HSV strijdt tegen voetbalvandalisme Schumacher en FC Köln tekenen vrede INAC vergeet afstand te nemen de4in1l Melkhuisje verliest nummer één al in tweede ronde pert: Miljoenen zwart geld in tenniscircuit Ontgron Koningin augustus ii Oosterscht BP STEM Nederlaag Schapers Kuiper blijft Priem net voor Weer ritzege voor Ludwig Tukker naar SC Heracles sport in 't kort TffT Belangstelling uit Arabië voor Breskem Timman door verlies naar vierde plaats DONDERDAG 21 JUL11983 T14 PAGINA SPORT 3 HAMBURG -(SID)- In Kai- serslautern doken onlangs vlugschriften op, gericht aan voetbalsupporters met de op roep aanwezig te zijn bij 'de strijd tegen het tuig'. Gedoeld wordt op de voetbalinterland tussen West-Duitsland en Turkije, die op 26 oktober in West-Berlijn wordt gespeeld. De wedstrijd voor de interto- tocompetitie tussen Standard Luik en Fortuna Düsseldorf werd ontsierd door vechtpar tijen en het schreeuwen van nazi-leuzen. Het zijn slechts twee nieu we voorbeelden op de lange lijst van wangedrag in het Westduitse voetbal. Al jaren hebben de clubs net als elders in Europa te maken met de ge volgen van vandalisme in de stadions. Tegenwoordig blijft het echter niet beperkt tot rel letjes, maar wordt olie op het vuur gegooid door de politieke, meestal rechts-radicale on dertoon. Om deze ontwikkeling tegen te gaan publiceerde het ver antwoordelijke ministerie in West-Duitsland vorig jaar on der de naam 'Sport en Geweld' een visie op de toekomst. In het rapport wordt aangedron gen op de inzet van sociaal werkers en sociaal-pedagogen om het voetbalvandalisme het hoofd te bieden. Nauwelijks zes maanden na de tragische dood van een supporter eind vorig jaar zijn bij Hamburger SV de eerste vijf vakmensen aan de slag gegaan om de 3000 leden van de 135 HSV-fan- clubs in het gareel te houden. „De clubs in de Bundesliga worden zwaar op de proef ge steld door het geweld rond het voetbalveld. Vooral ook omdat het een maatschappelijk pro bleem is". Met deze woorden begroette Wolgang Klein, de voorzitter van HSV, het Ham- burgse supporters-project. Dertien van de negentien ver enigingen in de hoogste afde ling hebben de afgelopen jaren aanklachten ingediend tegen herrieschoppers wegens huis vredebreuk, verboden wapen bezit en vernieling. Wolfgang Klein: „En daarmee zijn de mogelijkheden van de clubs wel uitgeput". Het Hamburgse project is gebaseerd op erva ringen, die zijn opgedaan in Bremen waar anderhalf jaar geleden een vergelijkbaar ini tiatief is genomen. In een 25 vierkante meter grote barak vlak achter het Weserstadion huizen de twee projectleiders Manfred Knaust en Fritz Lin- nemann. Bij hen kunnen de georganiseerde aanhangers van Werder Bremen binnenlo pen. Maar meestal is het twee tal actief in 'het veld'. Van onze sportredactie KEULEN - In een gesprek onder vier ogen met voorzin Weiand heeft Toni Schumacher, de doelman van 1. FC Köln het Westduitse elftal, de vrede getekend. Schumacher had„ laatste weken in vele interviews zijn ongenoegen geuit overt, beleid van de Keulse Bundesliga-club. Higueras uitgeschakeld door Maurer KITZBÜHEL (ANP) - Michiel Schapers heeft de derde ronde van het met 100.000 dollar (275.000 gulden) gedoteerde tennistoernooi in Kitzbiihel niet bereikt. De Rotterdammer, die als veertiende was geplaatst, ging gisteren met 3-6 2-6 ten onder tegen de Australische vete raan Rod Frawley. Schapers had gekozen voor Kitzbühel in plaats van het toernooi om het open Nederlands kampioen schap in Hilversum, omdat hij - volgens eigen zeggen - meer