Verdiende zege van Toon van der Steen Belgen beheersen stratenloop Brabanders domineren in MINISm Belg ie ga toch lega Politie wilde a< Zege De Vrieze Belfort-toernooi Sterk veld in Ronde van Clinge Merijntje Zoetemelk naar ronde 's-Heerenhoek IN RIJSBERGENI ADVERTENTIE TOdehuis 10 Breda Tel. 076-135469 ivlMMrtiJMca \8JÜLi 1§83 Van onze sportm.edexverk.er CLINGE - Nationaal dames- kampioene Thea van Rijnsoe ver is dinsdag 19 juli de grote trekpleister in de ronde van Clinge waar naast de dames ook de liefhebbers en ama teurs in actie komen. In Clinge pakt men trouwens uit met een ijzersterk damesveld, want naast de nationale kam pioene is ook nummer drie van het Nederlands kampioen schap, Leontien van Lienden, van de partij. De concurrentie voor beide dames is groot, want onder de 40 inschrijvingen die bij Ar nold Bracke in de bus rolden, zitten ook Sandra de Neef, Monique Kaufmann en de eni ge Zeeuwse Petra van Stel. De dames worden om drie uur aan de Gravenstraat in het grensdorp weggeschoten met als opdracht 51 kilometer op het 1700 meter lange, maar uiterst lastige parkoers door de kern. De wielermiddag in Clinge wordt geopend door de lief hebbers die om half twee aan hun zestig kilometer beginnen. Ook in deze categorie een aan- trekkelijk veld met onder meer Sjaak de Kok, die van de ene bloementuil naar de ande re snelt. De Lewedorper krijgt af te rekenen met Willy de Fe- ber, Adje van de Ploeg, Siep van Dongen, Ko Tolhoek, Wim Wielhouwer en Bert Steen bakker. Ook van buiten de provincie is de belangstelling groot, want vijftig namen staan op het programmablad. Na de liefhebbers en dames is het de beurt aan de ama teurs, die om 18.00 uur aan 100 kilometer beginnen. Niet min der dan 130 renners stuurden hun kaart in. „We hebben dan ook de helft moeten teleurstel len, want we mogen maar met 65 renners op dit parkoers van start gaan", stelt Arnold Brac ke. Onder de 65 die wel de toe clips mogen aantrekken heel wat kwaliteit met onder meer Theo Appeldoorn, de crite riumspecialist bij uitstek. Voorts Thijs Fase, Toontje van der Steen, Nap Hage, Rainier Valkenburg, Tinie van Rijs- bergen. Kees de Nooyer, Hen- nie Rovers, Martin Stroosnij- der, Mattie de Baat, Nico van der Klundert, Gerrit van 't Geloof, Kees Vleugel, Rinus Verboom en Jan Poley. Zij zullen moeten optornen tegen de streekfavaorieten, aange voerd door Rob Bijvanck en Karei van Goethem. Voor de Kloosterzandenaar lijkt het parkoers echter te bochtig om een hoofdrol te kunnen ver vullen. Andere sterke mannen uit de regio zijn IJzendijkenaar Ab Verplanke, bezig aan een succesvol seizoen, plaatselijke man Erik van Remortel - we gens zijn studie in Wagenin- gen zelden aan het werk in de ze regio - Adrie Oostdijk, Krijn van der Bent, Hans Moens en Carlos Boerman. De organisatie van deze wieler- dag is in handen van het feest comité Clinge in samenwer king met de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIliillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllll van onze sportmedexverker PHILIPPINE - Mario Ram- meloo is vandaag de plaatse lijke man bij de junioren in de achttiende kermisronde van Philippine. Rammeloo, die we gens studie in het voorseizoen het stalen ros liet voor wat het was, marcheert met de week beter en wist zich over de grens al een