JOFDPRIJS E Titel voor Van der Yen SPECIAL Mese competitie in stroomversnelling r/ÏUR«L- Tsjech leider in Rijnland-Palts Raab wint ronde van de Yonne lilll'lj.llIM Harm van der Pal ernstig gewond lans Kraay begin augustus weer bij NAC r/)URAl Schoonspringer in Canada overleden Titels meerkampen Zege voor Twente Ski-titels Meyer en Kors Slot Dode in de autosport STEM. DE STEM sp&u Jezem niet naar NAC Karsmakers houdt stand Lattek tevreden over Lerby MIAANDAG 18 JUL11983 T11 PAGINA SPORT Laurent gisteren in Saint e leverde in het algemeen svraag van De Stem twee ui-draagster Elza Cappen- Lamswaarde. Het waren L Ie en E de Block uit Axel. totaal 43 kaarten binnen, r getipt. De deelnemers, die der punten in het algemeen kwam 17 maal in het spel ;rde plaats drie punten voor ;n nieuwe namen in de kop- .ur-fiets, gaat naar T An- lelde dat Laurent ging win den van de door de Frans je prestatie staat hij nu ook ïtreft de extra premie, het etappe van de Tour-prijs- Michel Laurent, tijd 3 uur, Dillenburgstraat 73, Breda, op, Heerstraat 28, Sint Jan- Gistellelaan 48B, Axel, Lau- ijk 47, Roosendaal, Laurent, •poorte, P. Polderstraat 37, Wal.dhoornlaan 190, Etten- •straat 66, Terheijden, Lau- out 4, Schoondijke, Laurent, Kroesstraat 17, Sint Wille dstraat 25, Hulst, Laurent, issement van de Tour-prijs- Gistellelaan 48B, Axel, Elza raat 37, Lamswaarde, L van sterzande; tan 52, Koewacht; kloosterstraat 29, Biervliet; J oene Woud 19, Breda, Barry :tten-Leur, C Halters, Gose- Frank Kareis, Vreeburg 16, KI. Bagynestraat 26, Hulst; straat 113, Koewacht, M van agenberg, W de Rooze, Past. ande, P Strien, Frisostraat 32, ouw Lips, Vaartbossen 33, uxlaan 9, Dongen, P van de at 96, Rijen; Dreef 16, Breda, J van de xel, M de Bie, Withagen 9, t, Oranjeboomstraat 38, Bre- at 6, Dinteloord, Marga Hek den, C Pollet, Lindenlaan 19, adestraat 38, Breda, Fr de Sil- A Vasseur, Vijverstraat 23, rnshoek 22, Etten-Leur, N van lenbeek. ÏTENTIE; 1 an Impe richt zich op Johan van de Velde Van onze sportredactie BREDA - Dieter Jan Be- !em zal volgend seizoen „iet voor NAC uitkomen. Ie 24-jarige verdediger ;eert terug naar Friesland, lezem werd door trainer [enk de Jonge naar Breda ehaald. De Fries wilde naast het voetballen bij (AC ook een baan hebben. Dat leverde nogal wat jroblemen op waarna Jan Dieter Bezem, die in het Koorden wel aan werk kon tomen, besloot NAC te «laten. Henk de Jonge wil ech ter geen haast maken met iet aantrekken van een nieuwe verdediger. Wel leeit de trainer een tijdje leleden aan manager Ton !an der Meer gevraagd of ruimte is voor het aan- Irekken van een linksbeni- ;e aanvaller. Feyenoorder yiario Been staat hoog ge- loteerd, al sluit Henk de tonge niet uit dat er ko- nend seizoen een beroep ;edaan zal worden op Dirk /an der Laan. Van onze speciale verslaggever SAINT ETIENNE - Na zijn teleurstellende optreden in de race tegen het uurwerk tussen Chateaubriand en Nantes leek Lucien van Impe te moeten worden af geschreven voor de top van het algemeen klassement. Met de laatste week voor de boeg behoort de kleine held, die aan zijn veertiende Tour de France bezig is, toch weer tot de kanshebbers. Door een sterk optreden in de Pyreneeën en in de tijdrit op de Puy de Döme heeft hij zich in een goede uitgangspositie gedrongen. j; winnende getallen in lotto ■zijn: 9 -12 - 17 - 19 - 31 - 35. |tt reservegetal is: 10. Bijna