ATP-punten kon verdienen. STEENWIJK (ANP) - Hennie Kuiper heeft gisteravond het 'Spektakel van Steenwijk', een profwielerronde over honderd kilometer, gewonnen. Kuiper, die voortijdig de Ronde van Frankrijk had ver laten, liet bij de eindstreep vier medevluchters achter. Kort tevoren was hij uit het kopgroepje weggesprongen. De sprintende Cees Priem kon hem niet meer achterha len en eindigde op twee secon den als tweede. Jan Raas bleek redelijk hersteld van zijn in de Tour opgelopen ribblessure. Hij kwam met het peloton over de eindstreep, nadat hij in de gehele koers het wed- strijdbeeld vooraan mede had bepaald. In Steenwijk waren 8000 toeschouwers. De uitslag is: 1. Hennie Kuiper 100 km in 2 uur 21 min 10 sec, 2. Cees Priem op 2 sec, 3. Mare Sergeant (Bel) z.t.m 4. Frits van Bindsbergen z.t., 5. Heddie Nieuwdorp z.t„ 6. Fons van Katwijk op 15 sec, 7 Adri van Houwelingen z.t., 8. Theo Smit z.t., 9. Jos Lammertink z.t., 10. Piet van Kat wijk z.t. WITTLICH (ANP) - De Oost duitser Olaf Ludwig heeft gis teren in de amateurwielerron de van Rijnland-Palts zijn derde etappezege binnenge haald. In de eindsprint van de achtste etappe van Simmern naar Wittlich versloeg de win naar van de Vredeskoers 1983 zijn medevluchters Heinz Im- boden uit Zwitserland en de Oostenrijker Kurt Zellhofer. Nico Verhoeven won de sprint van de achtervolgende groep en eindigde als vierde. De koers moest onderweg enige minuten worden stilgelegd wegens een demonstratie van wijnboeren, die protesteerden tegen de - in hun ogen - te lage prijzen, die zij voor hun pro- dukt ontvangen. De Tsjechoslowaak Milan Jurco, die in het peloton met een achterstand van 5 minuten en 43 seconden binnenkwam, verdedigde de leiderstrui met succes. De Oostduitser Dan Radtke, negentien jaar pas, neemt de tweede plaats in op slechts drie seconden. De uitslag van de achtste etappe is: 1. Ludwig (Odl) 142 km in 3 uur 46 min 6 sec; 2. Imboden (Zwi) z.t.; 3. Zellhofer (Oos) z.t.; 4. Verhoeven (Ned) op 2.33; 5. Wyder (Zwi) z.t.; 6. Königshofer (Oos) z.t.; 12. Boom (Ned) op 5.43; 20. Wekema (Ned) z.t.; 29. Jurco (Tsj) z.t.; 51. Daams (Ned) op 11.53; 58. Theunisse (Ned) op 15.10; 62. Ducrot (Ned) op 15.31. Het algemeen klassement na de achtste etappe is: 1 Jurco (Tsj) 30.27.05; 2. Radtke (OD1) op 3 sec.; 3. Hilse (WD1) op 47 sec.; 4. Wyder (Zwi) op 49 sec.; 5. Drogan (OD1) op 2.00; 6. Petermann (OD1) op 2.19; 16. Verhoeven (Ned) op 11.42; 19.Wekema (Ned) op 15.22; 27. Ducrot (Ned) op 27.58; 47. Theunisse (Ned) op 45.19; 48. Boom (Ned) op 46.03; 50. Daams (Ned) op 49.52. Van onze sportredactie ALMELO - SC Heracles heeft gistermiddag Johan Tukker gecontracteerd. De keeper was bij FC Groningen overbodig geworden na de komst van Harrie Schellekens. HILVERSUM - Het zit Piet van Eysden, de veelge plaagde toernooidirecteur van het Melkhuisje, ook dit jaar niet erg mee. Teneinde zijn kwelgeest, de goed lachse Hongaar Balasz Taroczy, er van te weerhouden om er dit jaar voor de zevende maal met de hoofdprijs in Hilversum vandoor te gaan, reisde Piet van Eysden de laatste maanden heel Europa af. Op alle belangrij ke toernooien legde Van Eysden contacten met top pers en sub-toppers om op die manier toch maar tot zo'n sterk mogelijk spelersveld te komen. Om uitein delijk in Parijs de toezegging te krijgen van de man die hem na zeven lange jaren van die duivelse Balasz zou gaan verlossen. José Higueras heette de spe ler die dit jaar dan toch Taroc zy een halt zou moeten toeroe pen. Met de „diesel" van de Spaanse hoogvlakten