Regering erg laks in aanpakken malafide beleggers-praktijken GAATU BINNENKORT OP VAKANTIE? Handel in slecht weer loopt niet rietkerk wil bureau opheffen 10-daagse is naar ae Ex-militairen komen moeilijk aan de slag RITJE LANGS AMSTEL KWF: Onderzoek Moermantherapie kan beginnen I JesrelUd Doelmatig en veilig vaccin tegen Hepatitis B ontwikkeld" Goed voorbeeld? Genoeg Winkeldief diefstal Oorlogs misdadiger moet straf uitzitten DONDERDAG 21 JUL11983 BINNENLAND PAPIER' VOOR UW PEN Oud-voorzitter I Avro overleden Omzet Europese pptiebeurs Ifors gestegen I AMSTERDAM - De omzet op I de Europese Optiebeurs in I Amsterdam is de eerste zes I maanden van dit jaar fors ge- BE STEM COMMENTAAR Ouderenbonden tegenstander zelf betalen van verzorging Ziekenfondsen: harttransplantatie niet vergoeden Maatregelen Experiment Wetgeving Driekwart van PvdA-stemmers: Nederland moet Navo-lid blijven postgiro rijkspostspaarbank T22 PAGINA 3 Tsl loten en vervolgens thuis jingen zitten te hopen dat iet zou gaan regenen. Daar werden zelfs Kamer vragen over gesteld: is dit liet in strijd met de wet op 3e kansspelen? Van Om- nen: „Nou, het is geen lot- ;o, hoor. Als je zoiets het iele jaar door zou doen zou e het een aardige duit kos ten, denk ik Lugt en Sobbe keert f 250 uit als het in één week Lodanig geregend heeft dat ar zeven 'punten' zijn ge meten op een door de ver zekerde zelf te kiezen KNMI-station. De telling gaat zo: één punt voor een dag waarop er 1 millimeter of meer wordt gemeten, 2 punten bij 3 millimeter of meer en 3 punten voor een dag van 13 millimeter of meer. Voor een dag wordt de periode van 07.00 tot 19.00 uur gerekend. Er zijn in ons land regel matig tijden geweest dat de punten binnenstroom den. En dat, zo is iedereen in tussen wel opgevallen, is nu heel anders. Maar blijft dat zo? Zelfs Van Ommen weet het niet. Spreiding van rijksdiensten van de baan Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Zwakke regio's hoeven niet meer te rekenen op de vestiging van nieuwe of bestaande rijksdiensten. blij om zij n? Zij n zij - op één na - dan bang voor open heid? Ik zeg: „op één na". Daarmee bedoel ik bisschop Gij sen. Mij dunkt, dat wij die de benoeming niet zo be zwaarlijk vinden van onze vreugde vrij en open kunnen getuigen, zonder onze geza menlijke éénheid te ver zwakken. De uiting van onze vreugde over de benoeming zou ook wat evenwicht j brengen tegenover de be grijpbare, niet kwalijk te nemen gestoordheid van de anderen. Dat kan voor bis schop Simonis óók wat ge makkelijker en bemoedi gender zijn om deze toch wel zware taak op zich te nemen. Even moest ik lachen, toen een schrijver geruststellend beweerde, dat de voorzitter van de bisschoppen-confe rentie zijn autonome mede bisschoppen niets dwingend kan opleggen. Ik vroeg me I af, heeft dat al eens iemand ten gunste van mgr. Gijsen geschreven? We moeten niet wachten met schrijven tot we ons opgewonden voelen over iemand die, volgens ons, zich wat hard, of ruw I over deze zaak uitlaat; want dan lopen we gevaar, zelf ook hard en ruw te zijn. Vrije meningsuiting in de eenheid van wederzijds ver- trouwen en verdraagzaam heid is een goede zaak. Zo hoort het in de gemeenschap binnen Christus' kerk. Bin nen Christus' kerk. Want de kerk is niet van de paus, noch van paus en bisschop- I pen. Ook niet van de katho lieke geestelijkheid of het katholieke volk, de kerk is van Christus. Huybergen P. Roeien OS i U.JKeijzer -fotoanp Van onze redactie buitenland I DEN HAAG - Pas nu is be kend geworden dat afgelopen zaterdag oud-staatssecretaris M. J. Keijzer in Den Haag is overleden. Keijzer was staatssecretaris I van Verkeer en Waterstaat in de kabinetten Marijnen (1963- en De Jong (1967-1971). I Keijzer, lid van de WD, was destijds mede-oprichter van het contactorgaan