TERK VELD IN BRESKENS niet aan s denken" Vakmanschap herken je zo. Veel deelnemers in Wemeldinge Hendrikse geblesseerd REEKSZEGE CORTVRIENDT R DE AFTRAP IN VAN DAMME ZEGE CORN BOYS Geen verrassing in Herselman-toernooi NDERDAG 11 AUGUSTUS 1983 PAGINA SPORT 2 •r Tom Smits: teede plaats In Siereveld pak de Kok jjft leider ycross in Wand-Bath rtbalt oernooi OEFENDUELS TERNEUZEN Piet Hoondert verdedigt titel trimmers KNWU-koers Kloetinge Trimkoers in Hulst T43 T14 De eerste divisie motiveert - FOTOCORVIVEEN Maar de jongeren hebben te weinig tijd gehad om te rij pen. Ze kunnen voetballen. Allemaal. Maar tactisch in zicht moet groeien". Toekomst Tom Smits wil er verder niet meer aan denken. De toekomst is immers belang rijker dan het verleden. Tom Smits is er echter niet bang voor. „Het bestuur heeft er van alles aan gedaan om de ze groep intact te houden, dat is grotendeels gelukt. Een prima zaak. Natuurlijk moet je altijd attent blijven op, zeg maar, een koopje. Maar in de groep die we nou hebben, zit voldoende kwali teit. Bovendien hebben we een verschrikkelijk trouw publiek. Op die open dag was het enorm druk. Ja, toen ik dat allemaal zag dacht ik inderdaad nog eens, zonde dat we nu in de eerste divisie moeten spelen". Voordeel Tom Smits wijst naar trainer Henk de Jonge. „Een enorm voordeel", meent hij, „dat de trainer de eerste di visie op zijn duimpje kent. Hij heeft ons al vaak ge- waarschwud, niet te licht opvatten. Dat kan ook niet. NAC wordt overal door ex tra-geladen tegenstanders opgewacht. Toch een club die net uit de eredivisie is. Kijk maar naar de wedstrij den van NAC tegen de top pers. Toen was je ook uiter mate gemotiveerd. Nu is het andersom. Iedereen wil van NAC winnen. We zullen overal zeer warm ontvangen worden". Belangrijk „De eerste wedstrijden' loopt Tom Smits dan het programma langs, „zijn ver schrikkelijk belangrijk. Dan moet de basis gelegd worden voor een goed seizoen. BBC uit, Vitesse en Heerenveen thuis en dan naar Eindho ven. Na die vier duels moe ten we in de top zitten. Dat geeft vertrouwen. Ga je wat gemakkelijker voetballen- Je moet er vanaf het begin bij zijn. Favoriet voor de titel? Dat mag een ander zijn, als we maar promove1 ren. Het liefst direct. Die na- competitie mogen ze dan hebben van mij. Daaroin moeten we iedere wedstrijd tot het uiterste gaan. Dat is de enige manier om binnen een jaar terug te keren". p onze sportmedewerker jKENS - Het wielercomi- jressiaans' pakt voor de „de Promenade-koers op- uit met een ijzersterk Heel wat criteriumspe- -len staan morgen aan het uk op het fraaie twee ki- Kr lange parkoers, waar aiijnige Promenade-klim jaar al in een vroeg sta ket kaf van het koren i("' onder de 51 inge- [venen Toon van der Jfn Rob Bijvank, die vo rig jaar respectievelijk als de nummers een en twee onder het spandoek aan het Spui- plein door gingen. Wat de Zeeuwsch-Vlamin gen betreft is - op Karei van Goethem na - iedereen pre sent, met de streekmannen Werner Wieme (afgelopen zondag nog eerste in het Belgi sche Dudzele) en Ab Verplan- ke aan het hoofd. Voorts star ten Krijn van der Bent, de verrassing van de juli-maand, die zich wonderbaarlijk heeft aangepast in de amateurrijen, Patrick van Passel, Carlo Steel, Adri de Maesschalck, Ad 't Gilde, Hans Moens, Cor Ver- vaet, Fons de Meester en Henk Remijnssen. Twee trouwe gas ten, Cees Spaans en Gerrit van 't Geloof, zijn ook deze keer weer van de partij. „Vooral Cees Spaans is bij ons een ge ziene gast. Een jongen, die al tijd strijd