Rabobank S Nieuw onderzoek urinemonsters van Zoetemelk Bridgeteam klopt België Tijdens mijn vakantie past de Rabobank op mijn spulletjes. Wereldtitel cricket naar Denemarken Nijmeegse studenten- in rally-avontuur NEDERLAGEN VAN TAFELTENNISJEUGD Arias en Clerc in finale HONKBAL-CUP VOOR CUB Van der Ven wint GP Canada René van de Kerkhof blij met Grieks Apollon Winnen wint in Boxmeer Goud voor Westduitse schermers Nijboer in goede vorm Kees Dorref naar SK Ro |VEEL FAVORII RONDE ZOUTE 'Goedkoper' voetbal bij Haarlem geld en goede raad oernooi in kinkenszand DINSDAG 26 JUL1198; PARIJS (AFP) - De 'Vereniging van de Ronde van Frank rijk', waartegen Joop Zoetemelk een kort geding heeft aan gespannen, was maandag tijdens de hoorzitting in het Parij- se gerechtshof niet aanwezig, evenmin trouwens als Zoete melk. De Nederlander liet zich vertegenwoordigen door de advocaat mr. Georges Bitun. Bitun verzocht de president van het hof, Jean-Michel Guth, de doktoren Lebreton en Garat aan te stellen om nieu we analyses uit te voeren. Het tweetal is werkzaam op toxi cologisch laboratorium van het hoofdbureau van politie in Parijs. Deze officiële deskundigen zullen de opdracht krijgen om de urinemonsters, die nog in het laboratorium van de Ronde van Frankrijk worden bewaard, opnieuw te onderzoeken en vast te stellen of de stofwisselingsresten van het hormoon Nandralon ontegenzeggelijk wijzen op het gebruik van do ping. Tevens moet worden nagegaan of preparaten, die wiel renners wel mogen gebruiken, niet tot dezelfde constaterin gen kunnen leiden. Joop Zoetemelk wil van de deskundigen graag horen welke medicijnen hij wel had kunnen nemen en op welk tijdstip. De president van het Parijse gerechtshof heeft de 'Societé' overigens telegrafisch verzocht een vertegenwoordiger naar de tweede zitting te sturen. Jean-Michel Guth wil graag het standpunt van de organisatoren van de Ronde van Frank rijk vernemen. Vandaag wordt de zaak voortgezet. DEN HAAG (ANP) - De Deen se cricketploeg heeft maandag het toernooi om de wereldtitel voor spelers onder de twintig jaar gewonnen. In een duel met een weinig spannend ver loop zegevierden de Denen in de eindstrijd over Nederland. Het verschil bedroeg drie wic kets. Nederland kwam het eerst aan bat en had bij een stand van 103 voor 5 nog gunstige vooruitzichten op een redelijk totaal. De ploeg bezweek ech ter door het erg snelle bowlen van Henrikson, die in zes overs drie man uit maakte ten koste van slechts elf runs. Het einde kwam daardoor op een totaal van 117. Alleen Van Liemt met 28 en Lefebvre met 46 runs kwamen aan slag tot goede prestaties. De Deense ploeg zag daarna aan de wic kets al spoedig drie man ver trekken, maar herstelde zich tijdig. Voornamelijk door toe doen van Hansen met 32 runs, waaronder vier vieren en een zes en Jörgensen, die er 42 maakte. Inclusief drie zessen stevenden de Denen op de overwinning af: 119 voor 7. Van onze sportredactie DEN HAAG - Vier Nijmeegse studenten beginnen zaterdag 30 juli in Stuttgart aan een hachelijk avontuur. Harrie van Baars, Tim Bouman, Ed von Jessen en John Niemeijer staan dan aan de start van de Euphraat-autorally, die voor het overgrote deel plaats heeft in Turkije en in totaal 12.000 kilometer beslaat. Het is de eerste keer dat Nederlandse équipes aan deze rally, die in 1976 voor de eerste keer werd gehouden, deelnemen. In de rally, waaraan slechts conventionele wagens mogen meedoen, zijn tien klassementsproeven opgenomen. De finish is op 27 augustus in Ispra (Italië). De vier studenten zijn een half jaar bezig geweest met de voorbereiding op het evenement. MONTREAL, (AFP) - De Nederlandse motorcrosser Kees van der Ven heeft met «•overmacht de Grote Prijs van Canada in de 250-cc klasse gewonnen. Van der Ven stuurde zijn machine op het erg