paar keer te on derscheiden. Of de Philippine- naar competitie genoeg in de benen heeft om voor eigen pu bliek te schitteren, wordt deze middag bekend wanneer 67 junioren om 13.00 uur aan de Laureynestraat weg worden gestuurd voor 69 kilometer. Op presentjes hoeft hij niet te rekenen, want een aantal sterke kleppers komt naar het wielerminnende mosseldorp imiiiimiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiuiiiiiiiiiiiiii afgezakt met de sterke Bra banders Theo Akkermans, Ad van de Lindeloof, Hans Oomen, Sjaak Rommens, Bob Rasenberg, Peter van der Klundert en Jack van Trijp. Ook de mannen uit eigen pro vincie zullen ongetwijfeld een woordje meespreken. Marcel Gunst, Patrick Tolhoek, Ron nie de Jonge, Gerard van Ant werpen, Stefan Koole en Miel de Waal zijn de aanvoerders van de sterke Middelkamp delegatie. Ook bij de geelrode brigade van de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen zitten naast Rammeloo jon gens die in het rijtje van de kanshebbers thuishoren. Con- no van de Sande en Jos van Baal rijden de laatste weken in België nu de grenzen weer open zijn constant in de prij zen en moeten in staat worden geacht mee te spelen in het spel. Na de junioren is het de beurt aan de amateurs. Zij worden om 15.00 uur wegges- stuurd om 80 kilometer op het bochtige en daardoor lastige parkoers door de kern van Philippine af te haspelen. On der de 54 ingeschrevenen heel wat kanshebbers voor de bloe mentuil. De sterke criterium specialisten Theo Appeldoorn, Toon van der Steen, Louis van Mook, Tinie van Rijsbergen en Nico van der Klundert zijn van de partij. De Brabanders krijgen echter af te rekenen met een sterke Zeeuwse dele gatie onder aanvoering van Rob Bijvanck. De Sassenaar rijdt op een steenworp afstand van zijn ouderlijk huis wat al tijd een brok extra motivatie meebrengt. Ook Adrie de Maesschalck - bezig aan een sukkelseizoen, maar hopelijk hersteld van alle narigheid - is van de partij. Verder de ade laar uit Aagtekerke Kees de Nooyer, de sterk debuterende Patrick van Passel uit Sluiskil die onlangs in Hoofdplaat be wees geen problemen te heb ben met de overstap van de ju nioren, Ab Verplanke, Nap Hage, de sterke provinciale kampioen, Peter Hoondert, Cees Vleugel, Jack van der Horst, Ronnie Karelse, Krijn van der Bent en Carlos Boer- De organisatie is in handen van het actieve wielercomité Philippine onder de bezielende leiding van Johnny Spuessens. Het afhalen van de rugnum mers en de prijsuitreiking zijn als vanouds in het gemeen schapscentrum De Meerpaal. Zeeland geniet van Crayff Van onze sportmedexverker BRUINISSE - De Zeeuwse voetbalfans hebben zater dag een voorproefje gehad van de komende voetbal competitie met het treffen tussen het Zeeuws elftal en Feyenoord in Bruinisse. Met daaraan verbonden de primeur van het optreden van Johan Cruijff bij de Rotterdammers. De maestro heeft zeer zeker de circa 3500 toeschouwers niet teleurgesteld. Zijn acteertalent was weer vaak doeltreffend in de hitte. Peter Hout man, Andrej Jeliazkov en Ruud Gullit kwamen in de Feyenoord-gelederen goed aan de bak. Johan Cruyff in actie. De ras-Amsterdammer in Feyenoord-shirt, het xvas toch even ivennen - foto willem mieras Het Zeeuws elftal, dat een 0-9 nederlaag kreeg te slikken, heeft zich tegen deze gere nommeerde profs