Hout Zege van Lelliaert in Sint-Jansteen Havenwedstrijd ruitertop Van den Hout in de kwartfinales SLUISKIL NA RUST LANGS MOE AZYY Aflopende zaak in Duitslandin Nederland een succes Oogsttoernooi Schoondijke Tiende plaats Piet Vonck Prestatieloop sport in't kort rady leidt Vinst jeugd door Ted van Leeuwen sport in 't kort PAGINA SPORT 2 Dode in voetbal NK schaken Giles naar Excelsior I kenszand. Onderdak i 5 AUGUSTUS 1983 m Australiër Wayne Grady eft met het totaal van 65 sla- n de leiding genomen op de rste dag van het toernooi om it Internationale Open Golf- impioenschap van Nederland Zandvoort. Hij evenaarde et deze score het baanrecord de „Kennemer". De Zuid- rikaan Sid Brews in 1935 en Spaanse top golfer Severiano alesteros in 1976 gingen hem tor. e stand in het toernooi om et Internationaal Open Kam- ioenschap Golf in Zandvoort i de eerste ronde: 1. Wayne rady (Aus), 65 slagen (baan- cord) 2. Ken Brown (Gbr), Henn Ralph (Gbr), 66 4. Mar lt Poxon (Gbr), Howard Clark Gbr), Vaughan Somers (Aus), 7 7. Tommy Horton (Gbr), 'aul Way (Gbr), David Wil- ams (Gbr), Steve Cipa (Gbr), 'anuel Garcia (Spa), 68 12. Jo- •-Maria Canizares (Spa), Mi- tael King, Renato Campag- oli (Ita), John Woof (Gbr), rian Barnes (Sch), 69. et Nederlands waterpoloteam an nog vijfde worden in het wereldkampioenschap voor de :ugd, dat in Barcelona wordt ehouden. Nederland versloeg onderdag Canada met 19-9. >oor dat resultaat kwam Ne erland stevig op de eerste laats in de troostronde te laan. HANS MOENS en COR VER- VAET reden zich in de prijzen in Sinaai-Waas. Moens reed als twaalfde onder het span- dooek door en Vervaet als zes tiende. Dit in een veld van 34 vertrekkers. De bloemen gin gen naar de Belg Martin Geurs. CARLO STEEL reed in het Belgische Ertvelde naar een vierde plaats. Dit in een veld van 95 deelnemers, van wie de Belg Abel Holvoet de snelste was. De Amerikaanse tennisser Eric Korita, een 20-jarige amateur, heeft in de eerste ronde van het internationale toernooi in Columbus (Vst) naam gemaakt. Hij versloeg zijn als tweede geplaatste landgenoot Johan Kriek in twee sets, 6-3, 7-6. Korita, die met zijn keiharde opslagen (hij heeft al eens een snelheid laten opmeten van 208 km/ uur) dit seizoen al vaker hoog gekwalificeerde spelers in verlegenheid bracht, testte dit wapen dinsdag met succes op Kriek. Van onze sportmedewerker SCHOONDIJKE - Het tradi tionele Oogsttoernooi van de voetbalvereniging Schoondij ke krijgt ook dit jaar een ijzers terke bezetting. Het achttal teams dat zondag 14 augustus op het fraaie sport complex aan de Molenkreek in actie komt, bestaat uit Jong Ambon (winnaar van de vori ge editie), Sluiskil, Aarden burg, Zeeland Sport, Sluis, Philippine, Graauw en het or ganiserende Schoondijke. Deze teams zullen in een tweetal poules een halve com petitie afwerken, waarna er kruisfinales volgen om de eer ste vier plaatsen vast te leg gen. In de A-poule treden aan Jong Ambon, Aardenburg, Sluis en Graauw, terwijl de overige vier teams de B-poule bevolken. Tijdens dit Oogsttoernooi („ik weet echt niet de hoeveel ste editie het is", stelt voorzit ter Henk Everts) zal ook de Westzeeuwschvlaamse penal tybokaal vor C-junioren wor den afgewerkt. Men wil dit evenement, waaraan men vo rig jaar in het kader van het 50-jarig bestaan begon, laten voortbesstaan. Ook dit jaar