Jeugdtoernooi DOS weer sterk bezet f6 Koersen in Biervliet en St. Maartensdijk Eindzege Radtke in'Rijnland- Palts' Blanker naar Volendam PASCAL SIMON START IN RIJSBERGEN Honkbalteam in eindstrijd MIULU RKLASSItiMlïiNT OVERWINNING JAAP VAN TATENHOVE IN AXEL Biervliet Heyboer en Geers leiders u m I ZATERDAG 23 JUL11983 Arnesen naar Anderlecht Westduitse boksbond in de aanval Verheyen naar Wagëningen J' T14 PAGINA SPORT BRUSSEL - Frank Arne sen speelt komend sei zoen voor de Belgische topclub Anderlecht. De Deen, die bij Ajax uit groeide tot een uitsteken de middenvelder, heeft een driejarig contract on dertekend. Anderlecht, dat Coeck naar AC Milan zag ver trekken en Lozano aan Real Madrid kwijt raak te, was nog altijd op zoek naar versterking. Eerst werd René Vandereyc- ken fit genoeg bevonden om hem in de selectie op te nemen. Voor de neus van Ajax werd Vande- reycken bij Genua weg gehaald. Frank Arnesen was al langer in beeld. Evenals Ajax, dat hem graag wil de terug hebben, twijfel de Anderlecht over de fitheid van Arnesen. De Deen die na zijn loopbaan bij Ajax voor het Spaan se Valencia koos, was im mers lang uit beeld we gens een operatieve in greep aan de knie. An derlecht heeft echter de bevestiging gekregen dat Arnesen straks nergens meer last van heeft en hakte de knoop door. Frank Arnesen moet vol gend sweizoen de plaats van Lozano innemen. Dit weekeinde zal Ti- bor Nyilasi, de Hongaar se topinternational, een laatste gesprek hebben met Austria Wien en ver volgens medisch gekeurd worden. Austria Wien maakt op dit moment de beste kans Nyilasi in te lijven, on danks aanbiedingen van Standard Luik, Ander lecht, Valencia, Aris So- linki en Bayer Leverku- sen. Standard is nu in de markt voor de Hongaarse middenvelder Ebedli 12 x international) Ebedli speelt dit weekeinde een testwedstrijd voor Stan dard in de intertoto-com- petitie. Roland Stadler verrast ook Teltscher HILVERSUM - Balasz Taroczy laat U allemaal hartelijk groeten vanuit Het Melkhuisje. Het bedje van de Hongaar die al zes maal het toernooi om de Open Nederlandse Tenniskampioenschappen op zijn naam bracht, lijkt ook voor de zevende maal gespreid te zijn. Want terwijl Taroczy zich tot nu toe nauwelijks in hoefde te spannen, alleen tegen de Australiër Peter Johnston raakte hij door scheidsrechterlijke dwalingen een set kwijt, wer den de twee toppers die de Hongaar tot staan had moeten brengen, nog voor de halve finales om zeep gebracht. Eerst sneuvelde woensdag, tot groot verdriet van toer nooidirecteur Piet van Eysden, de als nummer één geplaatste José Higueras tegen de West duitser Andreas Maurer, ter wijl gisteren de nummer twee, de Amerikaan Eliot Teltscher, door de verrassende Zwitser Roland Stadler uit de Hilver- sumse zandbak getimmerd werd. Taroczy sloop intussen naar de halve finales door de andere overgebleven West duitser, Rolf Gehring, slechts vier games te gunnen: 6-2,6-2. Huub van Boeckel en Mi- chiel Schapers ondervonden het enkele weken geleden al tijdens hun kansloos verloren partijen tegen de Zwitser in de Davis Cup: Stadler is zo vast als een garagedeur. Achter bijna iedere bal die op