goed ge weerd. Er werd frank en vrij gevoetbald en ondanks het klasseverschil werd het daar om voor het publiek een aar dig kijkspel. In de eerste helft, die met 0-3 werd afgesloten, nam Feyenoord al snel het doel van Rob Grüben onder vuur. Uit een fraaie combinatie tussen Wijnstekers en Vermeulen, die Hoekstra in schietpositie bracht, kogelde laatstgenoem de echter op de lat. Nadat een fraaie actie van Frans van der Pijl door resoluut ingrijpen van de Feyenoord-defensie was gestrand, mocht Grüben aan de andere kant zijn talen- Van onze sportmedexverker 'S-HEERENHOEK - De prof ronde in 's-Heerenhoek die zondag 14 augustus wordt ver reden, krijgt steeds meer ge stalte wat het aantal vedetten betreft die van start zullen gaan. Naast Jan Raas, Cees Priem, Jos Schipper en Leo van Vliet hebben nu ook Joop Zoetemelk en zijn ploeggenoot de Deen Kim Andersen hun contract getekend. Andersen, die een tijdje de leiderstrui droeg in de Tour en de twaalfde etappe won, zal zeker één van de blikvangers zijn in 's-Heerenhoek. Ook Hennie Kuiper en Adri van der Poel zullen van de partij zijn. HiiiiuiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiyHiimiiimiüi Van onze sportmedewerker AAGTEKERKE - Richard de Vrieze en Wilfred Geijs imponeer-, den tijdens de wedstrijden voor jeugdlicentiehouders in Aagte kerke. Genoemd tweetal streed om de bloemen bij de 14-jarigen. De Vrieze zegevierde. Bij de 13-jarigen zegevierde Arjan de Ridder via een knappe solo en bij de 12-jarigen deed Ronald Klaasse hetzelfde. Uitslagen: 14 jaar: 1. Richard de Vrieze, 2. Wilfred Geijs, 3. Maarten Goe- ree, allen Middelkamp; 4. Antoine Thoen, Zeeuwsch-Vlaanderen, 5. Mar cel Marijs, Zeeland. 13 jaar: 1. Arjan de Ridder, Z; 2. Erwin Vermeulen, 3. Dillen de Kok, 4. H. Tolleman, allen M; 5. Frank Verbiest, Z-Vl. 12 jaar: 1. Ronald Klaasse, 2. Ewald Provoost, beiden M; 3. Dennis van de Gruyter, Z; 4. Kees Dalebout, M. 11 jaar: 1. Richard Siereveld, M; 2. Jean Pierre Fortrei, Z-Vl; 3. Edwin Hillebrand, 4. Randy van Gils, beiden M. 9 jaar: 1. Robbert Nijs, Z-Vl; 2. Rudi Klaasse, 3. Patrick Ridderbos, beiden M. 8 jaar: 1. Mark Martens, M; 2. Wilmar van de Berghe, Z-Vl; 3. Richard van Gils, M; 4. Monica Fortrei, Z-Vl. Illlllllllllll III ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiimiiiMiimiiiiiiiiiwiiiiiiiiiiiim Van onze sportmedexverker POORTVLIET - Toon van der Steen en Cees Vleugel duelleerden zaterdag in Poortvliet om de bloemen. Eerstgenoemde bleef zijn opponent met een halve fietsleng- S te voor. Van der Steen was ook de initiatief- E nemer geweest van de beslissende vlucht S toen er nog 17 kilometers waren te rijden. E De zeven anderen die toen nog deel uit- jg maakten van de kopgroep waren: René van Vlimmeren, Thijs Fase, Ad Dekkers, Corné Heerën, Nap Hage, Theo Appeldoorn en Rob Bijvanck. Niet minder dan 85 amateürs hadden zich voor deelname gemeld, maar E daarvan bereikten er slechts 21 de finish. E De broeiende hitte en het lastige parkoers waarin zeven scherpe bochten moesten worden genomen, hadden hun tol geëist. Toch zijn de toeschouwers aan hun trek- ken gekomen. Elf man sloegen reeds na 15 kilometer op de vlucht met in hun midden onder andere Thijs Fase, Nap Hage, Corné Heeren, Rob Bijvank, Toon van der Steen, E Cees Lazeroms en Theo Appeldoorn. Nadat