Rij-examinator Nijssen neemt afscheid itsloterij. agvanae Jongen. ^tekans latsloterij. Open dag Axelse kinderboerderij Bibliotheek Axel geautomatiseerd Jeugd Rode Kruis Hulst houdt postzegelactie Wachten is op financiële steun Hulst P. Smet 40 jaar bij PTT Hulst Game'78 Clinge viert eerste lustrum IJeugd van ISpui gaat [kamperen 50.000 rij-examens afgenomen in Hulst, Goes en Roosendaal Ook wij weten dat het een verschrikkelijke zenuwentroep is" DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1983 VAN ZEELAND an priizen: i gulden. al bij elkaar ng. m één op twee. I Kruis. gemeenteraad jHontenisse pit bestuur |Den Dullaert li»1 verteSenwoordiging in L bestuur van gemeen- V 'Pscentrum Den Dullaert L. st te beëindigen per 1 ««ember 1983. Rommelmarkt in Hengstdijk Axel Plaatselijk nieuws Hengstdijk Hulst Theo Verschueren schutterskoning fer(s) Totaal mmer(s) prijzen bedrag; 81 f 3781 031761 037261 037261 054311 50 1.050 1.000 500.000 5.000 1.000 72 4742 J 50 1.000 3 063213 063603 J 067693 20 50.020 25.020 5.020 4 24 474 784 4874 6594 067464 081594 097034 10 60 260 110 1.010 1.010 25.010 2.010 1.010 505 f 7235 020745 048405 096035 500 1.000 2.000 2.000 100.000 06 044356 J Q45366 50 5.000 1.000 7 737 8697 069087 095067 f 8 518 888 938 045688 J 09 f 99 499 046429 J 00 j 20 30 010 980 054440 054440 T27 PAGINA ZEELAND 2 25 125 1.025 20.025 1.025 15 115 115 115 50.015 Van onze correspondente CLINGE - Zaterdag 20 augustus viert tennisvere niging Game'78 uit Clinge een feestelijk eerste lus trum, dat men met enthou siasme tegemoet zet. „In de afgelopen 5 jaar I hebben de leden van de tennisvereniging zich hard ingezet voor de vereniging en is er heel wat tot stand gekomen: twee nieuwe I tennisbanen, een clubhuis, een terras enz. Daarom heeft het bestuur besloten om het eerste lustrum op I feestelijke wijze voor de te komen. Er is een I heel programma opgesteld en dat wordt zaterdag 19 I augustus afgewerkt", al- I dus de voorzitter van de 1 tennisvereniging Frans Strooband. Men begint op zaterdag I om 3 uur 's middags met I activiteiten voor de school- I gaande jeugd. Er zijn voor I hen leuke spelletjes uitge- I zocht, terwijl er bovendien leen jeugdbarbecue wordt 1 aangeboden voorzien van de nodige consumpties. 's Avonds is er voor de I oudere jeugdleden en voor I de senior-leden een foto- I fietstocht in de omgeving I van het dorp. Op het terras van de tennisvereniging en in de slechtweer-accomo- datie De Perreplu wordt in I de avonduren een barbe- cue gehouden. Tijdens de barbecue is er I een quiz, die in hoofdzaak I betrekking heeft op de ten- I nissport. Tussendoor zijn I er enkele doe-spelletjes ge- I pland. In het clubhuis De I Perreplu is er gelegenheid I om te dansen op disco-mu- I ziek van de „Perreplu- I lovers". 50 50 550 5.000 50 50 50 100 100 250.000 2.500 Zetfouten voorbehouden lot meer dan één prijs is :t nummer, dat de hoogste et totale bedrag vermeld, liet meer bij elkaar op te i fi.ooo,- wordt 25% kans- •ing gebracht. De hoofd- dt 'schoon' uitgekeerd. j zijn er per serie van 0 prijzen. De volgende maandag 5 september 1983 u in de Gouden Gids. ia uw postrekening mee- per lot overmaakt op pos'- van Collecteur Directie en is het bedrag vóór an uw postrekening :it u al in de eerstvolgende agen voor de eerste trek- tmer(s) thuisgestuurd, vorden na de laatste ;ening bijgeschreven. Nog le Staatsloterij te mach- e overschrijving. Dan weet mist. Alle inlichtingen: Van onze correspondent AXEL - De Axelse kinder boerderij Pandarosa houdt za terdag 20 augustus open dag. Men wil op deze dag iedereen de gelegenheid geven de nieu we kinderboerderij te bezich tigen. De kinderboerderij is deze week gereed gekomen. Men heeft o.a. een totaal nieu we afrastering aangebracht. Op dit moment telt de boerde rij zo'n 60 dieren, waaronder een ezel, een paard, ganzen, schapen, geiten enz. Voor de kinderen is er de gehele dag een programma opgezet. 