zijn helft terechtkomt weet hij op de een of andere manier zijn racket zo te plaatsen dat de bal toch weer topspinnend en hoog over het net naar de andere kant zoemt. Zelfs een volley balnet zou Roland Stadler waarschijnlijk niet al te veel moeilijkheden opleveren. De vastheid van de 24-jarige Stadler wordt mede in de hand gewerkt door zijn curieuze techniek. Hij is namelijk, om in honkbaltermen te verval len, een „switch-hitter", iemand die zowel rechts als links kan slaan. Als hij zijn backhand niet achter een diep geslagen bal krijgt pakt hij al lopend het racket doodleuk in de linkerhand om vervolgens een knallende forehand af te leveren. Nog opmerkelijker is het gegeven dat Stadler zowel rechts als links kan serveren. Omdat hij, met Huub van door Loon Krijnen Van onze sportredactie VOLENDAM - Ton Blanker heeft een overeenkomst voor een jaar getekend bij de eredivisieclub Volendam. Indien Zaragoza toestemming geeft, speelt Blanker het komend seizoen bij Vo lendam. Tot het einde van het voetbaljaar 1983/84 staat de 22-jarige Blanker onder contract bij de Spaanse vereniging. „De toestem ming van Zaragoza is echter slechts een formaliteit", aldus Cor van der Hart, de trainer van Volendam. Aangezien de voetballer momenteel in Nederland zijn militaire dienstplicht vervult, zal het Zaragoza van pas komen dat Blanker een club heeft gevon den. Vorig jaar speelde de vroegere Ajacied op uitleenbasis bij Excelsior. Boeckel, ook nog in het dub belspel zit, ontzag hij gisteren zijn rechterarm waar hij nor maal altijd mee serveert. Te gen Teltscher serveerde hij de hele partij links, en met suc ces. Het is overigens geen toe- valligheidje dat Stadler volko men tweehandig is. Er steekt een hele filosofie achter, die hij samen met zijn 29-jarige broer Roger heeft ontwikkeld. Het tweetal is eigenaar van de tennisschool „Tennis Bilateral Stadler" in Dübendorf. Daar leren ze hun pupillen al op zeer jeugdige leeftijd hoe ze „symmetrisch" kunnen ten nissen. „Als mijn broer er hier niet bij was geweest, dan was ik nooit zover gekomen", gaf Stadler toe, „het is voor mij een ideale coach omdat hij mij van haver tot gort kent. Voor de partij tegen Teltscher heb ben we samen twee dagen lang de te volgen tactiek be paald. Er is wel een bonds coach in Zwitserland, maar die heb ik niet nodig. Die man weet toch niet wat ik kan. Het is alleen jammer dat Roger meestal op de tennisschool moet werken, zodat hij maar zelden meekan. Deze week kon hij vrij nemen en dat heeft ge lijk resultaat". Net als twee jaar geleden komt er op Het Melkhuisje dus een halve finale Taroczy- Stadler. In 1981, was de Hon gaar met 6-1 en 6-2 nog veel te sterk voor de toen 22-jarige Stadler, maar vandaag zou Taroczy het wel eens veel moeilijker kunnen krijgen. Teltscher bewees na afloop weer eens net zo'n slechte ver liezer te zijn als zijn partner in het Davis Cup team van de Verenigde Staten, de heer McEnroe. „Ik wilde eigenlijk alleen maar in Stuttgart spe len", gromde hij na afloop, en alleen maar daarom had ik er een weekje Hilversum aan vast gekoppeld". Op grond van illegale betalingen (in de vorm van splinternieuwe