S eerst Bart van Est en René van Hooydonk 1 zich eveneens vooraan hadden gemeld, do- ken nog meerderen in de frontlijn op. Onder i andere Cees Vleugel, Cees Spaans en Mar- 1 tin van der Jagt. E Voorlopig bleef een groep van negentien {g man voorop draven. Halverwege de koers E koos Nap Hage voor een uitstapje. Hage, die E vorig jaar zegevierde in Poortvliet via een solovlucht, bleef zeven ronden aan de lei- ding maar werd toen ingerekend. Vooral Vleugel, Van der Steen, Van Vlimmeren en 1 Fase hadden aan een effectvol tegenoffen sief gestalte gegeven. Ook Heeren, Appel doorn, Dekkers en Bijvank hadden op tijd aangehaakt en met zijn negenen wérd voorlopig de dienst uitgemaakt. E Tot het moment waarop Toon van der Steen het op zijn heupen kreeg en alleen'de. 1 dit seizoen uitstekend op dreef zijnde Cees E Vleugel nog in de lift wipte. De anderen E bleven 'hangen', al bleef dit volggroepje van zeven niet compleet. Ad Dekkers, Corné, Heeren, René van Vlimmeren en Theo Ap- E peldoorn sloegen namelijk de handen ineeri 5 en hun tempoversnelling bleek te machtig voor Hage, Fase en Bijvank. De twee leiders bleven echter buiten |j schot en in de fel betwiste eindsprint bleek E Toon van der Steen de snelste. Ad Dekkers E voerde het naaste volggroepje van vier over 5 de streep, terwijl Nap Hage, die de leiders- 5 prijs incasseerde, Fase en Bijvank achter zich hield. Het restant van het peloton be- reikte de finish onder aanvoering van Jac- ky van der Horst. Antoine Goense zegevierde bij de nieu- E welingen. In de eindsprint had de talentvol- E le coureur uit Ovezande geen moeite met zijn negen medevluchters. De kopgroep had 5 aanvankelijk uit tien man bestaan, maar 5 Van Zundert viel door pech terug. Peterv Mol, die als vijfde finishte, had het sein ge- 1 geven voor de beslissende ontsnapping.g Goense legde ook beslag op de leidersprijs. s Uitslagen: Amateurs: 1. A. van der Steen, Brui* nisse, 85 kilometer in 2 uur 9 minuten en 34 secon- den; 2. C. Vleugel, Wemeldinge; 3. op 29 seconden s A. Dekkers, Udenhout; 4. C. Heeren, St.-Wille- brord; 5. R. van Vlimmeren, St.-Willebrord; 6. T. E Appeldoorn, Roosendaal; 7. op 1.08 N. Hage, St.- Maartensdijk; 8. T. Fase, Oud-Vossemeer; 9.'R. Bijvank, Sas van Gent; 10. op 1.54 J. van der Horst, Souburg; 11. R. Boeren, St.-Willebrord; 12. C. Spaans, 's-Gravenpolder; 13. C. de Nooyer, Aagte kerke; 14. E. Daanse, Vlijmen; 15. R. Thijs, Etten- Leur; 16. R. van Hooydonk, Roosendaal; 17. W. van Kooten, Bruinisse; 18. G. van Velzen, Zoeter- E meer; 19. H. Lambregts, Etten-Leur; 20. J. Gijzen, S St.-Willebord. Nieuwelingen: 1. A. Goense, Ovezande, 40 kilome- ter in 1 uur, 4 minuten en 16 seconden; 2. P. Haast, E Rijsbergen; 3. G. Hollemans, Emmercompascuum; 4. B. de Wit, Zegge; 5. P. Mol, 's-Gravenpolder; 6. M. van der Sman, Den Haag; 7. D. de Haas, Aalst; 8. M. Heijnen, St.