levert", stelt secre taris Bram Buyze. Van over de Westerschelde komen Theo Appeldoorn, Twan den Braber, Rinus Ver boom, Kees de Nooyer, Jack van der Horst, Matti de Baat, Nico van de Klundert en Jan Poley aan de start. Opnieuw is Breskens dus een van de sterkst bezette criteriums in het westen. Het startschot voor de tach tig kilometer, verdeeld over veertig ronden, wordt gegeven om half zeven op het Spui- plein. Vervolgens gaat het via Haven westzijde naar de 'rode' Promenade-bult en Boulevard terug richting aankomst. Het comité 'Bressiaans', dat wegens de visserijfeesten op het laatste moment de datum van de koers een week moest verzetten, ziet er als volgt uit: voorzitter Sjaak de Hulster, secretaris Bram Buyze, pen ningmeester Teeuw van Mee- nen en de leden Arie Hubregt- se, Willem Verstraete en Jan van Haneghem. THEO Appeldoorn, een van de vele prominente deelnemers in Breskens. - foto sen steffen ie: amateur in nieren door Léon Krijnen üVENINGEN - Af en toe lijkt het wel of het een Scheveningse gewoonte is om vier, vijf match- ts te verknollen op de banen van de METS om volgens de partij uit handen te geven. Vorig jaar [kwam het de dit jaar desondanks als nummer één jlaatste Marcella Mesker, terwijl eergisteren Eric (torts zijn verscheiden miraculeus een dagje uit Itestellen. isteren was het Menno g die viermaal op het van het ravijn balan- maar die uiteindenlijk [naar de kwartfinale wan ten niet zijn tegenstander iBoers. isling, vorig jaar dé ver- j van het toernooi, keek |.6,5-7, 7-5 en 5-2 tegen het ematchpoint aan en werd ■olgens door de ijskoude i helemaal uit positie ge il. De Sonse pupil van de isschool van Henk van It stond meters achter en ]tn de baan verslagen de te kijken die hij nog og had weten te krijgen. jiers liep kalm naar het net oefde alleen nog maar de Jan onze sportmedewerker EN - Van de jeugd van i Middelkamp, die deel- |aan een toernooi in Gef- Richard Siereveld de Zeeuw bij de 11-jari- iij finishte als tweede. oHillebrand eindigde als Inde, Randy van Gils werd tiende. fsultaten andere Middel pers: 14 jaar: 4 Wilfred i,15 Richard de Vrieze, 18 ten Goeree; 13 jaar: 12 kHillebrand; 12 jaar: 19 Zoetewei, 26 Ewald ist; 9 jaar: 15 Mark fens; 8 jaar: 16 Richard fells. I de nieuwelingen-dames, feGeffen in actie kwamen, eerde Marietta Zoetewei twaalfde van de 66 psters, Eerder behaalde [Ma Zoete3wei een zeven- in een klassieke jtrijd in Diessen (66 deel- fters). |fon onze sportmedewerker - In het Zeeuws pun- Jhssement voor liefheb- [Mijft Sjaak de Kok (Le- rp) met grote voorsprong 'P gaan. fctad na 21 wedstrijden: 1. S. ■l i Punten, 2. W. de Feber I .Tolhoek 65, 4. R. de Wit 56, Tlabbekoorn 56, 6. H. van den Elm C- v d- Bergh 46, 8. M. el 43,9. B. Steenbakker 42,10. Puenden40. 17an onze sportredactie ND-BATH - Op het JWMcuitte Riliand-Bath Mag 14 augustus een s van de AEWBR ge- betreft een regionale ijarin vooral in de ver- standaardklassen nodige strijd te genie- 1 4jn. Deze stan den - het aantal ®ers hierin neemt meer toe - vangen de Zeeuwse ral- 'Wereldje op. 0T£e sportredactie TERZANDE - Op het an de handbal vereni- Montenisse houdt de «^'vereniging De Rei- n uit Kloosterzande Pag 13 fraooi augustus een voet voor zaalvoetbal- nde teams, alle «ij.' i*'t Kloosterzande, °ye' De Reizende jjj^Mh-Vlaanderen, 't PeRi S' Goossens, Vervaet ■astanje. fci begint om 16.00 (iiM?ndf rond half elf is pMe6MM8 g6Pland in bal zachtjes aan te raken om de parij in zijn zak te steken. Inplaats daarvan besloot hij om Oosting met