f-99 rken. Familie De Putter: gezellig en sportief WANDELAARS KUNNEN GEEN ENKEL RECHT DOEN GELDEN „Laat PZEM zelf aansluitingen aardgas betalen reputatie, PAGINA ZEELAND 2 VAN ZEELAND Uitslagen van wedvluchten uit Orleans Prijs per couvert f105,— politierapport SLUISKILS TEAM HEEFT VOLLE PRUZENKAST Vierde maal zeskamp Hulst Raadslid Hontenisse: 11 Plaatselijk nieuws Axel Graauw UIT HET ZAKENLEVEN Speciaalzaak Heikant St.-Jansteen Westdorpe Hontenisser raadslid: Contributie muziek verenigingen verhogen' Deining over afsluiten pad Clinge 076-236911 1000 AG Amsterdam. "Straks met pensioen". te Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - Postduivenvere niging Herleving te Kloosterzan- de hield met 422 jonge duiven een wedvlucht vanuit Orleans, 969 mpm: 1 en 4. Alf. Colpaart, 2. H. van Dijk, 3. C. Bisschop, 5. A. Ver- cauteren, 6. J. van de Borgt, 7. L. de Waal en zoon, 8 en 10. P. Ver schuren, 9. A. Colpaart. Recht voor Allen te Sluis, 100 duiven 979 mpm: 1 en 3. P. Pie- laet, 2 en 4. P. Goossen, 5,6 en 7. J. Coppens-Foccké, 8. F. Baas en zoon, 9. H. ten Hoor-Blomme, 10. J. van de Lijke. VZV te Hoofdplaat, 296 jonge dui ven, 991 mpm: 1. J. Waebeke, 2,3,5 en 9. gebroeders Van Grol, 4. J. Scherbeijn, 6. R. Waebeke, 7. A. Temmerman, 8. A. Martens en zoon, 10. R. Pielaet. Eerste de Beste te Schoondijke, 255 jonge duiven 966 mpm: 1,3,4 en 9. A. Wever en zoon, 2 en 10. J. de Poorter, 5. P. Cornelis, 6. ge broeders De Wever, 7 en 8. C. Boogaard. De Zeeuw te Goes, 230 jonge dui ven, 938,6 mpm: 1 en 10. R. van de Pijl, 2. H. Remijn, 3 en 5. J. Ver- haagen, 4 en 9. W. de Witte, 6. Steenhard-Princen, 7. J. Kaho, 8. J Hartman. De Bonte Duif te Aardenburg in samenspel met De Grensvliegers Eede, 202 jonge duiven, 971,7 mpm: 1 en 10. W. Standaert en zoon, 2 en 9. N. Dhont, 3. A. Breij- aert, 4. A. Verstrate, 5. M. de Smet, 6. A. Dezutter, 7. A. Rabout, 1.0. van Queckelberghe. CC Hulst, 202 jonge duiven, 975,37 mpm: 1. A. Nijs, 2. Ch. Voet, 3. J. Leetens, 4. Ed van de Walle, 5 en 6. P. d'Hondt, 7. R. Hendriks, 8. Ed de Cock, 9. H. Berkelmans, 10. W. Kuiper. De Zwaluw te St.-Jansteen, 215 jonge duiven, 1011,39 mpm: 1. Joh. van Spaandonck, 2 en 6. A. Mat- tens, 3. J. Rottier, 4. Ed van Goe- them, 5. R. van Essen, 7. C. van Helsland, 8. B. Dankaert, 9. A. de Backer, 10. C. van Dorsselaar. Eendracht Maakt Macht te Ter- neuzen, wedvlucht vanuit St.-De- nis, 306 jonge duiven, 998,63 mpm: 1 en 6. Ad van Hoeve, 2 en 3. G. Neels en zoon, 4. A. Schieman, 5 en 9. J. de Jonge, 7. De Bruijne- &gers, 8 en 10. gebroeders Schee- Ie. Van een onzer verslaggevers CLINGE - In het dorp Clinge is grote deining ontstaan over de afsluiting van een pad nabij de Opperstraat dat al sinds jaar en dag door wandelaars gebruikt wordt. Het bewuste pad loopt door een bosperceel met vis- watertje, dat pas in handen van een nieuwe eigenaar is overgegaan. Die besloot, zeer tot ongenoegen van de wandelaars, zijn eigendom af te bakenen met prikkel draad en plantte er borden 'Verboden toegang' neer. Clingenaren hebben blijk baar geen boodschap aan de afrastering, want de draad is binnen een paar dagen tijd al driemaal door onbekenden doorgeknipt. Inmiddels wordt in het dorp ook al gesproken over andere acties die op til zouden zijn om de eigenaar, de heer Geensen uit Hulst, te be wegen zijn eigendom voor iedereen toegankelijk te laten. „Want", zo redeneert men in het dorp, „wandelaars hebben al van oudsher recht op het gebruik van het pad". En dat nu heeft men in Clinge bij het verkeerde eind. Met de afsluiting van de Ruilverkaveling Kieldrecht in 1979, zijn alle paadjes en weg getjes en doorgangsrechten die niet op de ruilverkavelingsak te voorkomen vervallen. Daarbij hoort ook het omstre