Nelemans weg bij Willem II Avdeenko verrast elite e Wit e Spel m mam Fin naar Helmond Michels krijgt het steeds moeilijker McCrory opvolger Leonard MAANDAG 15 AUGUSTUS 1983 T4 PAGINA SPORT 2 flAANDAG 15 AUGUSTU Oefenvoetbal Goede zaken Van der Bijl en Muller Derde plaats Ton Klumpers Neuberger kandidaat opvolging Franchi Honderden gewonden na voetbalduel PEC Zwolle kampioen van Overijssel IllllllllllliiilllllllllIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIHIIIIIIIIIIIIHIIIIHIIIIIIIIIIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Winnende getallen: 30-32-33- 36-38-39. Reservegetal: 20. Deelnemers: 461.732. Inleg: f. 2.477.938. Prijzengeld: f. 1.244.287. Cijftrspel Winnend getal: nemers: 175.652. 754477. Deel- BELGISCHE LOTTO Winnende getallen: 8-18-24- 25-27-36. Bijkomend nummer: 38. DUITSE LOTTO Winnende getallen: 3-9-18-41- 47-49. Reservegetal: 44. Winnend getal: 7632841. SUPERTRIO Meyendelprijs op Duindigt: 1. nummer 3 (Sacha, H. v.d. Kraats), 2. nummer 10 (Liberty Belle, M. Riley) 3. dead heat: nummer 11 (Duke, M. van Gis teren). Nummer 8 (Ring Out, A. Manuel) niet gestart. Num mers: 6-9-13-14. Omzet: f. 88.805,-. Uitkering 3-10-8: f. 1480,-; 3-10-11: f.555,-. LAS VEGAS - De Amerikaan Milton McCrory is de opvolger van bokswereldkampioen Su gar Ray Leonard, die vorig jaar door een oogblessure zijn loopbaan moest beëindigen. De vakante wereldtitel (WBC-versie) in het welterge- wicht werd zaterdag in Las Vegas de prooi van McCrory. De Amerikaan versloeg wei nig overtuigend Colin Jones uit Wales. Twee van de drie scheidsrechters plaatsten McCrory als puntenwinnaar op hun briefje. DEN HAAG (ANP) - De resul taten van de dit weekeinde op diverse plaatsen in Nederland gehouden vriendschappelijke voetbalwedstrijden zijn: BARENDRECHT: Baren- drecht (eerste klas zaterdag amateurs) - Excelsior 1-7 (0-5). Ridderhof (2), Beukers (2), Van Goozen, Jalink en Rutjes. Voor Barendrecht scoorde Van der Mijn. Scheidsrechter Aar- nouts, toeschouwers 750. DORDRECHT: finale tweede Eurosportring-toernooi voor A-junioren uit West-Europa: Lokeren (Bel) - IF Skjold (Den) 2-2 (0-2). Lokeren wint na strafschoppen. DORDRECHT: DFC (tweede klas zondagamateurs) - DS'79 0-4 (0-0). Braham, Gorter, Meijer en Melis. Scheidsrech ter Boer, toeschouwers 1500. VELSEN: Telstar - Volendam 1-2 (0-1). Steur en Holshuijsen voor Volendam en Meyer voor Telstar. Toeschouwers 1400. ZUIDWENDING: DWZ - Veendam 2-19 (0-10). Rudy Metz (8), McNulty (3), Goble (2), Brouwer (2), Dieterman, Oosterwald, Koops en Korte voor Veendam. Toeschouwers 1700. BALK: Balk - Heerenveen 2-2 (1-1). Toeschouwers 600. DOKKUM: Dokkum - Steaua Boekarest (Roe) 0-9 (0-7). Toe schouwers 600. LEEUWARDEN: Cambuur - Beerschot (Bel) 0-3 (0-1). Nol- let, Gzil en Van der Zwan. Scheidsrechter Van der Laar, toeschouwers 3000. SCHIEDAM: SW - Haarlem 2-4 (1-3). Vanderveld (2), Tol en Keur voor Haarlem en Kö- nemann en Van Kapel voor SVV. Scheidsrechter Van der Niet, toeschouwers 1000. DEN HAAG: FC Den Haag - AZ'67 1-2 (0-1). Talan en Haar voor AZ'67, Pen uit een straf schop voor FC Den Haag. Scheidsrechter Van de Mun- nik, toeschouwers 3200. KRIMPEN A/D IJSSEL: DCV (eerste klas zondagamateurs) - Sparta 1-4 (0-1). Voor Sparta Schimdt (2) en Olde riekerink (2), voor DCV Dubbelman. Scheidsrechter Van der Leek, toeschouwers 1600. In de 57e minuut