Prijzen voor rappe tongen tijdens Sasse weekmarkt Êerst uitspraak rechter afwachten Theoriecentrum voor rijbewijs komt naar Goes Ternetizenaar fors beboet voor reeks overtredingen •li Aardenburg werkt erg hard aan woonwagencentrum (Diamanten echtpaar in Breskens DE STE] FOTOSERVICE m BIBTIM VAN ZEELAND Per jaar 6.000 aanvragen verwacht Kampeerauto- verhuur Travel-Home Café Oude Molen extra kleintje Tien plus en griffel" Vogeltjes- en rommelmarkt in IJzendijke Wie vond verloren filmrol? Plaatselijk nieuws Oostburg Uitgaan in Zeeland As? LOENSDAG 20 JUL11983 Ï27 pagina zeeland 3 ra 076-236573 POSTBUS 329 4800 MSB® Staat er een foto in Stem waarvan u graag i glansafdruk zou ontvanJ gen? Als de foto van onze eigen fotodienst is, kan i krant daarvoor zorgen] Max formaat 12x17. Wat te doen? Knip de foto met onder schrift en begeleidend artikel uit de krant. Vermeld plaatsingsda-l turn, naam en adres. Betaal 5,- per afdruk! (Gegarandeerde betaal] cheque, Eurocheque o! girobetaalkaart meezenl den). Zend alles - binnen eêrl week - naar één van kantoren van De Ster. (Vermeld op de enveloppé ..Fotoservice"). U kunto0j terecht aan de balie var één van De Stemkantoren] U ontvangt binnen 4 weken de foto thuis. Inlichtingen: telefonisch: 076-236573 Van onze correspondent 15/iS VAN GENT - Gistermor gen werd op een druk bezochte weekmarkt in Sas van Gent J5P standwerkersconcours ge houden. Een zevental stand werkers -meer dan vorig jaar- .rees op onmiskenbare wijze Jon waren aan het publiek jan nadat het concours door burgemeester Dusarduijn ge- ipend was. De rappe praters werden door een deskundige jury be oordeeld op welsprekendheid, originaliteit, overtuigings kracht en duidelijkheid. Dit bleek voor de jury geen ge makkelijke taak, daar de standwerkers zeer aan elkaar gewaagd waren. Voor de standwerkers ech ter betekende dit om zich tot het uiterste te geven om als beste uit de bus te komen. Autopoets, zakdoeken, ban- denlichters, jasjes, uienkam. vlekkenzeep en een keuken douche waren de waren die aan de man gebracht moesten worden. Na een korte maar hevige strijd volgde de prijsuitrei king. De eerste prijs werd ge wonnen door de heer De Ruit uit Vlissingen, die met zijn vlekkenzeep de beste stand werker bleek. Hij won hier mee tevens de jaarlijkse wis selbeker. Tweede werd de heer Groot uit Amsterdam, die het publiek zijn bandenlichters trachtte te verkopen. De heer Brouwer uit Vlissingen won met zijn uien... de derde prijs. De prijzen werden uitgereikt door burgemeester Dusar duijn. Een minder leuke bijkom stigheid van dit standwer kersconcours was echter dat de standwerkers te vroeg de weekmarkt verlieten. De or ganisatie bleek hier niet van de op hoogte gezien de ge maakte afspraken en werd al dus voor het blok gezet. Hier door moest men de middagbe zoekers van de markt teleur stellen. Men hoopt deze teleur stelling met een op een andere datum te organiseren concours goed te maken. De organisatie van het ge beuren was in handen van de werkgroep Sas'70 in samen werking met de Centrale Ver eniging voor de Ambulante Handel. Aardenburgse Raad geeft carillon nog niet terug Van een onzer verslaggevers GOES - Op het ogenblik worden in Goes voorberei dingen getroffen voor het inrichten van een regionaal theoriecentrum van het Centraal Bureau Rijvaardig heidsbewijzen (CBR) in het gebouw van het NS-sta- tion. Het ligt in de bedoeling, dat hier op 2 januari 1984 een be gin wordt gemaakt met het klassikaal afnemen van het theoretisch gedeelte van het rij-examen. Het CBR ver wacht per jaar rond 6.000 aan vragen voor het theorie-exa men uit het gebied van het theoriecentrum Goes. Naast Terneuzen is Goes het tweede theoriecentrum van het CBR in de provincie Zee land. Voorlopig wil men in Ne derland 30 van dergelijke theoriecentra inrichten. Men is niet verplicht theorie-exa men voor het rijbewijs af te Op 15-7-1983 is door on