half miljoen deelnemers kden ruim 2,6 miljoen gulden Voor de prijzen is een be- 5 van f. 1.343.445,- beschik bar, daarbij inbegrepen de likpot van 90.000 gulden. Ci|firspil het cijterspel werd ge en 733531. DUITSE LOTTO (or de Westduitse lotto wer- de volgende getallen ge kken: 8 - 37 - 39 - 41 - 46 - |Het reservegetal is: 10. „Alles loopt erg goed bij mij", zegt de 36-jarige Van Impe, die in 1976 de Tourzege voor de neus van Joop Zoete melk wegritste door een bond genootschap met Luis Ocana. „Ik voel me zoals vroeger in mijn beste jaren. Toen had ik het in het begin van de ronde ook altijd lastig en ging ik naarmate de dagen verstreken steeds beter rijden. De laatste week is altijd mijn beste ge weest. Ik koeste daarom in de hoop op een goede eindklasse ring." Lucien van Impe wedt voor lopig op twee paarden: een toppositie in Parijs en de berg prijs. Bergkoning worden is voor de Metauromobili-kop- man bijna net zo belangrijk als het eindigen bij de eerste vijf. Hij is er namelijk op uit om het record van Frederico Bahamontes, die zes keer als de beste klimmer werd gehul digd, dit jaar te evenaren. Van Impe: „Ik heb nu nog de moge lijkheid om mij op twee zaken te richten. Als ik echter in één van de Alpen-etappes door de mand zou vallen, dan concen treer ik mij verder alleen nog maar op de bergprijs." Ondanks de ervaringen in het verleden is Van Impe, die vorig jaar voor de eerste maal sinds 1969 de Tour moest mis sen, niet helemaal gerust over de afloop in de Alpen. Hij heeft zijn twijfels om verschil lende redenen. „In de eerste plaats," ver klaart hij, „is het een pro bleem-ronde voor mij. Alles is open. Ik weet niet op wie ik mij moet richten. Ik denk dat ik Van de Velde het meest in de gaten zal moeten houden. Als ik een grote favoriet moet aanduiden, is hij het wel. Hij heeft indruk op mij gemaakt bij het beklimmen van de Puy-Mary op vrijdag, terwijl ook zijn tijdrit op de Puy de Döme goed was." Van Impe beschouwt het voor hem ook als een groot na deel dat er nog maar weinig over is van zijn ploeg. „Door ziekte - een buikvirus, dat be smettelijk is - zijn de afgelo pen dagen drie ploegmaten weggevallen, onder wie Grop- po, die mij normaal in de ber gen had kunnen steunen. Van de renners, die over zijn geble ven, zijn alleen Vandi en ik ziek. Ik verkeer daardoor in een moeilijke situatie. Ik kan met de ploeg niets controleren als het er op aan komt." Van Impe wordt bovendien door onzekerheid bekropen door wat hem is overkomen in de ronde van Italië. Al voor het begin van de Giro had de Belgische kampioen aange kondigd dat hij in de Dolomie ten zijn slag zou slaan. In de koninginnerit, die zwaar was, maar geen belangrijke ver schuivingen teweeg bracht, stelde hij evenwel zwaar te leur. Van Impe: „Ik houd het er nog steeds op dat ik door een fout niets gepresteerd heb in de Dolomieten. De dag voor de koninginnerit heb ik onvol doende gegeten. Daardoor kreeg ik een verschrikkelijke inzinking, waarvan ik een dag later nog niet hersteld was. Dat heeft mij een hoge eind klassering gekost. Maar of het alleen een kwestie is geweest van te weinig etenIk weet het niet. Eerlijk gezegd heb ik er nadien wel eens bij stilge staan dat het ook met mijn leeftijd te maken zou kunnen hebben. Ik ben tenslotte al bij na 37. De laatste week van de ze Tour zal duidelijk maken of er een verband is." Lucien van Impe zal zich