werd Van Gaal (Spar ta) van het veld gestuurd we gens herhaaldelijke aanmer kingen op de leiding. ETTEN-LEUR/TILBURG - Toon Nelemans keert Willem II de rug toe. De in Etten-Leur woonachtige voetballer weigert het hem door de Tilburgse club aangeboden contract te on dertekenen. Zaterdagochtend had Toon Nele mans nog een onderhoud met het Willem II- bestuur. Na een vruchteloze discussie deelde hij mee bij Willem II niet meer terug te keren. Toon Nelemans had op een driejarig con tract gerekend. „Dat wilde ik wel accepteren", legt Toon Nelemans de situatie uit. „Een hele tijd gelpden waren we het mondeling eens. Maar er werd maar niets op papier gezet. Nu, bij dat laatste onderhoud, kwam Willem II met een heel ander aanbod. Voor twee jaar en min der salaris. Daar ben ik niet mee akkoord ge gaan". Voor Toon Nelemans was toen de maat vol. De uit Hoeven afkomstige speler, die door Wil lem II bij MVV, waar hij trainde onder George Knobel, weggehaald werd, is dan ook voorne mens alle contacten met 'de Tilburgse club te verbreken. „Dan ga ik maar voor hele dagen werken", klinkt het beslist. „Ik heb lang ge noeg gewacht. Wat ik nu in de voetballerij ga doen, weet ik nog niet. Misschien kan ik wel door een club gehuurd worden. Of terug naar de amateurs". Toon Nelemans probeerde overigens dit jaar al eerder bij een andere club op de loonlijst te komen. De 29-jarige middenvelder, één van de betere linksbenige spelers in Nederland en af gelopen seizoen nog gekroond tot schaduw- schutter (de speler, die de meeste beslissende passes gaf), had contacten in België en stond ook op het verlanglijstje van PEC Zwolle. PEC liet echter het oog vallen op Johnny Rep, waardoor Nelemans niets meer uit Zwolle hoorde. Het besluit van Toon Nelemans brengt Wil lem II opnieuw in grote problemen. Zoals be kend heeft de Tilburgse club, tot begin septem ber meelopend aan de hand van bewindvoer der Franken, vrijwel geen financiële middelen tot zijn beschikking om de selectie van Jan No- termans uit te breiden. Bovendien zag Willem II de nodige krachten vertrekken. Hoyer ver dween naar Fortuna, Van Mierlo koos voor RWDM, Van Veen speelt weer in Amerika, Guthrie voetbalt in Kerkrade bij Roda JC en Ton Verkerk staat nu onder de lat bij RKC. Het vervelende voor Willem II is, dat er te genover het vertrek van die spelers vrijwel geen geld staat. Alleen voor Arthur Hoyer werd een bescheiden transferbedrag geïnd. In middels werden wel keeper Jan Formannoy en Wanny van Gils aangetrokken. De club beslist deze dagen over het aanblijven van Oostdam en de Belgische middenvelder Lalo. Voorzitter Wim Groels heeft echter toch nog hoop, dat Toon Nelemans op zijn besluit zal te rugkeren. „Hij heeft inderdaad de indruk ge wekt te zullen stoppen", is Wim Groels enigs zins overvallen door de mededeling van Toon Nelemans. „We hebben hem in onze ogen een reëel aanbod gedaan. Hij heeft trouwens een contract, dat van rechtswege doorloopt. Maar ja, als hij definitief wil stoppen, horen we dat wel. Wij willen Toon Nelemans graag behou den. Heel graag zelfs. Maar niet ten koste van alles. Iedereen weet hoe de zaken er bij Willem II voorstaan. We kunnen ons niet al te veel permitteren". Toon Nelemans wacht inmiddels in Etten- Leur de ontwikkelingen rustig af. „Als er aan het aanbod niet gesleuteld wordt", stelt hij echter nog eens