Nederlands 1 Vervoersoverleg, de overkoe pelende organisatie van de Nederlandse vervoerstakken. Na zijn aftreden als staats- I secretaris was Keijzer tot voor kort voorzitter van de AVRO. I Hij was sinds 1976 voorzitter van de Stichting Weg. Keijzer is gisteren begra- I ven. Van onze redactie binnenland I stegen. In deze periode bedroeg de I totale omzet al 20 procent I meer dan in heel 1982. In ver- I gelijking met de eerste zes I maanden van vorig jaar steeg ie omzet met 182 procent. De aandelen-opties vervul len het afgelopen halfjaar de I hoofdrol: vergeleken met de- I zelfde periode van 1982 steeg I ie omzet met 192 procent. De I omzet is nu al bijna 39 pro- 1 tentr hoger dan over het hele vorige jaar. Philips staat onbetwist op ie top-tien, gevolgd door Ko- I ninklij ke Olie en Akzo. Ook de I omzet Hoogovens en Amro- I tank is sterk gestegen. I De omzet in obligatie-opties I steeg met 143 procent. Nadat verleden jaar al diverse ambtelijke com missies het spreiden van rijksdiensten als te duur en inefficiënt hebben be stempeld, heeft minister Rietkerk (Binnenlandse Zaken) nu besloten het Centraal Bureau Sprei ding Rijksdiensten (CBSR) op te heffen. Dat betekent, dat geen en kele ambtenaar zich nog be leidsmatig met het spreiden van rijskdiensten bezig houdt. Niet bekend is in hoeverre de bewindsman bereid is be staande spreidingsplannen nog af te wikkelen. Hij is de komende vier weken afwezig in verband met vakantie. De brief waarin Rietkerk vermeldt dat de „resterende drie functies van het bureau nog dit jaar zullen vervallen" heeft betrekking op de voorge nomen bezuiniging van twee procent op de begroting van alle departementen. Het schrijven is deze week bij alle ambtenaren van het ministe rie thuis bezorgd. De speciaal voor ambtelijke regorganisaties ingestelde personeelscommissie is ge- HAAG (ANP) - In samenwer king met het primatencen trum TNO in Rijswijk heeft het Amerikaanse biotechnolo giebedrijf Biogem met behulp van recombinant DNA-tech- nieken een doelmatig, veilig en in principe betaalbaar pre paraat ontwikkeld ter bestrij ding van hepatitis B. Dit is een ernstige vorm van geelzucht, die de leverfunctie aantast en een primaire oor zaak van leverkanker is. Dit maakte professor Ken Murray van de universiteit van Edinburgh, onder wiens leiding het onderzoek is ver richt, gistermiddag in Den Haag wereldkundig. De ont wikkeling van het vaccin is van groot belang, omdat er over de gehele wereld naar schatting 200 miljoen chroni sche dragers van het virus zijn en een goed bestrijdingsmid del tot nu toe ontbrak. NET besluit van minister Winsemius (Ruimtelijke Ordening) om de Procedure voor gemeentelijke bestemmingsplannen aanzienlijk «bekorten kan een extra stimulans betekenen voor de bouw en öe industrie. Het komt nog te vaak voor dat bouwplannen stagne ten, omdat de Raad van State wordt overstroomd met bezwaar- Wten. Bovendien verschaft het de burger wat eerder duidelijk heid over de uiteindelijke bestemming van bepaalde gronden. Het besluit past in het dereguleringsbeleid dat door dit kabinet J:™9 ter hand is genomen. Nu lijkt het er af en toe op alsot het <abinet daar alle heil van verwacht. Natuurlijk, er bestaan veel Werbodige regels en regeltjes, waarvan de bedoeling soms nau- Wijks meer te achterhalen is. Maar het wordt wat anders als de ■.