den pad nabij de Opperstraat. „De mensen hebben dus geen enkel recht om openstelling van dat pad te eisen", zegt oud-secretaris van de ruilver kaveling Kieldrecht, de heer E. Borm. „Juist ten behoeve van de wandelaars is in het kader van de ruilverkaveling in die omgeving een 'wandelcircuit' gerealiseerd". Wandelaars vanuit het dorp kunnen via de Kapelledreef de Opperstraat bereiken. Daar vindt men aansluiting op een voetpad (Kaveldreef), net even voorbij het bewuste privé- bosje, dat van de Opperstraat tot achter de Clitex loopt. Met een bocht van negentig graden voert het pad dan weer rich ting Kapelledreef. „Dat is het enige officiële voetpad", aldus de oud-secre taris, die eraan toevoegt dat de nu omstreden doorgang lang niet de enige is die sinds de ruilverkaveling is afgevoerd. „Alles wat er in dat gebiedje nog aan pad ligt is vervallen en niemand kan daar enig ADVERTENTIE Joop Zoetemelk (2e in het al- tard Martinez Heredia (witte - FOTO ARCHIEF DE STEM iers uitsluitend gerekend over de eWP in Eddy Merckx en André Ledu e vijf eersten in een etappe eind.» klassement derde met 71 P'a in. ve Garrigou vierde met 66 plaats e met 64 klasseringen. Jan Ja°s :t 52 plaatsingen bij de vijf eer „a een dat de Belg Lucien van IrpP® f it werd ingevoerd, de beste e bergprijs in 1971, 1972, 1975. 1- j nog 1 keer als 2e, 1 keer als let regelmatigheidsklassement va uit: 285 p: tig jaar ziet er als volgt uit^ ^(c,i lJ5 keer 3e) is ook in het bergl ander. -klasse' Iedere tweede zaterdag van de maand bent u in ons restaurant welkom voor het diner dansant. Voor zaterdag 13 augustus leest u ons menu als een gedicht: Terrine d'anguille aitx herbes frais Bar de merau pistou Saumon roti, sur lit de mache, sauce beaujolais Cotelette de canard a l Armagnac Frornages des Pays-Bas Gratin de framboises et glacé vanille Moka etfriandises Reserveren is gewenst. recht doen gelden. Wellicht dat veel mensen in Clinge dat niet weten". Eigenaar Geensen kan zich wel indenken dat de wande laars de nieuwe situatie niet leuk vinden. „Maar", zegt hij, „van de andere kant mag ik toch mijn eigendom wel afras teren? Heel wat van die wan delaars zouden het ook niet leuk vinden als iedereen maar vrij door hun tuin of erf ging lopen". Gezien de vernielingen die al zijn aangericht, is de po litie begonnen met een ver scherpt toezicht op het gebied je. De l.ind 47, Oi.stcrwijk, 04242-1 90 06. TERNEUZEN - Verdacht van het stelen van kleding uit drie winkels in de Noordstraat hield de politie de 20-jarige mej. S. K. uit Terneuzen aan. Na verhoor bekende zij voor ongeveer 150 gulden aan goe deren te hebben meegenomen. Na haar bekentenis werd zij weer in vrijheid gesteld. TERNEUZEN - Dinsdagnacht kreeg de politie een melding van inbraak in twee personen auto's, geparkeerdstaande aan de Diepenbrockstraat te Ter- neuzen. Toen de gealarmeerde politieagenten ter plaatse kwamen waren de daders ver dwenen. Van een voertuig van A. M. uit Badhoevendorp had men een raampje vernield doch uit de auto werd niets vermist. De eigenaar van de tweede auto had zich gister avond nog niet bij de politie gemeld. HULST - Op het groepsbu- reau van de rijkspolitie te Hulst bevinden zich de vol gende gevonden voorwerpen: 1 zwart polstasje met een me- tertje plus schroevendraaiers; 1 wieldop; 1 zwarte damespor temonnee; 1 zwarte knipporte- monnee; 1 zwarte herenporte monnee; 1 zwart tasje met zware shag; 1 bril met zilveren montuur; 1 rode etui met bril met bruin montuur; 1 zilveren dameshorloge merk Anker; 1 trouwring van goud met daar in gegraveerd „Els" 14-1976; 2 wandelstokken; 1 plastic tasje met snorkel plus een zwem broek met bruine handdoek; 1 kleine bruine kinderporte monnee; 1 paarse knipporte- monnee