Ad Krijnen mag weer hopen Eindelijk bloemen veer Schipper Honkballers verliezen van Italië Lazzarini valt hard #Fignon in Obbicht ROOSENDAAL DE DRAAI VAN DE KAAI Harde maatregelen tegen Engelse voetbalvandalen iterk toerno HlliLlilUUAS! Gremio pakt beker van Zuid-Amerika Maandag 1 augustusj amateurs 16.00 uur beroepswielrenners 19.15 uur Nederlandse voetbalschool in Sydney Schapers in kwart-finale uitgeschakeld door Romain van Damme OOSTERHOUT - Voor Ad Krijnen stortte eind vorig seizoen de wereld in, toen de Oosterhouter te horen kreeg dat het wellicht beter was om een punt te zetten achter zijn actieve carriere. De rechterknie speelde te vaak op en bezorgde hem zoveel last dat verder gaan onver antwoordelijk leek. Ad Krijnen verwerkte het slechte nieuws moeizaam. „Het kwam bijzonder hard aan", bekent hij, „in feite hou je nooit rekening met zoiets". Inmiddels is er echter weer hoop. Ad Krijnen werd onlangs door dokter De Baere op de operatietafel gelegd. De knie werd gron dig schoon gemaakt. Vier dagen ziekenhuis waren voldoende om Ad Krijnen hoopvol huiswaarts te stu ren. „Maar", tempert hij het optimisme, „het is afwach ten. Maandag gaan de hech tingen er uit. Meteen daarna ga ik revalideren. Met ge wichten werken, de spieren weer sterker maken, ik neem aan dat er wat gefietst mag worden en daarna het loopwerk. Er zal ongetwij feld nog een gesprek komen met dókter De Baere. Dan hoor ik wel hoe de zaken er precies voor staan". Ad Krijnen had het afge lopen seizoen meer dan eens last van zijn knie. „Niet con stant", pakt Ad Krijnen de draad op, „af en toe kwam er wat vocht in die knie. Echt last had ik er niet van. Tegen PSV maakte ik ech ter een sliding. Wellicht een verkeerde beweging. Want vanaf dat moment was het goed mis. De pijn bleef. Ik kon niet meer verder". Ad Krijnen wist toen ove rigens al wat er in zijn rech terknie verkeerd zat. Ver schillende botjes zaten los. „Die zijn er nu dus uit ge haald", kan Ad Krijnen de operatieve ingreep precies voor de geest halen, „ik was plaatselijk verdoofd. Er kwam wel het een en ander uit. Hoe die botjes nou pre cies in die knie kwamen, weet ik ook niet. Misschien een overblijfsel van een eer der uitgevoerde meniscus operatie". Vervolgens liet dokter De Baere weten dat de operatie uitstekend gelukt was. „Dat geeft in ieder geval weer hoop", was Ad Krijnen blij met die mededeling, „on middellijk na de operatie zijn er foto's gemaakt. In derdaad, een tijdje geleden zag het er somber uit. Toen ik niet meer kon voetballen is de knie uitgebreid onder zocht. De Baere vertelde me dat ik er rekening mee moest houden dat het beter was te stoppen. Dat kwam verschrikkelijk hard aan. Natuurlijk wist ik dat het niet zo best was met die knie. Maar je houdt er geen rekening mee. En dan wordt het toch verteld. Ik had het er heel erg moeilijk mee. Maar ik ben goed begeleid door onder andere Theo Dierkx, Ton van der Meer en Jo Jansen. Klopt, ik wil de naar dokter Hermans in Hilversum. Om zekerheid te hebben. Ergens geloof je het niet. Je wilt het niet accepe- ren". De reis naar Hilversum had overigens toch gemaakt moeten worden. „Want", gaat Ad Krijnen verder, „De Baere vertelde me dat ik daar toch terecht gekomen was. Alle topsporters wor den door hem nog eens ge keurd. Hermans vertelde me eerst de operatie maar af te wachten. Hij vertelde eigenlijk hetzelfde. Hij heeft ook een brief geschreven naar De Baere. Wat daar in staat, weet ik nog niet. Dat hoor