Lambregts berust in afwezigheid Westduitse skister naar Nederland Resultaten van de Acht Atleten via WK-finale naar Los Angeles: Verrassende come-back Seppewoolde Hinault overweegt te stoppen Wimbledon krijgt ook kunstlicht Verdediging NAC slaapt Negen naar Helsinki Wunderlich geschorst gostinho ïn Simon in Lijsbergen Bridgeteafl j kansloos PONDERDAG 28 JULI Teiliers leiden in Travemünde door Wil Kester Oefenvoetbal Zoetemelk de snelste achter derny Groenendijk naar Den Bosch I Overwinning Juantorena in Leipzig Maagklachten fan Jonkers ';toniii toch ''et in Tiel door Wil Kester BOSSCHENHOOFD - „De grootste teleurstelling in mijn sportcarrière". Zo noemt Cor Lambregts zijn beslissing af te zien van deelname aan de WK-ma- rathon in Helsinki. Werd de kandidatuur van steeple-loper Hans Koele- man en midden afstands loopster Elly van Hulst in een vergadering van de Sec tie Wedstrijd Sport, bestuur van de atletiekbond en trai ningscoördinator Herman Buuts van tafel geveegd, Cor Lambregts meldde zich zelf af. Hij volgt daarmee het advies op, dat hem van medische zijde bereikte. Cor Lambregts heeft sinds de 30 kilometer-inter land in Dordrecht op 16 juli last van een liesblessure. Tijdens die wedstrijd moest de Limburger zelfs uitstap pen. In april had Lambregts zich dankzij een uitstekende tijd in de marathon van Rotterdam, zijn eerste, voor het WK in Helsinki gekwa lificeerd. „Mijn blessure komt door overbelasting is mij verteld. Ik heb er lange tijd niets van gemerkt. Voor de marathon in Rotterdam heb ik gewoon getraind, niet veel meer kilometers dan ik in vorige jaren verbruikte. Erna heb ik wat rust geno men en ben toen weer nor maal gaan trainen. Ik heb nog een paar goede wed strijden gelopen, bijvoor beeld in Florence. Maar donderdag voor die inter land kreeg ik ineens pijn. Via fysiotherapie kwam ik daar vanaf, maar in Dor drecht stak-ie ineens weer de kop op. Na tien kilometer al". Twee dagen na de inter land vervoegde Cor Lam bregts zich bij een fysiothe rapeut in Sittard. Daar kreeg hij te horen, dat via injecties met cortisonen de 'blessure wel verbloemd zou kunnen worden. „Maar dat risico wilde ik toch niet lo pen. Ik hoopte er op een an dere manier vanaf te ko men". Vorige week meldde Cor Lambregts zich bij dr. Hermans in Hilversum. Die nam foto's van de gewraak te plek, waaruit tevoor schijn kwam dat het bot in het bekken enkele millime ters was afgesleten. „Het is alleen met rust te genezen. Ik mag wel lopen, maar tot pijngrens. Voor mij de aan leiding om af te zien van Helsinki". Voor Cor Lambregts, in wiens plaats de KNAU geen vervanger (Jacques Valen tin) heeft aangewezen, is het seizoen afgelopen. „Ik doe nu de dingen die ik anders in oktober doe". Daaronder valt ook de vakantie, die de Roermondenaar oorspron kelijk voor oktober had ge pland. vrijdag vertrekt hij voor twee weken naar Grie kenland. Hij is net op tijd terug om de tv-reportage van de marathon in Helsin ki te zien. „Ja, doodzonde dat ik er niet bij kan zijn. Maar dat is sport. Zo is er succes, zo tegenslag. Daar moet ik in berusten". „teen toeristen naar Helsinki" DEN HAAG - In Christa Kinshofer heeft Nederland plotseling