12 TOT EN MET 15 AUGUSTUS Verrassingen in Axels jeugd- tennistoernooi Axelaars beginnen kinderboerderij KOrt MIDDEN ZEEUWS Jongerenbeweging informeert vakantiewerkers Interjute PONDERDAG 21 JUL11983 DU Stem VAN ZEELAND Zomerfeesten in Ossenisse Nieuwe directeur ii Vrederust markten VOLVO- SERVICE Plaatselijk nieuws Aardenburg Terneuzen Schietingen UIT DE HA ND CELOPEN HOBBY TWïnitiatïefnemers van de kinderboerderij met hun 'klanten' ëh dieren. GESCHENKEN van BLIJVENDE WAARDE I VAN DUYSE-MAHU examens Uitgaan in Zeeland T18 PAGINA ZEELAND 2 Van een onzer verslaggevers HAPEIAEBRUG - Vertegen woordigers van de Jongeren beweging hebben gistermid- jjg voorlichtingsfolders uit gedeeld aan jongeren die va kantiewerk verrichten bij het bedrijf Interjute te Kapelle- brug. In de pamfletten worden de mensen op de hoogte gebracht tan de minimale rechten die iedere vakantiewerker heeft, gewezen wordt op zaken als arbeidstijden, verdiensten, so- ciale verzekeringen, zwart werken en veiligheid. Aanleiding voor de folder verspreiding is een brief van het Hulster PvdA-raadslid B. Martens aan burgemeester en wethouders. Daarin uitte hij, zoals gemeld, zijn ongenoegen over het feit dat Interjute in het programma van de raads- excursié was opgenomen. In die brief zei Martens ook de indruk te hebben gekregen „dat de wet op de arbeidsom standigheden in het bedrijf niet optimaal wordt toege past" en dat „de beloning-ar beidsverhoudingen en rechts positie van het personeel naai Nederlandse verhoudingen gemeten duidelijk onder de maat is". Reden voor de Jongerenbe weging om het personeel, en met name de vakantiewer kers, te informeren over hun rechten. De folders werden gisternamiddag aan dé men sen die het bedrij f verlieten bij de poort uitgereikt. „Dan zijn we er zeker van dat ze de informatie ook krij gen", aldus Rob Nagelkerke. „Want als we die papieren uit reiken als de mensen het be drijf binnengaan, dan zit hel er dik in dat ze worden afge pakt door de direktie". Parachutisten openen 'Statiekermis' Hulst Van een onzer verslaggevers OSSENISSE - Het bestuur van het Verenigingsgebouw in Os senisse heeft voor het week einde van 23 en 24 juli en za terdag 30 juli weer de jaarlijk se zomerfeesten op touw gezet. De opbrengst van de feesten is bestemd voor het groot on derhoud aan het verenigings gebouw. Zaterdag 23 juli is er nabij het verenigingsgebouw een schieting op 3 liggende wip pen, waarbij alvast 100 gulden gratis beschikbaar wordt ge steld. De schieting begint om 14.30 uur. Tevens is er die dag in en om het verenigingsge bouw een vlaamse kermis met attracties als gaaibollen, sjoe len en het rad van avontuur. Op zondag 24 juli wordt om 14.30 uur een Sociëteitsschie- ting gehouden bij café Her mans en op zaterdag 30 juli worden de feesten besloten met een dansavond in het ver enigingsgebouw. Die begint om 20.30 uur en de muziek wordt verzorgd door het Jum bo Trio. Van onze tennismedewerker AXEL - Voor de grootste verrassing in het jeugdten- nistoernooi te Axel zorgde gisteren Andrea Hamelink uit Terneuzen. Zij presteerde het om Angela Latuheru uit Souburg de weg te versperren bij de meisjes t/m 14 jaar. De Terneuzense versloeg haar tegenstandster in 2 sets (6-2, 6-4). Haar volgende te genstandster wordt de eerste geplaatste Mirjam Brakman (Deurne). De Hulsterse meisjes Maaike Verstraeten en Anne- marie de Blok kwamen in de zelfde categorie eveneens een ronde verder. Verstraeten ver sloeg Nathalie Heinsen (6-3, 6-1) en ook Annemarie de Blok kende weinig problemen met Dorien Brasser uit Vlissingen (6-2,6-1). Het schema bij de jongens t/m 12 jaar is zover gevorderd, dat de gehele eerste ronde is afgewerkt. Een geplaatste HULST - De na tientallen jaren weer nieuw leven ingeblazen 'Statiekermis' in Hulst gaat vrijdag 12 augustus meteen al met veel spekta kel van start. 