Titel Valkenburg Zege va in Sint- Havem Nout Lo Onnodig verlies Felle kritiek Russische schakers SLUISKIL LANGS MC Wereldrecord rugslag Lindquist Snoeijink geschorst De Schepper en Heeren tekenen bij Argentin wint CLERC BLIJFT WINNEN Go Ahead naar kantonrechter 1 Peter Boeve aan de kant PROTEST NEDERLANDSE BOKSBOND Grady leidt Winst jeugd Onderdak Dode in voetbal NK schaken Giles naar Excelsior DE STEMS'/ VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1983 Bernard Hinault. - foto archief de stem Van onze sportredactie LANNION - Bernard Hinault heeft donderdag bij zijn ontslag uit het ziekenhuis van Lannion verklaard verlangend uit te kij ken naar de Ronde van Frankrijk van 1984. Na de operatie aan zijn rechterknie was Hinault optimistisch over zijn toekomst, al zal hij voorzichtig te werk te gaan. „Dit jaar komt er van wielrennen niets meer. Volgend seizoen wil ik niet meer dan honderd dagen op de fiets zitten. Hoofdzakelijk in etappewedstrijden. Misschien rij ik voor de Tour de Ronde van Italië". Drie maanden lang had Hinault een schrijnend gevoel in de g eblesseerde knie. Op weg naar huis voelde hij geen pijn meer. „Ik krijg nu ook weer zin in wielrennen en vooral in winnen". Hinault zei ook het contract bij zijn sponsor uit te dienen, ook al zal de rolverdeling in de ploeg nu Laurent Fignon de Tour de France heeft gewonnen niet gemakkelijk zijn. „Ik zie niet in waarom niet verschillende kampioenen in één team zouden kunnen rijden". Van onze sportredactie DEN HAAG - De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) heeft Herman Snoeijink voor twee weken geschorst. Snoeijink mag van 6 tot en met 19 augustus niet aan criteriums deelnemen om dat hij zonder geldige reden is weggebleven van een wed strijd in Wapserveen op 10 ju li. Naast de Nederlandse kam pioen veldrijden werd ook de Denekamper Marcel Weustink geschorst. Beide renners ga ven via Hermans broer Theo bericht van verhindering. Dat vond de wedstrijdjury niet ge loofwaardig, omdat Theo Snoeijink zelf zijn handteke ning onder beide afschrijvin gen zette. Van onze sportredactie BREDA - Edie de Schepper en Hans Heeren zijn tot overeen stemming gekomen met NAC. Beide spelers zullen een dezer dagen een handtekening onder het voor gelegde contract zet ten. Met het tekenen van De Schepper en Heeren is NAC vrijwel rond met de selectie. Van onze sportredactie DUISBURG - Op de derde dag van het achtlanden-waterpo- lotoernooi in Duisburg heeft Nederland met 8-10 verloren van Sovjet-Unie. De tussen standen waren: 2-1, 0-1, 3-3 en 3-5. Het Nederlandse team heeft tegen Sovjet-Unie de over winning of een gelijk spel la ten liggen. De ploeg verloor de wedstrijd in de laatste minu ten. Drieeneenhalf kwart hield Nederland gelijke tred met de Sovjets. In de laatste periode liep de tegenstander uit van 6-6 naar 6-10. West- Duitsland, Europees kam pioen, klopte Joegoslavië met 8-7. In de stand staat Neder land vijfde. ZWAAR JAAR HOCKEYTEAM AMSTELVEEN - Het nationale heren-hockeyteam staat aan de vooravond van een uiterst zwaar en belangrijk jaar. Over twee weken begint het elftal van bondscoach Wim van Heumen aan een reeks van vier grote toernooien, die - als alles tenminste naar wens verloopt - wordt besloten met de Olym pische titelstrijd in Los Angeles. Augustus 1984 is nog ver weg, het toernooi om de Champions Trophy (oktober in Karachi) en de Europese titel strijd zaalhockey in Edin burgh (februari 1984) liggen wat dichter in het verschiet, maar alle aandacht richt zich eerst op het vierde toernooi om de Europese beker voor lan- PECCIOLI -(ANP)- De Ita liaan Moreno Argentin heeft donderdag de Coppa Sabattini gewonnen. In Peccioli, na 216 kilometer in deze Italiaanse semi-klas- sieker, versloeg de jonge Ita liaan zijn landgenoot Davide Cassani en de Spanjaard Ma rino Lejarreta in een sprint bergop. Rainiër Valkenburg (donker shirt) klopte in de finale NK sprint amateurs Jerry Vunderink tweemaal. De westbrabander prolongeerde zijn vorig jaar veroverde titel. - fotoanp NIJMEGEN - Uit het niets is donderdagavond in Nijmegen weer eens een sprintertje tevoorschijn gekomen. Jerry Vunderink (20), die achtereenvolgens Sjaak Pieters - vorig jaar tweede - en Ton Vrolijk (derde in 1982) versloeg. Zijn sprong naar de top werd voorkomen door leeftijdsgenoot Rainier Valken burg, die zijn titel behield. Daarmee is het Nederlandse amateursprinten vrijwel ze ker voor weer een jaar afge sloten. Baancoach René Pijnen heeft het plan geen sprinters te laten afvaardigen naar de wereldkampioenschappen in Zurich. Valkenburg zelf trou wens verkiest de kilometer tijdrit boven de sprint. Naast Valkenburg was ook Jelle Nij- dam goed voor een Westbra bants succesje. De renner uit Zundert kwalificeerde zich voor de halve finales achter volging. Bart van Est werd door Dick van Egmond uitge schakeld. De baansport in Nederland is het zorgenkindje, al waren er donderdagavond in het Goffert-stadion meer dan tweeduizend toeschouwers op de nieuwe aanpak, in organi satorisch opzicht tenminste, afgekomen. Die ongekende hoeveelheid publiek zag Matthe Pronk (37) zijn vijfde nationale titel bij de amateur-stayers behalen. Een superieur kampioenschap voor de van kop gestarte Noordhollander. Na een paar ronden al was de eindvolgor- de: Pronk, Minneboo, Gese- rick, De Nijs bereikt. Daarna was alleen het gevecht om de COLUMBUS/INDIANAPOLIS -(ANP)- De als tweede geplaat ste Argentijn José-Luis Clerc heeft tijdens het internationale tennistoernooi in Indianapolis woensdag zijn zestiende achter eenvolgende zege behaald. Nu versloeg Clerc, die drie toernooien achtereen op zijn naam schreef, met 6-1, 6-3, de Zweed Hans Simonsson. In 1981 slaagde de 24-jarige Clerc er een keer in vier toernooien achter elkaar te winnen, zodat hij op weg is deze prestatie tenminste te evena ren. In Columbus had de als eerste geplaatste Amerikaan Steve Denton enige moeite met de 37-jarige Chileen Jaime Fillol. Dank zij achttien aces zegevierde Denton toch nog in twee sets: 7-5, 6-4. „Ik weet dat ik het op het punt van serveren met de top vijf van de wereld kam opnemen", aldus Denton, die in twee jaar tijds van de 200e naar de 14e plaats op de wereldranglijst is gestegen, „Nu is het nog zaak de andere onderdelen van mijn spel te verbeteren". De voornaamste uitslagen van de diverse tennistoernooien zijn: Indiana polis: heren: (tweede ronde) Clerc (Arg) - Simonsson (Zwe) 6-1, 6-3. Mar tinez (Bol) - Tulasne (Fra) 1-6,6-3, 6-0. Dames: (derde ronde, achtste fina les): Ka thy Rinaldi. (Vst) - Iva Budarova (Tsj) 6-3, 6-1. Ivanna Madruga (Arg) - Carling Bassett (Can) 6-4, 6-1. Zena Garrison (Vst) - Diane From- holtz (Aus) 6-4, 6-1. Andrea Ternesvari (Hon) - Mima Jausovec (Jsl) 6-0, 6-1. Columbus: (tweede ronde): Steve Denton (Vst) - Jaime Fillol (Chi) 7-5, 6-4. Roscoe Tanner (Vst) - Christophe Roger-Vasselin (Fra) 6-1, 6-4. Scott Davis (Vst) - Chip Hooper (Vst) 6-2,6-3. Brian Teacher (Vst) - Mike Leach (Vst) 7-6,6-1. derde positie boeiend. Een hoog rijdende gangmaker Sta kenburg behield die plaats ten koste van waarschuwingen en een boete voor zijn renner Ge- serick. Hij voorkwam daar mee tevens dat Minneboo in moeilijkheden zou raken. Pas in de slotfase ging Pronk zijn laatste scalpen - De Nijs en Geserick - halen. Voor we- reldkampioenn Minneboo kende hij echter pardon. Hij was enige die niet op tenmin ste één ronde achterstand werd gereden. Het nieuwe kampioenschap voor amateurs achter dernies gebruikte Marco van der Hulst voor een demonstratie van macht. In een wedstrijd over dertig kilometer, die hij binnen het half uur voltooide, bezorgde hij al zijn concurren ten op twee of meer ronden achterstand. Van het 'tweede garnituur' was Rick Moorman de sterkste. Peter Winnen, noch Gerard Veldscholten zullen overigens vandaag deelnemen aan de Nederlandse kampioenschap pen op de baan in Nijmegen. Hoewel Peter Post een week geleden nog vol trots meedeel de, dat zijn gehele ploeg als een soort trekpleister de va derlandse baantitelstrijd nieuw leven zou gaan inbla zen, kwamen gisteren de eer ste afzeggingen binnen. Peter Winnen had als excuus dat hem geen deugdelijk baanma- teriaal ter beschikking stond. Uitslagen: Sprint amateurs: Rai nier Valkenburg (Bergen op Zoom) wint in twee ritten van Hans Voorn (Hilversum) 13.25 en 13.84, Ton Vrolijk (Aalsmeer) wint in twee ritten van Fons van Geel (Zundert) 13.62 en 13.38, Jerry Vun derink (Warnsveld) wint in drie ritten van Sjaak Pieters (Zwanen burg) 12.71, 13.81 (Pieters) en 14.21, Rik Ruiter (Amsterdam) wint in twee ritten van Jan van de Roemer (Amsterdam) 12.64 en 15.60. Halve finales: Valkenburg wint in twee ritten van Ruiter 14.04 en 16.04, Vunderink wint in twee ritten van Vrolijk 12.89 en 12.77. Om de derde plaats: Vrolijk wint in drie ritten van Ruiter, 12.50, 12.89 (Ruiter) en 13.83. Finale: Valkenburg wint in twee ritten van Vunderink 12.44 en 11.92. Stayers amateurs: 1. Matthe Pronk (Warmenhuizen) gangmaker Koch, 50 km in 41.41 (70.567 km/u gem) 2. Gaby Minneboo (Geervliet) Walra- ve op 400 meter 3. Eric Geserick (Hilversum) Stakenburg op 1 ronde 4. Jan de Nijs (Oostzaan) Durst op 1 ronde 5. Hans Teling (Castricum) Niele op 2 ronden 6. Pierre van der Eng (Groningen) Zijlaard op 3 ron den 7. Fred Buitenhuis (Apeldoorn) Ruiter op 7 ronden 8. Dick Dort- land (Kerkavezaat) Van der Torre op 8 ronden Ger Slot (Alkmaar) Dippel staakte de strijd. Dernies amateurs: 1. Marco van der Hulst (Haarlem) gangmaker Zijlaard 30 km in 29.46 (gem. 60.467) 2. Ron Groen (Naarden) Stekete op 2 