Sam Broersma sterkste Fraaie winst van Buckacki winnaar bij amateurs Lugtenburg groots in W emeldinge| Personeel bezet BSI Den Bosch Weeterings de snelste Raas schermt vlucht vakkundig af SOCIALE Zakenman kt? I vermeende poging get Merijntje Trimkoers Aardenburg MAANDAG 15 AUGUSTUS 1983 HUIS- DIEREN BREDA-FL( de grote [AANDRANG: ABP-DIRE( V Van onze sportmedewerker KLOETINGE - Sam Broersma is zaterdag win naar geworden van de lief- hebberskoers in Kloetinge. De renner uit Zoutelande ontsnapte 2 kilometer voor het einde uit de toen nog compacte groep en hield 150 meter winst vast tot op de streep. Op het 1500 meter lange parkoers met diverse scherpe bochten was het moeilijk koersen. Diverse renners raakten dan ook al spoedig achterop en werden met te grote achterstand uit de wedstrijd genomen. De prominenten echter handhaafden zich uitste kend. Van hen waren Steen bakker, Slabbekoorn, Tol- hoek en Pols bedrijvig. Maar een bres slaan was er voorlopig niet bij. Nadat een sprongetje van Rinie Pols was gepareerd waagde ook Ton van Dijk een kans, maar ook hij reikte niet ver. De groep onder aanvoering van Tolhoek en Broersma kwam steeds terug. Het flinke aantal toeschouwers ging dan ook rekening hou den met een massaspurt. Sam Broersma had echter nog reserves genoeg in petto om de beslissende demarra ge te plaatsen. „Ik ben niet zo rap in de spurt en daarom koos ik voor alles of niets", zou de humorist uit het lief hebberspeloton later op merken. Het werd alles voor Broersma, want de anderen wachtten te lang om een te genoffensief te ontketenen. Nadat Broersma was gefi nisht voerde Ko Tolhoek het peloton over de streep. De wielerdag in Kloetin ge, die goed geslaagd mag heten en volgend jaar zal worden herhaald, werd ge opend met een programma voor jeugdlicentiehouders. In de oudste categorie (14 jaar) domineerden Richard de Vrieze en Wilfred Geijs. Dit duo kan ongetwijfeld in het volgende seizoen een aantwinst betekenen voor het nieuwelingenkorps. Bij de 13-jarigen behaalde Ar jan de Ridder een knappe zege in de spurt. Uitslagen Liefhebbers: 1. S. Broersma, Zoutelande, 45 kilo meter in 1 uur, 17 minuten en 35 seconden; 2. op 16 seconden J. Tolhoek, Yerseke; 3. C. van der Bergh, Oud-Gastel; 4. W. van Lienden, Berkel; 5. F. van der Helden, Gouda, 6. T. van Dijk, Zoetermeer; 7. W. de Feber, Sluiskil; 8. H. van den Oever, Wassenaar; 9. N. van der Sman, Den Haag; 10. R. de Wit, Koude- kerke; 11. M. Dij kwel, Yerseke; 12. F. van Osta, Kloetinge; 13. C. den Boer, Heenvliet; 14. J. Smet, Nisse; 15. T. Niewerth, Nieuwer- kerk. Jeugd: 14 jaar: 1. Richard de Vrieze, 2. Wilfred Geijs, beiden Middelkamp; 3. Harold d'Hondt, Z-Vl; 4. Wilfred van de Vrede, M; 5. Pearl Lisser, De Kam pioen. 