een skitroef voor de wedstrijden om de Wereldbeker. De 22-jari ge Kinshofer heeft besloten haar loopbaan bij de Nederlandse Ski Vereniging voort te zetten. De Westduitse slalomspe cialiste heeft van de interna tionale skifederatie (FIS) toe stemming gekregen voor Ne derland uit te komen. Aan vankelijk lag het in haar be doeling voor Mexico te gaan skieen, maar dat ging niet door omdat dit land niet bij de FIS is aangesloten. Kinshofer is boos op de Westduitse ski- bond. „Hoewel ik op de wereld ranglijst slalom de vierde Westduitse ben en on de reu-_ PARIJS -(ANP)- Bernard Hi nault zal zich binnenkort laten opereren aan zijn rechterknie. Indien de operatie niet het ge wenste resultaat heeft, over weegt de viervoudige winnaar van de Ronde van Frankrijk met wielrennen te stoppen. Dinsdag gaf Hinault tijdens een criterium in Callac na honderd kilometer op. Hij ver klaarde zo snel mogelijk onder het mes te willen teneinde ze kerheid te krijgen over het vervolg van zijn wielerloop- baan, „Ik ben goed getraind, maar na vijtig kilometer trekt de pijn in mijn knie", liet Hi nault het Franse televisiesta tion 'Antenne 2' weten. „Onder deze omstandigheden kan ik niet doorgaan". Bij een snelle operatie loopt Hinault kans de wegwedstrijd om het wereldkampioenschap in Zwitserland te missen. „Als het na de operatie niet beter gaat, heb ik weinig keus. Ik moet dan overwegen te stop pen, om te voorkomen dat het nog erger wordt". Hinault won dit jaar de Ronde van Spanje. Begin juni viel de Breton in de Ronde van Luxemburg uit, waarna hij besloot niet in de Ronde van Frankrijk te starten. LONDEN -(ANP)- Op Wim bledon, waar elk jaar de strijd om de open Engelse tennisti- tels wordt afgewerkt, zal vrij wel zeker het voorbeeld van de open Amerikaanse tennis kampioenschappen worden gevolgd: wedstrijden onder kunstlicht. Het is de bedoeling dat er een lichtinstalatie wordt aan gelegd op het centre-court. De definitieve beslissing daarover wordt in oktober verwacht. Dinsdagavond 26 juli werd er een proef wedstrijdje gespeeld met een damesdubbel. Twee verschillende bedrijven be lichtten ieder de helft van de baan. De speelsters toonden zich na afloop zeer tevreden over de test. Het in gebruik nemen van kunstlicht heeft twee zeer grote voordelen: ten eerste kan de organisatie kaartjes aanbieden voor twee sessies op het centre-court ('s middags en 's avonds), ten tweede hoeft in - meestal be langrijke - wedstrijden niet meer te worden gestopt we gens de invallende duisternis. TRAVEMÜNDE - De geboer- ders Tellier hebben de eerste dag van de wedstrijd plank- zeilen in het kader van de week van Travemünde be heerst. Marco Tellier won de eerste twee wedstrijden, in de derde was de zege voor Peter- Paul Tellier. In de laatste race eindigde Marco als tweede, zijn broer was in de openingsraces als tweede en vierde de streep ge passeerd. Aan de wedstrijden doen meer dan honderd plankzei lers uit een twintigtal landen mee. BOSSCHENHOOFD - Voor de negen Nederlandse deelnemers aan de eerste wereldkampioenschappen atletiek, die volgende week zondag in Helsinki begin nen, valt een startbewijs te verdienen voor de Olym pische Spelen in