nadrukkelijk, „zien ze mij niet meer bij Willem II terug. Van dat standpunt wijk ik niet af". Toon Nelemans: werken". Jk ga maar hele dagen - FOTO ANP llllllll!l!llllllllllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllll!lllllllllllllllll!llilllllllllllllIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllllllllIIIIiilllllllllllllllllllllllllllllIIIIIIIIIIII!IIIlïlllllllllillllllllllllllillMllllllllllllllllllllllllllllllllIlllllllllllllllllllllllllillilllllllllllllHllllllllllllllllllllllllll neent optie op wereldtitel ZELTWEG (ANP) - Alain Prost heeft zondag op het circuit van Zeltweg een forse optie genomen op het wereldkampioenschap voor formule I-coureurs. De 28-jarige Franse coureur behaalde in een Renault- Turbo zijn vierde zege van het seizoen door de Grote Prijs van Oostenrijk, de elfde van de vijftien WK-ra- ces, op zijn naam te brengen. Zijn landgenoot Rene Arnoux werd in een Ferrari-Turbo tweede voor oud wereldkampioen Nelson Piquet uit Brazilië, die zijn Brabham/BMW-Turbo als derde over de eindstreep stuurde. Alain Prost wordt afgevlagd als winnaar van de GP van Oostenrijk. door Wil Kester HELSINKI - Niet de 'zoon van een boon', niet de man met een linkervoet zo hard als de poot van een springpaard, geen Zweedse playboy, zelfs geen Westduitser, neen, een totaal onbekende Rus, Gennadi Avdeenko, 19 jaar oud en woonachtig in Odessa aan de Zwarte Zee, kwam na bijna vier uur wedstrijd als winnaar van het hoogspringen totaal onverwacht uit de lucht vallen. De dienstplichtig soldaat in het Rode Leger bleef, samen met de Amerikaan Peacock op 2.32 m, als laatste van zeven tien kleine negertjes over. Als je tenminste zo oneerbiedig mag praten over het hoogbe- nige, flink uit de kluiten ge wassen springersvolk. Beiden faalden op 2.34 m, maar de Rus had de minste foutsprongen en kreeg zodoende het goud. Avdeenko was de grootste, letterlijk en figuurlijk. Met zijn 2.02 m stak hij ruim uit boven bijvoorbeeld Eddy An- nys, 1.86 m kort. De brave Belg was zaterdagavond in het, BERGEN (L): Montagnards (derde klas zondagamateurs) - FC VW 1-6 (1-2). Doelpunten van Boers (2), Brandts (2), Cox en Artz voor VW en van Wol- ters voor Montagnards. HARLINGEN: Harlingen (tweede klas zondagamateurs) - Steaua Boekarest (Roe) 1-5 (0-3). ULFT: SDOUC (vierde klas zondagamateurs) - Volendam 1-10 (0-4). Doelpunten voor Volendam van Blanker (2), Mooyer (2), Tol (2), Holshuy- sen, Guyt, Steur en Koning, voor SDOUC Reuser. Van onze sportredactie ROOSENDAAL - Helmond Sport heeft de doelman van het Finse nationale elftal, Ollie Isoaho, voor een seizoen gecon tracteerd. De 26-jarige Fin was door de terugkeer van Uwe Kneib overbodig geworden bij Arminia Bielefeld. Helmond Sport heeft bij ae Stichting Arbeidszaken een arbeidsvergunning aange vraagd. Djj-gjjteur Joop van der Klink van deze stichting heeft in deze kwestie positief geadviseerd, omdat Isoaho al langer werkzaam is binnen de Europese Gemeenschap. Door de komst van Isoaho heeft de eredivisieclub de be schikking over vier doelverde- digers: Versfeldt, Feijt, Van der Laar en Isoaho. Versfeldt en Feijt mogen van de leiding van Helmond Sport uitkijken naar een nieuwe vereniging. UEF A-international Toine van der Laar wordt achter de Finse aankoop de tweede doel man. koude Olympisch stadion een kreupel springpaard. Annys mocht als één