I WOENSDAG OFFICIËLE INGEBRUIKNAME Speelweken weer achter de rug Hulst blijft meedoen aan het ZIKV Peter Kou wijzer sterk in tennis toernooi te Hoek Verstraeten en Asselman in de halve finale VUEGERi Paardebloem reikt hoog in Sluiskil 7ATERDAG 13AUGUSTUS 1983 VAN ZEELAND nen AL B.V., e% [Hav enschap Vlissingen [beslist over kolenhaven Plaatselijk nieuws Baarland politierapport Oud-pastoor Hoofdplaat overleden Statiekermis Hulst geopend Herselman-jeugdtoernooi T27 PAGINA ZEELAND 2 Ook Axelse bieb krijgt computer e zoenenl ubileum, receptie, ing, overwinning, jor, mag best eens ip de pagina is dat niet en duur 6 regels kosten 'n tekst op, belt nze bijkantoren of de balie liculieren Eén grote regel bijplaatsen van een toeslag Bij niet 2,50 adm.kosten ïkantoren Hulst. 01140-13751; tel. 01150-17920; 01100-28030 MA ie 25-jarig an en Jea- en Koen, la, Robbie stekende Gerechtsdeur-1 a op tien augustus 1! Carolina Maria Wevers, I ureur Mr. J.L.M. Arts) I Kwabena Boateng, zon-1 ij fplaats in het Konink-1 ind een exploit van dag-1 n M.B.K. Boateng voor-1 ïttien oktober 1983, des I verschijnen ter terecht-1 ients-Rechtbank te Bre- tegenwoordigd door een I r gehouden wordende in I i de Kloosterlaan nr. 46,1 p-d omtrent het verzoek rs voornoemd, de echt- reidlng van tafel en bed en. :el. 01140-15465 0RIALE ING 12, i Abas b.v. ÖO uur in zaal ca- 'at 300, Roosen- arder der directe heer J.F.M. Dlr- Jngen te Roosen ier J.C.T. Poppe- r. J.I.M. van den sement, openbaar ito, FR - tafelboor- (e-armschaafbank, let 435 - dito, Boh- akschuurmachine, 222-2 - div las- 3bart 300 - 6 div - bodemlasmachi- Raskin, 2000/4 ifkortzaagmachine, hines - 12 div ex- Ruhrmann, 3 w.o boormachi- opnageltang en2. ssoren o.a. Aero- - plateauwagens - >n - garderobekas- rekenmachmes - e - weegschalen - len - warme-dran- d w.o.: en - krachtkabel - d w.o.: 15-15 mm. - ca. 90 200 lengten stalen er - aluminium pro- o.a, sportsturen, surfzeil, droogstan- lalffabnkaten w.o.: raadmanden, stan- ot 16.00 uur en op jping van 08.00 tot s b.v., Velperplein Arnhem, tel (085) rens een catalogus cy: Natuurwonderen. Wedden dat we er deze zomer nog heel wat zullen beleven. Boeren klagen dat hun bintjes niet vooruit zijn te branden onder het strak ke regime van de koperen ploert. Anderzijds spin nen heel wat bloemen en planten goed garen bij de tropische omstandigheden. Kijk naar de paarde bloem, die brutaal boven andere planten reikt in het voortitintje van Theo en Delina Buying aan de Sluiskilse Middenstraat. 20 tot 25 centimeter is nor male lengte. Deze is echter anderhalve meter hoog geworden en telt maar liefst zeven bloemknoppen. 'Buitengewoon' zegt een kenner, waarmee voor de natuurliefhebbers die de Buyings zijn een ander licht is geworpen op de ordinaire paardebloem - foto de stem/cor j. de boer '*ari een onzer verslaggevers |VUSSINGEN - Het ha venschap Vlissingen be- |%t op woensdag 24 Ijugustus officieel over de li «f® van nieuwe Ka- I oothaven, in eerste instan ce bedoeld voor de aanvoer |ïa® kolen ten behoeve van |»e PZEM. Het licht voor de I,, S van deze haven I laat sinds kort op groen. Is!gaat ^et dan °°k n°g Ik om een f°rmele zaak. 'jmers het ministerie van I °nomische Zaken en de pro- ,ncie Zeeland hebben al toe- maat) worden gestort. Het provinciebestuur koos voor Vlissingen ondanks fel protest vanuit Terneuzen dat op het vlak van de kolenaanvoer zelf een taak voor zich weggelegd zag. De havenschapsvergadering van 24 augustus vindt plaats in het havenschapskantoor aan de Engelandweg, is open baar en begint om 10.30 uur. Er komt ook een voorstel aan de orde om een vier jaar geleden gereed gekomen gemaal voor de somma van één gulden over te dragen aan het waterschap Zuid-Beveland. - -- „onrendabele top" te L en dekken. Het ministerie lien?' daartoe 21 miljoen gul- I ""v. de provincie 