'S Avonds storten tien parachutisten van een Hoe- ense stuntvereniging zich in vrije val naar beneden, at gebeurt op een terreint je aan de Zoetevaart. De parachutisten halen op hun weg omlaag allerlei ca priolen uit, waarbij ze onder eer met drieën op eikaars val scherm gaan staan. Om bij te komen van dit adembenemend showwerk kunnen de toe schouwers de verdere avond genieten van orkesten en mu- siekgezelschappen in de ver schillende horecazaken op de 'Statie'. Zaterdags worden de feeste- Van een onzer verslaggevers HALSTEREN - Drs. A. Nagt- laam is benoemd tot directeur beheerszaken van het psy chiatrisch ziekenhuis Vrede rust, een instelling van de Stichting Verpleeg- en Rust huizen Zeeland. De heer Nagt- raam volgt de heer Th. Corpo real op die enkele maanden geleden om gezondheidsrede- sen terugtrad. Drs. Nagtzaam was voor steen werkzaam als directeur- Ieconoom van de Het Streek- I ziekenhuis Gorkum en het llmgeziekenhuis in Leerdam. ■Genoemde ziekenhuizen zijn ■bezig met een integratiefusie I en functioneren met één direc- |tie. Als directeur-econoom lwas de heer Nagtzaam actief Introkken bij het totstand ko lden van dit samengaan. Daarvoor maakte drs. Nagt- Izaam deel uit van de directie ■'an het Oudenbossche zieken- Jhuis. Hoewel het werk in Gor- ■ram de heer Nagtzaam prima |twiel gaf hij er toch de voor- 1 'Lr aan om zoals hij zelf zegt 1 nu de kans er was", terug te Peren naar West-Brabant, Paar hij en zijn echtgenote ge iteen en getogen zijn. I Met ingang van 1 juli is de ■directie van Vrederust als l'elgt samengesteld: J.O. van Possum is geneesheer-direc- Iter, mevrouw M. Filius ver- Tolt de functie van verpleeg- Pundig-directeur en drs. A. pagtzaam is directeur-be- ■eerszaken. pOES - Marktbericht van de Cen- |iaie Tuinbouwveiling Zeeland, 20 ■Mi. Sla natuur: kil 0.17. Bloemkool P;k12 X 0.38 0.12-2.30. Bospeen na- Jgr: kil 0.64-0.67. Courgettes: kil ■,S Snijbonen glas kg: kil 2.20- 13*12 KM 1.90. Snijbonen kg: kil IjT: Sperciebonen kg: kil 2.50-3.25. ■JJi bos: kil 0.90. Kroten kg: kil I..T10-29. Kroten bos: kil 0.14-0.17. |g kg: kl2 MD 0.46 0.22-0.44. Sel- bos: kl2 0.38. Venkel: kil 0.04. IR? k*1 01°- Golden Delicious: 70/80 1.10 65/70 0.95. Rode bes- |g kg; kl2 1.28. Rode bes doos X Illu kU °-50- Rode tes d°OS X 500 I kU 1.32. Schonemann doos X 200 K'iS0.51. Frambozen doos x 200 ILkl2 0.51-2.60. Eersteling vroeg: ll« r"0-94, DR 0.35-0.45, KL 0.43- Late aardappelen: BO 0.23. - Marktbericht Centra- ^mbouwveiling Zeeland, 20 ju- ^ambozen in doosjes per kilo I Zl-08, IB 3.52-3.55, IIA 4.50, II '-3.42, nalevering 2.34. Glen Clo- per doos 1.24. Schöneman per s 1.28-1.46. Rode bessen, ponds- iXj 82-89, IB 63-70, II 50, Rotet i j, 1 J2"75, Stanza IA 85-93, IB 71, in fjalokratten per kilo: IIA 1.72- J IB 1.42-1.43, II 1.24, Stanza IIA JH46, IIB 1.08-1.17, Rotet 1.-, bc0rri Witte bessen per doos P. pondsdozen 91. Kruisbessen L.kilo HA 1.40, II 1.30. Rode ^bessen doosjes I 31-51, II 12- L p kilo IIA 1.60-1.90, II 1.10. pramen I 2.70-3.-. Natuurbra- Per doos. Zure morellen >90. Zwarte bessen in 5 kilo- Per kilo I 3.40-3.70, I II dv pondsdoos 2.30-2.50. Kas Jfr 10 I 2.40-4.