Oostburg uitte ondoordachte uitdrukkingen I Mensen helpen is zijn leven Kl )RT IIDDElf -ZEEUWS Raad maakte Aardenburg onsterfelijk belachelijk Meester de Kort uit Axel 60 jaar getrouwd bibtim VAN ZEELAND DIJKGRAAF TH. CAMBIER: Jeugd Sluiskil vermaakte zich met waterspel In 1986 stijging tot 100 gulden Waterschap verhoogt milieuheffing tot 86 gulden Raad Sluis op de voetbaltoer Zevende Visserij toer Breskens EX- WETHOUDER DE RIDDER Zeeuwen naar Oostenrijk Actie politiie Goes in kader „Buit eruit Schietingen IJzendijke Evenementen VVV Groede "f medische diensten NEDERLANDSE PROGRAMMA'S NEDERLAND 1 markten Circus Holiday in Breskens en Cadzand-Bad K C?dag bes,uit de fa" .VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1983 T20 PAGINA ZEELAND 3 Van onze correspondent SLUISKIL - De belangstelling voor de kindervakantieweek te Sluiskil blijft onverminderd groot en wat zeker zo belang rijk is de sfeer is uitstekend. Gisteren werden nabij het Gildehuis waterspelen gehou den. Daarvoor waren zo'n vijf tig kinderen van de partij die zich naar hartelust vermaak ten met tal van spelletjes. Een zwembadje met inhoud van vier kubieke meter water en een oppervlakte van vier bij drie meter deed hiervoor dienst. Deze spelen beperkten zich niet alleen tot in het water. Vlak daarboven was een rij autobanden opgehangen die men moest doorkruipen van de ene naar de andere kant van het bad en daarbij was het kunst de overkant te bereiken zonder natte voeten te halen. Dat lukte niet altijd, dit dan tot groot vermaak van de toe schouwers en voornamelijk dan zij, die het voordien wel hadden gehaald zonder een nat pak te halen. De vakatienweek in Sluiskil wordt vandaag afgesloten. In de morgenuren is er en speur tocht door het dorp en als sluitstuk vanavond een mode show en een songfestival. Ge zien de vele inschrijvingen hiervoor belooft dit een succes te worden. Van onze correspondent OOSTBURG - De algemene vergadering van het water schap Het Vrije van Sluis is gistermorgen akkoord gegaan met een verhoging van de mi lieuheffing tot 86 gulden. Dit is het bedrag per vervuilings eenheid voor 1984. Dit jaar be droeg de heffing 78 gulden per vervuilingseenheid, per saldo dus een stijging van tien pro cent. Het college van de ge meente Oostburg had het wa terschap een brief gezonden en daarin zijn zorgen uitgespro ken over de tarievenstijgin- gen. „Deze stijging baart ons ook zorgen," zei dijkgraaf Th. Cambier. „Maar we zijn er nog lang niet. Ook bij temporise ring van de uitvoering van zuiveringstechnische werken zullen de kosten stijgen. Nieu we installaties kosten altijd geld". Zoals het er nu naar uit ziet, zal over drie jaar de hef fing 100 gulden bedragen ter wijl er zelfs een prognose is, dat in 1991 er een verdere stij ging komt tot 117 gulden. In het bedrag voor 1984 is wel een gedeelte opgenomen om een reservepost op te bouwen, die straks nodig zal zijn om de piek te verlagen. Verder deelde de dijkgraaf mede, dat het invorderingsbe- leid voortdurend de nodige aandacht heeft, met name bij faillissementen en bij ver plichte verklopen. Er vindt wel een soepel beleid plaats in gevallen waarin na onderzoek blijkt dat het inkomen van personen zodanig is, dat beta ling van de steeds hogere las ten binnen 4e gesteldetermijn in redelijkheid niet haalbaar is. Dan wordt een betalingsre geling getroffen. Van onze correspondent SLUIS - Vanavond komt de Sluise gemeenteraad in actie op het voetbalveld. De be stuurders onder leiding van speler/coach Lokerse treden aan tegen het derde elftal van de sportvereniging Sluis. De wedstrijd op het sportpark aan de Zuiddijkstraat begint in no«»««- OOSTBURG - „Tijdens «ie bespreking van de temporisering van de bouiw van de zuiverings- werken bij de financiële commissie te Oost burg zijn er nogal ondciordachte uitdrukkin gen de regio ingestuurd", zei dijkgraaf Th. Cambier gistermorgen tijdens