Werkzaamheden aan verbindingsweg in Terneuzen op schema Saluut aan 't circus Gent KPJ bestaat vijftig jaar: groots feest De liefdi als volm STEUNFRACTIE D'66 AARDENBURG: B en W Borsele willen grond waterschap kopen Speelfilm z& WOENSDAG 27 JUL11983 VAN ZEELAND markten Uitgaan in Zeeland Badrit voor automobilisten in Cadzand politierapport West-Zeeuw sch- Vlaanderen Schietingen Plaatselijk nieuws Axel Breskens Oostburg Ossenisse Retranchement Terneuzen NEDERLANDSE PROGRAMMA'S NEDERLAND 1 T20 PAGINA ZEELAND 3 Druk op minderheid bij informele bijeenkomsten Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De informele raadsbij een komsten van de Aardenburgse gemeente raadsleden worden door de meerderheid ge bruikt om pressie uit te oefenen op de minder heid. De bedoelde bijeenkomsten beantwoor den geenszins aan de doelstellingen van een zogenaamd seniorenconvent. De steunfractie van D'66 in Aardenburg wil dan ook verder niet aan deze vergaderingen meewerken. Ze zal ook haar raadslid H. van Rie in die zin adviseren. Dit schrijft W. F. West- phaal, lid van de steunfractie in een brief aan de Aarden burgse gemeenteraad. West- phaal reageert met zijn brief op gebeurtenissen tijdens de raadsvergadering van 19 juli. Van Rie zou toen tijdens de discussie rond het recreatie plan Ydewalle verweten zijn dat hij de uitgangspunten van het ingestelde seniorencon vent niet zou respecteren. Uit gangspunten die, zo stelt Westphaal, nog 'ongeschreven' zijn. Van Rie kreeg van het CDA te horen dat hij zaken die al tijdens de besloten bijeen komst aan de orde waren ge weest nog eens ter sprake bracht tijdens de openbare raadsvergadering. „Verwer pelijk", zo Vindt Westphaal „omdat het nooit de bedoeling is geweest dat de discussies en de feiten die daaraan ten grondslag liggen aan de open baarheid worden onttrokken". Hij besluit zijn schrijven aan de raad als volgt: „Indien u werkelijk serieus van zins bent een seniorenconvent in het leven te roepen en te hou den dan verwachten wij van u een duidelijke doelstelling en een reglement dat niet in strijd is met de wet noch deze enige vorm van geweld aan doet en die rekening houdt met de algemene beginselen van behoorlijk bestuur". TERNEUZEN - De werkzaamheden aan de verbindings weg Rotonde Driewegen-Haarmanweg in Terneuzen verlopen nog steeds volgens schema. De mr. Haarman- weg, die op hoogte moest worden gebracht en daardoor drie maanden voor het verkeer werd afgesloten, is voor aanvang van de bouwvakantie weer opengesteld. In de loop van volgende week volgt de laatste fase van het karwei, de aanleg van de verbindingsweg zelf. Daartoe wordt Driewegen gedeeltelijk afgesloten. Het buurtschap is dan enkel nog maar te berei ken via het Industrieterrein. Dit tot ergernis van diverse bewoners die hierover inmid dels een boze brief aan de ge meente Terneuzen hebben ge schreven. Veel heil moeten de bewoners hiervan niet ver wachten. „We kunnen er niet onderuit. We sluiten Driewe gen echt niet voor ons plezier af. Het spreekt voor zich dat we zullen proberen om die pe riode zo kort mogelijk te hou den", aldus een woordvoerder van de gemeente. Bij de afsluiting van de Haarmanweg deden zich de zelfde problemen voor. Veel bedrijven waren pas via een lange omweg bereikbaar wat volgens diverse ondernemers geld heeft gekost. „Het ver schil merkten we pas goed toen de weg weer open was. We kregen veel meer klanten", aldus een van hen. Hoe blij ze AMSTERDAM - In Bintje óï>- 50mm kwamen 20 contracten tot stand voor levering april tegen ƒ36.00 per 100 kg. De stemming was kalm. Voor Bintje 50mm wer den 12 contracten opgemaakt voor levering november bij een prijs van 46.70 tot 49.00 per 100 kg, en 710 contracten voor levering april tegen ƒ63.00 tot ƒ66.70. De stem ming was vast. AXEL Streekmuseum „Het Land van Axel" - P. Brakman exposeert olieverfschilderijen. Geop.: woe. t.m. zat. 13.30-17.00 uur. Vrijd. ook van 19-21 uur. GOES Grandtheater - 20 u. An officer and a gentleman. 