even.' „raT UITBLAZEN Jan Janssen wint de Tour de France Philipi samen gigant DE STEM Goed - fout Hoogste tijd Overzicht 1968 nieuwsfeiten DE STEM COM DINSDAG 2 AUGUSTUS 1983 :PAGINA TWEE Ritueel Voorrecht Jan Janssen: Geslaagd dankzij die alles bekronende zege KOMENDE VRIJDAG: DINSDAG 2 AUGUS1 PRODUKTIE II Civiel geding over vergoeding prijsverhoging omroeppersoneel Heroïne T5 PAGINA 2 DAGBLAD VOOR ZUDWEST NEDERLAND Jaargang 123 Nr. 20.194 Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem b.v. Directie Drs. J.H.M Brader Hoofdredactie L. Leijendekker H. Coumans Breda - Hoofdkantoor Spinveld 55 Postadres: Postbus 3229 4800 MB Breda Telefoon, voor directe verbinding zie onder betreffende afdeling Algemeen nr. 076-236911 Telex: 54176 Kantooruren ma. t.m. vr. van 8.15-17.00 uur Bankrelaties Postgiro 1114111 ABN rek. 520538447 NCBrek. 230301584 Rabo rek. 101053738 Handelsregister 27420 Centrale redactie Breda Nieuwsdienst 076-236883 Stadsredactie 076-236880 Sportredactie 076-236884 Lezersservice Inlichtingen over Stemreizen en promotie: 076-236911 Fotoservice: 076-236573 Abonnementen Betaling 076-236347 20,49 per maand 61,15 per kwartaal 238,00 perjaar Postabonnementen met toeslag Nieuwe abonnees: opgave bij elk rayonkantoor en servicepunt Ook telefonisch of d.m.v. bon in de krant. Bezorgklachten Voor telefonische meldingen zie onder betreffend rayonkantoor. Rubriek 't Kleintje Opgave 076-236538, 236381 236244 tot 17.00 uur 2 dagen voor plaatsing Grote advertenties Algemene informatie over mogelijkheden en tarieven: 076-236881 Regionale informatie: alle kantoren Postadres: postbus 3229, 4800 MB Breda Afsluittijd adv.: 09.00 uur één dag voor plaatsing; maandagkrant vrijdag 12,00 uur in Breda Overlijdensberichten 076-236442. Buiten kantooruren ma. t/m vr. van 19.00-20.30 uur en zo. van 18.30-21.30 uur 076-236394/236911 Debiteurenadministratie Advertenties 076-236227 Rayonkantoren Bergen op Zoom Zuivelstraat 26, 4611 PJ Tel. (alle afd.) 01640-36850 Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur Breda - Stadskantoor Nwe. Ginnekenstraat 414811 NN. Abonnementen 076- 236322. Overige afd. 236326. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur Bezorgklachten 076-236888 ma. t/m vr. 8.15- 18.00 uur, za. 8.15-17.00 uur Etten-Leur Markt 28, 4875 CE Tel. (alle afd.) 01608-21550 Kantooruren ma. t/m vr. van 8 30-12.30 en 13.30-17.00 uur Goes Klokstraat 14461 JK Tel. (alle afd.) 01100-28030 Kantooruren ma t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur Hulst Steenstraat 14, 4561 AS Tel. (alle afd.) 01140-13751 Kantooruren ma t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur Oosterhout Arendstraat 14, 4901 JK Tel. abonn. en adv. 01620-54957 Tel. redactie 01620-51800 Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur Roosendaal Molenstraat 45, 4701 JN Tel. (alle afd.) 01650-37150 Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur Terneuzen Nieuwstraat 9, 4531 CV Tel. (alle afd.) 01150-17920 Kantooruren ma t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur Vlissingen Torenstraat 4381 ET Tel. (alle afd.) 01184-19910 Kantooruren ma t/m vr. van 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur WIM KOCK Die Nederlanders toch! Nu beleven we dan weer eens een mooie zomer en wat meldt de ANWB? De Nederlandse va- kantiegangers zijn op zoek naar koele gebieden. i Het is nooit goed. Altijd maar kankeren E op het klimaat en helemaal naar Spanje of Zuid-Frankrijk reizen om een bruin vel I te halen. Het lijkt wel alsof al die lui, die E mopperend op de zon het bijkantoor van de ANWB te Lyon binnenstappen, ge- woon niet kunnen uitstaan dat het thuis net zo is als aan de Costa