Mercedes- sen) werd Stuttgart echter uit het Grand Prix-circuit ge knikkerd. Dat maakte het De Zwitser Roland Stadler was gisteren de verrassing in het open Nederlands kampioenschap. Hij versloeg de als tweede ge plaatste Elliot Teltscher. - fotoanp voor Stuttgart en was de offi ciële inschrijvingsdatum van Hilversum net verlopen. Zodat hij, op straffe van een fikse boete, wel moest melden bij Het Melkhuisje. Uitslagen kwartfinales heren enkelspel: Balasz Taroczy (Hon 4) - Rolf Gehring (Wdl) 6-2, 6-2, Roland Stadler (Zwi) - Elliott Teltscher (VS 2) 6-4,6-3. toernooi voor topspelers min der interessant omdat er geen bonus-punten voor de Grand Prix pool te verdienen zijn. Teltscher had zich slecht voor laten lichten, want er zijn in Stuttgart nog steeds ATP- punten te verdienen die mee tellen voor de wereldranglijst. Toen de chagrijnige Ameri kaan dat in de gaten kreeg, had hij zich al teruggetrokken Van onze sportredactie RIJSBERGEN - Penningmeester Mathijssen van het organisa tiecomité profronde van Rijsbergen heeft bevestigd gekregen dat Pascal Simon, gele truidrager in de Tour de France, maar wegens een gebroken schouderblad niet in staat om Parijs te ha len, in Rijsbergen aan de start verschijnt. De profronde van Rijsbergen wordt-vrijdagavond 12 augustus verreden. Pascal Simon was hard op weg om de Tour de France op zijn naam te schrijven. Een geslaagde machtsgreep in de zware Py- reneeënrit bracht hem met ruime voorsprong aan de leiding. Een valpartij leidde uiteindelijk tot het afstappen van Pascal Simon. Weliswaar probeerde Simon met een goed ingepakte schouder aan te klampen, maar de Peugeot-renner moest toch afhaken. Het organisatiecomité uit Rijsbergen probeert inmiddels en kele ploegmakkers van Simon eveneens in Rijsbergen te krij gen. Verder is men nog druk aan het onderhandelen met enkele gerenommeerde buitenlandse renners. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniMnniniiiiiiiiiiiiiii BAD NEUENAHR -(ANP)- De negentienjarige Oostduitse wiel renner Dan Radtke heeft de achttiende editie van de Ronde van Rijnland-Palts gewonnen. Hij ontsnapte in de slotfase van de .tiende en laatste etappe over 149 kilometer van Bitburg naar Bad Neuenahr met vijftien anderen uit het peloton. Radtke maakte daardoor de drie seconden achterstand in het algemeen klassement op de Tsjechoslowaak Milan Jurco ruimschoots goed. De Oostduitse automonteur, die donderdag nog bij een val partij betrokken raakte en een diepe vleeswond opliep, meng de zich niet meer in de sprint om de dagprijs. Dat deed wel de Nederlander Bert Wekema. Achter Mike Kluge (WD1) en Peter Muckenhuber werd hij derde. Gert-Jan Theunisse eindigde als zesde. „De uitslag van de tiende etappe ANTWERPEN (ANP) - Het Nederlands honkbalteam heeft gisteren via een over winning op Nicaragua (16-10) de play-offs bereikt van het toernooi om de intercontinen tale beker en daarin, geheel volgens de verwachtingen, de eerste wedstrijd verloren: 11-0 tegen Cuba. Het winnen van Nicaragua was noodzakelijk, omdat bij verlies Zuid-Korea zich zou hebben geplaatst bij de laatste vier. Nederland heeft het te gen de midden-Amerikanen