«overheid de deregulering gebruikt om de eigen greep op de samenleving te versterken. Zo eigent minister Winsemius zich het 'ecbt toe in het vervolg zelf direct aanwijzingen aan gemeenten te Pen over de bestemming van gronden. Die hebben ze dan «op te volgen. °at is niet alleen een 'aanslag' op de gemeentelijke democra- ae het staat ook haaks op het tot nu toe gevoerde regerings-be- •4 dat overheidstaken juist aan gemeenten en provincies wil ïerdragen. Winsemius tast op die manier de gemeentelijke auto- vnie aan, zonder tegelijk waarborgen te geven tegen eventueel Misbruik' van die nieuwe bevoegdheid. Ja, de gemeenten kun- desnoods bij de Raad van State tegen eenzijdige ministeriële Gissingen in beroep gaan. Maar hij wijzigt de bestemmings- Iton- procedure juist om dat soort beroepszaken fors in te perken. l-°ed voorbeeld doet blijkbaar niet altijd goed volgen. Ij; 81-jarige oorlogsmisdadiger, die maandag in Ede is aange laten, behoort tot de zogenaamde 'lichte gevallen'. De hand- li spandiensten, die hij als landwachter aan de Duitse bezetting twft bewezen, dateren van 1944. Moet deze man nu echt nog I'.'gevangenisstraf uitzitten? Na zijn ontvluchting uit Nederland °46 heeft hij in het buitenland rondgezworven, waarschijnlijk eeds over zijn schouder kijkend of zijn 'foute' verleden hem als- ■5 zou achterhalen. Hij is genoeg gestraft. Heel wat grotere Itort üit de bezettingstijd lopen nog op vrije voeten rond. Laten I daarop liever onze aandacht richten. schokt over de gevolgde proce dure. De ambtenaren zaten 's oehtends te vergaderen toen bleek dat de brief al de deur uit was. Volgens een zegsman van de commissie zijn de richtlijnen met voeten getre den, want volgens afspraak zou de bewindsman alvorens stappen te ondernemen over leg plegen. STAA TSSECRETARIS: Overleg over salarispositie beroepsmilitairen Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Er komt een principiële discussie over de salarispositie van beroepsmi litairen. Aan deze eis van het Centraal Georganiseerd Over leg Militairen is staatssecreta ris Hoekzema (defensie) giste ren tegemoet gekomen. De bonden verlieten vorige week donderdag de vergade ring uit protest tegen de plan nen van Hoekzema met de ziektekosten- en compensatie regeling voor militairen. De bewindsman wil dat militai ren evenals ambtenaren onge veer de helft van de ziektekos ten van hun gezinsleden zelf gaan betalen. De betrokkenen mogen een deel van het inko mensverlies dat hiervan het gevolg iets goedmaken met een nieuw in te voeren com pensatieregeling voor over werk. Van een onzer verslaggevers UTRECHT - Ouderenbonden' zijn er tegen, dat bejaarden uit eigen middelen voor hun ver zorging moeten blijven beta len. De nieuwe wet op de be jaardenoorden brengt in dit opzicht geen verbetering. De bonden, verenigd in Cos- bo als centraal orgaan, hebben minister Brinkman laten we ten, dat hij een brok onrecht vaardigheid handhaaft. Cosbo is van mening, dat verhuizing naar het bejaardenoord steeds minder een vrije keuze is. Het betreft een noodzakelijk te achten verblijf, tegen de kos ten waarvan men sociaal ver zekerd zou moeten zijn. Van een onzer verslaggevers BREDA/UTRECHT - Steeds meer werkgevers willen of kunnen niet meer voldoen aan hun verplichting om werk nemers die uit militaire dienst komen weer (minimaal 6 weken) in dienst te ne men. Volgens de personeelsafdeling BOB (Bemiddeling Overgang Militairen) van het ministerie van Defensie, moet deze afdeling steeds vaker op verzoek van af gezwaaide militairen bemiddelen. „Het resultaat van die bemiddeling is niet al te gunstig", aldus plaatsvervangend BOB-sectiehoofd majoor Mansfelt. Volgens de Algemene Vereniging Ne derlandse Militairen (AVNM) komen bij deze vereniging maandelijks tientallen klachten binnen van ex-dienstplichtigen die na de dienst niet meer door hun baas worden teruggenomen. Ontslag na die dienstplicht kan wettelijk pas na een werkperiode van 6 weken worden aan gevraagd. „We hebben sterk de indruk dat het hier om een topje van een ijsberg gaat", aldus een AVNM-woordvoerder. Overigens is het probleem volgens de BOB niet helemaal nieuw. Ook de AVNM bevestigt dat jongeren die hun militaire dienstplicht nog moeten ver vullen in deze tijd