-Willebrord; 9. M. Zanoli, Wilnis; 10. M. Piels, Rosmalen; 11. E. Knuvers, 's-Herto- s genbosch; 12. J. Buikmans, Hoeven; 13. C. Maniën, Putte; 14. P. Thirions, Roosendaal; 15. J. van der S Steen, Fijnaart; 16. R. Mollenaar, Koog aan de Zaan; 17. F. Verhaffen, Veldhoven; 18. K. Smits, Zundert; 19. A. Merks, Empel; 20. N. van Esch, E Duitsland. ËiiimiiiiiiiiiiiiiiwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiMiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiwiiiimiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiMUiiifB ten tonen bij een inzet van Nielsen. De Breskens-doelman klaarde dit karwei voortreffe lijk. In de twaalfde minuut ging Grüben echter niet vrijuit door de bal los te laten bij een inzet van Vermeulen waarna Peter Houtman de openings treffer in het doel frommelde, 0-1. De Zeeuwen reageerden met enkele goede tegenstoten waarbij Nielsen Gerard Schipper, die alleen op het doel afging, de voet dwars zette via een overtreding. De vrije schop van Peter de Waard bleef echter zonder resultaat. Nadat Jeliazkov en Hout man de score tot 0-3 hadden opgevoerd liet Feyenoord de teugels wat vieren. In het laat ste kwartier voor rust kwam het Zeeuwse team dan ook tot leuke tegenacties. Joop Hiele maakte een afstandsschot van Peter de Waard onschadelijk en toen laatstgenoemde op nieuw doorbrak en met een goede pass Gerard Schipper in stelling bracht, kon Ruud Gul lit maar nipt deze kans verij delen. De Zeeuwen bleven echter komen. Gerard Schipper schoot rakelings naast, terwijl Hiele een spetter van Rob de Muijnck over het doel joeg. Heel dicht bij een doelpunt was Bram van de Broeke. Uit een corner van Peter de Waard kopte de Breskens- spits tegen de onderkant van de lat. En nog was het Zeeuw se offensief niet geluwd. Vlak voor rust kreeg Peter de Waard de fraaiste kans In de tweede helft kwam Johan Dijkhuizen de plaats onder de lat innemen in het Zeeuwse team en Paul van Kouteren (Sluiskil) verving Rob de Muijnck. Willy de Ja ger moest plaats maken voor Ronnie van de Berge (Bruinis se). Ook de nieuwkomers aan Zeeuwse zijde deden het niet slecht. Jeliazkov liet kort na de hervatting 0-4 noteren en toen Johan Cruijff weer eens een van zijn befaamde passes uitdeelde kon Peter Houtman de score tot 0-5 opvoeren. Je liazkov, die een hoofdrol bleef vertolken bij Feyenoord, werd in de 63e minuut neergelegd door Fagg en Houtman verzil verde de strafschop: 0-6. Het Zeeuwse team, nu toch wel in ademnood gekomen, kon in die tweede helft geen echte vuist meer maken. Van de Broeke liet uit een van de sporadische aanvallen van de gastheren nog wel een schot van zijn voet vertrekken, maar JHiele was op zijn post. Een solo van Cruijff stelde Wim van Til in staat 0-7 aan te laten tekenen, waarna Jeliaz kov en nogmaals Van Til (grandioze kopbal) de eind stand- bepaalden op 0-9. IIIIIMIIIIIIIIilllllllllllllllllllllUIUilllllllllllllllUUIIIIIIIIIIIIIUUUUilHUUUlillUllllUUIUUUUIUIillUUlllllllllUllllllllllllllUIIUUIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIfillllillllllllllllllllllillllllllillllllllllilllllllllllllllilllllllllll IIHtUIWUIUtliMllllilllllllllMlillHIIWIWillllUIMUIIIIi Van onze atletiekmedexverker DOMBURG - De Belgische at leten hebben opnieuw hun stempel gedrukt op de tien ki lometer lange Stratenloop in Domburg. Luc Waegeman maakte de favorietenrol volle dig waar. De 24-jarige atleet uit het bij Antwerpen gelegen Edegem duldde geen tegen stand. Na drie van de tien af te leggen ronden door het cen trum van de Walcherse bad plaats, liet hij zijn laatste con current, zijn landgenoot Willy Laureijs uit St.