EKRANl OMDAT U NIET TE DAG IN HET WITTE INT ZIJN. Weer veel te beleven op Boekweitfeest Zuiddorpe Boetes voor inbraak zwembad Sas Schelde wij ding in Doel op 21 augustus Avondfiets vier daagse in Vogelwaarde OOGSTSEIZOEN IS BEGONNEN Jeugdvakantieweken Hulst en Hontenisse BEVELAND Meer kaderleden bij scouting in Zeeland VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1983 PAGINA ZEELAND 2 LLING IGELANDEN tlDATEN VANZEELAND politierapport Mercedes te snel voor Middelburger K'oosterzande Inbraak in auto in Hulst ONDANKS GEHALVEERDE ORGANISATIE Fietstwee- daagse in Heikant |l Hontenisse Hulst Uit jaarverslag 1982 blijkt A12 T18 leveland maakt het volgende (dit zijn leden van het alge- icten van het waterschap af; [elanden plaats te vinden, n 's morgens 9.00 uur tot 's lassaulaan 8 te Goes, bij de ine i als vertegenwoordigers van inden als vertegenwoordigers dingelanden vertegenwoordi- atvalwater op oppervlaktewa- n het waterschap afvoeren tig onderstaand schema over srschap verdeeld. Achter het globaal aangegeven welke ïgeb. geb. water gen- eigen kwali ammen dommen teit 2 1 2 3 1 1 2 1 2 3 1 1 3 1 1 13 5 7 il in het algemeen aan de voi ds hoofdingeland ongebouwd opstalhouder, vruchtgebruike, o tenminste 2 ha. grond waar hoofdingeland gebouwd moet der, vruchtgebruiker of ander geschot begrepen gebouwde wel de geschatte opbrengst ,- bedraagt. Als hoofdingeland jen in de verontreinigingshef- nde hoofdingelanden zijn ook .unnen optreden moet men de Ie volgende voorwaarden wor- ig kandidaten stellen. Men Is voldoet aan de vereisten om n met dien verstande, dat voor oor gebouwde eigendommen n mogen in de plaats van hun ook opgaven van kandidaten gave voor dezelfde categorie ngeldig. Lijsten met de namen pshuis ter inzage. Elke opgave ioor tenminste zoveel stembe- nen uitbrengen in het district ianbeveling om op de opgave den dan plaatsen te vervullen jeel in geval tussentijdse vaca- aatsvinden. in en verklaringen van bewilli- ibevoegden kosteloos verkrijg- it waterschap, Nassaulaan 8 te ichtingen kunnen worden ver- op welke wijze deze moeten dient te geschieden, is om 4.00 uur zal het dagelijks waterschapshuis, teneinde de 5t onderzoek worden de opga- iling Algemene Zaken van het gd. Iedere stembevoegde kan ng bij het dagelijks bestuur be zen. 0 uur beslist het dagelijks be- lankelijke zitting in het water de geldigheid der opgaven en ende kandidaten de gehandhaafde kandidaten geplaatst in de volgorde waar ier 1983 gedurende een week leling Algemene Zaken van het De dijkgraaf voornoemd, G.J. de Jager. Volkstuintjes doelwit van diefstal AXEL - Op de kruising Ka- naalkade-Callandstraat ver leende de bestuurder van een personenauto A. M. uit Axel geen voorrang aan de motor rijder G. B. uit Hulst. Bij de hierna volgende botsing woensdagavond laat werd het motorrijwiel zwaar bescha digd. SAS VAN GENT - De eigena resse van een aan het Schul- penpad te Sas van Gent staan de sexshop, mevrouw G. M. L. uit IJzendijke deed bij de rijkspolitie te Sas van Gent aangifte van een inbraak in deze shop. Vermist worden een 25-tal banden met sexfilms. De dieven hadden zich toe gang verschaft tot de al gerui me tijd gesloten sexshop door het vernielen van een ruit. SAS VAN GENT - Lichte ma teriële schade ontstond aan de personenauto van R. van de B. te Westdorpe toen deze, rij dende over rijksweg 252 ter hoogte van de Zuidchemie in aanrijding kwam met een hond. Het dier, eigendom van H. G. uit Rotterdam werd hierbij gedood. TERNEUZEN - In de Terneu- zense binnenstad zijn vermoe delijk woensdagavond laat en kele panden met zwarte verf beklad. Dat was het geval bij enkele winkels aan de Noord straat en het gebouw van de sociale dienst aan de Wal- straat. Verder waren hierop enkele leuzen geschreven. MIDDELBURG - Uit een wei land aan de Eendrachtsweg