dergetekende uitge bracht een exploit ten verzoeke van Gerardus Otto, wonende te Ber gen op Zoom, o.m. woonplaats kiezende te Bergen op Zoom aan de Stationsstraat 24 ten kantore van de advo caat en procureur mr. I.H. van der Zee bij welk exploit Francisca Antonia Nuijten, zonder bekende woon- of ver blijfplaats in het Ko ninkrijk en daarbuiten, is gedagvaard om bij procureur te verschij nen ter terechtzitting van de Arrondisse mentsrechtbank te Bre da, Kloosterlaan 46, op dinsdag 4-10-1983 te 10.00 uur v.m. De vordering strekt o.m. tot echtscheiding. M.H. Pieters Nwe. Boschstraat 24, 4811 CX Breda Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De Aardenburgse gemeen teraad heeft gisteravond unaniem besloten het carillon 'Ons Nationaal Monument' voorlopig niet terug te geven aan schenker Pieter de Boer te Drachten. Omdat vandaag de civiele procedure start, die De Boer tegen de gemeen te heeft aangespannen, wil de raad eerst wachten op de uitspraak van de rechter. Wetholder R. vd Wijnckel ..geen doofpot... H. van Rie ..doofpot.. - FOTO'S ARCHIEF DE STEM vakantie Keuze uit 20 modellen Verkoop zeer mooie occa sions. Amerikaanse en Europese. Gratis brochu- re: 073-218720. Den Bosch en Oude Tonge VERMIST jong rood wit j katje wit vlekje op rug Sinds zondagavond 10 juli Llniestr. 101, Hulst. Na 19 00 uur. ZEER MOOI nest Abrikoos dwergpoedels, 12 wk. oud, zijn zeer goed ontw. en ing., 01608-38090 reis ■35. Koewacht. Vakantieschie- ting op woensdag 20 juik Gratis 30,-. Aanv. 14.^ uur. Maak een reclame met een Het helpt Vfl» anaf 195-, Van onze correspondent ItERNEIZEN - Terneuzenaar MS. hoorde gistermorgen door kantonrichter mr. H. de Mul |ii totaaleen bedrag aan geld boetes vin 800 gulden of 16 da ten tegen zich uitspreken. IVerder drie maanden voor- paardeijke ontzegging van de lrijbevorgdheid met een proef tijd vantwee jaar. Hij lad vorig jaar 5 oktober gerede» met een personenauto inzijnwoonplaats, zonder rij bewijs was niet verzekerd, hid gten kentekenbewijs en taf twendien bij aanhouding etn valse naam op. Ook liet voertuig een gladde Drie weken later was hij jWww aangehouden en reed Jen weer zonder rijbewijs. 'Kr dit laatste feit kreeg hij *g lens een week voorwaar- ttjk met een proeftijd van Njaar. S. zei dat hij in ver- pl met een uitkering die hij linfet, dit niet kan betalen, fer u heeft nu wel een rij wijs en een auto en u weet hoeveel die kost", aldus ^Mul. Eis en uitspraak 800 ilder. in totaal of 16 dagen «totems. ïe snel dC. uit Souburg had „ge- «fl door zijn agenda" zoals -si, binnen een periode van "e maanden tweemaal een Jteuring gekregen wegens 'overtreden van de maxi- snelheid in de gemeente pneuzen. Officier van justi- "nr, Beaumont noemde het "uitermatig ernstige zaak. •Dili drukke agenda die u Wat te moeten afhandelen, jWft ir niet het minste recht IJJtsis gebleken herhaaldelijk rdakimum snelheid te over- Wa". Hij eiste twee geld pot respectievelijk van 270 ,"f gulden of tweemaal zes hechtenis. Verder een 'Waardelijke ontzegging de rijbevoegdheid van ''maanden met een proef- '•«fan twee jaar. [Vdachte gaf toe dat het hem moeilijk zou zijn verteren :ft de doorslag, ger.99 in: De Stem. 076-236911 f ®}bAM - Aardappelter- sno ^oor Bintje 50 mm I 32 contracten opgemaakt levering november bij een L™ ƒ49,50 tot ƒ51,50 per 100 11 UI contracten voor levering nrri en f64'70 tot f 67,10. De ihn Iwas voor november goed If— en? en voor april vast na zich hieraan te houden. De kantonrechter deed alleen van de voorwaardelijke ontzeg ging twee maanden af met een proeftijd vaft één jaar. A.M. uit Axel was met zijn personenauto 11 november 1982 op de Oudelandseweg te Terneuzen aangehouden. De auto verbruikte op dat mo ment gas terwijl op het kente kenbewijs als brandstofver bruik benzine stond aange duid. Het verweer van de Axe laar dat hij eerst eens de gas installatie wilde uittesten en daarna bij