bepaald niet gemakkelijk ge had. De Oranjeploeg nam wel iswaar snel een voorsprong via een home-run van Charles Urbanus en een knappe twee- honkslag van Hennie Jenken, waarop in totaal vijf punten werden gemaakt. Maar het slaggeweld stopte, Nicaragua achterhaalde Nederland en nam in de zesde slagbeurt een voorsprong van 6-5. Neder land hervond zich echter in de zevende innings stootte door naar 10-6, maar ook dat was nog niet voldoende om van Ni caragua verlost te «zijn. Het werd weer gelijk (10-10) en Nederland had de laatste slag beurt nodig om de play-offs binnen te stappen. De gegevens van de wedstrijd: Ne derland 500000506 Nicaragua 0 00132040= 10. Werpers Nederland: Jan Venema (4 1/3 innings) 0-2-7-2; Haitze de Vries,(1 inn.) 2-0-4-0; Eddie Tromp (3 2/3 inn.) 2-0-5-1. Nicaragua: Adolfo Alvarez (2/3 inn.) 1-1-4-1; Julio Moya (5 2/3 inn.) 4-4-3-0; Diego Raudez (1/3 inn.) 0-1-1-0; Roger Lopez (1 2/3 inn.) 0-2-2-0; Luis Cano (3 man) 0-1-2-0; Elvin Jarquin (2/3 inn.) 0-0-0-0. Slagprestaties: Homeruns; Neder land: Urbanus (eerste innings, met 1 man). Nicaragua: Ariel Delgado (vierde inninghs, solo), Pablo Juarez (acht ste innings, met 2 man). Gemiddelden: Paul Smit en Henny Jenken 0.667 (2 uit 3), Urbanus 0.500 (3 uit 6). Nicaragua: Julio Medina 0.800 (4 uit 5), Leonardo Cardenas 0.667 (2 uit 3). De gegevens van de wedstrijd tegen Cuba zijn: Inningscijfers: Cuba: 5-1-4-1-0-0-0 11 Neder land: 0-0-0-0-0-0-0 0. Werpcijfers: Cuba: Rogerlio Gar cia (zeven innings) 13-1-1-0. Ne derland: Jerrie Remmerswaal (drie innings) 2-1-11-0, Ed Kruys (vier innings) 0-0-5-1. Slagprestaties: Homeruns Cuba: Antonio Munoz twee (le innings 2 punten, 2e innings solo), Fernando Sanchez twee (le innings 3 punten, 2e innings 2 punten). Slaggemiddelde: Pedro Jova 0.600 (3 uit 5). Nederland: Frank Bos 0.500 (1 uit 2). is: 1. Mike Kluge (WD1) 147 kilome ter in 3 uur 26 minuten en 57 secon den 2. Peter Muckenhuber (Oos), 3. Bert Wekema (Ned), 4. Werner M.uller (WD1), 5. Jiri Skoda (Tsj), 6. Gert-Jan Theunisse (Ned), 7. Heinz Imboden (Zwi), 8. Kurt Zellhofer (Oos), 9. Volker Meier (WD1), 10. Peter Hilse (WD1) allen dezelfde tijd als Kluge 39. Nico Verhoeven (Ned) op 49 seconden, 40. Hans Daams (Ned) zelfde tijd, 57. Hans Boom (Ned) op 6 minuten en 21 se conden, 58. Maarten Ducrot (Ned) op 6.44. De eindstand is: 1. Dan Radtke (OD1) 38 uur 6 minuten en 20 secon den 2. Milan Jurco (Tsj) op 49 se conden 3. Peter Hilse (WD1) op 52 sec. 4. Daniel Wyder (Zwi) op 53 sec. 5. Bernd Drogan (OD1) op 2 mi nuten en 5 seconden 6. Ulrich Rott ier (WD1) op 2.25 7. Johan Traxler (Oos) op 2.41 8. Jiri Skoda (Tsj) op 2.48 9. Andreas Petermann (OD1) op 3.13 10. Lutz Loetzsch (OD1) op 6.37 VOETBAL - Het voetbalelftal van Chili heeft in Lima een vriendschappelijk duel tegen Peru met 1-0 gewonnen. De enige treffer kwam drie minu ten voor rust op naam van So to. Van onze sportredactie BERLIJN - De Westdi boksbond (BDB) heeft in een telegram aan de pese boksunie (EBU) g dat Rudi Koopmans ee genonderzoek laat uitvi Dat zal waarschijnlijk in geland moeten gebeuren tien tot veertien dagen vei Bij een bevestiging van .sultaat