FINALE MOOS-SCHUTTE ZEGE SIENDERS BIJ AMATEURS Diskwalificatie de Peepe DE ^EMSOCTlt STOLZENBACH EN DETANT IN FINALE Vriendschappelijk voetbal Werner Wieme solowinnaar in Breskens FIETSCROSS IN SLUIS Zeeuws record Smeenge .ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1983 PAGINA SPORT 2 door Jacques Eestermans door Loon Krijnon Sponsor voor jonge talenten sport in 't kort T14 Onze veranda's en pergola's zijn volle, dig lichtdoorla- tend en energie- I besparend. Bovendien zonne warmte in de winter door middel van een eglazing. Geen betaling na aflevering. iALUX haalt u kwaliteit en d in huis. Vraag vrijblijvend informatie of schrijf naar: VERANDALUX BV, Heinkenszandseweg 22, Postbus 3, 4453 ZG 's Heerenhoek, Telefoon 01105-1992. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIHIIIIIIIIII'Ï an der Poel winnaar In Rijsbergen {IJSBERGEN - Voor enkele duizenden toeschouwers ,eeft Adrie van der Poel gisteravond de profronde fan Rijsbergen gewonnen. De Hoogerheidenaar ver joeg in de eindsprint zijn medevluchter Wies van [longen met een banddikte verschil. Adrie van der Poel en Wies an Dongen ontsnapten enkele jndjes voor het einde uit een opgroep van zeven renners, ie reeds in het eerste koers- edeelte tot stand was geko- ,en. Het tweetal kon in de esterende kilometers niet peer worden bijgehaald door jjn vluchtmakkers van het erste uur: Jacques Hane- jaf. Gilbert Duclos-Lassal- Jacques van Meer, Frits Bindsbergen en Wim de lluiter. I pie vroege kopgroep in [ijsbergen, waar de gebles- erde Johan van de Velde het artschot loste, snelde overi- |ens met een dermate hoge nelheid door het dorp, dat halverwege de wedstrijd de tansluiting met het peloton jeer werd bewerkstelligd, en tamelijk opzienbarende fctie in een profcriterium. Een ■eactie kon dan ook niet uit blijven. Die kwam er prompt net Sean Kelly. Zijn aanval pas weliswaar geen lang Ie pen beschoren, maar zijn actie tot gevolg gehad dat zes eureurs uit de greep van het UITSLAGEN or mijn hobby". - foto wim kooyman ol daarin heeft zonder het feit gespeeld dat f, ook al was het dan op hoog niveau, gevoet- heb. Je weet dan be de situaties gemakkelij- te beoordelen. Vooral in eerste seizoenen put je voordeel uit. Naarmate inger fluit krijg je meer ;ine, al moet je dan net gaan passen dat je niet el op routine gaat flio- Ik probeer altijd zo ge- entreerd mogelijk naar wedstrijd toe te gaan en net zo nerveus als de ers zelf. Dat is een goede c, want het betekent dat je interesseert. Maar, als enmaal op die fluit blaas, valt alle spanning van af". iimiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiii11111" ïimmers: 1. J. Geerts, 30 kilome ier in 41.12, 2. J. van Aert, 3. A. de [Bruin, 4. W. Wagemakers, 5. J. Jo- Chems, 6. J. Hertog, 7. R. Koeken, 8. F van Dijck, 9. J. Verbaandert, 10. I Jansen, 11. G. Haast, 12. A. Da- ïnen, 13. A. Vermonden, 14. T. Frij- jers, 15. T. Raaymakers. Nieuwelingen: 1. F. Boogerd, Den Haag, 40 kilometer in 58.39, 2. Haast (Rijsbergen), 3. M. Sie- fcions (Zundert), 4. F. van Rijswijk ujswijk), 5. J. Bol (Hoeven), 6. E. Koevoets (St. Willebrord), 7. J. van pinneken (Etten-Leur), 8. Th. de eersnijder (Papendrecht), 9. K. mits (Zundert), 10. Ch. Manniën Aitte), 