Brava. Als het hier regent hoor je ze niet. Al vallen de Spaanse mussen van het dak. Dan tekenen ze zonnetjes met kleine straaltjes leedvermaak er omheen op de kaarten die ze naar de kleumende en druipende achterblijvers sturen. Het eni- ge waarvoor ze de twee of drie dagen oude Nederlandse kranten kopen is het weerbericht. Ze willen lezen dat het koud en nat is in Nederland. Ze willen s bevestigd zien dat ze hun goeie geld niet voor niets hebben aangesproken. ,,'t Was fantastisch joh. Veertig gra- den in de schaduw. Alleen op de och- 1 tend van de tweede donderdag regende het, maar om elf uur scheen de zon weer." E Ze weten altijd heel precies wanneer 1 en hoe lang het regende. 't Is hier anders ook een paar dagen 1 goed warm geweest. Boven de dertig graden. Wij vonden het om te puffen. „Jawel, maar daar heb je een ander soort warmte. Niet zo vochtig en be- nauwd als hier, snap je? Zaaólig!" 5 Opdringerig bruin en bloot, gekleed in contrasterend wit of geel komen ze op visite en maken je zenuwachtig door drankjes te bestellen waarvan je nog nooit hebt gehoord, maar die gelukkig meestal blijken te bestaan uit mengsels van redelijk alledaags spul. 1 Maar dit jaar wordt hier ook iedereen bruin. De hele maand juli was het hele 1 verschil tussen Malaga en Cadzand een hoop vakantiegeld. Dat is - toegegeven - züür. Dat wekt wrevel en ongenoegen. Je reist niet voor niets een paar duizend iiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllliiiiiliiiiiiilllliilllllilllllllillHllliiiiiiililliiilliiillllllimiiiiliiiiiiiiiimiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiimiimmiiiiiiiiiiiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiilililliiimm Regen is nodig en dikwijls is het ook een aangename afwisseling. kilometer in je middenklasser met cara van aan de haak. Het moet wél een beetje anders zijn dan thuis. Dus de koelte opgezocht. Stel je voor dat je een kaart naar puffend Nederland kunt stu ren met de volgende boodschap: „We hebben hier een ideaal plekje gevonden. Elke morgen steekt er een heerlijk koel briesje op en af en toe valt er een kort, zacht buitje dat de natuur doet glanzen en geuren. Het bier schenken ze hier kelderkoel in plaats van uit de ijskast. Je weet niet wat je proeft! Helemaal verge ten dat bier zó kon smaken! Waren jullie ook maar hier. Maar niet heus denken ze erbij. Helaas, er is (er was in elk geval) geen koelte in Europa. „Zelfs een land als En geland beleeft recordtemperaturen schrijft een ochtendblad alsof „landen als Engeland" gebieden zijn waar door gaans eeuwige mist en regen heersen. Zo zie je waartoe al die klimaat- en weersgevoeligheid van menige vakantie ganger leidt: tot ontevredenheid over een prachtige zomer. Het is nooit goed. Ik word overigens ook wel wat kregel over het gesteun en gehijg om me heen. Ik heb het zelf ook niet zo op die hitte, maar je went eraan. Je leert binnen en kele dagen hoe je moet voorkomen dat je de hele dag druipt van het zweet. Je past je eet- en drinkgewoonten wat aan, zonder ze evenwel ingrijpend te veran deren. Je bent hier per slot van rekening niet in de tropen, al lijkt het daar een paar dagen misschien een beetje op. Te gen Allerheiligen is het heus wel over. Ik heb te doen met mensen die nu ziek zijn en op bed moeten liggen, maar het ge zucht van de gezonden irriteert me. Je had ze in mei moeten horen, toen de ak kers wekenlang blank stonden. Ik begrijp die bezetenheid van het weer niet. Het is niet iets typisch Neder lands. Je komt het overal tegen waar het weer veranderlijk is. In Engeland is het precies als in Nederland: elke ontmoe ting begint er met een weerpraatje en in West-Frankrijk leek ook elke pompbe