Axelse speelweek STRAATFESTIVAL IN VLISSINGEN Gymclub in Oostburg richt zich ook op volwassenen IJZENDIJKSE LANDBOUWER BOOS OP WATERSCHAP mk WOENSDAG 10 AUGUSTUS VAN ZEELAND „Problemen uitgepraat Nieuw bestuur De Burcht in Oostburg Plaatselijk nieuws St.-Jansteen IJzendijke Avondfïets- vierdaagse Vogelwaarde begonnen Inkorven van duiven voor wedvlucht uit Troyes Busvervoer Ouderendag Ter Schorre Westdorpe iVOËNSDAG 10 A( Sas van Gent politierapport markten Uitgaan in Zeeland NEDERLANDSE PROGRAMMA'S NEDERLAND 1 ilülöa ©XlSiMl T27 PAGINA ZEELAND 3 Van onze correspondent OOSTBURG - De turn/ gymvereniging Groot- Oostburg gaat zich ook richten op de volwasse nen. Enige tijd geleden had de vereniging een le denbestand van 75 kinde ren in de leeftijd van 4 tot en met 13 jaar. Vol gende week dinsdag is er een introductie-avond voor volwassenen vanaf 18 jaar. Het is mogelijk deel te ne men aan conditietraining of recreatiegymnastiek met toestelturnen en balspel of beide. „Een vereiste is wel dat men over een goede li chamelijke gezondheid be schikt", aldus de docent Pa trick Boussen. Deze introductie-avond begint om negen uur in de voormalige openbare lagere school te Oostburg. De kos ten voor deze avond zijn 1,- terwijl voor de volgende les sen 1,50 per keer moet wor den voldaan. Door de enor me toeloop is het program ma van deze Oostburgse vereniging gewijzigd. Maandag 14 augustus van 15.45 tot 16.45 uur, 4 tot 6 jaar, 16.45 tot 17.45 uur, 6 tot 9 jaar; vrijdag 19 augustus, van 19.00 tot ^0.00 uur, 10 tot 12 jaar en ouder gymnas- tiekgroep, 20.00 tot 21.00 uur 7 tot 12 jaar turngroep vanaf 21.00 uur en eventueel groep volwassenen. Woensdag 24 augustus 14.30 tot 15.30 uur 10 tot 12 jaar en ouder. In lichtingen zijn te verkrijgen bij P. Boussen, Noordwal 37 te Oostburg, telefoon 01170- 3936. „T immermansweg is levensgevaarlijk" Van onze correspondent IJZENDIJKE - De IJzendijkse landbouwer W. van de Vijver is zeer teleurgesteld in het be stuur van het waterschap Het Vrije Van Sluis te Oostburg. De oorzaak hiervan is, dat het bestuur geen krediet beschikbaar wilde stellen voor de verbetering van de Timmermansweg gelegen in de Clarapolder te IJzen- dijke. Volgens Van de Vijver en WN (Veilig Verkeer Nederland) is deze weg levensgevaarlijk. L Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De problemen bij de stichting bejaardenzorg West-Zeeuwsch-Vlaanderen, die het Oostburgse bejaarden centrum De Burcht beheert, lijken uit de wereld. Gister avond werd een nieuw bestuur gevormd, waarvan de heer J. van den Berg uit Oostburg voorzitter werd. Hij volgt in die functie mr. H. de Mul op. Van het oude bestuur wer den vijf leden herbenoemd. Nieuw zijn zuster G. de Jong uit Zuidzande en de heer C. Rops uit Oostburg. Ook ge meentelijk vertegenwoordiger K. Malcorps behoudt zijn be stuurszetel. Om zijn persoon ontstond het conflict tussen de gemeen te Oostburg en het bestuur. Malcorps werd enkele keren niet uitgenodigd voor een be stuursvergadering. Volgens de nieuwe voorzitter zijn de pro blemen nu goed uitgepraat en begint men met een schone lei. Oud papier - Wegens vakantie haalt de jeugdafdeling van de voetbalvereniging Steen za terdag 13 augustus geen oud papier op. De eerste keer is nu de tweede zaterdag in septem ber. Tijdens de algemene verga dering van het waterschap vo rige week donderdag werd ook negatief besloten over krediet verlening voor de benodigde werkzaamheden. Van de Vijver wil het hier echter niet bij laten zitten, want in de volgende vergade ring dient hij opnieuw een voorstel in. Sinds november 1980 voert Van de Vijver al uitvoerig correspondentie met het