plus een sleuteltje met daarbij consumptiebonnen te vens een grote sortering sleu tels. Al deze voorwerpen zijn af te halen op het groepsbureau te Hulst. De uiterst sportieve familie De Putter. Van onze correspondent SLUISKIL - „Kaarten kun nen we niet maar daar zit ook niet veel actie in", zegt Maarten de Putter, lid en bedenker van Team De Put ter uit Sluiskil. De De Put ters zijn graag geziene gas ten op diverse sportevene menten. Ze vertoeven daar dan niet ais gezapige toe schouwers maar werpen zich vol overgave in de spor tieve strijd. Dat het optre den van familieteam De Putter niet zonder resultaat is gebleven, getuigt de volle prijzenkast in de woonka mer van Maarten de Putter. Het idee om een familie- sportteam op te richten kwam van Maarten de Put ter. Maarten: „Er was in Sluiskil een zeskamp en er werd aan mij gevraagd of ik nog deelnemers wist voor dat evenement. Toen dacht ik aan onze familie en voor dat we het wisten was Team De Putter een feit". Pa De Putter is gebombardeerd als coach van het familieteam. Aaldert de Putter: „Hij heeft eigenlijk de grondslag ge legd voor het team door twaalf kinderen op de we reld te zetten". Team De Putter bestaat uit 23 vaste leden en wordt sinds kort gesponsord door een supermarkt in Terneu zen. Dit lijkt de professione le kant op te gaan maar daar willen de broers niet van weten. Maarten: „We doen aan alles mee wat gezellig en sportief is, nooit echte competitie, maar alleen re creatieve toernooien komen in onze agenda voor". En of het nu een wandel tocht, een zaalvoetbalwed strijd, fietsvierdaagse, trim- loop, zeskamp, of voor de kleinkinderen van pa De Putter een fietscross is, het maakt niet uit, Team De Putter doet alles. Ze wach ten alleen nog op de strenge winter, zodat ze gezamenlijk de schaatsen aan kunnen binden voor een of andere prestatietocht. Aaldert de Putter: „We komen ongeveer 70 tot 80 keer per jaar met het team in actie. Soms is het wel te gek hoor, het is gebeurd dat we 's morgens een fietstocht in Terneuzen hadden, 's Middags een wandeltocht in Biervliet en 's avonds een zaalvoetbalwedstrijd in Sas van Gent". Naast hun tome loos enthousiasme bezitten de leden van Team De Put ter ook nog wat doorzet tingsvermogen en worden daarom soms geschuwd door hun „tegenstanders" als ze een afvaardiging „De Put ter" het strijdtoneel zien na deren. Maarten: „We hebben een keer meegereden in een trimvierdaagse te Philippi ne. Aangezien we ons in geen enkele sport specialise ren hadden we uiteraard niet de beschikking over glimmende vederlichte trimfietsen zoals de overige deelnemers. Onze fietsen hadden dikke banden, ze kraakten en waren niet aero-dynamisch. We hielden wel wat goed uitgeruste trimploegen achter ons". Volkskoers Hetzelfde presteerde de familie in Sluiskil. Enkele jaren geleden werd er jaar lijks een volkskoers gehou den in het kanaaldorp. Maar ook hier verschenen steeds meer de goed uitgeruste - FOTO DE STEM/COR J DE BOER trimmers. Team De Putter liet zich hierdoor niet impo neren en trapten krakend en piepend naar een tweede plaats. Maarten en Aaldert betreuren het overigens dat de jaarlijkse volkskoers in Sluiskil is vervangen door een trimmerswedstrijd. Maarten: „He was een leuk evenement voor de bevol king en iedereen kon er aan meedoen zonder duur mate riaal". Het is duidelijk dat Team De Putter zorgt voor de con ditie en spierkracht van de nazaten van pa De Putter. Overleg over te houden acti viteiten wordt tijdens de traditionele koffie op zon dagmorgen gepleegd in het crisiscentrum Van het fami lieteam: het ouderlijk huis. Wie nu denkt dat het er op zondagmorgen eens rustig aan toe gaan, heeft het mis. Niet met de benen op tafel slurpend aan de koffie, maar