zullen drie C-junioren van el ke Westzeeuwschvlaamse ver eniging strijd leveren. Tijdens de voorronden zullen de doel mannen van de teams die aan het oogsttoernooi deelnemen, onder de lat staan. Voor de fi nale is men erin geslaagd nie mand minder dan Leen Barth van Cercle Brugge aan te trekken. De beste vijf uit de voorronden zullen rond half vier de betrouwbaarheid van Leen Barth mogen testen. VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1983 ons thuis, in Kruisland, altijd gewoon ge weest. Zo was het voor mij niet eenvoudig om het boerenbedrijf, waar ik vroeger woonde, te ruilen voor een flat. Twee jaar heb ik het in Terneuzen uitgehouden. Daarna ben ik weer buiten gaan wonen en een paard gaan houden. Een paard dat lekker in de wei bij het huis kan lopen, want dat vind ik nodig. Trouwens, als je het ergens anders onder moet brengen, is het financieel moeilijk op te brengen". Eén verschil tussen Brabant en Zeeland in het paardesportgebeuren is Loos wel opgevallen. „In Brabant is de paardesport meer gericht op het springen en minder op de dressuur. Hier is het net andersom, mo gelijk een gevolg van wie er met de paar den omgaat. In Zeeland zijn het in meer derheid amazones en die verkiezen moge lijk eerder de dressuurkant", stelt Loos, die tevens opmerkt dat dressuur dagelijks te doen is en springen twee tot drie keer per week. „Een paard kan elke dag sprin gen niet hebben. Trouwens, het plezier gaat dan eveneens verloren. Een afwisse ling tussen beide disciplines is, dacht ik, de goede oplossing". Dat er te weinig goede springpaarden in Zeeland zijn om mee te dingen naar de topplaatsen in de zwaarste klasse gelooft Loos niet. „Ik zie veel paarden met goede capaciteiten. Dat er desondanks niet veel gesprongen wordt, is dacht ik een kwestie van motivatie en instructie. Heeft een in structeur of instructrice zelf goed ge sprongen, dan heb je kans dat de balans doorslaat naar de springkant. Overal kun je dat waarnemen". Ondanks het feit, dat Loos zich in het Zeeuwse paardesportwereldje een vete raan voelt, is hij niet plan te stoppen. „An ton Ebben is tenslotte al 55 en ik nog maar 33. Daarbij beleef ik veel plezier aan mijn sport, zodat ik er voorlopig nog niet buiten kan", aldus Loos, die de Zeeuwse titel bij Je wielerploeg van Jan van ïrp, die einde van het seizoen vordt opgeheven, wordt in ijn geheel overgenomen door lo van Aarle Auto's. Piet van Ier Kruys wordt ploegleider. Tijdens een voetbalwedstrijd .ussen Boca Juniors en Racing \vellanada in Buenos Aires werd een toeschouwers gedood »n verloor een andere een oog toen twee supportersgroepen ükaar met fakkels bestookten. Van onze sportredactie DIEREN - Slechts twaalf schakers kwamen ongeschon den door de eerste twee ron den van het open Nederlands schaakkampioenschap in Die ren. Favoriet Hans Kuijf brak zijn partij tegen Van der Plas- »che af. Kuijf stond er slecht voor in de afgebroken stelling. De belangrijkste uitslagen zijn: Afgebroken partijen eerste ronde: Noomen - Boersma 0,5-0,5. Caes- sens - Peek 1-0. Voormans - Rog geveen 0-1. Tweede ronde: Van der Plassche - H. Kuijf afgebroken. Timmermans - Grooten 0-1. Lont - Carlier 0-1. Van Lanen - Hoekse- ma 0,5-0,5. Peelen - Koehler (Wdl) afgebroken. Simon (Wdl) - Caes- sens afgebroken. Timmerman Leer 0,5-0,5. Budde (Wdl) - Hen driks 1-0. Belle - Noomen 1-U- Drent - Voor mans 0-1. Roggeveen - Piket 1-0. Na twee ronden staan Roggeveen, De Ruyter, Willemsen, Carlier, Kremer, Budde, Riel^en?' Fritz, Clarenburg, Van der Ti*uk en Van Kooten met twee punten aan de leiding. Van onze sportredactie ROTTERDAM - Paul Giles te kent vrijdag een contract voo twee jaar bij Excelsior. De 4t>- jarige Giles kwam uit voo Cardiff City. Giles, een aanvallende mi"* denvelder, kwam donderdag tot overeenstemming met Rotterdamse eredivisieciu Van onze sportmedewerker ISAS VAN GENT - Het vriend- ■schappelijk voetbal begint Imndjesmaat op gang te ko la™ In Zeeuwsch-Vlaande- a was nog niet gespeeld. De ■eerste wedstrijd die werd af- li'-vverkt, was die tussen Sluis- IHlen AZW (3-1) op de DOW- llerreinen, omdat de gemeente lixel de velden nog niet vrij (heeft gegeven. Daarom ook kon de geplan- I®wedstrijd tussen Axel 1 en |Axel A-junioren geen door- vinden. In Zoutelande l'rad Meeuwen aan tegen ere- lïvisieclub Willem II. Lang luist Meeuwen knap stand te 1'ouden, maar zag het klasse- (verschil toch nog uitgedrukt 1 reien in een 0-9 nederlaag. I SLUISKIL - AZW 3-1: ■'«oral voor rust een beter IJZVV, dat het grootste ge- itelte van die helft domineer- Al na tien minuten kwam IffiVV via Jan van Drongelen ih 0-1. Nog voor rust scoorde Iccter Zwart de gelijkmaker. I 5 de pauze zakte AZW verder weg en werd de indruk gewekt alsof die ploeg teveel gegeven had in de eerste helft. Sluiskil werd sterker en gevaarlijker. Na een half uur scoorde Paul van de Hooft 2-1 en kort daarna bepaalde Jos van Mieghem de eindstand op 3-1. MEEUWEN - WILLEM II 0-9: Meeuwen heeft lang knap tegenstand kunnen bieden voor zo'n elfhonderd bezoe kers. Nadat Wanny van Gils na twintig minuten Willem II de juiste weg wees door te sco ren, duurde het toch tot zes minuten voor rust, voordat er verandering kwam in die stand. Toen scoorden in de laatste zes minuten Bert Gooossens, Ton Soffers en op nieuw Wanny van Gils en zij bepaalden de ruststand op 0-4. Na de hervatting liep een ge makkelijker spelend Willem II, dat al een fikse voorberei ding achter de rug heeft, naar 0-9 uit door goals van: eigen doelpunt Ton Francke, Joop Oostdam, Wanny van Gils, Toon Nelemans en Frans Brunster. Excelsior-voorzitter Jaap Bontenbal is naar Cardiff S reisd om de onderhandeling af te ronden. om de mening van de kandid ilgens totaal geen rekening m FIDE niet ter meerdere gl rs kunnen niet zomaar terzij om hardnekkige bedelaars 1) heeft de hoop overigens »s „russische schaakgrootmees yslov nog zullen opdagen aris Lim Kok Ann verklaart een correspondent van het Pe tot één uur voor de eerste p te melden. „We hebben van ren ontvangen", aldus L1"1. atie van de Sowjet-Unie heb tweekampen vernomen. komen opdagen". Van onze sportmedewerker AXEL - Als er één ruiter snel is doorge stoten in het Zeeuwse paardesportwereld je, dan is het wel de ex-Brabander en te genwoordig in Axel wonende Nout Loos. Begon hij in 1976 in de laagste klas bij de beginners, momenteel dingt hij met zijn Paard Rosalinde mee in de strijd om de reeuwse titel in de hoogste klas, de Z-ca- tegorie. Een titelstrijd over in totaal drie wed strijden, waarvan het tweede gevecht 13 sugutus in Axel op het terrrein van de Ruitersportvereniging Axel wordt gehou den. Voor Nout Loos een thuiswedstrijd. Desondanks rekent hij