5 milj oen. Iter iereidheid van de minis- dt vl°eit voort uit net grote I ang dat hij „zowel uit ener- ICun a'S industriepolitiek oog- J. hecht aan een snelle lu tie van hef kolenom- IS^Pföject van de PZEM/ lüt ti t minister gaat ervan KJ™; de nieuwe havenacco- EU °°k voor derden toe- f^elijkzal zijn. e Provinciale bijdrage is |rijlfmStig de pot waarin de Logulden voor „voorwaar- ■w, ™ePpend beleid" (verbe- ng van het bedrijfskli- Kampdienst - Muziekvereni ging Prinses Juliana zal mor gen (zondag)medewerking verlenen aan een dienst op camping Scheldeoord te Baar land die om 19.00 uur begint. Ook belangstellenden van bui ten de camping zijn welkom op het terrein bij het zwem bad. Spreker is de heer M. Lo- rier uit Souburg. een flinke tijdsbesparing voor het bibliotheekpersoneel zal opleveren, zodat er meer tijd vrij komt voor ander biblio theekwerk, zoals het verschaf fen van informatie aan de le- Van een onzer verslaggevers AXEL - In de Christelijke Openbare biblio theek in Axel is het vanaf komende woensdag afgelopen met het afstempelen van boeken en doorsnuffelen van kaartsystemen om te kijken of de boeken wel op tijd terug zijn. Voortaan gebeurt dan het uitlenen van boeken via de computer. Een jaar lang is men bezig ge weest alle lektuur te voorzien van plakkertjes met streepjes- kode. Door met een soort 'pen' simpelweg over de streepjes op het boek en op de lezers- kaart te strijken, noteert de computer wie welk boek mee genomen heeft. Bij het inleve ren wordt dezelfde procedure gevolgd. En dat is niet alles. De centrale computer in Mid delburg controleert regelma tig welke boeken er over tijd zijn en de betrokken lezer krijgt binnen een paar dagen automatisch een kaartje in de bus met daarop de verschul digde boete. Na Hulst en Kloosterzande is Axel de derde bibliotheek in Zeeuwsch-Vlaanderen die ge automatiseerd wordt. Sas van Gent, Oostburg en Terneuzen staan nog op de nominatie, maar met name in Terneuzen wordt nog gedubd over de fi nanciën. De ingebruikname van het automatisch uitleensysteem wordt woensdag om 14 uur verricht door wethouder J. van Schaik en door een jeug dige lezer die die dag jarig is. Voor het publiek gaat de bi bliotheek dan om 15 uur open. Er worden speciaal wat extra beeldschermen neergezet om de belangstellenden te demon streren wat de automatisering precies in houdt. Voorts wordt een tentoon stelling ingericht over infor matieverschaffing en automa tisering. Zo is er een demon stratie met teletekst, waarbij de bibliotheekbezoekers zelf wat interessante pagina's kunnen opvissen en zijn er mi crocomputers te zien. Daarop worden demonstraties gege ven van de mogelijkheden die deze apparaten van technisch vernuft bieden voor het on derwijs. Vanzelfsprekend kan men hier zelf ook wat op proberen. Alle apparatuur blijft tot en met zaterdag in de bibliotheek aanwezig. In het kader van dit alles is de bibliotheek bij wijze van uitzondering ook donder dagmiddag geopend. Verwacht wordt dat de automatisering op den duur Van een onzer verslaggevers BREDA - In zijn woning te Bergen op Zoom is op 81-jari- ge leeftijd overleden de heer H. Deenen, oud-pastoor van Hoofdplaat. Hij werd in 1927 priester ge wijd en was kapelaan in Graauw 1927, Halsteren 1929, Dongen parochie H. Lauren- tius 1936, Roosendaal par. H. Jozef 1943, aalmoezenier in West-Brabant 1946 en kape laan te Breda H. Laurentius 1948. Van 1 januari 1954 tot september 1970 was hij pastoor in Hoofdplaat. Hij zal daar maandag 15 augustus worden begraven. HULST - Op spectaculaire wijze werd gisteravond de statiekermis in Hulst geopend. Dat gebeurde door acht para chutisten, die landden op het terrein langs de Zoete Vaart. Daarna werd de officiële ope ningshandeling verricht door burgemeester P. Molthoff de wethouders De Rechter en Kayser. Langs de Zoete Vaart