Los Angeles. Zij dienen zich dan wel in de Finse hoofdstad te verzekeren van een finaleplaats. De Ko ninklijke Nederlandse Atle tiek Unie en het Nederlandsch Olympisch Comité proberen op deze manier wrijfpunten, zoals zich in het verleden re gelmatig rond de selectiepro cedure voor het Olympisch ge beuren voor deden te voorko men. Uiteraard dienen de kandidaten volgend jaar nog wel een blijk van vormbehoud te geven. Zij moeten dan vol doen aan de over het algemeen zwakke limieten van het In ternationaal Olympisch Comi té. Voor de meerkampers Ro bert de Wit en Tineke Hidding wordt onder een finaleplaats verstaan plaatsing bij de eer ste 12; Rudi Verriet, Gerard Nijboer en Carla Beurskens zullen zich op de marathon bij de eerste 15 dienen te klasse ren; Ria Stalman zal zich via de kwalificaties in de eind strijd moeten plaatsen, terwijl Rob Druppers, Els Vader en Marjan Olyslager hun L.A.- ticket kunnen verdienen via de series en halve finales naar de finale. De atleten, die tijdens het WK in Helsinki niet aan de bak komen kunnen zich voor Los Angeles kwalificeren door volgend jaar tussen 15 mei en 6 juli tweemaal te voldoen aan de meestal pittige KNAU/ NOC - limiet. Deze zullen worden opgesteld tijdens de evaluatie van het WK in Hel sinki, eind augustus. Zowel van KNAU- als van NOC-zij- de toonde men zich gisteren in Bosschenhoofd bij de presen tatie van het selectiebeleid voor de Spelen van volgend jaar gelukkig met de gevon den formule. Volgens trai ningscoördinator Herman Buuts sluit deze procedure mooi aan bij de filosofie die ook stak achter het limieten- beleid voor Helsinki. Buuts: „Het is de bedoeling geweest te voorkomen, dat er atleten met littekens op hun ziel van het WK terugkeren. De door ons streng gehanteerde en ook strenge normen garanderen, dat onze deelnemers in Hel sinki niet worden weggelopen. Het is toch nog een jeugdig ge zelschap, dat ervaring kan op doen voor de toekomst". Een heel ander geluid liet ir. Ad Paulen, de voormalige voorzitter van de Internatio nale Amateur Atletiek Fede ratie (IAAF), die zich de geestelijke vader mag noemen van het eerste WK-atletiek. „Ik heb grote bezwaren tegen de kwalificatie-eisen, die de KNAU voor Helsinki heeft ge hanteerd. De IAAF-eisen wa ren al zwaar, maar de Unie moest daar zo nodig nog een schepje bovenop doen. Dat vind ik faliekant verkeerd. Is ook niet in het belang van de atleten". Hetgeen Herman Buuts juist bestrijdt. Hoe dan ook, van de tien Nederlandse atleten die vorig jaar deelnamen aan de Euro pese titelstrijd in Athene be haalden er twee een finale plaats (Rob Druppers en Elly van Hulst op de 1500 meter), klasseerden Carla Beurskens en Gerard Nijboer zich bij de eerste 15 en plaatste Tineke Hidding zich bij de beste twaalf. Met uitzondering van van Hulst zijn zij er in Helsin ki weer bij. Ria Stalman is de enige niet-finaliste van Athe ne, die wel naar Finland gaat. Maar zij voldeed dan ook ruimschoots aan de (zware) KNAU-limiet. „En", weet Herman Buuts heel zeker, „onder de negen van Helsinki zitten geen toeristen. En dat kwam vroeger ook nogal eens voor". WESTKAPELLE - NAC heeft een 4-10-zege behaald tegen het jubilerende