-Niklaas, ter plaatse om onbedreigd zijn ze ge van vorig jaar te prolonge ren. Dit met een tijd die twee seconden onder zijn winnende tijd van vorig jaar lag. In de eerste kilometer zou naast Laureijs ook de Belg Pa trick Merkx van Volharding Beveren in het spoor van Waegeman lopen. Lang zou de Waaslander het niet volhou den, want al bij de eerste door tocht kwamen Waegeman en Laureijs afgescheiden door. Toen in de derde omloop Wae geman even hoger schakelde, was ook Laureijs gezien. De atleet uit St.-Niklaas zou zijn tweede plaats keurig vasthou den. Dit in tegenstelling tot Merkx, die zijn inspanningen uit de eerste kilometers duide lijk moest bekopen en naar de vijfde plaats zou terugvallen. Immers, twee ex-Zeeuwen eisten de derde en vierde plaats voor zich op. Verras send was daarbij het optreden van ex-RKHA V-atleet Aart Bakker, die studeert in Wage- ningen en nu de kleuren van Tartletos verdedigt. Hij vocht een fraai duel uit met Henk Cijsouw, ook al een ex-Zeeuw. Cijsouw begon zijn loopbaan bij het organiserende Dyna mo. Kwam middels studie ver volgens bij het Rotterdamse AVR terecht en woont nu in Breda, waar hij de kleuren van Sprint verdedigt. Deze twee jongens hielden de Zeeuwse eer enigszins over eind in het Belgische geweld. In de slotfase wist een sterk lopende Bakker zich van Cij souw te ontdoen om ruim een minuut na locomotief Waege man op de derde plaats beslag te leggen. De eerste 'echte' Zeeuw was Frank Kooman. De 'lange' uit Middelburg kwam op de zesde plaats bin nen, daarmee zeker de ver wachtingen inlossend. Bij de veteranen ging de ze ge naar Frans Krijnsen. De AV'56-atleet, tijdens de zo mermaanden meer op zijn schuit te vinden dan in de at- letiekkaravaan, legde op een uitstekende negende plaats in het totaalklassement beslag. Nog maar eens bewijzend dat er in zijn categorie in eigen provincie voor hem geen te genstand is. Bij de dames was het een in ternationale aangelegenheid. Grete Wolf van Sgola Boe- chout won met grote over macht (een kleine twee minu ten) vóór de Westduitse Heide Schulte. De derde plaats was voor Jacqueline Mol van het organiserende Dynamo. Uitslagen: Heren-senioren: 1. Luc Waegeman, Sgola Boechout, 10 ki lometer in 29 minuten en 52 secon den; 2. Willy Laureijs, Volharding Beveren 30.27; 3. Aart Bakker, Tartletos 30.55; 4. Henk Cijsouw, Sprint 31.05; 5. Patrick Merkx, Vol- hardng Beveren 31.13; 6. Frank Kooman, Dynamo 31.39; 7. Ad Thiery, Dynamo 31.40; 8. Johan Rosseel, Hermes Oostende 31.56; 9. Dirk Verbruggen, Sgola 32.10; 10. Rian van de Broeke, Marathon 32.20; 11. Pierre Bocklandt, Sgola 32.38; 12. Peter Hameeteman, Zee land Sport 32.46; 13. Albert Kar- stanje, Dynamo 32.51; 14. Cor Peu- te. Dynamo 32.55; 15. Leon van de Velden, AV'56 33.33; 16. Jan de Bart, AV'56 33.33; 17. Henk Nieuw- dorp, AV'56 33.48; 18. Rien de Wil de, AV'56 34.09; 19. Hans Rovers, Tartletos 34.13; 20. Guido de Greef, Hermes Oostende 34.21. Veteranen: 1. Frans Krijnsen, AV'56 10 kilometer in 32 minuten; 2. Ron Abuijs, Dynamo 32.57; 3. Tjeerd Doornbos, GVAV Rapidas 33.10; 4. Kees Westrate, Marathon 34.09; 5. Helmuth Vercammen, Ma rathon 34.33. Dames: 1. Grete de Wolf, Sgola 37.18; 2. Heide Schulte, Dortmund 39.0; 3. Jacqueline Mol, Dynamo 42.43; 4. Chris Callens, Sgola 50.04. "MUI Coen Dobbeleir serveert in een van cje halve finales gemengd dubbel. Conny Baarends xvacht gespannen af FOTO Van onze tennismedexverker SLUIS - Ondanks een