der eersten voorgoed in het warme trai ningspak blijven. Op 2.23 m vond hij zijn Waterloo, en het lag ver van Brussel af. Tesamen met Annys sneu velde ook de eerste Duitser, Paul Frommeyer, dit seizoen toch al goed voor 2.34 m. Jong en een bluffer, dat is Patrick Sjöberg. De Zweed begon met een licht spierverrekking aan het karwei en dat werd dode lijk op 2.26 m. Op deze hoogte kon ook de eerste Amerikaan, Leo Williams, inpakken en wegwezen. Datzelfde deed op 2.29 m de Russische kampioen en met 2.36 m nationaal re cordhouder Valery Sereda. En toen op 2.32 m de tweede Russische deelnemer, Igor Paklin, eveneens het veld moest ruimen, wist Gennadi Avdeenko het zeker. „Ik voel de me verantwoordelijk voor heel Rusland. Er moest iets goeds uitkomen". Bij bosjes sneuvelden de favorieten, voorzover zij al niet Annys en de zijnen achterna waren ge gaan. Dietmar Mögenburg, Europees kampioen vorig jaar in Athene, zijn landgenoot Carlo Thranhardt, die vele hoogten liet lopen, Dwight Stones, met zijn 29 jaar de oudste deelnemer bij het hoog springen en Zhu Jianhua. De 'zoon van een boon' had tot 2.29 m alle sprongen dankzij zijn hydraulische been overbrugd, als gold het een wipje over een drempel. Die bleek op 2.32 m echter te hoog, al was de Chi nese wereldrecordhouder (2.37 m) er ondanks zijn afschuwe lijke stijl nog bijna overheen. Avdeenko, de grote onbe kende, leek op dat moment winnaar. Want aangenomen mocht worden dat Tyke Pea cock als laatste springer na twee foutieve sprongen ook de derde keer zou falen. De Ame rikaan slaagde echter toch nog op 2.32 m, won daar zilver mee en evenaarde en passant het Amerikaanse record. Zo kwam het goud en het zilver terecht bij een voorma lig hinkstapspringer en een actief basketballer. Avdeenko immers begon in de atletiek als lang niet onverdienstelijk hinkstapspringer. Zijn per soonlijk record staat nog altijd op 15.57 m. Omdat men hem echter te lang vond voor een carrière in deze discipline moest hij maar gaan hoog springen. Niet zonder succes, want in twee jaar tijd verbe terde hij zich met 17 cm. Dit jaar sprong hij tijdens de Europese indoorkampioen schappen in Boedapest 2.28 m, goed voor een vijfde plaats. Toch was zijn uitzending naar het WK in Helsinki een grote verrassing voor hem. „Waar om? Dat weten alleen de trai ners". De op een accordeon lief hebberende atleet werd in de Finse hoofdstad trouwens ge- coached door Kestutis Shapku, die in hetzelfde stadion in 1971 de Europese hoogspringtitel won. Een titel op wereldniveau won de nummer twee van za terdagavond, Tyke Peacock, twee jaar geleden in Rome, waar hij het hoogspringen in de strijd om de wereldbeker op zijn naam bracht. „Dat is mijn mooiste wedstrijd, al is Hel sinki natuurlijk letterlijk en figuurlijk een goede tweede". Peacock, zeker een kop klei ner dan Avdeenko, is een uit stekend semi-prof basketbal ler op een universiteit in Kan sas. Hij vind het gooien van de bal in het netje belangrijker dan hoogspringen. „Als ik een profcontract kon krijgen, zou ik de spikes onmiddellijk op bergen", zegt hij. „Hoewel, de Olympische Spelen volgend jaar zijn natuurlijk ook mooi". In Los Angeles zal dan het he le hoogspringwereldje weer bij elkaar zijn. Voor een nieu we afvalrace. LIEROP (ANP) - August Mul ler en Cor van der Bijl hebben zondag in Lierop hun leidende positie in de stand