diende en hotelreceptioniste de mond vol te hebben over het weer. Die ge- dachtenwisselingen over het weer (in verkleinzuchtig Nederlands ook vaak aangeduid als weertje) zijn - denk ik wel eens - meer ritueel dan serieuze com mentaren. Regen kan best vervelend zijn. Als je net de barbecue buiten hebt staan bijvoorbeeld. Maar even dikwijls is het een zegen. Is het niet voor de sla dan vanwege de koelte die een bui soms brengt. Terwijl ik dit zit te schrijven is de lucht loodgrijs. Daarnet nog plensde de regen op het zwart glanzende asfalt van de rondweg onder mijn raam. Dikke stralen. Ik zou er zo in rond willen dansen, ware het niet dat het opdrogen zoveel tijd kost en ik nu eenmaal geen verschoning bij me heb als ik naar de krant ga. Na een maand zon is zo'n bui ook voor het oog wat een koel glas bier is voor een schra le keel. Het lijkt wel of de berm nu al groener wordt. De regen maakt me heel tevreden met ons veranderlijke, maar gematigde kli maat. Ik heb het wel eens anders mee gemaakt dus durf ik te zeggen dat het een voorrecht is te leven op een breedte waar regen en zonneschijn elkaar afwis selen, het land groen, de gewassen sap pig en de mensen nuchter houdend. Vier weken Spaans weer, prachtig! God zijdank gaat het dan weer eens regenen. En wie houdt er niet van afwisseling? Of van zijn tuin? door ROB VAN DEURSEN PUTTE - Het was tussen vier en vijf uur die zondagmiddag in de zomer van 1968. Plotseling braakte in de Nederlandse huiskamers de radio de zeer emotionele uitroep van Jan Janssen - „Cora, Cora, ik heb de Tour gewonnen" - uit. Via zijn zege in de afsluitende tijdrit van La Grande Bouclé in het jaar des heren 1968 kreeg Nederland zijn eerste winnaar van de Tour de France in de geschiedenis. Theo Koomen, toen al aanwezig, liet zijn tranen in het Pare des Princes de vrije loop. Even emotioneel als Jan Jans sen zelf, deed hij het volk thuis kond van de verrassende uithaal van Jan Janssen in die laatste kilometers. Verslaggevers ren den in paniek naar de dichtst bij zijnde te lefoons. Belden hun redacties met de kreet: „Gooi alle verhalen van Herman van Springel maar weg. Jan Janssen heeft, nondeju, de Tour gewonnen. Het onmogelijke is toch gebeurd". Herman van Springel, de noeste Belg scheen inderdaad, specialist als hij was op het onderdeel tijdrit, niet te kloppen. Maar ergens, ergens in zijn pezige lijf vond Jan Janssen die dag dat beetje extra, dat van een nummer twee een winnaar maakt. Heel Nederland wist plots dat wielrennen bestond. En dat de Tour de France iets speciaals is. Zeker als die door een Nederlander gewonnen wordt. Geschenk Nu nog, vijftien jaar later en inmiddels 42 jaar oud (al zegt hij zelf liever jong) denkt Jan Janssen vaak aan dat moment terug. Dat hij op het middenterrein te midden van een groepje dol geworden Ne derlanders zich realiseerde dat hij inder daad 's werelds grootste wielerspektakel winnend afsloot. Vele malen komt hij voor zich zelf tot de conclusie dat juist de zege in de ronde van Frankrijk voor hem kwam als een geschenk uit de hemel. „Het was een bekroning van alle arbeid die ik in de jaren daarvoor in mijn beroep, wiel renner, had gestoken. Ik was in 1964 al een keer wereldkampioen geweest. Ik had al drie keer in de Tour de groene trui gewon nen. En dat was wat. In die tijd waren er nog zeker tien tot twaalf goede sprinters, die aan elkaar gewaagd waren. Maar die eind-zege? Ja, dat was het absolute hoog tepunt. Het hoogste wat er in de prof wielrennerij te behalen valt. En als je dat dan lukt, kun je alleen maar dolgelukkig zijn". Als Jan Janssen tijdens die sporadische ogenblikken dat hij thuis in de kamer van zijn bungalow in het Westbrabantse