Johan is weer thuis Nog geen uitspraak in zaak Zoetemelk GRAND PRIX-KLASSEMENT TROPHEE SUPER PRESTIGE Bridgeteam in mineur uitslag fiets de maonetr Zeven Westbrabanders in WK-wieier selectie Weer winst Pakistaanse hockeyjeugd Edelbloedt blijft in Helmond Italiaans succes in Wenen Cor Euser in Formule 3 Europees record Erwin Skamrahl Snelle rentree Franco Uncins Wolkbreuk spelbreker DOS-toernooi Wereldrecord Koepovetsj door Romain van Damme Wereldrecord Kratochvilva WOENSDAG 27 JUL11 WOENSDAG 27 JUL11983 PARIJS (AFP) - Yannick Noah, die onder meer door een schorsing sinds het behalen van de Franse tennistitel niet meer in actie is geweest, heeft de eerste plaats in het klasse ment van de Grand Prix behouden. De grootste stap vooruit maakte de Argentijn Jose-Luis Clerc. In Washington behaalde hij maandag de tweede ach tereenvolgende grote toernooizege door in de finale Jimmy Arias te verslaan met 6-3 3-6 6-0 en is nu achtste. Tomas Smid, de winnaar op het Melkhuisje, bezet de twaalfde plaats. Het klassement ziet er momenteel als volgt uit: 1. Yannick Noah (Fra) 1528 punten/8 toernooien gespeeld, 2. Mats Wi- lander (Zwe) 1431/11, 3. Ivan Lendl (Tsj) 1241/8, 4. John McEnroe (VSt) 1220/5, 5. Jose Higueras (Spa) 1199/10, 6. Jim my Connors (VSt) 1145/8, 7. Jimmy Arias (VSt) 837/10, 8. Jo se-Louis Clerc (Arg) 783/8, 9. Gene Mayer (VSt) 730/6,10. Ke- vir. Curren (ZAf) 635/7, 11. Guillermo Vilas (Arg) 629/8, 12. Tomas Smid (Tsj) 599/12, 13. Eliot Teltscher (VSt) 591/11, 14. Mei Purcell (VSt) 489/17, 15. Brian Gottfried (VSt) 488/11. Dubbels: 1. Jarryd/Simonsson (Zwe) 252/9, 2. Fleming/ McEnroe (VSt) 243/5, 3. Curren/Denton (ZAf/VSt) 242/7, 4. Gunthardt/Taroczy (Zwi/Hon) 217/7, 5. Slozil/Smid (Tsi) 198/7. PARIJS (AFP) - De Franse wielrenner Laurent Fignon is door zijn zege in de Ronde van Frankrijk in de rangschik king voor de Trophee Super Prestige terecht gekomen op de zesde plaats. In de top van het klassement is verder weinig veranderd. Jan Raas staat, ondanks het vroegtijdige vertrek uit de Tour, nog op de derde plaats, achter Saronni en Kelly. De stand in het klassement is: 1. Giuseppe Saronni (Ita) 175 punten, 2. Sean Kelly (Ier) 155, 3. Jan Raas (Ned) 145, 4. Phil Anderson (Aus) 130, 5. Bernard Hinault (Fra) 120, 6. Laurent Fignon (Fra) 115. WOERDEN (ANP) - De Ko ninklijke Nederlandsche Wielren Unie heeft dinsdag de selectie van vijftien beroeps wielrenners bekend gemaakt, waaruit de nationale ploeg zal worden samengesteld voor het wereldkampioenschap op de weg, zondag 4 september in St. Gallen-Althenrhein (Zwi). Johan van de Velde is uit de groep verdwenen wegens de in de Ronde van Frankrijk opge- MOSKOU (ANP) - Viktor Koepovetsj uit de Sovjet-Unie heeft zijn kandidatuur voor het wereldkampioenschap achtervolging voor amateurs gesteld door dinsdag in Mos kou de vier kilometer af te leggen in 4 minuten 37,687 se conden. Dit is een verbetering van het wereldrecord van de Oost duitser Harald Wolff met ruim twee seconden. De ne gentienjarige Koepovetsj ver wezenlijkte zijn tijd geduren de de Spartakiade op de Olympische wielerbaan in de Russische hoofdstad. Wolff kwam tijdens de Spelen in 1980 op dezelfde baan tot 4.39,96. Ook Wladimir Koeznetzov zorgde dinsdag tijdens de Spartakiade in Moskou voor een wereldrecord. De twintig jarige