vlug de koffie achter over en een trimloopje door de polder of een fietstocht van 20 kilometer. Heel af en toe doen ze het bij De Putter op het gemak, dan blijft het bij een partijtje voetbal op zondag Van een onzer verslaggevers HULST - Op zaterdag 20 augustus houdt de Stichting Hulster Zeskamp voor de vier de een zeskamp tussen ver schillende Hulster buurtvere nigingen. Tegen elkaar in het strijd perk treden Botje Bai Botje, De Statie, Nieuw Hulst, Tivo- lie, Den Dullaert en het Moertje, met als gast een team van de Hulster carnavals stichting A.H.C. de Vossen. Dit sportieve gebeuren vindt zoals gebruikelijk plaatrs op de grote markt, waar ook een tribune wordt geplaatst. Evenals voorgaande jaren komt het inbternationa- le scheidsrechtersteam uit het Brabantse Hilvarenbeek weer de leiding van de spelen en de jurering op zich nemen. De al gemene prsentatie wordt ver zorgd door Laurens Hame- linck. De spelen waar de strijd dit jaar in gestreden wordt heb ben de volgende namen gekre gen: klimrek, ijscospel, vlag- genrace, schuifwaterspel, slin- gerwerpen, blindemansrace, waterdragen, skirace en de ro de draad: wagenduwen. Na afloop van de zeskamp wordt er een groot bal op touw gezet in zalencentrum Tiffany, waar dan tevens de prijsuit reiking plaats vindt. De orga nisatie hoopt dat de zeskamp een nog grote succes wordt dan voorgaande jaren, zodat men er volgend jaar bij het eerstelustrum helemaal een spektakel van kan maken. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Het Hontenisser raadslid J. Menu vindt dat de FZEM best de volledige kosten kan betalen voor de aansluiting op het aardgas van 37 woningen in de gemeente. „De PZEM heeft pas met 50 miljoen gulden gestrooid", be toogde hij gisteren tijdens de financiële commissie, „en ze hebben nog zo'n hoop reserves over dat ze die aansluiting met gemak zelf kunnen financie ren. Schande dat ze de ver bruikers eerst jaren teveel la ten betalen en dan met het geld gaan strooien". Wethou der H. Bruggeman kon zich wel in die mening vinden en opperde dat de gemeentelijke vertegenwoordiger de zaak maar eens bij de PZEM moet aankaarten. Burgemeester mr. M. So- mers hield de commissieleden voor dat dat allemaal goed en wel was, maar dat voorlopig toch moet worden uitgegaan van de huidige PZEM-rege- ling. Die bestaat hieruit dat de PZEM 2.000 gulden per aan- sluiting bijspijkert. Het be drag dat dan nog voor reke ning van bewoners komt is met name in de betrokken ge bieden Kruispolderhaven- Paal en Terhole zo'n 1.000 gul den. Een flink bedrag en van daar dat B en W hebben voor gesteld daarvan 500 gulden aan bij te dragen. De financië le commissie ging gisteren ak koord met het voorstel. Het bekend worden vorige week van het subsidievoorstel heeft inmiddels al heel wat Hontenissenaren naar de tele foon doen grijpen met de vraag of ook zij wellicht in aanmerking kunnen komen voor gasaansluiting. Dat hangt volgens de burgemees ter echter af van verschillende factoren. Wel liet hij doorschemeren dat als mettertijd de PZEM nog meer onrendabele gebie den wil aansluiten, de kans er in zit dat ook dan de gemeente een deel van de aansluitkosten bijdraagt. In de hele gemeente Hontenisse zijn nog 305 per manent bewoonde woningen niet op het aardgas aangeslo ten. Alleenstaanden - Zaterag 13 augustus houdt de soos voor alleenstaanden in Axel en om geving een gezellige bijeen komst in De Halle, aanvang 20.00 uur. Er wordt bingo ge speeld en een loterij gehouden. De dansmuziek wordt ver zorgd door The Williams. GOA - Hengelaarsvereniging Geduld Overwint Alles (GOA) houdt zaterdag 13 augustus voor haar leden een viswed strijd. Gevist wordt op de Moerspuisewatergang van 14.00 tot 16.00 uur. De wed strijd telt mee