de algemene vergadering van waterschap Het vrije van Sluis. „Dit ten nadele van het wa terschap en daar hebben wij ernstig bezwaar tegen". De heer Cambier was verder ook niet te spreken over de uit spraken van de voorzitter van deze commissie, wethouder J. Thomaes. „Uitdrukkingen van een voorzitter zoals „We vragen ons af of het niet goedkoper kan" wekt de indruk dat het waterschap te ondoordacht hieraan bezig is", vervolgde de dijkgraaf fel. Ook de uitdruk king „Maar als het waterschap te weinig heffingen verhaalt op de toeristen is dat onze schuld niet", werd zwaar ver oordeeld. Cambier: „Dit is een pertinente leugen, want het waterschap belast het toeris me maximaal en wel tot dat gene wat wettelijk is toege staan. Het zou beter geweest zijn, dat deze voorzitter, te vens lid van Gedeputeerde Staten, bij het college van G:S eens aandrong om maatrege len te nemen, dat de tarieven niet zo hoog zouden stijgen". De gemeente had verder nog een brief gezonden met daarin kritiek op het wijzigen van de begrotingen. Cambier: „De ge meente voert het beleid niet. De gemeente heeft een alge mene taak, wij hebben er vier". Verder werd bekendge maakt, dat bij temporisering van de uitvoering van zuive ringstechnische werken tot 1995 de stijging van kosten ge leidelijker zou verlopen, maar dat het voordeel teniet gedaan zou worden door de verhogi ng van de rijksheffing. Het be stuur van het waterschap is voor temporisering tot 1995, maar het standpunt van het college van GS blijft gehand haafd. Dit houdt in, dat de planning van de bouw van de ze werken zo dient te blijven dat in incidentele gevallen een verschuiving in tijd mogielijk moet zijn, indien het technisch onmogelijk blijkt de plan ningsdatum te halen. Verder werd nog gestemd over de ver betering aan de Timmermans- weg. Er waren er 52 tegen en 10 voor, zodat de huidige si tuatie gehandhaafd blijft. BRESKENS - Zondag 7 augustus houdt de trimclub Breskens de zevende editie van de Visserijtoer, een toer tocht met een lengte van zestig kilometer. Het startschot wordt gegeven om negen uur bij café Du Commerce aan het Spuiplein waar vanaf acht uur kan worden ingeschreven. Naast een twaalftal bekers, te verdienen voor de grootste afvaardigingen, is er na afloop de traditionele visverloting. Voor iedere deelnemer die de tocht uitrijdt is er tevens een fraaie herinnering. Een inter nationaal tintje aan deze tocht wordt gegeven door de deelna me van twee Dutise clubs, Li ga Keulen/Kalk en Gest Keu len en de Belgische vereniging St.-Maria-Horebeke. De route loopt door West-Zeeuwsch- Vlaanderen met een kleine uitloop in België. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De meerderheid van de Aardenburgse gemeenteraad heeft de gemeente die ze behoort te bestu ren onsterfelijk belachelijk gemaakt. In de recente rellen heeft de meerderheid gehandeld op een manier die tegen alle begrippen van fatsoen en behoor bestuur indruisen. Dit schrijft ex-wethouder Jan de Ridder in een brief aan de raad. Met het schrijven deelt hij mee af te zien van verdere procedures tegen zijn ontslag als wethouder. De rol van burgemeester Lockefeer laat De Ridder min of meer buiten schot. Die heeft z'n partijdigheid toegege ven en beterschap beloofd, zo meent De Ridder en hij voegt eraan toe „het boetekleed siert de zondaar". Het ontslag is naar zijn mening mede veroorzaakt door „het falen van een -niet kritisch volgende meerderheid van de raad- om het woord slaafs maar niet te gebrui ken". De Ridder stelt nadrukkelijk dat de beschuldigingen die tot z'n ontslag geleid hebben berustten op leugens en verzinsels. De meerderheid in de raad krijgt van hem de volle laag als hij tenslotte stelt: U raadsmeerderheid, U en niemand anders bent verantwoordelijk voor de be stuurlijke chaos die hier ontstond". IJZENDIJKE - Vier Zee uwen zullen eind augustus deelne men aan een internationale