Pater Vincent Colsen uit Terhole is 40 jaar priester URY Foïklorefestival in Sas van start Toeristen bestormen kust Officiële Volvo-dealer H.F. VAN OOSTERHOUT VOLVOI Algemene basis opleiding in Oostburg start politierapport Klaverjasclub zoekt nieuw onderkomen Vier auto's beschadigd bij kop- staart- botsing Feesten in Ter Schorre Plaatselijk nieuws Nieuwvliet lm Coaltieberaad in Aardenburg Terneuzen Zaamslag MAANDAG 18 JUL11983 VAN ZEELAND Zeeland beleefde het drukste weekeinde tot nu toe deze zomer. Ruim 200.000 toeristen zijn neergestreken in de smalle kuststrook. Ook in Cadzand-Bad kwam het verkeer door de enorme drukte maar moeizaam vooruit FOTO WIM K00YMAN Zeeland propvol Van een onzer verslaggevers CADZAND-BAD DOMBURG - Zeeland zit propvol. De provincie beleefde het tot nu toe drukste weekeinde van dit seizoen. Vrijdag begon onder tropische omstandigheden de be storming van de kust en het beeld van over volle wegen, campings en stranden beheerste ook de volgende dagen Volgens de Provinciale VVV heeft Zeeland de stroom va kantiegangers zonder veel problemen op kunnen vangen. „En dat is mede te danken aan de gemeenten, die met het openstellen van overloopter reinen uitstekend op de drukte hebben ingespeeld", aldus gis teren een VW-woordvoerster. Ook de Zeeuwse wegen ble ken de stroom auto's en cara vans goed aan te kunnen. Ver tragingen werden zaterdag al leen gemeld bij de veren naar Zeeuwsch-Vlaanderen, waar wachttijden ontstonden van twee uur (Kruiningen-Perk- polder) en anderhalf uur (Vlissingen-Breskens). Giste ren laat in de middag ontston den op de uitgaande provin ciewegen files, maar die losten in de loop van de avond op. In tegenstelling tot het vori ge weekend, toen voorname lijk de campings werden over stroomd, bleek ditmaal ook veel interesse voor hotel- en pension-accomodaties. De Provinciale VVV wist gisteren te melden dat 80 procent van de ruim 200.000 toeristen die Zeeland nu telt op campings verblijft, terwijl de resterende 20 procent zijn intrek heeft ge nomen in hotels, pensions of vakantiebungalows. (ADVERTENTIE) Stationsweg 6 HULST tel. 01140-13191-11489 OOSTBURG - Bij voldoende belangstelling start maandag 12 september een cursus 'alge mene basis-opleiding' aan de rijksscholengemeenschap Ko ningin Wilhelmina te Oost burg. De cursusavonden - steeds op maandag van 19.30 tot 22 uur - worden gegeven in de maanden september, oktober, november en de eerste helft van december. Iedereen van 16 jaar of ouder kan deze opleiding vol gen. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar op het Oostburg- se gemeentehuis, maar men kan zich daar ook telefonisch aanmelden. In Zeeuwsch-Vlaanderen is het beeld gelijk aan de rest van Zeeland. De campings, boerderij plaatsen en over loopterreinen in de kuststrook zitten boordevol, maar in het achterland van Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen is hier en daar nog een plaatsje vrij. De hotels en pensions zijn voor 98 procent bezet. Volgens een zegsman van de VVV in West- Zeeuwsch-Vlaanderen is het „een geluk" dat sinds kort het recreatiepark Schoneveld bij Breskens met 570 kampeer plaatsen in gebruik is geno men. „Anders hadden we niet geweten waar we de toeristen hadden moeten laten". Bekeuringen Maar ook de dagjesmensen wisten gisteren en zaterdag de weg naar de duinkust tussen Breskens en 't Zwin te vinden. Op veel plaatsen stonden de auto's drie rijen dik langs de kustweg geparkeerd, wat voor de politie aanleiding was op zeer smalle stukken - onder meer op de Waledijk bij Groe- de - bekeuringen uit te delen. Dit leidde tot enkele boze tele foontjes naar De Stem van mensen die zich beklaagden over het politie-optreden. „Al le parkeerplaatsen waren vol en als je dan langs de weg ging staan kreeg je een bekeuring van 35 gulden", luidde de klacht. Een woordvoerder van de rijkspolitie te Oostburg deelde gisteravond mee dat van een bekeuringsbeleid zon der aanziens des persoons geen sprake