een keiharde hengst uit het toernooi te ke gelen, waarop de bal echter met een droge knal op een re clamebord belandde. Oosting was nog in leven, Boers was aangeslagen en de wedstrijd kon opnieuw begin nen. Dat Boers nog drie matchpoints wist te vergaren deed er niets meer toe. Oosting timmerde ze allemaal verbe ten weg en gaf daarna hele maal geen cadeautjes meer weg. Onaangedaan onderging Boers op 7-5 en 6-2 de verne dering, om later in de kleedka mer zijn woede en zij teleur stelling af te reageren. Toen was het allemaal te laat. Ton Sie, de reuzendoder die vorig jaar Louk Sanders voor de eerste maal in Schevenin- gen een nederlaag toe wist te brengen, zorgde nu opnieuw voor spektakel, zij het op een andere manier. De Zaandam mer kwam doodleuk drie kwartier te laat opdagen voor zijn wedstrijd tegen indoor- kampioen Martin Koek, die daarom door de wedstrijdlei ding tot winnaar werd ver klaard. Slordig van Sie, die ver klaarde: „Ik dacht dat Sanders wel vijf sets nodig zou hebben tegen Van Erven, dus ik ben pas om één uur weggegaan". Een beetje slordig, want San ders, die al om 11.00 uur begon, gunde Evers in een dik uurtje slechts één game: 6-0, 6-1,6-0. Koek legde zich bij het be sluit van de wedstrijdleiding neer, ook toen Sie hem alsnog verzocht om de wedstrijd te spelen. „Geen denken aan", al dus Koek, „we hebben een paar jaar geleden zelf ver zocht om dit systeem, zodat je in ieder geval weet op welke baan dat je moet spelen. Vroe ger moest iedereen maar af wachten waar en wanneer hij in actie mocht komen. Nu weet je tenminste waar en ongeveer wanneer je moet spelen. Dan moet je ook zorgen dat je op tijd komt. Koek had het gelijk aan zijn zijde. Bovendien zou de wed strijdleiding een verzoek van Koek én Sie om alsnog te spe len niet gehonoreerd hebben. „Stom ,stom, stom", aldus Sie aanvankelijk Koek als de ge beten hond zag, maar daar la ter op terugkwam. Verstandig, want de twee kemphanen moesten daarna nog samen dubbelen. De als derde geplaatste Eric Wilborts, viel, na zijn ont snapping tegen Van de Boom op dinsdag, tegen Limburger Tommie Nijssen door de Van onze sportmedewerker WEMELDINGE - Zaterdag gaan achtereenvolgens nieuwelin gen en amateurs van start in de wielerronde in Wemeldinge. In verband met werkzaamheden in een bepaalde straat rijdt men deze keer op een ander parkoers (2700 meter lang) met start en finish in de Dorpsstraat. Om vijf uur klinkt het startschot voor de vijftig nieuwelingen. Bij de Zeeuwse deelnemers bevinden zich onder anderen Antoi- ne Goense, Adri Vermue, Hans Janssen, Jan Mobach en de plaatselijke renner Jacky van Stel. Bij de Brabanders zjn Anton Tak en Jos Bol coureurs, die het de Zeeuwen flink lastig kunnen maken. Niet minder dan 81 amateurs hebben ingeschreven, onder wie de plaatselijke favorieten Cees Vleugel en Ko Blok. Eerstge noemde, die vorig jaar winnaar werd in eigen huis, zal onge twijfeld diep in de beugel willen gaan om deze zege te prolonge ren. Dat wordt overigens geen gemakkelijk karwei, want van de partij zijn ook Kees de Nooyer, Peter Hoondert, Martin Stroo- snijder, Rob Bijvank, Cees Spaans, Henny Rovers, Theo Appel doorn en Toon van der Steen. Vooral laatstgenoemd tweetal ex celleert dit seizoen in de criteriums. Het startschot voor de ama teurs klinkt om half zeven. Een boerenkapel zorgt voor de muzi kale omlijsting. Van onze sportredactie TERNEUZEN - Het oefenpro gramma ter voorbereiding op de komende competitie van het eerste team van de voet balvereniging Terneuzen