geschiktheid een aanvrage daarvoor zou indie nen, kon in de ogen van de of ficier van justitie geen genade vinden. Eis en uitspraak 60 gulden of twee dagen. Schuldig zonder oplegging van starf kreeg W.J.V. uit Terneuzen van de kanton rechter te horen als uitspraak. Hij had „tijdens noodweer" vorig jaar 9 oktober zijn zoontje van een school gehaald aan de Zuidlandstraat in zijn woonplaats en daarbij zijn voertuig tot stilstand gebracht binnen een afstand van vijf meter van een zebrapad. Zijn verweer dat hij netjes achter de witte tegel aangebracht in het trottoir gebleven was en ook daar waar gele strepen zijn getrokken mag laden en lossen, bracht de kantonrech ter tot deze uitspraak, nadat de officier 45 gulden of een dag had geëist. Spoorbreedte Vijfentwintig gulden boete of een dag hoorde de Terneu zenaar J.G. tegen zich uitspre ken voor het feit dat de spoor breedte van zijn personenauto niet klopte met die aangege ven op zijn kentekenbewijs. Verder verbeurdverklaring van de in beslag genomen vel gen. J.B. uit Zaamslag had 24 no vember nabij Terhole de ma ximum snelheid overtreden met 40 kilometer per uur. „Ik wilde op tijd bij mijn meisje zijn en had dus haast", aldus B. Mr. Beaumont herinnerde hem eraan dat hij ongeveer een maand eerder zich ook had schuldig gemaakt aan een snelheidsovertreding en eiste een boete van 240 gulden of vijf dagen met de waarschu wing dat bij een volgende keer het zijn rijbewijs weieens zou kunnen kosten. „U nadert dus de grens van het gevaar", zo waarschuwde ook kanton rechter De Mul en vonniste conform Dat kan overigens nog wel even duren. Een woordvoerder van de arrondissementsrecht bank te Middelburg liet giste ren weten dat civiele zaken vele maanden of zelfs wel een jaar of langer in beslag kun nen nemen. Volgens burgemeester W. Lockefeer zou uit overleg met de gemeentelijke raadsman zijn gebleken dat, zolang de affaire onder de rechter is, een beslissing over het carillon be ter niet kan worden genomen. „Toen wij u voorstelden tot te ruggave over te gaan, was ons van de dagvaarding van Pie ter de Boer nog niets bekend", aldus de burgemeester. „Het is op dit moment zaak om - door welke beslissing dan ook - de rechter niet voor de voeten te lopen". P. van Maele (Lijst Stan- daert) opperde nog een andere overweging om niet tot re tourneren van het klokkenspel over te gaan. „Het is wellicht heel wat goedkoper om het toch maar in Aardenburg op te richten volgens de wensen van De Boer, dan tot terugzen ding te besluiten", meende hij. Zoals gemeld eist De Boer ook dat het carillon op kosten van Aardenburg wordt terugge bracht in de oorspronkelijke staat. Ydewalle Ook het plan Ydewalle kwam gisteravond uitgebreid ter sprake. Zoals te verwach ten viel besloot de raad in meerderheid (alleen D'66-er H. van Rie stemde tegen) de vast stelling van het project een jaar uit te stellen. Het voorstel van Van Rie om alle planolo gische en andere voorberei dingen stop te zetten totdat exploitant Zeeland BV alsnog met een bankgarantie van 40.000 gulden over de brug zou komen, vond geen steun. „Want", zo betoogde wet houder R. van de Wijnckel, „als we dat doen voldoen we als gemeente niet aan onze verplichtingen en gaat het he le plan - door onze schuld - niet door". Volgens Van de Wijnckel hoeft Aardenburg in dat geval dan ook niet bij Zee land BV aan te kloppen om de helft van de door de gemeente gemaakte voorbereidingskos- ten (tot nu toe 80.000 gulden) terug te krijgen. Overeenkomst De wethouder keerde zich ook tegen de onlangs door Van Rie in deze krant gedane uit spraak, dat de zogeheten 'he ren-overeenkomst' tussen Aardenburg en Zeeland BV over de verdeling van de te be talen kosten, geen enkele gel digheid zou hebben. „Er is geen sprake van een doofpot, zoals Van Rie heeft gesugge reerd", aldus Van de Wijnckel. „We hebben daarover een dui delijke afspraak gemaakt met Zeeland BV en