nauwelijks nog kun nen rekenen op een vaste baan of, vlak voor de dienstplicht begint, worden ont slagen. Om er precies achter te komen hoe slecht de kansen van ex-dienstplichtigen er op de arbeidsmarkt voor staan, houdt de AVNM een uitgebreide enquête onder haar 10.000 leden. Majaar Mansfeit van het bureau BOB meent dat de gesignaleerde problemen in feite niet thuishoren bij deze perso neelsafdeling van het ministerie van de fensie maar bij sociale zaken. HET Russisch Staatscircus is momenteel in ons land voor een serie voorstellingen in Amsterdam, Den haag en Rotterdam. De première heeft morgen plaats in thea ter Carré in de hoofdstad. Dompteuse Nikolaeva Wa- lentina liet gisteren een van haar kamelen even de benen strekken langs de Amstel. - FOTOANP Leenrecht ALS er niet snel een leen rechtregeling wordt ingevoerd (d.w.z. dat auteurs en uitge vers een reële vergoeding krij gen voor het uitlenen van hun werk door bibliotheken) zal dat een onaanvaardbare ver schraling van het bibliotheek aanbod tot gevolg hebben. Al dus de Koninklijke Neder landse Uitgeversbond, bij de presentatie van een brochure over leenrecht. DEN HAAG - Het Koningin Wilhelminafonds voor de Kanker bestrijding (KWF) heeft gisteren het groene licht gegeven voor een officieel onderzoek naar het effect van de bekende Moer mantherapie op kanker. Het fonds heeft 1,9 miljoen der volgens traditionele me- gulden klaarliggen voor het thoden zijn behandeld en pa- onderzoek, dat een kleine vier 'tiënten die alleen de Moer- j aar zal duren. mantherapie volgen. De be- Het onderzoek zal waar schijnlijk pas over anderhalf jaar kunnen beginnen, omdat de Moermanartsen zoveel tijd nodig hebben om de in totaal 120 patiënten die voor het on derzoek nodig zijn te selecte ren. Het gaat daarbij om twee groepen: patiënten die al eer- doeling van het onderzoek is om na te gaan of de Moerman therapie, die hoofdzakelijk be staat uit een dieet, een tumor- verkleinende werking heeft. Patiënten die aan het on derzoek meedoen zijn te aller tijde vrij om toch een andere behandelmethode te kiezen. Van onze redactie binnenland UTRECHT - De Vereniging Nederlandse Ziekenfondsen (VNZ) heeft de leden geschre ven dat harttransplantaties niet in het ziekenfondspakket zitten. Verzoeken van verze kerden om zo'n operatie te vergoeden moeten dus worden afgewezen. De VNZ komt tot die con clusie naar aanleiding van een brief die voormalig minister Gardeniers van Volksgezond heid ruim een jaar geleden aan de Ziekenfondsraad schreef. Daarin stelt de minister dat zij ervan uit gaat dat voor het opnemen van harttransplan taties in het ziekenfondspak ket een aparte wijziging nodig is. Vorige maand ontstond ru moer rond een 27-jarige hart patiënt uit Tilburg, die zijn ruilhart niet door zijn zieken fonds vergoed kreeg, waarna de sociale dienst in zijn woon plaats insprong om de operatie alsnog mogelijk te maken. Volgens de VNZ heeft het be treffende fonds juist gehan deld. Niet alle ziekenfondsen den ken daar echter hetzelfde over. Vier andere Nederlan ders kregen in de afgelopen jaren wel een ruilhart op kos ten van hun ziekenfonds. De VNZ heeft er daarom bij staatssecretaris Van der Reij- den (Volksgezondheid) op aan gedrongen snel duidelijkheid te scheppen. door Pieter-Jan Dekkers 'GELDMAKER' Rienk Kamer klopt tientallen miljoenen gul dens uit de beurzen van argelo ze vaderlanders. Hij verkoopt dure woestijngrond in Amerika onder het mom dat daar een vakantie-oord is gepland, waardoor het onroerend goed straks erg duur wordt. De grond blijkt echter volstrekt waardeloos te zijn, omdat er gewoon geen plan voor een dergelijk oord is. Wel zijn enkele honderden Nederlan ders de dupe van de zoveelste malafide beleggings-praktijk. De Vereniging van Effectenhandel schorst een journalist van de