waterschap over deze zaak. Hij stelde toen voor om de Timmermansweg, een kas- seienweg, te asfalteren, omdat zijn beide kinderen dagelijks over deze weg naar school moeten. Het dagelijks bestuur van het waterschap voelde echter niets voor dit plan, want het zou veel te duur wor den. Daarna werd door Van de Vijver een handtekeningactie op touw gezet. „Nog afgezien van het feit, dat van de zijde van de pro vincie toestemming zou wor den verkregen, zouden de kos ten 100.000 tot 150.000 gulden bedragen", aldus het water schap in een brief. „Wij achten het niet verantwoord hiervoor Van onze correspondent VOGELWAARDE - De orga nisatoren van avondfietsvier- daagse in Vogelwaarde had den in hun rondschrijven de deelnemers prima fietsweer beloofd. En gelijk kregen ze, de Toerclub en het feestcomi té, die opnieuw weer zorgden voor een uitstekende organi satie. Onder een stralend zonnetje met weliswaar een licht bries je gingen zo'n 250 deelnemers van start bij café 't Karrewiel te Vogelwaarde. De mensen die kozen voor 15 kilometer werden richting Cambronpolder gevoerd, ter wijl de deelnemers aan de 25 kilometer door het natuur schoon achter Zaamslag wer den geleid. Elke avond wordt er gestart bij café 't Karrewiel waarna men met een routebeschrij ving op pad kan gaan. Vrij dagavond is er om 21.00 uur nog een sluitingsbal in de zaal van café 't Karrewiel. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - Postduiven- houders in de kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen die willen deelnemen aan de na tionale wedvlucht vanuit Troyes die zaterdag 13 augus tus wordt gehouden, kunnen hun duiven daarvoor inkorven in Terneuzen. Postduivenver eniging De Eendracht geeft daartoe gelegenheid, donder dagavond vanaf half zeven in café 't Keldertje aan de Baan- dijk. een krediet bij de algemene vergadering aan te vragen. Vooral niet omdat er dan nog sprake is van een lapmiddel". In maart van dit jaar werd de VVN ingeschakeld. „De al gemene toestand van de Tim mermansweg is uiterst slecht", schrijft consulent F. Bal in een brief aan het waterschap. „Af gezien van de financiën zou het wenselijk zijn de toestand van het wegdek te verbete ren". Van de Vijver schakelde daarna ook B en W van de ge meente Oostburg in en de CSM (Centrale Suiker Maatschap pij) te Sas van Gent. De laatst genoemde klopte ook aan bij het waterschap, maar ook zon der resultaat. Lapmiddel Van de Vijver wordt nog boos als hij aan de vergade ring van afgelopen donderdag terugdenkt. Het voorstel werd met 10 tegen 52 verworpen. „Naast veiligheidsproblemen is er ook nog tijdverlies en verhoogde slijtage aan het materieel, allemaal door de slechte toestand van deze weg", zegt hij fel. „Na de oor log is er vrijwel geen onder houd meer aan deze weg ge daan. Wij betalen toch ook polderlasten. Op een andere weg in de buurt is ook zo'n lapmiddel aangebracht. Die weg is nog steeds goed". Niet alleen Van de Vijver wil verbetering van de Tim mermansweg, die de Pyrami- de met de Vrije Dijk verbindt. Ook andere boeren uit het dis trict IJzendijke willen dat er asfalt op de weg komt. Van de Vijver zal bij de eerstkomende algemene vergadering op nieuw een voorstel indienen. „We hopen, dat het bestuur te gen die tijd een stuk menselij ker over deze situatie denkt", aldus de heer Van de Vijver. Van onze correspondent TERNEUZEN - Als de voorte kenen niet bedriegen wordt de Ouderendag Groot-Terneuzen een succes. Reeds velen heb ben zich voor deze dag, die morgen op een terrein bij ver pleeghuis Ter Schorre in Ter- neuzen wordt gehouden, aan gemeld. Om alle misverstanden ut de weg te ruimen wordt er de nadruk op