vandaag richten naar het wiel van Johan van de Velde - fotocor vos Van onze sportredactie APELDOORN - Kees van der Ven heeft zon dag zijn zesde Nederlandse motocross-titel op rij veroverd. Sinds 1978 overheerst de Bakelse coureur de 250cc-klasse. Van der Ven won zondag in Apeldoorn on der zeer warme weersomstandigheden de bei de manches van de zevende kampioenswed strijd. Na die verrichtingen kon de Brabander voor het zesde achtereenvolgende jaar zijn kampioensfeest gaan vieren. Uitslagen motocross in Apeldoorn om het Ne derlands kampioenschap 250cc, de zevende var acht wedstrijden: Eerste manche: 1. Kees vai der Ven (Bakel) KTM; 2. Gert-Jan van Doorr (Veghel) Suzuki; 3. Bert Kuipers (Noordbroek Suzuki; 4. Bennie Wilken (Nieuw-Schoone beek) Honda; 5. Henk Poorte (Nijverdal) Hon da Tweede manche: 1. Van der Ven; 2. Wilken 3. Van Doorn; 4 ex aequo: Poorte en Jan d< Haan (Zeijen) Honda. Tussenstand na veertien van de zestien man ches: 1. en kampioen Van der Ven 357 punten 2. Van Doorn 336; 3. Wilken 331; 4. Poorte 270; E De Haan 243. Het tweede gedeelte van de vijfde etappe, een individuele tijdrit over 24 kilometer in Bellheim, bracht Jurco in de leiderstrui. Hij moest evenwel 51 seconden prijsgeven op de Oostduitser Olaf Ludwig, die de tijdrit glansrijk won. Maar ten Ducrot schoof een paar plaatsen op in het algemeen AUXERRE - De Oostduitser Uwe Raab is zondag winnaar geworden van de amateurronde van de Yonne in Frankrijk. 1 in Spiel '77' is: 1 6 6 0 end. Dat is het signa- kompakt, binnen lig. Met derde deur. ige kleur rood en rij- eerd) een waarde van or de hoofdprijswinnaar. 1680-24150 elhuislaan 156A, 076-712000 onsstraat 25-25A, 01612-3655 winnende getallen in de fiische lotto van zaterdag 1 - 3 -15 - 20 - 39 - 42. Het [komende nummer is: 24. "supertrio werd zondag ge- I® in de Vancouver Cede- Jf "P "e baan van Duindigt. imtslag is: 11 - 7 - 4.1. nr. 11. p((A. de Wrede), 2. nr. 7. So- Alphen (A. van der i nr' Unr' Zuidvelde 'tollema). De omzet be- f? 111.717,-. De uitbeta- pf. 788,50. ravenmoer sndi)k 1 01623-12896 Van onze sportredactie DEN HAAG - Schaatser Harm van der Pal is tijdens het zwemmen in het Tjeukemeer de afgelopen week ernstig ge wond geraakt. Van der Pal, die dit jaar deel uitmaakt van de sprintkernploeg, raakte bij een duik de bodem en brak daar bij zijn vijfde nekwervel. Hij is opgenomen in het Sint Antonius-ziekenhuis te Sneek. Van der Pal, die al enkele jaren door pech wordt ach tervolgd, moet drie weken volledig plat liggen. Daarna moet hij vermoedelijk enkele maanden een gipsverband rond zijn nek dragen. Volgens de behandelende artsen is het uiterst dubieus of de ongelukkige Fries in het Olympische jaar aan schaatsen toekomt. Vorig seizoen scheurde Van der Pal bij een voetbalpartijtje zijn enkelbanden, waardoor hij een groot deel van de voorbereiding moest missen.) In de vijfde en laatste etap pe, een individuele tijdrit over achttien kilometer, verzekerde Raab zich van de eindover winning. Hij bezette de tweede plaats op dertien seconden van de winnaar, zijn landgenoot Uwe Ampler. Erik Breukink leverde een goede prestatie. Hij bezette de derde plaats in het eindklasse ment. In de tijdrit wist hij zich op de vierde plaats tussen de specialisten te plaatsen. Uitslag derde etappe: 1. Syko- ra (Tsj) de 190 km in 5.51,52 2. Brezny (Pol) z.t. 3. Raab (Odl) z.t. 4. Ruiz (Fra) z.t. 