'nt in d ABVA-KABO IN ACTIENOTA: Vrouwen bij de ME staan hun mannetje De Koning verwerpt alternatieven verlaging jeugdlonen Opnieuw Tilburgse moordzaak opgelost Rechtbank stelt minister voorlopig het gelijk in Pseudo-roulette grijpt om zich heen in Brahant I Je^elFd Volvo 340 krijgt 'koffer' Recordpoging: 100 km per rolstoel gourdes BINNENLAND ude Oekraïnse 3schaving ootgelegd Ernst lid van organisatie pausbezoek DE STEM COMMENTA AR Brabantse gedeputeerde zegt BSI steun toe Belastingfout kost Den Bosch drie miljoen Bemiddelings poging in ruzie tussen Abva-Kabo en Industriebond Univeler IN FAILLISEMENTS-KWEST OFFICIER VAN JUSTITIE VREEST INVLOED VAN DE ONDERWERELD MGR. BLUYSSEN: Gescheiden mensen toelaten tot sacramenten Maak een mooie kans op één van de T5 PAGINA 2 I WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1983 T22 PAGINA 3 it van Chinese restau- stuit mij echter zeer de borst. Dit is n.l. een vorm van genera- n. Morgen verschijnt ericht in de krant, dat idicapten geweigerd n b.v. een Italiaans res- nt en ga zo maar door. is het eind zoek. En je unnen blijven boycot- Het is echter ook vol- t duidelijk, en aan me- n bekend, dat veel van discriminerende 'geval- Dndanks dat de Wet op unt gelukkig is aange- niet gepubliceerd wor- doch nog wel terdege omen. Vele anders ge- de Nederlanders van gastvrije land worden eg in diverse openbare enheden geweigerd net zij gehandicapt zijn, ïetzelfde verhaaltje wat gebeurd is met voor de gehandicapten zo- Het is vol of we gaan n. Het is echter niet om alle Chinezen maar in hoop te vegen, zoals Ma ton in zijn oproep ook doet. Beter is, om tot bepaalde constate- ;n te komen. Om kort te ik gan na het schrij- van dit stukje lekker ees eten en ondanks, k uiterlijk gehandicapt wordt ik in mijn Chine- stamrestaurant' steeds vrij ontvangen en keu- iediend. Klaasse nd, een koninkrijk in zui- jenoemd tot opvolger van tobhuza II. Deze vorst, de 1 jaar geregeerd. bekend dat prins Makho- 5e kostschool naar Swazi- i te worden", republikeins gezinde pro- opig beslecht in het voor insiders vooral ook uit de ilawa tot regentes. Prinses nde koning en één van de tij volgt koningin Dzeliwe ende een jaar waarnam, houdingen in in de Swazi- Dzeliwe is afgezet na een van de monarchie in het at tussen Zuid-Afrika en a zijn dood ontstond een Premier prins Mabandla r de traditioneel ingestelde eschuldigd de monarchie te ibliek met Dzeliwe als pre- 'olgens de archeologen den de bewoners van de lerzetting een hoog cultu- 1 peil bereikt. De bouwwer- doen niet onder voor die Troje, Mycene en Athene, aardewerk lijkt op dat in Troje is opgegraven. Igens de archeologen kan ruit worden afgeleid dat e culturen al contact met aar hadden lang voordat de jrdkust van de Zwarte Zee >r de Grieken werd gekolo- ;erd. (TASS). Van onze redactie binnenland ONDERZOEK HAAGSE POLITIE: PEN HAAG WOENS DRECHT - Politie-vrouwen kunnen de opleiding tot ME'er zowel fysiek als mentaal aan. Als het er echter op aan komt vrouwen na hun oplei ding bij de Mobiele Eenheid in te delen en daadwerkelijk in te zetten, doen zich problemen voor. Dit blijkt uit een onderzoek binnen het Haagse politie korps. Het volgen van de ME- opleiding is daar sinds 1980 verplicht voor vrouwen. Het Haagse korps was daarmee het eerste in Nederland. Sindsdien hebben 77 vrouwen de opleiding (in Den Haag en Woensdrecht) gevolgd. Hier van zijn er slechts elf uitein delijk bij een ME-sectie inge deeld. In het rapport wordt ge steld, dat de oefeningen in Woensdrecht en Den Haag de vrouwen niet meevallen. Men taal gezien hadden ze het ze ker in het begin moeilijk om dat zij een minderheid vor men. Ook de fysieke belasting is groot, mede omdat de oefe ningen typisch op mannen zijn afgestemd. Een aantal vrou wen liep dan ook blessures op. Uiteindelijk blijkt het ech ter allemaal mee te vallen. Ze ker vrouwen die veel aan sport doen, hebben weinig problemen. WW/WAO-ers bij acties betrekken Van onze