ik allemaal wel. Ik moet eerst maar eens af wachten hoe de knie zich houdt. Straks krijg ik weer te maken met vier keer trai nen in de week. Pas dan kunnen er conclusies ge trokken worden". De gedachten zijn vervol gens bij de komende compe titie. In ieder geval voorlo pig zonder Ad Krijnen, die NAC echter alweer op de voet volgt. „Het zal moeilijk worden", zegt hij dan, „iedereen heeft snel de nei ging om te zeggen, och, eer ste divisie, dat doen we wel even. Dat is levensgevaar lijk. De kwaliteit moet vol doende zijn, maar hebben MW, FC Den Haag om maar een paar voorbeelden te noemen dat ook niet ge roepen? In feite is NAC nu het Ajax van de eerste divi sie. Je krijgt met extra ge motiveerde tegenstanders te maken. Het zal beslist niet makkelijk worden". Eervolle vierde plaats ruiters PORTO ALEGRE - Penarol uit Urugay, houder van de we reldbeker voor clubs, is don derdagavond in het Brazi liaanse Porto Alegre door Gremio verslagen in de twee de finalewedstrijd van het toernooi om de Zuidameri- kaanse voetbalbeker, 2-1. De eerste wedstrijd in Montevi deo was geëindigd in een ge lijkspel van 1-1. Gremio, in de Braziliaanse competitie tweede achter Fla- mengo, zal tegen HSV, de Europese clubkampioen, spe len om de wereldbeker. Voor 73.000 toeschouwers heeft Gre mio voortdurend aangevallen tegen Penarol dat vier keer de Zuidamerikaanse en drie maal de wereldbeker had gewon nen. SILVERSTONE - De voorma lige tweevoudige wereldkam pioen bij de motorcoureurs, Eugenio Lazzarini, is vrijdag na een valpartij in een zieken huis opgenomen met vermoe delijk een schedelbasisfrac- tuur. De Italiaan kwam ten val tijdens de training voor de Grote Prijs van Silverstone. Lazzarini, die wereldkam pioen was in de 50-cc en 125-cc klasse en gold als een uiterst ervaren rijder, kon in een po ging een goede trainingstijd te vestigen zijn Garelli niet on der controle houden. De Ita liaanse coureur, die in zijn veertienjarige loopbaan meer dan twintig wedstrijden voor het wereldkampioenschap won, stond in de rangschik king voor wereldtitel in de 125-cc klasse op de tweede plaats achter Angel Nieto. OBBICHT - Laurent Figon, de Franse winnaar van de Tour de France van dit jaar, zal dinsdagavond starten in het „Wonder van Obbicht", een criterium over 120 kilometer. De Fransman, die zaterdag ook start in een wedstrijd in Venhuizen, bevestigde vrijdag telegrafisch zijn komst naar Zuid-Limburg. HICKSTEAD - De vierde plaats van de Nederlandse springruiters in de landenwedstrijd om de Europese titel in Hickstead mag gerust een klein wonder wor den genoemd. Wie dit eervolle resultaat, dat zelfs weer Olympische perspectieven opent, een maand ge leden na het desastreus verlopen concours hippique in Aken zou hebben voorspeld, was ongetwijfeld voor een onverbeterlijke optimist versleten. Toen ging eigenlijk alles mis, wat er maar mis kon gaan en werd Nederland zevende en laatste. Tussen de Zuidengelse heuvels ging het vrijdag aanzienlijk beter. (ADVERTENTIE! Start Het Nederlandse kwartet Ehrens, Van der Ham, Ebben en Klumpers, was nog niet in staat om de grootmachten Zwitserland (dat imponerend het goud won), Groot-Britta- nië (zilver) en West-Duitsland (brons) echt partij te bieden. Wel groeide Nederland uit tot de aanvoerder van de tweede garnituur, met landen als Frankrijk, Oostenrijk, Italië en Ierland op eerbiedige af stand, Ook in het individuele klas sement, dat zondag definitief gestalte krijgt, hebben Ehrens (tiende), Van