PITOl tras wordt duur betaald I UP FOKVEEDAG IN KLOOSTERZANDE Aanleg speeltuintje binnenstad Hulst MIDDEn ZEEUWS um SCHEIDENDE PASTOOR P. VAN I Gezellig druk tijdens zomerfeesten Ossenisse CITROËN^ VANZEELAND W. DE BLOCK Plaatselijk nieuws Foschkapelle Ngstdijk Ossenisse Pulst Nswaarde Zeeuws-Vlaamse oorlogsheld overleden Schietimgen A57 I niNSPAG 26 JUL11983 T18 PAGINA ZEELAND 2 juli, waarbij d staat op de beide evenementen 6n teams zich opge- in de Pannenschuur. it: 25, 15, 10 en 5 00 uur in de feest- lieting op de liggen de „J.J. Band". En- izikale happening elt de country-groep 5,00. reekaart 71-1 391J 5 deurs vitrinekast (ook in 4 en 3 deurs uitvoering) atief snijwerk en ingelegde panelen ƒ4.995,- i te bedenken dat dit r een paar voorbeelden zij" eks Capitol-aanbiedlngen ens de opruiming! van maandagmorgen zaterdagmiddag, ten worden vergoed bij n ƒ2500,- Capitol levert derland franko aan huis toopavond tot 9.00 uur. de Piet Klerkx groep ilwijk kunt u vinden oon 04160-38225. „Het gaat niet meer Van een onzer verslaggevers ISINT-JANSTEEN - „Het zal moeilijk worden l0m voor mij een opvolger te krijgen hier in ISint-Jansteen. Daarom heb ik geprobeerd het zo lang mogelijk vol i houden, maar op een gegeven moment kom je toch lot de conclusie dat het niet meer gaat". Aan het woord is pastoor P. |,an Leeuwe (65), die afgelopen lieekeind tijdens de kerkdien sten zijn parochianen verraste Let de mededeling dat hij er- Lee ophoudt. Dit vanwege ge zondheidsredenen. „De laatste jaren ging het liet zo best meer", zegt de pas toor. Met Pasen werd ik ziek i het duurde twee maanden Ivoor ik weer beter was. Dan La je toch eens denken, niet al leen aan jezelf, maar ook aan parochie. De laatste tijd loam ik regelmatig in het zie- Lenhuis terecht, dus dat zijn Laidelijke tekenen dat het niet |«r gaat". Pastoor Van Leeuwe, die vog niet zolang geleden zijn Iveertigjarig priesterjubileum ■vierde, is als hij per 1 augustus ■officieel zijn ontslag krijgt ■precies 15 jaar in Sint-Jan- Iteen werkzaam geweest. Hij Itegon tijdens de oorlog in Ber den op Zoom, werd vervolgens jaar door ziekte geveld en gon, „om er weer in te ko- >n", toen als assistent in liede. Na tien jaar kapelaan te zijn geweest in Hoogerheide en 8 jaar als godsdienstleraar in Breda te hebben gewerkt, kwam hij in Sint-Jansteen te recht. „Ik heb hier tot grote tevre denheid gewerkt", zegt hij. „Veel werk van een pastoor komt niet aan de oppervlakte, zoals de zielzorg. Maar in die jaren ben ik veel mensen tot steun geweest en tot troost. Persoonlijke contacten met mensen zijn eigenlijk het be langrijkste deel van je werk". De pastoor is een bescheiden man en van publiciteit wil hij eigenlijk niet veel weten („Nee hoor, geen foto in de krant, een artikeltje is al meer dan ge noeg. Uw woorden zijn ook een beeld"). Toch is er onder zijn leiding in de parochie nogal wat gebeurd. Aan zijn inititatief is het te danken dat de kerk gerestaureerd werd en nu op de lijst van monumen tenzorg prijkt. Ook heeft hij de aanzet gegeven voor bouw van de nieuwe lagere school door ervoor te zorgen dat er een urgentieverklaring los kwam. Voorts werd het kerk hof helemaal in orde gebracht, werd het voormalig patronaat verbouwd en overgedragen aan een stichting en kwam er een schoolbestuur. „Toen ik hier kwam", weet hij, „be noemde ik de onderwijzers". De komende weken zullen vertegenwoordigers