stoffige circuit van Montreal in beide manches als eerste over de eindstreep. De Belg Georges Jobe vergrootte zijn voorsprong in het algemeen klassement op de Amerikaan Danny La- porte. Jobe finishte achter Van der Ven tweemaal als tweede. Uitslagen: eerste manche: 1. Kees van der Ven (Ned) KTM, 2. Georges Jobe (Bel) Suzuki, 3. Ross Pederson (Can) Suzuki, 4. Danny La- porte (VSt) Yamaha; tweede manche: 1. Van der Ven, 2. Jobe, 3. Laporte. De stand in het algemeen klassement van het wereld kampioenschap is: 1. Geor ges Jobe (Bel) Suzuki 188 punten, 2. Danny Laporte (VSt) Yamaha 122, 3. Jo Martens (Lux) Yamaha 84,4. Kees van der Ven (Ned) KTM 75. MALMÖ (ANP) - De Nederlandse meisjes hebben tijdens hel I toernooi om de Europese kampioenschappen tafeltennis in Mal. I mö nog uitzicht op de zevende plaats. Nederland miste maandag de finalepoule door een nederlaag tegen Hongarije (2-3). Ellen Bakker won twee partijen. Eerder hadden de Neder-1 landse meisjes met 2-3 van het gastland, Zweden, verloren. Van- daag komt de ploeg voor de zevende plaats uit tegen Oostenrijk. De jongens treden in de poule voor de achtste tot en met I twaalfde plaats aan tegen Polen. Maandag was Nederland tegen I de Sovjet-Unie kansloos (0-5). In de jongste categorie, de kadetten, verloren de Nederlandse I jongens met 2-3 van Bulgarije. Dat leverde de tiende plaats op I De meisjes leden een nederlaag van 0-3 tegen West-Duitsland en klasseerden zich daardoor als zesde. Eindelijk in buitenland EINDHOVEN - Zes keer liet René van de Kerkhof weten dat hij vrijwel rond was met een buitenlandse club. Zes keer moest René van de Kerkhof echter met hangende pootjes terug naar PSV omdat in het beslissend stadium weer iets fout ge gaan was. De clubleiding van PSV was het zelfs zo beu dat de razendsnelle vleugelspits twee jaar geleden te ver staan gegeven werd niet meer te zeuren over buiten landse belangstelling. René van de Kerkhof nam de waarschuwing ter harte en besloot vorig seizoen tot ieders verrassing te hengelen naar een meerjarig contract bij PSV. Immers, René van de Kerk hof mocht vertrekken voor 50.000 gulden. Toch niet veel voor een vleugelspits met er- door Romain van Damme WIESBADEN (ANP) - Frankrijk stevent rechtstreeks af op de Europese bridgetitel. De Fransen spelen met het ongelooflijke gemid delde van zestien punten per wedstrijd en hebben met nog acht ronden voor de boeg een voorsprong van maar liefst 52 punten op Ita lië. Voor de tweede plaats, rechtgevend op een startbewijs voor het toernooi om het wereld kampioenschap in Stockholm later dit jaar, komen nog verschillende kandidaten in aan merking. Dankzij een serie goede resultaten heeft ook Nederland zich weer in die striid ee- mengd. In de veertiende ronde werd ongelukkig verloren van Zweden, nadat Nederland bij de rust nog kon bogen op een voorsprong van tien punten. De strijd tegen België, dat op de tweede plaats stond, werd dan ook met zorg tegemoet gezien. Captain Cees Kaiser stelde opnieuw Max Rebattu en Cees Sint op voor de gehele wedstrijd. De vorm van dit paar, dat al vanaf de middelbare schoolbanken samen speelt en dit jaar het 25-jarig jubileum viert, vertoont in Wiesbaden nog steeds een stijgen de lijn. Dat bewezen ze ook tegen België. Oranje won met liefst 20-0. De Nederlandse bridgers hebben in de resterende ronden een relatief licht programma. Dit in tegenstelling tot de meeste concurrenten. De stand is na vijftien ronden: 1. Frankrijk 239 punten, 2. Italië 187, 3. België 185,5, 5. Ne derland 180,5. De dames blijven winnen. Werd maandag eerst Ierland met 14-6 aan de kant gezet, later op de dag bood ook Zweden onvoldoende te genstand: 13-7. Elly Schippers en Marijke van Mechelen, beiden jarig, behaalden tegen Ier land elk een keer het hoge totaal van 1100 punten. De stand is na vier wedstrijden: 1. Frank rijk 60 punten, 2. Groot-Brittannië 57, 3. Ne derland 54. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllilllllllllllllllllllillillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII (ADVERTENTIE Niemand raakt zijn waar devolle spulletjes graag kwijt. Ik dus ook niet. Nu was ik laatst bij de Rabobank om er een aantal vakantiezaken te regelen, zoals een reisverzekering, buitenlands geld, reis- cheques etc. Toen maakten ze me er op attent, dat ik waarde volle zaken bij hen in bewa ring kon geven. Zaken, die mijn vrouw en ik niet graag missen, veilig achter slot en grendel. Prima service,die Rabobank. Altijd in de buurt, snel aan de beurt. varing, opgedaan bij FC Twente, PSV en het Neder lands elftal. René van de Kerkhof kreeg echter te horen dat PSV hem niet meer dan een eenjarig contract wilde aanbieden. Dat was hem toch wat te gortig waardoor de Helmonder alsnog op zoek ging naar een andere club. Het gebeurde geheel in stijl. René van de Kerkhof schermde met contacten uit Elche, Nimes en Mallorca, vertrok onlangs naar Hongkong om daar een contract te tekenen bij Seiko en speelt volgend seizoen bij het Griekse Apollon Athene. Een scenario dat uitstekend past bij René van de Kerkhof. „Het is wat vreemd gelo pen", geeft hij volmondig toe, „ik ben naar Hongkong gevlo gen om daar een contract te tekenen. Maar de huisvesting stond me niet aan. Eerst kreeg ik een kleine woning aange wezen, later een ruimer pand, maar dat was te ver van de stad. Daarom besloot ik maar niet naar Seiko te gaan". Even zag het er naar uit dat René van de Kerkhof weer met lege handen in Eindhoven zou terugkeren. Tot een tele gram René van de Kerkhof plotseling in Griekenland deed belanden. „Woensdagnacht kreeg ik dat telegram", draait de PSV'er de film nog eens te rug, „Apollon had belangstel ling. Bert Theunissen is daar trainer geworden en hij mocht geld uitgeven voor verster king. Theunissen dacht aan mij. Maar het moest snel gaan, want een dag later sloot de transfermarkt. Aanvankelijk zag het er naar uit dat we geen tickets konden krijgen voor de reis naar Athene. Apollon slaagde daar echter toch in. 's Ochtends om zes uur waren we in de Griekse hoofdstad". De ontvangst sprak René van de Kerkhof meteen aan. „Een complete delegatie van Apollon stond ons op te wach ten", was René van de Kerk hof aangenaam verrast, „even verfrissen en om half acht za ten we rond de onderhande lingstafel. Een paar uur later was alles in kannen en krui ken. Het kan verkeren". René van de Kerkhof dus eindelijk in het buitenland. Op een manier die hem ongetwij feld nog lang zal heugen. En bij een club die beslist niet nummer een op het verlang lijstje stond. Al maakte dat niet zo gek veel uit.,Want René van de Kerkhof had zich voor genomen ooit nog eens in het buitenland te voetballen, De vrijages met Atletico Madrid, FC Köln, Perugia, Lazio, Stan dard, Wolverhampton en later nog Mallorca Nimes en Elche watren de bewijzen. De kan sen werden echter steeds ge ringer. Vandaar dat de inmid dels 31-jarige René van de Kerkhof dolblij is met de ver huizing naar Griekenland waar hij bij Tsjeu La Ling kan aankloppen om te horen wat het Grieks voetbal precies in houdt. „Nee, je moet het niet zien als een opluchting", zegt hij dan, „ik heb dertien jaar in BOXMEER (ANP) - Peter I Winnen heeft maandagavond! het eerste Nederlandse crite-1 rium na de Ronde van Frank-1 rijk gewonnen. De nummer drie van Tour zegevierde in Boxmeer Winnen versloeg in de eind-1 sprint zijn vluchtmakker Hennie Kuiper. WENEN (DPA) - De scherm- L ploeg van West-Duitsland iJ maandag in Wenen wereld-1 kampioen geworden op floret. In de finale werd Oost-Duits- f land met 9-4 verslagen. De Westduitse equipe, het goud binnenhaalde, werd| gevormd door Harald