gelegd dat deze middag en avond eveneens kan worden bijgewoond door ouderen uit bijvoorbeeld Sas van Gent, Philippine, West- dorpe en Axel. Ook kinderen van de bezoekers zijn 's mid dags welkom, daarvoor zijn aparte toegangskaarten be schikbaar. Aan deze Ouderendag, die wordt gehouden in het kader van het tweede lustrum van het verpleeghuis, wordt even eens medewerking verleend door de stichting Welzijn voor Ouderen te Terneuzen. Deze zorgt als dit gewenst is, voor het vervoer naar Ter Schorre. Er zullen bussen rijden uit de plaatsen Biervliet, Hoek en Zaamslag en ook zal er vanuit de kern Terneuzen een pen deldienst worden gehouden. Wie van de bussen gebruik wil maken kan zich daarvoor aanmelden bij de plaatselijke afdelingen van het bejaarden- werk, waar ook deelnemers kaarten te koop zijn. Omtrent het uur van vertrek worden dan gegevens verstrekt. In Axel kon de lagere schooljeugd deelnemen aan fietser osswedstrij den. Van onze correspondenten AXEL - De eerste dag van de Axelse speelweek werd goed door de kinderen be zocht. Ondanks het warme weer was er voor de ver schillende activiteiten volop belangstelling. 's Morgens bezochten zo'n veertig kleuters de knutsel- morgen in Axel, terwijl de lagere schooljeugd ook kwam kleien en verven. Aan de fietscrosswedstrijden op het onlangs geopende fiets- crossterrein werd door vijf tig kinderen deelgenomen. De winnaars in de verschil lende leeftijdscategorieën waren: 5 jaar: T. van Dobbe laar; 6 jaar: Stefan Vossen; 7 jaar: Bianca de Blaay; 8 jaar: Co Wisse; 9 jaar: Je roen Smit; 10 jaar: Daniël Dobbelaar; 11 jaar: Richard Maas; 12 jaar en ouder Paul van Britsom. 's Avonds werd er in De Halle een schaaksimultaan gespeeld. De heer H. Des tombes van schaakclub S. Landau uit Axel kreeg slechts een gering aantal deelnemers tegenover zich. In Koewacht kon de jeugd, evenals in Axel zich uitge breid bezig houden met knutselen, 's Middags was er in Zuiddorpe een filmvoor stelling voor de jeugd, ter wijl er 's avonds een fiets cross was voor alle leeftij den. De jeugd in Overslag kon zich bezighouden met Oudhollandse spelletjes. Morgen is er in Axel on der andere huttenbouw om 10 uur, een indianenmiddag om 14 uur, in Zuiddorpe een spelcircus om 14 uur en in Koewacht een filmmiddag om 14 uur in De Vlaschaard. Voor de jeugd van Overslag is er een creatieve middag in jeugdclub Snoopy om 13.30 uur. Terneuzen De toeloop naar de ver schillende evenementen van» de speelweek in de kern Terneuzen is nog steeds be vredigend. Ook gisteren konden de kinderen weer deelnemen aan verschillen de activiteiten. Deze beston den uit handenarbeid voor de Komponistenbuurt en omgeving. In de buurt Zel- denrust stond sport en spel op het programma en dat blijkt ook nog altijd een ge liefde bezigheid te zijn voor de jeugd. Vermeldenswaard is ook dat de tienershows, onlangs geopend in het buurthuis De Sluis en die tijdens de va kanties geopend is, zich vrij wel dagelijks mag verheu gen in een redelijk aantal bezoekers. Hoek In Hoek ging men gisteren ijverig verder met het af bouwen van een hutdorp. Hier kreeg men verder be zoek van leden van de Ter- neuzense jeugdbrandweer die daar een demonstratie - FOTO DE STEM/COR J DE BOER verzorgde. Wie de hele daj» bleef en geen zin had om brood van huis mee te ne men, kon dit zelf bakken in het buurthuis. De bedoeling is dat het dorp in de loop van vandaag gereed zal zijn. Daarna gaat men over tot het kiezen van een gemeen teraad die in het dorp de scepter gaat zwaaien in de nog resterende dagen tijdens de vakantieweek. Zaamslag Ook in Zaamslag heerste er nabij Klup-uus gisteren een drukte van jewelste. Daar