jam op plaats Van de Oever wint in Groede Hage weer de sterkste in Sint Maartensdijk Begijn wint twee finales "arlqvist erdringt lalherbe Belgen oppermachtig PAGINA SPORT 4 imon wint SI Geesteren AANDAG 25 JUL11983 PAGINA SPORT 5 chaotische ijspancross n Gulpen Tennis voor badgasten in Cadzand ids honkbalteam heeft zon- ntale beker in Antwerpen het weekeinde werd zowel Taiwan (4-10) verloren. lal van honderd pitchers Zijn vervanger Haitze de es bleek echter de kunst i het relieven niet te ver- an en na twee-derde inning est ook hij vertrekken. De lerikanen stonden toen ech- al op 6-3. ESTEREN - Een week irdat hij als één der belang, tste kanshebbers voor de ropese titel in het Engelse ikstead een gooi doet naar goud heeft Hugo Simon in Overijsselse Geesteren ïgetoond in een vlekkeloze •m te verkeren, samen met zijn landgenoot omas Frühmann en de ■itser Thomas Fuchs vorm- hij al na de eerste manche drietal dat om de hoofd- js zou gaan strijden. Het maakte ook in de tweede loop geen fouten, waarna barrage moest uitmaken T',2 Van onze sportmedewerker GROEDE - Het avondcriterium voor liefhebbers in Groede betekende voor de ex-nationale kampioen Hans van de Oever de tweede seizoenzege. De sympathieke renner uit Wassenaar, die in de zomermaanden zijn domicilie heeft in De Braakman, gaf even voor half koers de beslissende stoot. Op een uiterst snel parkoers door de dorpskern van Groe de kreeg hij Rein Pots en Bert van de Sman mee. Laatstge noemde zou vrij vlug bezwijken onder het moordend tempo waarmee Van de Oever en Pots over het 1200 meter lange parkoers denderden. In de laatste ronde ontliep Van de Oever de spurt om met dertig meter voorsprong de finish te passeren. De 41 liefhebbers hebben er voor een groot publiek een fraai schouwspel van gemaakt. Ko Tolhoek was de eerste aanvaller. De veteraan uit Yerseke sloeg in korte tijd een vrij groot gat, maar onder impuls van Sjaak de Kok en Wim Weeterings werden de gelederen weer gesloten. Intussen waren al heel wat renners aan het hoge tempo tenonder ge gaan. Ook Siep van Dongen - lekke band - verdween uit de wedstrijd. Bert Steenbakker en Ad van der Ploeg waren de •olgende aanvallers, maar ook zij kregen niet de gewenste ruimte. Toen was het Hans van de Oever die het probeerde. De 38-jarige veteraan kreeg eerder genoemd trio mee en de wedstrijd was beslist. Wel zou Bert Steenbakker nog in de tegenaanval gaan, maar de renner uit Heinkenszand ge raakte niet uit het zicht van het peloton en liet zich weer te rugzakken. Uitslag: 1 H. van de Oever, Wassenaar, 60 km in 1.24.55; 2. R. Pots, Lier; 3. op 26 sec. K. Tolhoek, Yerseke; 4. S. Broersma, Zoutelande; 5. W. de Feber, Sluiskil; 6. H Vijfhoek, Willemstad; 7. S. de Kok, Lewedorp; 8. W. Weeterings, Tilburg; 9. J. Donker, Krommenie; 10. L. van de Wiel, Breda; 11. W. van Lienden, Berkel, 12. A. Staver, Giessen; 13. W. Wielhouwer, Sommelsdijk; 14. R. Riemens, Middelburg; 15, P Wisse, Aagtekerke. Clubtitel voop Kleppertjes zich winnaar van het ne- ide CS1 van Geesteren llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllll cht noemen. Fuchs en zijn jrd Slygof lieten ook in die ;ra omgang alle obstakels act