Hein,| Mathias Gey, Franz Beck en Matthias Behr. De Cubaanse floretploeg hield in de strijdI om de bronzen medaille ver-1 rassend Hongarije op 8-8 enl incasseerde bovendien minder treffers, 58-61. René van de Kerkhof: „Het is wat raar gelopen, maar ik ben blij naar het buitenland te kunnen". F0T0 C0R EBERHARD het Nederlands betaald voet bal gespeeld. Ik wilde gewoon eens naar het buitenland. Dat heb ik vaak geprobeerd. In derdaad verliep dat niet zo makkelijk. Met Mallorca, Ni mes en Elche waren bijvoor beeld ook weer contacten. Dat liep allemaal via Bekeffy. Maar het bleef te vaag. Toen Apollon kwam en snel tot za ken wilde komen, heb ik niet geaarzeld. Het geld is niet het belangrijkste geweest. De tijd van de grote klappers is toch voorbij. Ik heb de goede tijd meegemaakt, veel Europacup duels, twee WK's, ik heb niet te klagen gehad. Bovendien heb ik bij PSV tien verschrik kelijk goede en leukge jaren achter de rug. Maar nogmaals, ik wilde eens over de grens kijken". Dat gebeurt dan bij een club die internationaal gezien nog niets voor stelt. Apollon Athe ne streeft die erkenning echter wel na. „Het is een vrij jonge ploeg", omschrijft René van de Kerkhof zijn toekomstige thuishaven, „zes of zeven spe lers zijn nog geen 23. Er spelen nogal wat spelers in Jong Griekenland, de ploeg heeft twee spelers bij de nationale selectie en heeft naast mij ook nog een Noorse international gekocht. Apollon wil naar de Griekse top. De club wil dat niet forceren. Ik ben eigenlijk de eerste aankoop om dat plan te realiseren. Woensdag ver trek ik. Ik heb er in ieder geval veel zin in. Een avontuur in het buitenland heeft me altijd aangetrokken. Het kan raar lopen. Ik was nog in de race voor PEC Zwolle. Dat was ook mogelijk geweest. En nu speel ik voor Apollon. Aan die club had ik inderdaad niet ge dacht". WASHINGTON (ANP) - José- Luis Clerc en Jimmy Arias, I respectievelijk als eerste ei tweede geplaatst, hebben zich gekwalificeerd voor de eind-I strijd van het internationale I toernooi in Washington. De Argentijn had weinig moeite met de Boliviaan Mario I Martinez: 6-3 6-2. De partij tussen de Amerikanen Arias I en Korita ging gelijk op. Arias, I die de eerste set met een tie-1 break (7-4) had gewonnen! brak in de tweede set bij 1-11 door de opslag van Korita en besliste de strijd met 6-3. BOXMEER (ANP) - Gerard, Nijboer heeft maandag tijdens een stratenloop in Boxmeer zijn groeiende vorm getest. De Europese kampioen op de ma rathon zegevierde in het voor programma van het plaatse lijke wielercriterium. Nijboer liep de 10,5 kilometer in een voorbeeldig marathontempot 30 minuten 50 seconden. De atleet van Daventria had op de eindstreep een voor sprong van zeventien secon den op Leon Weijers. TonLut- tikholt werd derde. ANTWERPEN (ANP) - Cuba is winnaar ge worden van de vijfde intercontinentale honk balbeker. In de finale van de extra play-offs, noodzakelijk geworden omdat Cuba, de Vere nigde Staten en Taiwan alledrie met vier punten waren geëindigd in de eindronde, wonnen de Middenamerikanen met 8-4 van de Verenigde Staten. De Amerikaanse ploeg won maandagmiddag van Taiwan met 2-1. De ploegen voor die eerste wedstrijd waren zondag door het lot aangewezen. Cuba trok toen een vrijkaartje en plaatste zich recht streeks voor de finale. De Amerikane waren daardoor natuurlijk in het nadeel, omdat de sterkste werpers 's avonds niet meer beschik baar waren. Cuba profiteerde daar gretig van en nam in de eerste drie innings een beslis sende voorsprong van 5-0, onder meer door homeruns door Victor Mesa en Alberto Marti nez. Voor Mesa was het zijn enige daad in de wedstrijd. De openingsslagman van de Cuba-1 nen maakte obscene gebaren tegen hoofd- scheidsrechter Tom Ravashire en kon na zijl homerun naar de tribune vertrekken. Het was niet