redactie binnenland DEN HAAG - Minister De Koning (Sociale Zaken en Werkgele genheid) zal binnenkort laten weten dat voorstellen vanuit de Tweede Kamer (neergelegd in moties) over de verlaging van het minimumjeugdloon niet haalbaar zijn. Dat blijkt uit een concept brief van de bewindsman aan de Tweede Kamer. De Koning zegde in het debat over zijn plan de jeugdlonen met ge middeld tien procent te verla gen toe dat hij de voorstellen aan werkgevers en werkne mers zou voorleggen. Mevrouw Oomen (CDA) wil de verlaging van de jeugdlo nen koppelen aan arbeidstijd verkorting, door de normale arbeidsduur voor jongeren op 36 uur per week te stellen. Daarvoor krijgen zij dan het tien procent lagere jeugdloon. Daarmee voorkomt zij dat de Van onze redactie binnenland UTRECHT - De FN V-ambtenarenbond Abva Kabo wil bij het verzet dat de bond voor dit najaar tegen de bezuinigingsmaatregelen van de regering heeft aangekondigd ook werklo zen, WAO-ers, gepensioneerden en mensen die vervroegd zijn uitgetreden gaan betrekken. er altijd wel een compromis mogelijk, maar dat verwacht ik nu niet". Harde, langdurige acties bij zo mogelijk alle onderdelen van de overheid en aanver wante instellingen zijn dan desnoods nodig om de regering op andere gedachten te bren gen, zo heeft de bondsraad, het 'parlement' van de Abva-Ka bo, in Utrecht bepaald. In de actienota, die de bondsraad van de Abva-Kabo unaniem aanvaardde, worden als actiemogelijkheden opge somd: stakingen, stiptheidsac ties, werkonderbrekingen, be drijfsbezettingen, langzaam- aan-acties en het eigenmach tig verkorten van de werk week, evenredig aan de aan gekondigde kortingen. Die be tekenen met ingang van vol gend jaar volgens voorzichtige berekeningen van de bond een daling van de koopkracht van zeker zes procent. „Het lijdt geen twijfel dat in deze situa tie slechts acties, die tot lang- ''dürrge en daadwerkelijke ver regaande maatschappelijke ontwrichting leiden, een kabi net als het zittende tot meer gezonde opvattingen kunnen brengen. Dit brengt met zich mee dat naast de reinigers, de PTT en anderen die in het ver leden altijd het voortouw heb ben genomen nu ook bij vitale onderdelen van departemen ten, in de nutsbedrijven en in de gezondheidszorg op grote schaal actie gevoerd dient te worden", aldus de nota ge steld. De Abvakabo wil de acties in zorgvuldig en uitvoerig overleg met de leden gaan voorbereiden. In september, oktober en november zal hier over nader met de achterban worden overlegd. De bond verwacht een grote actiebe reidheid. De Abva-Kabo wil op korte termijn met de an dere FNV-bonden gaan bespreken op welke wijze een beroep kan worden gedaan op de uitkerings gerechtigden onder de le den. Volgens voorzitter J. van de Scheur zijn ook voor deze groepen, die tot nu toe mach teloos moesten toekijken, ef- fectieve acties te bedenken. Als voorbeeld noemt hij het blokkeren van bus- of trein verkeer door op de weg of op de rails te gaan zitten. De FNV-ambtenarenbond wil uiterlijk begin november van minister Rietkerk (Bin nenlandse Zaken) horen of hij bereid is de forse bezuini gingsplannen op ambtenaren en trendvolgers terug te draaien. Van de Scheur is daar weinig optimistisch over ge stemd. Gisteren, na afloop van de Bondsraad in Utrecht, zei hij: „De afgelopen jaren was Van onze redactie binnenland UTRECHT - Bisschop Ernst van Breda is benoemd als lid van het dagelijks bestuur van de kerkelijke instelling „Paus bezoek Nederland", die dat be zoek moet voorbereiden en or ganiseren. Voorzitter is kardinaal Wil- lebrands. Van het bestuur ma- hen verder onder meer deel uit dr, Jan Hulshof, medewerker van De Stem, en secretaris-ge neraal Van Munster van de kerkprovincie. den. In Madrid werden in gemeenteraad vragen gc- d over de gewoonten van 1 toeristen om de openbare teinen te gebruiken om de nodige afkoeling te zoeken, rgemeester Tierno luisterde ïdachtig en kwam toen met mooie uitspraak: „Ik be- jp dat er