der Ham (twaalfde) en Ebben (achttien de) een goede eindklassering binnen hun bereik. Ton Klumpers was opnieuw de zwakke plek in de ploeg. In beide manches, die bij een temperatuur van rond de der tig graden werden afgewerkt, viel zijn resultaat als slechtste af. De Westduitser Paul Schoc- kemöhle heeft de beste uit zichten op de Europese titel, die hij verdedigt. Hij bleef foutloos en nam de leiding over van de Zwitser Gabathu- ler (vier strafpunten). Rob Ehrens maakte grote indruk. Met de negenjarige Surprice evenaarde hij de prestatie van Schockemöhle. Alleen nog een andere West duitser, Michael Rüping, bleef vrijdag eveneens op nul staan, de andere combinaties wier pen een of meer hindernissen om. Tevoren had Ehrens nogal opgezien tegen zijn ritten over het pittige parcours, dat de Britse Pamela Carruthers had opgesteld. „Ik moet nog maar zien dat ik Surprice daar zon der mankeren over heen kan krijgen", zei hij bezorgd, „het wordt hard werken voor mij. Mijn paardje is tenslotte niet meer dan een „twee cilinder", terwijl er genoeg „vier- en zes cilinders" rond lopen". Nadat hij voor de tweede keer alle twaalf hindernissen met onder meer een vervaar lijke driesprong onaangeroerd had gelaten, zei de 25-jarige Limburger: „Ik sta er echt van de kijken dat Surprice hiertoe in staat is gebleken. Want vooral die oxers waren niet mals. Het paard heeft echter een enorme wilskracht. Wie weet hoeveel plaatsen ik zon dag nog kan stijgen". Voorlopig schoof Ehrens, die donderdag nog dertigste was al twintig plaatsen op. Na de eerste manche stonden de ge zichten in het Nederlandse kamp niet al te vrolijk. Door twee springfouten van zowel Ebben als Van der Ham zakte de ploeg naar de zesde plaats. „Toen begon het er wat somber uit te zien", aldus chef d'equipe Ben Arts, „gelukkig kwam het herstel in de tweede ronde". Met uitzondering van Klumpers, die met vertrokken gezicht moest constateren, dat Old Man N voor dit zware werk toch niet zo geschikt is, deden de Nederlanders het zo goed, dat in de tweede manche geen strafpunt meer behoefde te worden geincasseerd. Daar kwamen in die fase zelfs de Zwitsers en de Britten niet aan toe. Alleen de West- duiters, met deze keer Gert Wiltfang op een nog niet ge heel van een blessure herstel de Goldika als zwakste scha kel, lieten in de tweede man che vier foutloze ritten note ren. Anton Ebben, met zijn 52 jaar de oudste deelnemer in Hickstead, liet eigenlijk al in de eerste manche zien dat hij goed bij de les was. Tot de voorlaatste hindernis, de drie sprong, tenminste. Toen raak te Ebben even de controle over Jumbo Design kwijt, hetgeen twee fouten tot gevolg had. Klumpers liet merkwaardig genoeg wel de driesprong in tact, maar had toen al vier springfouten gemaakt. „Je moet niet vergeten dat hij nog maar net komt kijken", suste Arts, „hij heeft echt goed gereden. Alleen dat beestje van hem kon niet meekomen". De hamvraag bij Willy van der Ham was: „hoe kom ik be hoorlijk over de combina ties?". Dat was namelijk in Aken het grote struikelblok voor Feinschnitt Z gebleken. In de eerste manche had Van der Ham weer moeite de on rustige hengst af te remmen. Het kostte acht strafpunten, waarbij de laatse balken van de driesprong eraf vlogen. Bij de herkansing ging het aan zienlijk beter en bleef ook Van der Ham op nul staan. Paul Schockemöhle zag de ene na de andere concurrent weg vallen. De Zwitsers Ga- bathuler en Melliger lieten elk een steekje vallen en