5. Pineau (Fra) z.t. 8. Breukink (Ned) z.t. klassement: 1. Brzezny (Pol) 15.47,42 2. Sykora op 9 sec. 3. Raab op 25 sec. 4. Breukink op 56 sec. 5. Ankudowicz (Pol) op 1,04 10. Kolkhuis (Ned) z.t. 35. Martens (Ned) op 1,32 40. Jen nen (Ned) op 3,20 58. Post (Ned) op 36,10 59. Van der Poel (Ned) op 41,26. De uitslag van de vierde etap pe is: 1. Kummer (Odl) 112 km in 2 uur 49 min 7 sec; 2. Hraz- dira (Tsj) op 1 sec; 3. Jeremie (Fra) z.t.; 4. Guay (Fra) op 5 sec; 5. Sykora (Tsj) z.t.; 8. Post (Ned) z.t. De uitslag van de vijfde etap pe (individuele tijdrit) is: 1. Ampler (Odl) 18 km in 22 min 5 sec; 2. Raab (Odl) op 13 sec; 3. Sykora (Tsj) op 52 sec; 4. Erik Breukink (Ned) op 53 sec; 5. Ferebauer (Tsj) op 55 sec; 27. Pascal Kolkhuis Tanke (Ned) op 2.35; 33. Wim Jennen (Ned) op 2.57; 40. Ryan Post (Ned) op 3.22; 41. Edwin Martens (Ned) op 3.24; 44. Ad van der Poel op 3.37. Eindklassement: 1. Raab 18.59,37; 2. Sykora op 23 sec; 3. Breukink op 1.11; 4. Ferebauer op 1.18; 5. Kummer op 1.37; 16. Kolkhuis Tanke op 3.01; 30. Martens op 4.52; 36. Jennen op 5.10; 53. Post op 58.31; 55. Van der Poel op 1.27,10. Ad Wijnands heeft zater dagavond de profronde van Maastricht gewonnen. Hij leg de de 100 kilometer af in 2 uur, 20 minuten en 13 seconden. Wijnands versloeg in de eind sprint zijn twee medevluch ters Frank Hoste (Bel) en Jos Schipper. Het drietal was 25 kilometer voor het einde ontsnapt, bouwde een voorsprong van een minuut op, maar zag het peloton dichtbij komen toen er positie moest worden gekozen voor de eindsprint. Er waren ongeveer achtduizend toe schouwers. De uitslag van de ronde van Maastricht is: 1. Ad Wijnands de 100 km in 2.20,13, 2. Frank Hoste (Bel) z.t., 3. Jos Schipper z.t., 4. Hans Langerijs op 10 sec., 5. Gerrie van Gerwen z.t., 6. Etienne Stevens (Bel) z.t., 7. Heddy Nieuwdorp z.t., 8. Fons van Katwijk z.t., 9. Jos Lam- mertink z.t., 10. Adrie van Houwelingen z.t. Vaartstraat 1. 01155-1628 euzen. lereksestraat 13. 01150-12258 zande, astraat 1-5. 01170-2232 OOR MINDER KOSTEN. 1- ;n >y er 'A. r6. r9. »p st) 3e :te op p'iWiliiiiiiiiiiiiiiiiiitiiitjiiiiiiiiiiiiiiiHiimiuuiiiimiiiiiiiiiiiiiiuiuiHiiiiiiiiiiuiHuiiiiuiiiiHHiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiyiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiililiilll do 3p PUNTEN-KLASSEMjNL- 1. Kelly (Ier) 278 punten; 2.1 Velde (Ned) 110; 3. P""™J 108; 4. Lubberding (Ned) 96^ dersen (Den) 93; 6. Van (Ned) 79. DAGPLOEGEN-KLASgËB^ I. Ploeg Post 11.36,35; 2 >^gcreg guillaume 11.36,37; 3. II.42,01, 4. Ploeg Boisharay 5. Ploeg Guimard 11.43,08, an 09; nt 8. PLOEGENdOASS Ploeg Danguillaurne 23Lf oeg Post op 18.25; 3. F Ploeg Post op ïand"op 23.17? 4. Ploeg 43.33: 5. Ploee De Gribalay 43.33; 5. Ploeg De Gril Kta*?1 Hans Kraay 'rK" v*er augustus itpn selectie van NAC P Aanvankelijk zag het Ifim dat Hans Kraay LH sePtember Canada, EaJ Spee,t voor Edmon- de rug zou toeke- wnde van de Canade nsis z'ch moeizaam Pend, nadert echter al 1 schreden. Gisteren reeds met de ,jt"s "egonnen. De finale L aandag l augustus ge- Was de bedoeling dat de L "^Petitie, met de pn failliete John Tie- hfcJL een 'der grootste Men ers' dertiS wed- ZOU bevatten. Hans «ov».e.nige Nederlander iCL ek naar Edmon- "e té maken: „Er zijn maar zes clubs. Dertig wed strijden zou betekeken dat je thuis drie maal dezelfde te genstander op bezoek krijgt. De organisatie