13 jaar: 1. Arjan de Rid der, Zeeland; 2. Wouter Janssen, Delft'73; 3. Frank Verbiest, Z- VI; 4. Rolf Mobach, Z-Vl; 5. Henk Tolleman, M. 12 jaar: 1. Patrick Kila, Sparta; 2. Vester Koperberg, De Kampioen; 3. Frank Zoetewei, M; 4. Marchol Vermaas, Delft'73; 5. Ewald Pro voost, M. 11 jaar: 1. Dennis Oort huis, Sparta; 2. Edwin Hille- brand, M; 3. Johnny van Cad- sand, Z-Vl; 4. Patrick de Reijer, De Kampioen; 5. Serge van Bo ven, Z-Vl. 10 jaar: 1. Dave Mees ter, Delft; 2. Robert Kool, Delft; 3. Chantal van Waterschoot, Z- VI; 4. Robbert Nijs, Z-Vl. 9 jaar: 1. Patricia Oorthuis, Sparta; 2. Patrick Ridderbos, M; 3. Mark Martens, M; 4. John Klaui, Sparta; 5. Wilmar van de Berge, Z-Vl. 8 jaar: 1. Dennis van der Steen, De Kampioen; 2. Richard van Gils, M; 3. Richard van Cad- sand, Z-Vl. Priem bekroont fraaie solo Van onze sportmedewerker 's-HEERENHOEK - Na een fraaie solovlucht is Cees Priem zondag winnaar geworden van de sterk bezette profkoers in 's-Heerenhoek. Bij het ingaan van het laatste rondje van 2200 meter plaatste Priem zijn be slissende demarrage. De Zeeuw maakte toen deel uit van een kopgroepje van vier, dat de knetterende fina le had ingeluid en verder bestond uit de Deen Kim Andersen, de Spanjaard Pedro Delgado en Jan Raas. De vlucht van Priem werd daarna vakkundig afge schermd door zijn ploeggenoot Jan Raas, die elke te genaanval van Andersen en Delgado in de kiem smoorde. Beide Tourvedetten gaven zich niet direct gewonnen, maar moesten zich uiteinde lijk neerleggen bij de supre matie van Raas, die zich daar na ook nog de snelste toonde in de spurt om de tweede plaats. Twee Zeeuwen dus die de bes te plaatsen voor zich opeisten. Het kon niet mooier uitpak ken voor het supportersle gioen dat zich dan ook de ke len schor schreeuwde voor hun idolen. Voor de circa 12.000 toeschouwers werd trouwens in zijn totaliteit een boeiend spektakel opgevoerd en daarbij lieten zich zeker niet onbetuigd de coureurs die voor hoge startgelden waren aangetrokken, zoals Zoete melk, Andersen en de beide Spanjaarden Arroyo en Del gado, om maar enkelen te noe men. Kim Andersen was al direct bij de eerste ontsnapping be trokken na 30 km. De Deen had toen gezelschap van Jan Aling, Jan Jonkers en Henk Lubberding. Kort daarop do ken eveneens in de frontlijn op Frits Pirard, Guido van Cal- ster, Ad Tak en Noel Seeghers. Maar ook Jan Raas liet zich niet onbetuigd en kreeg na een korte jacht aansluiting. Om dat het peloton inmiddels ook op drift was geraakt kreeg dit vroege uitstapje overigens geen effect. Na 45 km was de volledige hergroepering een feit. Maar niet lang daarna stak Arroyo de lont aan het kruit. Hij kreeg Basso mee, evenals Pevenaege en Langerijs, ter wijl Zoetemelk en Raas even eens opdoken in de spits. Ook achter hen ontbrandde de strijd in alle hevigheid. Meer dere mannen sprongen op het vinkentouw, waardoor een grote kopgroep ontstond van ruim 20 renners. Dier werd na 70 km vrijwel gehalveerd. Nieuwe acties van Raas en Priem waren daaraan vooraf gegaan. Behalve genoemd duo meldden zich als sterke klep pers in de spits: Zoetemelk, Lubberding, Smit, Van den Hoek, Van Vlimmeren, Tak, Mutsaars, Pevenaege, Nieuw- dorp en Delgado. Deze twaalf lieten hun voorsprong snel op lopen tot 45 seconden. Een jacht van Wies van Dongen, Jan Jonkers, Jos Schipper en Gerrie van Gerwen was te laat ingezet om nog effect te sorte ren, terwijl het peloton door de kopgroep op een ronde achter stand werd gezet en vijf ron den voor het einde mocht