11. G. Gerritsen (Maarsen- |roek), 12. J. Buikmans (Hoeven), R. Siemons (Zundert), 14. J. nits (Oosterhout), 15. R. Hopman [Den Haag), 16. J. van Steen (Fij- paart), 17. P. Tirions (Roosendaal), 8 W. de Winter (Hoogerheide), 19. I. van de Luitgaarde (St. Wille- |>rord),20. H. Raasenberg (Terheij- Ten). Junioren: 1. Edwin Hendriks JHeesch) 60 kilometer in 1.23.19, 2. [Sienders (Zwijndrecht), 3. T. Be kends (Culemborg), 4. F. van de Uur (Roosendaal), 5. P. van de Klundert (Hoogerheide), 6. M. Wil- fems (Amsterdam), 7. B. Raasen berg (Terheijden), 8. R.J. Nuyens aetermeer), 9. R. Ippel (Leiden), J Pemen (Rijsbergen), 11. J. Kaast (Rijsbergen), 12. P. van der f ulp (Breda), 13. T. Post (Ooster- Jout), 14. J. Talen (Spijkenisse), 15. k van Rijen (Hoeven), 16. P. Bol [Hoeven), 17. J. Nieuwkoop (Roo- lendaal), 18. T. Kampen (Veldho ren), 19. K. de Bont (Klundert), 20. Ivan Trijp (Putte). I Amateurs: 1. Rob Sienders pwijndrecht) 80 kilometer in .56.22,2. A. Biletski (Dusseldorf), 3. L Dekkers (Udenhout), 4. A. van Kphen (Ulvenhout), 5. W. van Jontfoort (lopik), 6. N. van der ^ist (Teteringen), 7. Pierre Frij- rs (Rijsbergen), 8. J. Timmers Tmsenbeek), 9. C. Heren (St. Wil- ebrord), 10. J. Gevers (Rijsbergen), R- Haast (Rijsbergen), 12. R. ost (Oosterhout), 13. H. Rovers toosendaal), 14. E. Rovers (Roo- endaal), 15. J. Koeken (Breda), 16. P-van Nijnatten (Breda), 17. J. He- p (Breda), 18. J. Arnouts (Rijs- Fgen), 19. w. Mijzen (Etten-Leur), JT. van Oirschot (Prinsenbeek). Inslag profs: 1. Adrie van der Poel [Hoogerheide), 100 kilometer in 124.29,2. Wies van Dongen (Breda), I Gilbert Duclos-Lassalle (Frank- p), 4. Frits van Bindsbergen jabberich), 5. Jacques van Meer Wouw), 6. Wim de Ruiter (Kwa- pdamme), 7. Jacques Hanegraaf ^ijsbergen), 8. Jos Lammertink .Wierden), 9. Ad Tak (Oud-Gastel), f' Angel Arroyo (Spanje), 11. Ro- Ft Millar (Schotland), 12. Peter peeren (Sprundel), 13. Petro Del- rdo (Spanje), 14. Bernard Bour- Pau (Frankrijk), 15. Theo de Rooij Rpubeek), 16. Emiel Kerstens Rsbergen), 17. Theo Smit (Zwa- pburg), 18. Sean Kelly (Ierland), F- Jack van Hooijdonk (Wern- Pjt). 20. Fred van Dongen (Breda), P;Stephen Roche (Ierland), 22. Pa- pok Onnonckx (België), 23. Co Phtz (Amsterdam), 24. Frederik prun (Frankrijk), 25. Ludo de Keil lor (België), 26. Joachim Agos- j1"0 (Portugal), 27. Ad Prinsen «amsdonksveer), 28. Erik Onge- ae (België), 29. Nico van Eist (Al pen). peloton waren geraakt: Robert Millar, Pedro Delgado - twee mannen, die in de Tour opzien hadden gebaard - Emiel Ker stens, Peter Heeren, Theo Smit en Ad Tak. Zij kregen even la ter gezelschap van vier colle ga's - Theo de Rooij, Angel Arroyo, Bernard Bourreau en Jos Lammertink - maar de ge zamenlijke inspanningen wa ren niet voldoende om de ron de achterstand helemaal weg te werken. Ad Tak en Jos Lammertink probeerden dat nog wel, even als de actieve Spanjaard Ar royo met de Schot Millar, maar ook die pogingen reikten niet ver genoeg om de leiders te pakken. Toch hadden die achtervolgende acties tot ge volg, dat het tempo in de kop groep zo hoog werd gehouden, dat naarmate de koers vorder de de afstand bij enkele lei ders in de benen ging zitten. Bij Adrie van der Poel was daarvan echter nog