-. Yellow Transpa- Q I 70/80 1.38-1.41, 160/70 1.21. U^ten: spinazie 91, andijvie 56- CTkommers per stuk 55, uien kilo en 53 per bos, doperwten L- rabarber 55, snijbonen 3.50, D. ooi 2.60-2.70, aardappelen I ~1:ia i—:-o oc An lijkheden vervolgd met een auto- en een landbouwshow op het stationsplein en een de monstratie van de Clingse po litiehondenvereniging in de middaguren. In de avonduren wordt op een parkoers nabij de Steense dijk een trimkoers gehouden, waar iedereen aan mee kan doen. Wie genoeg heeft van rondsnorrende wiel renners kan in de café's het keelgat spoelen onder de vro- lij ke klanken van Tiroler mu ziek. Ballonenwedstrijd Voor de jeugd is er zondag middag op het Stationsplein een ballonnenwedstrijd en om het spektakulair karakter van de feestdagen hoog te houden zijn dan vijf Belgische ballon- vaarders bezig hun spulletjes in orde te maken. Zij kiezen om vijf uur vanaf 'de Statie' het luchtruim. Voorts is er de gehele zondag een 'kleinveemarkt', waar iedereen, ook de jeugd, zijn dieren kan showen. Zo onge veer tot het formaat van scha pen en geiten. Aan deze markt zijn prijzen verbonden. De zondagmiddag wordt muzi kaal omlijst door een muziek gezelschap uit Sint-Gillis en 's avonds is er een bieravond. 's Maandags is er ook weer auto- en landbouwshow en worden de 'Statikermis' afge sloten met een touwtrekwed strijd. Gedurende de drie feestdagen zijn er ook nog schietingen, demonstraties oude ambachten en doorlo pende kermisattracties. (ADVERTENTIE) I mams bu rotc" BV INDUSTRIEWEG 37 4538 AG TERNEU/EN. Tel. (01150) 13451 Viswedstrijd - In de tweede wedstrijd voor het kampioen schap 1983 van de hengelsport vereniging Aardenburg, gin gen de eerste prijzen naar de Belgische leden. Van de 44 deelnemers wisten er 36 één of meerdere vissen te vangen. Uitslag: 1. J. D'Hoop, Oost kamp 2750 gram; 2. H. de Schepper, Oostkamp 2700; 3. A. Arnou, Deinze 1770; 4. W. de Vrieze, Aardenburg 1430; 5. R. Houttekeete, Deinze 1400 gram. Bridge - Bridgeclub Emergo speelde een wedstrijd voor de zomercompetitie. Uitslag: 1. echtpaar Ysebaert, 2. echtpaar Den Haan, 3. mevrouw Hof man-de heer Burm, 4. heren Dourleijn, 5. heren Kock-Pel. ZUIDDORPE - Zaal M. de Cock, 40 schutters: hoge vogel: A. Geerts, Moerbeke; eerste zij vogel: J. van Dam, Moerbeke; tweede zij vogel: R. Herwegh, Heikant; grootste aantal (5): P. Samijn, Zuiddorpe en G. van Van een onzer verslaggevers AXEL - „Jongens, wie heeft er thuis nog een schoteltje over en een beetje melk". Zes vingertjes gaan vlug omhoog. „Ikke, Louis, ikke, ikke". Op deze manier wordt komt de nieuwe aanwinst, een jong poesje, van de pas opgezette kinderboerderij achter de flat aan de Gene raal Meijerstraat in Axel aan haar eerste maaltijd. „En, zo gaat het nu elke keer. Iedereen brengt wel wat eten mee voor de bees ten", zegt Louis Out met een glimlach. Samen met Cor Liefting kwam hij een paar maanden geleden op het idee een kin derboerderij te beginnen. „Eigenlijk is het een uit de hand gelopen hobby. Ik had hier een paardje lopen in de wei. Toen dacht ik het zou leuk zijn om er wat meer dieren bij te hebben. Cor die een eindje verderop een volkstuintje heeft vond het een prima idee. Wij zijn meteen aan de slag gegaan". Inmiddels loopt er op de Ponderaso, waarin de voor malige overlaadplaats van de Nederlandse Spoorwegen is omgedoopt, een ezel, een stel geiten en twee schapen rond. Een klein pad tussen de 'stallen' en omheinde weitjes leidt naar de kleine binnenplaats waar hout ligt opstapeld voor het kamp vuur dat Cor en Louis 's avonds voor de wat oudere kinderen houden. Een paar stoelen, een poef (bij het groot vuil wegge haald) vormen de nuisraad. De rest van het huishouden: kippen, konijnen, kavia's, marmotten, duiven, schild padden, ganzen. En sinds gisteren dus