en zagen vervolgens jhmann en Bandit twee iten maken. De als laatste de ring komende Simon had iter weer eens het laatste ord, want hij bleek na een itloze rit ruim 0,3 seconden ;ller dan de Zwitser: 36.62 ;en 36.95 honderdste secon- tRLEIGH CASTLE (RTR) - Zweed Hakan Carlqvist eft de Belg Andre Malherbe ser afgezet als ranglijstaan- erder in de de strijd om het ïreldkampioenschap motor- bss in de 500cc-klasse. irlqvist won zaterdag in irleigh Castle beide manches de Grote Prijs van Enge- nd. De Belg kwam op het ïgelse circuit niet verder dan n derde en tweede klasse- »g- De enige Nederlander in ïgeland, Gerard Rond, ver- erde geen punten voor de ■rbetering van zijn positie ijftiende) in de titelstrijd, and kwam in de eerste man ie, op de negende plaats lig- :nd, door een blokkerende >orrem ten val. DOMBURG - In een schitterende entourage, met zo'n zevenduizend toeschouwers, werden in Domburg de Zeeuwse ponykampioenschappen gehouden, georga niseerd door de „Stichting Concours Oranjezon". Cen traal tijdens deze provinciale titelstrijd stond het ge vecht om de Zeeuwse clubtitel. In de klasse Z slaagde het team van de Axelse Kleppertjes er in een nipte overwinning te behalen na een enerverend duel met het sterke Luctor et Emergo uit Zaamslag. moeite om hun titel de prolon geren. Naaste concurrent Wal cheren werd met ruim ver schil verslagen. De Zeeuwse titel in de indi viduele dressuurklasse Z werd op overtuigende wijze gewon nen door sympathieke Marie Paule Picavet met Peter Pan van Luctor et Emergo uit Zaamslag. Marie Paule Pica- vet, die eveneens titelhoudster was in het Z-springen, kreeg het hier heel wat moeilijker. Van de twaalf springcombina- ties bleef in de eerste manche alleen Peter Klaasse met Sjoerd van Walcheren foutloos op het door Bram Maljaars neergezette parkoers. Hij liet tevens de snelste tijd voor zich noteren: 68 seconden rond. De tweede manche gaf meteen de eindrangschikking te zien. Pe ter Klaasse met Sjoerd werd met vier strafpunten in 67.3 Zeeuws kampioen, het zilver ging naar Sandy den Exter met Wowser en dezelfde ama zone werd met Gabi van Noord-Beveland derde. Bij het rijden van het acht tal liep De Kleppertjes in to taal dertig punten weg van zijn naaste rivaal. De drie dressuurrijders moesten ech ter zes punten inleveren aan Luctor et Emergo. Ook de springruiters van de formatie uit Zaamslag bleken beter dan hun Axelse collega's, maar met het minieme verschil van acht punten bleef De Klep pertjes toch op de eerste plaats. De Axelse club ver diende hiermee tevens een tic ket naar de Levade in Apel doorn, naar de nationale kam pioenschappen. Ook in de klasse L verde digde het Axelse De Klep pertjes de Zeeuwse titel. In de ze categorie hadden de Zeeuwsch-Vlamingen weinig Links winnaar Nap Hage die in de eindsprint geen moeite had met zijn clubmakker Henny Hovers - foto willem mieras u>b nbTr/ Sitmiv *'.VJ - - ,r-i aslant ULPEN (ANP) - De derde jspancross om het Neder- inds kampioenschap is zon- ig in Gulpen in een chaos lëindigd. De regen die vlak oor de start van de tweede ianche naar beneden viel, irgde voor spekgladde hel- ngen, die door sommige rij- prs niet genomen konden 'orden. Het afsnijden van het arkoers was aan de orde edag. Regerend kampioen RÜn an Gastel en de ranglijstaan- oerder in de titelstrijd, .ugust Muller, werden, met og drie andere combinaties, oor de wedstrijdleiding v°or ergelijke vergrijpen gedis- walificeerd. Muller diende ervolgens een protest in te en alle rijders. De uitslag van e tweede manche kreeg door ie protesten een officieus ka- akter. van aans, .'innende getallen: 3 - 9 - l0.