toeristen zijn die t een minimum aan kleding Ier de fonteinen gaan staan, akt u zich niet ongerust, wil ik zelf van dichtbij ilijft de waterdistributie in anje voorlopig nog een >ot probleem, in een woon- k tussen Moraira en Beni- hel heeft een elektricien uit •stgenoemd dorp op een ar hem gekocht stuk grond ter ontdekt dat afkomstig is i een onderaardse rivier. Va drie boringen op 50 me- diepte stootte hij op he ter, dat gevonden zou zijn ar een wichelaar. De onder- rdse rivier vertoont webs' lar een licht zoutgehalte, aar levert 10.000 liter water r minuut. Men liet de pomp ,e dagen proefdraaien zon- r dat de capaciteit afnam man heeft van de gemeente verzekering gekregen da eigenaar is en het water s mag uitbaten. Van onze correspondent TILBURG Voor de derde keer in korte tijd heeft de Tilburgse Pditie een ernstig geweldsmisdrijf weten op te lossen: de 24-ja rige Tilburger Paul D. heeft na lange verhoren uiteindelijk be kend de verkoopster Joke de Graaff door messteken om het le ven te hebben gebracht. De 25-jarige verkoopster werd in de vroege ochtend van 29 ju li levenloos aangetroffen tussen de boekenrekken van kantoor boekhandel Gianotten aan de Prof. Verbernelaan. Het vermoe- delijke motief is roof. D., zelf ex-werknemer van het filiaal waar ook het slachtoffer werkzaam was, verkeerde volgens de Pditie in financiële nood en had diverse schulden. Hij had geen inkomen en genoot evenmin een uitkering. Op 2 augustus werd ™J in zijn woning aangehouden, nadat de politie verdenking te- Son hem was gaan koesteren, door diens eerdere verklaringen 'J. een routine-onderzoek. Van de buit, ongeveer 5.000,-, is nnm 3.000,- teruggevonden. De verdachte was nooit eerder met de politie in aanraking ge- Veest. Hij was drie jaar bij de boekhandel in dienst, toen hij eind mei zelf ontslag nam. De politie heeft met 28 rechercheurs ajin de zaak gewerkt, waaronder 14 leden van het regionale re- ®erche-bij.standsteam on<Ter leiding van de Bredase commissa- ns w. van Bruggen. Na TWEE dagen'Lourdes resideert de paus weer in Rome. rouw publiceerde gisteren naar aanleiding van die Lourdesreis' -en caricatuur: twee geestelijken staan een vliegtuig van Vatican J'fways uit te wuiven. „Hij is nog steeds aartsconservatief", zegt °eeen. „Er is geen wonder gebeurd", constateert de ander. Aardig grapje. Maar in Lourdes is iedere dag een wonder te ?en Het wonder namelijk van het rotsvaste geloof van de duizen- en zieken, die er troost en kracht, en zo God het wil, genezing men zoeken. Het wonder ook van zieken die, zoals één van en tot de paus zei, „hun lijden offeren aan God in de weten- c"ap dat het niet zinloos is als het met liefde wordt gedragen". I öp ven 's 9een vanzelfsprekendheid. De verschrikkingen van concentratiekampen, het onrecht, de honger en de armoe in e wereld hebben veel mensen het geloof in een goede en al machtige god doen verliezen. Hun godsbeeld heeft Auschwitz I "'et overleefd. Ua oral voor de niet-gelovige moet Lourdes een wonderlijke er- ar|ngzijn. DEZE week donderdag hoopt de gehandi capte sportleraar Peter Werner uit Noord- wijk, bekend van een reeks marathontoch- ten per rolstoel vanuit Spanje (zie foto), het wereldrecord 100 km per rolstoel te verbete ren. De Oostenrijker George Freund is houder van dat wereldrecord met een tijd van 10 uur, 54 minuten en 51 seconden, dankzij een speciale, lichtgewicht race-rolstoel. Peter Werner zegt de 100 km te kunnen halen in 7 uur „als ik fit ben", en nu hij extra gehan dicapt is door zijn tennisarm schat hij een uur of 9 nodig te hebben, let wel: in een doodgewone doordeweekse rolstoel. De gooi naar dit ongewone wereldrecord gaat in het kader van een actie om de ver bouwing van het gehandicaptenhotel ORA in Heerlen te financieren. Dat speciale hotel is er om zwaar gehandicapten uit het hele land tegen lage tarieven een vakantie aan te bieden. Het parcours van Peter Werners record poging loopt vanuit Eindhoven via