grensplaatsje Putte onderuitzakt in een gemakkelijke, met leer beklede fautieul wel eens zijn leven op een rijtje zet, om krult vaak een glimlach zijn strakke lip pen. „Dan denk ik wel eens aan die din gen, die de overwinning in de Tour voor mij veranderde. Echt, het hele zaakje wordt na zo'n zege op de helling gezet. In alle opzichten. Niet alleen sportief in de jaren dat ik na 1968 nog fietste, maar ook maatschappelijk. Kijk, als ik die Tour niet had gewonnen, was ik gewoon Jan Jans sen, de wielrenner gebleven. En veel men sen zouden mij na een aantal jaren verge ten zijn. Maar nu ben ik Jan Janssen, de eerste Nederlandse Tour-winnaar. En dat scheelt heel veel. Dat merk ik nu nog elke dag. Zoals nog niet zo lang geleden dat Nel Ginjaar, staatssecretaris van onderwijs toch, zo maar opbelt. Niet dat ik daar trots op ga, maar Jan Janssen, de drag-line- De zomer wordt heel nat, maar ver der normaal van temperatuur en zon. Behalve in Zuid-Limburg is ju ni somber en winderig. Pas de laatste dag ontpopt zich tot een waarlijk stralende zomerdag, waarbij het in het Zuiden 28° wordt. Op 2 juli is het nog bijna 31°, maar de rest van de maand is het koud, op de laatste paar dagen na. Augustus is nat en somber, de temperaturen beneden normaal. Veel regen, zelfs herhaaldelijk mist. Op 10 augustus teisteren in de mid dag en de avond hevige onweers buien het land; in westelijk Noord- Brabant brengen zij plaatselijk overvloedige regenval. HET triomfgebaar van Jan Janssen in Pa rijs, op 22 juli 1968. DE Tourwinnaar kan zijn tranen niet bedwingen wanneer uitgelaten Nederlandse sup porters hun idool na de aankomst in Parijs op de schouders nemen. FOTO'S ARCHIEF DE STEM. machinist in het bedrijf van pa Janssen in Nootdorp, zou dat toch nooit meegemaakt hebben". Held Die zondagmiddag in het jaar des heren 1968 veranderde voor Jan Janssen dus erg veel. Van een succesvol wielrenner werd hij plotseling een nationale held. En dat werkt heden ten dage nog na. Overvloedig zelfs. Het gekke is namelijk, dat de over winning van Joop Zoetemelk in 1980 in diezelfde Tour de massa kennelijk minder aanspreekt. Als mens voelt Jan Janssen echter dat hij niet veranderde. „Alleen dat verlegene ben ik kwijt. Ik weet me nu in een gezelschap van belangrijke mensen goed te handhaven. Dat leer je. Ik was eens na mijn Tour-zege een week in Ca nada. Daar moest ik voor een zaal vol pro minenten een speech houden. Als ze dat vroeger aan me gevraagd hadden, zou ik in mijn broek gedaan hebben alleen bij de gedachte al. Maar nu deed ik het toch aar dig, want ik kreeg later een brief van de Nederlandse ambassadeur in Canada, dat ik mijn land zeer goed had vertegenwoor digd. Dat zijn dus aan de buitenkant din gen die in je persoon veranderen, maar van binnen zit ik nog steeds hetzelfde in elkaar als de Jan Janssen voor 1968. Als er bij mij een sjacheraar komt of prins Ber nard, het maakt me geen verschil. Ieder een blijft voor mij een mens, waarmee ik moet kunnen omgaan". Behalve zijn zeker in de jaren '70 haast ongebreidelde bekendheid bij de Neder landse massa, leverde de Tour-zege Jan Janssen nog meer voordelen op. Hij noemt zelf zijn deelname aan NCRV's 'Spel zon der grenzen' dat jaarlijks rond kerstmis werd uitgezonden. „Luidt je naam Jan Paal dan krijg je daar geen uitnodiging voor. Maar Jan Janssen, de Tour-winnaar wel", geeft hij het plezier aan wat hij tij dens de TV-opnames aan dat spel beleef de. „Het is maar een klein voorbeeld, maar het is bepalend voor de situatie", zegt hij nadrukkelij k. Nadelen ondervond en ondervindt hij natuurlijk ook. „Het zijn er niet zo veel, maar ze zijn er wel", wil hij met enige schroom kwijt. Schroom, omdat