zal de DBD een oilj cieel protest aantekenen tegq de uitslag van de ontmoefln van 9 juli met als inzet Europese titel. Donderdag werd bekend di de Europese kampioen in h half-zwaargewicht positii f had gereageerd op de doping test na afloop van de partij tê gen de Westduitser Manfrei Jassmann. Professor Manfrei Donike ontdekte in de urine: taal van Koopmans sporen van het spierversterkend hormoon testosteron (Hei Rühling: „Dat staat volg» mij niet op de lijst met verl den middelen") en een adrei line-preparaat. Rühling: heb Koopmans tijdens de wi strijd behandeld met norai naline om een wond bij het dicht te krijgen. Echter wel de toegestane concentratie™ e e n op duizend". De manager van de tegei woordig in Den Haag wonei Fries twijfelt niet aan het sultaat van het dopingondei zoek van Donike, maar vraag zich wel af of er onderweg v Frankfort naar Keulen n iets is gebeurd met het fle urine. Koopmans zelf bli volhouden niets geslikt te hel ben. GERARD VELDSCHOLTEN i. fP! Walter Wagner, de vice voorzitter van de BDB: heb de staal overhandigd ge an Chaam ziet er ringart kregen door de Kirchner en het zelf kend doorgestuurd naar dok ter Donike in Keulen". WAGENINGEN - Jan Verheyen komt dit seizoen uit voorWi "ur: amateurs geningen. De 28-jarige vleugelspits tekende onlangs een con kilometer); tract bij de eerste divisieclub. Verheyen was het laatst actief bij Seiko in Hong Kong. E( tri uurprofs (120 van de vele clubs die Verheyen op zijn zwerftocht aandeed. Vei ilometer). heyen was onder andere ook actief bij feyenoord, Wacker lnis bruck en SC Cambuur. Van onze tennismedewerker VLISSINGEN - Met een in de jongste leeftijdscaterorieën opvallend sterke Zeeuwse bezetting, start maandag in Vlissingen het jaarlijks door tennisvere niging DOS georganiseerde jeugdtennistoernooi. Met een recordaantal in schrijvingen van 187 (goed voor 486 partijen) zullen de eerste dagen niet alleen de eigen banen worden gebruikt, maar ook die van De Schelde, Souburg en De Stoof uit Koudekerke. Met recht kan gezegd worden dat het toernooi wordt bezet door Zeeland's sterksten, Met name in de jongste categorieën, hoewel er bij de meisjes tot en met 10 jaar enkele ontbreken. Bernd van Quekelberghe uit Sas van Gent weet zich deze keer verzekerd van de tegen stand van Guido Tolhoek uit Axel, terwijl Kim Langeraert de derde plaats bezet bij de jongens tot en met 10 jaar. Ma- non Kienjet uit Schoondijke werd bij de meisjes als sterk ste aangemerkt. In de categorie tot en met 12 jaar worden de eerste plaatsen ingenomen door de leden van de districtsploeg onder leiding van districtsleraar Jan Willem Visser. Dit houdt in dat bij de jongens Gyon Asselman op grond van zijn resultaat bij de Zeeuwse kampioenschappen sterker wordt geacht dan Je roen Verstraeten. Vincent de Kerf en Stefan Steijaert vol gen hen op de voet. Sandra Be- gij n moet ook nu als favoriete worden aangemerkt bij de meisjes, waarbij Emerance van Wingen, Angela Latuheru en Elly Cijvat het viertal ge plaatsten volmaken. In de categorie tot en met 14 jaar zijn Marcel van Sabben, Ronald van Remortel, Dimitri Kaijser en Paul Richard Hel lemans