's-Morgens om 9.30 uur kunnen de kinderen zich melden bij het Generaal Meyerplein, waar ook de kin derspelen plaatsvinden, die om 10.00 uur beginnen. De spelen, waaronder zak- lopen e.d., zijn bedoeld voor de kinderen van 4 tot 12 jaar. 's- Middags gaan om 13.30 uur de activiteiten verder. Deze acti viteiten zullen voornamelij k in het teken van dieren staan en zullen zich ook bij de kin derboerderij afspelen. De kin derboerderij ligt achter de flat aan het Generaal Meyerplein. Zo zal een hoefsmid paardjes beslaan en zullen er schapen en geiten gewassen worden om te ontsmetten. Tussendoor zal een imitatie- Dorus optreden en zullen er touwtrekwedstrijden plaats vinden. Aan deze wedstrijden wordt deelgenomen door een ploeg van de kinderboerderij, een ploeg van de Donkere Wolk en een van Cambrinus. Een vierde ploeg moet nog de finitief toezeggen. 's-Avonds is er bij de boer derij een kampvuur met bar becue. Tafeltje Dekje kan werk nauwelijks aan Van onze correspondente HULST - Wat het gecoördineerd bejaarden- werk in het begin van 1980 opzette als een dienstverlening, die zo'n beetje draaide op im provisatievermogen en goede wil van de lei ding van het bej aarden werk en de vrijwilli gers en op de hulpbereidheid van de keuken „De Blauwe Hoeve", is uitgegroeid tot iets wat een heel andere opzet en aanpak vereist. Van onze correspondent AXEL - Met het uitlenen van een boek aan de jarige Miryam Veldhuizen uit Axel nam wethouder C. van Schaik woensdagmiddag officieel de nieuwe compu ter van de Axelse bibliotheek in gebruik. De heer Van Schaik deed dit door met een leespen over de streep jescode van het boek en van de lidmaatschapskaart te gaan. De Axelse wethouder wees in zijn toespraak op het belang van de bibliotheek. „De biblio theek is een voorziening die de kwaliteit van ons bestaan be vordert. In Axel staat binnen het welzij nswerk de bibliotheek dan ook hoog op het lijstje", aldus Van Schaik, die er hier bij op wees, dat het college van B en W in de raadsvergade ring van augustus met een voorstel zal komen om de kor tingen, die het rijk de gemeen ten oplegt met betrekking tot bibliotheken, niet door te be rekenen. „Hiermee ziet u dat we het bibliotheekwerk ook in werkelijkheid een hoge waar dering toekennen", aldus Van Schaik. „We begonnen met 20 maal tijden per dag in de kern Hulst, nu zijn we uitgebreid tot alle kernen van de ge meente en er zijn voortdurend wachtlijsten van mensen, die we niet eens onmiddellijk Van onze correspondente I HULST - Op 30 augustus komt het Nederlandse Rode Kruis uit met een serie van vier postzegels, waarvan de toeslag ten goede komt aan het werk van het Rode De serie bestaat uit een I Postzegel van 50 cent met een ■toeslag van 25 cent, een postze- lgel van 60 cent met een toeslag I van 20 cent, een postzegel van I® cent met een toeslag van I™ kwartje en een postzegel Ivan 70 cent met een toeslag Ivan 30 cent. De postzegels zijn Ilos te verkrijgen, in een mapje ■met de vier verschillende Ipstzegels en in een boekje, Ito bestaat uit 4 zegels van 50 ■cent en twee van 70 cent. In dit ■rakje bevindt zich een drie ledig