zichzelf niet bij de kanshebbers. „Ik ben een outsider, die een goede dag nodig heeft om als beste voor de uag te kunnen komen", laat Loos weten. Dat de Axelaar zijn kansen op een titel jjtPt zo hoog aanslaat, is niet zo verwon derlijk als men weet dat hij nog maar sinds een maand tot de Zeeuwse toppers behoort. „De titelstrijd komt voor mij te yroeg. Ik heb wel een goed paard, dat is belangrijk, want mijn prestatie is maar middelmatig. Om dat te verbeteren heb ik ®ede instructeurs. Van Piet Kielman heb veel geleerd en nu die in onze vereni- ®ig goed samenwerkt met Bram Cam- b'w gaat het eigenlijk nog beter. Daar naast heeft Annemiek Picavet me de laat- te weken veel geleerd. Noodzakelijk, om dat naar mijn smaak paardesport een kwestie van goede begeleiding en instruc ts. Hetzelfde geldt voor het springen. Je kan nu eenmaal niet goed springen zonder bessuur. Dressuur is het paard gehoor- aamheid en lenigheid bijbrengen. Voor net - - - g :h springen een noodzaak", laat de door le rs Paardevirus aangetaste Loos -weten, sf j Vlrus dat goedaardig is en hem al nds zijn vierde jaar als het ware met de Paplepel is ingegeven. D°"s: „Het met paarden omgaan, is bij Voetbaltoernooien een magneet ROTTERDAM - Ofschoon de competitie pas op 21 augustus begint, is de voetbalkoorts in Nederland al hoog opgelopen. In drie steden wordt vandaag begonnen met een groot toernooi, dat naar oude traditie op zondag afgesloten wordt. Van ome sportmedewerker I ST. JANSTEEN - Patrick Lelliaert schreef de trimkoers van I st. Jansteen op zijn naam. Lelliaert versloeg in de eindspurt zijn medekoplopers. Ook bij de C-trimmers was er een Bel- I gische overwinning te noteren. I De organisatie van de trimkoers in St. Jansteen kon tevre- I den zijn. Bij de A-trimmers gingen niet minder dan 51 ren- I ners van start. Lelliaert, Geers, Frans Dubbeldam, Piet Hoondert en Ceriel Hoefnagels, het élite-gezelschap uit de trimmersrijen, gingen aan de haal en bleven buiten schot. In de eindspurt toonde Lelliaert zich de snelste. Frans Dubbel- dam werd tweede en André Geers derde. Bij de C-trimmers kwamen niet minder dan 64 vertrek- I kers aan de start. De Belgen overheersten weer eens. De Cock mocht alleen voorop blijven. De uitslagen: I A-trimmers: 1. P. Lelliaert, Maldegem; 2. F. Dubbeldam, I sluiskil; 3. A. Geers, Ossendrecht; 4. P. Hoondert, Heinkens- I zand; 5. C. Hoefnagels, Clinge; 6. F. Franse, Middelburg; 7. R. Boers, Ossendrecht; 8. M. Dallinga, Sluiskil; 9. C. van de Cor- I put, Hoogerheide; 10. T. Wullems, Heikant; 11. T. de Krijger, I Sluiskil; 12. G. van Mackelberghe, Brugge; 13. D. van Zanten, I Goes; 14. Jan Dubbeldam, Terneuzen; 15. Jan Moes, Terneu- I zen. C-trimmers: 1. M. de Cock (B); 2. C. de Clerk (B); 3. J. Derks, I Oude Tonge; 4. A. Leenhouts, Cadzand; 5. M. de Clerk (B); 6. I F. Willems, Zundert; 7. R. Trevisan, Sluiskil; 8. L. Laureys I (B); 9. E. de Schrijver, Lamswaarde; 10. L. Boonman, Hein- Vriendschappelijk voetbal mag per definitie niet het spanningsveld van een compe titie-wedstrijd halen, de toe schouwers staan nochthans in de rij om een toegangskaart te bemachtigen. Dit weekeinde wordt er gespeeld in Rotter dam, Utrecht en Alkmaar. AZ '67 contracteerde via or ganisator Ampie Verkaart de Duitse topper Werder Bremen, Genua en FC Volendam. In Utrecht betreden naast de