internationale bezetting van het 15e Bel fort tennistoernooi te Sluis vielen de meeste hoofdprijzen te in dienen door de Brabanders. Belgen, Duiters en zelf Indiërs kon den niet verhinderen, dat het zowel in de B- en C-categorie bijl de heren een Brabants onderonsje werd en dat outsider Pal Hendrikse uit IJzendijke te bescheiden winnaar werd bij de lu ren D, terwijl de dames de prijzen eveneens binnen de nationale| grenzen vielen. Het is in een Zeeuws- Vlaams tennistoernooi (het geen het Belfort-toernooi toch ook is) des te opvallender, dat een Indiër van de partij is en zich tevens als kandidaat aan dient voor de titel bij de heren B. Ashok Dinakaran werd, na zijn overwinningen op Mark Sloot (6-2, 6-2), Michel van Zwol (6-2, 4-6, 6-2) en Bertil van Geel (6-1, 5-2, walk-over) plotseling een serieuze kandi daat, dankzij een overwinning in de halve finale op Ton van Rijthoven uit Rijen, de tweede geplaatste. Via drie sets be landde de Indiër verrassend in de finale, waar Mike Simon (Rijen) de andere finalist was geworden. Simon, gestart als vierde ge tipte, baande zich een weg naar de finale via overwinnin gen op Coen Dobbeleir (6-1, 6-4) .en Johan Schautteet (6-0, 6-2), waarna de Belg Chris v.d. Wege zijn slachtoffer werd in de halve finale, zij het niet ge heel vlekkeloos (6-2,2-6,7-6). De verwachtte zinderende finale tussen Simon en Dina karan bleef echter uit en werd in feite een anti-climax van dit op hoog niveau staande toernooi. Simon zegevierde gen achter de rug had zon I met 6-2,6-2. ook maar enige vorm van V Bij de dames B bleek de ning. Op zijn wegnaar de' plaatsingscommissie zijn werk nale schakelde hij de vie goed gedaan te hebben. De geplaatste Egbert Versp't eerste geplaatste Patricia v.d. uit (7-6, 6-1) om daarna Steen werd inderdaad finalis- te via een overwinning op de sterk spelende Jolanda van Luxemburg (6-3, 6-3), waarna Franny Kalwij uit Oosterhout, na haar overwinning op Con- 6-3). Door de o-verwinninB ny Baarends (7-6, 6-0) duide- Pierre Lampaert in de w lijk tekort kwam in de finale, finale (6-3,6-0), wist Alanmj Van der Steen bleek ook voor haar te sterk (6-2,6-2). Overigens waren er voor de Zeëuwsvlaamse - woordiging in de nog enkele weggelegd. In ..0. dubbel leken conny Baarends en Coen Dobbeleir rechtstreek op de titel af te stevenen. Overwinningen op Van der Steen/Reindl (7-5, 4-6, 6-0) en op Van der Hulst/Rijthoven (6-4, 6-1) mochten er best zijn, doch Barbara du Fossé mét Mike Simon trokken hier aan het langste eind in de finale (6- 1,6-2). De twee uit Oosterhout, Bertil van Geel en Marcel Verbrugge, resp. eerste en tweede geplaatst bij de heren C kwamen probleemloos in de finale. Van Geel won deze con- frontatie in drie sets (6-2, ét 6-4). Laurien Bik uit Hilversi® pakte de titel bij de dames si deze categorie. Bik, als vierde ingeschat op het schema, ha' zich sterker getoond dan Me nique Begijn (6-1, 7-5), terwijl Jeanet Engelse uit Soubui verrassend de andere plaats had opgeëist, schakelde de eerste gi Aniek Kokke uit (6-2, 6-2) daarna ook de vierde ste Marion Schellekens ac zich te laten (6-4, 6t4). Drie sets had Laurien nodig om Jeanet Engelse opd' knieën te krijgen (6-3,5-7,6-8 Voor de 18-jarige IJzendijkej naar Paul Hendrikse zal niets uitmaken of de O-cate gorie binnen het Belfort toer nooi