ongetande zegel, die vol- Van onze correspondent IAXEL - De jeugd van Spui en l-igeving vertrekt vrijdag 19 ■augustus op de fiets voor een ■kamp in Zuiddorpe. De tenten ■'uilen opgezet worden bij een ■boerderij. I Men vertrekt vrijdag om ■16.30 uur bij de molen van PU' en zal hier zaterdag om Iwgeveer dezelfde tijd weer f ankomen. Aan het kamp zal Porden deelgenomen door l] Jlc'eren 'n de lagere school- P®ijd. De organisatie is in panden van de belangengroep Van onze correspondente SJ^ST - Gisteren besloot de hu gemeenteraad om Hot nu toe was de raad ver- periwoordigd in dit bestuur foor de heer C. M. Roctus. De yOV'ng van nieuwe bestuurs- £reri zal in het vervolg ge- "leden door middel van ad- IlsH *'es ln de regionale dag- [atten, zodat er voor de inwo- P van Hontenisse alle gele- pbheid blijft om in het be- J nr plaats te nemen. ^verder meent de raad dat u vertegenwoordiging in i bestuur van behartiging i,P gemeentebelangen van liiJ1 nisse eigenlijk nauwe- s sprake is. gens kenners voor verzame laars uniek is. De afdeling Jeugd Rode Kruis Hulst maakt zich voor deze actie behoorlijk sterk. Van 30 augustus tot en met het einde van de week staat men op het postkantoor van Hulst met een continu door twee le den van het Jeugd Rode Kruis bemande stand tijdens de ope ningsuren van het kantoor. In de schooluren zijn er twee be stuursleden voor de postzegel verkoop aanwezig en buiten de schooluren twee leden van het Jeugd Rode Kruis. Ook tijdens de Sterrefeesten op 3 en 4 september zet het Jeugd Rode Kruis zich in voor de postzegelactie. Zij zijn dan de hele dag bij toerbeurt aan wezig en behalve postzegels worden er dan ook portemon nees, vulpennen en puzzels verkocht ten bate van het Ro de Kruis. Verder heeft het Jeugd Ro de Kruis nog een stand voor de postzegelverkoop op de filate listenclub op zondag 2 septem ber in Den Dullaert. Als er dan nog postzegels over zijn wor den ze huis aan huis verkocht door middelbare scholieren. HENGSTDIJK - Zaterdag 20 augustus is er een rommel markt in de gymzaal De Schuur in Hengstdijk. De op brengst van deze rommel markt is bestemd voor de jeugd. De rommelmarkt begint om 10 uur en eindigt om 5 uur 's middags. Er is een rad van avontuur op deze rommel markt aanwezig, een tombola en een oud volksspel genaamd Stek Hoefijzer. De organisatie van deze dag is in handen van de lagere schoolleiding van Hengstdijk, het buurtcomité, het Sint Ni- kolaascomité en het feestco mité. kunnen helpen. Bovendien vinden we eigenlijk, dat „Ta feltje Dekje" een voorziening zou moeten zijn voor alle be jaarden en niet alleen een voor noodgevallen", aldus Pieter Evers van het gecoördineerd bej aardenwerk. Tekort De leiding, Pieter Evers en Ria Polspoel, rennen zich fi guurlijk gesproken de benen onder het lijf vandaan, om zo veel mogelijk aan de aanvra gen te kunnen voldoen en om de organisatie van het vrijwil lig bezorgen van de maaltijden in goede banen te kunnen lei den, maar komen tijd en geld tekort. „Er zijn meer aanvragen, omdat het verblijf in zieken huizen ingekrompen is, de op name in verzorgingstehuizen zo lang mogelijk wordt afge houden zodat men in de eigen omgeving kan blijven enz. Op zich een goede zaak, maar het verhoogd de aanvragen voor „Tafeltje Dekje". Daarbij komt, dat het Konining Julia- nafonds, waarbij wij voorheen al ons materiaal konden aan vragen, alleen nog geld be schikbaar stelt voor experi mentele projecten", aldus Pie ter. Aanvraag Om de gestegen kosten enigszins te kunnen dekken en aan meer aanvragen