thuisclub, Nottingham Forest, Lokeren en het Roemeens Olympisch elftal de piste. De grote publiekstrekker is ech ter het Rotterdam/AD-toer- nooi, dat in Johan Cruijff een magneet van allure bezit. De woedende reacties die de komst van de geboren Ajacied naar de Maasstad aanvanke lijk opriep, zijn allang ver stomd. Het ziet er naar uit, dat het toernooi voor het eerst in zijn zesjarige geschiedenis het Amsterdam 700-toernooi, dat een weekeinde later gespeeld wordt, in toeschouwers-aantal zal overtreffen. Juichend wordt er vanuit Rotterdam gemeld, dat er reeds 80.000 kaarten verkocht zijn en dat de magische grens van 100.000 toeschouwers mo gelijk overschreden zal wor den. In elk geval wordt er in Rotterdam een record gebro ken, want het hoogste aantal toeschouwers dateert uit 1979, toen 66.000 mensen de poorten passeerden. Daarvoor is natuurlijk niet alleen de aanwezigheid van Johan Cruijff verantwoorde lijk. Afgezien van Feyenoord verschijnen er louter lands kampioenen in de ring: Euro pa Cup-houder HSV, Liver pool en Standard Luik. Feyen- Van ome atletiekmedewerker TERNEUZEN - Tijdens een internationale 5 kilometerloop op bet circuit van Zandvoaort wist Piet Vonck op een tiende plaats beslag te leggen. De wedstrijd werd gewonnen door Klaas Lok van Phoenix Utrecht in 14.23.53. Vonck had in dit gezelschap, met onder meer Gerard Nij- boer, nog dichter kunnen ein digen als hij de durf had ge had met de kop in de beginfase van de wedstrijd mee te gaan. „Ik durfde niet op een bepaald moment, bang dat ik in elkaar zou klappen. Toen ze het gat gemaakt hadden, ging het te hard om alleen terug te ko men", verklaarde hij na af loop. Van onze zwemmedewerker IBRESKENS - In het kader van de Visserijfeesten van Breskens zal zaterdagmiddag de traditionele Havenwed- strijd, een zwemwedstrijd I over een afstand van bijna 1 1800 meter worden gehouden. Een kleine 60 deelnemers zul- I len deze wedstrijd in verschil- I lende categorieën trachten tot een goede einde te brengen. De Bruinvis-meisjes zullen Iweer een grote rol spelen. Ja- 1 nine Goethals en de zusjes Els I en Nicole van Haelst zullen er- I op het onderdeel vrije slag een spannende wedstrijd van ma- I sen. Janine Goethals is hierbij licht favoriet voor de zege. Bij de heren zullen weinig Zeeuwsch-Vlamingen voor de overwinning strijden. Het zal hier gaan tussen Rob Geer vliet uit Middelburg en Arco Wagenvoort uit Goes. Een kleine kans is er weggelegd voor de plaatselijke favoriet Tonnie Vinke, die vooral de stromingen in de haven goed kent. Op het onderdeel schoolslag is Sandra Verdonck uit IJzen- dijke huizenhoog favoriet. Bij de heren zal waarschijnlijk niemand in staat zijn om Wim den Engelsman uit Axel van de zege af te houden. De schoolslag-zwemmers zullen starten om 12.00 uur en de vrije slag-zwemmers zodra de schoolslag-zwemmers zijn aangekomen. oord zal de winst, die op zijn minst 600.000 gulden zal be dragen, in eigen zak kunnen steken. Of beter in de eigen exploitatie, want het tekort van de verlopen topclub be draagt inmiddels bijna twee miljoen gulden. De voetbalclub Ajax heeft geen financieel voordeel bij het Amsterdam-toernooi. Or ganisator Jack van Zanten, die voor dit jaar FA Cup-houder Manchester United, AS Roma en Feyenoord vastlegde, laat de over-winst naar de liefda digheid vloeien. Op dezelfde