~ 5-33. Reservegetal: 4. Aan leelnemers: 483.815. Inleg: .564.942,00. Prijzenbedrag: .218.347,50. Cljfirsptl je cijfers zijn: 5217 7 9. SUPERTRIO l/ierde koers in Groningen 0I^ 'rizefighter-prijs: 1. nr 6 Vanf»J J. van Dooyeweerd), 2. nr 3 u Jlandia (C.P.M. Roodenrijs), o. (/era van Comjum (A. de Wreo pmzet: f. 109.473,00. Uitbetaling 6,40. DUITSE LOTTO 17 - 48. Reservegetal: 9. Van onze sportmedewerker -MAARTENSDIJK - Evenals vorig jaar kon Nap Hage de bloemen in ontvangst nemen in ten woonplaats. Met nog 20 kilometer voor de wielen ontsnapte de Zeeuwse kampioen samen :t zijn ploeggenoot Henny Rovers uit de inmiddels verbrokkelde kopgroep. In de eindsprint had 'je geen moeite zijn medevluchter met een paar fietslengten achter zich te houden. De amateur- in St.-Maartensdijk leverde voor heel wat renners problemen op omdat opnieuw de tempe ruur hoog opliep. Me hitte eiste zijn tol al in eerste koershelft toen velen topten. Daarna mochten f wat renners het toneel toten omdat het op een ™e achterstand was ge- L Toch zagen de talrijke «houwers een boeiende «strijd. l'am, 1 na 17 kilometer sloegen man op de vlucht. Dat "en Matti de Baat, Twan -Braber, Nap Hage, Edwin Henny Rovers, Cees Nico van de Klundert, Veeke, Daan Smits en ™y van Vlimmeren. Laatst- bemde ging na deze ont- 'PPing driftig punten sco- voor de leidersprijs, die •ook in zijn bezit kwam. «r de hoofdmacht, die Wt tot 25 seconden winst formeerde zich al snel jachtgroepje bestaande uit Appeldoorn, John de om, Thijs Fase, Peter Hoon- u, Kees de Nooyer, Toon Steen en Cees Vleugel, ja papier had deze groep ®°og kwaliteit n huis om 'Mueel met succes een te- toanval te bekronen. Zover '•w het echter niet. Het zo slecht bij de achter- tes dat tenslotte Toon van 'Steen alleen op jacht ging Be leidersgroep, die in- ïls reeds Veeke, Smits en j vlimmeren had verloren. Wie de Baat zou later vol- J He imponerende sprong van der Steen slaagde. maar Nap Hage en Henny Rovers hadden inmiddels de finale ingeluid. Als naaste vol gers handhaafden zich Spaans, Den Braber, Edwin Rovers, Van der Steen en Nico van de Klundert. Bij de junioren domineer den Peter van de Klundert, Daan Luijkx, Wim van Loen- houdt, Theo Akkermans en Frank van der Leur. Dit vijf tal was reeds na 10 kilometer ontsnapt. Van de Klundert be schikte over de meeste reser ves en soleerde in de laatste ronde. Rinie Boogerd kwam als solist over de streep bij de nieuwelingen. Uitslagen: Amateurs: 1. N. Hage, St.-Maartensdijk, 85 ki lometer in 2 uur, 3 minuten en 39 seconden; 2. H. Roovers, Roosendaal; 3. op 17 seconden E. Roovers, Roosendaal; 4. A. van der Steen, Bruinisse; 5. T. den Braber, Fijnaart; 6. N. van der Klundert, Hoogerheide; 7. C. Spaans, 's-Gravenpolder; 8. op 2.45 M. de Baat, Steenber gen; 9. J. de Crom, Hoogerhei de; 10. R. van Vlimmeren, St.