de eerste vier geplaat sten, terwijl bij de meisjes Sandra Begijn ook in deze leeftijd een serieuze gooi zal doen naar de hoofdprijs. Haar clubgenoten Maaike Verstrae ten en Annemarie de Blok vol gen haar op de voet, evenals Rozemarie Voeten (De Bon gerd). Zowel in de categorie tot en met 16 en 18jaarbij de jongens moeten de favorieten worden gezocht buiten de Zeeuwse grenzen. Michel Devilée (Hen drik Ido Ambacht) en Bart Schmitz (Goirle) zijn de favo rieten bij de 16-jarigen en Frank Thomas, spelend voor Kimbria Maastricht, is samen met Jack van Beek (Dongen) favoriet bij de 18-jarigen. Olette Luitwieler (De Schel de) wordt als sterkste getipt bij de meisjes tot en met 16 jaar en Daniëlle Theunissen (Maastricht) bij de 18-jarige meisjes. Overigens wordt er pas geplaatst nadat de poules zijn gespeeld, zodat de be woording van plaatsen een andere betekenis heeft. Harry Tijssen (wedstrijdleiding) en Harry van der Moolen (wed- strijdcommissie) hebben de fi nales gepland zondag 31 juli. Amateurs: 1. Corné Heeren (St.-Willebrord) 343 punten; 2. Toon van Steen (Bruinisse) 329; 3. Hennie Rovers (Roo sendaal) 285; 4. Kees de Nooyer (Aagtekerke) 268; 5. René Boeren (St.-Willebrord) 267; 6. John de Crom (Hoogerhei- de) 258; 7. Rob Bijvanck (Sas van Gent) 251; 8. René Haast (Rijsbergen) 222; 9. Frank Pirard (Breda) 216; 10. Nico v.d. Klundert (Hoogerheide) 213; 11/12. Bart v. Est (Din- teloord), Jos Gevers (Rijsbergen) 204; 13. Werner Wieme (IJzendijke) 203; 14. Paul Jaspers (St.-Willebrord) 193; 15. Rainier Valkenburg (B. op Zoom) 178 punten. Junioren: 1. Peter v. Klundert (Hoogerheide) 414 punten; 2. Patrick Bol (Hoeven) 332; 3. Ruud Zijlmans (Oud Gastel) 314; 4. Theo Akkermans (Nw. Vossemeer) 244; 5. F. v.d. Leur (Roosendaal) 220; 6. Corné v. Rijen (Hoeven) 205; 7. Maurice Rommens (Roosendaal) 202 8. Hans de Wijs (Made) 199; 9. Mario Getten (Steenbergen) 196; 10. Jac. Nieuwkoop (Roosendaal) 193; 11. Patrick Tolhoek (Yerse- ke) 192; 12. Ronnie de Jonge (Ovezande) 180; 13. Jack. v. Trijp (Putte) 178; 14/15. Ruud Brouwers (Teteringen), An- dré v.d. Lindeloof (Etten-Leur) 179 punten. Nieuwelingen: 1. Bas de Wit (Zegge) 359 punten; 2. Jos Bol (Hoeven) 309; 3. Eric Koevoets (St.-Willebrord) 305; 4. Hans Oomen (Etten-Leur) 287; 5. A. Goense (Ovezande) 252; 6. Pierre Haast (Rijsbergen) 251; 7. P. Mol ('s-Graven- polder) 226; 8. P. Barten (Zevenbergen) 231; 9. Jan v. Steen (Fijnaart) 197; 10. Stephan Rakers (Rijen) 195; 11. Ruud Jongmans (Fijnaart) 147; 13. Corné Manniën (Putte) 145; 14. Mare Siemons (Zundert) 141; 15. Cees Smits (Zundert) 140 punten. KAREL VAN GOETHEM reed afgelopen donderdag in Baas rode - Buggenhout naar een 18e plaats. Winnaar werd de Belg Ronnie Westelink. JOS VAN BAAL reed in Vel- degem naar een 7e plaats. Veertig renners trokken de toeclips dicht en winnaar werd de Belg -Jean-Claude Provoost. ERIC VEREECKEN, de junior uit St. Jansteen, reed in Wet- teren naar een 9e plaats. Hier verschenen 45 renners aan de start en winnaar werd de Belg^ Lorenzo Lapage. Van onze sportredactie AXEL - De strijd in de 500 cc-klasse tijdens de motorcross voor amateurs op het