helemaal geen sprake. Met nog 17 kilo meter voor de boeg zocht hij dan ook opnieuw de aanval, samen met Jacques Hane graaf. Het leek even de beslis sende slag te worden, maar vooral Wies van Dongen had nog iets over. Zwoegend aan het kopgroepje haalde hij het duo terug. Daarmee verbruik te de Bredase krullebol moge lijk de reserves, die hij in de laatste meters zo goed had kunnen gebruiken. Nu kwam hij een paar centimetertjes te kort om een zege aan zijn ere lijst te kunnen toevoegen, na dat hij er samen met Van der Poel in de slotfase vandoor was gegaan. SQUASH - Carl Koenig mag niet deelnemen aan het toer nooi om de wereldkampioen schappen squash, dat in okto ber in Auckland wordt gehou den. Koenig, geboren in Zuid- Afrika en thans wonend in Nieuw-Zeeland, wordt ge weerd door de organisatoren van het toernooi. Mike Greig, de vice-voorzitter van het or ganisatiecomité, verklaarde donderdag dat Canada had geeist dat er geen Zuidafrika nen aan de titelstrijd zouden deelnemen. Koenig, die twee jaar in Auckland woont, wordt beschouwd als een van de bes te spelers van Nieuw-Zeeland. Johan van de Velde, die zelf nog steeds niet kan koersen vanwege zijn polsblessure, lost het startschot in zijn woon plaats Rijsbergen - foto harry kok SCHEVENINGEN - De beste tennisster van Nederland en het grootste talent van Nederland sneuvelden gisteren beiden in de halve finales van de nationale tenniskampioenschappen op de banen van de METS. Een verkrampte, wit weg getrokken Marcella Mesker verloor eigenlijk van zichzelf, al zou die constatering te wei nig eer geven aan haar tegen standster, de Amsterdamse Nanette Schutte. Mesker wist nog moeizaam de eerste set binnen te halen (7-5), maar maakte daarna zoveel dubbele fouten en blunders aan het net, dat Schutte steeds makke- Van onze sportredactie RIJSBERGEN - De familie Sienders reed gisteravond met een voldaan gevoel terug naar huis. Het reisje naar Rijsbergen had immers geen windeieren gelegd. Rob Sienders was het snelste geweest bij de amateurs, jongere broer Jack was eerder tweede geworden bij de junioren. Beide broers konden met recht aanspraak maken op hun fraaie klasseringen in het voorprogramma van de Rijs- bergse profronde. Zowel Rob als Jack had de gehele wed strijd in het voorste gelid ge koerst en dat was voor slechts weinigen weggelegd op het snelle en winderige parkoers. Bij de amateurs kon de be slissende ontsnapping reeds genotèerd worden na elf rond jes. Nadat Bredanaar René van Nijnatten eens flink aan de boom had gerammeld - het geen hem te veel kracht had gekost om het spel te kunnen blijven meespelen - scheidden zich zeven renners af: de Westduitser Andreas Biletski, Anton van Alphen, Ad Dek kers, Wil van Montfoort, Hen- ny Rovers, Rob Sienders en Norbert van der Vlist. Het zevental bouwde ge staag aan een voorsprong van rond de 40 seconden, een mar ge, die de gehele koers bleef gehandhaafd. Toch konden zich maar zes coureurs men gen in de strijd om de hoofd prijs. Immers, voor Henny Rovers viel het doek vlak voor het ingaan van de finale. Een lekke tube wierp hem - na een dappere, maar vruchteloze achtervolging - terug in een achtervolgende groep. Vooraan zorgde vooral de geslepen Wil van Montfoort