David Broome liep zelf acht straf punten op. Met een geweldig springen de Deister is Schockemöhle nu de grote favoriet voor een nieuwe regeringsperiode van twee jaar. Vermoedelijk mag hij zich dan zondag in de twee resterende onderdelen geen fout permitteren. Daarvoor liggen de Zwitsers nog te dicht op de loer. „Deister heeft zijn grote klasse vandaag weer eens be wezen", zei Schockemöhle, „het is een echte vechter. Ho pelijk blijft dat zo. Want zon der Deister ben ik nergens". Ton Klumpers uit Woensdrecht in actie op Old Man NIJMEGEN - Twee Neder landse voetbaltrainers gaan een voetbalschool in Australië op poten zetten. Het zijn Leo Beerendonk, nu hulptrainer bij de Nijmeegse eerste-divisieclub NEC en Frans van Belkom, op dit mo ment werkzaam in Japan. Beide oefenmeesters ver trekken aan het einde van dit seizoen naar Sydney om daar, mede dankzij de sponsoring van een drankengigant, een voetbalschool van de grond te krijgen. KWADENDAMME - Einde lijk kon Jos Schipper dan de bloemen in ontvangst nemen in eigen woonplaats. Tijdens de 30e wielerronde van Kwa- dendamme, de vijfde voor be roepsrenners, liet de blonde pijl zijn medevluchter, de toch ook zeer rappe Leo van Vliet met klein verschil ahcter zich. Twee ronden voor het einde ontsnapte het duo Schipper/ van Vliet uit een kopgroep van vijftien man. Met 100 meter voorsprong slechts begonnen deze blikvangers an de aller- latste ronde en handhaafden zich vooraan totaan de finish. Ondanks verwoede pogin gen van onder andere Henny Nieuwdorp, Jack van Meer en Aad van den Hoek. De 600 toe schouwers keken reikhalzend uit naar de ontknoping. De vele supporters van Jos Schipper vroegen zich af of het zou uitpakken als in de voorgaande jaren toen hun idool ook een toonaangevende rol speelde in de finale. Vorig jaar was het Jan Raas die de plannen van Schipper door kruiste. Al eerder had Nieuw dorp gezegevierd en net de bloemen weggekaapt voor de neus van Schipper. Deze keer ging deze vlieger eens niet op. Sterk gemoti veerd en ambitieus had Jos Schipper zich reeds als een der sterksten gemanifesteerd tij dens de koers en in de laatste meters zette hij dan ook nog eens de kroon op het werk. Adrie van der Poel, Jack van Meer, Hans Langerijs en Wim de Ruiter waren de eer ste onruststokers in het veld van veertig beroepsrenners. Nadat dit uitstapje snel was gepareerd kregen ook Gerrie van Gerwen en Aad van den Hoek geen ruimte. Onder im pulsen van Raas, Priem en Nieuwdorp kwam het peloton terug. Spijtig verdween daarui Fons van Katwijk en de Belg Marc Laureins, die het slacht offer werden van een valpar tij. De oorzaak daarvan: een onvoorzichtige toeschouwer die plotseling overstak. Met nog dertig kilometer te gaan staken Schipper, Van Vliet, Nieuwdorp, Van der Poel en Raas nieuwe voelho rens uit. Dit kwartet draafde nogal een tijdje voorop met twintig seconden winst, maar een vette premie voor degene die eerst zou neerstrijken op de koplopers bracht nieuw le ven in de brouwerij bij de vol gers. Martin Havik meldde zich als eerste bij de mannen in de frontlijn maar met Havik wa ren nog tien anderen meege komen. De beslissende sprong werd zoals gemeld gemaakt door Schipper en Van Vliet met de plaatselijke favoriet als de snelste in de spurt. Uitslag: 1. Jos Schipper 100 km. in 12.20.37, 2. Leo van Vliet, 3. Heddie Nieuwdorp, 4. Aad van den Hoek, 5. Mar tin Havik, 6. Jack van Meer, 7. Wies van Dongen, 8. Gerrie van gerwen, 9. Kees Priem, 10. Henk