Tele graaf, omdat deze met de voorkennis, die hij als verslaggever kreeg, specu leerde op de Amsterdamse Beurs en er bepaald niet armer van is geworden. En, zeer recent, kondigt de minister van Binnenlandse Zaken aan, dat de rijksrecherche gaat onderzoeken of de beleggings-afdeling van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds, dat de pen sioenen van alle ambtenaren beheert, bij duistere zaken betrokken is. Ge sproken wordt van het aannemen of geven van steekpenningen bij enkele belggings-proj ecten De consumenten-commissie van de Sociaal-Economische Raad wil nu paal en perk gaan stellen aan malafide praktijken in de beleggingswereld. De voorzieningen, die het georganiseerde bedrijfsleven in deze sector, zelf heeft getroffen, blijken volstrekt onvoldoen de te zijn. Reeds in 1979 adviseert deze commis sie de toenmalige regering wettelijke maatregelen te treffen om een eind te maken aan het toenemend aantal ma lafide beleggings-praktijken. Die maatregelen zouden de beleggers moe ten beschermen, omdat ze te vaak het slachtoffer worden van duistere han delaren; meestal ongeorganiseerd, waardoor de controle door de eigen branche erg moeilijk wordt. Het is te betreuren, dat de regering wat dat betreft in gebreke is gebleven. Wel zijn via wetgeving enkele verbete ringen doorgevoerd, zoals de colporta ge-wet, maar die zijn niet specifiek ge richt op het beleggen. De SER-commissie wil ook een pros pectus-plicht invoeren en, uitermate belangrijk, een verplichte afkoelings periode bij de aankoop van buitenlands onroerend goed. de Vereniging voor de Effectenhandel, het College van Overleg van de geza menlijke banken en de Nederlandse Federatie van Makelaars in onroeren de goederen een regeling ontworpen om het gedrag bij hun leden in goede banen te leiden. Maar ze voelen er niets voor ook op te treden tegen niet-geor- ganiseerden, die zich aan malafide praktijken schuldig maken. Dat is een taak van de overheid, zeiden ze toen. En dat vinden ze noch. Desondanks zijn ze bereid via signalering en waar schuwing het publiek tegen malafide praktijken te beschermen. Via de me dia zou op gefundeerde en duidelijke wijze moeten worden gewaarschuwd tegen ondeugdelijke beleggings-aan- biedingen. In andere Westeuropese landen en in Amerika heeft men de laatste jaren niet stilgezeten. In enkele landen is al een wetgeving tegen fraude op beleg- gings-gebied gemaakt, in andere lan den zijn plannen daartoe in een ver gevorderd stadium. Sinds het rapport in 1979 heeft het bedrijfsleven zelf wel de nodige stap pen ondernomen om malafide praktij ken uit de branche te weren. Zo hebben De consumenten-commissie van de SER stelt nu voor dat vanuit één cen traal punt wordt geopereerd. De rege ring zou voor de financiering moeten zorgen. Lukt dit experiment niet, dan zouden publiek-rechterlijke organisa ties moeten worden ingeschakeld. Het eerste lijkt een taak voor de consumen ten-organisaties, het tweede voor een speciale SER-commissie. Overigens neemt dit 'particulier' ini tiatief niet weg, dat de regering met spoed moet zorgen voor wettelijke maatregelen. Juist in een tijd van eco nomische recessie moet voorkomen worden dat veel Nederlanders veel geld steken in buitenlandse projecten, die achteraf een grote flop blijken te zijn. Vervolg van pagina 1 De minister van Justitie blijkt het verder eens te zijn met de procureurs-generaal, die waarschuwen dat winkeliers niet zelf het recht in eigen hand mogen nemen als ze iemand op winkeldiefstal be trappen. De procureurs-generaal schreven Korthals-Altes dat „het openbaar ministerie de laatste tijd nogal eens heeft geconstateerd dat zich geval len voordeden waarbij de af handeling in eigen beheer de toets der kritiek niet kon door staan. In de praktijk zal de politie (door stapels