St.Oedenrode, Oirschot, Tilburg, Kaatsheu vel naar de finish in Raamsdonksveer. De TROS-radio verslaat de tocht (mogelijk met Theo Koomen en via een vliegtuigje), NOS-televisie, regionale omroepen ROZ en Omroep Brabant zullen Peter Werners prestatierit ook volgen. Peter Werner (zondag wordt hij 43) rolt de 100 km samen, zo is de bedoeling, met een Duitse vriend, ook gehandicapt. Hij zou het leuk vinden als zich op zijn tocht meer rol stoelers bij hem zouden voegen, al was het maar voor enkele kilometers. jongeren er èn door korter werken (waar werkgevers en werknemers naar streven) èn door verlaging van de jeugdlo nen (bezuiniging voor de be drijven) dubbel op achteruit gaan. Maar De Koning houdt vast aan de lagere loonkosten, die hij met zijn voorstel wil berei ken, en waar ook de werkge vers voor zijn. Bovendien vreest hij verwarring over vraag wat nu precies de nor male arbeidsduur is. Daar naast wijst hij erop dat er be drijven zijn waar arbeids duurverkorting niet mogelijk is, terwijl verlaging van de jeugdlonen wenselijk is. Het voorkomen van een opeensta peling van looninlevering (ar beidsduurverkorting) en loonsverlaging (zijn voorstel), is volgens de minister een zaak van de sociale partners. DEN BOSCH - De Brabantse gedeputeerde drs J. van der Heijden is bereid alles in het werk te stellen om de werkge legenheid bij de schrijfmachi- nefabriek BSI in Den Bosch te behouden. Hij zei dat gistermiddag te gen vertegenwoordigers van het personeel en de bonden, nadat hem een petitie was overhandigd waarin om steun werd gevraagd. Van der Heijden is van plan om dinsdagmiddag contact op te nemen met de ministeries van Economische Zaken en Sociale Zaken. Dit laatste om dat de schrijfmachinefabriek BSI veel werk heeft uit sociale werkplaatsen. DEN BOSCH - Een fout, enkele jaren geleden, bij de berekening van de onroe rend goedbelasting, heeft de gemeente Den Bosch drie miljoen gulden gekost. In 1982 en 1983 hebben de 43.000 Bossche belasting plichtigen jaarlijks ander half miljoen gulden min der betaald dan eigenlijk had gemoeten. Dat was het gevolg van een computer- fout, die er weer toe leidde dat de gemeente de geta xeerde waarde van alle panden met 8 procent ver minderde. Het gemeente bestuur beraadt zich nu op maatregelen om de zaak voor 1984 weer recht te trekken. UTRECHT - De twee grootste bonden van de FNV, de amb tenarenbond Abva-Kabo en de Industriebond FNV, gaan deze maand nog met elkaar om tafel zitten in een poging om hun ruzie uit de wereld te helpen over de offers die de ambtenaren en trendvolgers in deze economisch moeilijke tijden moeten brengen. Dit heeft voorzitter J. van de Scheur van de Abva-Kabo gisteren meegedeeld. Onder het toeziend oog van het fede ratiebestuur van de FNV zul len beide bonden proberen meer op één lijn te komen, om te voorkomen dat de menings verschillen op 25 oktober, wanneer de FNV een congres over de toekomst van de socia le zekerheid houdt, tot uitbar sting komen. UNILEVER heeft in het twee de kwartaal van dit jaar ten opzichte van dezelfde periode van 1982 de winst zien stijgen met 8 pet van 465 min tot 500 min. Over het eerste half jaar treedt een daling op met 3 pet van 850 min tot 822 min. Door onze Haagse redactie DEN HAAG - De Haagse rechtbankpresident mr. M. R. Wijn- holt heeft gisteren minister De Koning (Sociale Zaken en Werk gelegenheid) voorlopig in het gelijk gesteld. Dit betekent dat een nieuwe eigenaar bij overneming van een failliet of bijna failliet be drijf of deel daarvan niet lan ger alle werknemers in dienst hoeft te nemen. Omdat de bewindsman in een circulaire aan de arbeids bureaus tot een erg vrije in terpretatie van een artikel van Van een onzer verslaggevers BREDA/MIDDELBURG - De belang stelling om in Zuidwest-Nederland casi no's te gaan exploiteren met het omstre den gokspel 'Golden Ten' en soortgelijke spelen is groot. Bij de afdelingen bijzondere wetten van politiekorpsen en ook bij het