hij bang is verkeerd over te komen als hij een voorbeeld geeft. Toch gaat hij overstag met: „Als ik naar een Nederlands kam pioenschap of naar een criterium ga, word ik wel eens tureluurs. Bijna iedereen spreekt je aan. En als je niet uitkijkt, ben je zo dronken. Zo veel mensen willen je wat te drinken geven. Natuurlijk kun je dat de mensen niet kwalijk nemen. Die denken allemaal dat ze de enige zijn. Maar bijna om de meter word je staande gehou den. En maar lullen over het fietsen. Tot het soms m'n strot uitkomt. Zelf als cou reur was ik al niet zo dat ik alleen maar over wielrennen wilde praten. Ik had en heb ook andere interesses, zoals de poli tiek. Als je alleen maar over fietsen kunt en wilt praten, raak je gauw afgestompt. En daar pas ik voor. Naast het fietsen is er zo veel moois te beleven in de wereld". Geslaagd Jan Janssen meent wat hij zegt. Nooit nam hij een blad voor zijn mond. Nooit ook zal hij vergeten dat hij via de zege in de Tour van 1968 verder kwam in het le ven dan zonder die overwinning mis schien mogelijk was geweest. Wat be smuikt vertelt hij: „Twee keer per jaar met vakantie, een leuk huis, een chaletje in het buitenland, een goede zaak, drie man personeel, ik kan zeggen: ik ben ge slaagd". Ondanks dat gevoel verkeert Jan Jans sen toch nog elke dag tussen de race-fiet sen in zijn groothandel te Putte. De logi sche vraag, die dat oproept, is hij zelf voor met: „Ja, dat vragen mensen wel meer. Waarom ik nog elke dag werk. Maar dat ligt nu eenmaal in mijn karakter. Ik kan gewoon niet op een stoel gaan zitten en niets doen. En dit heeft te maken met fiet sen. Ik ziLer.nu niet meer op, maafsfe er naast. De uitdaging wil ik niet missen. Zo als vroeger op de fiets. Dat je een bepaalde koers per sé wilde winnen. En nu wil ik per sé een bepaalde order binnenhalen. Ik moet kunnen knokken. En daarnaast, ik weet niet wat mijn zoons later gaan doen. In deze handel is goed je brood te verdie nen. Dus ze kunnen de zaak misschien voortzetten. Maar zo ver kij k ik niet voor uit. Het kan best zijn dat ik over twee jaar besluit het inderdaad wat kalmer aan te gaan doen. Dat zou kunnen. Maar dan moet het vuur van het willen winnen er wel uit zijn. Voorlopig zoek ik nog elke dag een uitdaging. Zo zit ik nu eenmaal in elkaar". Jan Janssen kijkt dus niet al te ver in de toekomst. Hij is in het leven geslaagd, vindt hij zelf. Achterom kijken doet hij echter nog vaak. En dan vooral naar die zondagmiddag in 1968, toen de radio's in de Nederlandse huiskamers kraakten van de vol emoties uitgehuilde kreet: „Cora, Cora, ik heb de Tour gewonnen..." Verolme neemt scheepswerf NDSM over. Noodtoestand in Rhodesië uitgeroepen, Wereldraad van Kerken vergadert in Uppsala. Mr. Vic Marijnen burgemester van Den Haag. Breznjev zegt Praag de wacht aan, Russisch-Tsjechoslowaakse top in Cier- na en Bratislawa, Alexander Dubcek weet van geen wij ken, Russische tanks in Praag: einde van de Praagse lente. Fusie VMF en Wilton Fijenoord- Bronswerk. Couve de Murville volgt Georges Pom pidou op als premier van Frankrijk. Rellen aan Franse universiteiten. Encycliek Humane Vitae verbiedt de pil. Reacties van teleurstelling en afkeu ring in Nederland. Mr. P.J. Oud dood. Britse krantenmagnaat Cecil King krijgt ontslag. Hongersnood in Biafra, moegestreden partijen, Biafra en Nigeria, beginnen on derhandelingen. Richard Nixon wint nominatie bij re publikeinen en verslaat Rockefeller en Reagan. Spiro Agnew wordt Nixons run ning mate. Ernstige rellen in Chicago. Anti-Viet- nambetogers belegeren hal demoncrati- sche conventie. Burgemeester Richard Daley laat politie betogers in elkaar slaan. Hubert Humphrey gaat het opne men tegen