12 j. KOEWACHT J. de Kind - 14.30 u. schieting. J.M. de Kind -14.30 u. schieting. PAAL P. Verras -14.30 u. schieting. VLISSINGEN Alhambra I - 14, 19 en 21.30 u. Oc- topussy. a.l. Alhambra 2 - 14, 19 en 21.30 u. An officer and a gentle-, man. 12 j. IJZENDIJKE Streekmuseum West- -Zeeuwsch-Vlaanderen- Zome- rexpositie van bodebussen en kantklossen. Geop. werkd. 10-12 en 13.30-17 u. zat. en zond. 14-17 u. (tot 15 aug.). ZIERIKZEE Burgerweeshuis- Beeldentuin en klein-antiek. Geop. dag. 10-17 u. zo. eesloten Itntfinucrl zijn dat de weg weer open is bleek uit een pagina-grote ad vertentie die ze onlangs plaat sten. „Hoera, hoera, wij van de Mr. Haarmanweg zijn weer allemaal goed te bereiken", zo luidde de blijde boodschap. Volgens de woordvoerder van de gemeente duurt het on gemak voor Driewegen niet al te lang. „We zitten precies op schema. Alles verloopt volgens plan". In de praktijk betekent dit dat half september de stop lichten op de kruising Haar manweg/verbindingsweg worden geplaatst. Eind okto ber moet de nieuwe weg open zijn, waarmee de ellende voor Driewegen achter de rug is. Voor de gemeente Terneu zen zijn de komende maanden nog een spannende periode. Immers het staat nog niet he lemaal vast of de provincie de gebruikelijke veertig procent subsidie afschuift. „Aanvan kelijk was de weg begroot op drie miljoen gulden. Dit valt nu enkele tonnen hoger uit. Het is nog even afwachten of de provincie met deze verho ging akkoord gaat en daarover ook veertig procent subsidie geeft", aldus de woordvoerder die overigens niet verwacht dat de provincie erg moeilijk zal doen. Van onze correspondent CADZAND - De Westzeeuws- Vlaamse Autoclub (WZA) houdt morgen (donderdag) in samenwerking met de VW de jaarlijkse Badrit voor auto mobilisten. Ook dit keer is het weer een gezelligheidsrit, waaraan men kan deelnemen in de wed strijd- of de toeristenklas. Voor beide klassen is geen verplichte snelheid voorge schreven. Wel dient men voor 22.45 uur te finishen. De eerste drie geklasseerde equipes in beide klassen ont vangen een ereprijs, terwijl alle deelnemende equipes een prijs(je) in natura ontvangen. Tevens zijn er enkele verras singen in de rit ingebouwd. Inschrijven voor deelname is mogelijk vanaf 17.45 uur aan de inschrijftafel die is geves tigd in hotel-restaurant Du Commerce aan de Mariastraat 21 te Cadzand. Na afloop is daar ook de prijsuitreiking. Gedurende deze avond draait rloor Kot roH n ntmntmn» Door Paul de Schipper De Koornmarkt Gent, vrij dagavond 00.00 uur: de Gentse Feesten. Een reggae- band heeft net het podium verlaten. Twee kleuters dar telen op het plankier. De massa dromt voort. Met de geuren van frietkramen en bockworstententen walmen flarden jazz en disco tussen de oude gevels. De jongste generatie Gent morrelt wat aan de nog overgebleven microfoon. „Wilde gij een liedeke voor ons zingen?" Het is André Vanhove, de presentator, die het jeugdig talent ontdekt. De versterker gaat open. Het vrij podium kan beginnen en de massa bevriest ter plekke. Het duurstbetaalde amusement legt het af tegen deze spontane Gentse volks kunst. 'Let's dance' in play back en '99 Luftballons' van een Vlaamse Nena. Een Brazi liaans meisje met gitaar klimt het podium op. Haar samba is tintelend ontroe rend. De Koornmarkt ligt aan haar voeten. 