van bis dom en kerkbestuur gaan be raadslagen over de vraag hoe het met de parochie in de toe komst moet. Voorlopig heeft het kerkbestuur zich al bereid verklaard enkele taken van de scheidende pastoor over te ne men op administratief en fi nancieel gebied. In de week einden worden de kerkdien sten voornamelijk waargeno men door rustend pastoor Buijsse uit Hulst en kan voor huwelijken en uitvaarten een beroep worden gedaan op pas toor Van Leemput uit Heikant. Opvallend is dat in Sint- Jansteen het kerkbezoek de laatste vijf jaren vrij constant is gebleven, terwijl men in an dere parochies met een fikse daling kampt. Of dat wellicht ligt aan de wijze waarop pas toor Van Leeuwe de kerkdien sten verzorgde? „Dat zou ik niet durven beweren". Wel be vestigt hij dat zijn preken al tijd het nodige respect af dwongen. Vandaag (dinsdag) al ver huist de pastoor naar Breda om er de nodige rust te gaan genieten. DE SCHEIDENDE pastoor Van Leeuwe heeft er onder meer voor gezorgd dat de kerk in Sint-Jansteen werd gerestau reerd en vervolgens op de Monumentenlijst kwam - FOTO ARCHIEF DE STEM Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - In Kloosterzande wordt vrijdag 29 juli weer de traditionele fokveedag gehouden. Deze keer niet op het terrein aan de Hulsterweg, maar op de weide aan de Cloosterstraat/Willem de Zwijgerlaan. Ruim 150 stuks rundvee zijn voor de keuringen aange meld, samengebracht door dertien melkveehouders uit geheel Zeeuwsch-Vlaanderen. Het allerbeste uit hun stallen laten ze beoordelen door deskundigen, die hun handen vol zullen hebben aan het opmaken van de rang schikkingen. De keuringen beginnen om 9.30 uur. Na de middag worden de groepskeuringen en kampioenskeu ringen gerhouden, waarna rond 16 uur de prijzen worden uitgereikt. Keurmeesters zijn W. van Sluijs, inspecteur van het rundveestamboek te Roosendaal, W. op 't Hof uit Kapelle, J. Verhoef uit Potugaal en W. Vijverberg uit Ouwerkerk. Arbiter is ir. R. Molhoek uit 's Gravenpolder. De keurin gen zijn voor het publiek gratis toegankelijk en catalo gussen zijn op het terrein eveneens gratis verkrijgbaar, zolang de voorraad strekt. Van een onzer verslaggevers HULST - De buurtbewoners uit de omgeving van het H. Geesthuisplein in de Hulster binnenstad gaan vanavond beginnen met de voorberei dingen voor het speeltuintje dat daar moet komen. Het eerste karwei bestaat uit het opbreken van de klin kerbestrating. Rond zeven uur gaat men aan de slag en woensdagochtend zijn de vrij willigers alweer om 8 uur pre sent om de stenen op een vrachtauto van de gemeente te laden. Zoals bekend besloot de Hulster gemeenteraad ak koord te gaan met de aanleg van een speelterreintje op het H. Geesthuisplein, nadat daar om dringend door de bewoners was gevraagd via een handte keningenactie. Immers, de jeugd in de omgeving van de Nieuwe Weg kan momenteel nergens terecht om zich te verpozen. Half augustus hoopt men het terreintje kant en klaar te hebben en de buurt is van plan de officiële ingebruikname met enig feestgedruis gepaard te laten gaan. Van een onzer verslaggevers ItERNEUZEN - Gras is een ■kostbaar produkt geworden. ■Voor boeren met melkkoeien ■lie sproeien en voor boeren ■lie niet sproeien is het zaak I koeien aan het eten te houden. i beide gevallen wordt het Itlenduur betaald. I Boeren staan voor een keus: ■regenen of niet. Wie voor (et eerste kiest laat in de