is. „Alleen op de plaatsen waar auto's zo ston den geparkeerd dat er nauwe lijks nog doorgang mogelijk was, zijn bonnen uitgedeeld", aldus de zegsman. „In totaal enkele tientallen". Topseizoen Uit de reacties van VVV's, campinghouders en - sinds dit weekeinde - ook hoteliers valt op te maken dat Zeeland op dit moment een uitstekend toeris tenseizoen beleeft. „Tot vorige week leek het er op dat de ho tels het kind van de rekening zouden worden van het veran derde gedrag van de toeris ten", zegt een woordvoerster van de provinciale VW. „Het overgrote deel van de stroom recreanten trok vorige week nog naar de campings en liet de hotels en pensions links lig gen. Maar de nieuwe groep vakantiegangers die dit week einde is losgekomen doet daar - tot grote vreugde van de ho tel- en pensionhouders - niet aan mee". Volgens de VW- medewerkster zou dit te ma ken kunnen hebben met de be langrijk lagere temperaturen die voor deze week worden verwacht. Van onze correspondent TERHOLE - Gisteren vierde pater Vincent Colsen, beho rende tot de orde van de Pa ters Lazaristen, in de paro chiekerk van de Heilige Ge- rardus Majella te Terhole zijn veertigjarig priesterjubileum. Hierbij was er naast de gro te belangstelling van de paro chianen, ook een grote belang stelling van familie, vrienden en kennissen waaronder ver scheidene pastores en verte genwoordigers van burgerlij ke autoriteiten. Pater Colsen werd in Terho le geboren en werd in 1943 in het klooster van de Paters La zaristen te Panningen (L) tot priester gewijd. Vanwege de oorlog kon hij niet naar de missie vertrekken en belastte hij zich daarom met pastoraal werk in het Belgische Moerbe- ke en Koewacht. Vanaf 1946 tot 1962 verbleef hij in Brazilië. Tijdens zijn va kantie in Nederland werd hij benoemd tot missie-procura tor in Eindhoven, van waaruit hij de zorg op zich nam voor de missionarissen. Sedert vorig jaar woont hij in het klooster van de Paters Maristen te Hulst en is hij veelal behulp zaam in de diverse parochies en rectoraten. In de met bloemen versierde parochiekerk werd een plech tige eucharistieviering door de jubilerende pater opgedragen, waarbij pater van Acker de feestpredicatie verrichtte met als hoofdthema het priester zijn in deze tijd. Na de eucharistieviering werd de jubilaris onder een versierde boog door kinderen naar het parochiehuis geleid, SyilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIHIIIII, De Bulgaarse dansgroep 'Kremikovska Mladost'zorgt voor een wervelende show Van onze correspondent SAS VAN GENT - Afgelo pen weekend heeft men in Sas van Gent al volop kun nen genieten van folkloristi sche dansen en muziek van verschllende volksdansgroe pen die voor het Folklore- festival uitgenodigd zijn. Zaterdagmiddag werden het Bulgaarse 'Kremikovska Mladost' en het Spaanse 'Co- ros y danzas' aan de Sasse bevolking gepresenteerd. Na een optocht van de groep door het Sasse centrum wer- j den op verschillende plaat- sen optredens gegeven als voorproef op het eigenlij ke i gebeuren. Hierbij was de publieke belangstelling vanwege het prachtige weer en de warm te maar matig, 's Avonds echter, tijdens de officiële opening van dit negende In ternationaal Foïklorefesti val, was er aanmerkelijk meer publiek. In de avond koelte kon het publiek ge nieten van de levendige mu ziek en dansen van de optre dende groepen. Met name de Bulgaarse en Spaanse volksdansgroepen hadden veel succes tijdens deze eer ste festivalvoorstelling. Volksdansgroep 'De Grut- moole' uit Sas van Gent en volkskunstgroep 'Roeland' uit Lokeren wisselden dit succes af met dansen uit on ze eigen folklore. Zondagmiddag volgde een tweede festivalvoorstelling op het podium op de Markt. Het bijbehorend terras was veel drukker bezet dan za terdagmiddag en het pu- - FOTO WIM KOOYMAN bliek kreeg nu weer een goe- de voorstelling. De organisatie van de Sas 5 Folkloreweek toonde zich 5 erg tevreden met deze eerste S voorstelling en de grote pu- blieke