te kun nen voldoen, heeft men om fi nanciële hulp aangeklopt bij de gemeente Hulst. Maar het antwoord laat op zich wach ten. Men heeft verzocht om hulp bij het opbouwen van een reserve voor aankoop van nieuw materiaal en voor het beschikbaar stellen van een bedrag per jaar voor een nieuw wegwerpsysteem, dat ingaat wanneer de keuken van „De Blauwe Hoeve" wordt uit gebreid. Het gaat om een totaalbe drag van iets meer dan 11.000,-. De kostenberekening is afgestemd op een aantal verbruikers van 25 in de ker nen van Hulst en Sint Jan steen en in de kernen Heikant, Clinge, Grauw en Nieuw Na men rekent men op een totaal van 45 setjes, inclusief uitbrei ding. Vertrouwen „Maar wat wij zo graag zou den willen", zegt Pieter Evers, „is, dat al die mensen ons bel len om de bezorging van een maaltijd en die wij voor het moment moeten teleurstellen, niet afhaken omdat ze al gauw geneigd zijn te denken dat ze niet geholpen kunnen worden. Het is voor ons wachten gebla zen en we hopen dat de aan vragers evengoed blijven ver trouwen op onze hulp, al is het op het moment met wachtlij sten". Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - „Het gaat er mij niet om om iemand te laten zakken. Ze ventig procent van de kan didaten zakt omdat ze zo ontstellend zenuwachtig zijn. Het angstige is dat je niet weet wat er gaat gebeu ren. Dat is de basis van de nerveusiteit. Ik probeer al tijd om ze in de eerste mi nuut te 'pakken'. Da's de kunst. Ook wij weten dat het een verschrikkelijke ze nuwentroep is". Een schrale troost wel licht voor hen die op het punt staan op te gaan voor hun rijbewijs, maar P. Nijs- sen uit Bergen op Zoom be doelt het goed. Vanaf 1950 neemt hij rij-examens af voor het Centraal Bureau Rijvaardigheid (CBR) in Hulst, Goes en Roosendaal. Op 20 september, op zijn 65ste verjaardag, neemt hij afscheid van het rijschool wereldje en van zijn door menigeen gevreesde colle ga's. De CBR-directie biedt hem een receptie aan in sporthal De Leede in Roo sendaal (aanvang 15.00 uur). Nijssen is de nestor onder de CBR-examinatoren en bo vendien is hij twintig jaar voorzitter geweest van de Vereniging van Examinato ren in Nevenfuncties. Zo'n 50.000 keer is de vraag „Heb je Nijssen?" be vestigend beantwoord door een Goese, Hulsterse of Roo- sendaalse 'zielepoot'. Maar daar moeten we dan onmid- delijk enkele tienduizenden keren aan toevoegen. Want zijn vader heeft ook een jaar of 25 in Bergen op Zoom de dubbele bediening gehan teerd op kritieke momenten. Rij -examinator P. Nijssen: „Het is maar een fotootje dat wij maken". FOTO DE STEM DICK DE BOER Hobby Voor zoonlief was het een vanzelfsprekende zaak om het bijbaantje van zijn va der over te nemen. „Hobby was het eigenlijk", zegt Nijs sen, „voor het geld hoefde ik niet zo nodig, want ik had een goed lopend accoun tantskantoor". Die hobby nam twee da gen per week in beslag „van de zes die je toen werkte". Hij begon in 1950 in Goes, kort daarna kwam Hulst er bij en vanaf 1970 neemt hij alleen nog examens af in Roosendaal. Nooit in Bergen op Zoom. „Nee, dat geeft spanningen. De objectiviteit, en die wil ik hoog in het vaandel houden, is de aan leiding geweest om niet in Bergen te rijden", verklaart Nijssen zijn uithuizigheid. Begrijpelijk, want cliën ten laten zakken zou zijn ac countantskantoor wel eens schade kunnen berokkenen. Bovendien was P. Nijssen stevig betrokken bij het ver enigingsleven in de Schelde- stad. En het leek hem niet zo fijntjes om bijvoorbeeld als Prins Carnaval een van zijn onderdanen