ziet er als volgt uit: Zaterdag 13 augustus: Ter- neuzen-AZW, 18.30 uur; dins dag 16 augustus: Terneuzense Boys-Terneuzen, 19.00 uur; za terdag 20 augustus: deelname Terneuzen aan toernooi Bres kens; zondag 21 augustus: Terneuzen-Waarschoot, 16.00 uur; dinsdag 23 augustus: Ter- neuzen-Zaamslag, 19.00 uur; zondag 28 augustus: Oost- burg-Terneuzen, 14.30 uur; dinsdag 30 augustus: Terneu- zen-Hoek, 19.00 uur. Ton Sie (links) begrijpt het nog niet helemaal. „Waar bleef je nou?", schijnt Martin Koek (rechts) hem te vragen. Sie kwam drie kwartier te laat, waarop de toernooileiding Koek tot winnaar uitriep. - fotoanp mand, terwijl Schapers en Van Boeckel fluitend naar de kwartfinales doorstootten, ten koste van respectievelijk Men- tink en Everaars. Resteren dus Koek, Oosting, Nijssen, San ders, Albert en Vekemans om Schapers en Van Boeckel de voet dwars te zetten op weg naar de finale. De nummer één bij de da mes, Marcella Mesker, ging te gen de Haarlemse Alice Lem- beck door een diep dal. Mesker wond de eerste set met 6-4 en liep in de tweede naar 5-4, al vorens Lembeck zich net zo'n vechtjas toonde als Oosting. Zich af en toe luidkeels voor „trut" uitscheldend, knokte Alice zich op 6-6 naar de winst in de tiebreak (7-3) en waande zich daarop even in Wonder land op 5-5 en 40-0 op de servi ce van Mesker. Nét op tijd werd Mesker wakker wat haar opponente weer een paar ingehouden krachttermen tot zichzelf deed spreken. Ze won haar service en brak die van Lembeck: 7-5. Uitslagen: herenenkelspel: tweede ron de: Michiel Schapers - Rob Mentink 6-0, 6-3, 6-0, Martin Koek - Ton Sie: walko over, Louk Sanders - Stefan van Erven 6-0, 6-1, 6-0, Marc Albert - Rene Gorter 6-4,6-1,6-4, Menno Oosting - Rene Boers 2-6, 5-7, 7-5, 7-5, 6-2, Huub van Boeckel - Hans Everaars 6-2, 6-4, 6-2, Johan Veke mans - Ronald Jan Bierens 6-2, 6-7, 6-1, 6-2, Tom Nijssen - Eric Wilborts 6-4, 2-6, 7-5,6-3. Damesenkelspel: kwartfinales: Karin Moos - Simone Schilder 6-4, 6-1, Marcel la Mesker - Alice Lembeck 6-4, 6-7, 7-5, Nanette Schutte - Marianne van de Tor- re 6-1, 6-4, Hellas ter Riet - Judith War- ringa 7-6, 6-3. Herendubbelspel, kwartfinales: Albert en Van Boeckel - Van Eekeren en Koe vermans 6-2, 6-0, 6-1, Theo Gorter en Thung - Ekker en Van Geuns 4-6, 6-2, 3-6, 6-4, 6-4, Oosting en Vekemans - Van Erven en Janssen 7-6, 7-6, 7-6, Koek en Sie - Mentink en Schapers 5-7, 6-4, 6-4, 4-6, afgebroken wegens duisternis. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Dinsdagavond werden er drie vriendschap pelijke wedstrijden gespeeld in Zeeuwsch-Vlaanderen. RIA be haalde een knap gelijk spel tegen Clinge (3-3). Corn Boys won verrassend, maar niet onverdiend met 2-3 van IJzendijke. Koe wacht versloeg Zaamslag met 4-3. RIA-CLINGE 3-3 - Een knap resultaat van RIA. Vooral om dat Clinge sterk van start ging en in de kortste keren een 0-2- voorsprong nam door goals van Patrick de Wilde en Boudewijn van Craenenbroeck. Er leek een flinke afstraffing in te zitten voor RIA. De ploeg van trainer Jaap Lensen herstelde zich ech ter bekwaam en wist voor rust de achterstand te verkleinen tot 1-2 via een penalty van Egbert Audenaerd. Na rust maakte Eg- bert Wille gelijk en bezorgde Staf Martens de thuisploeg zelfs een voorsprong. Boudewijn van Craenenbroeck bracht in de slotfase Clinge langszij. IJZENDIJKE-CORN BOYS 2-3 - Vooral voor rust legde Corn Boys de basis voor deze zege. Toen nam een beter en gevaarlij ker Corn Boys een 0-2-voorsprong door goals van Frank Hemel- soet en Eric