zijn woensdagnacht twee vijf maanden oude kalveren gesto len. Voor de landbouwer A. van de B., die daarvan giste ren aangifte deed bij de ge meentepolitie een schade van ca. 1400 gulden. Van een onzer verslaggevers ZEVENBERGEN - Wegens re gelmatige buitensporige snel heidsovertredingen moet de Middelburger J. G. binnenkort zijn rijbewijs inleveren. Hij werd door de Zevenbergse kantonrechter veroordeeld tot zeshonderd gulden boete en tóe maanden onvoorwaarde lijke rijontzegging, omdat hij in de gemeente Oudgastel tot 'wee maal toe honderdvijftig kilometer per uur had gere den. Dat was volgens zijn raads- ■nan mr. Van Swieten te wij len aan het comfort en karak ter van 's mans wagen, een Mercedes 280 SLE met anti- blokkeersysteem en zijn reizen 'n West-Duitsland, waardoor "e man niet meer gewoon is ach aan de honderd kilome- 'ergrens te houden. De raads man pleitte ervoor G. een vo°rwaardelijke rijontzegging °P leggen, omdat cliënt zich binnenkort voor eenzelfde J|ergrijp te verantwoorden eeft voor de Middelburgse antonrechter en G. nog in een Proefperiode zit. De advocaat yP°rMg, dat ook daar het rij— °®wijs nog een keer drie aanden zal worden ingeno- ®n: Hij wees erop, dat G., als Peciulist in taxatie, in- en «koop van binnenvaartsche- kunn'1'61 zonder rijbewijs zou Vanwege het feit dat G. bin- voü ?nderhalf jaar tijd al ze- hiL gepakt is wegens te rijden, zagen noch offi- ,var> justitie Wodrada, «on kantonrechter Braat re- k om G- te sparen en luidde vonnis conform de eis: om 6 r 300 en 3 maanden ging0rwaardelijke rijontzeg- ^rdenreis - Ruim 90 be- I Sm en hebben met twee bus- hut tt? uitstaP gemaakt naar zuL echtse Plaatsje Haar- in uw»1?331, het door Cuypers ua herbouwde kasteel De I r Werd bezocht. Dit kas- üim/?31 hoor als een van de - r ,s*e 'I1 het land. Onderweg I sterkt 'nwendige mens ver- Pine 10 H°ogerheide, in cam- iylas"den bungalowpark Fami- Van een onzer verslaggevers HULST - Onbekenden hebben de afgelopen dagen flink wat groenten 'geoogst' in de volks tuintjes nabij de Hulster Tivoliweg. Het is dit jaar de eerste keer dat dit soort diefstal len, die toenemen als het oogstseizoen begint, weer de kop opsteken. Volgens F. Puymbrouck, één van de gedupeerde volks tuinders, moeten de daders waarschijnlijk niet gezocht worden onder mensen die, ge dreven door de economische recessie, de gelegenheid be nutten om aan een gratis maaltje groenten te komen. „Ze moeten een flinke auto ge had hebben om alles te kun nen inladen", meent hij. Ver moed wordt dan ook dat met de gestolen gewassen handel gedreven wordt. Ook vorig jaar zijn de huur ders van de tientallen volks tuintjes nabij de Tivoliweg re gelmatig geconfronteerd met vermissingen van groenten. Op een gegeven moment werd een dief op heterdaad betrapt en kon het kenteken van de auto worden genoteerd. „De politie kon of wilde er blijk baar niets aan doen. We heb ben er in ieder geval niets meer van gehoord. Volgens ons doen ze er geen bal aan". Een woordvoerder van de Hulster politie kon zich desge vraagd het geval niet meer herinneren. Wel hebben de diefstallen in de volkstuintjes volgens hem de aandacht van de politie in de vorm van re gelmatige surveillances. „Maar ja, we kunnen niet overal tegelijk zijn en het is maar zeer toevallig dat je iemand op heterdaad kunt be trappen". Zelfbeheersing „Wij kunnen begrijpen dat men het bij de politie druk heeft", aldus volkstuinder Puymbrouck, „maar als we een persoon betrappen en ze doen er dan niets aan, dat snap ik niet". Het gaat de volks tuinders eigenlijk niet om de waarde van het gestolene, want dat valt in guldens uit gedrukt nogal mee. „Het is meer een psychologische kwestie. De mensen zijn trots op hun tuintje. Ze zitten er een heel jaar in te werken en als je dan eindelijk de resultaten daarvan wilt gaan