de enige opvallende zaak in de finale. Een fout van de Cubaanse managet Jose Pineda, in de beginopstelling werd door de technische commissie rechtgezet, waarna vanaf de derde inning de werper ook als slag man moest fungeren. Sinds de invoering vaIJ de 'aangewezen-slagmanregel' is dat hoogs' ongebruikelij k. Garcia en Vinent hadden cr dan ook duidelijk moeite mee. Samen verza melden zij drie keer drie slag. Het deerde de Cubanen nauwelijks. De Verenigde Stated kwamen de klap van de eerste innings nie meer te boven en konden de twee jaar gele°®n in Edmonton veroverde intercontinentale be' ker inleveren bij de Cubanen. Kees Dorrepaal, carrière opbo Van onze sportn SCHORE - Kees Dorrepaal, d van Hansweertse Boys, begint profvoetballer in de gelederen ze Belgische club, die in de der< Zeeuw als basisspeler te kunne in het vorige seizoen bij Club profmilieu, begon daar in het vervolgens zijn opwachting in hij het daar niet meer zitten, Brugge hem een nieuw contraci „De kans om een basisplaats geen haalbare kaart voor mij", is immers niet voor niets één clubs in de hoogste Belgische a: een brede selectiegroep, besta, voor stuk op hoog niveau mee k te geraken is natuurlijk niet zi Vandaar dat ik besloot mijn geli Leo Dessein, de Belgische sco de overstap regelde van Hans Brugge, zocht toen naarstig na: voor de 20-jarige voetballer u: Kortrijk en daarna KV Mechel mee contacten werden gelegd Dorrepaal in nauw overleg me laere. Dorrepaal: „Voor mij leek di positie om me verder te ontwik bij SK Roeselaere ook financiet En in het driejarig contract dat paling opgenomen dat ik event; Ook dat leek me niet gek". Kees Dorrepaal die met har profvoetballer ambieert en daai geven, heeft zoals hij zelf bewe< in dit milieu. „Bij Club Brugge technische vlak de fijne kneepj tisch kon ik heel wat bijschavc komst met vertrouwen tegemoet Dorrepaal, die in het reserv vijftien keer scoorde en daarmt eens bewees, ziet het bij SK Rc „Mijn nieuwe club trekt gemid schouwers bij de thuiswedstrij aan omdat ik graag voor veel p „Dat geeft me extra motivatie, droomd. Ik ga dan ook met veel hoop een goede stap vooruit te grootste ideaal te verwezenlijk het profvoetbal". Van onze sportmedewerker J~" gOUTELANDE - Zaterdag avond wordt de zesde wieler koers in de Walcherse bad plaats Zoutelande verreden. Dm zes uur openen de nieuwe- pagen het programma met een Wedstrijd over 40 kilometer. ,.'e bekende Zeeuwse renners Dn van de partij. I?,e amateurs beginnen om j a°ht aan 80 kilometer, fees de Nooyer zal ongetwij- L willen vlammen in zijn L°fge;re woonplaats. Bij de 62 trekkers zitten voorts veel a efe favorieten, zoals Nico de Klundert, Toon van der 1,,®".',Ab Verplanke, Theo [PPeldoorn, Rob Bijvank, Pe- j ddfidert en Jacky van der l<, z'in bij de amateurs ^trekkers. t 1 ^an onze sportmedewerker 'NRENSZAND - Zaterdag lurin «s houdt de sportver- Heinkenszand voor de "«nt'ende keer een vetera- ®'°ernooi. tenri!?elnemers ziin: 'S-Heer «hw e' RCS- Scheids- 1 IJsvereniging, Uiterton, einlroge' w°lphaartsdijk en 4r?rnd A en B. Het riPi„ pr°8ramma begint uur 's middags. HAARLEM (ANP) - Voor het nieuwe seizoen heeft Haarlem zijn beleid voor de toegangs prijzen gewijzigd. Dertien van de zeventien keer zullen de kaartjes voordeliger zijn dan vorig jaar. In navolging van Sparta echter rekent Haarlem meer voor de wedstrijden te gen Ajax, Feyenoord, PSV en AZ '67. De duurste i»<>— vorig jaar, van zeventien 8® den, kost voor de gewone Wy strijden vijftien en bij de WP pers twintig gulden. Eddy Annijs ïrn/ J de Belgische atletiek- 1 fip,?en,s?,laPPen letterlij k Utit ljk voor bet hoogte- erbBtgez°rSd. Zaterdagavond ^terde Annijg het BeJ_ HeterQ°/d ,hoogsPringen tot 4' slechts drie centi- ir, ,1,, bet wereldrecord ue Chinees Zhu JianHua.

de Stem | 1983 | | pagina 6