voor veel onrust. De Lopikker sprong herhaalde malen de ruimte in, maar zijn mede vluchters gunden hem geen centimeter. Het draaide dan ook uit op een spurt. Op de re serves van Rob Sienders stond geen maat, al moest hij zich tot op de streep fel verweren tege Biletski, de jongen uit Düssel- dorf, die een uitstekende in druk maakte. Ook bij de junioren kwam er snel een kopgroepje tot stand. Edwin Hendriks (Ne derlands kampioen bij de nieuwelingen), Jack Sienders en Edwin Hendriks moesten het onder elkaar uitvechten. Hendriks toonde zich de snel ste. Bij de nieuwelingen kwam Pierre Haast luttele centime ters te kort om Rinie Boogerd te kloppen. Bij de trimmers was de zege voor Geerts. lijker in haar spel wist te ko men. Met 6-2 en 6-3 werd Mes ker voor de tweede achtereen volgende maal de weg naar de finale van de „nationale" ver sperd. De andere halve finale, die tussen de 15-jarige Hellas ter Riet en de 22-jarige Karin Moos, werd, zowel binnen het veld als op de tribune, op het scherp van de snede gespeeld. Terwijl de jeugdige Ter Riet, die een grote tennistoekomst wacht, in 3e derde set pas op 9-7 moest buigen voor de atle tische Moos, maakten bonds- gedelegeerden op de tribunes het leven zuur van Martin Si- mek, de coach van Karin Moos. De KNLTB meende Si- mek er op te moeten wijzen dat hij moest stoppen met het coachen in woord en gebaar vanaf de tribune. Op zich een te formeel standpunt, want de coach van Hellas ter Riet, Auke Dijkstra, zat aan de an dere kant van de baan zijn pu pil met verschillende gebaren te sturen, en werd ongemoeid gelaten. De laffe manier waarop de bond handelde was echter bui ten alle proporties. Toen Si- mek na de verplichte pauze na de tweede set naar zijn plaats je wilde terugkeren, werd hij tegengehouden door een ze nuwachtige vakantiewerker, die kort daarvoor enige richt lijnen van een blauwe blazer had ontvangen. „Sorry, me neer Simek", stotterde de jon gen, „maar ik mag u van de bond niet meer op deze tribune laten. Ik kan het ook niet hel pen". Waarop de boomlange Simek de jongen terzijde schoof en zei: „Als de KNLTB niet wil dat ik hier ga zitten, dan moet de KNLTB er mij ook maar van af komen ha len". Bedenkelijker nog was het gegeven dat ook de scheids rechter in het „complot" werd betrokken. Op het moment dat de derde en beslissende set moest beginnen, fluisterde hij de gespannen en nerveuze Moos het volgende toe: „Als uw coach niet stopt met coa chen, krijgt u strafpunten", daarmee de Rotterdamse vol komen van haar stuk bren gend. De redenen voor het geïrriteerde handelen van de bestuurderen van de KNLTB ligt voorhanden. De Tsjechisc- che trainer en de bond leven al jaren op voet van oorlog. Ka rin Moos zit nu in de damesfi nale in plaats van parade paardje Marcella Mesker, ter wijl ook de andere pupil van Simek, Michiel Schapers, de finale in het herenenkelspel vandaag ten koste van Menno Oosting (ook een bondsjongen) zou kunnen bereiken. Dat maakt de druiven voor de bond allemaal erg zuur. Dui zenden guldens is en wordt er gepompt in de carrière van de door de bond begeleide tennis- top, terwijl de leerlingen van de constant in geldnood verke rende Simek met de hoofdprij zen van de nationale kam pioenschappen