bouwde men ondanks het warme weer nog ijverig aan de hutten. Verder werd er kleding gemaakt voor de vanmorgen te houden la- waai-optocht door het dorp en werden verder de daarbij te gebruiken optochtspullen in elkaar gefrutseld. Van onze correspondent VLISSINGEN - Vanaf vandaag tot en met zater dag 13 augustus wordt in Vlissingen een straatfes tival gehouden. De meeste evenementen zijn op het festivalterrein aan de Commandoweg, gelegen na bij de scheepswerf De Schelde. Bij ongunstig weer gaan de voorstellingen gewoon door in een tent op het terrein die ruim 2000 bezoekers kan bergen. Behalve het openingsconcert, vanavond om acht uur, door Osibisa en The swinging Laurels uit Engeland en de concerten met muziekmachines; zijn alle evenementen gratis. De organi satoren hebben een programma weten samen te stellen dat voor elk wat wils biedt'. Naast popmuziek, is er muziektheater, dans, poppentheater, humor, clownerie en complete circusvoorstellin gen. Dat humor en clownerie (soms zeer absurd) een belangrijk aandeel aan dit straatfestival hebben, moge blij ken uit het grote aantal groepen dat onlangs naam maakte op het Festival of Fools in Amsterdam gehouden. Dat zijn onder meer Pigeon Dorp, de Argentijnse clown Leonardo, de Engelse danser, mime- en toneelspeler Paul Clark, La Fanfafonie uit Canada, het Bel gische Cirque du Trottoir en het Zeeuwse Flup en Ju. Verder is er amateurstraattoneel, een kunstnijverheidsmarkt, tentoon stellingen, workshops en concerten van en met de muziekmachi- nes van het drietal Blum, Riches en Pfrengle uit Berlijn. Bolcub - Bolclub Molenzicht, die zaterdag 27 augustus het nieuwe clubhuis in gebruik neemt, heeft voor de komende maanden een vol programma. Dit luidt als volgt: 27 augus tus: openingsbolling, aanvang 13.30 uur; 3 september: IJzen- dijke-Waterland-Oudeman, aanvang 19.00 uur; 24 septem ber: clubbolling, 13.30 uur; 29 oktober: clubbolling, 13.30 uur; 2 december: Sinterklaasbol- ling, 18.30 uur; 23 december: kerstbolling, 18.30 uur. Behal ve de openingsbolling zijn al deze bollingen alleen toegan kelijk voor leden. Vossenjacht - In het kader van het zomerspelenprogramma houdt de het SKW Philippjne Sas van Gent en Westdorpe donderdag 11 augustus een vossenjacht in Sas van Gent Een aantal mensen loopt dje middag als vossen verkleed rond. De deelnemers aan het spel moeten deze vossen 20 snel mogelijk opsporen. 2ij zijn daardoor in groepjes ven deeld en vertrekken, bijgstaaj door enkele leiders en leidster om half twee vanaf De I laer te Sas van Gent. De sen zulleh allemaal een 1 dragen, waaruit de groepjes een woord moeten vormen. De groep die zich het eerst meld; met het juiste woord, is win. naar. Ballonnenwedstrijd - Ter sluiting van de zomeractivitej. ten is er zaterdag 13 august^ een ballonnenwedstrijd 0p 13.30 uur. De samenkomst aan De Roselaer. De ki hiervoor zijn 1,-. Strip] kaarthouders betalen gt kosten. Alle deelnemers krij. gen dan één ballon. Iedere ex- tra ballon kost 1,-. Er ziji prijzen voor de ballonnen d het verst komen. De uitsl; wordt in de herfstvakantie kend gemaakt. Voor het van de ballonnenwedstrijd de prijsuitreiking van de ri eerder in het zomerprog ma gehouden activiteiten. -• J- Osibisa is vanavond te zien en te horen op het openingsconcert. - FOTOARCHIEF DE STEM OOSTBURG In de Brouwe-I rijstraat hebben twee jongelui op een bromfiets getracht hetL handtasje van mevrouw P. ujl Hoofdplaat te bemachtigen! Zij wandelde in de Brouwerij-f straat. AARDENBURG - Nabij sportvelden is de heer B. uj|| Waarschot in België aange-l houden. B. werd aangehouden vanwege schennis van bare eerbaarheid. TERNEUZEN - Op