heeft nu inge zien dat zoiets niet kan. De clubs trekken gemiddeld vijf a zes duizend toeschouwers. Maar dat lukt niet als er drie keer naar dezelfde ploegen ge keken moet worden. Vandaar dat besloten is de play-offs veel vroeger te laten begin nen". Twee clubs moesten daar door afvallen. Montreal en To ronto. Vier clubs, Edmonton, Hamilton, Calgary en Mise Saga, bleven in de race om de Canadese titel. Het is duidelij k dat de eerste Canadese competitie een ge weldige flop geworden is. Zo als bekend zag het er allemaal fantastisch uit. Tiemesen toog naar Nederland, zette zijn handtekening onder dure con tracten, maar moest later toe geven dat hij iets te ver ge gaan was. Hovenkamp, Schrijvers en Van Veen haak ten teleurgesteld af. Alleen Hans Kraay en André Oos- trom namen het vliegtuig naar Canada. De NAC'er heeft daar overigens geen spijt van. Hans Kraay, gisteren uitgeroepen tot meest waardevolle speler van de Canadese competitie: „Tot nu toe is alles betaald. Weliswaar moeten we vaak1 wachten op het salaris, maar tot dit moment is er geen ach terstand. Tiemesen is inmid dels blut. Hij heeft niets meer. Je moet niet vergeten dat hier enorme reizen gemaakt moe ten worden. Volgens mij is dat de reden dat men nu al aan de play-offs begonnen is. Het werd te duur". Ondanks het teleurstellend verloop van de competitie ver wacht Hans Kraay ook vol gend seizoen actief te zijn in Canada. „Omdat", legt hij uit, „er een geheel nieuwe opzet gemaakt wordt. Tiemesen zal er uitvliegen. Dat kan niet an ders. Iedereen is enthousiast voor deze competitie, maar niemand wil meer met Tieme sen werken. Het is nu de be doeling dat er volgend seizoen 500 aandeelhouders zijn. Die brengen dan een half miljoen binnen. Op die manier zijn de salarissen in ieder geval ver zekerd. Inmiddels hebben zich vier nieuwe clubs gemeld. Dat zou inhouden dat er volgend jaar gevoetbald kan worden met tien clubs. Dat biedt meer perspectief. Ik ga terug als Tiemesen verdwijnt en dat verwacht ik wel". Hans Kraay ziet echter al weer reikhalzend uit naar zijn rentree bij NAC. Gretig wordt er geïnformeerd naar de stand van zaken bij de Bredase club, waarna het enthousiast klinkt: „Na de finale keer ik meteen terug naar Nederland. Ik vermoed dat ik me drie of vier augustus weer laat zien op de training. In ieder geval ben ik lekker fit. Het ritme ben ik immers niet kwijt ge raakt". gens Rydze is heftige kritiek aan het adres van de Russi sche trainer, die Sjalibasjvili deze zware sprong zonder vol doende ervaring daarmee toch liet uitvoeren, op zijn plaats. uiiiiuuiHiiiuimiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiHiiHiiiiiiiiiHiiimmiiiiii Van onze sportredactie EDMONTON- Zes dagen na zijn ongeval tijdens de Universiade in Edmonton is de 21-jarige Sowjetrussische torenspringer Ser- gej Sjalibasjvili uit Tbilissi in het ziekenhuis te Edmonton aan zijn zware verwondingen overleden. Sjalibasjvili, de laatste drie zingen op aan kunnen". Vol- j aar nationaal kampioen, kwam vorige week zondag tij - dens het uitvoeren van een drie en een halve schroefsalto van de tien metertoren met zijn hoofd tegen de spring plank terecht en liep daarbij een schedelbasisbreuk op. Hij is niet meer bij bewustzijn ge komen. Uit Amerikaanse hoek vie len kritische kanttekeningen te noteren over het gebeurde. Volgens de Amerikaanse coach Bob Rydze ligt de schuld