wandeltocht in Oostenrijk. Een hiervan is de IJzendijke- naar Jacques van Vooren- berghe, die voor de zeventien de maai zijn veters daar zal vastbinden. Verder vergezellen hem de heer en mevrouw Van Houte uit Rilland-Bath en mevrouw M. van Waterschoot uit Kloos-, terzande. Zij vertrekken 20 augustus om daar enijge trai ningsvoorbereidingen te tref fen. De wandeltocht «tart 's morgens om vijf uur. GOES - De gemeentepolitie Goes heeft gisteravon d tussen half acht en kwart voor negen een actie gehouden, w,aarbij de aandacht was gericht! op het totale verkeersbeeld in de bin nenstad. Speciaal werd gelet op parkeren, fietsers en brom- fietsersn in de binnenstad en op het niet afgesloten: zijn van personenauto's in het kader van de preventieve actie „Buit eruit?". Er vielen ruim 60 processen- verbaal voor het niet volgens de regels gebruik maken van de parkeerautomaten op de Grote Markt en de Singel straat (ruim 20), h<;t niet of niet goed gebruiken van de parkeerschijf op de Vlasmarkt en de Oostwal (ruim 40) en het fietsen en bromfietsen in de binnenstad in strijd met de ge sloten-verklaringen. Hiervoor vielen enkele processen-ver baal. In het kader van de actie „Buit eruit?" werden een klei ne 200 auto's gecontroleerd, of ze afgesloten waren en of geen waardevolle voorwerpen in de auto werden achtergelaten. Een tiental auto's werd open Staand v.l.n.r. juffrouw De Block, meester Vael, juf. Van Denderen, meester Van de Berg, juf. Fermont, juf. Maas. Zit-! tend v.l.n.r. jufWijnacker, meester De Kort, meester Boeding. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN/AXEL - Bij na negentig is hij nu. Mees ter de Kort. Generaties heb ben les van hem gehad. Er is bijna geen vereniging in Axel die hij niet heeft hel pen oprichten of waarin hij niet in het bestuur zat. Nie mand klopte ooit tevergeefs aan zijn deur om hulp. Het deed 'Axel' dan ook veel zeer dat zijn ereburger tien jaar geleden naar een flat in de Fahrenheitlaan in Terneu- zen is verhuisd. „De kinderen hebben dat eigenlijk gestimuleerd, an ders zat mijn man nog in Axel. Hij was al tachtig en nog volop actief in het vere nigingsleven. Maar je kunt toch niet aan de gang blij ven. Het was echt nodig om uit Axel weg te gaan. Als we dat niet gedaan hadden had hij nooit rust gekregen", legt mevrouw De Kort veront schuldigend uit. „Het was ook moeilijk voor mijn man. Zijn hart ligt er nog. Hij is op en top Axelaar". Vraagbaken De loopbaan van meester P. P. de Kort is vlug be schreven. In 1914 onderwij zer in Wouw, via Heinkens- zand en Groenendijk in 1920 naar Axel. Daar werd hij hoofd van de rk. St. Anto- niusschool. Hij bleef dat tot zijn pensioen in 1959. Lasti ger wordt het om het werk van de andere De Kort, de verenigingsman, de maat schappelijk werker, de vraagbaken, de organisator onder woorden te brengen. Toen de Katholieke Arbei ders Beweging, door hem opgericht, in 1960 jubileerde deed een collega van me het als volgt: „Op 7 februari 1930 werd een definitief bestuur gekozen. P. de Kort, onder wijzer te Axel werd voorzit ter. Het was deze stuw kracht die de jonge afdeling spijts alles door haar eerste kinderziekten heenhielp. Waar men kon bouwen op de 'Grote de Kort' daar was men zeker van een goede motor en van een gedegen leiding". „Hij heeft veel maat schappelijk werk gedaan. Maar zet dat er maar niet zo groots in hoor", voegt ze er bescheiden aan toe. „Daar houdt hij niet zo van". Ze voert hoofdzakelijk het woord omdat het gehoor van meester De Kort, zoals Axel hem alleen maar noemt, hem af en toe in de steek laat. Als het over zijn colle ga's gaat begint hij zelf. „Daar heb ik altijd prettig mee samengewerkt. We overlegden ook alles samen. Als er weer een nieuwe me thode geïntroduceerd werd gingen we samen om de ta fel zitten. Was iedereen het er mee eens dan deden we het", aldus De Kort. Hij was zijn tijd ver vooruit. Mee denken en meepraten