belangstelling. Vanmorgen worden de Bulgaarse en Spaanse groep officieel door het gemeente- bestuur van Sas van Gent ontvangen. Vanmiddag is er een mid- dagvoorstelling voor de be- jaarden in cultureel een- trum 'De Speye'. Deze begint om 14.00 uur. Vanavond houdt men een speciale gastouderavond voor de gezinnen die de dan- sers onderbrengen. ïillltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliillliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiMiiMiij^ HOEK - Zaterdagavond om streeks half 7 is aan de Wil- lemsweg te Hoek een schuurtje geheel afgebrand. De eigenaar hiervan, A.v.H. te Hoek, was in de directe omge ving bezig met het afbranden van een grasland. De brand weerkorpsen van Terneuzen en Hoek waren spoedig ter plaatse, maar konden maar weinig meer uitrichten. HULST - De politie te Hulst hield vrijdagnacht 2 mannen aan, verdacht van een eerder in de vorige week gepleegde inbraak in de rk. lagere school De Nobelhorst. De verdachten J.K. uit Hulst en R.V. uit Sas van Gent werden voor een verhoor meegenomen naar het politiebureau, waar zij beken den. De gestolen goederen, be staande uit een video-installa tie met bijbehorende appara tuur, werden bij de daders thuis ongeschonden aange troffen. HULST - De Hulstenaar P.W. deed bij de politie aangifte van vernieling van zijn op het Godsplein geparkeerd staande personenauto. Er was hierbij schade aan de voorruit toege bracht en verder krassen aan de carosserie. Aan de personenauto van H.H. te Hulst werd vrijdag nacht eveneens schade toege bracht. Een poging tot het afnemen van een zogenaamde magne siumvelg mislukte. Wel werd een portierslot beschadigd. TERNEUZEN - Bij een bot sing zaterdagmorgen op het met verkeerslichten beveilig de kruispunt nabij garage Voet, werden 2 personenauto's zwaar beschadigd. Het onge val gebeurde doordat W.P.F. te Terneuzen door het rode licht reed. Een aanrijding met een personenauto, bestuurd door J.A.A. te Terneuzen was het gevolg. TERNEUZEN - Zaterdag nacht ontving de gemeentepo litie een melding, dat men be zig zou zijn met een stelen van een personenauio, aie stond geparkeerd aan de Fharen- heitlaan te Terneuzen. Ter plekke aangekomen zag de po litie een viertal mannen, die bezig waren met het stelen van benzine. Twee van hen konden direct in de kraag worden gegrepen en de ande ren werden later gepakt. Dat waren D.J.B., R.F.V., A.v. D en C.A.V. allen uit Terneuzen. TERNEUZEN - Tussen vorige week woensdag en afgelopen zaterdag is ingebroken in een modelwoning aan het Rivie renpark in Terneuzen-Zuid. Vermist worden een matras, een dekbed, kussens, lakens, 2 tafelkleden, een kastje en een aantal elektrische armaturen. Pater Colsen neemt een felicitatie in ontvangst waar een zeer druk bezochte receptie plaats had. Talrijk waren de bloemen, enveloppen en cadeaus, die de jubilaris werden aangeboden. Tot slot volgde er voor de familieleden van de feestvierende pater een feestmaaltijd in het parochie huis. Van onze correspondent TERNEUZEN - De Terneu- zense Klaverjasclub zoekt naar een nieuw onderkomen omdat het voor verschillende oudere leden van de vereni ging te moeilijk wordt de trappen op te komen naar de kantine van de Centrale Stich ting voor Sociaal Kultureel werk Terneuzen aan de Nieuwstraat. Voorzitter Van Leeuwen: „Acht jaar geleden zijn we ge start in buurthuis De Sluis. Omdat het daar te klein werd, zijn we verhuisd naar de kan tine van de centrale stichting, waar de 40 leden tellende Kla verjasclub altijd met plezier alle donderdagen bijeenkwam. Totdat enkele leden het lieten afweten omdat het voor hen te moeilijk werd om de twee trappen op te lopen naar de zolderverdieping. Zodoende zijn we nu op zoek naar een nieuw onderkomen. Het bestuur heeft zijn oog laten vallen op één van de lo kalen van de voormalige Ma vo-school De Branding aan de Walstraat. Er is reeds een brief naar de gemeente, aldus Van Leeuwen. „We wachten nu dus af of we daar terecht kunnen". Van onze