gewichtheffer, die uit komt in de klasse tot 75 kilo gram, trok een gewicht van 165 kilogram. Koeznetzov was al wereldrecordhouder met 163,5 kg. Die prestatie leverde hij op 3 maart van dit jaar in Odessa. lopen blessure. Omtrent het voorbereidingsprogramma heeft nog overleg plaats. De vijftien renners zijn: Jacques Hanegraaf, Hennie Kuiper, Johan Lammerts, Henk Lubberding, Henri Manders, Bert Oosterbosch, Frits Pirard, Adri van der Poel, Jan Raas, Steven Rooks, Theo de Rooy, Gerard Veld- scholten, Leo van Vliet, Peter Winnen en Joop Zoetemelk. VAN DE KORPUT WEER FEYENOORDER ROTTERDAM - Michel van de Korput is weer Feyenoorder. Begin deze week kon een Rotterdam se delegatie vanuit Turijn laten weten, dat de laat ste obstakels uit de weg geruimd waren. Michel van de Korput zelf had vorige week donderdag al een handtekening gezet onder een eenjarig con tract. Michel van de Korput ver trok daarom gisteren naar de Kuip om zich te melden voor de training. De weg vragen hoefde niet, want de Wagen berger kent bij wijze van spreken iedere deur in het sta dion, dat hij reeds op jeugdige leeftijd als speler betrad. De hernieuwde kennisma king leidde overigens tot een eenzame training. „Er stond een wedstrijdje tegen Oud dorp op het programma", licht Michel van de Korput dat toe, „de groep trainde daarom maar licht. Ja, ik heb een maand vakantie gehad. Ik heb wel wat voor me zelf getraind, maar natuurlijk is er een ach terstand op de groep. Het is trouwens de bedoeling dat ik zaterdag in Udenhout al speel". De Feyenoord-aanhang zal ongetwijfeld weinig moeite hebben om de verdediger weer liefdevol in de armen te slui ten. Bij Feyenoord ontpopte Michel van de Korput, van origine een middenvelder, zich tot een uitstekende verdedi ger. Dat Feyenoord hem waardeerde, werd drie jaar geleden nog eens onderstreept. Want op het moment dat Tori no Feyenoord liet weten geïn teresseerd te zijn in de inter national kreeg de Brabander een vijfjarig contract voorge schoteld. Michel van de Kor put, die op negentienjarige leeftijd in het eerste van Feyenoord debuteerde, had echter trek in een buitenlands avontuur. Vandaar dat hij voor 1,3 miljoen gulden eigen dom werd van de club, die in Turijn qua populariteit in de schaduw staat van het steen rijke Juventus. Feyenoord heeft overigens minder bij elkaar hoeven schrapen om hem weer terug naar Rotterdam-zuid te halen. Het juiste bedrag is niet be kend, maar dat schommelt rond de acht ton. Feyenoord zal dat bedrag met behulp van sponsors in termijnen voldoen. „Ik heb maar voor een jaar ge tekend", knoopt hij daar aan vast, „omdat we er tijdens de besprekingen vanuit gingen, dat het huren zou worden. Hoe het nou precies geregeld is, weet ik niet. Dat is ook niet zo belangrijk". Typerend voor de verdedi ger. Buiten het veld een rusti ge jongen, die alles langs zich heen laat glijden, nooit be trokken is bij opgewonden toestandjes, altijd bedaard is. In het veld ligt dat wel wat anders. Dan straalt Michel van de Korput zelfvertrouwen uit. Een technisch zeer begaaf de verdediger, die bij Feyen oord ingezet zal worden als laatste man, waardoor Ruud Gullit opschuift naar de rech terkant, voor de verdediging. „Ik heb nog niet met de trainer gesproken over mijn positie, maar ik ga er van uit dat ik als libero