zijn geen woorden uit 1930. Onderscheiding Crisis wel. En de gevolgen daarvan voor een deel van zijn pupillen heeft hij als onderwijzer maar altijd moeilijk kunnen verwerken. Zijn vrouw gaat verder: „Hij vond het zo jammer dat jongens uit gewone arbei dersgezinnen die goed kon den leren het land in moes ten. Dat is iets wat hem al tijd pijn deed". En over het grote huis aan de Buitenweg waar ze samen veertig jaar in woonden. „Dat was een fijne tijd. We kregen veel mensen over de vloer. De een moest papieren in laten vullen. De andere had een groter huis nodig voor zijn gezin. Sommigen", lacht ze, „die het niet wilden weten kwamen s' avonds in het donker". Voor die inzet werd het oude schoolhoofd als diverse malen beloond. Hij is ere burger van Axel, ridder in de orde van Oranje Nassau. In 1955 al kreeg hij de pause lijke onderscheiding Pro Eclesia et Pontifice. Het rijtje is veel langer. Maandag worden al die herinneringen ongetwijfeld nog eens opgehaald. De De Korts zijn dan zestig jaar getrouwd. Daar is geen ere teken voor. Maar misschien ervaren ze dat zelf wel als de hoogste onderscheiding die er te krijgen is. 'S-HEERENHOEK - Verenigde so ciëteiten, staande wippen, 46 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: C. Nijsten, Vrije Schutters; tweede hgoe vogel: J. Janse, Soranus 2; eerste zij vogel: P. Vette, Concor dia; tweede zij vogel: M. Alleme- kinders, Victoria; derde zij vogel: C. van 't Westeinde, Soranus; vier de zij vogel: B. de Jonge, Concordia; grootste aantal (9): G. Voet, Sora nus. Wip 2: eerste hoge vogel: L. Verdonk, Concordia; tweede hoge vogel: R. van Eykeren, Vrije Schutters; eerste zij vogel: L. Ver donk, Concordia; tweede zij vogel: H. Moison, VIOS; derde zij vogel: Jos Goense, Eensgezindheid; vier de zijvogel: J. Janse, Soranus 2; grootste aantal (6)H. van de Dries, Vrije Schutters. 'S-HEERENHOEK - Eensgezind heid, staande wippen, 67 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: H. Boon man, Willem Teil; tweede hoge vo gel: Ch. Wijs, Vrije Schutters; eer ste zij vogel: J. van de Dries, Eens gezindheid; tweede zij vogel: B. Knuist, Juliana; derde zij vogel: J. Huige, Eensgezindheid; viede zij- vogel: L. de Jonge, Concordia; grootste aantal (5)S. van Eykeren, Eensgezindheid. Wip 2: eerste hoge vogel: C. Westdorp, Eensgezind heid; tweede hoge vogel: H. van de Dries, Concordia; eerste zij vogel: J. Korstanje, Spes Nostra; tweede zij vogel: A, van 't Westeinde, Sora nus; derde zij vogel: P. Crucq, So ranus; vierde zij vogel: W. de Jon ge, Concordia; grootste aantal (6): Jos Goense, Eensgezindheid. Boiling - Molenzicht hield een bolling waaraan 126 personen deelnamen. Uitslag: 1. A. van Loocke-Th. Vermeulen-F. van de Wege, 2. A. de Baere-K. Hu- bregtse-W. Martens, 3. R. de Vriend-H. Eecke-A. de Zutter. De volgende bolling is 27 augustus tijdens de officiële onenine van het clubhuis. WALCHEREN - Herdenking atoombom - Het IKV Walche ren herdenkt met enkele acti viteiten de atoombomaanval op Hiroshima en Nagasaki. In Middelburg vindt een fototen toonstelling plaats. Verder worden op drie plaatsen zoge naamde 'stiltekringen' ge vormd. IDe tentoonstelling geeft een be<; ld van de catastrofe na de atoombomaanval op Nagasa ki, de zusterstad van Middel burg. De foto's zijn van 8 tot en me t 12 augustus te zien in de Wandelkerk onder de Lange Jan (10 tot 12 en 14 tot 17 uur). De opening van de tentoon stelling zaterdag 6 augustus al plaats (11.00 uur). Daarna wordt een stiltekring gefor meerd op de hoek Koorkerk straat-Lange Delft. Iedereen kan daar aan mee doen. Stilte- kringen vinden ook plaats in Oostkapelle (6 augustus van 12 tot 13 uur op het plein bij de kerk) en in Zoutelande (9 augustus om 19 uur op de bra- deriemarkt). KR UININGEN - Titel - Mi nister Braks van landbouw en visserij heeft agrarisch inge nieur (ing.) C.J. ten Haaf, af komstig uit Kruiningen, ge