Mutsaars, 11. Ad Polak, 12. André van Hooft, 13. Ad Tak, 14. Jan Raas, 15. Adrie van der Poel, 16. Mare Dierickx (B), 17 Ad Prinsen, 18. Vester Aarts, 19. Toine Verstappen, 20. Mario van Vlimmeren, 21. Fred van Dongen, 22. Wim de Ruiter, 23. Johan van de Linde, 24. Bennie Vermeulen (B), 25. Nico van Hest, 26. Ludo Schurgers (B), 27. Johnny Broers, 28. Ko Moritz, 29. Ad Oprins, 30. Hans Langerijs. Van onze sportredactie FLORENCE - Door de eerste wedstrijd tegen Italië met 5-9 te verliezen, heeft het Nederlandse honkbalteam zich in een bij- zonder moeilijke positie gemanoeuvreerd. Eind volgende week zullen drie van de vier wedstrijden tegen Italië gewonnen moe ten worden, wil Nederland de Europese titel behouden. ZATERDAG 30 JUL11983 Van onze schaakmedewerker TERNEUZEN - De Zeeuwse sChaakkalender voor het ko mende seizoen, ziet er als volgt uit' 7 tot 15 augustus: ECI-toer- n00i te Eeklo. 20 augustus: eer ste ronde persoonlijk kam pioenschap voor de jeugd te Goes. 27 augustus: snelschaak- jmpioenschap van Nederland voor de jeugd te Leiderdorp. 3 september: tweede ronde per soonlijk kampioenschap voor jeugd te Souburg. 10 sep tember: derde ronde persoon lijke kampioenschap voor de jeugd te Axel. 17 september: eerste ronde KNSB en ZSB voor teams. 24 september: schaak zonder grenzen, tour- coing. 1 oktober: eerste ronde persoonlijk kampioenschap voor senioren te Sas van Gent. iiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiii Dekke 4 ok Kri -ron tea de voo 22 SOO] de j ber sch Ger KN nov SOOI seni ven lijk jeuf Het begin van Nederland was uiterst moeizaam. De Ita liaanse werper Dave Farina stuurde binnen de korste ke ren de Nederlandse slagmen sen terug naar de dug out. Zijn Nederlandse collega Bart Vol kerijk gooide in de eerste slag beurt liefst vier maal vier wijd. Dat zo'n begin slechts een Italiaans punt opleverde, mocht een klein wonder heten. Gaandeweg kwam Volkerijk beter in vorm, maar de Neder landse slagploeg produceerde slechts één honklag (van Blac- quiere) in de eerste drie in nings. In de vierde slagbeurt kwam Farina even in de pro blemen maar hij had geluk, toen een tik van Jenken recht in zijn handschoen kwam. Het bleek echter uitstel van execu tie, want in de vijfde inning moest Farina diep buigen voor de Nederlandse slagploeg. Hij kreeg honkslagen tegen van Blacquiere, Hickinson, Bos en Groot, die goed waren voor twee punten. Ook Bos scoorde op een dubbelspel, waarbij Groot en Urbanus sneuvelden. Met Volkerijk ging het ech ter precies dezelfde kant op als Farina. Ook hij zag de honken vol stromen omdat de Azurri de bal flink raakten. Drie pun ten maakten de Italianen en daarmee was de Nederlandse voorsprong weer weg: 4-3. Een fout van korte stop John Cortese in de zevende in ning leverde echter weer de gelijkmaker op. In de tweede helft van de zevende inning besloot manager Jim Stoeckl werper Volkerijk te vervan gen door Tromp, die moest be ginnen met twee honken bezet. Dat leverde hem teveel pro blemen op. Bianchi kreeg vier wijd en de Italianen scoorden twee maal op een tik van Ro- vezzi. Tromp kon onmiddellijk weer vertrekken ten faveure van Jan Venema. Dat bleek geen oplossing. De Italianen bleven scoren en na de zevende inning was het 8-4. De thuisploeg liet zich die voorsprong niet meer ont nemen. Nederland wisselde nog een keer van werper (Kruys voor Venema) maar dat haalde ook niets meer uit. De Italianen roken de winst en grepen die met beide handen: 