'Muchas gracias't es Broaziliaans, ge et da wel verstaon eh...', roept Vanhove. In het dage lijks leven is hij schepen van onderwijs in het Gents stadsbestuur. Tijdens 'de Fieste' is ie meer 'schepen van de leut', een conferencier die soepel het publiek bespeelt, een pot bier in de ene en. het spreek- ijzer in de andere hand. Je ziet het onze Hollandse wet houders al doen. Vanhove heeft er in ieder geval een deel van z'n politieke popu lariteit aan te danken. 'Nog een liedeke... Joe Jackson... allez hier is de micro en we zijn weg eh..." Het circus Gent draait verder. Om 01.00 uur is de temperatur 24 gra den, een tropische nacht. Er waait een flauw windje of zijn het de kasseien die van de Koornmarkt die zuchten! 'Ka... ka... Karolien'. Voor de honderdachtentachtigste keer dreunt de tophit van de Feesten uit de speakers die Is dit het Paradijs van Jeroen Bosch? op het plein Bij Sint JakoDs hangen. Op het podium slaat Drs. P. de klep van z'n vleu gel dicht en de opeengepakte mierenhoop voor het po dium scandeert 'more, we want more'. En daar gaat de doctorandus weer met z'n 'Heen en weer... heen en weer'. Er volgt een dienst- mededeling: „Wil die dame die daar op het podium te veel topless loopt een bloes- ke aantrekken, want da bloot is slecht voor d'n com merce ee...." Voor de tent waar de langste vredesbrief ter we reld wordt geschreven slaat een drummer een monotoon, leeg, maar toch indringend ritme. Hij draagt een pilo- tenhelm jaargang '14-T8 en kijkt door z'n stofbril alsof hij Walter de Buck een re- gendans ziet doen. Z'n hand palmen roffelen uren ach tereen de chaos na de Bom. Even verder zit een oude baas te wiebelen op twee stoelpoten. In de hand een pils en op de kop een enorme zonnebril. Het montuur staat hem haaks op de oren. Zachtjes neuriënd beziet hij het leven en al wat passeert, steeds zonniger. Is dit het Paradijs van Jeroen Bosch? Voor hem zal het in ieder geval niet verbleken. FOTOARCHIEF DE STEM De Gentse Fieste. Een pint bestellen en een halve liter krijgen. Ondergaan en weer bovendrijven. Luctor et emergo, de Vlaamse leeuw omhelzen, een leeuw met elastieken benen, een strop rond de kop en een oplich tend kermisstrikje om de manen, een ode aan de VZW België (Vereniging Zonder Winst) voor zo lang die nog bestaat. De Fieste zijn weer voorbij, 't Is te zeggen... in mijn kop blaast nog de fan fare Welzijn en Genot met een gans peloton majoretten erachter: de Echo der Ver getelheid! CADZAND - Gistermiddag is uit de personenauto van S. B. uit Culemborg een autoradio gestolen. CADZAND - Op de kruising Ringdijk noord-Langestrink- weg is de voetgangster E. S. uit het Duitse Zundern aangere den door een personenauto be stuurd door C. de B. uit Gilze Rijen. S. liep schouderverwon dingen op alsmede een aantal ontvellingen en andere blessu res. Ze is naar het ziekenhuis in Oostburg overgebracht. HULST - Gistermorgen moest het verkeer op Rijksweg 60 enige tijd over een rijbaan worden geleid. Oorzaak hier van was een door windstoten ontwortelde boom nabij Ter hole, die op de rijweg was te rechtgekomen. De omgewaai de boom werd door personeel van Rijkswaterstaat opge- ruimd. TERNEUZEN - De Terneuze- naar J. v. d. H. bemerkte bij thuiskomst van vakantie dat de achterdeur van zijn woning aan de Rozenstraat openstond. Onbevoegden hadden zich toe gang verschaft en zich een motorhelm, een gereedschaps kist met inhoud en een fles wodka toegeëigend. TERNEUZEN - Personeelsle den van de dienst openbare werken te Terneuzen hebben gistermorgen aan de Roose- veltlaan een boom moeten af zagen en verwijderen. De boom was door de vele regen val scheefgezakt en dreigde op het wegdek te vallen. Om ver der onheil te voorkomen werd tot rooien besloten. Van een onzer verslaggevers HEINKENSZAND - De gemeenteraad van Borsele komt dins dag 2 augustus in openbare vergadering bijeen in het gemeente huis te Heinkenszand. In de vergadering, die om 19 uur begint, komen de volgende voorstellen aan de orde. B en W