oogsten, dan gaat iemand anders ermee lopen. Als dat zo verder gaat komen er ongelukken van. Ik hou mijn hart vast als iemand een dief betrapt en zijn zelfbe heersing verliest". Bij de politie is men zich be wust van de ergernis die dit soort diefstallen bij de volks tuinders oproept. „Als straks blijkt dat er wekelijks grote hoeveelheden groenten ver dwijnen dan zal enkel surveil leren niet toereikend zijn", al dus de politiewoordvoerder. „Maar in dit soort zaken kan het publiek ons enorm helpen, door ons meteen te bellen als ze iemand verdacht in zo'n volkstuintje zien rondscharre len. Het bureau is dag en nacht open, dus dat is geen probleem. En dan kunnen we mogelijke dieven wellicht op heterdaad in de kraag grij pen". Van onze correspondent HULST - Onbekenden hebben gistermorgen tussen 10.00 en 11.00 uur ingebroken in de per sonenauto van F. K. uit Hui zen. Zijn auto stond gepar keerd op het 's-Gravenhof- plein in Hulst. Uit de auto werd een rood/ blauwe tas met ritssluitingen inhoudende 2 surfpakken, 2 paar schoenen, 1 jasje en 1 stormzeil nr. 14647C. Verder een instamatic fototoestel en een kleuren-tv merk Gründig gestolen. De totale waarde van het gestolene bedraagt onge veer 2500 gulden. K. had zijn auto afgesloten maar het linker raampje en het sunroof op een kier laten staan. Toen hij bij zijn auto te rugkwam stond die open en waren de op de achterbank liggende spullen verdwenen. Eventuele getuigen worden verzocht contact op te nemen met het politiebureau in Hulst. Van een onzer verslaggevers ZUIDDORPE - Hoewel het organiserend comité van de Zuiddorpse Boekweitfeesten in mankracht is gehalveerd, is men er weer in geslaagd voor 13 en 14 augustus een programma op touw te zet ten met heel wat activitei ten. Het is alweer het zesde Boekweitfeest op rij, volgens de organisatoren het „gezel ligste feest in Zeeuwsch- Vlaanderen". Het eerste dorpsfeest werd in 1978 op touw gezet door Jaap en Riet Berkhey en het sloeg zo in dat op dezelfde weg werd voortgegaan. Het jaar daar op kwamen Bennie en Annie .Verhoeven de organisatie versterken en het boekweit comité was een feit. Dit jaar staan Bennie en Annie er al leen voor, want Jaap en Riet zijn verhuisd naar Breskens, waar ze het clubgebouw van de jachthaven beheren. „Er is veel werk aan zo met z'n tweeën", aldus Annie Ver hoeven, „maar als die dagen er dan eenmaal zijn geeft het ook wel een voldaan ge voel". Wandeltocht Het Boekweitfeest begint zaterdag 13 augustus om 14 uur met een wandeltochit voor jong en oud. Men kan kiezen uit afstanden van 15, 10 en 15 kilometer. Op de zelfde tijd worden de schut ters verwacht in café 't Ge meentehuis. Om 15 uur tre den de gespierde Zuiddorpe- naren aan voor een wed strijd touwtrekken en twee uurtjes later kan de verloren energie weer worden aange vuld tijdens een barbecue. De officiële opening van het Boekweitfeest wordt om 19 uur verricht door burge meester A. Hack, met muzi kale begeleiding van de drumband El Dorado uit Koewacht. Om 21 uur is er dan in café In den Herbergh een bal met medewerking van de Mandica's. Schieten Zondag 14 augustus is het weer schieten in café 't Ge meentehuis en In den Her bergh is er om 15 uur een poppenkastvoorstelling voor de jeugd. Natuurlijk ont breekt ook de nieuwe rage het Aerobic dansen niet op het programma. Om 17 uur demonstreren Simone van Eyck en haar groep hoe dat werkt. De veelvraten gaan' om 19 uur aan tafel om el kaar het kampioenscap eier- eten te betwisten en het feest wordt om 21 uur beslo ten met een drive-in-show in café In den Herbergh. Kraampjes Naast al die programma onderdelen is er ook genoeg te doen bij de kraampjes die op het dorpsplein staan op gesteld. Zo is er antiek, een rommelmarkt, boekweit koeken, babbelaars, glas graveren en glasblazen, ma chinaal breien, groente en