Noormannen. De tien treffers ogen normaal tegen de Zeeuwse eersteklas ser, maar de vier tegentreffers waren regelrechte blunders ten gevolge van nonchalance bij de spaarzame aanvallen die men te verwerken kreeg. NAC speelde nog zonder de geblesseerde Geels en Waslan- der en bediende vaak haar vleugelspitsen. Vooral Dirk van de Laan kon zich uitleven al kwam het rendement pas in de tweede helft. Van de Borgt, in het cen trum van de aanval gepos teerd scoorde vijfmaal in dit duel dat zich in één richting bewoog en door zo'n 1200 toe schouwers werd bijgewoond. Scoreverloop: 5e min. Jooren (straf schop) 0-0; 20e Van de Borgt 0-1; 25e 1-2 en Van de Borgt 1-3; 27e Jooren (straf schop) 1-4; 43e Van de Borgt 1-5; 50e Van de Laan 1-6; 53e 2-6; 56e 3-6; 65e De Schepper 3-7, 70e 4-7; 75e Van de Borgt 4-8; 80e Smits 4-9; 88e Van de Borgt 4-10. Opstelling NAC: Van Eenenaam; Van de Dongen (46e min. vervangen door Schweres), Jansen, Jooren, De Kroon (55e min. vervangen door Gordijns), Hee- ren, de Schepper, Smits, Van Schijndel (55e min. vervangen door Cornelissen), Van de Borgt en Van c!f> Laan. De Nederlandse ploeg voor de wereldkampioenschappen in Helsinki: staand van links naar rechts: trainer Wassenaar, trainer Verhoorn, Robert de Wit, ploegleider Van de Worp, trainer Westphal, technisch leider Buuts, Gerard Nijboer en Rob Druppers. Zittend van links naar rechts: Els Vader, Rudi Verriet, Carla Beurskens, dokter IJzerman, Tineke Hidding en Marjan Olieslager. - fotoanp van onze sportredactie BOSSCHENHOOFD - Els Va der (100 en 200 meter), Marjan Olyslager (100 m horden), Ria Stalman (discuswerpen), Car la Beurskens (marathon), Ti neke Hidding (zevenkamp), Rob Druppers (800 m), Robert de Wit (tienkamp) en de mara thonlopers Gerard Nijboer en Rudie Verriet zijn de negen Nederlandse deelnemers aan de eerste wereldkampioen schappen atletiek, die van 7 tot en met 14 augustus in Helsinki worden gehouden. Cor Lambregts (gebles seerd) is afgevallen, de voor dracht van Hans Koeleman en Elly van Hulst is niet in en uit zending omgezet. In totaal sturen 162 landen deelnemers naar de Finse hoofdstad, waar in totaal on geveer 1500 atleten aan de start zullen komen. Het WK in Helsinki is het eerste grote at- letiekevenement sinds de Olympische Spelen in Mün- chen waar de voltallige we reldtop, niet gehinderd door enige boycot het tegen elkaar opneemt. PARIJS - Lens en Sochaux zijn na de tweede speeldag in de Franse voetbalcompetitie de enige clubs zonder punten verlies. De uitslagen van de woensdag voor de tweede dag van de Franse com petitie gespeelde wedstrijden zijn: Auxerre - Nantes 1-0 Bastia - Rouaan 0-0 Lille - Straatsburg 1-1 Metz - Brest 1-0 Monaco - Laval 3-0 Nimes - Nancy 1-1 Paris SG - Toulon 5-1 Rennes - Toulouse 1-5 St. Etienne - Lens 0-4 Sochaux - Bordeaux 3-1. VOLKEL - Domme motori sche pech heeft ervoor gezorgd dat Toon Karsmakers gisteren in Volkel niet de nationale titel in de 500 cc.