ronden 3. Ab Harren (Haarlem) Verdoorn op 2 ronden 4. Aart van de Kruisweg (Oldebroek) Van der Torre op 2 ronden 5. Ralf Elshof (Naarden) Ruiter op 3 ronden 6. Peter Hellemons (Halsteren) Van Tilburg op 3 ronden Kwartfinales achtervolging amateurs (tussen haakjes de tijden uit de kwalifica ties): Eerste rit: 1. Rik Moorman (Amsterdam) 5.08.29 (5.07.49), 2. Erik Dompeling (Badhoevedorp) 5.15.43 (5.10.48). Tweede rit: 1. Jelle Nijdam (Zundert) 5.02.25 (5.05.08), 2. John Roozenburg (Rijswijk) 5.18.10 (5.12.43) Derde rit: 1. Dick van Eg- mond (Hengelo) 5.07.53 (5.04.84), 2. Bart van Est (Dinteloord) 5.11.80 (5.13.01) Vierde rit: 1. Peter Pieters (Zwanenburg) 4.57.64 (4.58.94), 2. Jos Verschuur (Maastricht) 5.12.01 (5.13.31). ajiiiiiiiiiiiiiiiimfiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ EE Van onze sportredactie DEVENTER - De Deventer s EE ere-divisieclub Go Ahead EE Eagles gaat de kanton- EE rechter inschakelen om EE manager-trainer Bob EE |E Maaskant te kunnen ont- slaan. EE Het is de enige manier EE die de club rest om het EE dienstverband met de al EE geruime tijd niet meer in EE functie zijnde Maaskant te S verbreken. De directeur van het Gewestelijk Ar- EE beidsbureau in Deventer EE heeft namelijk geoordeelde E dat de door Go Ahead EE E Eagles aangevoerde ont- EE slagredenen onvoldoende E waren, dan wel door be- trokkenen zijn weerlegd. EE EE Naar alle waarschijn- E lij kheid zal de kantonrech- E= EE ter proberen een bemidde- EE lende rol te spelen, die erin E EE voorziet dat Maaskant te- E EE gen een bepaalde vergoe- E E ding bij de club verdwijnt. EE Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiirn door Jacques Eestermans denploegen in het Amstel- veense Wagener-stadion, dat in de tweede helft van deze maand tien dagen lang (van 18 t/m 28 augustus) de 'speel plaats' is voor de twaalf deel nemende landen. Er is de hockeyploeg en bondscoach Wim van Heumen, die sinds 1975 de scepter zwaait over de A-selectie, veel aan gelegen om in Amstelveen de Europese titel in de wacht te slepen. Die titel ontbreekt immers nog - evenals trou wens het Olympisch goud - op de indrukwekkende prestatie- lijst. In 1970, toen in Brussel negentien landen voor de eer ste maal om de titel streden, moest Nederland in de finale het hoofd buigen voor West- Duitsland (1-3), vier jaar later in Madrid met achttien deel nemende naties kwam het team niet verder dan de derde plaats na een 4-1 zege op En geland en in 1978 was opnieuw West-Duitsland op eigen bo dem (Hannover) slagvaardiger in de finale: 3-2. West-Duitsland verdedigt in Amstelveen dus de beker en geldt bovendien als de belang rijkste tegenstander op de weg naar de eerste internationale titel sinds tien j aar. In hetzelf de stadion werd in 1973 de we reldtitel veroverd, op natuur - gras. Het natuurgras is inmid dels vervangen door kunst gras, maar de unieke moge lijkheid om in eigen land een greep naar de hoofdprijs te wagen, is gebleven. Voor het hockeyteam echter daaraan kan gaan denken, moet er in de poule worden af gerekend met de Sowjet-Unie, Polen, België, Schotland en Ierland. Een zware reeks, een besef, dat bij alle betrokkenen leeft. Hoewel