fruit, Zeeuwse sieraden, ral ly-wagens, tropische vogels, oude boeken, electrotech- niek, schilderijen, chocolade maken, sierstenen, houtsnij den, kantklossen, tweede hands kleding, vlasbewer king, pottenbakken, textiel- graveren en kalligrafie. HEIKANT - De trimclub Heikant heeft voor woensdag 10 en donder dag 11 augustus een 'half- oogst fietstweedaagse' op touw gezet voor jong en oud. Op beide dagen wordt zo'n 25 kilometer in kalm tempo gefietst langs rus- tigge polderweggetjes. De fietsers worden begeleid door een bezemwagen, om eventuele pechvogels hulp te bieden. Belangstellenden kun nen zich vanaf 18.30 uur inschrijven in 't Heike te Heikant en de start is om 19 uur. Iedere deelnemer ontvangt na aankomst op de tweede avond een her innering. 5 DE KINDEREN van Kloosterzande bouwden de (zand)kastelen van hun dromen. Van onze correspondenten HULST/HONTENISSE Vele kinderen in de gemeen ten Hulst en Hontenisse zijn gisteren weer enthousiast in de weer geweest bij de acti- viteiten in het kader van de jeugdvakantieweek. Zo sprong de Hontenisser jeugd gistermiddag op de |i fiets om op het strandje bij Ej Perkpolder een zandkasteel E{ te bouwen. Ij Het vakantiewerk in Honte- =1 nisse blijft druk bezocht. Ei Vriendjes en vriendinnetjes Ej en logé's worden meegeno- men door de jeugd die al deelnam aan de vakantie- li week en gisteren waren er in totaal zelfs zo'n 95 deelne- mertjes. Er werd in Hengst- S dijk een sprookjesspel ge- speeld in het parkje van het dorp. Via opdrachten en raadsels moesten er sprook- jes worden geraden en zelfs vrij onbekenden zoals Een- jE oogje, tweeoogje, drieoogje, Sinbad de zeemand, Ripan- sel. Tot verbazing van de lei ding raadden alle kinderen alle sprookjes. Winnaars werden de volgende kinde ren: boven de negen jaar: 1. Frank Otjes, 2. Jessica Baart, 3. Katinka de Bak ker; onder de negen jaar: 1. Koen de Bakker, 2. Angelo Stevendaal. 3. Mathieu van Puy velde en Janny de Booy. 's Middags werden met groot enthousiasme zand kastelen gebouwd op het strand bij Perkpolder. Op de terugweg werden wafels ge geten in Hontenisse. Een ge slaagde vakantieweek Hon tenisse eindigt vandaag in Kloosterzande met 's mor gens een vossenjacht en 's middags een groots zwem- festijn in het plaatselijk zwembad. In Hulst startten bij het bui tencentrum 't Jagertje 140 kinderen met allerlei soor ten spelen, waar een bal bij betrokken was. 's-Middags was er op 't Jagertje het spetterfestijn, waarbij de vrijwillige brandweer haar medewerking verleende. In totaal waren er 273 kinde ren, die natuurlijk allemaal kletsnat waren. Ze moesten blokken van de tafels spui ten, bekertjes vullen door straaltjes water op te van gen, ballons vullen en ande re spelletjes met water. In Clinge trokken ruim 5fli kinderen verkleed door het. dorp, waar ze in verschillen de straten spelletjes moesten doen. 's Middags was er in Maipertuus de film Bezem steeltje, waar 85 kinderen aanwezig waren. In Heikant hielden de 35 kinderen zich de hele dag bezig met spelen als bees tenbende en knikkeren. In de morgenuren werden in Nieuw-Namen 43 kinde ren kletsnat. Ze deden mee aan het spel waterwerk, en spel waarbij water de FOTOWIM KOOYMAN hoofdrol speelde. Voor het vliegeren was 's middags maar weinig animo. Slechts vijf kinderen waren present. De 70 kinderen in St. Jan-, steen vermaakten zich best met het trimfestijn. Ze moesten allerlei sportactivi teiten uitvoeren, zoals hoog- en verspringen, hardlopen, overgooien van ballen enz. 's Middags was er een fiets- cross, waarbij de behendig heid van de 30 deelnemende kinderen naar voren kwam. In Graauw kwamen 70 van de 80 schoolgaande kin deren met een huisdier aan dragen voor een dierenshow. De kinderen mochten over hun meegebrachte dier al lerlei verhaaltjes vertellen. Ook bij de ouderwetse spel letjes, zoals sjoelen, kaatsen, handballen e.a. waren 50 kinderen aanwezig. Vandaag is er in Graauw om 14.00 uur de grote wed strijd van de jeugdvakantie week Ren-je-rot voor de kinderen van Graauw, Nieuw-Namen en Heikant. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiffi Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Politierech ter Nomes heeft een tweetal 19-jarige deelnemers aan een diefstal uit het snoepwinkeltje in het zwembad te Sas van Geitit gisteren elk tot 400 gul den boete veroordeeld. Het ging om G. L. en F. K., beiden uit Sas van Gent. De eerste kreeg bovendien als stok ach ter idle deur 2 weken voorwaar delijke gevangenisstrag met een proeftijd van twee jaar mee naar huis omdat hij al eens: eerder iets strafbaars uit- gevireten had. Een derde ver dachte P. U. (29) was niet ver- sch enen. D.e raadsman van de twee jongens probeerde de straf- maait nog wat te verzachten door het aandeel van zijn cliënten te bagatelliseren. Daar was de politierechter echter niet ontvankelijk voor. Zijn uitspraak was conform de eis van de officier van justitie, mr. Nijmeijer. De verdachten zeiden bij de inbraak betrokken te zijn ge raakt na een feestje waarop nogal wat gedronken was. Tot de buit behoorden kratten bier en frisdrank, rookartikelen en snoep. Zwaar tilde de politierech ter aan een steunfraude, ge pleegd door de 29-jarige F. B. uit Zierikzee. Hij genoot een WWV-uitkering en verzweeg daarbij dat hij bij een uitzend bureau in Rotterdam 3000 gul den verdiend had. „Dit soort zaken komt steeds vaker voor", reageerde de politie rechter en hij veroordeelde 13. conform de eis: 3 weken ge'- vangenisstraf, waarvan tweie voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. De Vlissinger G. K. (28) werd veroordeeld omdat hij drie gestolen cheques, elk ter waarde van 50 Engelse ponden had geïnd bij de Amro-bank in zijn woonplaats. K. slaagale erin de politierechter ervan t.e overtuigen dat hij inmiddeJls een speciale bankrekenin g had geopend om het geld teru g te kunnen betalen. Mr. Nij meijer eiste vier weken ge vangenisstraf waarvan twee voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. Mr. Nomes maakte er een geheel voo:r- waardelijke gevangenisstraf van plus een boete van 400 gulden. De 22-jarige Vlissinger P. P. kon enigszins opgelucht de rechtszaal verlaten. Hoewel hij in een dronken bui een reeks van vernielingen aan auto's had aangebracht en nog een proeftijd met 12 weken voorwaardelijke gevangenis- strarzelen die 12 weken toe te wijzen". Vier weken zitten, twee we ken voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar en terug betaling van 1110 gulden was de straf die A. M. (25) uit Rot terdam kreeg opgelegd. Hij was op heterdaad betrapt bij een gelddiefstal in een ooster se tapijten winkel te Middel burg. Daarbij wist hij te ont snappen door met een schaar te dreigen. Van een onzer verslaggevers 1DOEL - In het dorpje Doel worden zondag 21 augustus voor de negende keer de Scheldewijdingsfeesten gehouden, die jaarlijks weer duizenden dagjesmensen naar dit dorp lokken. Op de haven begint om 10.30 uur de plechtige Scheldewij- clingsmis, met medewerking van de Koninklijke Schippersgilde van Doel en opgeluisterd door het Sint Corneliuskoor van Doel. Vanaf 11.45 uur volgt de onthulling van het monument op de Scheldedijk, zijn er twee tentoonstellingen te bezichtigen, is er een volksdansdemonstratie en een modeljachtdemonstratie in de spuiput. Vanaf 14 uur kunnen in het dorp doorlopend een twintigtal oude ambachten worden bewonderd en om 15.00 uur trekt de folkloristische stoet door de straten van Doel. Compleet met vendeliers, reuzen, fanfares en praalwagens. Om 15.45 worden de jachten gewijd en begint een vlootshow. Wie meer van spek- ta kei houdt kan om 16.00 uur een luchtgevecht met tweedekkers