Smitschorre-circuit in Axel leverde een over winning op voor Jaap van Tatenhove uit Hoek. Van Tatenhove moest in de eerste manche Frans Lensen uit Axel voor laten gaan. De superieure Lensen, enkele jaren geleden nog actief bij de internationalen in de Belgische Liefhebbers Bond, maar daarna wegens studie geruime tijd op non-actief, heeft het cros sen bepaald nog niet verleerd. Normaal gesproken zou Lensen hebben gezegevierd in deze midweekcross, maar omdat zijn mo tor stil viel in de tweede reeks, kon Van Tatenhove daarvan pro fiteren. De overige ereplaatsen gingen naar Belgische piloten. Chris de Paepe ging met de „zilveren plak" naar huis. In de strijd om de eerste plaats in de 250 cc-klasse opnieuw een tweestrijd tus sen Axelse Jaap van Cadsand en Hulstenaar Mare Haulez. Jaap van Cadsand bewees in beide manches de sterkste te zijn. Hau- Belg Jean-Christof Messiaen uit Gent, Eric van Vlieberghe uit Graauw werd vierde en de voor eigen publiek rijdende Kees Overdulve legde beslag op de vijfde plaats. Pech was er in de 125 cc-klasse voor de Belg Marinus Goossen uit Zelzate. De 27-jarige crosser kwam in de tweede manche on gelukkig te vallen en moest naar het ziekenhuis te Gent worden vervoerd, met onder meer een sleutelbeenbreuk. Winnaar in de ze categorie werd sterke Alex Warrens uit Ossenisse. In de 80 cc-klasse tenslotte bleek Jan Jansen oppermachtig. Uitslagen:80 cc-klasse: 1. Jan Jansen (Hoek), 2. André van Espen (Axel), 3. Wim Roelse (Hulst), 4. Pascal Bal (België), 5. Angelo Saman (België). 125 cc-klasse: 1. Alex Warrens (Ossenisse), 2. Peter Hemelaar (België), 3. Joël van Achteren (België), 4. Emile Vijdt (België), 5. Johan Bouquet (België). 250 cc-klasse: 1. Jaap van Cadsand (Axel), 2. Mare Haulez (Hulst), 3. Jean-Christof Messiaen (België), 4. Eric van Vlieberghe (Graauw), 5. Kees Overdulve (Axel). 500 cc-klasse: 1. Jaap van Tatenhove (Hoek), 2. Chris de Paepe (België), 3. Geert Bruggeman (België), 4. Rudy Vercruyssen (België), 5. Dirk de Paepe (België). Van onze sportmedewerker ST. MAARTENSDIJK - Zaterdag snorren de snelle wieltjes voor de 18e keer in St. Maartensdij Op het 1350 meter lange parkoers gaan achtereenvolgens nieuwelingen, junioren, en amatou van start Bij 'laatstgenoemde catego rie hebben 88 renners inge schreven. Onder hen de Zeeuwse kampioen en plaat selijk favoriet Nap Hage en de streekrenners Thijs Fase, Martin van der Jagt, Vin Ke- ijzers (allen uit Oud-Vosse- meer), en Dirk Uijl uit Poort vliet. Zij gaan het onder ande ren opnemen tegen de West brabantse kampioen John de Crom, diens provinciegenoot Theo Appeldoorn, René Boe ren, John en Frank Pirard, Kees Lazeroms, Bart van Est en Reinier Valkenburg. Cou reurs, die stuk voor stuk hun stempel kunnen drukken op het koersverloop. Bij de 76 junioren, die staan ingeschreven, en om twee uur beginnen aan de 60 kilometer, zijn de grootste kanshebbers op de bloemen Theo en Tonnie Akkermans, Patrick Bol, Bob Rasenberg en de Zeeuwse kampioen Patrick Tolhoek. Isaak Hage is als plaatselijke renner tevens een blikvanger, evenals zijn dorpsgenoot Cor né Stoutjesdijk en Johan van Dijke uit Tholen. De nieuwe lingen