had den zich een paar duizend be langstellenden verzameld om de parachutisten te zien. Klok slag acht uur dropte het Belgi sche vliegtuig CSSNA 182 de eerste vier parachutisten van de Hoevenense Sport Para chutisten Club. Het vliegtuig ging daarna terug naar het vliegveld in Hoevenen (B) om de andere vier para's op te ha len. Onder hen was een meisje van 17 jaar. De muziek tijdens dit spec taculaire evenement werd verzorgd door De Bareelen, Termenieke en De Ratten- band. De kermis is tot en met maandag geopend. AXEL - Op de Sportlaan te Axel ontstond donderdag avond een aanrijding tussen een personenauto, bestuurd door M. E. te Axel, en de fiet ser P. H., eveneens uit Axel. Daarbij werd H. zo ernstig ge wond, dat hij per ambulance moest worden overgebracht naar het Elisabeth ziekenhuis te Sluiskil. GOES - Bij een inbraak in een antiekzaak aan de Magdale- nastraat is voor een bedrag van 15.000 gulden aan sieraden gestolen. De eigenaar, J. van S. uit Goes, heeft daarvan aan gifte gedaan bij de gemeente politie. Men kon in de etalage komen door het wegnemen van een geplaatst schot, dat was aangebracht om een ka potte ruit te vervangen. GOES - De snackbar Pana- chee aan de Lange Kerkstraat te Goes heeft donderdag laat bezoek gekregen van onge wenste gasten. Via een boven licht had men zich toegang verschaft tot de ruimte. Ge mist wordt een geldbedrag van ongeveer 25 gulden. Ook in het Sociaal-Centrum aan de Zusterstraat, op een steen worp afstand van de snackbar, is op vrijwel dezelfde wijze in gebroken. Ook hier miste men een bedrag van 25 gulden. TERNEUZEN - Donderdag nacht is ingebroken in de rij wielhandel van de firma K. in winkelcentrum Zuidpolder te Terneuzen. Men kwam binnen door het vernielen van een bo venlicht aan de voorzijde van het pand. Getracht was verder de deur van het kantoor te for ceren, maar dit lukte niet. Er kon nog niet worden nagegaan wat er wordt vermist. i'- In Zaamslag kon de jeugd zich ondere meten in het gooien met de lasso. foto de stem/cor j. de boer Van onze correspondent TERNEUZEN - Als definitieve afslui ting van de speelweken in de kern Ter neuzen, werd gisteren in sportcomplex Oude Vaart een korfbaltoernooi gehou den. De organisatie en leiding waren in handen van de mensen van korfbalver eniging Luctor te Terneuzen. Er werd door vier teams deelgeno men. Gekozen werd voor de simpele manier van korfballen, namelijk het tweevakken-systeem. De vier teams speelden elk drie wedstrijden. Als win naar kwam naar voren het team van de Componisten buurt voor de Bomen- en Bloemen buurt en Zeldenrust, terwijl het team van de binnenstad als vierde eindigde. In de kern Hoek werd de speelweek gisteren afgesloten met een poppen kastvoorstelling, gevolgd door een go- chelshow in het buurthuis, die zoals alle evenementen in deze plaats, veel be langstelling trok. Bij deze voorstellin gen, die voor alle kinderen toegankelijk waren, kon men de duizendste bezoeker verwelkomen, die een attentie kreeg, 's Morgens werd er een markt gehouden waar eigengemaakte spulletjes werden verhandeld. Vandaag is er, ten bate van de kas van de Hoekse Rakkers, op het Molenplein een grote rommelmarkt. Ook op de laatste dag van de speel week in Zaamslag gonsde het gisteren van de activiteiten in en rond het Klup- uus aan de Sportlaan. Cowboys en In dianen vermaakten zich met talrijke wildwest-spelletjes zoals lasso werpen, hoefijzer gooien, pistool schieten, en een bandieten race. Dat alles zorgde voor hongerige magen, maar men kon zich te goed doen aan een(barbecue met stok brood. Met inzet' van gezamenlijk krachten, werd daarna het eerder deze week gebouwde dorp bestaande uit hut ten afgebroken. Gisteren was het ook de laatste dag van de speelweek in de gemeente Axel. Alleen in de kern Overslag gaat men ook vandaag nog door. Tijdens deze