had Van Eysden voor het eerst sinds ja ren een top-tien speler en een echte publiekstrekker aan de haak. Had, want tot verbijste ring van Van Eysden en alles wat met de organisatie van het Melkhuisje te maken heeft, gleed de nummer 6 van de wereldranglijst gisteren keihard onderuit tegen de nummer 150, de Westduitser Andreas Maurer. Terwijl ach ter de burelen van de organis- tatie in Hilversum af en toe half ingehouden krachttermen hoorbaar waren, gunde de on bevangen aanvallende, pas 25- jarige, maar als enigszins ka lende tennisser uit Gelsenk- Buer zijn gerenommeerde te genstander slechts 4 games: 6-1,6-3. De druiven waren extra zuur voor Van Eysden en de zijnen want in de partij die vóór het échec van Higueras op het centre-court werd afge werkt zagen zij gniffelend toe hoe titelverdediger Taroczy zich in allerlei bochten moest wringen om bij te blijven bij de volkomen onbekende Australiër Peter Johnston. De eerste set eindigde in een tie break waarin Taroczy zich zo woest maakte over twee du bieuze beslissingen dat hij prompt die set kwijtraakte bij 8-6 in de tie-break. In de twee de set ging hij er zo wraak zuchtig tegenaan dat Johnston slechts éénmaal zijn game kon behouden (6-1), zodat de derde set uitsluitsel moest brengen. Die set leek aanvankelijk een reprise van de eerste te wordqn. De onverwoestbare Australiër, notabene bijna een buurman van ene Cliff Let cher, die vorig jaar Taroczy in de eerste ronde op match point had, maar toen met kramp op moest geven, was geen moment de mindere van Taroczy. Pas toen hij met 6-5 achterstond werden twee foutjes hem noodlottig waarna Taroczy zijn zoveelste streep op zijn Hilversumse kerfstok kon zetten. Higueras weigerde na af loop zijn verlies aan zijn al ja ren geblesseerde elleboog te wijten, om kort daarna zijn neus voorbij te praten: „Ik blijf misschien nog één dag in Nederland omdat mijn vrouw dat graag wilde, maar dan vertrek ik naar Washington om mijn arm te laten onder zoeken. Ik heb na Parijs drie weken helemaal niet getennist en de pijn was toen helemaal weg, maar nu begint het weer". Waarschijnlijk heeft de ma rathon die hij, over twee da gen verdeeld, in Parijs tegen Vilas af moest werken, alvo rens het tegen Wilander, maar toen verliezend, nog eens dun netjes over te doen uiteinde lijk toch zijn tol geëist. "Ik ben nu echt bang dat ik op een dag wakker wordt en nooit meer zal kunnen tennissen", vertel de Higueras in Parijs. Het lijkt erop dat die steeds meer na derbij komt. „Ik begrijp dat de organisatie hier erg teleurge steld is", gaf Higueras toe, „maar ik heb echt mijn best gedaan, Het gebeurt nou een maal wel vaker dat de beste speler in de eerste ronde ver liest. Dat is tennis". Andreas Maurer gaf toe dat Higueras niet zo best gespeeld had, maar wilde toch ook nog wel wat eer aan zichzelf laten. „Ik heb vandaag erg goed ge speeld", aldus de Westduitser, „ik heb hard en diep geslagen en ik heb veel afgewisseld. door Loon Krijnen Hoog, laag, diep, kort, slice, topspin, dat is de enige manier om van hem te winnen. Als je het op slagenwisselingen aan laat komen, ben je toch altijd de klos, want hij is veel vas ter". Maurer kan het weten, want drie jaar geleden klopte hij Higueras al eens. Dat was in Buenos Aires, overigens met exact dezelfde cijfers als gisteren in Hilversum. Het heeft daarna nog maar weinig gescheeld of ook de nummer twee van het plaat singsschema, de Amerikaan Eliot Teltscher, werd vroegtij dig uit het toernooi gekegeld. In Marco Ostoja uit Joegosla vië had