af- spurten. Kort daarop werd in de lei- dersgroep met scherp gescho ten door Kim Andersen, die inmiddels al zoveel punten had gescoord voor de leiders- prijs dat deze hem niet meer zou ontgaan. Andersen zocht samen met Cees Priem, die ook een bijzonder sterke in druk achterliet, de ruimte op, terwijl na een furieuze jacht ook Jan Raas en Pedro Delga do de aansluiting tot stand brachten. Maar zoals reeds ge meld zou dit viertal niet intact blijven. Cees Priem vlamde dit keer weer eens ouderwets en bereikte met een honderdtal meters voorsprong als eerste de finish voor Raas, Andersen en Delgado. De andere volgers werden over de streep gevoerd door Aart van den Hoek. Uitslag: 1. Cees Priem 100 km in 2.04.33,2. op 8 sec. Jan Raas, 3. Kim Andersen, 4. Pedro Delgado, 5. op 16 sec. Aart van den Hoek, 6. Theo Smit, 7. Rudy Pevenaege, 8. Mario van Vlimmeren, 9. Henk Lubber ding, 10. Heddy Nieuwdorp, 11. Ad Tak, 12. Joop Zoetemelk, 13. op 29 sec. Gerrie van Gerwen, 14. Jos Schipper, 15. Jan Jonkers, 16. Wies van Dongen, 17. op 1 ronde Johnny Broers, 18. Nico van Hest, 19. Ad Prinsen, 20. Sylvester Aarts, 21. Pieter de Jong, 22. Piet van Katwijk, 23. Fred van Dongen, 24. Frits Pirard, 25. Jo- han van de Linde, 26. Anton van Hooft, 27. J. van Hooydonck, 28. Ad Polak, 29. Henk Mutsaars, 30. Wim de Ruiter. Van onze sportmedewerker AARDENBURG - Zaterdag 20 augustus wordt in Aarden burg een trimkoers verreden voor de C- en A-trimmers. Het parkoers heeft een lengte van circa 5 kilometer. De C-trimmers bijten om 13.30 uur de spits af. Zij rijden 40 kilometer. Na deze catego rie komen de A-renners aan het vertrek. Plaatselijke favo rieten zijn Niek de Thaeye en Eddy Cromheeke. Het vertrek van deze cate gorie is om 15.00 uur. De in schrijving is in café De Zwaan in Aardenburg. Het contacta dres is A. Galle, Draaibrugse- weg 1, Aardenburg, telefoon 01177-1957. Van onze sportmedewerker SLUISKIL - Eindelijk heeft Richard Buckacki zijn gezicht la ten zien in een Zeeuwsch-vlaamse trimkoers. De ex-prof toonde zich in de eindspurt ook de snelste en won. Woestenberg spurtte naar de tweede plaats. Bij de C-trimmers won Wilfried van Poecke uit Axel. Meer dan 50 A-trimmers waren in Sluiskil present. Het gaat duidelijk de goede rich ting op met de trimsport in Zeeuwsch-Vlaanderen. De eerste onruststoker was Dick van Zanten. Hij werd echter in de kraag gegrepen. Een poging van Kemps en Van de Bergen leek meer kans van slagen. Zij bleven lange tijd buiten schot, maar toch kwam de meute weer terug onder impuls van Buckacki. In de eindspurt liet de ex- prof duidelijk zien het spurten nog niet afgeleerd te zijn. Bij de C-trimmers kwamen drie renners voorop. Van Poecke, Hamelink en Peuteman. Wil fried van Poecke boekte zijn eerste overwinning. Uitslagen: A-trimmers: 1. R. Buc kacki, St.