speel", veronderstelt hij. „Klopt, in Italië heb ik dat niet zo vaak gedaan. Het laatste seizoen helemaal niet meer. Toen speelde ik rechtsback. Maar dat hoeft geen probleem te zijn. Trouwens, de trainer moet maar beoordelen welke plaats voor mij het meest ge schikt is". Met het aantrekken van Mi chel van de Korput heeft Feyenoord de selectie rond. Dat gebeurde op spectaculaire wijze. Immers, niemand had ooit maar vermoed, dat Cruyff na zijn woordenstrijd in Am- AMSTELVEEN (ANP) - De jeugdhockeyploeg van Pakis tan heeft ook zijn derde wed strijd tijdens de Nederlandse toernee gewonnen. In het Wa generstadion te Amstelveen werd dinsdag Jong Oranje met 4-3 verslagen. Bij rust stond Jong Pakistan al met 2-1 voor. De Pakistani, die in het afgelopen weekeinde twee keer Nederlandse verte genwoordigende teams een nederlaag toebrachten, kwa men door treffers van Zaka vlot op voorsprong (2-0). Vrij wel de gehele eerste helft speelde Jong Oranje met tien man, doordat Harry Kwinten in de beginfase een stick tegen het hoofd had gekregen. Twee doelpunten van Hidde Kruize en één van de voor De Ruiter ingevallen Schlattman brach ten Nederland terug in de wedstrijd. In de laatste minu ten besliste Pakistan het duel door een strafcorner te benut ten. Van onze sportredactie RIJSBERGEN - Johan van de Velde is weer thuis. Na een lange nachtelijke rit vanuit het Franse plaatsje Moutiers, waar zijn vrouw José en zijn vader hem ophaalden, meldde hij zich gistermorgen vroeg aller eerst in het Bredase Ignatiusziekenhuis voor een onderzoek om vervolgens tot zijn niet geringe vreugde te horen te krijgen, dat hij naar huis mocht. „Heerlijk", verzuchtte de ongelukkige Rijsbergenaar, „want ik werd echt gek in dat Franse ziekenhuis. Je hoorde nooit wat en je mocht niets. Niks voor mij. Ze hebben me goed geholpen, daarmee is alles gezegd". Die wetenschap ontleent hij aan het on derzoek in Breda. „De doktoren hadden alle waardering voor de wijze, waarop de opera tie was uitgevoerd. Een hele geruststelling voor mij. Moet je nagaan, op het laatste nip pertje vertelde die Franse arts me, dat mijn FOTO HANS CHABOT rechter-sleutelbeen ook nog was gebroken. Mijn schouder was wel goed ingepakt, maar verder wist ik nergens van. Maar ja, het sleutelbeen kan nu op natuurlijke wijze ge nezen, want mijn arm zit nog wel een maandje in het gips. Over een week wordt er opnieuw naar mijn pols gekeken. Het is te hopen, dat de genezing snel verloopt, want ik ben veel te ongedurig om lang te moeten stilzitten". Kans om zich heel erg te vervelen zal Jo han van de Velde overigens niet krijgen. Over belangstelling heeft hij immers niet te klagen. Bovendien probeert Peter Bonthuis het financiële leed enigszins te verzachten door hem her en der aan te bieden voor het lossen van het startschot. Vandaag zal hij in ieder geval zijn collega's 'wegschieten' in Chaam. En daarmee is hij toch weer even bezig in een periode, waarin hij het eigen lijk zeer druk had moeten hebben. Michel van de Korput: „Ik ga er van uit bij Feyenoord weer als libero te spelen". FOTO DE STEM; JOHAN VAN GW sterdam zou uitwijken naar Rotterdam. Maar een op re vanche uit zijnde Cruyff traint en speelt inmiddels bij Feyenoord. Met nu nog eens Michel van de Korput op de loonlijst is Feyenoord in ieder geval de