dagen (12 en 14 augustus) houdt ook de derde Nederlanse topclub, PSV, een toernooi. Dat gebeuren speelt zich geheel in de schaduw af. Dit jaar zijn Club Brugge, Real Zaragoza en Nottingham Forest geïnviteerd. Maar het kan best zijn dat het het laat ste toernooi in Eindhoven wordt. Vorig jaar passeerden per wedstrijddag nauwelijks 8.000 toeschouwers de loketten. In Amsterdam verwacht men niet op voorhand dat het re cord van 1977 (90.000 toeschou wers) gebroken wordt, maar het aantal bezoekers zal er ze ker dicht bij in de buurt zitten. Johan Cruijff fungeert als de publiekstrekker op het Rotterdam/ AD-toemooi, dat een recordaantal toeschouwers lijkt te gaan krij- qen' - foto willem mieras Het gaat dus goed met de Nederlandse toernooien. In West-Duitsland, waar de be trokkenen beweren de sterkste competitie van de wereld te spelen, neemt de animo voor toernooien in ijltempo af. Er is geen organisator en vrijwel geen club meer te vinden die zijn vingers aan een dergelijk evenement durft te branden. In de zomer van 1982 ging organisator Hermann Haupt uit München failliet, die een keten van toernooien in Aken, Kassei en Hannover organi seerde. Wedstrijdmakelaar Willi Konrad uit Frankfurt legde er bij het organiseren van toernooien een kwart mil joen mark op toe. Anderhalve week geleden organiseerde het uit de Bun- desliga gedegradeerde Karls ruhe SC een prominenten- toernooi met kampioen HSV, Bayern München en Bohe mians Praag. Hoewel de thuis club op de eerste dag tegen Bayern en de finale tegen HSV speelde, kwamen er in totaal niet meer dan 22.000 toeschou wers. De reden is, dat de Duitse clubs, met uitzondering van HSV, niet meer in trek zijn. Na één keer te zijn uitgenodigd en opgetreden, hoeven zij in de regel geen tweede keer meer te komen. Zij vragen gigantische gages en laten daarvoor niets zien. De Duitse topclubs ko men nooit voor minder dan DM 50.000. HSV leverde op het Amsterdam-toernooi van '79 al eens een wanprestatie, vo rig jaar was FC Köln goed voor een flut-vertoning. Ook in Duitsland blijken de topclubs niet gedisponeerd. In Mannheim werd een toernooi met drie Bundesligaclubs (Waldhof Mannheim, 1. FC Kaiserslautern en 1. FC Köln) gewonnen door de enige ama teurclub die deelnam, VFR Mannheim. De topclubs wordt verweten alleen geïnteresseerd te zij n in geld en zo min mogelijk bles sures, de spelers wedijveren met elkaar in het streven zo fit mogelijk de kleedkamer te be reiken. Bij de amateurclub SV Kuppenheim kunnen ze sinds kort hierover meepraten. De club bestond in juli 75 jaar en wilde dat feit luister bijzetten met een toernooi met HSV en 1. FC Kaiserslautern. Er moest dik geld bij, want er kwamen maar 5000 toeschou wers naar de finale tussen bei de Bundesligisten. Ofschoon de toeschouwers, die tussen de 25 en 75 mark voor een kaartje betaald had den, met een wanvertoning werden opgezadeld, viel er toch nog één keer wat te la chen. Dat was op het moment dat de speaker jeugdleden op riep de op het speelveld ge worpen flesjes te verzamelen. Zo werd de schade nog enig zins beperkt. Nout Loos, de routinier van De Oranjeruiters uit Axel, dingt op eigen terrein mee naar de Zeeuwse titel inde Z-klasse. - foto archief de stem Izak van Eyzeren of Liesbeth Harinck te recht ziet komen. Titelverdediger Hans Wieringa valt buiten de prijzen laat hij