-Gillis; 2. W. Woesten berg, Gilze; 3. F. Franse, Kwaden- damme; 4. A. Geers, Ossendrecht;, 5. R. Heyboer, Terneuzen; 6. F. van de Bergen, Kapelle; 7. J. Rommers, Rilland; 8. J. Dubbeldam, Sas van Gent; 9. R. de Clerck (B); 10. C. van der Horst (B); 11. H. Peters, Bier vliet; 12. F. Dubbeldam, Terneu zen; 13. G. van Mackelbergen (B); 14. J. Moes, Terneuzen; 15. E de Deckere (B). C-trimmers: 1. W. van Poecke, Axel; 2. D. Peuteman, Bel gië; 3. H. Hamelink, Terneuzen; 4. C. Declerq, België; 5. E. Trevisan, Sluiskil; 6. A. Deckers, België; 7. P. Oisterwijk, Hoogerheide; 8. T. Derks, Ossendrecht; 9. C. Mollet, België, 10. A. van Poecke, Hooger heide. Een dolblije Cees Priem komt alleen aan in 's-Heerenhoek. FOTO WIM MIERAS Van onze sportmedewerker 's-HEERENHOEK - Tijdens het uitgebreide voorpro gramma dat werd afge werkt gedurende de 36e Re- genboogkoers in 's-Heeren hoek hebben vooral de ama teurs er een boeiende wed strijd van gemaakt. Als winnaar presenteerde zich onze nationale baankam- pioen Rainiër Valkenburg, die in de eindsprint met ge ring verschil zijn naaste concurrent Wim Lugten- burg achter zich hield. Lug- tenburg, die een avond tevo ren reeds met de bloemen had gereden in Wemeldinge, was nu ook zeer bedrijvig in deze koers. Na 30 km ging hij samen met Kees de Nooyer de ruimte in en deze ontsnapping veroorzaakte direct een reactie in het pe loton. Nico Bravenboer, Wim van Kooten, Kees Spaans en Anton van Putten kozen voor een achtervolging, die na 55 km resulteerde in een aansluiting met de koplo pers. Trouwens ook Toon van der Steen en andere prominenten hadden niet stilgezeten in het peloton en kort nadat het groepje met Spaans was neergestreken op de leiders kwam dan ook Met nog een tiental kilo meters voor de wielen sloe gen opnieuw op de vlucht de zeer sterk acterende Lug- tenburg, Peter Geschiere en Rob Hagemeijer. Laatstge noemde moest echter zijn medevluchters in de steek laten omdat hij pech kreeg. Geschiere kon het tempo van Lugtenburg niet bijbe nen, die zich toen ook maar gewonnen gaf, althans voorlopig. Want nadat de fusie tot stand was gekomen wipte in de laatste ronde toch weer Lugtenburg weg. De attente Rainiër Valken burg wipte nog in de lift en dit duo zou een weinig voor blijven en strijden om de beste prijzen. Lugtenburg scheen in de eindsprint hoge ogen te gaan gooien, maar Valkenburg liet zich vak kundig lanceren en klopte zijn opponent met enkele centimeters. Theo Appel doorn voerde daarna het restant van het veld over de streep. Bij de junioren ging de overwinning naar Jan Goe- dendorp, die in de eind sprint zijn medevluchters Rini Brugmans en Ad de Bruijn net iets te snel af was. Een zeer sterke koers reed Wilfried de Krijger, die bij praktisch elke uitlooppo ging was betrokken. Vooral het uitstapje van de Zeeuwsch-Vlaming zes ron den voor het einde ingezet samen met Kees de Bont scheen succes te gaan ople veren. Uiteindelijk moest het dappere duo toch capi tuleren tegen het fel reage rende peloton. Bij het in gaan van de laatste ronde sprongen dan Goedendorp, Brugmans en De Bruijn weg. En deze vlucht sorteer de effect. De winnaar bij de nieu welingen, Jacques Konings, was samen met Arnold van Goethem reeds bedrijvig in de beginfase van de wed strijd. Maar menens werd het pas toen de plaatselijke favoriet Bart Hoogesteger samen met Joop Cloots een gaatje van zo'n 150 meter wist te slaan. Er waren toen nog zes ronden