- Willebrord; 11. T. Appeldoorn, Roosendaal; 12. C. Vleugel, Wemeldinge; 13. P. Hoondert, Heinkenszand; 14. T. Fase, Oud-Vossemeer; 15. C. de Nooyer, Aagtekerke; 16. F. Pi- rard, Breda; 17. L. Holland, Australië; 18. R. Valkenburg, Bergen op Zoom; 19. J. van der Horst, Souburg; 20. V. Keijzer, Oud-V ossemeer. Junioren: 1. P. van de Klun dert, Hoogerheide, 60 kilome ter in 1 uur, 28 minuten en 10 seconden; 2. F. van der Leur, Roosendaal; 3. W. van Loen- houdt, Nieuw-Vossemeer; 4. D. Luijkx, St.-Willibrord; 5. T. Akkermans, Nieuw-Vosse- meer; 6. J. Brandhof, Hoorn; 7. J. Rommens, Roosendaal; 8. J. de Bruijne, Rilland; 9. A. Aarts, Etten-Leur; 10. E. Ver- straeten, Roosendaal; 11. K. van de Broek, Nispen; 12. A. de Bruijn, Willemstad; 13. L. Ro- we, Eijsden; 14. B. Kuijken, Waspik; 15. A. van de Linde loof, Roosendaal; 16. P. Bol, Hoeven; 17. J. Nieuwkoop, Roosendaal; 18. H. Oomen, Et- ten-Leur; 19. A. Franken, Roo sendaal; 20. M. Gelten, Steen bergen. Nieuwelingen: 1. R. Boogerd, Den Haag, 40 kilometer in 1 uur, 3 minuten en 15 seconden; 2. E. Knuvers, 's-Hertogen- bosch; 3. B. de Wit, Zegge; 4. J. van de Ameele, Terneuzen; 5. J. Bol, Hoeven; 6. A. Goense, Ovezande; 7. P. Haast, Rijs- bergen; 8. J. van der Pas, Ros malen; 9. J. van der Steen, Fij naart; 10. E. Koevoets, St.-Wil- lebrord; 11. F. Lueb, Valkens- waard; 12. J. van de Luijt- gaarden, St.-Willebrord; 13. P. Mol, 's-Gravenpolder; 14. J. Sep, Roosendaal; 15. M. Heij- nen, St.-Willebrord; 16. R. Hopman, Den Haag; 17. W. Mathijssen, Zundert; 18. R. Tak, Oudenbosch; 19. K. Smits, Zundert; 20. H. Vis, 's-Graven polder. ""xniiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Uitslagen: Clubkampioenschap: Z-klas: 1. De Kleppertjes, Axel; 2. Luctor et Emergo, Zaamslag. L- klas: 1. De Kleppertjes; 2. Walche ren, Arnemulden. Individuele dressuur: Z-klas: 1. Marie Paule Picavet met Peter Pan (Luctor et Emergo); reservekampioene Rena- te Mahu met Sandra (Honterui- ters). B-klas: 1. Lilian van Mieg- hem met Winca (Graeve Jan). L- klas: 1. Michael Jones met Sum mertime (Zwinruiters). M-klas: 1. Judith van Hecke met Blue Angel (Vossereyers). Springen Z-klas: 1. Peter Klaasse met Sjoerd (Walche ren), 2 en 3. Sandy den Exter met Wouwser en Gabi (Noord-Beve- land). Viertallen ponys: 1. Zwin ruiters, 2. Luctor et Emergo. Best- gaande rijpony1. Robert Theunis- sen met Quick Silver (Graeve Jan), 2. Jacqueline Wiemes met Anna- belle (Luctor et Emergo), 3. Wilma van der Horst met Sonsy Ahray (Walcheren). Zeeuwse trekpaar denrace: 1. Annemieke Picavet, Zaamslag; 2. Simon den Exter, Kortgene; 3. Gilles Ouist. Arne- Van onze tennismedewerker CADZAND - „Voornamelijk bestemd voor de badgasten, maar zeker ook gericht op Zeeuwsch-Vlaanderen", zegt voorzitter Roozen van de ten nisvereniging ASOC te Cad zand, daarmee doelend op het voor de tweede maal georga niseerde tennistoernooi. Een totaal van 93 inschrijvingen, verdeeld over de C- en D-cate- gorie, kenmerkt dit toernooi, waarin enkele bekende namen voorkomen, hoewel de als eerst geplaatste Marco ten Berge, afkomstig