laatste dag was het in alle kernen druk bij de verschillende activiteiten. Top pers waren het optreden van Llatinis Kinderparty en de rommelmarkt in Axel. De kinderparty trok zowel 's mor gens in Koewacht als 's middags in Axel veie bezoekertjes, die zich zeer amu seerden met het optreden van een clown, een jongleur, een buikspeker en een goochelaar. De rommelmarkt die 's morgens in Axel werd gehouden, trok zoveel aspi- rant-verkopertjes, dat de gehele Noord straat bezet was met uitgestalde waar, die de jeugdige deelnemers aan de man probeerden te brengen, 's Avonds was er in Axel een dropping voor de jeugd vanaf 12 jaar. In Koewacht waren er voor de jeugd diverse spelen uitgezet in de tent. Vele kinderen deden mee met het ring gooi en, ganzeborden enzovoorts. In Over slag was er 's avonds een barbecue, waar de jeugdige vakantievierders heerlijk konden smullen. De jeugd in Zuiddorpe hield zich be zig met spuitbal, waaraan de vrijwillige brandweer haar medewerking verleen de, en het bouwen van een Indianen dorp. Vandaag is er enkel in Overslag nog eén vakantie-activiteit. Hier begint om 14.00 uur in jeugdclub Snoopy een songfestival. Van onze tennismedewerker HOEK - Het eerste ADOR- tennistoernooi te Hoek ver loopt zodanig dat men in de D-categorie bij de heren is ge vorderd tot de kwartfinales. Terneuzenaar Peter Kouw- ijzer, spelend bij Zaamslag, heeft zich geplaatst voor de kwartfinales Hij schakelde de als achtste geplaatste Peter van Veldhoven uit Philippine uit. Kouwijzer, dit seizoen op al le toernooien aanwezig, speelt sterk. Met het herenteam van tennisvereniging Zaamslag behaalde hij dit seizoen het kampioenschap in de zesde klasse van de landelijke com petitie, wat automatische pro motie inhield. Na de uitscha keling van Van Veldhoven (7- 5, 6-1) plaatste hij zich voor de kwartfinales door de Duitser Peter Wissing gemakkelijk te verslaan (6-4,6-2). In dezelfde categorie had de als eerste geplaatste Paul Hendrikse geen moeite met Bert den Decker (6-1, 6-1), ter wijl ook William Asselman zich kwartfinalist kan noemen via een zege op Dordrechte- naar Arie van der Eist (6-4, 6-4). Ook Peter van der Sloot maakte duidelijk dat hij zijn tweede plaats waard is. Met 6-3, 6-0 liet hij Riny Kort kansloos. Paul Boeijkens wordt de volgende tegenstan der van Van der Sloot. Boeij kens schakelde verrassend de Duitser Carl Wissing uit (6-3, 6-3). Pierre Lampaert (Aar denburg) en Paul van Water schoot (Oostburg) kunnen de degens met elkaar kruisen want Lampaert versloeg Maarten de Heus (6-2, 6-2) en Van Waterschoot kwam via drie sets verder via Mark Ver- morken (7-5,4-6,6-1). Uitslagen kwartfinales heren enkel enkel C: Dieter Gajewski- Alexander Bun 6-2, 6-2, John Dijk- man-Fons Stockman 6-0, 6-1, Erik van Peteghem-Peter van Veldho ven 6-0, 6-1, Peter van der Sloot- Han Matthijssen 6-3,6-3. Van een onzer verslaggevers HULST - Burgemeester en wethouders van Hulst hebben de gemeenteraad voorgesteld mee te blijven doen in het Zeeuws Instituut voor Kunst zinnige Vorming. Zij verbinden daaraan ech ter wel de voorwaarde dat alle vijf de huidige deelnemende gemeenten ook mee blijven doen. Anders, zo meent men wordt het te duur. Zoals bekend heeft het heel wat gerommeld binnen het ZIKV. Drie van de acht deeln- mende gemeenten hebben het ZIKV per 1 augustus voor ge zien gehouden, zodat het insti- tuur momenteel nog gedragen wordt door Middelburg, Ter neuzen, bostburg, Zierikzee en Hulst. Omdat in het verleden te veel zaken vanuit één cen traal punt werden geregeld, bleek een decentralisatie van de bevoegdheden en admini- stratieve handelingen noodza kelijk, Dat heeft geresulteerd in een nieuwe opzet, met meer zelfstandigheid van de plaat selijke afdelingen en meer in vloed van cursisten en docen ten op de inhoudelijkheid van de cursusprogramma's. Vol gen b en w zijn de cursussen, waarbinnen de ingezetenen van de gemeente creatieve kwaliteiten kunnen ontplooi en, van vitaal belang voor het welzijn en welbevinden van de burgers. Wel is het college van mening dat de bestaanszeker heid van het ZIKV slechts ge waarborgd wordt, indien de vijf overgebleven deelnemen de gemeenten een eenheid blijven vormen. Als nu nie mand meer afhaakt is er de komende vijf jaar niets aan de hand, omdat de gemeenten zich verplichten vijf jaar deel nemer te blijven. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllillllllllllllllllillllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllll Van onze tennismedewerker KAPELLE/KLOETINGE Conform de krachtsverhou dingen hebben Jeroen Ver- straeten en Gyon Asselman zich gisteren geplaatst voor de halve finales in de leeftijdsca tegorie tot en met 12 jaar van het Herselman-jeugdtoernooi. Voor Jeroen Verstraeten uit Hulst hing dit echter aan een zijden draadje. Zijn tegen stander Boudewijn van der Es uit het Groningen Haren zorg de bijna voor uitschakeling van de vierde geplaatste Ver straeten. Met een voorsprong van 5-2 in de derde set leek Van der Es definitief de win naar. Een risicoloos spel lever de Verstraeten echter de nodi ge punten op, terwijl zijn te genstander zich meermalen vergaloppeerde in de drop shots. De tie-break bracht uit eindelijk de beslissing: winst voor Jeroen Verstraeten (2-6, 6-2, 7-6), waarna hij halve fi nalist werd via een gemakke lijke zege op Jimmy Remijn (6-3, 6-0). Ook Zeeuws kam pioen Gyon Asselman uit Kloosterzande maakte zijn plaatsing volledig waar. Hij had het echter minder moei lijk tegen Jascha Leenhou wers uit Sluis :6-2,6-0. Bij de 12-jarige meisjes zal Sandra Begijn de in Deventer woonachtige Charlotte Buijs moeten bestrijden in de halve finale, terwijl in de andere halve finale Emerence van Wingen en Angela Latuheru elkaar moeten bekampen. Bij de 14-jarige meisjes werd Sandra Begijn ook halve finaliste na een overwinning op diezelfde Angela Latuheru. Om finaliste te worden moet zij Marianne Vleeshouwers verslaan, een tegenstandster die zij overigens al tweemaal dit seizoen versloeg. De als tweede geplaatste Nathalie van Waterschoot uit Oostburg werd uit het toernooi gewipt door de dit seizoen sterk spe lende Maaike Verstraeten uit Hulst. Verstraeten versloeg Van Waterschoot met duide lijke cijfers (6-1, 6-1). Rosema- rie Voeten wordt de tegen standster van Verstraeten in de halve finale, een reprise van de finale van het onlangs gespeelde DOS-toernooi, waarin Voeten aan het langste eind trok bij de meisjes tot en met 16 jaar. Voeten werd hal ve finaliste ten koste van An- nemarie de Blok (6-1,6-2). Bij de 14-jarige jongens schakelde Vlissinger Jeroen de Greef achtereenvolgens twee geplaatsten uit: zowel Frank Hamelink (5-7, 3-6), als Paul- Richard Hellemans (1-6, 6-7) hadden het nakijken. Uitslagen kwartfinales jongens enkel tot zn met 10 jaar: Guido Tolhoek-Jochem de Klerk 6-0, 6-0, Kees Oostrom-Richard Leijdekker 7-6, 6-2, Arthur Gabriëlse-Kim Langeraert 7-5, 6-4, Harold Schip- per-Bernd van Quekelberghe 6-2, 4-6,6-0. Meisjes enkel tot en met 12 jaar: Sandra Begijn-Jenny Kuijs 6-0, Charlotte Buijs-Annemiek van Dijk 6-3, 6-1, Emerence van Win- gen-Erika Ouwehand 6-0, 6-2, An gela Latuheru-Elisabeth Buijs 6-4, 6-1. Jongens enkel toten met 14 jaar: Ronald van Remortel-Peter-Jan Manten 6-1,6-3. Jongens enkel tot en met 16 jaar: Albert Baan-Peter Burm 6-1, 6-2, Jan-Willem Bartz-Alexander van Eenennaam 6-0, 6-1, Gilbert Vlees- houwer-Niels Gebraad 6-3, 6-1, Antoine Koster-Frank Hamelink 6-0,6-4. Meisjes enkel tot en met 16 jaar: Martine Nijsten-Jolanda Baarends 6-2, 6-0, Rosemarie Voeten-Diana Hamer 6-2, 6-4, Chantal Baecke- Monique Dominicus 6-1, 6-0, Moni que Baecke-Nathalie Heijnsen 6-3, 6-2.

de Stem | 1983 | | pagina 15