in de dure stoel naast hem aan te treffen. Moeten examinatoren te genwoordig aan zware eisen voldoen, vroeger was dat een lachertje. Nijssen: „Ik kreeg een boekje waaruit ik moest overhoren. En omdat ik naar Goes ging, moest ik maar een dag meerijden met examinator Schippers. Die man was kapitein op de veerboot Kortgene- Wol- phaartsdijk. Toen ik daar om acht uur 's morgens aan kwam, stapte de kapitein zo uit zijn nachtdienst in de lesauto. De kandidaat hoef de alleen maar naar de Beestenmarkt in Goes te rij den. Dat was zijn examen en mijn opleiding". re van Nijssen. In het begin deed hij twintig examens op een dag: twintig minuten rijden (en in dat tijdsbestek moesten vijf bijzondere ver richtingen worden uitge voerd) en tien minuten mon deling overhoren in de les- wagen. De examenduur werd verlengd toen de route uitgebreid werd tot buiten de bebouwde kom. Het mon deling overhoren van de theorie werd schriftelijk en er werd tijd bespaard door de kandidaten maar twee bijzondere verrichtingen meer te laten doen. Deson danks weet Nijssen het rij examen nog steeds te relati veren: „Het is maar een fo tootje dat wij maken". Ondanks alle verbeterin gen is hij van mening: „Als ze d'r rijbewijs hebben kun nen ze niet rijden hoor. Je moet het leren door de routi ne. Als ik een examen af moet nemen van iemand die al dertig jaar zijn rijbewijs heeft, dan zakt-ie. Het gaat dan te routineus en als exa minator moet je letten op de basis. Kijken ze goed en dat soort dingen". Voorrang Fotootjt Op rijexamengebied is er veel veranderd" in dé carriè- 99 Dat Nijssen als part-time examinator het doen en la ten van mede-weggebrui kers door een vakmatige bril bekijkt, blijkt uit zijn kri tiek op het verkeer. Fana tiek losbarstend: „Er wordt veel te weinig gekeken. Je moet anticiperen, alle spie gels gebruiken en omkijken als je in wil voegen. Inhaal manoeuvres zijn vaak on verantwoord. Steeds vaker wordt door het oranje en ro de licht gereden. En rechts heeft helemaal geen voor rang. Hij moet het krij gen...". Hengelen - Op de westelijke waterleiding langs de Kinder dijk wordt zaterdag 20 augus tus een hengel wedstrijd ge houden tussen de jeugdleden van Geduld Overwint Alles (GOA) te Axel en De Clingse Hengelaars uit Clinge. Het wordt de tweede wedstrijd in dit seizoen, de eerste werd door de GOA-jeugd gewon nen, met als inzet een wissel- beker. De wedstrijd duurt van negen tot half elf in de mor gen. Inschrijven voor deelna me vanaf 8.30 uur aan het Bos- plein. Na afloop zullen in café Zonnehoek de prijzen en uiteraard de wisselbeker aan de winnende club worden uit gereikt. Hengelen - Aan de vierde clubwedstrijd van hengelclub De Vogel in het viswater De Vogel namen 32 hengelaars deel. De vangsten waren ma tig en bestonden hoofdzakelijk uit brasems. Uitslag: 1. R. Bruggrave, Vogelwaarde 1768 punten; 2. R. Kint, Koewacht 1472, 3. D. Dhaeze, Gent 1395; 4. F. Lippens, Axel 858; 5. H. Dhaeze, Gent, 782 punten. Voorzitter R. Boogaert reikte de prijzen uit in clublokaal P. de Waal te Hengstdijk. Rommelmarkt - Zaterdag 20 augustus wordt in en rondom gymzaal De Schuur een rom melmarkt gehouden door de comité's van Hengstdijk. Om het geheel nog wat aantrekke lijker te maken zal het rad van avontuur draaien en is er een tombola en zal er gelegenheid zijn voor stekhoefijzeren. Bo vendien is er de gehele zater dag een demonstratie van de pottenbakker C. Keeven. De activiteiten beginnen om 10.00 uur en eindigen omstreeks 17.00 uur. De opbrengst is be stemd voor de clubkassen