stellen de raad voor 270 m2 grond aan te kopen van het waterschap Noord- en Zuid-Beveland ten behoeve van het bestemmingsplan 's- Heerenhoek, gedeelte Calis- hoek. Aan de raad wordt voor gesteld grond aan de Rabo bank in Heinkenszand te ver kopen ten behoeve van de ver bouwing van dit kantoor. B en W stellen de raad voor grond gelegen aan de Stenevate in Heinkenszand te verkopen aan drs. F. J. van Sloten te Heinkenszand. Voorts komt een voorstel in behandeling betreffende de verkoop van twee kavels bouwland in Kwadendamme conform, het resultaat van een publieke verkoop. B en W adviseren de raad de heren I. A. van Roijen en H. Fransen niet ontvankelijk te verklaren in hun bezwaar schriften met betrekking tot vragen over de gemeentebe groting 1982-1983. Aan de raad wordt voorts voorgesteld het verzoek van de heer P. van Stee te Kwadendamme om schadevergoeding op grond van de wet op de Ruimtelijke Ordening af te wijzen. Aan de orde komen verder een voorstel tot vaststelling van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Kuijpersdijk 18 in 's-Heerenhoek, een voor stel inzake het woningbouw programma 1984 tot en met 1986, een voorstel tot benoe ming in vaste dienst van me vrouw A. van Osselaer-Thir- rey als hoofdleidster van de openbare kleuterschool in Heinkenszand, een voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor herstel van de dakbedekking van de rk lage re school in 's-Heerenhoek en een voorstel tot het aanwen- Door Ad Ringoot OOSTBURG/ IJZENDIJKE - Deze maand is het precies 50 jaar geleden dat in West- Zeeuwsch-Vlaanderen de Noordbrabantse Christelij ke Boerenbond (NCB) zijn intrede deed in de diverse kernen van de streek. Grote voortrekker van de bond was de heer De Milliano, re den waarom in die tijd ook wel werd gesproken van 'De bond van Milliano'. De organisatie van boeren was in heel Nederland gaan de, alleen in Zeeland lukte het niet een bond van de grond te krijgen. „Elke kern wilde liever op zichzelf blij ven en de streek op zich was te klein voor een aparte bond. Zeeland werd bij Bra bant 'ingelijfd', vandaar de enigszins misleidende naam NCB", zo vertelt Luc Buysse, de huidige voorzitter van de uit de NCB voortgekomen Katholieke Plattelandsjon geren (KPJ) West- Zeeuwsch-Vlaanderen. De jongerenbeweging heette toen echter nog niet zo, dat was toen nog de rk Jonge Boerenstand (RKJB). De meisjes werden georgani seerd in de rk Jonge Boerin nen Bond (RKJBB). De vereniging was toen nog louter agrarisch gericht. De eerste activiteiten een halve eeuw geleden waren een zaaiwedstrijd en gericht ploegen, zo weet Luc Buysse uit verhalen van zijn vader, een der eerste leden van de organisatie. In de winter werd wat ontspanning ge houden in de vorm van to neel, waarbij zich vooral Arsène van den Hemel uit IJzendijke zich onderscheid de. Hij heeft gedurende 40 jaar de jonge boeren gere gisseerd. Verder waren er wat cursussen. Dat is nu wel anders. „Geen vereniging heeft een zo breed programma als de KPJ", vindt voorzitter Buysse. „Wij doen ontzet tend veel aan ontspanning, houden thema-avonden, doen creativiteitscursussen. Sinds kort prijkt ook voetbal op het programma. Enwij doen nog steeds aan toneel. Een activiteit die niet kapot te krijgen is en waarvoor een grote belangstelling van jong en oud bestaat". Jammer De KPj richt zich daarbij niet meer uitsluitend op jon ge boeren en boerinnen. „Wij zijn allemaal platte landsjongeren, tenslotte is West-Zeeuwsch-Vlaande ren een agrarische streek. In 1958 speelde de RKJB, de voorloper van de KPJ, 'Het midden Arsène van den Hemel, nog altijd actief binnen de Het is alleen jammer dat er nog steeds een groot stands verschil heerst onder de jon geren waardoor we moeilijk tot elkaar komen", zegt Luc Buysse, die