belangrijkste titel kandidaat. Michel van de Kor put staat echter meteen klaar om het Rotterdams optimisme wat te temperen. „Want", ver wijst hij naar zijn vroegere woonplaats Turijn, „kijk maar naar Juventus. Die club kocht alleen maar sterren. En ieder een weet hoe het met Juventus afgelopen is. Een kampioens elftal kopen, kan nou eenmaal niet. De ploeg moet een een heid zijn, dat is het belang rijkste". Van onze sportredactie HELMOND - Helmond Sport heeft de selectie voor komend seizoen rond. Gisteren lieten spits Harry Lubse, doelman Otto Versfeld en middenvel der Jacques Edelbloedt de club weten akkoord te gaan met het voorgelegde contract. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat met name Edel bloedt naar het buitenland zou vertrekken. Enkele Belgische en Spaanse clubs hadden be langstelling voor de Roosen daler, die echter toch maar be sloot bij Helmond Sport te blijven. Willem II gaat het nieuwe seizoen in met slechts één er varen doelman, Jan Forman- noy, die op huurbasis werd binnengehaald. De komst van Formannoy hield voor sluit post Wim van der Meyden in, dat hij kon vertrekken. Mid denvelder Clemens Bastiaan- sen zal deze week overigens tekenen voor een nieuwe ver bintenis met de Tilburgse club. MÜNCHEN (ANP) - Jarmila Kratochvilva uit Tsjechoslo- wakije verbeterde dinsdag in München het wereldrecord op de 800 meter. De 32-jarige Kratochvilova liep de afstand in 1 minuut 53,28 seconden. Kratochvilova, die tijdens de Europese titelstrijd in Athene (1982) als tweede ein digde op de 400 meter, was vijftien-honderdste seconde sneller dan de Russin Nadesj- da Olisarenko, die drie jaar geleden met 1.53,43 in Moskou Olympisch kampioen werd. Van onze sportredactie PARIJS - De president van het Parijse gerechtshof, Jean- Michel Guth, heeft dinsdag nog geen uitspraak gedaan in het geding, dat Joop Zoetemelk heeft aangespannen tegen de vennootschap, die de Ronde van Frankrijk organiseert. Guth meende nog over onvoldoende materiaal te beschik ken. Hij besloot de uitspraak 48 uur uit te stellen, tot donder- middag drie uur. Advocaten van de 'Societe' hadden gevolg gegeven aan het verzoek van de president in de tweede zit ting van de zaak nadere gegevens te verstrekken. Het is nog onzeker of de representanten van Levitan en Goddet de president hebben kunnen overtuigen. Zoetemelk heeft gevraagd nieuwe deskundigen aan te wijzen in de do- ping-affaire. Namens de Nederlanderse wielrenner is in eerste zitting voorgesteld analyses te laten uitvoeren door twee medewerkers van het toxicologisch laboratorium van het hoofdbureau van politie te Parijs. Zoetemelk werd tij dens de Tour op doping 'betrapt'. De organisatoren manoeu vreerden de Nederlander in een kansloze positie door hem een forse tijdstraf op te leggen. DEN HAAG (ANP) - Lotto 25 heeft één winnaar van de eer ste prijs opgeleverd, die bruto f. 320.506,60 ontvangt. In totaal waren er meer dan 91.000 win naars. De uitslag van lotto 29 is: I le prijs: 1 winnaar, die bruto f. 320.506,60 ontvangt; 2e prijs: 1 winnaar, die bruto f. 150.000,— ontvangt; 3e prijs: 110 win naars, die elk bruto f. 1.456,88 ontvangen; 4e prijs: 6.242 win naars, die elk f. 25,60 ontvan gen; 5e prijs: 84.827 winnaars, die elk f. 5,00 ontvangen. Het cijferspel 29 leverde geen winnaar van de eerste