9-5. Italië1-0-0-0-3-0-4-1-X:! Nederland0-0-0-0-3-0-1-1-1S Werpcijfers: Nederland: Bart Volkerijk 3-4-8-3, Eddy Tromp 0-1-1-0, Jan Vene ma 0-1-1-1, Ed Kruys 0-0-0-0 Italië: Dave Farina 5-4-10-1, Felice Cun- dari 3-0-0-0. Beste slagmensen: Gerard Blacquiere 0,750, Bill Groot en Paul Smit beiden 0.500 Van onze sportmed KWADENDAMME - Ad Dekke n de amateurkoers te Kwadent was voor vele coureurs te rap ters die ook in het bezit kwam 1 een sterke indruk achter. Reeds na luttele kilometers tas Dekkers betrokken bij de ierste ontsnapping. Bart van Sst en Luc Suykerbuyck hiel- len hem gezelschap. Achter len formeerde zich een jacht- ;roep bestaande uit Appel- loorn, Hoondert, Kaayen, Van Ie Hoef, Smits, Spaans en Van ilphen. Deze achtervolgers meldden ich na 40 kilometer in de rontlijn zodat elf man aan de siding kwamen. Die kopgroep leef ruimschoots buiten chot. In de slotfase gingen Pierre laas, Karei van Goethem en 'atrick van Passel nog in de egenaanval. Zij konden ech- :r niet op tegen het tempo dat ooraan ontwikkeld werd, raarna Ad Dekkers in de indsprint toonde over de no- lige reserves te beschikken. Tonnie Akkermans had het apste eindschot in de benen ij de junioren. Hij liet in de indspurt zeven medevluch- irs achter zich. De kopgroep irmeerde zich reeds na vijf ilometer en bleef makkelijk Van onze sportredactie LONDEN - In het nieuwe seizoen zullen hardere maatregelen genomen worden tegen supporters die zich misdragen bij het Engelse voetbal. Vrijdag werd in Londen bekend wat is beslist in het vertrouwelijke overleg tussen Neil MacFarlane, de minis ter belast met sportzaken, vertegenwoordigers van de voetbal bond, van de organisatie van clubs, het ministerie van Binnen landse zaken, de politie en de spoorwegen. Het gebruik van alcolhol- ters opdragen ongediscipli neerde spelers harder aan te pakken. Tot het takenpakket van de arbiters zal ook beho ren het ingrijpen tegen spelers die door bepaalde handelin gen, of gebaren, de toeschou wers provoceren. NEU-ULM - De Nederlandse tennisser Michiel Schapers is vrijdag in de kwart-finale van het internationale toernooi in Neu-Ulm uitgeschakeld door de Tsjech Jaro Navratil. Schapers won wel de eerste set met 6-3, maar moest in de volgende twee toch zijn meer dere erkennen in Navratil, 2-6, 3-6. houdende dranken zal ook in de omgeving van de stadions en in de speciale supporter streinen en -bussen worden verboden. De minimale straf voor dronken voetbalsuppor ters, ook wanneer zij buiten de stadions zijn aangehouden, zal gebracht worden op 900 gulden boete of 60 dagen gevangenis straf. Supporters die zich binnen de stadions hebben misdragen zullen voor de dagen waarop wedstrijden worden gespeeld een gedeeltelijke vrijheids straf krijgen. Ook kan de ver plichting worden opgelegd zich op een politiebureau te melden dan wel op een be paald tijdstip werkzaamheden te verrichten. Bij herhaling van de overtredingen kan de boete worden verhoogd tot 4500 gulden. Politiemensen in burger zullen zich tussen de toeschou wers begeven opdat raddraai ers sneller kunnen worden ge grepen. De politie zal op uitge breider schaal de beschikking krijgen over arrestantenwa gens om gevangenneming te vergemakkelij ken. Overwogen wordt op be paalde plaatsen verborgen mi crofoons aan te brengen om de aanstichters van rellen sneller te kunnen localiseren. De strijd tegen het geweld be perkt zich niet alleen tot de supporters, ook tegen de spe lers is een aantal sancties voorzien. De