erop wijst dat dit in Brabant heel anders ligt. Daar is elke jonge plattelan der lid van de KPJ, een or ganisatie die toch zo'n 100.000 leden telt. De samenwerking met Brabant is overigens niet maximaal. „Komt Brabant vergaderen dan kijken ze om 21.00 uur al op de klok of het nog geen tijd is om op te stappen", zegt Luc Buysse misnoegd. Wat betreft het 'katholiek zijn', dat komt meer uit de identiteit die de leden van huis uit meekrij gen. „Bij ons gaat het alle maal erg gemoedelijk, ge makkelijk, zelfs een beetje slordig soms, typisch Bel gisch. Als het allemaal zo punctueel moet komt het zo schools over, kan het zo sfeerloos zijn". Vanuit de katholieke in tentie heeft de KPJ nog een geestelijk adviseur in de fi guur van pastoor Buysse uit IJzendijke. „Op hem kunnen we altijd een beroep doen. Geeft meestal advies op de achtergrond, meer een maatschappelijk werker. Graag zouden we een jonger iemand aantrekken, maar de tijd is voorbij dat jonge ren zich tot het priesterambt voelen aangetrokken", zegt hij spijtig. De magere jaren zeventig, waarin de KPJ in een crisis situatie verkeerde, heeft de afeling dank zij enkele door douwers overleefd. „Wij moesten inspelen op een veranderende situatie. De schuurbals, warop zo'n 500 tot 1000 jongeren komen, zijn daarvan een uitvloeisel, en op dit soort avonden komt tot uiting dat de boer goed met de burger overweg kan". begon in een gracht'. In het KPJ De KPJ-kring gaat ko mende week zijn 50-jarig bestaan uitbundig vieren, iets wat financieel mogelijk werd gemaakt door o.m. de eveneens jubilerende Win keliersvereniging Oostburg. 30 Juli is er op het terrein van Sint-Eloy in Oostburg een voetbalwedstrijd. 31 Juli een Vlaamse kermis in de tent op het Ledelplein, oude volksspelen en een foto-ex positie van 50 jaar KPJ. Er zijn oude landbouwwerktui gen te zien. Uitsmijter wordt het artiestengala op dinsdag 2 juli waaraan o.m. Nico Haak meewerkt. Het KPJ-bestuur laat overigens weten dat liefheb bers voorde voetbalwed strijd (tussen leden en oud leden) zich kunnen opgeven bij Ronald van den Hemel in Groede (01171-1244). Marian Buysse in Biervliet (01152- 1492) houdt zich aanbevolen voor oude foto's. den van gelden uit het fonds achterstallig onderhoud niet gemeentelijke verenigingsge bouwen. ELLEWOUTSDIJK - Zorgvliet, staande wippen, 62 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: C. Jeremiasse; tweede hoge vogel: J. Platschorre, beiden Zorgvliet; eerste zij vogel: B. Vermeulen, Zeelandia; tweede zij vogel: J. Harinck, Diana; derde zij vogel: P. Rentmeester, Willem Teil; vierde zij vogel: J. van Steen bergen, Willem Teil; grootste aan tal (5): Jac. de Baar, Willem Teil, Wip 2: eerste hog vogel: M. Alle- mekinders, Victoria; tweede hoge vogel: H. van de Dries, Eensge zindheid; eerste zij vogel: J. Plat schorre, Zorgvliet; tweede zij vogel: Jac. de Baar, Willem Teil; derde zij vogel: P. Stouthamer, Zorgt- vliet; vierde zij vogel: R. de Mees ter, St.-Andries; grootste aantal (4): C. de Visser, Zorgvliet. HEINKENSZAND - Soranus 2, staande wippen, 58 schutters: Wip 1: hoge vogel: J. van de Dries, Eensgezindheid; eerste zij vogel: C. van 't Westeinde, Soranus; tweede zij vogel: M. Koens, Spes Nostra; derde zij vogel: L. de Jonge, ADLM; grootste aantal (5): A. van de Bulck, Eensgezindheid. Wip 2: ho ge vogel: R. Belaert, Diana; eerste zij vogel: P. Repkens, Victoria; tweede zij vogel: N. van de Dries Cz, Eensgezindheid; grootste aan tal (4): H. Koens, Spes Nostra. Bridge - Bridgeclub Axel speelde de derde wedstrijd van de zomercompetitie. Uit slag: 1. mevrouw Kock-de heer Pel, 2. mevrouw Gielleit- Gielleit jr., 3. heren Olijslager- Scheele, 4. dames Maris- Scheele, 5. heren Andriessen- Scheele. Vergadering - De Stichting Welzijn