aanschouwen, om 18.00 uur parachutisten naar beneden zien ko men of evenlater een warme luchtballon zien opstijgen. Doorlo pend zijn er ook in de namiddag demonstraties en activiteiten: volksdansen, judo, oude ambachten, turnen, modeljachten, ma jorat ten en muziekgezelschappen. In het Parkje speelt om 19.00 uur de Tiroler blaaskapel de Busskleppers. Nadat om 21.20 uur een fakkeltocht door het dorp is getrokken, worden de festivitei ten om 21.30 uur afgesloten met een grote Scheldetaptoe met The Red Hackle Pipeband en de Koninklijke Scoutsharmonie Sint Leo uit Brugge. Van onze corespondent VOGE1LW AARDE - Volgende week dinsdag 9 augustus start in Vogelwaarde weer de jaar lijkse fietsvierdaagse. Dit fietsfestijn wordt georgani seerd in het kader van het va kantiewerk en de sportieve re creatie door het feestcomité in samenwerking met de toer club Vogelwaarde. Jong en oud kan meedoen aan de2.e vierdaagse en men kan kiezen uit twee afstanden, 15 of 25. kilometer. Men is niet verplicht om alle vier de da gen met? te fietsen, maar ge zellig is het wel. En volgens de organisatoren beloven de 'weerprofeten' hun beste beentj e voor te zetten. Gestart wordt iedere avond tussen 18.30 en 19.30 uur vanaf café 't Karrewiel, Rapenburg 47. De deelnemers krijgen dan een routebeschrijving, waarna men de tocht in eigen tempo kan volbrengen. Het inschrijf geld bedraagt vier gulden, waarvoor iedere deelnemer na afloop een fraaie herinnering krijgt. Vrijdagavond 12 augustus is er in 't Karrewiel een sluitingsbal dat voor iedereen, dus ook voor niet- deelnemers, gratis toeganke lijk is. Van o nze correspondent TERNEUZEN - Het ledental van scouting Zeeland nam in 1982 wat toe. Een stijging die werd ber eikt door het uitbrei den van hiet aantal kaderleden met ongeveer tien procent. Daarentegen nam het aantal jeugdleden af met anderhalf procent. Dit mede in verband met het feit dat in de loop van dat jaar cle Heenetrechtgroep in Tholen besloot tot aanslui ting bij scouting Noord-Bra bant. Reden daarvoor was het feit dat het contact en mee doen met liet district Ooster- schelde door de grote geogra fische afstand heel moeilijk Het totale; aantal scouting groepen biianen de scouting Zeeland be'droeg eind vorig jaar 44. Op Noord-Beveland kwam de Z.andkreekgroep tot stand. Ook in het district West-Zeeuw,sch-Vlaanderen was in 1982 de Sluis een ge mengde groep van start ge gaan. In dat district steeg het aantal jeugdleden met zeven. Er wordt daiar hard gewerkt aan de in stan dhouding en uit breiding van de groepen. Het districtsbestuur kan dan ook met voldoening vaststellen dat de inzet er zeker is maar dat door de omvang van het dis trict een flinke uitbreiding niet is te realiseren. De grote wens is nog steeds het be schikbaar krijgen van spelad- viseurs. Getracht zal worden om dit jaar oud-leiders te vin den die deze functie op zich willen nemen. In dit district werden vorig jaar zes erken ningen uitgereikt en kwam de groep Oostburg in het bezit van een nieuwe boot. Het district Kanaalzone- Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen zag haar ledental stijgen tot 439. In dat jaar gingen veer tien groepen op zomerkamp en werden de contacten met de welpengroep te Kloosterzande verstevigd. Aan de groeps- voorzitter van de St. Huber- tusgroep Henk Verbrugge te Terneuzen werd het zilveren waarderingsteken uitgereikt voor zijn vele diensten, aan deze grope bewezen. Aan de hand van een notitie werd in het voorjaar van 1982 door het gewestelijke bestuur verga- •derd over het probleem van de jeugdwerkloosheid en wat scouting daaraan zou kunnen doen voor haar leden. Omdat onder de 2179 jeugdleden toen slechts twaalf werkloos waren werd het niet zinvol geacht om gewestelijke activiteiten voor werkloze scoutingleden te houden

de Stem | 1983 | | pagina 11