optimisme in het Nederlandse kamp de boven toon voert, hebben de eerste testwedstrijden tegen Jong- Pakistan (0-1 verlies en 0-0 ge lijk) geleerd, dat er nog flink moet worden gesleuteld aan de vorm. Wim van Heumen: „Er zal nog hard moeten worden gewerkt door de groep, maar ik reken er op tijdig voor het karwei gereed te zijn. De se lectie is goed gemotiveerd, on danks alle tegenovergestelde suggesties. Ik heb nu een ploeg bijeen met meer ervaring dan de nationale selectie ooit heeft geherbergd. Zeven spelers hebben meer dan 75 interlands achter hun naam staan. In principe komt iedereen in aanmerking voor een plaats in de basis. Elke wedstrijd is dan ook een gelegenheid voor de spelers om zich een vaste plaats te verwerven. Wat wil je nog meer om de groep ge motiveerd te houden"? Morgen zet de selectie, waaruit Hans Kruize wegens een overgevoelige achillespees wegviel en waaraan Mare Schaeffers is toegevoegd, zijn oefencampagne voort met een wedstrijd tegen België in het Groningse Haren. Volgende week, dinsdag in Tilburg en donderdag in Amstelveen, is Frankrijk sparring-partner van Heumen Bondscoach Wim spelersgroep is goed". en twee dagen voor de ope ningsdag van het EK-toernooi fungeert Spanje nog een keer als tegenstander. Dat pro gramma, gevoegd bij vier of vijf groepstrainingen per week, moet het hockeyteam de komende veertien dagen klaarstomen voor de eerste grote klus op weg naar de Olympische Spelen.Selectie voor dat evenement is met de Europese titel op zak immers zeker, al leren de reglementen niets daarover. De groepsindeling voor het Europees kampioenschap is: motivatie van de - fotoarchief de stem groep A: West-Duitsland, En geland, Spanje, Wales, Frank rijk en Oostenrijk; groep B: Nederland, Sowjet-Unie, Po len, België, Schotland en Ier land. De selectie ziet er als volgt uit: Pierre Hermans, Lex Bos, Arno den Hartog, Cees-Jan Diepeveen, Erik Pierik, The- door Doyer, Tom van 't Hek, Jan-Carel Jenniskens, Ewout van Asbeck, Ties Kruize, Job van der Have, Jan-Hidde Kruize, Roderik Bouwman, Tim Steens, Maarten van Grimbergen en. Mare Schaef fers. Van onze sportredactie WEERT - Met nog twee weken voor de competitie heeft Ajax opnieuw de nodige pecht moe ten incasseren. Tijdens een oefenwedstrijdje in Weert te gen Wilhelmina'08 moest ver dediger Peter Boeve met een hersenschudding uitvallen. Eerder raakt Ajax Frank Rijkaard voor een langdurige periode kwijt. Ajax zal mor gen met slechts elf man en twee doelverdedigers afreizen naar Bielefeld waar deelgeno men wordt aan toernooi. Si- looy zal voorlopig de plaats van Boeve innemen. CLOVIS -(ANP)- De wedstrijden om de Amerikaanse zwemkampioenschappen in Clovis in Californië zijn gestart met een wereldrecord op de 200 meter rugslag en de beste seizoenprestatie op de 200 meter schoolslag. Rick Carey verwezenlijkte het record (1.58,93) tijdens de series bij een temperatuur van veertig graden. Steve Lind quist legde de 200 meter schoolslag af in 2.15,38. Over het al gemeen lag het niveau aanzienlijk hoger dan bij de kam pioenschappen van vorig jaar. „De schok van de nederlagen tijdens de wereldtitelstrijd 1982 in Guayaquil heeft ons goed gedaan", verklaarde