Klasen. Na de pauze was IJzendijke iets gevaarlij ker en kwam terug tot 1-2 via William Aerssens, voordat Corn Boys de marge door Hans Roegiers opnieuw naar twee doelpun ten bracht. Nico Aerssens maakte de tweede treffer voor IJzen dijke, dat pech had dat in de tweede helft paal en lat meerdere treffers in de weg stonden. KOEWACHT-ZAAMSLAG 4-3 - Voor rust een aantrekkelij ke en snelle partij. In de tweede helft werd het minder, doordat de conditie een woordje mee begon te spreken. Koewacht nam vlot een 2-0-voorsprong via Karei Claessens en Fonny van der Vloet. Jan de Zwarte scoorde voor Zaamslag tegen, waarna Ka- rel Broekman de ruststand op 3-1 bepaalde. Opnieuw kwam Zaamslag terug. Nu via Kees de Putter. Uit een strafschop be paalde Luc Rombout de stand op 4-2. In de slotfase scoorde Hans van der Beid 4-3. Van onze tennismedewerker HOEK - Een geblesseerde Paul Hendrikse uit Ijzendijke werd gisteren uitgeschakeld bij de heren-C door Peter van Veldhoven uit Philippine. Hendrikse blesseerde zich tijdens deze partij dusdanig dat ook zijn meespelen in de D-catego- rie aan een zijden draadje hangt. Op het eind van de eerste set gebeurde het: „Ik kreeg een bal op mijn backhand en ging daarna door mijn rechterenkel", aldus een sombere Hendrikse, wiens eerste impulsieve reactie was dat hij nooit meer op harde banen zou spelen. Een opmerking die hij la ter weer introk gezien zijn plannen om zijn eerste plats in de D-categorie met hand en tand te verdedigen. De partij werd door Van Veld hoven in drie sets gewonnen met de cijfers 2-6, 7-5, 6-2. De eerstgeplaatste Dieter Gajewski krijgt in de C-ca- tegorie de volgende ronde te maken met de jeugdige Oostburger Alexander Bun, die de vorige ronde winnend wist af te sluiten tegen Pie- ter de Klerk (6-2, 6-1). Ook de tweede geplaatste Erik van Peteghem liet Theo Misseghers kansloos (6-3, 6-0). In de dubbels bij de heren werden de eerstgeplaatsten Pierre Lampaert en Eddie Dobbeleir in de eerste ronde geconfronteerd met de com binatie Mark Vermorken en Theo Misseghers uit St. Jan steen. De laatste wonnen dit in drie sets (6-3,3-6,6-3). Het tweede geplaatste duo Pual van Waterschoot en Alex ander Bun kende geen pro blemen met Bonte en Blom- maert (6-0, 6-1), terwijl Pe ter van Veldhoven en Kurt van den Akker en Arie Blaak en Paul Boeijkens zich eveneens wisten te plaatsen via gemakkelijke overwinningen. Overigens was het giste ren een dag van de mixed partijen, hetgeen een boeiende partij opleverde tussen Marjolijn Schelle- kens en Toine de Waal en de Duitsers Wissing en Wis sing, hetgeen de laatsten verrassend wonnen (6-3, 6-4). Het eerste geplaatste koppel Loes Walraven en Peter Kou wijzer kende geen pardon met Termont en Termont (6-0,6-0). Bij de dames dubbels konden Spuesens en Schel- lekens een ronde verder ko men via een zege op Den Decker en Jansen en Robe sin en Dieleman versloegen Timmerman en Bakker (6-1, 6-1. Enkele uitslagen: heren dubbel-D: Fraanje en Hamelink - Van Strien en Van Strién 6-1, 6-2, Van der Griek en Huisman - Warrens en Bleijenberg 6-3,6-2. Gemengd dubbel D: Den Decker en Den Decker - Geuze en Geuze 6-3, 6-2, Baecke en Vermorken - Kienjet en Raas 6-0,6-2, Geysels en Hamelink - Dey en Dey 7-5,6-4. Dames dubbel D: Den Decker en Hoek - Dey en Bierings 7-5, 6-3, De Bruyn en Walraven - Verhagen en Verplanken 6-2,6-7,6-1. HULST - Zaterdag 13 augus tus houdt Hulst Sportief op de OZO-velden in Hulst een sterk bezet voetbaltoernooi. Burge meester Molthoff zal om 11.30 uur de officiële