Nixon. In 1969 kregen flower power en het hippiewe- zen, tot dan met welwillend onbegrip door de gevestigde orde bekeken, een dreun. In Ame rika werden zeven mensen - waaronder de filmster Sharon Tate - ritueel vermoord door onder invloed van LSD verkerende „discipe len" van Charles Manson, bijgenaamd zowf Jezus als Satan, maar later door de openbar1 aanklager „het monster van de eeuw" ge noemd. Van onze redd EINDHOVEN - Philips gJ met de Amerikaanse teleil phone and Telegraph (ATI neel en een zeer groot dejf van de nieuwe gezamenlijk Philips en AT and T zullen AT and T brengt hoofdzake- I lijk de technologie in op het gebied van digitale telefoon centrales. Van deze bundeling van de Van onze redactie binnenland HILVERSUM - De Unie BLHP (beambten, leidingge vend en hoger personeel) spant deze week bij de kan tonrechter een civiele proce dure aan om de 2,26 procent prijscompensatie van 31 de cember 1982 van de circa 5.000 om roep werknemers terug te krijgen. De vakbond vindt dat het meerjarenbeleid van arbeids tijdverkorting in ruil voor meer banen bij de omroep on mogelijk is gemaakt door aan wijzing tot trendvolger van het omroeppersoneel door de regering. Met de civiele prce- dure wil de Unie voorkomen dat de omroepwerknemers voor niets hun prijscompensa tie inleveren, aldus Unie-be stuurder H. van Gils gisteren. De Unie BLHP staat alleen in haar eis om de prijscom pensatie terug te krijgen. De Dienstenbond FNV, de Kun stenbond FNV en de Diensten bond CNV hebben de omroep- werkgevers juist verzocht om het akkoord zo snel mogelijk uit te voeren. De journalisten vereniging NVJ wil eerst de uitslag van de AROB-proce- dures afwachten. Overval DE Eindhovense politie heeft gistermiddag vier mannen aangehouden in verband met een enkele uren daarvoor ge pleegde overval op een ABN- bank in de Eindhovense bin nenstad. DE Amsterdamse politie heeft gisteren vier kilo heroïne ge vonden. Drie Chinezen werden aangehouden. PHILIPS gaat nu definitief samenwi nkaanse electronische gigant op o telefonie. Goed voor Philips en d< 'and, maar slecht nieuws voor We zou om overeind te kunnen blijven «e van de Verenigde Staten en Jap tronica moeten samenwerken. Dat Philips heeft wel geprobeerd zo'n band tot stand te brengen, maar slaagd. De onderscheidene Westeurope zich hun eigen hoogwaardige tech sen nationalistische benadering, tv oemd gezien de geweldige kracht yan zowel de Verenigde Staten als leen overleven op dit gebied als ee van min of meer samenhangende la hET uiterst giftige dioxine, dat onla Pen werd ontdekt, is inmiddels met t erschelde naar zee afgevoerd. Dit wen door de Belgen bij het Ned aield. Voordat het Duitse schip de pnige tijd op de rede van Vlissingen Keie kjeine reparaties uit te voeren" Ke lading mogen daar echter niet voi Opnieuw dus een serie onregelr °9 niet mocht weten, weer eens or 9«en sprake is van een geïntegreeri ai wordt de noodzaak daarvan sind oor alle EG-landen onderschrever uropa zo moeilijk een supranatioi y ond? Omdat het milieubeleid van ®rgeschikt is gemaakt aan de harmi tin iUdin9en binnen de Europese onale aspecten van de vervuilinc p. hebben gekregen. De dioxine-giframp in Seveso, d< Üm6 re9en die voor de bossen ir eareiging vormt, en nu weer het r ntwerpen zijn maar enkele voorbe 0 '^"Schadelijke gebeurtenissen e Wpte1 van 0,6 ve'e kerncentrales, aan w pa z'in gebouwd. Zij wor n de grenzen met andere landen, Wo!f 9evallen wordt het nabuurls tan rampenplannen (als die er a n in deze centrales, net grootste gevaar dat het milieu dp' d'cht bevolkte West-Europa bed ae vervuiling, in de lucht, in het v 1 9e stoffen. Na tien jaar moet er lb gebeuren.

de Stem | 1983 | | pagina 2