uit Baarle- Nassau, niet bij iedereen be kend zal zijn. Philippe Haldermans, Trui- deman en Peter Paul Roozen zijn de overige geplaatsten op het schema van 32 bij de C-he- ren. Een schema van 8 tekent een wat geringe belangstelling bij de dames met de Duitse Hildegard Kitzer als mogelij ke kanshebster. Pierre Lamp- aert en Eddie Dobbeleir be heersen het 64 namen tellende schema bij de D-heren. Zij werden geplaatst vóór de fina listen van vorig jaar, Jan de Wolf en Gerard Veringmeijer. Bij de dames behoren Alexia Raes en Anja den Decker, bei den uit Oostburg, tot de favo rieten. Vuurwerk kan men ver wachten bij de herendubbel- partijen, waar de C- en D-ca- tegorie ineen zijn gevoegd tot een schema van 32. Han Petiet en Patrick Marteijn zijn hier (uiteraard) de grote favorie ten. Het toernooi begint maan dag 25 juli en de finales zijn gepland op zondag 31 juli. De wedstrijdleiding is in handen van Kees Roozen en Els Klomp. 1 onze sportmedewerker *»E - 97-41* ila"u~ De Belgen hebben innende getallen: 3 - 16 i hun stempel gedrukt uuu gcui urvi e Wmkoers in Eede, waar SSeling Patrick Leliaert de fasPurt won in de A-cate- _en zijn landgenoot Rob- l s°uberon uit Sint-Lau- solowinnaar werd in de ^fegorie. BELGISCHE LOTTO Yinnende getallen: 12 - 14 fit, 18 - 29. Bijkomend nummer- (hts A-categorie kwamen 32 renners aan de start, i'to Leliaert, Freddy de en Jan Dubbeldam waren in de beginfase van de wedstrijd erg bedrijvig. Zij kregen echter nooit voldoende ruimte om uit de greep van het peloton te geraken, mede door het hoge tempo dat de acteurs er op de „acht" op nahielden. Een vijftal kilometer voor de tijd, trok de Belg Ronny de Clerck op avontuur. Hij kreeg gezelschap van plaatselijke man Niek de Taeye. Bij het in- WIELRENNEN gaan van de laatste ronde had dit duo nog altijd 200 meter voorsprong op een fel jagende groep, die in de laatste kilome ter op de vluchters neerstreek. Het werd uiteindelijk een massaspurt met de Belg Le liaert als winnaar voor zijn landgenoten Honny de Clerck en Sjors van Maekelberghe. Uitslagen: A-categorie: 1. P. Le liaert, 2. R. de Clerck, 3. S. van Maekelberghe, allen Brugge Bel gië; 4. H. Peeters, Biervliet; 5. Th. de Krijger, Philippine; 6. H. Del- laert, Oostburg; 7. E. Bogaard, Kloosterzande; 8. T. Veerman, Oostburg; 9. J. Dubbeldam, Sluis kil; 10. F. Gommers, Philippine. C-categorie: 1. R. Souberon, Sint-Laureins, België; 2. T. Derks, Goes; 3. Ch. de Clerck, Brugge Bel gië; 4. A. Leenhouts, Cadzand; 5. R. Trevisan, Sluiskil; 6. W. Pollier, Maldegem België; 7. L. Laureyns, Eede; 8. T. van Eyck, Terneuzen; 9. A. Dekkers, Ossendrecht; 10. F, Bouchaut, Sluiskil. Peter Klaasse metSjoerdneemt met succes een hindernis muiden. Individuele dressuur: M- klas: 1. Judith van Hecke met Blue Engel (Vossereyers), 2. Mariska de Badt met Prince (Luctor et Emer go), 3, Ellen van Dijke met Donald (Schouwseruiters). Ring 5 M-klas: 1. Jurgen van de Vijver met Petra (Haringruiters), 2. Erika van de Guchte met Amor (Luctor et Emergp), 3. Franciska Bakker met Geiha (Jacoba van Beieren). Ring 6 LI- en L2-klas: 1. Wilma van der Horst met Sonsay Ahray (Wlache- ren), 2. Marian Jumelet met