aftrap ver richten tijdens de wedstrijd Hüster-Anja boys. Van onze sportmedewerker GOES - Diverse Zeeuwen ver schijnen aan de start in de na tionale wielerkampioenschap pen voor trimmers, die zater dag 13 augustus worden ge houden in het Limburgse Ja- beek. In de categorie heren 25 tot 34 jaar verdedigt Piet Hoon dert uit Heinkenszand zijn titel. Bij de dames komen on der anderen aan de start Tan- neke Heerentals uit Terneuzen en Anja Phernambucq uit Ovezande. Van onze tennismedewerker KAPELLE/KLOETINGE - Nu de poules zijn gespeeld kan men concluderen dat er van echte verrassingen geen sprake is in het Herselman-jeugdtoernooi in Kapelle en Kloetinge. Zo zorgden Emerance van Wingen (Kapelle) en Isabella Leenhouwers (Sluis) ervoor dat zij poulewinnares werdén zodat zij bij de meisjes tot en met tien jaar de eerste twee beschermde plaatsen in beslag nemen op het schema van acht met twee voorronden. Het was Erika Ouwehand uit Souburg die de plaats inneemt van Lara Bitter uit Spijkenisse, die haar plaatsing niet kon waar maken. Bij de jongste jongens was Bernd van Quekelberghe uit Sas van Gent degene die op het schema van zestien geen beschermde plaats inneemt door zijn verlies op Arthur Gabrielse uit Rosmalen. Van Quekelberghe kan revanche nemen indien hij Jauko Bronkhorst verslaat om daar na de derde geplaatste Harold Schipper tegen te houden. Bij de 12-jarige jongens werden alle geplaatsten poulewin naars, hetgeen echter niet in houdt dat de strijd in deze ca tegorie is gestreden. Zo zal de zevende geplaatste Koen Sturm uit Terneuzen alle zei len moeten bijzetten om zich van Riny Kort uit Zaamslag te ontdoen terwijl de ongeplaat ste ex-Terneuzenaar Boude wijn van der Es best eens voor een verrassing kan zorgen. Uitslagen: meisjes enkel tot en met 10 jaar: Manon Kienjet-Linda Rijk 7-5, 6-1; jongens enkel tot en met 10 jaar: Guido Tolhoek-Lars Krieg 6-1, 6-1, Bernd van Quekelberghe-Menno Sanderse-6-1, 6-1, Harold Schipper-Dennis Huige 6-1, 6-0: jongens enkel tot en met 12 jaar: Koen Sturm-Aron Josen 6-0, 6-0, Martin Ha- melink-Menno Leijte 6-3, 6-0; jongens enkel tot en met 14 jaar: Ronald van Re- mortel-Mike Brouwers 6-0, 6-0, Mark Bitter-Dennis Reijnhoudt 6-3, 6-1, Peter- Jan Manten-Frederick Ouwehand 6-4, 7-5; meisjes enkel tot en met 14 jaar: Ma rianne Vleeshouwers-Andrea Hamelink 6-3, 6-3, Charlotte Nijsten-Sandra van Eennennaam 6-2, 6-0; jongens enkel tot en met 16 jaar: Frank Hamelink-Wouter Gabrielse 6-1, 6-4; meisjes enkel tot en met 16 jaar: Chantal Baecke-Nicole Brouwers 6-0, 6-0, Rosemarie Voeten- Marianne Vleeshouwers 6-1,6-4. Van onze sportmedewerker KLOETINGE - Na een onder breking van 36 jaar wordt men in Kloetinge weer gecon fronteerd met een KNWU- wielerwedstrijd. Dat gebeurt zaterdag.In actie komen dan jeugdiicentiehouders en lief hebbers. Om twaalf uur,opent de jeugd het programma. Naast leden van de drie Zeeuwse wielerclubs geven ook renners acte de presence uit het dis trict Zuid-Holland 1. Om half vier vertrekken de liefhebbers, die op het 1500 meter lange parkoers 30 ron den moeten afleggen. Onder de 46 vertrekkers is Frans van Osta, de plaatselijke favoriet. Andere bekende Zeeuwse deelnemers zijn: Ko Tolhoek, Willy de Feber, Huib Slabbe- koorn, Ad van der Ploeg, Ma- rius Dijkwel, Leen van de Pa rel, Sam Broersma en Bert Steenbakker. Hun gevaarlijk ste concurrenten zijn Siep van Dongen, Chris van de Bergh, Wim Wielhouwer en Hans van den- Oever. Start en finish zijn in de Burgemeester Schim- melpenninckstraat, tegenover