verdenl king van enkele inbraken! heeft de Terneuzense politie! vrijdag 5 augustus de 22-jaii-f ge S. W. uit Terneuzen gear-l resteerd. Na enkele verhoren! bekende de man tenslotte! schuldig te zijn aan twee vori-f ge week gepleegde inbraken! Dat was in een woning van iel familie K. aan de Nassau-I straat en in garage Rida aar! de Mr. Haarmanweg. De marl werd na bekentenis op vrije| voeten gesteld. TERNEUZEN - Bij e tale botsing met een p auto werd gistermorgen del bromfietser C. K. uit Terneu-| zen zo ernstig gewond dat tl per ambulance moest worden! overgebracht naar het bethziekenhuis te Sluiskil. Kl brak bij het ongeval zijn lin-f kerbovenbeen op. Het ongeluk! gebeurde op het Beethoventoll waar in een bocht van de n;T weg de bromfietser mogelijil wat teveel naar links stuurdsl Op dat moment naderde ui| tegenovergestelde richting e auto, bestuurd door J. P. ui® Terneuzen, die juist een parkeerd staand voertuig pas-I seerde. Bij de botsing werden! beide voertuigen beschadigd, f AMSTERDAM - In Bintje 3! 50mm kwamen 7 contracten ti stand voor levering april tegt ƒ46,40 tot ƒ46,50 per 100 kg. Del stemming was kalm. Voor Bintje I 50mm werden 35 contracten op-1 gemaakt voor levering novembaj bij een prijs van 74,p0 tot 75.fi1 per 100 kg, en 1231 contractei* I voor levering april tegen IP I tot ƒ95,50. De stemming wa$| prijshouden voor november enl gemakkelijker na vast voor| april. AXEL Streekmuseum „Het Land Axel" - P. Brakman expose olieverfschilderijen. Geop.: *1 t.m. zat. 13.30-17.00 uur. W| ook van 19-21 uur (t/m 13 augJ- BRESKENS Galerie Raiffeissen (DotP»' straat) - Michael Franke expOjl seert olieverfschilderijen Zeeuwsch-Vlaanderen (vooWl Breskens). Geop. woe. zat. zond. 14-17 u. (t.m. 21 aug.) GOES Grandtheater - 20 u. 48 Hours. - HULST Huister Streekmuseum - f® Taelman uit Hulst expos®' „Hulst en omstreken in ansl?l ten en prenten". Geop. ma- zat. 14-17 u. (t.m. 10 sept.). Koa«l van Engeland- 20 u. Porky's u.' I j20 u. Super sterren in 3 D., 1M SLUIS Stadhuis (Raadskelder) - Delvaux uit Westdorpe £Xrl seert pastels en tekeningen. Cf op. dag. 12-19 uur. (t.m. 12 aug) VLISSINGEN L Alhambra I - 14, 19 en 2»-* ..I Octopussy, a.l. Alhambra 2-| 19 en 21.30 u. Dark crystal, l Galerie Marquis, Nieuwe"»» 15- Expositie van werken Armi'n Mehling. Geop. woe. za. 13.30-17.30 u. zo. 14-17 u. IJZENDIJKE Streekmuseum l" M -Zeeuwsch-Vlaanderen- Z<1 (.l rexpositie van bodebussen kantklossen. Geop. werkd. ,1 en 13.30-17 u. zat. en zond. V u. (tot 15 aug.). J. PlatteeuW poseert oude radio's en hun derdelen, alsmede nv zendapparatuur. Geop.: ma, .1 vrij. 10-12 en 13.30-17.00 u.Za» zond. 14-17 u. (t.m. 18 dec.). 1 Anthony Perkins: Acte 20.28 Middeltown Als sluitstuk van het zom programma zendt de VPl de komende drie weken i documentaires uit van Amerikaanse filmer Pe Davis, die de gemeenscha Pelijke titel 'Middletov hebben gekregen. In dl documentaires geeft Da een beeld van het leven v gewone mensen in het An rikaanse stadje Muncie (i diana). Onder de titel M deltown maakten in de jai twintig twee sociologen studie over het leven Muncie, dat beschou wordt als hét voorbeeld v een gemiddeld Amerikaa stadje. Voorafgaande a het eerste deel 'Seventei heeft Thijs Ockersen een i terview met producer Pel Davis en professor Warr van der Hill, hoogleraar de geschiedenis aan de ui versiteit van Muncie. 20.55 Seventeen Voor de eindexamenleerli gen van de Southside Hi school in Muncie is 1 spannende laatste jaar aa gebroken. Er heerst e broeierige, onrustige sfe Mwel in de klas als bij Peter Davis, de make n Seventeenword letown"ieWd iU "Midd - FOTOVPRC

de Stem | 1983 | | pagina 14