prijs op. WIESBADEN (ANP) - De Ne derlandse heren hebben maandagnacht hun vijfde plaats in de rangschikking van het toernooi om de Euro pese kampioenschappen brid ge in Wiesbaden moeten prijs geven. In de zestiende ronde verloren de Nederlanders met 1-19 van Hongarije, dat vierde staat. Nederland zakte terug naar de negende plaats. Frankrijk versterkte zijn leidende positie door Polen met 20-2 te verslaan. De Ne derlandse dames wonnen in de vijfde ronde met 13-7 van Zwitserland. Het Nederlandse damesteam bezet de tweede plaats in de rangschikking met 67 punten, Groot-Brittan- nië, dat met 20-0 won van Is raël, is eerste met 77 punten. De stand bij de heren: 1. Frankrijk 259 pnt; 2. Italië 206; 3. Noorwegen 197,5; 4. Honga rije 196,5; 5. West-Duitsland 194; 6. België 190,5; 7. Zweden 186; 8. Oostenrijk 182; 9. Ne derland 181,5 pnt; 10. Dene marken 168. De stand bij de dames: 1. Groot-Brittannië 77 pnt; 2. Ne derland 67; 3. Frankrijk 64; 4. West-Duitsland 61; 5. Italië 52; 6. Spanje 50. WENEN (AFP) - De dames equipe van Italië heeft dins dag in Wenen de wereldtitel op floret met succes verdedigd. In de finale versloeg het Ita liaanse viertal (Margharita Zalassi, de nieuwe wereld kampioene Dorina Vaccaroni, Carola Mochi en Carola Cicon- netti) het team van West- Duitsland met 9-7. De bronzen medaille werd behaald door Hongarije, dat de Sovjet-Unie met 9-7 de baas bleef. De Nederlandse degen- schermer Michiel Driessen schaarde zich in het toernooi om de wereldtitels bij de beste 32 deelnemers. DEN HAAG (ANP) - De auto coureur Cor Euser (Oss) zal zondag op het circuit van Zandvoort deelnemen aan de negende van de twaalf races om het Europees kampioen schap Formule 3. Het is voor Euser, die ko mend jaar Formule 3 wil gaan rijden, de eerste maal, dat hij in deze klasse uitkomt. De Brabander is één van de dertig deelnemers aan de wedstrijd. MÜNCHEN (ANP) - De West duitser Erwin Skamrahl heeft dinsdag tijdens atletiekwed strijden in het Olympisch sta dion van München het Euro pese record op de 400 meter op 44,50 seconden gebracht. Het oude record stond op 44,60 en was in het bezit van Viktor Markin uit de Sovjet- Unie. De Amerikaanse atlete Ma ry Decker voert sinds dinsdag de seizoenranglijst van de we reld op de 1500 meter aan. Op weg naar de wereldtitelstrijd in Helsinki liep Decker in Stockholm 3 minuten 57,12 se conden. Zij vestigde daarmee een nieuw nationaal record. LONDEN (SID) - De Italiaan se motorcoureur Franco Unci- ni, die tijdens de TT-races van Assen op 25 juni na een va werd aangereden en daarM zwaar gewond raakte, zal september weer aan wedstrij den deelnemen. Volgens Gary Taylor, den recteur van het Suzuki- waarvoor Uncini uitkomt, t de Italiaan op 4 september de GP van Italië in Imola, twaalfde wedstrijd voor strijd om het wereldkam pioenschap, weer aan de sta staan. De 28-jarige nïj werd ruim een week ge» ontslagen uit een kliniek Bologna en heeft inmiddels weer een motorrace hijg woond. TENNIS - Tracey Austin mag tot half augustus niet tennis sen. Uit onderzoek is gebleke - dat de Amerikaanse enige ri ben heeft gekneusd. Do°rhe( blessure miste Austin al toernooi op Wimbledon en a om de Federatiebeker. Van onze tennismedeiverker VLISSINGEN - Een zon nige start kenmerkte maandag het door ten nisvereniging DOS geor