Teltscher een taaiere tegenstander dan hij had kun nen verwachten. Teltscher, die nogal eens voor beroering had gezorgd op verscheidene ten nisbanen in de wereld door zijn obscene taal, bleef in de avondschemering in de slotfa se van de enerverende partij echter opvallend kalm en dat redde hem uiteindelijk. Het heroische gevecht ein digde met de cijfers 7-5,4-6 en 9-7 en duurde bijna drie uur. In de laatste set nam de Joego slaaf een voorsprong van 5-2. Vrijwel tegelijkertijd kreeg hij last van een dijbeenblessu- re. Teltscher krabbelde terug en gunde Ostaja geen enkel wedstrijdpunt. De Amerikaan kwam met 6-5 voor. Ostoja verbeet de pijn. Hij brak door de opslag van Teltscher, won zijn eigen service en stond meteen weer op voorsprong: 7-6. De Amerikaan beschikte echter eveneens over een grote mentale veerkracht. Hij be sliste uiteindelijk de partij in het schemerdonker nog in zijn voordeel. Bij de stand 8-7 be nutte hij het tweede wed- strijdpunt en bereikte daar mee de derde ronde. Victor Pecci, in de eerste ronde van het enkelspel uitge schakeld door Rolf Gehring, liet gisteren zijn dubbelspel partner Ilie Nastase barsten door zich ziek te melden. Een boffertje voor de Nederlan ders Theo Gorter en Rolf Thung die nu in alle haast op getrommeld werden om even te dubbelen tegen de Ameri kaan Chapell en de Griek Ka- lovelonis. Die bakten er op de baan helemaal niets van zodat Gorter en Thung zonder dat ze ooit ingeschreven hebben nu toch al zeker zijn van een prij zengeld van 600 dollar (bijna 1800 gulden). En dat is toch een aardige opsteker voor twee Hollandse amateurtjes. De uitslagen van ae woensdag gespeelde wedstrijden zijn: Heinz Grit hardt (Zwi, 5)-Rory Chappell (ZAf) 4-6, 6-2, 6-2, Ro land Stadler (Zwi)-Jan Gunnarson (Zwe) 6-4, 1-6, 6-1; Tomas Smid (Tsj, 3)- Freddy Sauer (ZAf) 6-3, 6-1, Balasz Ta roczy (Hon/4e geplaatst)-Peter Johnston (Aus) 6-7 (6-8), 6-1, 7-5; Christophe Zipf (WDl)-Bernard Boileau (Bel/7e ge plaatst) 1-6, 6-4, 6-1; Rolf Gehring (WDl)-Jeröme Vanier (Fra) 7-6 (8-6), 6-7 (5-7), 6-3; Andreas Maurer (WDl)-Jose Higueras (Spa/le geplaatst) 6-1, 6-3. Eliot Teltscher (Vst, 2e geplaatst) - Mar co Ostoja (Joe) 7-5,4-6,9-7. Eerste ronde herendubbelspel: Theo Gorter en Rolf Thung (Ned) - Rory Ch appell en George Kaloveloms (Zaf en Gri) 6-4, 6-2 Tomas Smid en Jan Kodes (Tsj en 4e geplaatst) - Angel Gimenez en Roberto Viscaino (Spa) 6-0, 6-3 Balasz Taroczy en Heinz Gu:nthardt (Hon en Zwi en le geplaatst) - Adam êchein- mann en Jan van Langendonk (Vst en Bel) 6-2, 7-5 Roland Stadler en Huub van Boeckel (Zwi en Ned) - Jose Lopez-Masc en Ricardo Sanchez (Spa) 6-2, 6-7 (4-7). 6-2 VOETBAL - Uruguay en Peru hebben in een vriendschappe lijke voetbalinterland gelijk gespeeld: 1-1. In Montevideo zagen 60.000 mensen, dat Peru na 28 minuten de leiding nam door Caballero. Vijf minuten later trok Luzardo de stand voor Uruguay gelijk. JIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUMIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllllimillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!