Amicitia. Van onze sportmedewerker HULST - Zaterdagavond houdt de buurtvereniging De Statie een trimkoers rond het terrein van Morres in Hulst. De C- en de A-trimmers ver schijnen aan de start. De eer ste categorie vertrekt om 18.30 uur. Om 19.45 uur is het de beurt aan de A-categorie. Bij de C-categorie worden weer heel wat trimmers ver wacht. Ook onze zuiderburen, zij gaan meestal met de eerste prijzen lopen, geven acte de presence. Onder de deelne mers streekfavorieten als Jan van Dorselaar en Gerard de Bruin. Verder bekende namen als Camiel de Rooy, Adrie Leenhouts, Cromhecke, Ha melink, Trevisan etc. De A-trimmers rijden 60 ki lometer op het rondje van 1700 meter met start en finish aan de Steensedijk. De opkomst in deze categorie is nog een vraagteken. Immers, het na tionaal kampioenschap wordt in Jabeeke verreden en daar gaan de beste Zeeuwse troe ven naar toe. De Belgen met Patrick Lelliaert aan kop ko men wel naar Hulst. De in schrijving is bij 't Ros Beijaart aan de Stationsweg vanaf 17.30 uur. Van onze motorsportmedewerker AXEL - Zonder meer verras send kwam Adwin Cort- vriendt, de talentvolle motor crosser uit Axel, voor de dag in de BLB-wedstrijden in Ruiselede. Na regelmatige klasseringen in de top tien in de 125 cc-klasse nationalen werd het nu een tweede plaats met stip. Want de manier waarop hij de eerste reeks op zijn naam schreef, liet er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. De tweede reeks zat Cortvriendt opnieuw sterk voorin, maar hij nam op de betonharde baan geen risico's en nam genoegen met de vier de plaats. Bijzonder spannend was ook de strijd bij de debutanten in de 250 cc-klasse, waar Gino de Jonghe uit Axel als win naar uit de bus kwam. De Jonghe scoorde in de reeksen een tweede en een derde plaats, terwijl de Belg Bussens een vierde en een eerste plats scoorde. Met een totaaltijd, die twee seconden sneller was, werd Gino de Jonghe eind winnaar. Eduard van de Klooster schitterde in de 500 cc-klasse internationalen weer eens in de tweede reeks, waarin hij achter Willy van Baelen tweede werd. In de eerste reeks reikte hij niet verder dan de negende plaats. Uitslagen: debutanten: 125 cc: 1. Van Hoof, Nederland; 2. Ronald Doens, Biervliet; 12. Ronnie Wal- hout, Sluiskil; 15. Jacky de Paepe, Schoondijke; 18. Frank van Kruys- sen, Kloosterzande; 30. Mare Tiele- man, Kloosterzande; 33. Patrick Sponselee, Kloosterzande. 250 cc: 1. Gino de Jonghe, Axel; 16. Jean Pierre de Bleyser, Heikant; 20. Jan de Feyter, Terneuzen; 23. Herman van de Bos, Koewacht; 26. Mare van Eetveldt, Terneuzen. junioren: 250 cc: 1. Jan Kaesemans, België; 5. Henk Buys, Middelburg"; 7. Erwin Adam, Westdorpe. 500 cc: 1. Eric Baeyens, België; 16. Evert Leer- aert, Ossenisse; 18. Chris de Pooter, Axel. Nationalen: 125 cc: 1. Boude wijn Debeukelaere, België; 2. Ad- win Cortvriendt, Axel; 5. Kees Sep, Vlissingen; 17. Ko Walhout, Sluis kil. 250 cc: 1. Martien Vink, Neder land. 500 cc: 1. Jos Jochems, België; 5. Robert Beyer, Schoondijke; 10. Jan Verhage, Cadzand. Internatio nalen: 250 cc: 1. Mare Vander- meerssche, België. 500 cc: 1. Luc Dhaemers, België; 5. Eduard van de Klooster, Kapellebrug; 11. Jack Lensen, Philippine jongerentro- fee: 1. Erwin Gabriël, België; 2. Leo Combee, Woudrichem; 7. Leo Stroo, Vlissingen; 11. John Fey- naut, Oostburg. ADVERTENTIE Al meer dan 300 jaar brouwt* Grolsch haar bier op natuurlijke en ambachtelijke wijze. En dat proefje. Vakmanschap is Meesterschap

de Stem | 1983 | | pagina 9