open baar ministerie in Breda en in Middel burg hebben al diverse mensen navraag gedaan naar de juridische consequen ties. Het aantal illegale casino's breidt zich met de week uit. Bij de pseudo-roulette wordt met 24 nummers gewerkt. De speelbak staat stil, terwijl het balletje vele malen rond draait. Men mag inzetten als het balletje de buitenste ring raakt. Een ervaren speler zou dan ongeveer kunnen bepalen waar het in de bak terecht komt. Volgens officier van justitie mevrouw Franken in Breda staat vast dat er in West-Brabant op dit moment vier ille gale casino's zijn waar deze spelen ge speeld worden. Informatie uit andere bronnen wijst uit dat het er heel wat meer zijn. Het pseudo-roulette concen treert zich voornamelijk in Brabant, Limburg en Rotterdam met als grote uitloper Berg en Dal (zie ook De Stem van gisteren). Vast staat dat er in West-Brabant in elk geval in Breda, Baarle-Nassau, Gilze en Goirle wordt gespeeld. De autoritei ten in Zeeland zeggen nog geen enkele melding binnengekregen te hebben. Het openbaar ministerie in Breda heeft met de landsadvocaat afgesproken, dat pas opgetreden zal worden als de rechtbank in Den Haag uitspraak heeft gedaan in het kort geding dat de exploitanten in Gilze en Goirle tegen de staat hebben aangespannen. De uitspraak hiervan is Roulette bepaald op volgende week dinsdag. In het arrondissement Middelburg stelt officier van justitie mr. Da verschot dat de politie daar de opdracht heeft ge kregen direct te verbaliseren als een cas ino ontdekt mocht worden: „Er zijn geen landelijke richtlijnen gekomen. De eer ste verantwoordelijkheid voor dit soort zaken ligt bij politie en justitie in het eigen gebied". De vraag waar het in dit kort geding om gaat is of het in deze gevallen gaat om kans- of een behendigheidsspelen. Verklaart de rechter dat het kansspelen zijn dan kan justitie terstond ingrijpen. Vindt hij echter dat de spelers zelf in vloed op de spelen kunnen hebben - en er dus sprake is van een behendigheids spel - dan kan iedere Nederlander op el ke denkbare plaats zo'n spel gaan ex ploiteren. Daar is dan geen vergunning voor nodig. De rechtbank in Almelo bepaalde on langs dat 'Golden Ten' een behendig heidsspel is. De officier van justitie daar is van die uitspraak direct in beroep ge gaan bij het Gerechtshof in Arnhem. Die zal over enkele weken uitspraak doen. Justitiële autoriteiten zijn bijzonder bevreesd voor een keiharde roulette- oorlog binnen de onderwereld in ons land als het pseudo-roulette met 24 nummers vrijgegeven zou worden. Me vrouw Franken: „Ik moet er niet aan denken wat er dan allemaal op ons af komt. De onderwereld zal een stevige greep op deze spelen proberen te krijgen met alle gewelds- en andere delicten die dat met zich brengt. En wat te denken van overvallen op slecht beveiligde speelholen?". Met mr. Franken zet voorlichter Berg mans van de Nationale Stichting Casi nospelen grote vraagtekens bij de plan nen van de exploitanten in Rotterdam en Berg en Dal de netto-opbrengsten be schikbaar te stellen voor 'goede doelen'. Door dit soort mededelingen proberen zij aan deze illegale gok-handel een aureool, van betrouwbaarheid te geven, vinden zij. Beiden oordelen dat buitenstaanders geen enkele controle zullen kunnen uit voeren op de financiële gang van zaken. Inmiddels blijkt het tussen de promo tors van 'Golden Ten' en de exploitanten van daarvan afgeleide spelen bepaald niet te boteren. Laatstgenoemden ge bruiken de beschermde naam 'Golden Ten' ten onrechte, zegt secretaris Gerard Wiggers van de Nederlandse Casino As sociatie in Behendigheidsspelen uit En schede. Via kort gedingen probeert men misbruik van deze naam tegen te gaan. Volgens Wiggers zijn er bij de associatie nu elf exploitanten aangesloten, van wie een aantal een optie op het spel heeft. het Burgerlijk Wetboek kwam - dat ondermeer mogelijke ko pers verplicht ook het perso neel en nog openstaande loon- verplichtingen over