een kat. „Alle beesten hebben namen, door de kinderen bedacht", zegt Louis. „Ze verzorgen en voe ren de beesten ook". En daarmee is al een groot deel van de doelstelling van de initiatiefnemers om schreven. „De meeste kinde ren kennen dieren enkel van de tv. Hier kunnen ze er mee spelen. Het paard wordt ge roskamd. Ze gaan een eind met de schapen lopen, voe ren de beesten. Het heeft ook een opvoedkundige waarde wat wij doen. En, we houden ze van de straat af", vindt Louis. Dat de boerderij levens vatbaar is - die naam mag het eigenlijk niet hebben omdat de Ponderosa mis schien nog niet een honder- ste zo groot is als de farm van de Cartwrights uit de serie Bonanza - wordt elke dag opnieuw bewezen. „Ge middeld trekken we wel zo'n zestig kinderen. Een hele boel mensen weten nog niet eens dat er hier een kinder boerderij is, dus zodra dat wat beter bekend is ver wachten wij een grotere toe loop. Dat kunnen we best aan", aldus Cor die er aan toevoegt dat een van hen al tijd toezicht houdt. „Lukt dat niet dan houden de oudere kinderen de zaak aan het draaien. We hebben ook met ze afgesproken dat ze dan meteen op de Kinderen laten de schapen uit kleintjes moeten letten. Dat gaat goed hoor. Met kinde ren kun je goed werken als je maar weet hoe je ze moet aanpakken. De dieren zijn er tenslotte voor hen. En zo leren ze wat het is om ver antwoordelijk te zijn". Subsidie Cor en Louis hebben tot nu toe zonder financiële steun van derden de boel op poten gezet maar ze zullen er toch niet onderuit kunnen komen om bij de gemeente aan te kloppen. „Dat hebben we nog niet willen doen om dat we eerst de boerderij van de grond wilden krij gen. Dat is aardig gelukt dus stappen we binnenkort naar de gemeente. Een schietver eniging krijgt tenslotte ook subsidie en dat is maar voor een beperkte groep. Wij doen het voor alle geledin gen van het volk. Ook de ouderen zijn hier welkom". De laatste weken heeft de aanhoudende hitte Cor en - FOTO'S WIMKOOYMAN Louis de nodige problemen opgeleverd. Water is er niet op de boerderij. „Wij steeds met een jerrycan water ach terop de fiets naar hier toe. Nou, dat viel niet mee". Ook dreigt er een tekort aan voedsel. „Alles zelf betalen is nog al prijzig. Vandaar dat we een beroep doen op de bevolking van Axel om alles wat ze kunnen missen aan ons te geven. Bellen (01155-1225) kan ook. Dan komen we erom". GOES - Wijziging verkeerssi tuatie - In de loop van de week zal een einde komen aan enke le tijdelijke verkeersmaatre gelen in de Nieuwstraat en de Stoofstraat in Goes. Die maat regelen waren genomen in verband met het opknappen van een aantal panden in de 's-Heer Hendrikskinderen- straat. De verkeerssituatie van deze week af zal zijn: Voor de Oostzijde van de Nieuwstraat, tussen Stoof straat en Beestenmarkt, geldt voortaan weer een parkeer verbod (hier was parkeren tij - delijk toegestaan). Voor de Stoofstraat geldt éénrichtings- verkeer in de richting van de Nieuwstraat naar de 's-Heer, Hendrikskinderenstraat (dit was tijdelijk omgerdraaid). de Goese Middenstands Cen trale op 15, 16 en 17 september a.s. in de binnenstad een bra derie. GOES - Braderie - Onder het VLISSINGEN - Taptoe - Op motto Herfsfestijn 1983 houdt vrijdag 26 augustus wordt op het Stadhuisplein in Vlissin gen voor de negende maal een taptoe gehouden. De organisa tie berust bij de werkgroep Muzikale Show van de Cultu rele Raad in samenwerking met de winkeliersvereniging Binnenstad, de Braderiecom missie en het Vlissings Activi teiten Fonds. Aan de taptoe die om 21 uur begint werken mee het Showkorps Oranje Nas sau, de muziekvereniging