correspondent HOEK - Twee zwaar en twee licht beschadigde personenau to's waren de oogst van een kop-staart-botsing op Rijks weg 61, gistermiddag om streeks 5 uur. Het ongeval gebeurde ten hoogte van de inrit naar het recrer ciecentrum De Braak man. Daar stonden op een ge geven moment drie voertui gen, resp. bestuurd door R.J.G. te Hulst, E.P.H.F. te Hulst en R.R.C. de Sint Niklaas nage noeg stil. Een eveens uit de richting Biervliet komende automobi list J.J.A.M. te Kloosterzande begon ook af te remmen, doch zijn voet schoot van de rem af op het gaspedaal, waardoor zijn voertuig tegen dat van C. botste die op har beurt tegen F. doorschoof en deze weer te gen G. De voertuigen van M. en F. werden hierbij het zwaarst beschadigd en moesten wor den weggesleept. Het op dat tijdstip drukke verkeer op de Rijksweg ondervond enige tijd hinder en moest langzaam rij dend over het rijwielpad wor den gedirigeerd. TERNEUZEN - Woens dag 20 en donderdag 21 juli worden de lustrum- activiteiten in verpleeg-1 huis Ter Schorre in Ter neuzen voortgeet met een I tweetal feestavonden, die telkens om 19.30 uur be ginnen. Voor dit avondje uitin het verpleeghuis kunnen bewoners hun familie en/of vrienden uitnodi gen hieraan deel te ne men. De muziek op beide avonden wordt vezorgd door het orkest El Celino uit Hoofdplaat. Een hapje en een drankje zullende feestvreugde verhogen. Rommelmarkt - De Kinder] club Nieuwvliet verzorg maandag 25 juli een rommel-, doe- en spelletjes-markt indel schuur van Michielsen aan 4| Dorpsstraat. De opbreng» komt ten goede aan het pM' selij ke kinderclubwerk. Br gonnen wordt om 9 uur end' kinderen kunnen terecht vod knutselen, emailleren, balk! gooien, grabbelen en voor d<| grote attractie, het stokl®1' gen. Ook worden oliebolle» gebakken. Het evenement eis-j digt om 13 uur. Van onze speciale verslagt SAINT ETIENNE - Aan avond van het lastige dat het Tour-peloton in wacht, is Johan van de rUst zelve. Hij straalt a trouwven uit, dat hij uiting brengt. „Winnen zegt hij, „moeten het tweeën maken, net alf melk en ik het in 1980 he daan." Drie jaar geleden leverde de Velde een topprestatie in Hij gaf op een ongelooflijke - FOTOWIMKOOYMAIfl Van een onzer verslaggem AARDENBURG - De 0 tie-fracties in de Aardenburgl. se gemeenteraad houden vu avond een openbaar coaltietui raad in café De Zwaan te Aar- denburg. Begonnen wordt om 20 in en aan de orde komen de 0 derwerpen voor de morgen 1^ houden raadsvergadering. iit ffcil I Toch nog een zege-gebaar van flterzou blijken dat hij zijn mi prtrek staan. KlNT ETIENNE - Pascal Si- P® is door de Tour-directie "straft met tien seconden. Isirnon heeft zich in de tu- T~ ueus verlopen zestiende fpPe van de ronde van rn,knik geregeld laten du- pn door een ploeggenoot. Lk 1 Lubberding, die FM Laurent vlak voor de V 6ep tegen de dranghek- «-!f.:,Werd beboet. Wegens li -,i en van de lijn werd V s, wlnnaar gedeklasseerd I e tweede plaats, kreeg Slri^e ud Franse Francs (380 P n) boete, werd vijftien '«n voor het klassement e,groene trui in minde- bndenltraftyd^668^'116" Ter Schorre - De viering het 10-jarig bestaan van "J verpleegtehuis Ter Schorre Terneuzen wordt de koiW" weken voortgezet. Voor woensdagen 20 en 27 julis' muziek-avonden op het P1 gramma. Deze beginnen 19.30 uur en medewerk wordt verleend door een kest. Bloedprikdienst - Na overig met het streeklaboraton heeft het contactorgn Zaamslag kunnen bewerk» 1 ligen dat voortaan elke ®1 derdagmorgen van acl,',ï!| tot half negen gelegenheid staat voor bloedafname onderzoek. Dat gebeurt in bejaardentehuis De Molen Door het instellen van 1 bloedprikdienst kunnen m I sen uit Zaamslag en 01 ving, die tot voorheen r< matig daarvoor naar het lianaziekenhuis te Terne^J moesten, nu veel tijd en besparen. -JOUR VANDAAG Graad- iTouir^'"*' T,bh™"" 0 .plu cucmnoH sLANDON &ALPE- m?efD-HUEZ 17eRIT 223,5 km ï£r®i 1 J&UB-MOrgfm RUSTDAG T15 PAGINA ZEELAND; MAANDAG 18 JUL1191

de Stem | 1983 | | pagina 6