om de Ne derlandse titel zijspancross aanzienlijk versterkt. Het Holtense duo eindigde in de twee manches, die zondag in Lierop werden gereden (de vijfde van de acht wedstrij den), respectievelijk als twee de en derde. De grootste sprong in het klassement maakte Jack en Ton Maessen. De Limburgers wonnen de eerste manche. De zege in de tweede omloop was voor titelverdediger Reijn van Gastel. Er waren ongeveer 3000 toeschouwers rond het in de afgelopen week met 5000 li ter water besproeide circuit de 'Hesselse Bossen'. Eerste manche: 1. Jack en Ton Maessen (IJsselstijn) Wasp-Yamaha, 2. August Muller/Cor van der Bijl (Holten) EML- Yamaha, 3. Hans van Goch/Sies Hurk- mans (Schijndel) Wasp-Weslake, 4. Ben ny Janssen/Henk van Heek (Schayk) Wasp-Yamaha, 5. Mari Bens/Piet van Deutekom (Langenboom) EML-Yamaha, 6. Reijn van Gastel/Erik Hurkmans (Eindhoven) EML-Jumbo. Tweede man che: 1 Van Gastel/E. Hurkmans, 2. Van Goch/S. Hurkmans, 3. Muller/Van der Bijl, 4. Janssen/van Heek, 5. Wil van der Laan/Kees Hoogervorst (Ter Aar) Vic tor-Yamaha, 6. Ton van Heugten/Jaap van Vliet (Amersfoort) Wasp-Yamaha. Totaaluitslag: 1. Van Goch/S. Hurk mans, 2 Muller/van der Bijl, 3. Van Gastel/E. Hurkmans Stand Nederlands kampioenschap: 1 Muller/Van der Bijl 224 punten, 2. Maessen/Maessen 186, 3. Janssen/Van Heek 183, 4. Van Goch/S. Hurkmans 173, 5. Bens/Van Deutekom 169,6. Van der Laan/Hoogervorst 164 DEURNE - Rob Ehrens uit Echt won zondag het hoofd nummer van het concours hip- pique in Deurne. Hij was de snelste foutloze ruiter in het springconcours over twee manches. Met Surprice kwam hij de tweede manche (door slaggevend voor wat de tijd betreft) in 61,88 seconden rond. De overige uitslagen: jachtspringen: 1 Piet Mooy (Waarder) Rocko W 64,24 se conden 2. Pierre Eens (Mill) ZB Special 65,79 3. Ton Klumpers (Woensdrecht) Co- pain N 66,00; Springproef tabel Al 40 na barrage: 1 Willie van der Ham (Maas tricht) Gotthard Z 0 fouten-32,90 secon den. 2. Erik van der Vleuten (Mierlo) Ex po Graphic 0-34,68, 3. Emiel Hendrikx (Baarlo) Dream Keeper 0-34,87. Door zijn overwinning nam Prost met nog vier races te rij den (Zandvoort, Monza, Brands Hatch en Kyalami) in het klassement een veilig lij kende voorsprong van 14 pun ten op Piquet. Arnoux volgt als derde op 17 punten en Pa trick Tambay, de tweede Fer- rari-coureur, heeft met een achterstand van 20 punten nog minimale kansen op de we reldtitel. Tambay voerde op het 5600 meter lange circuit van Zelt weg 22 van de 53 ronden het formule I-veld aan. In de 22ste ronde werd hij gepasseerd door zijn stalgenoot Arnoux. Tijdens die niet van risico's gespeende inhaalmanoeuvre bracht de driftige Arnoux de slechte verstandhouding tus sen beide Ferrari-rijders in beeld door dreigend zijn vuist op te heffen. Tambay, door het voorval even van streek ge raakt, werd kort daarna even eens gepasseerd door Piquet. Niet voor lange duur. In de 30ste ronde nam Tambay na een tank- en bandenstop (11,24 seconden) van Arnoux de lei ding weer over om twee ron den later met motorpech defi nitief het veld te ruimen. Vanaf dat moment kreeg de strijd om de kopplaats een in teressant verloop. Arnoux zet te de jacht op Piquet in en trok in zijn spoor zijn landgenoot Prost mee. In de 37ste omloop ondernam Arnoux een riskan te, doch geslaagde poging Pi quet van de eerste plaats te