rechtigd tot het voeren van de titell landbouwkundig inge nieur (ir.). Dat is gebeurd op advies van de Landbouwhoge school te Wageningen. Ten Haaf behaalde in 1978 de graad „master of science" aan de landbouweconomische faculteit van de staatsuniver siteit in Georgia (USA). Aan deze graad heeft hij nu zijn nieuwe titel te danken. BAARLAND - Kamdienst- Op camping Scheldeoord wordt op zondag 7 augustus een interkerkelijke kamp dienst gehouden. Spreker is dominee Oomens uit 's-Heer Arendskerke, terwijl muzikale medewerking wordt verleend door het RK koor St. Cecilia uit Kwadendamme onder lei ding van de heer H. de Pun- dert. Dit koor zal ook de sa menzang begeleiden. De dienst begint om 19.00 uur. GOES - Concert- In het kader van de zomeravond beiaard concerten wordt op donder dagavond 4 augustus van 19-20 uur een concert op de beiaard van de grote of Maria Magda- lenakerk verzorgd door Ber nard Winsemius, stadsbeiaar- dier van haarlem en Edam. De beste plaats om dit concert on gestoord te kunnen beluiste ren is het plein tussen de Am- robank en slot Ostende, waar programma's en stoelen gratis beschikbaar zijn. Van onze correspondent GROEDE - Maandag 8 augustus houdt de VW Groede een wandeltocht over een afstand van 10 kilometer, waaraan me dewerking wordt ver leend door een afdeling van de nationale reserve die meeloppt in volle uit rusting. De start is om 19.00 uur op het markt plein. Daar begint om half acht een muziekcon- cert dat wordt verzorgd door de plaatselijke mu ziekvereniging Eendracht Maakt Macht en de fan- farte Uit het Volk Voor het Volk te Breskens, die zoals gewoonlijk geza menlijk zullen musice ren. Woensdag 10 augustus zijn er op het marktplein te Groede 's avonds ouderwetse kinderspelen, aanvang zeven uur. Za terdag 13 augustus wor den er spelen gehouden op het strand die om 14.00 uur beginnen. Deze be staan uit schatgraven, fi guren maken in het zand', en wie wil kan zelfs mee doen aan een wedstrijd hardlopen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifr; HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg- Van vrijd. 19 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter H. Bruggeman, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 01170-2121. Axel- Van vrijd. 17.30 u. tot maan dagmorgen 8 u. dokter E. Klop, Bastionstr. 36, tel. 01155-1777. Spreekuur zat en zond. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij ke- Dokter A. Lievens, Beursstr. 6, IJzendijke, tel. 01176-1266. Clinge, Koewacht en St. Jansteen- Van vrijd. 18 u. tot maandagmor gen 8 u. dokter Schulte, Hoofdstr. 34, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede- Dokter M. Davits, Walenstr. 1, Groede, tel. 01171-1825. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande- Dokter De Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o.- Tot maandagmor gen 8 u. dokter H. Zwartelé, Werri- laan 43, 's Heerenhoek, tel. 01105-1280. Goes- Van vrijd. 19 u. tot zond. 23 u. dokter S. Buijs, J. Velchestr. 3, Goes, tel. 01100-15462. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hoiitenisse en Kloosterzande- Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u., dokter R. Buwalda, cloosterstr. 72, tel. 01148-1277. Heinkenszand e.o.- Dokter J.A. Fortrie, Stenevate 7, Heinkens zand, tel. 01106-3074, bgg. 01103-2089. (van vrijd. 18 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's-Heer Arendsker ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk- De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter G. Aarnoutse, Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. 01196-12327. bood schappen tussen 9 en 10 u.) Hulst- Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter W. Gielen, Grote Markt 11, tel. 01140-12969. De praktijk van dokter Niesten wordt door eigen artsen verzorgd. Spreekuur spoedgevallen zat.: 9.30-10 uur en 17.30-18 uur, zond. 12.30-13 uur. Miiddelburg- Zaterdag dokter A. Bruynzeel, Herengracht 68, tel. 15814. Zondag dokter G. Meyjer, De Krammer 14, tel. 14664. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Sas van Gent en Westdorpe- Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter L. Feyen, Bernhardstr. 35, Westdorpe, tel. 1777. Spreekuur zat. om 11.30 uur op Stationsstr. 26. Sluiskil, Philippine en Hoek- Zat. dokter Neeteson, J. Hobeinstr. 8, Philippine, tel. 01159-769. Zond. dokter Van Haelst, Spoorstr. 44, Sluiskil, tel. 01157-1955. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen- Van zat. 8 uur tot zond. 8, uur dokter P. Vercauteren, J. v. I-^nnepstr. 87, Praktijk: Beetho- venhof 3B, tel. 01150-13768. Van 2;ond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter Meyerink, Serlippensstr. 11. Prak tijk: Beethovenhof 3B, tel. 01150-13768. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Ylissingen- Tot zat. 24 u. dokter E. Kant, tel. 13987. Van zat. 24 tot z.ond. 24 u. dokter Snijder, tel. 13933. Visites anvragen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Zaamslag- Dokter C. Verboom, Axelsestr. 2, Zaamslag, tel. 01153-1377. WIJKVERPLEGING Noord-Beveland en Wolphaarts- dijk- Zuster C. Jungerius, tel. 01100-13666. Hulst en Hontenisse- Tel. 01140-12191. Sas van Gent, Westdorpe, Sluiskil, Philippine en Hoek- Tel. 01159-306. Terneuzen-Tel. 01150-13360. West Zeeuwsch Vlaanderen- Tel. 01173-1367. Zaamslag, Axel, Zuiddorpe, Koe wacht en overslag- Tel. 01155-1885. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be vel and- Dierenarts M. Karelse, 's H. Hendrikskinderendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Goes, Ovezande en Kruiningen- Dierenarts G. Boneschanscher, Hoofdstr. 2, Kruiningen, tel. 01130-1233. Hulst en Zaamslag- Dierenarts E. de Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, tel. 01140-13004. Midden Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneuzen en Axel- Dierenarts J. Kop, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01156-1488. Zat. spreekuur 13.30-14 u. W. de Zwijgerlaan 2b, terneuzen, tel. 01150-95017, en Axel Dierenkli niek, tel. 01155-1488. Spreekuur 11-12 u. Zondag volgens afspraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. Praktijk J.P. en P. de Vos, Kliniek voor kleine huis dieren en bijzondere dieren, Van Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur: zat. van 12.30-14 u. Verder na telefonische afspraak. Sluis, Aardenburg en Oostburg- -1 Dierenarts J. v.d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 01170-2103. Spreek uur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke- Dierenarts H.H.F.M.v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176-1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de die renkliniek Minnepoortstr. 14, IJ zendijke. TANDARTSEN West Zeeuwsch-Vlaanderen- Tandarts I. Buize, praktijk: Nieuwstr. 55, Oostburg, tel. 01170-3580. Privé: Poolster 54, Oostburg, tel. 01170-2498. Spreek- uur zat. 10-10.30 en 18-18.30 uur, zond. 12-12.30 uur. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen- Tandarts H. Mulder, Oranjestr. 10, Axel, tel. 01155-4389. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Sluis en Oostburg- Tandarts L. Buysse, Volderstr. 21, Oostburg, tel. 01170-5092. Privé: tel. 01176-1292. Spreekuur zat. 10-11 en 18-19 u. en zond. 10-11 u. Walcheren- Tandarts J. Rombouts, Langeviele 47, Middelburg, tel, 01180-12882. Spreekuur zat. en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland- Tand- arts A. de Wit, Turf kade 15, Goes, tel. 01100-16504. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel- Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes- Goese apotheek, Klokstr. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst- Apotheek Hulst, Steenstr. 35, tel. 01140-4255. Geop. zat. 11-12 uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen. Middelburg- Apotheek W. Hum- melen, Markt 69, tel. 12134. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen- Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen- Apotheek Papegaaien burg, Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen Hulst - St. Liwuinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen- Tel. 01150-12200. ZEEUWSCH-VLAAMSE PA TIËNTENVERENIGING „SAMEN BETER" Centraal tel. nr. Marijke Hende- I riks 01140-15420, bgg. 01156-556. De- 1 ze nummers kunt u bellen voor (maatschappelijke) hulp, klachten en informatie over gezondheids zorg. MAATSCHAPPELIJKE DIENST VERLENING West Zeeuwsch-Vlaanderen (Aar denburg, Oostburg, Sluis en Bier vliet), te Oostburg, tel. 01170-3251. Buiten kantooruren verneemt u op dit nummer wie bereikbaar is. HULPDIENST Zeeuwsch-Vlaanderen- Stichting Chr. Tel. Hulpdienst Zeeuwsch-V-1 laanderen voor mensen in nood j (anoniem), tel. 01150-21212. JAC Middelburg- Opvanghuis voor Jongeren de Pionier, Meanderlaan 218, tel. 01180-16816 (dag en nacht bereikbaar). /RIJDAG 5 AUGUST Rome terug Door Campbell Page ROME - Op een mooie zome avond bijna 25 jaar geled gingen een verbannen koni en een beroemd Amerikaaï filmacteur ieder afzonderli op de vuist met een fotogra in wat snel daarna de beken ste straat van Rome zou woi den. De straat heette Via V« neto, de slachtoffers van flitser waren ex-koning F: rouk van Egypte en Anthoc Franciosa. De fotograaf izijn collega's zouden spoed de bijnaam 'paparazzi' krit gen. Op 18 augustus 1958 besla iet Romeinse dagblad II Gioi io met een gewoonte te breke in het bericht van de twee ir :identen met bijgaande foto ip de voorpagina te plaatse: 'oorheen werden irèrichte iver de high society altij 'eggestopt op pagina twee - Irie van de krant waar c ■oddelbeluste café-bezoeker :e toch wel wisten te vinden. De Via Veneto plukte d uchten van deze publicite: :n werd zich haar rol bewust 'ellini's film „La Dolce Vita' Het Zoete Leven), die in 196 'oor het eerst werd vertoont inderstreepte nogmaals d •oem van de straat. De filr iresenteerde het leven van di .omeinse high society als lee, :n corrupt. Maar het was eei tekenisvolle leegheid die bi, ijd en wijle zelfs erg aanlok- lelijk was. Rome werd een ande 'oord voor Via Veneto én L; toice Vita. Iedere toerist of hi iou vijf dollar per dag te he fteden had of alleen maar wai jeklomen om musea af te lo in, vond dat hij iets gemis lad ais hij niet minstens een lalfuurtje op een terrasje in Ie Via Veneto had gezeten en Portret Goretta KAPELLE - 4 augustus. Bramen doosjes IA 1.26-1.43, IB 1.15-1.18, in dustrie 2.19 per kilo, Doornloze 1.26-1.39. Frambozen per doos I 2.-, IB 1.60-1.70, II 1.12, Schöneman 2.20-2.30. Rode bessen pondsdozen Stanze 68-98, Rondom 58-1.-, Rotet 1.21, Rosetta 69-1.21, in tweekilo- kratjes per kilo Stanze 1.54-2.02. Rondom 1.40-1.50, Rotet 1.10, Roset ta 1.10-1.40. Ontario 2.60-4.20. Early Laxton II 1.20-2.60, grof 2.20. Opal: I 4.10-6.20, II 2.10-3.60. Czar I 4.90- -5.20, II 2.70-3.-. St.-Hubertus: I 3.80-3.90. Zwarte besen pondsdozen 2.60-2.80, kilo's 2.20. Rode kruisbes sen doosjes I 48-58, II 45-57. Yellow Tranparant: 180 1.31 170/80 1.63- 1.68, 160/70 88-1.06, 155/60 29-33. Stark Earliest: 170/80 2.17, 160/70 1.85, 155/60 66, 1170/80 1.66-2.20, 1160/70 1.23-1.67, 1155/60 65-75, 1150 33. Early Victoria: 170 72-74,160 70- 74, 1180 66, 1170 74, 1160 73. Mantet: 180 97-1.14, 170/80 1.09-1.37, 165/70 1.-, 160/65 68, 1180 1.07 1170/80 99- 1.15,1165/70 77-87,1160/65 63,1155 38. Oomskinderpeer 145/55 46. Précose de Trévoux: 170/80 75, 160/70 75, 1160/70 61. Super Trévoux: 180/90 60,170/80 76-78,160/70 71. Groenten: princessebonen 1 1.24-1.27, II 81-1.-, snijbonen 2.