-klasse reeds veilig kon stellen. Na in de eerste manche zijn superiori teit te hebben geëtalleerd was een gebroken achterveer er in de tweede cyclus oorzaak van dat de strijd om de vaderland se titel weer geheel open werd. Dat Toon Karsmakers zijn nationale titel wil prolongeren hoeft geen verrassing te heten, als een surprise mag evenwel wel aangemerkt worden met welk een speels gemak de crosser uit Waalre nu reeds DEN HAAG - FC Groningen zette woensdag zijn serie oefenwedstrij den voort in het Friese plaatsje Damwoude, waar de zaterdag derdeklasser Broekster Boys met 12-0 werd verslagen. Halverwege het duel hadden de 1500 toeschou wers al vijf treffers gezien. Van Dijk (5), Wiebing (2), Koeman (2), Keukens, Waalderbos en Roossing verzorgden de productie. In Venray won FC Haarlem maar net van de plaatselijke ama teurhoofdklasser. Keur tekende al in de eerste helft voor het enige en dus winnende doelpunt. Er waren 1200 kijkers. De nieuwe eredivisieclub DS'79 scoorde in de eerste helft van de wedstrijd tegen Quick in Den Haag al vijf keer. De Dordtenaren bereikten een eindstand van 6-0. Braham schoot twee keer raak. De overige doelpunten kwamen op naam van Melis, Mühren, Meijer en Linfort. In Slochteren was SGV oefen partner voor PEC. 11-0 (5-0). De Zwolse ploeg speelde zonder de ge blesseerde Rep. Van Kooten (3), Visscher (3), Groeneweg (2), Van den Hengst (2) en Riemens waren duidelijk wel aanwezig. Het een zijdige partijtje trok duizend be langstellenden. In Apeldoorn won Go Agead Eagles met 9-0 van een plaatselijke selectie. Bij rust was het 4-0. Met vijf treffers was Small het produc tiefst. De overige doelpunten wer den gemaakt door Eij keikamp, Bosman, Woudsma en Ten Cate. Er waren 1500 toeschouwers. zijn rivalen op een grote ach terstand heeft weten te zetten. In Volkel was Karsmakers zeker in de eerste manche een klasse apart. De concurrentie liet hij reeds in de eerste ronde het achterwiel zien en zijn voorsprong werd met elke ronde alleen maar groter. Minstens zo opvallend was het heroptreden van Henk Seppewoolde. Een ongeluk tij dens een trainingsrit op 8 ja nuari had de Rijssenaar voor een week in het ziekenhuis doen belanden. Enige tijd werd gevreesd dat het onder been geamputeerd zou moeten worden, maar zover kwam het voor Seppewoolde niet. Slechts een deel van de voet moet de Overijsselse coureur voortaan ontberen. Artsen schreven hem daarom reeds af voor de wedstrijdsport, maar Seppe woolde hield er een andere vi sie op na. Daardoor was hij gisteren ook in Volkel onder de deelnemers te vinden. Kan sen op een hoge eindklassering bezit de Rijssenaar niet meer - daar heeft hij teveel wedstrij den voor moeten missen - maar het crossen blijkt hij nog steeds niet verleerd te zijn. Met zijn zesde plaats in de eer ste manche bewees hij dat. Lijken voor Seppewoolde zonnige tijden aan te breken - een internationaal H-nummer behoort nog tot de mogelijkhe den - minder leuk was de zes cross voor het Nederlands kampioenschap voor Peter Klomp. De nummer 11 van vo rig jaar kwam reeds snel bij zonder ongelukkig ten val. In allerijl werd hij naar het Rad- boudziekenhuis in Nijmegen vervoerd. Levensgevaarlijk bleek de blessure niet, maar kaakletsel en een hersen schudding manoeuvreren de Graafse coureur direct in een kansloze positie. Gisteravond verkeerde Peter Klomp nog FRANKFORT -(ANP)- De Westduitse handbalbond (DHB) heeft woensdag de na tionale sterspeler, Erhard Wunderlich, voor één jaar ge schorst. De 26-jarige Wunder lich staat op het punt over te gaan naar Barcelona, waar hij voor vier jaar handbal 2,75 miljoen gulden kan incasse ren. De 'reus uit Augsburg' (2.04 meter) mag tot 23 juni 1984 geen handbalwedstrijd op na tionaal en internationaal ni veau spelen. Frank Birkefeld, de secretaris van de DHB, wenste woensdag de redenen van de schorsing niet uiteen te zetten. „Dat is niet gebruike lijk en bovendien niet noodza kelijk". De schorsing van Wunderlich is het uitvloeisel van de weigering van zijn oude vereniging, Europa -Cup winnaar Gummersbach, de topschutter toestemming te geven voor vertrek naar Spanje. Gummersbach wenst voor Wunderlichs overgang van Barcelona een transferbedrag te ontvangen. In Catalaanse handbalkringen wordt ver klaard, dat het om een bedrag van zes cijfers gaat. Gum mersbach ontkent dat. De Westduitse landskampioen mag officieel niet eens geld eisen voor Wunderlich. Het se- mi-profhandbal in West- Duitsland wordt altijd nog als amateursport beschouwd. Transferbedragen zijn offi cieel niet toegestaan. Erhard Wunderlich heeft niet gerea geerd op het besluit van de Westduitse bond. De speler, die in 95 interlandwedstrijden 353 doelpunten maakte, be reidt zich voor op zijn vertrek naar Barcelona. Daar begint op 1 augustus de training. buiten bewustzijn. De tweede manche leek een kopie van de eerste te worden. Totdat de achterveer van de motor van Karsmakers brak. Daardoor kon Gerard Rond eindelijk weer eens het zoet der zege proeven. Omdat Karsmakers toen geen punten bijeen kon sprokkelen werd de vaderlandse titelstrijd met nog twee crosses te gaan met een weer interessant. NOORDWIJK AAN ZEE - Enige uren na de Acht van Chaam zegevierde Joop Zoete melk in Noordwijk aan Zee. Achter gangmaker Nop Koch won Zoetemelk een derny- koers voor dertigduizend toe schouwers. De in Frankrijk wonende Nederlander legde de 50 kilo meter af in 53 minuten en 10 seconden. Jan Raas eindigde achter Joop Zijlaart op vijf se conden als tweede. Met een achterstand van tien seconden werd de door Maurice de Boe- vere gegangmaakte Peter Winnen derde. De uitslag is: 1. Zoetemelk (Koch), 50 km in 53.10; 2. Raas (Zijlaart), op 5 seconden; 3. Winnen (De Boevere), op tien secon den, 4. Lubberding (De Bakker), op vijf tien seconden; 5. Smit (Smit), op 25 se conden; 6. Kos; 7. Langerijs; 8. Stamsnij- der; 10. Priem. WIELRENNEN - Tourwin naar Laurent Fignon is de topattractie van de zaterdag in Venhuizen te rijden 'Drieban Tour'. Volgens mededelingen van de organisatie is Venhui zen het enige profcriterium in Nederland, waar de 22-jarige Fransman aan de start ver schijnt. zeslalom de achtste, ben ik] niet opgenomen in de selectie van 24", verklaarde Kinshofer in een persmededeling. „Dat betekent dat ik geen karn meer heb in internationale wedstrijden te starten". Kinshofer, die in 1981 del Wereldbeker in de combinatie behaalde en tijdens de Olym-1 pische spelen van Lake Placid (1980) op de slalom zilver ver overde, zal niet voor Neder land aan de Spelen van Sera- jevo kunnen deelnemen. Al komt zij voor Nederland