te nemen - spanden de FNV en de In dustriebond FNV een kort ge ding tegen de staat aan, dat gisteren diende. Volgens de eisers pleegt de minister met zijn circulaire een onrechtma tige daad en worden werkne- mersbelangen aangetast. De achtergrond van de cir culaire is dat het artikel uit het Burgerlijk Wetboek vaak een belemmering is voor het overnemen van een onderne ming. Mr. Wijnholt oordeelde dat de eis in het kort geding - in trekking van de circulaire - over een belangrijke rechts vraag gaat met grote maat schappelijke gevolgen. Vol gens Wijnholt kan die vraag niet in kort geding worden be handeld. Daarom wil hij eerst de zaak, ontleend aan een Europese richtlijn, aan het Hof van Justitie van de EG in Lu xemburg voorleggen. Totdat het Hof zich over de zaak heeft gebogen hoeft minister De Ko ning de circulaire niet in te trekken. J <*7 15 „Golden Ten", is dat nou gok ken of is het een behendig heidspelletjeVolgens de be denkers is het allemaal heel onschuldig. Het zijn geen echte casino's. Je zou van quasino's kunnen spreken. Roulletterlijk genomen is 24- en een kansspel, maar de club beheerders zien kans het spel zo goed te spelen dat ze de dans steeds konden ontsprin gen. De heren schuiven wat centen door naar de liefdadigheid. Ze doen het zo behendig dat je bijna moet toegeven dat het hier om een onschuldig behen digheidsspellen e gaat. Er zijn blijkbaar mensen die hun goede geld in de roulette willen gooien. Je moet haast aannemen dat dat ten koste gaat van het huisdier. De kwijnende dierenpensions wijzen in ieder geval in die richting. De omzet van de pensions is ge daald. Waren de honden en katten ontevreden over het sa nitair? Je zou haast denken dat de consumentenbond van huisdieren een vernietigend rapport heeft uitgebracht. In de stijl van: in 4 van de 5 onderzochte pensions werd dagelijks blikvoer geserveerd en had het tafelwater niet de gewenste temperatuur. De be diening was beneden te maat. Vaak moest men uren lang blaffen voor er iemand ver scheen. Maar nee, het zit 'm weer eens in de economie. En er zijn heel wat beunhazen bijgekomen. Maar zou u in de vakantie uw konijn onderbrengen bij een beunhaas? Ik durf te wedden van niet. Of valt die uitdruk king ook onder de wet op de kansspelen? MERIJN 's-HERTOGENBOSCH - Bis schop J. Bluyssen van Den Bosch heeft steun betuigd aan pleidooien voor de mogelijk heid, gescheiden mensen die een nieuwe relatie zijn aange gaan, toe te laten tot de sacra menten. Hij deed dat gisteren bij de installatie van de werkgroep „Huwelijk, gezin en relatie- vragen". Hij zei te hopen dat de werkgroep daarvoor bruik bare adviezen zal kunnen le veren. De bisschop noemde de echtscheidingsproblematiek groot, ook onder gelovigen. „Al te vaak voelen kerkleden, die na een moeilijke en meestal jaren durende worsteling een ingrijpend besluit hebben ge nomen, zich in de steek gelaten door hun eigen geloofsge meenschap", zei hij. MAASTRICHT/BORN - De succesvolle Volvo 340-serie zal over enkele weken ook te krij gen zijn met een echte koffer bak. Hoewel men gisteren bij het bedrijf in Bom nog niets wilde loslaten en de hele autowereld tegelijk wilde informeren staat het vast dat men voor het modeljaar 1984, dat direkt na de fabrieksvakanties begint, tot deze uitbreiding heeft be sloten. De eerste sedanversies zullen volgens onze informa ties nog voor het eind van deze maand bij de dealers staan. (ADVERTENTIE) Maak dit zinnetje af en stuur 't voor 15 september in voldoende gefrankeerde enveloppe naar Friskwis, Postbus 345, 8901 BC Leeuwarden, met twee platgedrukte doppen van Rivella of E10 flessen. U mag zo vaak meedoen als u wilt. Vergeet uw naam en adres niet. Prijzen: 25 gratis lange woonweekends in een luxe bungalow. Een deskundige jury beloont de origineelste inzendingen. Prijswinnaars ontvangen uiterlijk 4 weken na de sluitdatum persoonlijk bericht. een paar apart met héél weinig calorietjes

de Stem | 1983 | | pagina 3