hui- e overmatige zonperiode 24 hir van de dag water op het (rasland vallen, per dag een lader stuk. Water dat moet [«orden opgepompt. j Een boer: „Wie kiest voor (puiten, moet dat blijven doen. |lo nu en dan nathouden heeft i zin. Maar oppompen van ■water betekent een motor la tei draaien en die loopt op ■dieselolie". Per 24 uur gaat er PO liter diesel a een gulden Pr liter door. De pomp draait Pu al tien dagen aan een stuk. Pn rekensommetje leert, dat l-i dit geval voor 1200 gulden lian dieselolie is verstookt om (ras groen en groeiend te hou- Ikn. J Wie het geld niet in berege len wil steken, zal tegen dor land waarop gras niet groeit poeten aankijken. De boer die Pin geld niet in water omzet, zal om koeien aan het eten te houden hooi moeten kopen. Een niet minder kostbare in vestering, want hooi is een schaars produkt. „Wat is wijsheid", filoso feert onze zegsman. Hij denkt goed te hebben gedaan de wa terpomp te laten draaien. „Blijft dit weer aanhouden dan is de man die heeft ge sproeid beter af dan zijn colle ga, die dat niet heeft gedaan. Wie niets doet kan straks zijn koeien zelfs niet meer laten grazen." Spijtoptanten onder de boe ren, die alsnog tot beregenen willen overgaan, zullen overi gens niet gemakkelijk aan een installatie komen. De water kanonnen zijn plaatselijk uit verkocht en nieuwe zijn moei lijk leverbaar. (ADVERTENTIE) Tivoliweg - Hulst Tel. 01140-12058 (laibolling - In zaal J. van Ji'-ftaick werd een gaaibolling IKouden waaraan 18 ersonen ■«•namen. Uitslag: hoge vo ire mevrouw Van Bellen, Vo laarde; linker zij vogel: J. ■•reman, Deventer; rechter vogel: Th. Otjes, Vogel- sarde; grootste aantal (12): Tvan Bellen, Vogelwaarde. mes Kint-Van Gruissen, 5. echtpaar De Kort. v Rad van avontuur - In het verenigingsgebouw werd tij dens de zomerfeesten het rad van avontuur gespeeld, waar aan 100 personen deelnamen. Winnares werd mevrouw Ra demakers uit Ossenisse. Sjoelen - In het verenigings gebouw werd een sjoel wed strijd gehouden waaraan 50 personen deelnamen. Uitslag: 1 en 2. R. de Kort, 3. H. Rade makers, beiden Hoek. - Op camping De vogel jïru een bingo-avond gehou- P» waaraan 200 personen «'namen. Uitslag: 1. G. Don- pvoort, Driebergen; 2. me- I trouw Haikhorst, Doorn; 3. van Bellen, Hengstdijk; 4. r'fvtouwDomines, Hulst; 5. I vrouw Troost, Hulst. '8° - In zaal Palermo werd bingo-avond gehouden ®raan 93 personen deelna- Uitslag: 1. P. Hesters, «ene; 2. N. de Mines, Hulst; Jti! Littet°y. Hoewenen; 4. A. I'reer, Terneuzen; 5. J. de I b. Kieldrecht. café De Vier Jaar- r Joen speelden leden van de l,jjeclub hun tiende wed- Ij'.J? in de zomercompetitie, ■an d dames Smulders- 1, Payvelde, 2. mevrouw I Hooteghem-de heer Gies- IW' dames Van Water- Wan der Wielen. 4. da- CLINGE/SINT-NIKLAAS - Naar eerst enkele dagen gele den bekend werd, is onlangs op 63-jarige leeftijd de oor logsheld Robert van Omber- gen overleden in zijn woon plaats Sint-Niklaas (B). In de meidagen van 1940 hield de in Clinge geboren Van Ombergen, samen met vier strijdmakkers, de Rotterdam se Willemsbrug gedurende twee etmalen uit handen van de Duitsers. Die daad leverde de jonge mariniers (Van Om meren was 20 jaar) de achting en het respect op van de Duit se officieren aan wie zij zich tenslotte moesten overgeven. In later jaren werd Van Ombergen, die zich altijd een Zeeuwsch-Vlaming is blijven voelen, gedecoreerd door de Confederation