openen om half een het programma. Onder hen Hans Lindhout, die een thuiswed strijd rijdt. Maandag 25 juli snorren de wielen in Biervliet, waar men in het kader van de veertigste 'Geuzenronde' weer met ama teurs uitpakt. Het is al enige jaren geleden dat deze catego rie in het knusse Geuzenstadje aan het werk was. Men heeft een ijzersterk veld in het pro grammablad gekregen met vrijwel de gehele Zeeuwse en Westbrabantse top onder de 74 ingeschrevenen. Favoriet nummer één is ongetwijfeld Theo Appeldoorn. De Roosen- daalse amateur, die na een kortstondig profavontuur bij IJsboerke in de amateurrijen terugkeerde, is een criterium specialist bij uitstek en het 1500 meter lange parkoers met start en aankomst in de Beu- kelstraat is hem op het lijf ge schreven. De Zeeuwen zullen echter geen presentjes uitreiken, want met name Werner Wie me uit de buurtgemeente IJ zendijke pakte dit seizoen al heel wat bloementuilen en h hoort zeker tot de kanshei bers. Voorts nog de Zeeuw Ab Verplanke, Rob Bijvanc Karei van Goethem, W Hoondert, Adrie de Maei schalck, Kees de Nooyer, Pi trick van Passel, Carlo Stee Cor Vervaet, Kees Vleugel, A 't Gilde, Carlos Boerman, Pi ter van Acker, Jack van di Horst, Krijn van der B" Ronnie Karelse, Hans M< en Jan Poley. Het programma wordt opend door de trimmers. D C-categorie opent de zaak 13.00 uur met een wedstrij over veertig kilometer, half drie komt de A/B-cateê1 rie aan de beurt. Zij krijg' zestig kilometer te verorbert Deze beide wedstrijden te"' mee voor het 'Stern-klas9 ment'. De organisatie van® uitgebreide wielermiddag^j handen van de plaats"'" wielercomité's, dat voorzitterschap staat van w Beun. Theo Verdegem ve' zorgt het secretariaat, Ge Boerjan beheert de penning® en Erwin Groosman, Theo va Vooren en Edmon Duyss rinck maken het bestuur vo( tallig. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - René Heyboer (Wiskerke) en André Geers nemen momenteel de eerste van het De Stem-trimmersklassement dat onder auspiciën staat van de Zeeuwsch-Vlaa"1" Trimfederatie. lez finis)}te beide keren als tweede. De derde plaats ging naar de mi In de categorie beneden de 35 jaar staat sterke André Geers op de eerste plaats. Hij won reeds drie wedstrijden. Frans Dubbeldam volgt Geers op de voet. De Belg Patrick Lelliaert staat op de derde plaats. In de categorie boven de 35 jaar staat René Heyboer met zeven punten voorp- sprong op de eerste plaats. Jan Dubbeldam staat tweede. De voorlopige stand luidt als volgt: Beneden de 35 jaar: 1. A. Geers (Ossendrecht) 50 punten; 2. F. Dubbeldam (Ter- neuzen) 46; 3. P. Lelliaert (Maldegem) 46; 4. H. de Bruyne (Terneuzen) 45; 5. F. Gommers (Philippine) 40; 6. J. Rommers (Rilland) 40; 7. H. Dellaert (Oostburg) 30; 8. F. Verstra6' (Sluis) 30; 9. M. Dal™ (Sluiskil) 23; 10. R. Ded (Brugge) 19. Boven de 35 jaar: 1- R- boer (Terneuzen) 64 puu® J. Dubbeldam (Sas van o* 57; 3. B. Wieles, (SluikskiU 4. H. Peters, (Biervliet), _R. Moens (Zele), 42. HAAM - Het pro- ramma van de Acht Is volgt uit: .JOuur: nieuwelin- en (40 kilometer) .45 uur: j unioren (80 ilometer); PETER i mk T*"-. t 4 4 JAN RAAS

de Stem | 1983 | | pagina 10