Cor- ry van Dale (6-0, 6-1). Van Da- Ie stuntte daarvoor tegen de vijfde geplaatste Marijke de Korte uit Vlissingen (3-6, 6-3 6-2). Joyce Scholten maakte evenmin een fout. Zij plaatste zich een ronde verder via Nel Pleijte (6-0,6-4). Bij de dames vielen enkele verrassingen te noteren. Zo werd de als zevende getipte Els Gorsse uit Kapelle onder uit gehaald door Marion de Bourgraaf (4-6, 1-6), terwijl ook de Vlissingse Nel Luitwie- ler (als zesde geplaatst) uit het toernooi werd gespeeld door Rosita van Mourik (1-6,3-6). Bij de heren moest de Zeeuwse kampioen Jan Goen se, evenals Els Ars woonachtig in Ovezande, voor de grote verrassing zorgen, want hij komt niet voor op de lijst van de acht geplaatsten. Goense maakte al twee slachtoffers. Hij won van Co de Vries (6-2, 6-3), waarna ook René Hoon- dert (6-2, 6-4) sneuvelde. Mid delburger Eli Birnbaum voert dit „monster"-schema aan, ge volgd door Marco Moelker uit Uithoorn, die zijn partij tegen Warner de Wit in winst om zette (6-1, 7-5). De vierde ge plaatste Ger Voeten liet Tom Schraven kansloos (6-1,6-0). Uitslagen: dames enkel: Ruth van Dijk - Wilma de Witte 6-1, 6-0, Jannie Traas - Verschoore 6-3, 6-1, Riet Breu- re - Jeanet Tierie 6-2, 6-1, Joy ce Scholten - Nel Pleijte 6-0, 6-4. Dames dubbel: Gillisse/ De Korte - Groenendijk/No bels 6-3, 6-4, Haver/Van der Linden - Blaauw, Manten 6-3, 6-2. Gemengd dubbel: Ganze- man/Gorsse - Rouw/Rouw 6-1, 6-0, Sjaak en Ina Scholten - Disselkoen/Nobels 6-2,6-4. MARIÖ RAMMELOO en CONNO VAN DE SANDE kwamen in actie in een junio renkoers in Drongen. Ramme- loo werd vijfde in deze 88 kilo meter lange rit en Van de San- de zesde. De zege was hier voor Serge de Vos. Er waren 29 deelnemers. In Beernem ein digde Conno van de Sande op de twaalfde plaats. Er waren 50 vertrekkers in deze rit over 84 kilometer.

de Stem | 1983 | | pagina 7