^ - - 'V Een van de Willem Il-aanvallen. Wanny van Gils probeert het met een afstandsschot. Willy Janssen, Gozems (14) en De Schepper kijken toe. - foto hans chabot BREDA - NAC heeft het oefenprogramma niet slecht geopend. Weliswaar werd tegen een allerminst impo nerend Willem II met 2-2 gelijk gespeeld, maar het duel maakte duidelijk dat I NAC de mogelijkheden j heeft volgend seizoen ge- zichtsbepalend te zijn voor I de eerste divisie. Trainer j Henk de Jonge, tevreden na j het eerste optreden voor eigen publiek, zal er echter voor moeten waken dat de nonchalance buiten de lij- j nen blijft. Een opdracht die j de fanatieke Henk de Jonge i wel toevertrouwd is. ifOTI HL j Een uur lang speelde NAC, dat Koos Waslander, j Dirk van der Laan en Guus j van der Borgt nog (licht ge- blesseerd) aan de kant hield j redelijk tot goed. Het resul- j teerde in een verdiende 2-0 j voorsprong die echter in de j slotfase wat knullig uit han- den gegeven werd. Dat Wil- i lem II nog terug kon komen I had NAC overigens aan zich j zelf te danken. Met name het eerste kwartier na rust j kreeg de thuisclub genoeg j kansen om fors afstand te I nemen van de Tilburgse ploeg die Bram Braem we- gens vakantie moest missen, i NAC bewees in het eerste duel van het seizoen dat het al aardig op weg is naar een vorm die toereikend moet zijn om straks de nodige punten binnen te halen. In tegenstelling tot Willem II werd er redelij kgecombi- neerd, goed bewogen en wa ren er gedurfde individuele acties. Henk de Jonge's aan dacht ging vooral uit naar Willy Janssen die gister avond voor ongeveer 3000 toeschouwers de vacante li bero-positie mocht opvul len. Willy Janssen deed dat niet slecht. Speelde agres sief en zette diverse malen met fraaie lange passes de voorwaartsen goed aan het werk. Eerlijkheidshalve moet er wel aan toegevoegd worden dat de tegenstand van Willem II niet bepaald op eredivisienivau lag. Bij NAC zag het er alle maal wat rooskleuriger uit. In verdedigend opzicht zat het goed in elkaar, al had Hans Heeren (later vervan gen door Jacques de Kroon) zeker in de beginfase wat moeite om het ritme te vin den. Dat was aan de andere kant totaal geen probleem. Hans van der Dungen pakte gewoon de draad weer op. Speelde een voortreffelijke partij en stond regelmatig aan de basis van goed uitge voerde aanvallen. Met Joore als betrouwbare voorstop per lijkt de achterhoede geen problemen op te leve ren. Al kon Ton van Eenen- naam niet beoordeeld wor den. Reeds na zeven minu ten moest de 'lange' zich la ten vervangen door Von Seydlitz. Een gescheurde wenkbrauw was te lastig om door te spelen. Op het middenveld domi neerde vooral Edie de Schepper. Voor NAC is het te hopen dat de Zeeuwsch- Vlaming snel tot een ak koord komt met de club. Ge tekend is er nog steeds niet omdat De Schepper in zijn contract een gelimiteerd transferbedrag wil. NAC wil dat echter niet inwilli gen. Met Smits in goede doen en de hard werkende Jacques Sweres had NAC in ieder geval genoeg over wicht in de middenlinie. De aanvoer naar de voorste li nie was dan ook ruim schoots voldoende. Willem II, dat belangstelling heeft voor Sparta-doelman Jam Formanoy, mocht dan ook de handen dichtknijpen dat NAC slechts twee maal scoorde. Ton Cornelissen scoorde reeds in de derde minuut schitterend met een omhaal na aangeven van Van Schijndel. Halverwege de eerste helft stond Ruud Geels aan de basis van de tweede treffer die op naam kwam van Edie de Schep per. Na rust bleef NAC, dat Geels in de slotfase wegens een liesblessure zag uitval len (Kotta verving hem), de boventoon voeren. Willem II bleef echter op de been om dat scheidsrechter Gans om onduidelijke redenen een goal van Geels (fraaie lob) afkeurde, Van Schijndel op de paal kopte en Smits een schot op de lat zag belanden. In de slotfase liet NAC de teugels wat vieren waar door Willem II, dat Oostdam op proef een helft liet mee draaien, e alsnog langszij kon kruipen. Met de helpen de hand van Gans die