verdrijven. In zijn schaduw gleed Prost mee. Piquet moest even later echter afhaken in de strijd om de overwinning. Hij kampte met mechanische problemen en beperkte zich tot het veilig stellen van zijn derde plaats. Aan de kop duelleerden Ar noux en Prost, vorig seizoen nog stalgenoten bij Renault rondenlang om de hoofdprijs. Zes ronden voor het einde be slechtte Prost de strijd in zijn voordeel. Voor de vierde keer in dit seizoen passeerde hij winnend de eindstreep. Daar mee verschafte hij zich riante uitzichten op het eerste we reldkampioenschap van een coureur in een Turbo-wagen. Uitslag: 1. Alain Prost (Fra) Renault- Turbo 314,951 km in 1.24.32,742, Rene Ar noux (Fra) Ferrari-Turbo op 6,8 secon den, 3. Nelson Piquet (Bra) Brabham- BMW-Turbo op 27,6 seconden, 4. Eddie Cheever (VSt) Renault-Turbo op 28,3 se conden, 5. Nigel Mansell (GBr) Lotus- Turbo op 1 ronde, 6. Niki Lauda (Oos) Mc Laren-Ford op 2 ronden, 7. Jean Pierre Jarier (Fra) Ligier-Ford op 2 ronden, 8. Keke Rosberg (Fin) Williams-Ford op 2 ronden, 9. John Watson (GBr) McLaren- Ford op 2 ronden, 10. Corrado Fabi (Ita) Osella op 3 ronden. Stand WK: 1. Prost 51 punten, 2. Piquet 37, 3. Arnoux 34, 4. Tambay (Fra) 31, 5. Rosberg 25, 6. Watson 18, 7. Cheever 17, 8 Lauda 12. DUSSELDORF (SID) - Do Westduitser Hermann Neuberger geldt als be langrijkste kandidaat voor de opvolging van de vrij dag verongelukte UEFA- voorzitter Artemio Fran chi. Met de dood van de 63- jarige Italiaanse zaken man is het leidende trio in de internationale voetbal wereld, Havelange-Fran- chi-Neuberger, uiteenge vallen. Franchi, die zondag is begraven in Florence, gold als de potentiële op volger van de Braziliaanse voorzitter van de wereld- voetbalfederatie (FIFA), Joao Havelange. Neuber ger op zijn beurt, met Franchi het Europese te genwicht verzorgend in de bestuurlijke wereldtop, is op zijn beurt altijd als de voornaamste plaatsver vanger van Franchi aan gemerkt. Franchi, die in 1973 de Zwitser Gustaf Wieder- kehr opvolgde, heeft dat in interviews altijd beves tigd: „Neuberger is op grond van zijn grote be kwaamheid in staat de lei ding van de FIFA of UEFA direct op zich te nemen". De UEFA zal zijn nieuwe voorzitter kiezen in een buitengewone vergade ring. Neuberger heeft zich on langs uitgesproken voor zijn volledige concentratie op het Westduitse bonds- werk. Hij is voorzitter van de DFB. Verder fungeert de Westduitser in 1986 in Mexico voor de vierde keer als voorzitter van het or ganisatie-comité van de eindronde om het wereld kampioenschap. Over de nieuwe situatie in de Euro pese voetbalunie heeft Neuberger zich dit week einde nog niet uitgespro ken. NAIROBI (ANP) - Bij ongere geldheden na de voetbalwed strijd Leopards - KTM om het kampioenschap van Kenia zijn zaterdag in Nairobi hon derden toeschouwers en enke le politie-agenten gewond ge raakt. In de ziekenhuizen van de Keniaanse hoofdstad wer den bij verscheidene mensen ernstige verwondingen gecon stateerd. Een vechtpartij op het veld tussen spelers van beide ploe gen sloeg over naar de tribu nes. De supporters van de Leo pards begonnen met stenen te gooien en werden door de poli tie met traangas buiten het stadion gedreven. Daar wer den brandende barricades op geworpen. Het duurde twee uur, voordat de politie aan de gevechten een eind kon ma ken. HAMBURG (DPA) - Voor Rinus Michels en