uit. zij behoudt de Westduitse na-1 tionaliteit. Binnen de NSV krijgt zijl ook een rol als begeleidster] van vaderlands skitalent. Del Nederlandse Ski Vereniging is] bijzonder ingenomen met de komst van Kinshofer. De skis-j ter uit Rosenheim in Beieren] zal het komend seizoen deel-] nemen aan alle Wereldbeker-| wedstrijden waarin ook Ka- tusha Esser en Carolienl Drommel van de partij zijn. DEN BOSCH - FC Den Bosdil heeft woensdag de 23-jarigel rechterspits Hans Groenen-f dijk aangetrokken. Groenendijk komt een jaarl op uitleenbasis over van heil Belgische Eendracht Aalst! Voor hij een jaar geleden naarl België ging, speelde Groenen dijk vijf jaar bij Feyenoord. LEIPZIG - Alberto Juantor(;| na, de Cubaan die in 19761 de Olympische Spelen in Mor-1 treal de 400 en 800 meter won,| heeft woensdagavond bij in-1 ternationale wedstrijden i»| Leipzig de 800 meter op nJ'l naam gebracht. De bijna tweel meter lange Cubaan versioeil in de eindsprint de Oostdrit-J ser Detlev Wagenknecht null een imponerende eindsprint-1 De tijd van Juantorena was l| minuut en 46,57 seconden. Tijdens de wedstrijden! waar als een laatste voorbe! reiding op de eerste wereld-I kampioenschappen (7 t/m M| augustus) de gehele OostduitstJ top aan de start was, won w-I reldrecordhoudster Ilona Sin! pianek het kogelstoten ®e:| 21,31 meter. De 60.000 toeschouwers za'| gen hoe Andrea Bienias w'"j geefs probeerde voor de eewj| maal in haar carriere over: meter te springen. Zij won1 nummer met een persoonlij record van 1,97 meter. Nieuwelingen: 1 Jos van de Pas, Rosmalen, 40 kilometer In 59.22, 2. P. de Wit, Zegge, 3. E Knuvers, Den Bosch; 4 R. van Bindsbergen, Badderich; 5. H de Vries, Surhuizem, 6. R. Her- mes, Berkel; 7. P. Poels, Oef- telt; 8. R Siemons, Zundert; 9. R. van der Horst, Den Haag; 10. H. Rasenberg, Terheijden; 11. M. Vulders, Veghel; 12. M. Siemons, Zundert; 13. A Goense, Ovezande; 14. P. van Hest, Tilburg; 15. R van Sun dert, St. Willebrord; 16. C. Voogt, Breda; 17. A. Tak, Oud- Gastel; 18. J. Waterreus, Le- miers; 19. J. van de Luytgaar- den, St. Willebrord; 20. R. Bis- seis, Drachten, junioren: 1 Peter Stevenha gen, Haarlem, 80 kilometer in 1.53.9; 2. R. Lohuis, Haaksber gen; 3. H. Dorgerlo, Nijverdal; 4 P. van der Klundert, Hoog er- heide; 6. T. Muis, Giessenburg; 6. R. Beuker, Bussum, 7. T. Ak kermans, Nieuw-Vossemeer, 8. M. van Moorsel, Gerwen; 9. E. Welien, Moergestel; 10. J. Geerts, België; 11. R. Palmers, Zwolle; 12 J. Pemen, Rijsber- gen; 13. C. van Rijen, Hoeven, 14. P. Adriaans, Someren; 15 R. de Jonge, Ovezande; 16. E. Schurer, Bakkeveen; 17. F. van der Leur, Roosendaal; 18. R Ales, Amsterdam; 19. R Nuyens, Zoetermeer; 20. B Kuyten, Waspik. Amateurs: 1. Peter Hofland, Roosendaal, 96 kilometer in 2.00.18; 2. Jan Peels, Bergeyk; 3. Frits Schür, Didam, 4. Ortai- re Goosens, België; 5 Barry Zoontjens, Tilburg: 6 Matti de Baat, Steenbergen, 7. Ad van der Poel, Hoogerheide; 8. Hen nie Rovers, Roosendaal; 9. Twan Poels, Oeffeit; 10 Ro nald Pothuizen, Vinkeveen; 11. Werner Wieme, IJzendijhke; 12. Eddy Veeke, Sprundel; 13. Rik Groot, Fijnaart; 14. Gert Jan Vermeulen, Heeswijk; 15 Rob Kleinsma, Hengelo; 16. John Pirard, Breda; 