Europeène des Anciens Combattants. EEN BEELD van de sociëteitsschieting Van onze correspondent OSSENISSE - Het was zaterdag gezellig druk op de zomerfeesten te Ossenisse. Aan de grote schieting op drie wippen werd door zo'n tachtig personen deelgenomen. Ook was er veel belangstelling voor het rad van E avontuur. Continu riep Emilie van Vooren, geas- sisteerd door mevrouw Hiel, winnende nummers E de zaal in, waarna de roep om kaarten weer groot was. De hoofdprijs was voor mevrouw Radema kers- Warrens uit Ossenisse. Verder kon men rond het verenigingsgebouw (de opbrengst wordt voor een opknapbeurt van het pand gebruikt) nog aan een spelletje sjoelen of gaaibollen gedaan worden. De uitslag van het sjoelen: 1. Rudy de Kort, Hoek, 2. Rudy de Kort, Hoek, 3. Hans Rademakers, Hoek. - FOTO WIM KOOYMAN Uitslag gaaibollen: 1. Kurt de Wolf, Hamme, 2. Jo de Kort, Ossenisse, derde prijs niet weg. Zondagmiddag was er een grote sociëteitschie- E ting bij café Hermans, waaraan werd deelgenomen door 35 personen. Komende zaterdag 30 juli wor- E den de zomerfeesten afgesloten met een dansavond in het verenigingsgebouw. Begonnen wordt om 20.30 uur en de muziek wordt verzorgd door het Jumbo Trio. GOES - Ouderen met paar dentram - Morgenmiddag (woensdag) maakt de paar dentram in Goes een speciale rit voor bewoners van het gasthuis. Om drie uur worden ze afgehaald voor een rondrit door het centrum waarna een deel van het stadhuis wordt bezichtigd. Na koffie met ge bak worden de ouderen weer met de paardentram naar het Gasthuis teruggebracht. GOES - Kadefeesten - Don derdag zal burgemeester mr. W. Blanken om half twaalf de Goese Kadefeesten officieel openen. Ter gelegenheid van de expositie 'stadsherstel door samenspel' is een fraaie over zichtstekening van de stad Goes vervaardigd. Het eerste exemplaar zal zaterdag tij dens de receptie van de stich ting Goese kaden door burge- kOrt meester Blanken worden overhandigd. GOES - Beiaardconcert - In het kader van de zomeravond concerten in Goes zal P. Bour- gois, beiaardier te Nieuwpoort (B) donderdag van 19.00-20.00 uur de beiaard van de Grote of Maria Magdalenakerk te Goes bespelen. 's-GRAVENPOLDER - Land en tuinbouwdag - Zaterdag 30 juli houden de drie landbouw organisaties op Zuid-Beve land een open dag voor de land- en tuinbouw. Een viertal landbouwbedrijven en het ge maal van het landbouwschap Noord- en Zuid-Beveland in de omgeving van 's Graven polder, Hoedekenskerke en Kwadendamme zullen die dag voor belangstellenden open staan. Het betreft de bedrijven van A. Steijn te Kwadendam me (fruit), Jac. Timmerman, Kwadendamme (akkerbouw), E.C. Meulblok, Kwadendam me (groenten en bloemen), J. Otte, Hoedekenskerke (vee houderij/akkerbouw en het gemaal Maelstede te 's-Gra- venpolder. De bedrijven zijn open van 10.00-13.00 uur en van 14.00-17.00 uur. GOES - Koopochtend bejaar den - De Goese Vrouwenraad houdt morgen (woensdag) weer een koopochtend voor bejaarden en gehandicapten. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij mevrouw C. Hoek-Smilde, Kloetingseweg 31, Goes, tel. 16529 of bij me vrouw G. de Bont-Hoekstra, Berkenstraat 80, Goes, tel. 16992. GOES - Toernee VODAGO - Maandagavond keerde de Goese volksdansgroep VODA GO in Goes terug na haar suc cesvolle toernee door Duits land en Italië. De groep was 9 juli uit Goes vertrokken. In het Westduitse Bitberg nam VODAGO deel aan en groot internationaal volksdansfesti- val. jjet Italiaanse Pescara trad de Goese groep op in een twintig minuten durende folk- loreshow die door de Italiaan se TV werd uitgezonden. Met de bokaal van het festival en een mand met Italiaanse wij nen keerden de Goesenaren naar hun hotel terug. De vol gende dag nam VODAGO met dansgroepen uit Italië, Grie kenland, Frankrijk, Polen, Turkije, Tsjechoslowakije, Joegoslavië deel aan een groots défilé naar de basiliek van Loreto. 's Avonds verzorg de het Goese ensemble een fol- koreprogramma voor de basi liek. Alle leden en jeugdleden van VODAGO ontvingen als herinnering een speciale me daille. BOSCHKAPELL.E - Zaal J. van Schaick, 24 schutters: hoge vogel: R. Wij fels, Mussenist; beide zij vo gels: R. Verschoten, Kloosterzan de; grootste aantal (4): L. Erpelink, Boschkapelle. HOOFDPLAAT - Zaal De Vriend schap, 43 schutters: hoge vogel: A. Eeckhout, Bassevtdde; eerste zij vo gel: R. Lippens, Waarschoot; twee de zij vogel: L. Martens, Hoofd plaat; grootste aa ntal (7): F. van de Bosche, Eeklo. HULST - Zaal P. Leeraert, 34 schutters: hoge en tweede zij vogel: J. van Kerkhoven; eerste zij vogel: R. Sterkx, beiden Zelzate; grootste aantal (6)P. van Cauteren, Hulst. KLOOSTERZANDE - Zaal De Reizende man, 33 schutters: hoge vogel: A. Burm, Kloosterzande; eerste zij vogel: J. Schillemans, Hulst; tweede zij vogel: A. van Dijk, Vogelwaarde; grootste aantal 14): J. van Dijk, Vogelwaarde. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 32 schutters: hoge vogel: F. de Block, Koewacht; eerste zij vogel: C. van Gassen, Hulst; tweede zij- vogel: mevrouw De Vos, Heikant; grootste aantal (5): R. Baert, Koe wacht en E. van Ga ssen, Hulst. KOEWACHT - Zaal G. van Rum- ste, 34 schutters: hoge vogel: R. de Smet, Koewacht; eerste zij vogel: R. de Nijs, Stekene; tweede zij vogel: F. van Overloop, K'emzeke; groot ste aantal (4): R. de Nijs, Stekene. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 39 schutters: hoge vogel: J Ver- meersen, St.-Jansteen; eerste zij- vogel: C. van Gassen, Hulst; twee de zij vogel: A. de Block; grootste aantal (4): R. Baert, beiden Koe wacht. KOEWACHT - Zaal J. de Kind, 30 schutters: hoge vogel: A. de Block; eerste zij vogel: Ch. Ongenae; tweede zij vogel: H. cle Smet; groot ste aantal (4): R. van Gremberghe, allen Koewacht. KOEWACHT - Zaal R. van der Steen, 55 schutters: hoge, tweede zij vogel en grootste aantal (6): R. Goossens, Moerbeke; eerste zij vo gel: F. Martens, Nieuwdorp. LAMSW AARDE - Bejaarden- schieting, zaal De Sport, 29 schut ters: hoge vogel: J. Dutree; eerste zij vogel: J. van Leemput, beiden Lamswaarde; tweede zij vogel: P. Dierickx, Walsoorden; grootste aantal (5): J. Jansen-Verplanken, Kloosterzande. NIEUW NAMEN - Zaal Picavet, bejaardenschieting, :23 schutters: hoge vogel: C. van Roeyen, Nieuw Namen; eerste zij vogel: Juliette van Gassen, Prosperpolder; twee de zij vogel: A. de Waal, Nieuw Na men; grootste aantal (4): A. Roels, Graauw en E. Pauwels, Nieuw Na men. OSSENISSE - Zaal Hermans, 85 schutters: Wip 1: hoge vogel: R. Roels, Graauw; eerste zij vogel: L. Erpelink, Boschkapelle; tweede zij vogel: O. de Moort, Hulst; groot ste aantal (7): J. de Kort, Ossenisse. Wip 2: hoge vogel: E. Jansen, Kloosterzande; eerste zij vogel: R. Roels, Graauw; tweede zij vogel: W. Gouman, Clinge; grootste aan tal (10): E. de Kort, Osssenisse. Wip 3: hoge vogel: A. Roelands, Musse- nist; eerste zij vogel: L. de Clerk, Hamme; tweede zij vogel: S. Visser, Vogelwaarde; grootste aantal (8): H. van Riit, Kloosterzande. OSSENISSE - Verenigingsgebouw, 75 schutters: Wip 1: hoge» vogel: P Bootsman, Mussenist; eerste zij vo gel: E. de maat, Ossenisse; tweede zij vogel: Ellie Cools, Mussenist. Wip 2: hoge vogel: J. de Kort, Osse nisse; eerste zij vogel: F'. Botrer; tweede zij vogel: P. Bootsman, bei den Mussenist. Wip 3: hoge vogel: A. Rottier, Ossenisse; eerste zij vo gel: R. Verschoten; twee de zij vo gel: A- Verhoeven, beiden Kloos terzande. OSSENISSE - Zaal Hermans, 28 schutters: hoge vogel: Th. Assel- man, Groenendijk; eerste zij vogel: A. Rottier; tweede zij vogel: J. de Kort, beiden Ossenisse; grootste aantal (6) P. Neve, Groene ndijk. PHILIPPINE - Zaal Marinet, 20 schutters: hoge en eerste zij vogel: B. Kerkhaert; tweede zij vogel: J. van Houk, beiden Bouchaute; grootste aantal (6): W. Taialman, Philippine. PHILIPPINE - Zaal Marinet, 45 schutters: hoge vogel: E. de Smet, Ertvelde; eerste zij vogel: J'. Gem ma, Assenede; tweede zij vogel: C. Buysse; grootste aantal (5): W. Taalman, beiden Philippine-. PHILIPPINE - Zaal Marinet, 12 schutters: eerste hoge en eerste zij - vogel: W. Schuivink, Bouchaute; tweede hoge vogel en grootst e aan tal (15): W. Taalman, Philippine; tweede zij vogel: H. Schuivink, Bouchaute. PHILIPPINE - Zaal Marinet, 15 schutters: hoge vogel: W. Taal man; eerste zij vogel: H. Vermast, beiden Philippine; tweede zij vogel: N. van Wijnsberghe, Bouchaute; grootste aantal (6): H. Vermast, Philippine. STOPPELDIJK - Zaal t Karre- wiel, 14 schutters: hoge en eerste zij vogel: P. Bogaert, Wijchen; tweede zij vogel: J. Schilleman, Hulst; grootste aantal (5): B. Vis ser, Vogelwaarde. TERHOLE - Dorpshuis, 55 schut ters: Wip 1: eerste hoge en tweede zij vogel: P. Boogaert, Wijchen; tweede hoge vogel: J. van Damme, Moerbeke; eerste zij vogel: A. Ver dunnen, Graauw; grootste aantal (5): C. D'Hooghe, Hulst. Wip 2: eer ste hoge vogel: A. de Theye, Terho le; tweede hoge vogel: J. Koemans, Terneuzen; eerste zij vogel: J. van Damme, Moerbeke; tweede zij vo gel: P. Boënne, Hulst; grootste aantal (7): Tom Boogaert, Wijchen. TERHOLE - Dorpshuis, 75 schut ters: Wip 1: eerste hoge vogel: J. Picavet, Zandberg; tweede hoge vogel: E. Stevendaal, Terhole; eer ste zij vogel: J. Koemans, Terneu zen; tweede zij vogel: P. Boogaert, Wijchen; grootste aantal (5): C. de Bot, Hulst. Wip 2: beide hoge vo gels: R. Herwegh, Heikant; eerste zij vogel: P. Boogaert, Wijchen; tweede zij vogel: F. Stendler, Rot terdam; grootste aantal (4): P. Schillemans, Breda. WESTDORPE - Bejaardenschie ting, zaal Concordia, 40 schutters: hoge vogel: J. Eenenaam, Zelzate; eerste zij vogel: M. Hamers, West- dorpe; tweede zij vogel: P. van Waesberge, St.-Jansteen; groolste aantal (5): R. Mjgom, Zuiddorpe- en A. van Landegem, Zelzate. ZUIDDORPE - Zaal M. de Cock, Willem Teil, 19 schutters: hoge vo gel: R. D'Hondt; eerste zij vogelP. Samijn, beiden Zuiddorpe; tweede zij vogel: J. Bolleman, Axel; groot ste aantal (5): G. van Esbro-ek, Westdorpe. ZUIDDORPE - St.-Sebastiaian, staande wip, 57 schutters: eerste hoge vogel: H. Maurits, Tilburg; tweede hoge en eerste zij vogel: H. Savoye, St.-Jansteen; tweede zij - vogel: A. Herman; derde zijvojgel: J. Ferket, beiden Axei; vierde zïj- irnfrol C\

de Stem | 1983 | | pagina 11