te rijden. Dit moedige duo draafde drie ronden voorop en werd toen ingerekend. In de eindsprint die de beslissing moest brengen was dan Jacques Konings net iets rapper dan de plaatselijke renner Ron nie Tra a o De overwinnaars bij de amateurs in de bloemetjes: van links naar rechts Wim Lugten burg (2e), Rainier Valkenburg (le) en diens ploegmakker Theo Appeldoorn (3e). - FOTO WIM MIERAS Uitslagen: Amateurs: 1 K. Valken- burg (Bergen op Zoom) 80 km in 1.50.52, 2. W. Lugtenburg (Goederede), 3. T. Appeldoorn (Roosendaal), 4. P. Raas ('s-Heerenhoek), 5. C. Vleugel (Wemeldinge), 6. J. van der Horst (Souburg), 7. A. van der Steen (Brui- nisse), 8. H. Ceelen (Ouderkerk a/d IJssel), 9. M. Stroosnijder (Kruinin- gen), 10. P. Saager ('s-Gravendeel), 11. R. Bijvank (Sas van Gent), 12. M. van der Jagt (Oud-Vossemeer), 13. E. Am- perse (Goes), 14. A. van Putten (Oudenhoorn), 15. J. Trouw (Piershil), 16. A. Biletzki (Duitsland), 17. H. Grun (Duitsland), 18. M. de Baat (Steenber gen), 19. geen naam ontvangen, 20. M. van Schelven (Zierikzee). Junioren: 1. J. Goedendorp (Ouden hoorn) 60 km in 1.16.26, 2. R. Brug mans (Rotterdam), 3. A. de Bruijn (St. Willebrord), 4. op 17 sec. J. van Trijp (Putte), 5. E. Akkermans (Zevenber gen), 6. E. Nieuwenhuizen (Zoeter- meer), 7. S. Berkemeier (Duitsland), 8. M. Gunst (Yerseke), 9. H. Franken (Roosendaal), 10. T. Akkermans (Nieuw-Vossemeer), 11. E. de Waal (Middelburg), 12. C. Tak (Oud-Gastel), 13. J. de Bruijne (Rilland), 14. E. Ver- straaten (Roosendaal), 15. P. Linnold (Linden), 16. J. Tak (Oud-Gastel), 17. M. Verhoef (Dordrecht), 18. S. Koole ('s-Heerenhoek), 19. F. Rijneveld (Zwijndrecht), 20. P. de Jong (Halste ren). Nieuwelingen: 1 J. Konings (Zeven bergen) 40 km in 59 minuten, 2. R. Traas ('s-Heerenhoek), 3. A. Vermue (Kapelle), 4. R. van Rijswijk (Rijs wijk), 5. A. Goense (Ovezande), 6. J. Mobach (Sluiskil), 7. J. Oreel (Vlissin- gen), 8. J. van de Ameele (Terneuzen), 9. A. Wij de veld ('s-Gravenpolder), 10. H. Vis ('s-Gravenpolder), 11. A. Have- laar (Zwijndrecht), 12. R. Boudens (Goes), 13. M. Somers (Zoetermeer), 14. H. Jansen (Vogelwaarde), 15. H. Lind- houdt (St. Maartensdijk), 16. P. Tim mermans (Hoogerheide), 17. M. Slings (Alblasserdam), 18. C. Faes (Water landkerkje), 19. A. Mast (Kloosterzan- de), 20. L. Goeree (Kruiningen). Van onze sportmedewerker WEMELDINGE - Een knappe solovlucht van Wim Lugtenbd kreeg zaterdag effect in de elfde Ronde van Wemeldinge. N coureur uit Goedereede ontsnapte bij het ingaan van de laats] ronde (2700 meter) uit een kopgroep van elf en gaf imponerti gestalte aan zijn vlucht. Lugtenburg incasseerde daarmee:; vierde zege in dit seizoen. De amateurs hebben er in Wemeldj ge alles aan gedaan om het publiek te boeien. Martin Stroosnj der was de eeste onruststoker na 30 kilometer. Hij kreeg spo« gezelschap van Bijvank, Den Braber, Appeldoorn, Van i Steen, De Nooyer en de plaatselijke favoriet Vleugel. w Koop gsvraagd of aan to bloeien Even laten horen via een „Kleintje" in De Stem en het Komt In orde immers tienduizenden Stern-lezers en lezeressen (een op de drie) lezen uw advertentt