weg dreigen te lopen. „Zwijnerij van meneer He- henkamp (de bondsvoorzit ter)", zo noemde Simek na af loop breeduit lachend de mis lukte intimidatiepogingen, in die mening bijgestaan door de privé-trainer van Hellas ter Riet, die weliswaar nog maar weinig ervaringen met de bond heeft, maar nu toch ook al zo zijn bedenkingen heeft. „In juli heeft de bond mij om een rapport gevraagd over de sportieve prestaties van Hellas ter Riet en dat heb ik toen netjes toegestuurd", aldus Dijkstra. „De eerste week van augustus zou ik antwoord krijgen, maar daar zit ik nu nog steeds op te wachten". „Dat klinkt mij weer be kend in de oren", grinnikte Si mek. „Ik heb ooit eens gesolli citeerd bij de bond als coach. Dat is meer dan een jaar gele den en toen zouden ze mij ook een brief terugschrijven. Dat is dus nooit gebeurd. Het enige wat ik de bond moet nageven is dat ze heel goed met de col lectebus rond kan gaan. De bond weet overal sponsors vandaan te halen, maar het tennis is er niet mee geholpen. Het interesseert de sponsors helemaal niet of er goed of slecht gespeeld wordt. Als ze hier maar rond kunnen lopen en als hun merken maar goed op de foto en televisie komen, dat is het enige wat de spon sors interesseert". Uitslagen: damesenkelspel: halve finales: Nanette Schutte - Marcella Mesker 5-7, 6-3, 6-2, Karin Moos - Hellas ter Riet 2-6, 6-3, 9-7; heren dubbelspel: halve finales: Thung/ Theo Gorter - Oosting/Vekemans 3-6, 7-6, 6-2, 7-6, Koek/Sie - Al bert/Van Boeckel 6-4, 4-6, 7-5, 7-5; gemengddubbelspel: halve finales: Mesker/Van Boeckel walk over te gen Vessies/Thung; Vessies liet het wegens een blessure afweten. SCHEVENINGEN - In samen werking met een bedrijf in kcopieerapparaten heeft de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond een fonds gesticht, waaruit de komende jaren jonge en talentvolle speelsters en spelers buiten landse reis- en verblijfkosten en eventuele extra trainingen kunnen betalen. De gelukkigen, die door het bedrijf, in samenwerking met de KNLTB, worden uitverko ren, zullen maximaal een be drag van 25.000 gulden per jaar kunnen ontvangen. Iedere speler of speelster zou in principe voor drie jaar van het fonds gebruik kunnen ma ken. In ruil daarvoor zal met shirtreclame van het betref fende bedrijf moeten worden gespeeld. Het sponsorbedrag zal ove rigens voor een gedeelte te rugvloeien in de kassa van de sponsor. Die vangt namelijk de helft van al het prijzengeld, dat de betrokken tennissers in binnen- en buitenlandse toer nooien gaan vergaren. Dit tot een maximum van het in een jaar ontvangen bedrag min 5000 gulden. Die vijf mille blij ven in ieder geval in de zak van de speler. Twee jeugdige talenten zijn al aangewezen door de spon sor: Judith Warringa en Men no Oosting. Van onze wielermedewerker OUDENBOSCH - ïwan Detant en Frank Stolzenbach zijn de fi nalisten geworden van de Nederlandse sprintkampioenschap pen voor nieuwelingen, die op de baan van Oudenbosch verre den worden. Detant en Stolzenbach wonnen ieder hun ritten op hun geëigende wijze. Frank Stolzenbach uit Den Bosch is de machtsprinter, die desnoods de sprint al twee ronden voor de finish durft aan te gaan, terwijl Detant uit Purmerent de pure sprinter is, die