Romeo (Bru). Ring 7: 1. Petra Remeeus met Patrick (Schouwseruiters), 2. Michael Jones met Simmertime (Zwinruiters), 3. Esther van Wes ten met Remirando (Walcheren). Ring 8 Ll-klas: 1. Nicolette Groen wegen met Leonneke (Graeve Jan), 2. Diny Krijger met Alexandra (Gouwereyers), 3. Anthony Luteyn met Parridou (Haringruiters). L- klas: Ring 9: 1. Jacqueline Wiemes met Anabelle (Luctor et Emergo), 2. T. Verstelle met Sir Anthony (Delftse Ponyclub)), 3. Jan Noord- hoek met Miranda (Noord-Beve land. Ring 10:1. Sylvia Stoffels met Cora, 2. Carin Tazelaar met Mary (beiden Zwinruiters), 3. Marcel Knoester met Moestafa (Klep pertjes). Ring 11: 1. Lilian Lootens met Dunja (Luctor et Emergo), 2. Petra Provoost met Jacqueline (Noord-Beveland), 3. Jeanine Ta zelaar met Mary (Zwinruiters). B-klas: Ring 12: 1. Hanny van de Zande met Eros (Schouwseruiters), 2. Jordaan met Dusty (Sasruiters), 3. Wiljan Mosselman met Rex Rob ber (Reimerswaal). Ring 13: 1. Li lian van Mieghem met Winca (Graeve Jan), 2. Karin Peeters met Eros (Kleppertjes), 3. Teresa Kal- verboer met Skippy (Walcheren). Ring 14:1. Monique Wink met Blue Boy (Kleppertjes), 2. Dicky van de Linden met Oreka (Onranjerui- ters), 3. Jaap Mosselman met Beauty (Reimerswaal). Ring 15: 1. Jan Minder houdt met Gigi (Vroon- ruiters), 2. Miranda de Jonge met Harold (Zwinruiters), 3. Carolien Abrahamse met Queenie (Oranje zon). Ring 16: 1. Rian Polderdijk - FOTO WILLEM K met Dusky (Walcheren), 2. Natha lie den Hollander met Jimmy (Midden-Flakkee), 3. Annemieke van Drimmelen met Flashman (Burghtruiters). Springen: B-klas: 1. Petra Bolien met Lolita (Bru), 2. Lilian van Mieghem met Winca (Graeve Jan), 3. Christien Crucq met Nadi (Walcheren) L-klas: 1. Pascal de Kam met Mieke (Wal cheren), 2. Andrea Ésselbrugge met Polly (Kleppertjes) en Nico Meer- tens met Canny Girl (Luctor et Emergo). M-klas: 1. Jeroen Goos- sens met Ramora Kayam (Haring ruiters), 2. Teresa Kalverboer met Skippy (Walcheren), 3. Diny Krij ger met Alexandra (Gouwe Reyers). Emerance van Wingen in actie tijdens de finale meisjes tot tien jaar door Kees Hamelink AXEL - De gunstige weers omstandigheden zorgden er afgelopen week voor dat het jeugdtennistoernooi in Axel een vlot verloop kende. Op de finaledag viel gisteren echter letterlijk alles in het water. Door de enorme re genval moesten de finales worden voortgezet in de Terneuzense Jarinohal waar de klok bij de veie partijen veelal de beslissing moest brengen. Een partij die volop op de buitenbaan kon worden af gewerkt was die tussen Emerance van Wingen en Isabella Leenhouwers. Een partij die op papier gewon nen moest worden door de in Kapelle woonachtige Emerance van Wingen ge zien haar plaatsing boven aan het schema bij de meis jes tot en met tien jaar. De tweede geplaatste Leenhou wers was finaliste gewor den via een overwinning op clubgenote Manon Kienjet (6-1, 6-3). De finale ken merkte zich in beide sets door een gelijkopgaande strijd. Maar met de sterker spelende Van Wingén die uiteindelijk in iedere set kon uitlopen tot 6-2. In de jong ste categorie bij de jongens speelde Bernd van Quekel- berghe uit Sas van Gent zich in de finale via een