omdat zij speciale belangstelling hebben voor onze Kleintjes" -rubriek „Huisdieren" Kantoren te Breda Bergen Van onze rechtbankverslaggever BREDA - Vergaderen dreigt steeds meer uit te lopen in gezellig borrelen. Dat is de Bredase politie rechter mevrouw Van Beek opgevallen: „Niet alleen werkgevers maar ook werk nemers drinken tijdens ver gaderingen steeds meer al cohol. De laatste tijd hebben we hier heel wat van deze gevallen moeten behande len". „Het schijnt er tegen woordig gewoon bij te ho ren. Je zou dan toch ver wachten dat in ieder geval werkgevers zich door een Onder impuls van Cees La- zeroms kon het peloton na vier ronden jagen toch weer aan sluiten. Niet lang daarna gin gen Appeldoorn, Den Braber, Kaayen en Grün aan de haal. Een tegenoffensief van Vleu gel en de Engelsman Smith zorgde er voor dat 21 man aan de leiding kwamen. Onder hen vrijwel alle prominenten. Uit deze hoofdmacht werd Cees Vleugel door pech terug gesla gen en hij staakte de strijd. Met nog 30 kilometer te gaan ontbrandde de strijd in alle hevigheid. Demarrages van onder andere Cees Spaans, Pe ter Hoondert en Rob Bijvank hadden tot gevolg dat de hoofdmacht aanzienlijk slonk. In de frontlijn handhaafden zich: Bijvank, Hoondert, Kaayen, Stroosnijder, Iriks, Wim Lugtenburg, Spaans, Ap peldoorn, Van der Steen, Smith en Grün. De kaarten bleken nu geschud. De man nen voorin legden er namelijk flink de zweep over en in korte itjd boekte men een winst van 30 seconden. Deze zou nog op lopen tot 45 seconden. Wel wipten nog uit het peloton Den Braber, Arie Lugtenbrug, Jas pers, Van Hooydonk, Laze- roms en Veeke (van wie laatstgenoemd tweetal terug viel) maar het licht stond toen al te duidelijk op groen voor de koplopers. Wim Lugten burg zag in de slotfase het be kende gaatje en verraste de concurrentie. Toon van der Steen toonde zich de snelde in de strijd om de tweede plaats. Bij de nieuwelingen zegs vierde John Buikmans eveii eens via een solovlucht. Buu| mans, die al eerder alleen# pad was geweest, maar niet slaagde, sloeg drie ronde voor het einde een bres l daarmee was de vogel gevlJ gen. Jan Mobach en Jos 1 kwamen nog wel tot eenl genactie, maar de van strijij lust blakende Buikmans i geen krimp meer. Uitslagen Amateurs: 1. W. Lug burg, Goedereede, 100 kilometer! 2 uur, 20 minuten en 12 seconden;! op 10 seconden A. van der S Bruinisse; 3. R. Bijvank, Sas ïl Gent; 4. P. Hoondert, Heinkeii] zand; 5. T. Appeldoorn, daal; 6. C. Smith, Engeland; li Grün, Duitsland; 8. C. Spaans,] Gravenpolder; 9. M. Stroosnijj] Kruiningen; 10. T. Kaayen, EM hoven; 11. M. Iriks, Bergen» Zoom; 12. op 28 seconden A. Ls| tenburg, Zuidland; 13. T. denB: ber, Fijnaart; 14. P. Jaspers, S Willebrord; 15. H. van Hooydd Roosendaal; 16. V. Keizers, hoven; 17. L. Suijkerbuijk, Nispej 18. G. van 't Geloof, Oudenbc 19. G. Baker, Engeland; 20. C. ïs| vaet, Walsoorden. Nieuwelingen: 1. G. Bulkn Hoeven, 40 kilometer in 1 uiJ minuten en 45 seconden; 2. J. bach, Sluiskil; 3. J. Bol, Hoeven] A. Tak, Oud Gastel; 5. A. Gooi Ovezande; 6. J. Sep, Roosendaal;] A. Vermue, Kapelle; 8. R. Boudi Goes; 9. A. Havelaar, Zwijnd 10. J. Oreel, Vlissingen; U. A. 1 develd, 's-Gravenpolder; 12. Keiler, Steenbergen; 13. A. Va] heijen, Oud Gastel; 14. J. «I Schaik, Souburg; 15. H. Vis, Gravenpolder; 16. W. van derf Putte; 17. L. Goeree, Kruinii 18. C. Maniën, Putte; 19. R. berg. Klaaswaal; 20. H. Lindhoi St.