ander werk) niet altijd naar de winkel snellen om de verdachte over te ne men. Per jaar komen er bijna veertigduizend meldingen van winkeldiefstal bij de politie binnen. WOLVEGA - De 81-jarige Leeuwarder oorlogsmisdadi ger P.K., die maandag in het Gelderse Ede is aangehouden, zal alsnog zijn gevangenis straf van acht jaar moeten uitzitten. Dit heeft de hoofdofficier van het parket te Leeuwarden meegedeeld. Er zijn geen dwingende redenen aanwezig om een detentie te verhinde ren. „Het is nog een krasse baas", aldus de hoofdofficier. V V? Iedereen heeft zo zijn eigen in teresses in deze tijd. Er zijn bij voorbeeld mensen die het als een wereldwonder beschouwen als ze een steeltje met drie ker sen aantreffen. Verder heb je in Nederland politici die een parkeergarage onder de Hofvijver willen bouwen om er hun problemen en onafgewerkte stukken in te kunen parkeren. Maar de heer Ruding, minister van financiën, heeft deze week in juli uitgekozen om zich eens fijn met onze belastingschul den bezig te houden. Je moet er maarzin in hebben. Hij wil een leger deurwaar ders aanstellen om belasting centen op te halen die wij hem nog schuldig zijn. Wie dus een een leuk baantje wil heb ben Het gaat wel om miljarden. Ik vind het ook niet aardig dat mensen dat geld niet inleve ren. Doe niet zo flauw en geef Ruding die miljardjes even. Dank u. Als ik minister in Frankrijk was, zou ik een stel deurwaar ders langs de route van de Tour de France zetten. Om die dolzinnige watergooiers, du- wers en fotografen een beetje kalm te houden. Er staan onvoorstelbaar veel gevaarlijke dwazen op die berghellingen. Het is nog een geluk dat de renners geen ba gagedrager op hun fiets heb ben, want anders zouden die supporters nog achterop sprin gen ook. We wensen Johan van der Velde beterschap en zien mor gen weer verder. MERIJN DEN HAAG - Precies drie kwart van de PvdA-aanhang vindt, dat Nederland lid moet blijven van de Navo. Dat blijkt uit een enquête die het bureau Lagendijk vo rige maand in opdracht van de Atlantische Commissie heeft gehouden onder ruim 1200 Ne derlanders van zestien jaar en ouder. ADVERTENTIE REGEL ALLES MET UW POSTGIRO! Iedereen kent 't gemak van girobetaalkaarten op vakan tie. Behalve in eigen land kunt u ze ook nog verzilveren op de postkantoren van zo'n 35 'buitenlanden'. Bovendien zijn ze uitstekend gedekt bij verlies of diefstal. Tegenwoordig maakt postgiro uw reispakket compleet: met een reisverzekering, reischeques en buitenlands geld. VERGEET IJ NIET TE VERZEKEREN Met één telefoontje kunt u zich als postrekeninghouder goed en voordelig verzekeren. Voor Nederland al vanaf f 0,50 per persoon per dag, voor het buitenland vanaf f 0,90! Alle bescheiden worden u per omgaande toegestuurd en de premie wordt automatisch van uw postrekening afgeboekt. Dit zijn de nummers van de administratiekantoren waar u, op werkdagen tussen 9.00-17.00 uur, naar toe kunt bellen: Leeuwarden: 058-449333, Arnhem: 085-457711 en Den Haag: 070-814811. HAAL EVEN REISCHEQUES! Heeft u geen girobetaalkaarten of gaat u naar een land waar ze niet van toepassing zijn? Haal dan even reischeques van American Express. Op grotere postkantoren kunt u ze tegen kontante betaling direkt verkrijgen, op alle andere post kantoren kunt u ze bestellen. Reischeques zijn net als girobetaalkaarten goed gedekt bij verlies en diefstal. U kunt er bij banken over de hele wereld mee terecht om ze te verzilveren. DENK AAN BUITENLANDS GELD! Bij de grotere postkantoren kunt u nu ook terecht voor de aankoop van buitenlands geld. Het geld van de meest bereisde vakantielanden is in voorraad. Dat van alle andere landen kunt u bestellen en enkele dagen later ophalen. U betaalt kontant of met girobetaalkaarten. RUSTIG OP REIS. DANKZfl POSTGIRO.

de Stem | 1983 | | pagina 3