eigenlijk bij de Russische be geleiding omdat Sjalibasjvili de ongewoon moeilijke sprong nog niet beheerst zou hebben. „Het was niet de fout van de springer", aldus Rydze, „de springer moet het volle ver trouwen hebben in zijn trai ner. Hij moet van zijn aanwij- Van onze sportredactie BELLHEIM - De Ronde van Rijnland-Palts voor amateurwiel renners heeft zondag een nieuwe leider gekregen. De Tsjecho- slowaak Milan Jurco nam de leiderspositie over van de West duitser Peter Hilse, die vanaf de proloog het klassement had aangevoerd. klassement. De wereldkam pioen ploegentijdrit van 1982 bezet thans de vijfde plaats. Hij heeft een achterstand van 1 minuut en 50 seconden op Jurco. De vierde etappe was zaterdag geëindigd in een overwinning voor de Oost duitser Falk Boden en het eer ste gedeelte van de vijfde etappe ging zondagochtend naar de Tsjechoslowaak Jiri Skoda. De uitslag van de vierde etap pe is: 1. Falk Boden (Odl) 163 km in 3 uur 56 min 43 sec; 2. Peter Becker (Wdl) z.t.; 3. Mi- chal Klasa (Tsj) z.t.; 4. Bert Wekema (Ned) z.t.; 5. Georg Weigenand (Wdl) z.t.; 6. Olaf Ludwig (Odl) op 41 sec,; 8. Nico Verhoeven (Ned) z.t. 20. Theu- nisse op 41 seconden 57. Daams z.t. 61. Verhoeven z.t. 68. Du crot z.t. 72. Boom z.t. De uitslag van de vijfde etap pe is: 1. Jiri Skoda (Tsj), 93 km van Wörth naar Bellheim in 2 uur 9 minuten en 49 seconden, 2. Peter Büchler (Zwi), 3. Wer ner Stauff (Wdl), 4. Kurt Zell- hofer (Oos), 5. Hans Boom (Ned), 6. Lutz Lösch (Odl), 7. Bernd Radtke (Odl) allen de zelfde tijd, 8. Paul Popp (Oos) op 2 minuten en 26 seconden. De uitslag van het tweede ge deelte van de vijfde etappe (individuele tijdrit) is: 1. Lud wig (Odl) 24 km in 31 min 38 sec; 2. Jurco (Tsj) 32.29; 3. Radtke (Odl) 32.31; 4. Imboden (Zwi) 32.40; 5. Skoda (Tsj) 32.48; 6. Bernard (Fra) 32.58; 13. Ver hoeven (Ned) 33.15; 16. Ducrot (Ned) 33.37; 22. Hilse (Wdl) 33.49; 35. Daams (Ned) 34.08; 37. Wekema (Ned) 34.16. 65. Boom (Ned) 36.06; 66. Theunisse (Ned) 36.08. Algemeen klasseijient: 1. Jur co (Tsj) 18.07,54; 2. Radtke (Odl) op 14 sec; 3. Hilse (Wdl) op 44 sec; 4. Wyder (Zwi) op 46 sec; 5. Ducrot (Ned) op 1.50; 6. Drogan (Odl) op 1.57; 20. Ver hoeven (Ned) op 11.44; 25. We kema (Ned) op 15.52; 40. Theu nisse (Ned) op 19.52; 54. Daams (Ned) op 22.07; 61. Boom (Ned) op 27.04 Van onze sportredactie HILVARENBEEK - Fanny Meijer en Kors Slot hebben dit weekeinde in de Beekse Ber gen bij Hilvarenbeek de natio nale titels waterski behaald. De Rotterdammer Slot zorgde voor twee nationale records. LISSE - De beste Nederlandse meerkampers voltooiden dit weekeinde de nationale titelstrijd niet. Robert de Wit (tien kamp) en Tineke Hidding (zevenkamp) kwamen zondag in Lisse niet meer aan de start. Beide atleten hebben voor de Nederland se kampioenschappen van volgende week in Vught voor drie nummers ingeschreven. onderdelen met een voor sprong van 110 punten de lei ding (3898). Met name de hoogtesprong van 2,04 meter van de AAC- atleet maakte een goede in druk. Van der Sluys was de enige tienkamper, die boven de 7000 punten (7492) kwam. De jonge Amsterdammer werd op ruime afstand ge volgd door Chris Leeuwen- burgh (6983) en Frans van der Ham (6974). Een volledige wedstrijd voor de alzijdigen kwam niet in de kraam van De Wit en Hidding van pas. Beiden heb ben zich geplaatst voor de de wereldkampioenschappen in Helsinki. Doordat De Wit (PSV) en Hidding (Daventria) het twee de deel voor gezien hielden, kregen Guido van der Sluys en Els Stolk vrij spel. Van der Sluys had trouwens al na vijf Van onze sportredactie VLISSINGEN - De Neder landse motocrosskampioen Toon Karsmakers heeft zondag in Vlissingen zijn voornaamste concurrent in de nationale 500cc-titel- strijd, Gerard Rond, op ge lijke afstand gehouden. Zowel Karsmakers als Rond voegden 57 punten aan hun totaal toe. Gerard Rond, in de eerste vier NK- wedstrijden in drie man ches zonder resultaat ge bleven, kwam op het ra zendsnelle circuit Sloeha- ven niet tot de broodnodige twee manche-zeges. Toon Karsmakers won de eerste heat na harde strijd voor Rond. Voor de Brabander betekende dat de zesde overwinning in negen manches. In de tweede reeks gaf Rond (tot zondag zesde in de tussenstand) voor het behoud van zijn laatste theoretische kans op het kampioenschap van 1983 echt gas. De coureur Uitingen bleef Karsma kers juist voor. In de tus senstand van de nationale titelstrijd is het verschil (zonder aftrek) in het voor deel van Karsmakers be hoorlijk ruimer: 259 pun ten om 175. Uitslagen Nederlands kampioenschap motocross 500cc, vijfde van acht wed strijden: Eerste manche: 1. Toon Karsmakers (Waal- re) Honda; 2. Gerard Rond (Ingen) Suzuki; 3. Peter Herlings (Gemert) Yama ha; 4. Johnny Ponjee (Nieuwbergen) Yamaha; 5. Peter Klomp (Grave) Yamaha Tweede manche: 1. Rond; 2. Karsmakers; 3. Herlings; 4. Jan Lemmens (Bergeijk) Kawasaki; 5. Ponjee. Van onze sportredactie BARCELONA - De Spaanse autocoureur Xavier Sole Valls is zondag in Barcelona bij een race om het Catalaanse kam pioenschap om het leven geko men. Van onze sportredactie ZURICH - FC Twente blijft in de Intertotocompetitie uitsteken de resultaten behalen. Zaterdag zegevierde de Enschedese ploeg in een uitwedstrijd voor groep een tegen FC Ziirich met 4-3. Bij de rust keek FC Twente nog tegen een achterstand van 1-3 aan. Het scoreverloop van de wedstrijd FC Zuerich - FC Twente was: 3. Jerkovic 1-0, 28. Zappa 2-0, 30. Birkedal 2-1, 31. Bold 3-1, 58. Rutten 3-2, 77. Roord 3-3, 83. Piasmans 3-4. Toeschouwers: 1800. Scheidsrechter: Renggli (Zwi). In Dwingeloo zegevierde PEC/Zwolle met 8-0 over een Drents amateurelftal. Bij de rust was het 4-0. De doelpunten waren van Van Kooten (4), Van der Hengst (2) en Van Roon (2). Er waren 1000 toeschouwers. Rep deed nog niet mee, doelman Schrijvers wel. In Noordscheschut heeft FC Groningen zaterdag in een oefen wedstrijd gespeeld met de vierde klasser WKH. Na een rust stand van 10-0 werd een score van 16-0 bereikt. Jan de Jonge (5), Bert Wiebing (3) en Rob Mc Donald (3) waren de schotvaardigste Groningers. Van onze sportredactie MUNCHEN - Udo Lattek, de nieuwe trainer van Bayern Mün- chen, is zeer tevreden over Sören Lerby, met twee miljoen gul den de duurste transfer voor dit seizoen in de Bundesliga. Nadat Bayern vrijdagavond een vriendschappelijke wedstrijd tegen een amateur-selectie uit het Zwarte Woud met 8-0 had ge wonnen, volgde zaterdag een zelfde resultaat tegen FC Villin gen. Zaterdag speelde Bayern alleen de eerste helft met zijn sterkste ploeg en nam toen al een voorsprong van 6-0. Karl- Heinz Rummenigge en Sören Lerby, die na rust niet terugkeer den, maakten ieder twee doelpunten. „Lerby is een echte ver sterking voor het elftal", concludeerde Lattek voldaan.

de Stem | 1983 | | pagina 9