Swe res wat al te zwaar bstrafte na een duel met Bastiaansen door de bal op de stip te leg gen. Bastiaansen scoorde beheerst waarna invaller Lammers even later profi teerde van een misverstand tussen doelman Von Seyd litz en Jacques de Kroon. Opstellingen: NAC: Van Eenennaam (7 Von Seydlitz), Van der Dungen, Janssen, Joore, Heeren (65 De Kroon); De Schepper, Smits, Sweres; Cornelissen, Geels (71.Kotta), Van Schijndel. Willem II: Van der Meyden; Van der Ven, Krijgh, Huybregts, Cohen; Fes- kens (46. Oostedam), Soffers, Nele mans (46 Buynsters), Bastiaansen; Van Gils, Gozems (73. Lammers). ?niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllliuillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Van onze sportredactie DEN HAAG - In het augus tusnummer beschuldigt het Amerikaanse vakblad World Tennis Magazine de organisa toren van tennistoernooien er van miljoenen dollars als ille gale startgelden aan topspe- lers te verstrekken. World Tennis Magazine noemt 95 procent van alle ten- nisorganisatoren buiten de Verenigde Staten corrupt. Het blad onthult de namen van vijf topspelers (McEnroe, Connors, Borg, Wilander en Noah), die jaarlijks miljoenen guldens startgeld in het voor uitzicht worden gesteld, indien zij aan bepaalde toernooien deelnemen. Naast dat vijftal bestaat er volgens World Ten nis Magazine nog een 'be schermde' groep van vijftien a twintig spelers, die voor de or ganisatoren voldoende publi citaire aantrekkelijkheid be zitten om hun komst met on geoorloofde startgelden te ga randeren. Een van de topspelers, de Argentijn Vilas (zevende op de wereldranglijst), werd kortge leden door de Pro Council voor een jaar geschorst. Hij had voor zijn deelneming aan het toernooi in Rotterdam een startgeld van naar schatting 100.000 dollar bedongen en ontvangen. Voor hetzelfde vergrijp verloor het toernooi in Stuttgart zijn Grand Prix status. Zo drong hij sterk aan het vertrek van trainer RjjJ Michels, die volgens hem geschikt is de jongere spele te inspireren. Verder eiste het ontslag van manager 14 die hij niet capabel achtte die functie. Zijn kritiek leve! de hem een boete van 20( Duitse Mark (2300 gulden) op. Een dag voor het gespte met Weiand gaf Schumachi in de Münchener Abencksi tung nog te kennen, dat h achter zijn woorden staan. „FC Köln was bij wij van spreken mijn levenswet) Ik was vroeger gestorven v« die club. Nu niet meer, volledig over. Nu doe ik hie alleen mijn werk". Over de toekomst zei Schi macher: „Als er niets veran dert, dien ik mijn contractfot meel uit. Ik train en speel, vei der bemoei ik me nergens me Als ik ziek ben, zal ik me melden. Exact volgens contract". Op de mogelijkhei tot zondebok uitgeroepen worden reageerde Schuim cher: „Als de leiding van me. ning is, dat ik een probleer vorm voor de club, moet mei mij er maar uitgooien". Zove is het nog niet. Na het gespre met voorzitter Weiand club een persverklaring ui met de mededeling, dat de be trekkingen tussen Schuim cher en de club verbeterd zijn Van onze sportmedewerker BRESKENS - De West Bil Sports club uit Bahrein, oliestaatje aan de Perzisch Golf, blijkt belangstelling hebben voor het spelersmalc riaal van zondag tweede Was se Breskens. Enige tijd gele den rolde bij Breskens secic taris Gerrit van Heek brief in de bus onderteken door Theo Laseroms traint van bovengenoemde club. Et citaat uit deze brief: „Via talentscouts is ons bekend ge worden dat jullie over eti aantal goede spelers beschik ken. Wij zouden graag eca een wedstrijd bijwonen m nader met dit