Vlijt en Volharding, het Showkorps Axel, de Deltaband Vlissingen en Jubal Dordrecht. VROUWENPOLDER - Jubi leumconcert - Op maandag 25 juli geeft de musicua Charles de Wolff op het orgel in de Ge reformeerde Kerk in Vrou wenpolder een jubileumcon cert. Het is deze zomer name lijk zestig jaar geleden dat er in deze kerk een orgel werd geplaatst. Het cvoncert begint om 20 uur. VLISSINGEN - Straatfestival - Van woensdag 10 tot en met zaterdag 13 augutus vindt in Vlissingen voor de derde keer het Straatfestival plaats. Op verscheidene plaatsen in de stad zullen muziek- en thea tergroepen optreden. Ook is er een kunstnijverheidsmarkt. speler werd hier uitgechakeld. Leonard Robesin zevende ge plaatst en kampend met een blessure, moest de eer laten aan Wessel Ritmeijer, die met 6-1, 6-2 zijn plaats inneemt. De tweede geplaatste Ja- scha Leenhouwers uit Sluis werd de eerste ronde vrijge speeld, maar zal in Simon van der Sluis (Utrecht) een tegen stander van formaat krijgen. Van der Sluis zette de Terneu- zenaar Marcel Wisse op een zijspoor (6-1, 6-0). De vierde geplaatste, de Utrechter Mike Krechting bewees zijn kracht tegen Lodewijk Wijvels (6-0, 6-0) en komt in de volgende te gen zijn districtsgenoot Jasper van Empelen, die Menno van Leeuwenburg kansloos liet (6- 2, 6-3). Frank Wille uit Sluiskil presteerde goed tegen Harold Schipper (6-1, 6-2) en zijn te genstander in de volgende ronde Vincent de Kerf kende geen problemen met Kurt van Bunder (6-0, 6-0). Een Zeeuwse confrontatie leverde ook de partij op tussen Terneuzenaar Jeroen Everling en Dennis Reijnhoudt. Ever ling won met 6-4, 6-4, maar kreeg daarna te maken met de eerste geplaatste Ronald Be- duel (Utrecht). Riny Kort uit Zaamslag krijgt te maken met de Utrechter Oscar van Empe len. Kort won in de vorige ron de van Timothy Poppe met 6-0, 6-0. Uitslagen: jongens enkel t/m 12 jaar: Manfred de Kok - Patrick Vervaet 6-2, 6-2, Die- derick Molier - Tim van Veld hoven 6-1,6-1, Frederic Ouwe hand - Norbert Elderson 6-1, 6-0, Bernd van Quekelberghe - Hans van der Sloot 6-3, 6-4. Meisjes enkel t/m 12 jaar: Ingrid de Vries - Judith Wil- laert 6-2, 7-5, Isabella Leen houwers - Brenda van Mullem 1-6, 6-3, 6-1, Sandra van Keu len - Marisa Andriaansens 7-6, 6-1, Jenny Kuijs - Erica Ouwehand 6-0,6-0. (ADVERTENTIE) DELFTS BLAUW Pore lies MAKKUM Tichelaar WEDGWOOD Serviezen ROYAL ALBERT HUMMELFIGUREN LUXE GESCHENKEN Steenstraat 19 - Hulst Telefoon 01140-14376-12068 NIJMEGEN - Katholieke Uni versiteit, doctoraal Neder landse taal en letterkunde: mejuffrouw J. Misseghers, St.- Jansteen. AXEL Streekmuseum „Het Land van Axel" - P. Brakman exposeert olieverfschilderijen. Geop.: woe. t.m. zat. 13.30-17.00 uur. Vrijd. ook van 19-21 uur. GOES a Grandtheater - 20 u. An officer and a gentleman. 12 j. HULST Koning van Engeland- 20 u. de eenzame wolf. 12 j20 u. The thing. 16 j. 20 u. An officer and a gentle man. 12 j. 20 u. Wilde orgieën op de schoolbanken. 18 j. IJZENDIJKE Streekmuseum West- -Zeeuwsch-Vlaanderen- Zome- rexpositie van bodebussen en kantklossen. Geop. werkd. 10-12 en 13.30-17 u. zat. en zond. 14-17 u. (tot 15 aug.). KLOOSTERZANDE De Reizende Man - 13.30 u. schie ting voor bejaarden. NIEUW-NAMEN 15 u. vakantieschieting staande wippen. Picavet Martens - 13.30 u. schieting voor bejaarden. VLISSINGEN Alhambra I - 14, 19 en 21.30 u. Oc- topussy. a.l. Alhambra 2 - 14,19 en 21.30 u. An officer and a gentle man. 12 j. VOGELWAARDE J. v. Schaijk - 14.30 u. schieting. ZIERIKZEE Burgerweeshuis- Beeldentuin en klein-antiek. Geop. dag. 10-17 u. zo.

de Stem | 1983 | | pagina 11