Lundquist de prestaties van de eerste dag. „Wij moeten weer eens tonen dat wij onze plaats aan de wereldtop kunnen verdedigen". Volgens de 20-jarige Carey is het wereldrecord maar een begin. „Als ik het teken voor een recordjacht heb gegeven, verheugt mij dat dubbel". Het oude record, op naam van zijn landgenoot John Naber, werd zeven jaar geleden gevestigd. Carey werd in 1982 wereld kampioen op de 200 meter rugslag en overwoog daarna te stoppen. „Dit record komt net op tijd. Ik geloof weer in mijn kansen voor de Spelen in Los Angeles". Van onze sportreedactie AMSTERDAM/MUNCHEN - De Nederlandse Boksbond heeft in een brief aan haar Westduitse zusterorganisatie geprotesteerd tegen de wijze waarop 'de resultaten van het dopingonderzoek van het titelgevecht tussen Koopmans en Jassmann in de openbaarheid zijn gekomen'. Secretaris Henk Nijdam kondigde aan tijdens de volgende vergadering van de Europese boksunie (EBU) de ze zaak ter sprake te brengen. „Wij moeten vaststellen", schrijft Nijdam, „dat door het voortijdig informeren van de pers onze boksers en de boks- sport in het algemeen aan zienlijke schade is toege bracht". De Boksbond zal Koopmans niets in de weg leg gen, als hij de Bond van West duitse bereopsboksers wegens de 'geleden schade' wil aan klagen. Koopmans, de Europese kampioen in het half-zwaar- gewicht, werd na zijn gevecht tegen Jassmann op 9 juli posi tief bevonden. De EBU ging echter niet tot maatregelen over omdat de gevonden mid delen testosteron en nortestos- teron niet op de lijst van ver boden stimulantia staan. •I* .'•1 De Australiër Wayne Grady heeft met het totaal van 65 sla gen de leiding genomen op ie eerste dag van het toernooi om het Internationale Open Golf- kampioenschap van Nederland in Zandvoort. Hij evenaarde met deze score het baanrecord op de „Kennemer". De Zuid- afrikaan Sid Brews in 1935 en de Spaanse topgolfer Severiano Balesteros in 1976 gingen hem voor. De stand in het toernooi om het Internationaal Open Kam pioenschap Golf in Zandvoort na de eerste ronde: 1. Wayne Grady (Aus), 65 slagen (baan record) 2. Ken Brown (Gbr), Glenn Ralph (Gbr), 66 4. Mar tin Poxon (Gbr), Howard Clark (Gbr), Vaughan Somers (Aus), 67 7. Tommy Horton (Gbr), Paul Way (Gbr), David Wil liams (Gbr), Steve Cipa (Gbr), Manuel Garcia (Spa), 68 12. Jo se-Maria Canizares (Spa), Mi chael King, Renato Campag- noli (Ita), John Woof (Gbr), Brian Barnes (Sch), 69. Het Nederlands waterpoloteam kan nog vijfde worden in het wereldkampioenschap voor de jeugd, dat in Barcelona wordt gehouden. Nederland versloeg donderdag Canada met 19-9. Door dat resultaat kwam Ne derland stevig op de eerste plaats in de troostronde te staan. De wielerploeg van Jan van Erp, die einde van het seizoen wordt opgeheven, wordt in zijn geheel overgenomen door Jo van Aarle Auto's. Piet van der Kruys wordt ploegleider. Tijdens een voetbalwedstrijd tussen Boca Juniors en Racing Avellanada in Buenos Aires werd een toeschouwers gedood en verloor een andere een oog toen twee supportersgroepen elkaar met fakkels bestookten, Van onze sportredactie DIEREN - Slechts twaalf schakers kwamen ongeschon den door de eerste twee ron den van het