17 Frank Moons, Helmond; 18. Rinus Ansems, Chaam; 19. John Koeken, Breda; 20. Norbert van der Vlist, Teteringen. Profs: 1. Henk Lubberding (Voorst) 120 km in 2.47.23, 2. Frits Pirard (Dorst), 3. Jan Raas ('s Heerenhoek), 4. Joop Zoetemelk (Frankrijk), 5. Jac Hanegraaf (Rijsbergen), 6, Kim Andersen (Denemarken), 7. Cees Priem (Wemeldinge), 8. Adri van der Poel (Hoogerhei de), 9. Bert Oosterbosch (Oudenbosch), 10. Frits van Bindsbergen (Toldijk), 11. Lu- do Peeters (België), 12 Piet van Katwijk (Oploo), 13. Ad Tak (Oud Gastel), 14. Gerrie van Gerwen (Olland), 15. Jean-Luc Vandenbroucke (België), 16. Jac van Meer (Wouw), 17. Pe ter Winnen (IJsselsteijn), 18. Phil Anderson (Australië), 19. Theo Smit (Halfweg). 20. Hen- me Kuiper (Putte), 21Aad van den Hoek (Dirksland), 22. Jan van Houwelingen (Ophemert), 23. Ludo de Keulenaar (Bel gië). 24. Leo van Vliet (Ouden bosch), 25. Jean-Marie Wam- pers (België), 26. Nico van Hest (Alphen), 27. Rudy Mattijs (Bel gië), 28. Philip Saude (Frank- njk), 29 Robert Millar (Groot- Brittannië), 30. Johan Lam mens (Bergen op Zoom). Van onze sportredactie WIESBADEN - Het toer®* om het Europees kampu* schap bridge is in een send stadium gel Frankrijk versterkte wffil dag in Wiesbaden zijn lew'I de postitie door met 20-0 Portugal te winnen. De oude meesters uit l hebben nog een kleine kan^ Fransen te achterhalen, een sterk optreden van 8® donna en Garozzo zegev" Italië met 19-1 over Zw® Nederland boekte winst (I®" op Zwitserland en bezet nu zevende plaats. Door de nefl 1 laag tegen Hongarije 1S vrijwel uitgesloten dat - land nog in de prijzen valt- gen Zwitserland was op spel van Cees Sint en battu weinig aan te rr,e!'\. maar lieten Hans Kreijn* Hans Vergoed op de an tafel veel punten liggen- 'i name Kreijns maakte in lijke situaties een paar r delingsfouten. De stand bij de heren is (na wedstrijden): 1. Frankrijk 279 P}%4l Italië 225; 3. Hongarije 206; - 4 Duitsland 203; 5. Noorwegen 201 derland 1974 De stand bij de (na zes wedstrijden): 1. Engelan? - ten. 2. Nederland 84; 3. West-U™ 71; 4. Frankrijk 70. I De Acht van iaam is van oudsher ook een trzarneiplaats van de diverse unites, die een profcriterium fganiseren. Het comité van 'ijsbergen nam van de gele- e' a d gebruik °m twee klin- namen prijs te geven tK'aenn('rS d'e in hun wed- leven de Presence zullen 12 auSustus staan, naast tors aantal andere vedet- m Rijsbergen Pascal Si- n, enige tijd gele truidrager e jongste Tour, maar door 0ngelukkige val verplicht etappen, en Joachim Ijsvstinho, de veteraan, aan de Van onze sportredactie - Voor wielerprof Jonkers uit Oud-Gastel keil- 'aatste weken een elt geruime tijd suk- [-. met maagklachten. Une m?et nu door- Dlt is erdfiS de om mÜn geld te nen", aldus Jonkers gis- Jn ü1 Chaam. liin ,rers' dle vier kilo onder idrt„,rmgewicht zit> heeft in fer wel ziin Belgische Ui r,n, geraadPleegd. „Er zit 'anrt r, ing aan de maag- et Binnenkort laat ik in iaar enhuis daarom ook in n maken, want dit ">rgaan"rli3k ni6t te lang Z° Van onze sportredactie PDe «WereldkamPioen Gui- Hanb??ni zal 16 augustus 'Drnf ZIJa contract niet in 'ronde van Tiel riiden.

de Stem | 1983 | | pagina 6