die is in de goedgekeurde notulen van de betrokken vergadering vast gelegd". Van Rie verwees echter naar een brief die het college van B en W nog geen maand geleden aan Zeeland BV heeft doen uitgaan en waarin met betrekking tot Ydewalle vier duidelijke eisen aan de pro jectontwikkelaar worden ge steld, waaronder de bankga rantie. „Aan geen van de eisen is voldaan en toch blijft u maar doen alsof er niets aan de hand is", meende het raads lid. Volgens wethouder Van de Wijnckel zouden de rimpels echter in een vorige week ge houden gesprek zijn gladge streken. „Omdat wij zelf bij de voorbereidingen ook achter stand hebben opgelopen zijn we momenteel niet in de posi tie om eisen te stellen". Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Ondanks de waarschuwende vinger die de provincie onlangs nog hief, wordt in Aardenburg hard gewerkt aan het realiseren van een woonwagencentrum aan de Eede- weg. „Wij gaan zelfs een gooi doen naar tien plus en een griffel", aldus burgemeester W. Lockefeer gisteravond tijdens de ge meenteraadsvergadering. Volgens de burgemeester zijn de voorbereidingen voor de grondaankoop in volle gang en kan de raad binnenkort al een voorstel verwachten. Lockefeer: „Er bestaat dan ook geen twij fel over dat het centrum vóór de door het provinciebestuur voorgeschreven datum van 1 januari 1985 gereed zal zijn". Het Aardenburgse college van B eri W heeft dit ook meege deeld in antwoord op de brief van Gedeputeerde Staten, waarin wordt aangedrongen op haast. Ook wordt in dit schrijven verzocht GS mee te delen „welke procedure uw raad voor ogen staat om te bereiken dat de aanleg van de zes standplaatsen nog voor de in het Provinciaal Woon wagenplan genoemde datum (1 januari 1985) wordt gereali seerd". =yiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ 5 Het diamanten paar Boekaut-Van Acker onder de ereboog - FOTOWIM KOOYMAN Van onze correspondent I BRESKENS - Het echtpaar H J. Boeckhout-Van Acker vierde gisteren het diaman- ten huwelijksfeest. De heer E Boeckhout die 88 jaar is, werd geboren te Breskens 1 en zijn 80-jarige vrouw zag het eerste levenslicht te Groede. Het echtpaar heeft elf E kinderen, 30 kleinkinderen en 11 achterkleinkinderen. De meeste daarvan wonen in de regio. Boeckhout ge- niet ondanks zijn hoge leef- tijd nog een uitstekende ge- zondheid en maakt nog vrij regelmatig lage fietstochten. Verder heeft hij een grote tuin die nog door hemzelf E wordt onderhouden en ook E in de moestuinen van zijn nazaten kan men hem vaak aan het werk zien. Hij begon zijn werkzaam leden reeds op 9-jarige leef tijd als koeienwachter bij een boer. Dat deed hij enige tijd waarna de boer hem als volwaardig knecht aannam. Na het vervullen van zijn militaire diensttijd in de eerste wereldoorlog, koos hij een ander beroep en ging werken bij de suikerwaren- fabriek van Van Melle te Breskens. Hij deed dat 31 jaar. Toen hij daar genoeg van kreeg ging hij varen bij een beurtschipper op Rot terdam. De laatsten jaren voor zijn pensionering werkte hij bij de CHV (CE- BECO). Ook op het sportieve vlak heeft hij zijn mannetje ge staan. Na een tijdlang ge- voetbald te hebben, werd hij grensrechter en later zelfs scheidsrechter. „Zijn scheidsrechtersfluitje heeft hij nog altijd bewaard", al- E dus een van de vier dochters. E Nadat gistermiddag om 14.00 uur in de rk kerk te Bres- kens een eucharistieviering was gehouden, trok men naar de Forellen-farm waar het feest werd gehouden. Namens het gemeentebe- stuur van Oostburg kwam burgemeester Ch. Spijker- 5 boer het diamanten paar zijn gelukwensen aanbie- den. Verder was er een ge- E lukstelegram van de com- missaris van de koningin in E de provincie Zeeland. E aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiMiwimiiwiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimniimiiiiiii:- IJZENDIJKE - Zaterdag 23 juli zal in IJzendijke door de plaatselijke