overwinning op zijn clubge noot Kim Langeraert (6-2, 6-0). Zijn tegenstander in de finale werd Mario van Bun der die Kees Oostrom met 6-0, 6-4 terugwees. De in ge spannen sfeer gespeelde fi- nalepatij kende een gelijk opgaande eerste set waarin Van Quekelberghe een voorsprong van 4-2 moest prijsgeven in een 4-4-stand maar die uiteindelijk met 6-4 werd beslist in zijn voor deel. De tweede set werd een duidelijke winst voor Van Quekelberghe (6-2). Sandra Begijn won, zoals werd verwacht twee finales. Zowel in de leeftijdscatego rie tot en met twaalf jaar als tot en met veertien jaar liet zij duidelijk blijken dat zij de sterkste is. De indoor ge speelde partij tegen Angela Latuheru (tot en met twaalf jaar) kende op het wed- strijdformulier een uitslag van 10-3, een uitslag waar aan niets is toe te voegen. Bij de meisjes tot en met veertien jaar werd de finale een reprise van het D-toer- nooi te Hulst. Sandra Begijn tegen Maaike Verstraeten, een partij die telkens weer een ander verloop waar borgt maar die toch weer Sandra Begijn als winnares kende (6-2,6-2). Bij de jongens tot en met veertien jaar werd het een confrontatie tussen de in Kemzeke (B) woonachtige Dieter Calle en de Utrechter Miklós Markovits. Beiden hadden eikaars krachten reeds kunnen meten in de voorgaande partij in de ca tegorie tot én met zestien jaar #ie in een ruime zege eindigde voor Calle (6-2, 6-1). Na een uur spelen in de Jarinohal prijkte er 15-7 op het scorebord in het voor deel van Markovits. Chantal Baecke speelde tegen Annemarie Dobbeleir een goede halve finale bij de meisjes tot en met zestien jaar. Met 6-1,6-2 versloeg zij Dobbeleir om daarna tegen de Utrechtse Claudine Goe- del kansloos te worden ver slagen in de finale (2-11). - FOTO WIM KOOYMAN Arno Jellema besliste de finale jongens tot en met zestien jaar met 11-5 in zijn voordeel tegen Hans Ruijg- rok. Ronald van Remortel zorgde nog voor enkele Zeeuwse successen. Zo won hij samen met partner Han- neke Lockefeer de finale ge mengd dubbel tot en met veertien jaar van het duo Van Puijmbroeck/Calle (6- 1) en met Frank Hamelink legde hij beslag op de titel jongens dubbel tot en met veertien jaar, zij het met ge ring verschil (4-3). Zij ver sloegen de combinatie Be- duel/Markovits. Overige finale-uitslagen: jon gens dubbel tot en met zestien jaar: Ruijgrok/Jellema-Vlees houwers/Van Quekelberghe 6-1, 6-1; meisjes dubbel tot en met zestien jaar: Baecke/Baecke- Dobbeleir/O'Prinsen 6-4, 6-2; gemengd dubbel tot en met zes tien jaar: Ruijgrok/Goedel- Baecke/Jellema 5-3; jongens dubbel tot en met veertien jaar: Van Remortel/Hamelink-Be- duel/Markovits 4-3; meisjes dubbel tot en met veertien jaar: Lockefeer/Begijn-De Blok/Ver- straeten 4-4 (5-4); gemengd dub bel tot en met veertien jaar: Lockefeer/Van Remortel-Van Puijmbroeck/Calle 6-1; jongens dubbel tot en met twaalf jaar: Krechting/Van Empelen-Mo- lier/Van der Sluis 6-0,6-4; meis jes dubbel 10/12 jaar: Poppe/ Van Mullem-De Vries/Rotier 9-1; gemengd dubbel 10/12 jaar: Poppe/Van Bunder-Van Win gen/Robesin 4-4 (5-4); jongens dubbel tot en met tien jaar: Schipper/Van Quekelberghe- Oostrom/Langeraert 9-3.

de Stem | 1983 | | pagina 13