van de diverse organiserende co mité's. Benoemingen - Bij de bank Credit Lyonnaise Nederland, die gevestigd is aan de Hout markt, is met ingang van 1 september tot directeur be noemd J. Spitters. De heer Spitters is al vele jaren bij de bank werkzaam'en werkte het laatst op de kantoren te Rot terdam, Venlo en Sluis. Hij is woonachtig in Hulst. Hij volgt hiermee G. Verstraeten op als directeur. Verstraten is be noemd tot directeur van het kantoor in Sluis. Hij heeft ruim tien jaar de functie van directeur van het kantoor Hulst bekleed. Eerder had de heer Van Vliet, voorzitter van de biblio theek, gewezen op het belang van de automatisering. „Van daag beleven we een gebeurte nis van historisch belang voor de Axelse bibliotheek", aldus de voorzitter. „We sluiten een periode af waar de automati sering nog helemaal op de achtergrond stond. Vanaf vandaag zal de automatise ring een steeds grotere rol in de bibliotheek gaan spelen". De heer Van Vliet zette uit een dat nu enkel nog de uit leen geautomatiseerd is. De voorzitter filosofeerde ook nog wat bij mogelijke ontwikke lingen in de bibliotheek van de toekomst. Hij zag hierin een steeds grotere rol weggelegd voor de computer. Hij had ook nog een aantal namen bedacht voor de toekomstige biblio theek, zoals „Chip-go-take". |f De jarige Miryam Veldhui-* zen -zij werd deze dag 9 j aar- kreeg als herinnering een na- maak-computer aangeboden, die na een druk op de knop een boekenbon afgaf. Na het officiële gedeelte maakten de genodigden ken nis met diverse computermo gelijkheden voor school- en huisgebruik. De tentoonstel ling die rond de ingebruikna me van de automatisering is ingericht is te bezichtigen tot en met zaterdag 20 augustus in de Axelse bibliotheek. Van onze correspondent SINT-JANSTEEN - Theo Verschueren, oud-wereld- kampioen stayers en oud-in woner van St.-Jansteen, beoe fent de laatste jaren met suc ces de schutterssport. Tijdens een koningsschie- ting te St.-Niklaas tussen 22 uitverkoren schutters van de keizerlijke gilde Sint-sebas- tiaan en de volkskunstgroep Boerke Naas, wist Theo Ver schueren in de tweede ronde de koningsvogel af te schieten. Hij werd hiervoor beloond met een produkt van de kunst smederij van Boerke Naas, een beurs met inhoud en een tro fee, een staande wipschutter met boog. In de vijf jaren dat Verschueren de schutterssport beoefent, werd hij in 1982 al koning van het St.-Sebas- tiaangilde in St.-Niklaas, een overwinning op blokvogel na 15 finalebeurten en had al 17 blokvogels in het jaar 1983. Bij de huldiging die Verschueren te beurt viel, werd hij gekleed met een koningsmantel, ver sierd met medailles. Van een onzer verslaggevers HULST - In de kantine van het PTT-kantoor te Hulst werd de heer P. Smet uit Hulst gehuldigd wegens gijn 40-jarig dienstverband bij de PTT. De kantoorhouder van het rijdend postkan toor te Hulst vierde dit jubileum met een druk bezochte receptie, samen met zijn echtgenote, ver dere familie, kennissen en directie en personeel van het postkantoor te Hulst. De plaatselijk waarne mend directeur van het kantoor te Hulst, de heer C. van Putte, sprak de ju bilaris waarderend toe en overhandigde hem de gouden PTT-speld met bijbehorende oorkonde en de bekende envelop met inhoud. Voor me vrouw Smet waren er bloemen. Waarderende woorden ook bij monde van de heer J. de Wild, directeur van het postdistrict Mid delburg die een cadeau bon aanbood. Verder was er een attentie van het personeel van het kan toor te Hulst.

de Stem | 1983 | | pagina 11