volgend seizoen de toe voeging zal krijgen van 17+- Hendrikse werd de verrassen de winnaar van de heren B een prestatie van formaat, zien het monsterschema v®l 128, maar zeker ook door Wj feit dat Hendrikse dit alleen maar zes comi Harry van" Quekelberghe e'l Fred van der Peyl aan ziJnif'| gekar te binden. In de hah'^J nale toonde hij zich dan Ronald van Remor z-iuaic \u-o, u-u;, wwv de andere finalist te w°w In drie sets veroverde He drikse zijn verdiende titel koste van Pot (1-6,6-4,7-5)_ Brigitte van .Mierlo en L' ngoise Gerniers vochten nale uit bij de .dames P-J Mierlo zegevierde met 1-6-1 1 6-4. Uitslagen dubbelfinales heren 0^,1.^1 Simon Van Rijthoven - Lamow Ooteghem 3-6,6-2,6-1. Dames dubbel B: Van Steen/Lig", - Baarends/Du Fossé 7-5, 6-4. dubbel B: Du Fossé Simon -»■ yaaff Dobbeleir 6-1, 6-2. Heren dubbei Geel/Verbrugge - Van den negt 6-4, 6-2. Dames dubbel t. kens Engelse - Baecke Lo£k& 0tf'l 3-6, 7-5. Gemengd dubbel C. j $1 Van Ooteghem - BikVan NeerJ^, J Heren dubbel D: Michot ^e- Bartz Schellekens 6-1, 4-6, dubbel D: Kriens Kriens - Becker 6-2, 6-4. Gemengd o" v Kriens Van der Peyl - Van Heesch 7-5,6-2. Met een ..Kleintje het mi Immers vele tiendi rassen (ruim 6 van langstelling voor Te ko< Kantoren te Breda Ber| Ka Van onze redac tie buitenland BRUSSEL - De Belgische minis ter van Justitie Jean Gol wil het gokken in zijn land legaliseren. Hij zal binnen kort bij het par lement een wets ontwerp indie nen, dat een eind maakt aan de si tuatie, dat gok ken verboden is, maar oogluikend wordt toege staan. Er zijn mo menteel acht Belgiscl no's, df rerend I leiden:! ke, Bij ge, Middelj Spa, taine, DinantJ Een 1902 vei kansspd België. I halve casino'd noemde! zijn er illegale I zen, voel de grenj derlandl tijd tot f Van een onzer verslaggevers RIJSBERGEN BREDA - Een 32-jarige Belg is gisteren In Rijsbergen door een kogel uit een politiegeweer gedood. Dat gebeurde na een hevige schiet partij, waarbij de Belg gericht schoot op een tuinder en een politieagent. De Belg had eerder op de Ginnekenweg in Breda twee surveillerende politie-agenten gedwongen hun wapens en een portofoon af te geven. De man vluchtte daarop in een gehuurde auto met een Bel gisch kenteken in de richting van de Galderse Meren/Rijs bergen. De twee agenten, die hadden kunnen vluchten, lichtten het I hoofdbureau in Breda in, waarna een grootscheepse klopjacht begon. Aan het Kruispad in Rijsbergen werd de auto van de Belg terugge vonden. De politie zag de man met getrokken geweer lopen aan de achterzijde van een van de woningen. Nadat agenten de man sommeerden zijn wapen neer te leggen en na een waar schuwingsschot, begon hij ge richt te schieten op een politie agent en een tuinder, zonder hen te raken. Hierna is, vol gens de politie, gericht gescho ten op de benen van de man, achter met fatale gevolgen. De identiteit van de Belg is nj de politie bekend. Zij wilde Ideze gisteravond echter nog IWet prijsgeven, omdat de fa- ■milie van het slachtoffer nog JHet is bereikt. Vervolg op pagina 3 5eH^AG/ SARLAT - Een Zuidoosten111 ,n d<tDordogne «aarSf ,Van Frankrijk), op ®?°r ontwortelde bomen 'arechfpVans' tenten en auto's ochtend Ha*m,en' heeft Sister een ct leven gekost aan termeer gC VTOUW uit Zoe" Op Moskou zeker 12 KAuifoMÖHOfil:

de Stem | 1983 | | pagina 12