WV een rommel- antiek- en vogeltjesmarkt worden gehouden op het marktplein. Vanaf 10.00 uur kunnen de kooplustigen te recht. In samenwerking met de vogelvereniging Vogel- vreugd'79 worden ook diverse vogels te koop aangeboden. „Vorig jaar was het een ge weldig succes", zegt de be heerder van het IJzendijkse VVV-kantoor Antoine de Lo- zanne. „We hebben ook nu weer een speciale attractie, die veel bezoekers naar IJzendijke zal lokken". Deze speciale at tractie is de Belgische kunst volksdansgroep Nele uit Grimbergen. Nele zal optreden in Breu- geliaanse klederdracht om 11.00,13.30 en 15.30 uur. Verder zal zaterdagmiddag tussen 14.00 en 17.00 uur een demon stratie kantklossen worden verzorgd in het Streekmu seum. Ook nu nog wordt daar een expositie kantwerken en bodebussen gehouden. Inmid dels hebben al zo'n 1300 bezoe kers deze knap vervaardigde werken bekeken. leggen in het theoriecentrum waar men woonachtig is. In het nieuwe theoriecen trum op de eerste verdieping van het Goese stationsgebouw kunnen 40 kandidaten tegelijk over hun theoretische kennis van het autorijden aan de tand worden gevoeld. Dat gebeurt door gebruik te maken van dia's van verkeerssituaties in combinatie met vragen, waar op eenvoudig met ja of nee geantwoord kan worden. De resultaten worden door een computer verwerkt. Die 60 of meer van de 70 vragen goed heeft beantwoord, is geslaagd voor het theoriecertificaat. Het theoriecertificaat is drie jaar geldig. Volgens J. Peeters, inspec teur van het CBR regio Zuid, staan de rijschoolhouders over het algemeen positief tegen over de loskoppeling van het theoretisch en praktisch ge deelte van het rij-examen. „Wij verwachten, dat de rij schoolhouders veel meer dan tot dusver het geval is, gericht zullen opleiden voor het theo riecertificaat. Daarom is de inbreng van de rijscholen zo belangrijk", aldus Peeters. De kosten van een theorie examen komen op ongeveer ƒ35,- en die van het praktijk- examen op ongeveer 75,-. Met het inrichten van eigen theoriecentra door het CBR, wordt gebroken met een ja renlange en door velen bekri tiseerde traditie, dat het theo retisch gedeelte van het rij examen in dehoreca-sfeer werd afgelegd. IJZENDIJKE - Veel be zoekers waren er afgelo pen zaterdag present tij dens de folkloristische dag. Een Franse toerist was dolenthousiast en filmde er maar op los. Een filmrolletjes liet hij echer op de jurywagen (bij het ringrijden) ach ter. Later bleek het ver dwenen. Deze toerist zou dolge lukkig zijn met het te rugvinden van dit rol letje. Vinders kunnen het afgeven bij het VVV- kantoor, maar de man in middels al driemaal op bezoek is geweest. Drie Vlaanderen Route - De Oostburgse trimformatie TIO verzorgt zaterdag de Drie Vlaanderen Route, een toer tocht van zeventig kilometer door Zeeuwsch-Vlaanderen en de beide Belgische provincies Oost- en West-Vlaanderen. Er kan vanaf 7 uur worden inge schreven in café Victory aan de Oostburgse Markt. De aan komst wordt verwacht rond 11 uur. Inschrijfgeld bedraagt 1,75 (zonder herinnering) of ƒ6,50 (met herinnering). Voor de grotere clubs is een aantal bekers beschikbaar. AXEL Streekmuseum „Het Land van Axel" - P. Brakman exposeert olie verfschilderijen. Geop.: woe. t.m. zat. 13.3C-17.00 uur. Vrijd. ook van 19-21 uur. CLINGE De Landbouw -15 u. schieting. DE KL1NGE René de Moor -15 u. schieting. KOEWACHT Café De Oude Molen - 14.30 u. schieting. GOES Grandtheater - 20 u. Battle truck. a.l. St. JANSTEEN 15 u. vakantieschieting staande wip. VLISSINGEN Alhambra I - 20 u. An officer and a gentleman. 12 j. Alhambra 2 - 20 u. Six weeks, a.l. IJZENDIJKE Streekmuseum West-Zeeuwsch-V- laanderen- Zomerexpositie van bo- debussen en kantklossen. Geop. werkd. 10-12 en 13.30-17 u. zat. en zond. 14-17 u. (tot 15 aug.). ZIERIKZEE Burgerweeshuis- Beeldentuin en klein-antiek. Geop. dag. 10-17 u. zo. gesloten, ftot fi aug.\

de Stem | 1983 | | pagina 15