open Nederlands schaakkampioenschap in Die ren. Favoriet Hans Kuijf brak zijn partij tegen Van der Plas- sche af. Kuijf stond er slecht voorin de afgebroken stelling. De belangrijkste uitslagen zijn: Afgebroken partijen eerste ronde: Noomen - Boersma 0,5-0,5. Caes- sens - Peek 1-0. Voormans - Rog geveen 0-1. Tweede ronde: Van der Plassche - H. Kuijf afgebroken. Timmermans - Grooten 0-1. Lont- Carlier 0-1. Van Lanen - Hoekse- ma 0,5-0,5. Peelen - Koehler (Wdl) afgebroken. Simon (Wdl) - Caes- sens afgebroken. Timmerman - Leer 0,5-0,5. Budde (Wdl) - Hen driks 1-0. Belle - Noomen 1-0- Drent - Voörmans 0-1. Roggeveen - Piket 1-0. Na twee ronden staan Roggeveen, De Ruyter, Willemsen, Carlier, Kremer, Budde, Riemens, Fritz, Clarenburg, Van der Tuuk en Van Kooten met twee punten aan de leiding. Van onze sportredactie ROTTERDAM - Paul Giles te kent vrijdag een contract voo' twee jaar bij Excelsior. De 26- jarige Giles kwam uit voer Cardiff City. Giles, een aanvallende mid denvelder, kwam donderdag tot overeenstemming met Rotterdamse eredivisieclub Excelsior-voorzitter Bontenbal is naar Cardiff 8e' reisd om de onderhandeling® af te ronden. MOSKOU -(ANP)- De Sowjetrussische grootmeester Garri Kasparov doet een beroep op het gezonde verstand van FIDE- voorzitter Florencio Camporaanes om de tweekamp tussen Kas parov en Kortsjnoi alsnog van Pasadena naar Rotterdam te ver plaatsen. Dat staat volgens het persbureau Tass te lezen in een artikel in het blad Sovjetski Sport. Kasparov legt er de nadruk op dat beide spelers Rotterdam als plaats van handeling op hun voorkeurslijstje hadden staan. „Toch wees Campomanes op eigen houtje Pasadena aan", al dus Kasparov. „Daarbij is totaal geen rekening gehouden met de meningen van de spelers zelf. Jammer genoeg zijn de regels over het houden van kandidatentweekampen nogal vaag. Inderdaad is volgens de regels de mening van de spelers niet doorslagge vend, maar in de praktijk is dat tot nu toe wel degelijk altijd zo geweest". Volgens Kasparov lijkt het ingrijpen van Campoma nes op zichzelf wel legaal. „Maar moreel en ethisch gezien is het hoogst merkwaardig dat er eerst om de mening van de kandida ten wordt gevraagd om er vervolgens totaal geen rekening m® te houden. Tenslotte bestaat de FIDE niet ter meerdere gl°r' van zichzelf. De topgrootmeesters kunnen niet zomaar terzijd worden geschoven alsof het gaat om hardnekkige bedelaars' De Wereldschaakbond (FIDE) heeft de hoop overigens nog niet opgegeven dat de Sowjetrussische schaakgrootmeester Garri Kasparov en Vassili Smyslov nog zullen opdagen voo hun tweekampen. FIDE-secretaris Lim Kok Ann verklad10 donderdag in Luzern tegenover een correspondent van het per bureau Reuter dat de spelers nog tot één uur voor de eerste pa tij op zaterdag de tijd hebben zich te melden. „We hebben van spelers persoonlijk protestbrieven ontvangen", aldus Lim,7°n Ann, „Maar van de schaakfederatie van de Sowjet-Unie heb^_ we niets over een boycot van de tweekampen vernomen. Er nog steeds een kans dat de spelers komen opdagen". VRIJDAG 5 AUGUS Van onz ST. JANSTEEN - Patrick St. Jansteen op zijn naam zijn medekoplopers. Ook gische overwinning te not De