-Maartensdi.ik. Oppermachtige Wim Lugtenburg bolt hier als eerste over de meet in de amateurkoers van Wemeldinge. - FOTO WILLEM MIEBAS Soc^ Van onze redactie binnenland DEN BOSCH - Kaderleden van de Industriebond FNV en de Unie BLHP hebben maan dag de schrijfmachinefabriek BSI in Den Bosch bezet. Ze willen daarmee voorkomen dat het bedrijf wordt ontman teld. De directie heeft het fail lissement aangevraagd. De rechtbank in Den Bosch zal die aanvraag morgen behan delen. Met de bezetting willen de bonden bereiken, dat het be drijf uitstel van betaling [krijgt, zodat er tijd komt om een nieuwe kapitaalverschaf fer te zoeken. Op korte termijn ris tien miljoen gulden nodig. Sluiting van het bedrijf is [volgens de directie onvermij delijk doordat de Arabische aandeelhouders van BSI geen geld meer in het bedrijf willen [stoppen. Aanleiding is een tus senvonnis van een Ameri kaanse rechtbank in de civiele procedure, die de voormalige Amerikaanse eigenaar van de fabriek, Remington Rand, te gen BSI had aangespannen. t r e z b 1< n F g< di 'M ADVERTEP Van onze sportmedewerker SLUISKIL - Wil Weeterings schreef de liefhebberskoers in Sluiskil op zijn naam door zijn drie medevluchters in de spurt terug te wijzen. Willy de Fe ber, rijdend voor eigen pu bliek, werd derde. De liefhebbers hebben er in Sluiskil een geanimeerde wed strijd van gemaakt. Al in de beginfase werd het lont diver se keren aan gestoken. Een van de aanvallers van het eer ste uur was de smaakmaker uit het peloton, Sam Broers ma. Hij kreeg echter geen vrij heid en werd terug tot de orde geroepen. Vier renners kwamen voor op. Willy de Feber, Wil Weete rings, Henk Vijfhoek - hij schreef al diverse koersen op zijn naam - en Ruben de Wit uit Koudekerke. De vier lei- yuits* ders verstonden elkaar kend en bleven buiten schot Henk Vijfhoek demarree" in de laatste ronde diverse' ren, maar hij kreeg telkens Feber en de andere metgef len mee in het wiel. In de ste meters werd Vijfl1® voorbij gestoken door W® rings. De spurt van de werd gewonnen door Vers" gen. Uitslag: 1. W. Weeterings. Tiltj 42 kilometer in 1 uur en 2 iw ten; 2. H. Vijfhoek, Willemfl W. de Feber, Sluiskil; 4. R. f Koudekerke; 5. M. Verst™ Uden; 6. C. van de Bergh, JJ Gastel; 7. K. Tolhoek, Verse*' W. van Lienden, Berkel; 9.. 4 der Made, Berkel; 10. Schaick, Helmond; 11. L. Wiel, Breda; 12. H. van Gin"' Breda; 13. R. Riemens, ML, burg; 14. W. Wielhouwer, melsdijk; 15. S. Broersma,** lande. 300.000 BLOEME Van onze parlemenU j*EN HAAG - De aandeelhouders v en Haag hebben de Haagse zakem «aar W. Meijer geschorst als dii antage-pogingen op de directie vi o nandeelhouders vinden at Meijer de bedrijven nega- ADVERTENTIE. '"dstraat 10 Breda Tel. 076-135469 Straks ook pastorettes? tie brj tei tij] de aa Va AR Ak taa vai bijl mi] I hal hoe 172

de Stem | 1983 | | pagina 14