weten. „Wieringa verkocht zijn paard, dat momenteel in Japan is", verduidelijkt de Oranjeruiter. DOMBURG - Vandaag houdt de VVV Domburg in samen werking met de Middelburgse atletiekvereniging Dynamo'70 een prestatieloop in Domburg. Het parkoers gaat gedeeltelijk over de duinen en langs het natuurgebied Westhove. De te kiezen afstanden zijn vier, acht of negen kilometer. Start en finish zijn bij het strandpaviljoen aan het einde van de Badweg te Domburg. De start is om 19.30 uur. In schrijven vanaf 18.00 uur in het strandpaviljoen. Van onze tennismedewerker OOSTBURG - Axelaar Menno van den Hout heeft zich geplaatst voor de kwartfinales in de C-catego- rie van het Eenhoorn-tennistoernooi te Oostburg. Van den Hout deed dit via een gemakkelijke zege op Guido Isenborghs (6-2, 6-0). Een halve-finale- plaats moet voor Yan den Hout mogelijk zijn. Zijn volgende tegenstander, de Limburger Frank Brink man haalde de kwartfinales ternauwernood. Marcel Zuid hof uit Goes was zijn slachtof fer (4-6, 6-3, 6-2). De tweede geplaatste in deze C-categorie, Pim Achterkamp, doet het uit stekend, hoewel Ronnie van Remortel uit Sas van Gent bij na voor sensatie zorgde. Ach terkamp won uiteindelijk van Van Remortel in drie sets (5-7, 6-3, 6-3). De Aardenburger Teun van Heelsbergen wordt de volgende tegenstander van Achterkamp. Van Heelsber gen kwam moeiteloos in de kwartfinales door een over winning op Leon Kremers (6- 4,6-0). De tweede geplaatste, Jean Luc Deltour, verloor verras send van de sterk spelende Mark Marteijn. Marteijn kreeg in drie sets zijn oppo nent op de knieën (6-3, 2-6, 6-4). In de C-categorie bij de da mes werd de Oostburgse Cla- sien Baarends uitgeschakeld door de Brabantse Irma van der Peijl. Met de cijfers 6-3,6-0 werd de Oostburgse verslagen, waardoor Van der Peijl de te genstandster wordt van Chan- tal Baecke in de halve finale. Ook Agnes van Acker uit Westdorpe, spelend voor Drive uit Sas van Gent, bereikte de halve finale. Zij versloeg Mi reille Paques uit Sittard (6-3, 6-3). Haar tegenstandster wordt de winnares van de partij tussen de eerst geplaat ste Jeanet Engelse en Monique Baecke. Bij de heren D liet Aarden burger Pierre Lampaert niet met zich spotten. Door de wed- strijdcommissie als derde ge tipt maakte hij deze plaatsing volledig waar. Door zijn zege (6-2, 6-4) op Guido Isenborghs plaatste hij zich voor de kwartfinales, waar hij de te genstander wordt van de Belg Freddy Delagaye, die verras send Oostburger Paul van Waterschoot uitschakelde (7-5, 7-6). In de hoogste categorie bij de heren manifesteert de Duitser Achim Steffens zich volledig. Met tennisspel, geba seerd op pure kracht, schakel de hij Ronnie van Remortel uit en Oostburger Ronald Baar ends kan zich al vast op gaan maken voor zijn partij tegen Steffens. Baarends wordt met zijn overwinning op Paul Warren (B-speler uit Noord- Holland) de volgende tegen stander van de eerste geplaat ste Steffens. Baarends ver sloeg Warren met 6-3,0-6,6-1. De Goesenaar Eric Pietersz moest eveneens de kracht on dervinden van de Duitsers. Hem werd de weg versperd door Hans-Pieter Reimann uit Essen (6-2,6-3). Overige uitslagen: Dames enkel B: Jutta Linsen - Lia Warren 6-1, 6-2. Heren enkel C: Jaap Monster - Jan Jurry 3-6, 6-1, 7-5. Heren enkel D: Marco Dassen - Roel Basting 6-2,6-0.

de Stem | 1983 | | pagina 7