F.A. zal zijn scheidsrech- Neu-Ulm, kwart-finales herenkelspel: Stefan Hermann (WD1) - Balasz Taroczy (Hon) 6-4, 6-3. Jaro Navratil (Tsj) - Mi chiel Schapers (Ned) 3-6, 6-2, 6-3, Trevor Allan (Aus) - Simon Colombo (Ita) 7-5, 6-2. Tomas Smid (Tsj) - Miroslav Meci: (Tsj) 7-6,6-3. South Orange, tweede ronde: Brad Drfr wett (Aus) - Mark Dickson (VSt) 7-5,6-1 Paul McNamee (Aus) - Mario Martinet (Bol) 6-2, 6-4. Kwart-finales. Erio Korfi (VSt) - Michael Westphal (WDI) 7-6,7-6, John Alexander (Aus) - Labor Pimet (Tsj) 6-4,6-3. North Conway, tweede ronde: Guillen^0 uit groc De Akk kilo de L Gin: Rije (Lie: (Pri: (Aki (Roe (Yer (OVÏ (Put (Nie Stou dijk; 15. A Leui 17. J 18. I Frar Geit Ama (Ude 1.50.1 (Roo (Din (Goe Heer Gra\ 'an onze tennismedewerker JSSINGEN Met de moge- kheid om het DOS-jeugd- imooi te besluiten met twee lales vestigt de 11-jarige ndra Begijn opnieuw de ndacht op zich. Het spel dat t Hulsterse meisjes speelt jkt wederom een waarborg lij voor haar succes. Dat zij sterkste is bewees zij al vele fen in haar korte tenniscar- re. De directe toelating tot het Jofdtoernooi bij de nationale ugdkampioenschappen (als lige Zeeuwse) is daarvan een 'erduidelijk bewijs. In» het ussingse toernooi kan zij ch na gisteren finaliste noe- w in de leeftijdscategorie ken met 12 jaar na overwin nen op Charlotte Buijs (6-1, 2) en Monique Vermue (6-0, Haar tegenstandster wordt v Cijvat, die verrassend de 'eede geplaatste Emerance ln Wingen onderuithaalde, li^ri versl°eg daarna Elisa- Buijs met de cijfers 6-4, In de leeftijdscategorie tot met 14 jaar kencje Sandra f'-n nog even wat proble- 1 vTet Gelderse Marian- yeeshouwer, een tegen- Mster die zij vorge week in el kansloos versloeg. Nu die Bi 5-7, bergh voor t Bree versie gerae Gui ander plaats Cals 1 sloeg 6-0). kent c schem sen de Manoi en Fr; Hulst. Inger Min West I ve fin hand c nen 6-0). Gyo terzan rieën e Als eei jarige eerste de 14-; eervol mond beek (1 Uitslagen jaar: Be Heijstee der Sloot iSiÉM '■'M 'Mm: WM\ Vilas (Arg) - Roberto Arguello (Arg) 6-1. 6-0, Jose-Luis Clerc (Arg) - Robbie Ven ter (ZAf) 6-2, 6-2, Juan Aguilera (Spa) Belus Prajoux (Chi) 6-1,6-4, Jim Gurfe» (VSt) - Diego Perez (Uru) 6-3, 6-1. Henrl Leconte (Fra) - John Mattke (VSt) 7-6. 6-3, Henrik Sundström (Zwe) - Thierry Tulasne (Fra) 2-6,6-3.6-2. Sydney, dames, eerste ronde: Leslie Al len (VSt) - Pam Shriver (VSt) 6-4, (ADVERTENTIE!,) HemSToon van Steen (Bruinisse Keet h (St-Willebrord) 351, 3. Hennie Rov 288 R d VÏ?yer (Aagtekerke) 288, 5. John broreii o2? Blivanck (Sas van Gent) 269,7.1 De (TT, 5?' Nlco v d Klundert (Hoogerhe lard m "?13ke) 23°'la René Haast (Rijsbe (Breda) 221,12. Cees Vleugel (Wemelc ISt-Wif! t rd)' J0S Gevers (Rijsbergen JiminrLi ,rord) 193 Punten, 'hek Peter v- Klundert (Hoogerhe Akker™ (Hoeven) 337, 3. Ruud Zijlmans (C - jn^ns (Nw. Vossemeer) 274, 5. Frank v- Rijen (Hoeven) 224, 7. Maur -ouscJ' 8; Hans de Wijs (Made) 199, 9/ WeniTno Ruud Brouwers (Teteringen (°Vezana s' Patrick Tolhoek (Yerseke) 1 I-uiikw^f J86>14- André v.d. Lindeloof (Et NieurjSn-Willebrord) 180 punten. 1) 3ps ,?8®n: V Bas de Wit (Zegge) 396 p Ven) -loc 8 - - - - - uou IJ o?ïic R°evoets (St.-Willebrord) 2 -senini/ 5' A' Goense (Ovezande) 275 (2eVenhf Peter Mol ('s-Gravenpolde kakerwn® 9' Jan van Steen (Fijn 195. U- Marc Siemons (Z ^hmen^n,aart) 149' 13' J' Eulkmans n de sJUT 145>15-Cees Smits (Zundei noe n, r van de amateurs is de uitslag v: vg niet verwerkt.

de Stem | 1983 | | pagina 6