materiaal kti nis te maken". Het Breskens bestuur antwoordde dit schrijven mt de uitnodiging om de komenJ oefenpartij Breskens - Spart op zaterdag 6 augustus op 1» sportcomplex Baersande bij komen wonen. „Op deze uitno diging hebben we nog antwoord ontvangen, du wachten we maar af", aldus! Breskens secretaris die ten de ontwikkelingen „Ik zie echter niet in wie onze spelers trek heeft in avontuur in dat Arabist! staatje. Als ze komen zijn welkom en zullen we ze ont vangen. We zullen wel zi® wat er van terecht komt". ARNHEM - De Hongaar M heeft woensdag door een over winning op Jan Timman leiding genomen in het intw nationale grootmeester!» nooi, dat in Arnhem wordt g' speeld. Timman stond, zoals teraf werd vastgesteld, licM* beter, maar verloor door simpele misgreep. Daard» belandde hij op de viel» plaats. De meest indrukwekkend partij werd gespeeld tussen Westduitser Lobron en Amerikaan Seirawan, bei» in de top van de ranglijst twee jonge schakers (beid®' jaar) speelden op winst. Se"' wan, de ervaren second® van Kortsj noi en al eens ka* pioen van de Verenigde S® ten, had het voordeel van Lobron bracht echter, toe" partij op het punt stond in mise te eindigen, een schil' rend dame-offer. De combi» tie bleek in alle varia"! winnend. e i1" Servi De belangrijkste uitslagen uit d» a ronde zijn: Sax (Hon) - Timmaji 1-0 Seirawan (Vst) - Lobron (W» Van der Vliet (Ned) - Chandler u[vL Henley (Vst) - Lengyel (Hon) Ijl,. (Tsj) - Ligterink (Ned) 1-0 Van w" den (Ned) - Borm (Ned) h-h. (Ned) - Johansen (Aus) 0-1 Hresc Van Baarle (Ned) 1-0 Vogel (New" (Den)O-l De stand aan de kop na vijf ronoj1,,. Sax 4V: punt 2/3 Lobron/Chandler^ "Spem, Timman/Henley 314 6/7.Van oer j - Short 3 1 afge'br. 8/9. Seirawan'"" „o n V« DAGBLAD VOOR ZUIDWES ff Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De civie procedure die door de 88-jar ge Pieter de Boer uit Drachte is aangespannen tegen burge meester W. Lockefeer va Aardenburg is gisteren voo de Middelburgse rechtban begonnen. Zoals gemeld wen: de bejaarde Fries via de rech ter niet enkel de teruggav van het carillon 'Ons Natie naai Monument' te bewerk Wal ove Deze tekening laat schemat Iers van de Zeelandbrug zie DEN HAAG - Koningin B augustus een bezoek brei monding van de Oostersch Haag bekend geworden. De koningin had eerder de wens te kennen gegeven te genwoordig te willen zijn bij het plaatsen van de eerste pij ler op de bodem van de Oos- terschelde. Zoals bericht, wordt die eerste pijler op 10 augustus geplaatst. De konin gin kan daarbij wegens ver plichtingen elders niet aanwe zig zijn. Het is onwaarschijnlijk dat er de 25e een pijler wordt ge- Plaatst. Het ligt namelijk in de bedoeling in de week van 18 augustus bij Schouwen de tweede pijler in het sluitgat Hammen neer te zetten. Men wil de koningin op de 25e on eer meer het infocentrum la ten zien. Die dag brengen ook de Ne derlandse ambassadeurs "et buitenland, die eind augustus hun jaarlijkse bij - eenkomst in Den Haag heb ben, een bezoek aan de werken ln de Oosterscheldemonding. ■»rBA0 voon zuidwest neoerlano tantoren 'n Terneuzen, Hulst en Goes, ressen en telefoonnum- 'ers °P pagina 2. ledactie erneuzen: Rein van der sp„m (ed'tle-chef), Jan Jan- el\(Plv chef). Frank Dey, ui de Schipper, Cor de .-/(tot0), Ton Koomen straat Eugène Ver- (ei Goes- Gé van Ber ks lv'c!cie't>ur9: Henk Post- °stburg: Co Meertens. se, paui Bi mepunten ,0o?'er2ande: mevr. Neve, '50 str' 4' 01148~ n rïenöe-expl. teur Zeeland. C. Me- Pr've 01150-95839.

de Stem | 1983 | | pagina 8