-, kroten 43, groene kool 55, courgettes 10, tomaten IA 8.60, IB 9.50, aardappelen I 75-93, drielingen 22-26, ioiel 20. Opal vanaf maandag 8-8 op de bloc, aparte aanvoerkaarten I EH x 6 kg netto II meermalig 5 kg netto fa briek meermalig 5 kilo netto. Van onze correspondent BRESKENS - Circus Holiday dat momenteel een toernooi langs de Zeeuwse kust maakt, komt binnenkort ook in Zeeuwsch-Vlaanderen. Maan dag 8 augustus slaat het zijn tenten op aan de Sleedoorn straat te Cadzand-Bad met optredens om 16.00 en 20.00 uur. Dinsdag 9 augustus staat het aan de Handelshaven te Breskens met voorstellingen om 15.00 en 19.00 uur. Circus Holiday is het laatste grote circus dat Nederland nog heeft. Er wordt een internatio naal Drogramma geboden AXEL Streekmuseum „Het Land van Axel" - P. Brakman exposeert olieverfschilderijen. Geop.: w» t.m. zat. 13.30-17.00 uur. Vrijd. ook van 10-21 uur (t/m 13 aug.). Boek handel-Galerie Bellemans - Ja" van Leeuwen met beeldhouwwerk. Kindergalerie - Margriet Hey- mans Geop. dag. van 10-18 uur Zond. gesloten, (t.m. 6 aug.). BRESKENS Galerie Raiffeissen (Dorpsstraat)- Michael Franke exposeert olie verfschilderijen uit Zeeuwsch- Vlaanderen (vooral Breskens). Ge op. woe. zat. en zond. 14-17 u. (t.m 21 aug.) GOES Grandtheater - 20 u. 48 Hours, 161 23 u. Veel liefs uit ontuchtig Ti™ 16 j. HULST Hulster Streekmuseum - Eddy Taelman uit Hulst exposeert „Hulst en omstreken in ansichten en prenten". Geop. ma. t/m 14-17 u. (t.m. 10 sept.). Koning van Engeland- 19.15 en 21.30 u. Porky jj II, 16 j. 21.30 u. Wurgende tralies.lb j. 19.15 en 21.30 u. An officer an da gentleman, 12 j. 19.15 u. E.T. aJlft 20.30 en 22 u. Super sterren in 3 18 j. Café Palermo- 20.30 u. Bingo- OOSTBURG Ledeltheater- 20 u. Thor de ver schrikkelijke, 16 j. SLUIS Stadhuis (Raadskelder) - Anne Delvaux uit Westdorpe expose^ pastels en tekeningen. Geop. dag- 12-19 uur. (t.m. 12 aug.). TERNEUZEN Luxor- 19.30 u. Young docters in love, a.l. 21.45 u. Evil dead, 16 J' 21.45 u. Deense snoepjes in Tirol, j- VLISSINGEN Alhambra I - 14, 19 en 21.30 u. 0?' topussy, a.l. 24 u. Sexbommen actie, 18 j. Alhambra 2 - 14, JJ® 21.30 u. Dark crystal, 16 j- 24 Avontuurtjes in Tiroler schuurtp- 16 j. IJZENDIJKE t. Streekmuseum p- -Zeeuwsch-Vlaanderen- Zom rexpositie van bodebussen kantklossen. Geop. werkd. 10-1^, 13.30-17 u. zat. en zond. 14-17 u. 15 aug.). J. Platteeuw eXP°s1!n oude radio's en hun onderaeie alsmede moderne zendapparatu"^ Geop.: ma. t/m vrij. 10-12 13.30-17.00 u. Zat. en zond. 14-1' (t.m. 18 dec.). ZIERIKZEE n Burgerweeshuis- Beeldentuin klein-antiek. Geop. dag. 10-17 u. ctpsloten rtot 6 ailct De Zwitserse regisseur j Claude Goretta, van wie de VARA de komende weken jdrie films gaat uitzenden, I wordt vanavond geportret- Iteerd door Dorna Rouveroy I en Thi js Ockersen. De thans 54-jarige Zwitser heeft sa- I men met zijn landgenoot I Alain Tanner in de zeventi- I ?er jaren gezorgd voor een Ivan Zwitserse I J^Didustrie. Goretta en I Tanner hadden elkaar op de I Universiteit van Geneve le- I iqÜi kePnei1» waarna ze in I j950 gingen samenwerken tot 1957, toen Goretta een contract aanging als regis- I seur bij de Zwitserse televi- !!e' ?p ^"jarige leeftijd be- |J zijn debuut als Pcelfilmregisseur te maken CVLe F.ou' en in 1972 volg- ^'Invitation', welke film I n groot internationaal ucces boekte. Zijn meest lakende film werd in 1976 ua Dentellière' met Isabelle Huppert. Huwelijksdag fcr1: C,aude Goretta's dierte k™ buut vervaar- Itelo.Ji - voor de Zwitserse 'De huwelijksdag' Ljrr de noces)- Op een te éL .our ergens buiten berl lunchen. In de her- ften ^Sar ze wel vaker ko- |want.geen plaats meer, Man H,. 's 6611 bruiloftsmaal len zooneiü5'i.Vader' moeder ■Plicht er 1,ppe «in ver- Wcknicke'nnvb|lllten te gaan fcbruik Igens 6611 oud lste v.Ji u?1 wordt de eer- Ibruilnf? Jganger aan de is Ph ?-aI genodigd en tCrPlich# PPC' Hij is °°k kftsen m de bru'd te **dM?|aarhijwektdaar- •tegom 002,6 van de brui- partii h-P' JÖIens de vecht- Philiu,"11'dan ontstaat, gaat ""ndoor er met de •,ruid Pom ^JJerikaanse acteur I Bosley presenteert

de Stem | 1983 | | pagina 12