zijn club FC Kölnis de Westduitse voetbalcompetitie slecht begonnen. Het door in terne ruzies geplaagde FC Köln verloor op eigen terrein de ope ningswedstrijd tegen Arminia Bielefeld met 2-3. International Littbarski opende de score, maar miste in de tweede helft een strafschop. Bielefeld benutte de weinige kansen koelbloedig. De Japan ner Ozaki, Geils en Grille meier zorgden voor 1-3, voor dat Klaus Allofs vlak voor tijd FC Köln op 2-3 bracht. De ne derlaag betekende nieuw voer voor de talrijke tegenstanders van coach Michels, die het steeds moeilijker krijgt in de Domstad. De debutanten in de Bun- desliga zorgden voor verras singen. Bayer Ürdingen ver sloeg FC Nürnberg met 4-2 en Waldhof Mannheim drukte de nummer twee van het afgelo pen seizoen, Werder Bremen, met de neus op de feiten. Waldhof zegevierde met 2-0. Alleen Kickers Offenbach moest van het trio nieuwko mers een nederlaag slikken. Bij VFL Bochum ging de ploeg met 0-1 ten onder. De eerste ranglijstaanvoer der is VFB Stuttgart, dat met 3-0 won van Eintracht Braun schweig. Landskampioen Hamburger SV begon ook met een overwinning. De 34.000 toeschouwers in het Volks parkstadion zagen HSV een voorsprong van 3-0 nemen door treffers van Kaltz (2) en Schatzschneider. Op dat mo ment geloofde de gelouterde ploeg het wel. Melzer en Niel- son van tegenstander FC Kai- serslautern buitten de laks heid van de Europacup 1-win- naar uit en scoorden ieder een keer. Verder kwam Kaisers- lautern evenwel niet. Bayern München, opnieuw onder lei ding van Udo Lattek, kende eveneens een moeilijke start. Oud-Ajacied Sören Lerby maakte een onopvallend de buut bij Bayern München, dat alleen Pflüger zag scoren. Waas bracht Leverkusen langszij. In de 74e minuut de poneerde de onfortuinlijke Posner de bal in het eigen doel, waardoor Bayern München alsnog de volle winst greep. Uitslagen: Hamburger SV - FC Kaiserslautern 3-2, FC Nürnberg - Bayer Ürdingen 2-4, Bayern München - Bayer Leverkusen 2-1, FC Köln - Ar minia Bielefeld 2-3, Borussia Mönchengladbach - Fortuna HOCKEY - In de laatste oefenwedstrijd voor het toer nooi om het Europees kam pioenschap won het Westduit se elftal zaterdag met 3-2 van de Sovjet-Unie. Bij de rust leidden de Westduitsers met 3-1. Düsseldorf 1-1, VFL Bochum- Kickers Offenbach 1-0, Wald hof Mannheim - Werder Bre men 2-0, VFB Stuttgart - Ein tracht Braunschweig 3-0, Ein tracht Frankfurt - Borussi) Dortmund 2-2. ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolli is zaterdag op eigen terrein Overijssels voetbalkampioen (profs) geworden. In de won de eredivisieclub met M van FC Twente, dat het to mende seizoen in de eerste di visie uitkomt. In de wedstrijd om de den® plaats won Heracles met 2-1 van Go Ahead Eagles. Het duel tussen PEC Zwollf en FC Twente was in de eer;# helft van goed gehalte. PK kwam vlak voor rust door Kamstra op 1-0. In de tweed' helft opereerde de Zwolse club voorzichtiger. Twente miste df kracht om langszij te komen Bij PEC blonken Weggelaa' Mulder en Rep uit. Bij Twen# speelde Scheve een uitsteken1 de wedstrijd. Fortuna Sittard is met vil punten winnaar geword® van het toernooi om de Li®' burgbeker. Fortuna S won weekeinde met 4-3 van Ko® JC na een 1-2 ruststand, reverloop: Hofman 0-1, man 0-2, Degens (eigen dl 1-2, Van der Ven 1-3, Koevf mans 2-3, Smeets 3-3, S»e«| 4-3. Scheidsrechter