als een kattepult wordt afgeschoten en nu reeds beschikt over een hele truccendoos om de concurrentie te imponeren. Gerard de Man en Leo Peelen binden de strijd aan voor de derde en vierde plaats. Volgende week donderdagavond wordt het sprinttoernooi af gerond en worden de series en finale van de klassementswed- striujd gehouden. Uitslagen halve finales: Iwan Detant wint beide ritten van Gerard de Man in 13.03 en 13.30, Frank Stolzenbach wint beide ritten van Leo Peelen in respectievelijk 12.76 en 13.16. Eindstand vanaf de vijfde plaats: 5. Tonny Tan, 13.49, 6. Richard Hoo- gendoom, 13.57,7. Marco van de Sman, 13.63,8. John Dullemans, 13.71. Van onze sportmedewerker BRESKENS - Niemand kon Werner Wime gisteren in Breskens van zijn negende seizoenzege afhouden. Met nog een twintig kilometer voor de wielen spoot hij van zijn zes metgezellen weg om in zijn gekende diepe stijl onbedreigd naar de zege te fietsen. De basis voor deze in drukwekkende solo was een vette premie: de IJzendijke- naar pakte een gat van 50 me ter. Met een snelle blik achter om constateerde hij dat er een kloof was. Achter hem keek men even de kat uit de boom. Niemand van het selecte groepje, bestaande uit Theo Appeldoorn, Toon van der Steen, Kees de Nooijer, John de Crom, Daan Smits en Carlo Steel, wilde op dat moment het vuile werk opknappen. Toen Theo Appeldoorn en Kees de Nooijer dan toch de tegenactie op gang brachten, was de vo gel voor goed'ge vlogen. De wedstrijd zelf kwam al vrij vlug in de gewenste plooi. Na een tiental kilometers sloe gen Theo Appeldoorn, Kees de Nooijer, Carlo Steel, Nico van de Klundert, Daan Smits, Toon van der Steen en Ri chard Thijs op de vlucht. Wer ner Wieme was attent en voegde zich met John de Crom in zijn wiel bij dit elite groep je. In het peloton zocht men duidelijk naar de organisatie. Ab Verplanke - kreeg het later aan de stok met Matty de Baat -, Kees Spaans en Jack van der Horst waren weliswaar erg bedrijvig, maar vonden te weinig steun om het de vluch ters lastig te maken. Nico van de Klundert en Ri chard Thijs moesten vooraan vrij vlug de rol lossen, waar door half koers al vaststond dat de winnaar bij de zeven vluchters gezocht moest wor den. Wieme vertrok op het ge paste moment en de zaak was bekeken. Steel en Smits zou den nog wegvallen vooraan, terwijl in de slotfase Toine de Braber, Ab Verplanke en Adrie de Maarsschalck het pe loton nog in de steek lieten en over het duo Steel-Smits wip ten. Iets wat ook Patrick van Passel en Kees Spaans zouden doen. Toon van der Steen, die zich achter Wieme een uiterst verdienstelij ke ploegmaat toonde, won de spurt voor de tweede plaats, terwijl Cor Vervaet de pelotonspurt regel de. Een peloton, dat in de slot- kilometers Wim van Kooten - val - en Krijn van der Bent - lek - verloor. Uitslag: 1. Werner Wieme (IJ- zendijke) 80 kilometer in 1.58.15 se conden, 2. op 55 sec. Ton van der Steen (Bruinisse), 3. Kees de Nooij er (Aagtekerke), 4. Theo Appel doorn (Roosendaal), 5. John de Crom (Hoogerheide), 6. op 1.45 se conden Ab Verplanke (IJzendijke), 7. Adrie de Maesschalck (Axel), 8. Toine de Braber (Fijnaart), 9. op 1.55 min. Patrick van Passel (Sluis kil), 10. Kees Spaans ('s Gravenpol der), 11. op 