ganiseerde tennistoer nooi. maar men moest gisteren zijn toevlucht nemen tot de Jarinohal te Vlissingen vanwege de wolkbreuk die de banen jn snel tempo tot een zee maakte. Niettemin kon men gisteravond stellen, dat men redelijk op sche ma zit dankzij enerzijds de vlotte partijen, ander zijds de extra banen. De vlotte partijen zijn te danken aan het gehan teerde poulesysteem, waar de poulehoofden in de regel veel sterker zijn dan hun tegenstanders. De districtsploeg onder leiding van trainer Jan- Willem Visser kende dan ook nog geen problemen in de gespeelde partijen. Zo won Bernt van Que- kelberghe uit Sas van Gent zonder gameverlies van Roger Cals in de ca tegorie tot en met tien jaar. In de categorie tot en met twaalf jaar staat Sandra Begijn uit Hulst bovenaan in de poule, hetgeen ongetwijfeld zal inhouden, dat ze bij het opmaken van de sche ma's na het spelen van de poulewedstrijden eerst- geplaatst zal worden. Gisteren speelde zij een verdienstelijke partij te gen Elizabeth Buijs uit Souburg, die eveneens deel uitmaakt van de dis trictsploeg. De uitslag te kent het krachtsverschil: 6-1 6-1. Ook Angela La- tuheru, onlangs in Axel verliezend finaliste tegen Begijn, kende in haar partijen nog geen proble men tegen Manon Knap (6-0 6-1). Bij de 12-jarige jon gens speelden de gedood verfde favorieten gewon nen partijen, al moest Je roen Verstraeten uit Hulst alle zeilen bijzetten om zich te ontdoen van Souburger Frederick Ouwehand (6-2 6-3). Gij- on Asselman, Zeeuws kampioen in deze leef tijdscategorie, maakte korte metten met Barrij Opperhuizen (6-0 6-0) en Vincent de Kerf leverde slechts één game in tegen Rob Dassen (6-1 6-0). Bij de 14-jarigen maakte zowel Marcel van Sabben als Ronald van Remortel geen fout. Van Sabben liep over Hans Wohl (6-3 6-1) en Van Re- mortel kende geen par don met Arjan Kok (6-0 6-3). Marcel Wolfert had zijn handen vol aan Gui- do Broekhuizen (7-5 7-5). Vandaag hoopt men de poulewedstrijden te kun nen afwerken, waarna donderdag de dubbelpar- tijen zijn gepland. Overige uitslagen: meisjes enkel tot en met veertien jaar: Rozemarie Voeten - Heieen Jansen 6-0 6-0; jongens enkel tot en met veertien jaar: Di- mitri Kaijser - Paul Sui- 'ela 6-0 6-0; jongens en- »el tot en met zestien War: Antoine Koster - Marcel Wolfort 4-6 6-3 6-1; jongens enkel tot en met achttien jaar: Bart Schmitz - Jeroen Lonen 6-3 6-1; meisjes enkel tot ®<j| met achttien jaar: Lil ly Sinders - Conny van der Vloet 6-1 6-0. ^an onze sportmedewerker «Höönduke Afeiopen 0j .8 hield de fietscrossver- S'ng 'De Maonetrappers' ^mlstrijd gehouden op het i. ein. aan de Van de Slikke- tn !n Schoondijke. Het was l, vr')e wedstrijd, waarvoor el „cros'sertjes de inschrijfta- t„Passeerden. 'Jn 5 jaar: 1. Mare Peter Pijck"' y Jansen, 3. Mi- 6 jaar: 1. Martij n van tan iL' Barry de Waal, 3. Daniël Skene' 7 jaar: 1. Michel Schel- Stw' patrick Kroon, 3. Sancho SvJi 8 Jaar: 1. Barry de Rijke, 'isse o Yan Kouwenberg, 3. Ko ildvJaar: 1. Mario Couque, 2. gljf. Mensen, 3. Michel Keymel. 10 lohVwTi Pascal de Ridder, 2. Daniël Ur. .aar., 3. Michel de Ridder. 11 li i 0 Feyaarts, 2. Michel har.',J Marco van de Velde. 12 'feite, „arry Dallinga, 2. Rob de 3. Marco Blaakman. 13 y de, Jsandy de Muijnck, 2. John- J°hg, 3. Eddy de Poorter. 14

de Stem | 1983 | | pagina 6