organisatie van de tl den zijn. Bij de A-trimme ners van start. Lelliaerl Hoondert en Ceriel Hoefi trimmersrijen, gingen aar de eindspurt toonde Lelli; dam werd tweede en Andr Bij de C-trimmers kw£ kers aan de start. De Be Cock mocht alleen voorop De uitslagen: A-trimmers: I. P. Lelliai Sluiskil; 3. A. Geers, Osset zand; 5. C. Hoefnagels, Clii Boers, Ossendrecht; 8. M. 1 put, Hoogerheide; 10. T. W Sluiskil; 12. G. van Mackel Goes; 14. Jan Dubbeldam, zen. C-trimmers: 1. M. de Cock Oude Tonge; 4. A. Leenhoi F. Willems, Zundert; 7. R (B); 9. E. de Schrijver, Lai kenszand. Van onze zwemmedeioerker BRESKENS - In het kad van de Visserijfeesten v Breskens zal zaterdagmidd de traditionele Havenwe strijd, een zwemwedstri over een afstand van bij: 1800 meter worden gehoudt Een kleine 60 deelnemers zi len deze wedstrijd in versch lende categorieën trachten t een goede einde te brengen. De Bruinvis-meisjes zulli weer een grote rol spelen. J nine Goethals en de zusjes I en Nicole van Haelst zullen e op het onderdeel vrije slag et spannende wedstrijd van m ken. Janine Goethals is hierl licht favoriet voor de zege. Bij de heren zullen wein Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Het vriend schappelijk voetbal begin mondjesmaat op gang te ko men. In Zeeuwsch-Vlaande ren was nog niet gespeeld. Di eerste wedstrijd die werd af gewerkt, was die tussen Sluis kil en AZW (3-1) op de DOW terreinen, omdat de gemeentt Axel de velden nog niet vri heeft gegeven. Daarom ook kon de geplan de wedstrijd tussen Axel 1 er Axel A-junioren geen door gang vinden. In Zoutelandt trad Meeuwen aan tegen ere divisieclub Willem II. Lang wist Meeuwen knap stand t« houden, maar zag het klasse- verschil toch nog uitgedrukt worden in een 0-9 nederlaag. SLUISKIL - AZW Vooral 3-1: voor rust een beter ge- AZVV, dat het grootste ge- 8 at V3n ^ie domineer- J-™ na tien minuten kwam azvv via Jan van Drongelen °P 0-1. Nog voor rust scoorde eter Zwart de gelijkmaker. ',a de pauze zakte AZW teeds verder weg en werd de Van onze sportmedt AXEL - Als er één ruiter stoten in het Zeeuwse paai Je. dan is het wel de ex-B genwoordig in Axel won< Begon hij in 1976 in de las beginners, momenteel dir Paard Rosalinde mee in Reeuwse titel in de hoogst tegorie. Een titelstrijd over in t strijden, waarvan het tw< augutus in Axel op het t Rui tersportvereniging Axi den. Voor Nout Loos een Desondanks rekent hij zie kanshebbers. „Ik ben een c goede dag nodig heeft om a aag te kunnen komen", laa Dat de Axelaar zijn kar wet z° hoog aanslaat, is r oerlij k als men weet dat sinds een maand tot de Z ®"°°rt. „De titelstrijd ko oeg. Ik heb wel een goe "f.'oogrijk, want mijn pri middelmatig. Om dat te ve goede instructeurs. Van Pi veel geleerd en nu die j».nS goed samenwerkt m ïer gaat het eigenlijk nc ast heeft Annemiek Pica ye weken veel geleerd. No- iC "aar mijn smaak pi t- estie van goede begeleic is. Hetzelfde geldt voor 1 n nu eenmaal niet goed s essuur. Dressuur is het lamheid en lenigheid bi; het sprinSen een noodzaak t- Paardevirus aangetas „jJ\ virus dat goedaardig ru»? Z1ïn vierde jaar als h Paplepel is ingegeven. Loos: „Het met paarden

de Stem | 1983 | | pagina 6