2.10 min. Cor Vervaet (Walsoorde), 12. Gerrit van het Ge loof (Oudenbosch), 13. Jack van der Horst (Souburg), 14. Nico van de Klundert (Hoogerheide), 15. Ri chard Thijs (Etten-Leur), 16. Erik Amperse (Goes), 17. Hans Moens (Terneuzen), 18. Dirk Uyl (Poort vliet), 19. Hans van der Sloot (Gou da), 20. Ad Louwagie (Breda). HANDBOOGSCHIETEN - De Zwitserse handboogploeg heeft op het onderdeel staand schieten bij de wereldtitel strijd in Homburg een nieuw wereldrecord gevestigd. Het achttal schutters kwam tot een totaal van 1417 punten. West-Duitsland werd tweede met 1411, Frankrijk derde met 1392 punten. VOETBAL - Miroslav Blaze- vic is de opvolger van wijlen Hennes Weisweiler als trainer van Grashoppers Zürich. De 46-jarige, in Joegoslavië gebo ren Blazevic leidde Dinamo Zagreb twee jaar geleden naar de landstitel, vorig seizoen veroverde hij met deze club Joegoslavische beker. Blaze vic, die eerder werkzaam was bij de Zwitserse clubs Moutier, Sion, Vevey en Lausanne, heeft de Zwitserse nationali teit. Van onze sportredactie iiit b ^°°r Jacky de Paepe Schoondijke zat er geen 'klassering in tijdens de ['"W om de RES-trofee op het wtschorre-circuit in Axel. "aepe, de 18-jarige crosser n°g goed genoteerd stond 7 strijd om de RES-trofee t, 7,125 cc-klasse, ging in de ToT manche in de fout. :r "Vloerde" hij concurrent nk van Kruyssen op on- S'emeruaire wjjze en dat le- hem terecht diskwalifi- e °P door de jury in Axel. Ie if Paepe' meende daarop Sri n°g even op verre van C^tieke wijze te woord te lem staan en dat leverde ,|Jntfeyeneens geen „bonus- Ie los1 op'De overwinning in 7-klasse werd nu op- 4 81 door Ronnie Walhout, die zijn naaste belager Alain Roels maar nipt voorbleef. André Cortvriendt werd ver dienstelijk derde. In de 250 cc-klasse stond er geen maat op het rijden van de Belg Lieven de Vijlder, die zo goed als zeker is van de RES- trofee, met nog slechts één wedstrijd te gaan. Gino de Jonghe legde fraai beslag op de tweede plaats, vóór Martien Jansen, Erwin Adam en de te leurstellende Pascal van der Kelen, die waarschijnlijk wat teveel hooi op zijn vork geno men heeft de laatste weken. Pascal zal een beetje gas terug moeten nemen. In de 500 cc-klasse bleek zo als verwacht Eduard van de Klooster weer een klasse apart. Van de Klooster schreef beide manches op zijn naam, met Gerrie Franken ut het Brabantse Zegge als goede tweede. Frans Lensen, na lan ge tijd weer teruggekeerd op het Axelse circuit, ging als vierde over de meet. Woensdsag 17 augustus is er een cross voor de amauters, de niet-licentiehouders op het Smitschorre-circuit te Axel. De wedstrijden beginnen om 18.00 uur en de toegang is gra tis. Uitslagen: 125 cc: 1. Ronnie Wal hout, Terneuzen; 2. Alain Roels, België; 3. André Cortvriendt, Axel; 4. Bart Raes, België; 5. Frank van Kruyssen, Kloosterzande. 250 cc: 1. Lieven de Vijlder, België; 2. Gino de Jonghe, Axel; 3. Martien Jan sen, Sluiskil; 4. Erwin Adam, Westdorpe; 5. Pascal van daer Ke len, Axel. 500 cc: 1. Eduard van de Klooster, Kapellebrug; 2. Gerrie Frankgn, Zegge; 3. Franckie van Eecke, België; 4. Frans Lensen, Axel; 5. Jaap van Tatenhove, Hoek. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - De vriend schappelijke derby tussen AZW en Axel is in een 1-0- zege voor de thuisploeg geëin digd. HW'24 was te sterk voor SDO en won daar vrij gemak kelijk met 2-7. Steen kon lang knap tegenstand bieden aan Arnemuiden, maar verloor in de slotfase met 1-3. AZW - AXEL 1-0 - Voor rust een beter Axel, dat enkele goede scoringsmogelijkheden kreeg, maar die niet kon be nutten. Na de pauze een gelijk opgaande partij met nu een iets gevaarlijker AZW, dat vooral in de slotfase Axel on der lichte druk kon houden. Het was in die periode (80e mi nuut) dat de thuisploeg de winnende treffer scoorde via Jaap Klein. SDO - HW'24 2-7 - Vooral voor rust een knappe partij van HW'24. Veel beweging vanuit de tweede en derde lijn, dus compleet aanvalsspel. Dat resulteerde in een 1-6-rust- stand. Na de hervatting was er meer evenwicht in de wed strijd en kon SDO mede een rol van betekenis spelen. Voor HW'24 scoorden Francies Steyaert (3x), Luc van de Voorde (2x), Aronold van Ac ker en Jos van de Walle. Voor SDO deden dit Theo en Ludo Eijsackers. STEEN - ARNEMUIDEN 1-3 - Een goede en aantrekke lijke wedstrijd. Lang heeft Steen knap tegenwicht kun nen bieden, maar in de slotfa se werd duidelijk dat Arne muiden al verder in de voor bereiding was dan Steen. Van Belzen scoorde in de eerste helft 0-1, maar nog in dezelfde minuut liet Jo van Remortel de gelijkmaker noteren. Lang bleef het gelijk opgaan tot een kwartier voor tijd. Toen was de scherpte bij Steen verdwe nen en kon Arnemuiden via opnieuw Van Belzen en Lin- field uitlopen naar 1-3. Steen kreeg in die slotfase ook nog enkele kansen, maar miste de kracht om die af te ronden. VOETBAL - De 21-jarige Ed win Gorter heeft toch bijgete kend bij DS'79. De middenvel der had eerder verklaard niet accoord te gaan met het hem voorgelegde nieuwe contract. VOETBAL - De nationale voetbalteams van Uruguay en Peru kwamen in een inter landwedstrijd in Lima tot een gelijkspel: 1-1, ook al de stand bij rust. De treffers kwamen van Muletaller (30ste minuut) voor Uruguay en van Navarro (41ste minuut) voor Peru. SLUIS - Zaterdag 13 augustus wordt in Sluis de negende wedstrijd fietscrossen verre den meetellend voor het open Zeeuwse kampioenschap. In eerste instantie zou in april de titelstrijd in Sluis van start gaan, maar aangezien de baan toen nog niet klaar was en het weer eveneens niet meewerk te, kreeg Sluis het tiende duel toegewezen. Dit werd mogelijk omdat de titelstrijd op deze datum niet in Hulst kon worden verreden. Sluis krijgt daardoor een wed strijd waarin spijkers met koppen geslagen kunnen wor den. Temeer daar dit de voor laatste wedstrijd is die meetelt voor het kampioenschap. Het inschrijf bureau opent om 11.00 uur de deuren en sluit deze een uur later. Het eerste startschot op de baan aan de Nieuw- straat valt om 13.00 uur. MIDDELBURG - Tijdens de door Dynamo'70 georganiseer de avondwedstrijden wist Tri- nié Smeenge het Zeeuwse da mesrecord op de 5000 meter naar de archieven te verwij zen. Ze kwam uit op een tijd van 17 minuten en 18 seconden. Het oude record stond eveneens op naam van de Dynamo-atlete met 18.45.1. Met deze tijd klom Smeenge op de nationale ranglijst aller tijden van een zevende plaats op naar de zes de.

de Stem | 1983 | | pagina 11