Ge) toeschouwers 8000. De Graafschap heeft zate'1 dagavond in Arnhem het voet baltoernooi om de Gelderla1» Cup gewonnen. De DoetW chemse eerste-divisieclub ver sloeg in de finale Wagening®] met 5-1. Bij de rust leidden Wageningers al met 3-1. De strijd om de derde pla* werd pas na strafschoppen het voordeel van NEC besüsj De Nederlandse verteg01' woordiger in het Europa1* toernooi voor bekerwinna® klopte gastheer Vitesse in beslissende reeks met 5-2. ij' [ELSINKI - Robert de Wit mag vo m deel te nemen aan de Olympis liompson ook. Het verschil tussen 0 punten. De Wit verdiende zijn uit- lending door 7769 punten te jcoren, goed voor een 12de [laats; Thompson werd we- ■eldkampioen in Helsinki met punten en maakte waar [rat hij had aangekondigd. Vinnen. De Brit bleef 111 punten Verwijderd van het wereldre- ord van Jürgen Hingsen die i Helsinki beslag legde op het [ilver. Thompson had daar chter geen enkele moeite nee. „Ik ben Hingsen voorge geven, dat is het enige wat yt voor mij". Robert de Wit bleef de [sjech Machura op de 1500 jeter voor en dat telde even- :r. immers, voor het afslui- snde tienkampnummer stond )e Wit nog met een fikse pun- aiachterstand op de Tsjech jls dertiende geklasseerd. Niet jldoende voor een toegangs- ;wijs voor de Spelen. „Maar wist uit Götzis dat Machura [een beste 1500 meter-loper is. moest zorgen zo'n 120 meter lp hem voor te blijven. Dat ju voldoende zijn, had Eef itgerekend". De berekening van Kamer- :ek klopte perfect en De Wit ?d zijn plicht, hij hield de [sjech zelfs op 37 seconden af- ind. Toch nog voldoening |us na een eerste dag, die lgenlijk volledig de mist was [ïgegaan. „Vrijdagavond gaf geen cent meer voor mijn insen. Eigenlijk geloofde ik pas vlak voor de 1500 meter (eer in". Begrijpelijk, want de goede resultaten op het iscuswerpen en polshoog ver- loeide de Eindhovenaar min meer het speerwerpen. Zijn )0 meter was echter vlekke- 3s, De Wit scoorde zelfs de 'eede tijd van het hele deel- ïmersveld. ov do va de W be W( dr Dat bleek in twee dagen ardig uitgedund. Begonnen e 'Slaven van de Atletiek' Tijdag met 25 man, aan het lot van de tienkamp waren er log 18 over. En onder de uit- lallers waren minimaal twee [tieten (de Rus Akhapkin en fe Fin Sundell), die De Wit iormaal zouden zijn voorge geven. „Ja, maar het is nu jenmaal de wet van de tien- jamp dat de sterksten over- Hij ven. Dus vind ik dat ik ge- bond heb daar bij te horen". Een ding was Robert de Wit pel sterk opgevallen tijdens Je twee tienkamp-dagen. Dat Ihompson de enige j uiste win bar was. Dat zag je zo, zo felfverzekerd werkte hij. Bij laley Thompson is dat nor- Jlaal. Zegt hij„Met mijn mo- (vatie heb ik nooit een pro bleem. Ik wil het altijd beter en dan de vorige keer." Zijn grootste concurrent, 'er. id record houder Jürgen hngsen, had Thompsons accu "bedoeld alleen maar opgela- ïn- „Toen ik Hingsen in het "rP tegenkwam, liet hij me .steren links liggen. Hij °ette niet eens. Nou, dat is stuurlij k prima voor mij". Het zilver van Hingsen erd voor de Westduitsers nog beetje bijgekleurd door brons, dat Sigi Wentz ver- HJ ee zo: de ve ve vo< pis Mo toe kaï sch de 9-7 in ver II. 1 „H kij, der op toe .1 eni de. de sch An de wij „ko H VI w ai vc 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 23. 24. 25. de officiële stand 1-1. speeltijd was

de Stem | 1983 | | pagina 10