voor Ouderen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen houdt woensdag 3 augustus in het dienstencentrum Goeder tij t te Breskens een vergade ring, aanvang 19.30 uur. Aan de orde komen de werkversla- gen van de verschillende func tionarissen, het kiezen van een afvaardiging naar het bestu renoverleg en worden mede delingen verstrekt met be trekking tot de bestuurssa menstelling. Collecte - De Anjerfondscol lecte heeft in de gemeente Oostburg 4.929 opgebracht. Gaaibolling - In het vereni gingsgebouw werd een gaai bolling gehouden waaraan 40 personen deelnamen. Uitslag: hoge vogel: K. de Wolf, Ham- me; linker zijvogel: J. de Kort, Ossenisse; rechter zij vogel: mevrouw De Boey, Ossenisse. Concert - In de Nederlands hervormde kerk verzorgt een Belgisch klarinettentrio mor genavond (donderdag), aan- vang acht uur, een concert in het kader van het Belgiscn- Nederlands Cultureel Ak koord. uitgevoer(i worden werken van Mozart, Hummel, Decancq, Jettel en Dubano- wicz. Recreatieschaken - Vanaf dinsdag 2 tot 30 augustus zal e iedere dinsdagavond in res" taurant Vijverhof een recrfa* tieschaakavond gehoude worden. De avonden zijn ge°r' ganiseerd door de schaakcm Terneuzen. Ze zijn bedoew voor beginnende en gev0 derde schakers en beginne" ^^SDAG27JUmj Door Jan Koesen HILVERSUM - Komende za terdag zendt de TROS de ruim anderhalf uur durende Ame rikaanse tv-speelfilm 'De ro mance van Charles en Diana' uit, waarin het huwelijk van de Britse troonpretendent met een veel jonger society-meisje uit de doeken wordt gedaan. Keurig amusement, dat moet gezegd: passie in tweed en kickerbockers, de volmaak te kasteelroman, alles kweelt en jubelt in het struweel van de liefde. Een echte kroonprins van een der laatste monar chieën huwt een meisje uit het volk, nou ja, volk: de dochter van een graaf wordt nooit Mientje van de groenteboer. CBS-Regisseur Peter Levin heeft iets gemaakt dat miljoe nen harten zal laten bonken. De Royal Family heeft niet te klagen, want ze wordt mooier dan levensecht óp de buis ge zet. Zo wordt Charles uitge beeld door de acteur Christop her Baines, een gebronsde jon- James Bond (versie Sean Connery) en is Catherine Oxenberg een Gran Touris me-uitvoering van Diana Spencer. Olivia de Havilland is de koningin-moeder die Diana traint voor de upper upper class, terwijl haar dochter Eli zabeth vertolkt wordt door Dana Winter. Voor de rol van prins Philip, die Charles met wijze mannen-raad terzijde staat, heeft de regisseur de zil- verharige Stewart Granger uitgekozen. Het regent nooit in de ro mance van de eeuw en het asqrf .anno» f?>8f10l t i l'r,o7ir Mitrailleurs nest In deze aflevering van een Engelse avonturenserie over een groep jongeren in de oorlog krijgt Nicky, de enige overlevende van een bom bardement, onderdak in de hut. Hij krijgt gezelschap van een jongen die het thuis niet meer zo goed kan vin den. Als ze getuige zijn van een luchtgevecht lijkt de mi trailleur van pas te komen, die ze stiekum uit een neer gestort Duits vliegtuig heb ben gesloopt. 20.28 Loon van de angst Een hele optocht van grie tels trekt voorbij in de docu mentaire die de VPRO uit zendt als opwarmertje voor de laatste film in deze serie. Boris Karloff natuurlijk, ■naar ook Bela Lugosi en Christopher Lee, die als Frankenstein of Dracula miljoenen kijkers de stuipen op het lijf hebben gejaagd. Andy Warhol's Dracula, de laatste van de vier angst- fums, is overigens niet zo bloedstollend als eerdere avonturen van deze bloed dorstige graaf. Deze wat ba dinerende versie is ook aan tien voor mensen die nor maliter een slechte nacht bobben na het echte griezel- Werk. De tragedie van Alex ander Dubcek wordt ge construeerd in nPraag, augustus '68". - FOTOAtlP

de Stem | 1983 | | pagina 12