voor het club kampioenschap 1983 zoetwa tervissen. Bridge - Bridgeclub Axel hield de vierde wedstrijd mee tellend voor de zomercompeti tie. Er werd door 13 paren aan deelgenomen. Uitslag: 1. heren Meulenberg-Pel, 2. heren Van Bambost-Scheele, 3. heren Maris-Scheele, 4 en 5. heren Andriessen-Scheele en heren Bode-Olijslager. Avondvierdaagse - Abusieve lijk is in de krant van woens dag gemeld dat het vandaag (donderdag) de laatste dag zou zijn van de avondvierdaagse in Graauw. Dat moet echter morgen (vrijdag) zijn. TERNEUZEN - Morgen, vrij dag, zal door een lid van de ge meenteraad van Terneuzen een nieuwe speciaalzaak in sierpleisters, verf, behang, lij men en gereedschappen van Van der Ven worden geopend. De zaak is gevestigd aan de Noordstraat 34. De opening is om 17.00 uur, daarna is er tot 21.00 uur een receptie. Bejaardenschieting - Vandaag (donderdag) wordt in het vere nigingsgebouw 't Heike een schieting voor bejaarden ge houden. Aanvang 13.30 uur. Bejaardenreis - De rk Bond van Ouderen afdeling St.-Jan steen houdt de jaarlijkse reis dinsdag 6 september. De reis gaat naar Antwerpen en van daar via de autobaan naar Heerlen, Eijs, richting Maas tricht, via Wijlre naar Wittem, Wolfhaag en na een korte stop naar Gemmeniek en Moresnet via het Raesenerwald waar geluncht wordt. Na de lunch volgt een tocht door het Her- zogenwald en via Jalhag naar Doolhain en Aubel. In Euve- ren wordt het diner gebruikt om daarna huiswaarts te ke ren. Men kan zich opgeven bij de bestuursleden van de oude renbond. Bejaardenreis - De bejaarden- bond maakte een eendagsreis naar het Belgische Henegou wen. Op de heenreis werd in Everen haltgehouden voor koffie met gebak. Na een kort bezoek aan Bierbeek werd in Tienen het middagmaal ge bruikt. 's Middags reed het ge zelschap via Zoutleeuw naar St.-Truiden. Velen gingen een kijkje nemen in het museum. Te Scherpenheuvel werd een uitgebreide Vlaamse koffieta fel gebruikt. Op de terugreis werd gestopt voor een dansje het een pilsje in Zandhaven. Hierna trok het Westdorpse gezelschap weer richting Ne derland. Schieting - Donderdag 18 augustus wordt weer een handboogschieting gehouden voor bejaarden in vereni gingsgebouw Concordia. De deelnemers kunnen zich vanaf één uur 's middags inschrij ven, waarna om half twee de eerste pijlen worden afgescho ten. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Het Hontenisser raadslid W. Gel derland vindt dat de contribu tie die leden van de muziek verenigingen betalen in het geheel niet in verhouding staat tot het bedrag dat de ge meente jaarlijks bijspijkert. Hij concludeerde dat naar aanleiding van het B en W- voorstel om de fanfare Vrij heid Eendracht uit Lams- waarde een subsidie te geven voor de aanschaf van nieuwe uniformen. Uit dat voorstel blijkt dat de leden momenteel 40 gulden per jaar betalen, terwijl de ge meente per lid jaarlijks nog eens 130 gulden bij betaalt. „Dat zou juist omgekeerd moeten zijn", meende Gelder land. „Als ik zie dat mijn kin deren bij de scouting twee gul den per week betalen en dat men maar 80 cent kwijt is voor de fanfare, waar ze in dure pakken rondlopen, dan zou die contributie best flink omhoog kunnen". „Die contributie wordt ieder I jaar verhoogd", wist J. Menu, „alleen niet drastisch, om zo veel mogelijk mensen in de ge legenheid te stellen een mu ziekopleiding te volgen". Daarbij komt volgens Menu nog dat de fanfareleden nog flink wat 'verborgen' kosten hebben, zoals vervoer naar op tredens, of de 'plicht' een paar pilsjes te nuttigen als bij zo'n optreden de muziekspullen in een café in bewaring worden gegeven. „En als je dat allemaal bij elkaar telt dan is het lidmaat schap van de muziek toch best duur".

de Stem | 1983 | | pagina 13