ig zorgt veging ement M BEGUN FAVORIET JEDGDTOERNOOI AXEL 11680-24150 Luc Waegeman kanshebber in Domburg ISVRAAG Cruyff: nu al volle bak Zuidafrikaanse golfer geweigerd imMN&l Bekende namen in ronde Poortvliet PLOEGENTIJDRIT IN KRUININGEN j] STEM-gOQ^ TÏF.QT-FM Noblemen rond Zuidafrikaanse tennissers in Hilversum Iperatie d Krijnen Van Veen terug bij FC Utrecht Wiersma blijft aan de leiding Italië kandidaat WK 1990 Winst voor Wekema ÜQjQSfl HINAULT, SARONNI EN LEMOND IN TIEL plJPAG 15 JUL11983 door Loon Krijnon Hen Bakker ple geplaatst Cubaanse honkballers vernederen Zuid-Korea Ne plaats [erner Wieme T14 PAGINA SPORT 3 Het Balasz Taraczy-toeimooi" ILVERSUM - Blijft Balasz Taroczy tot het jaar 2000 heer en meester tijdens het mooi om de Open Nederlandse Tenniskampioenschappen in Hilversum, of zal Higueras er dit jaar dan toch in slagen om de Hongaarse koning van Het 'lkhuisje ten val te brengen? Als het aan toernooi-directeur Piet van Eysden die de laatste drie, vier jaar, tijdens die éne week in juli, nachtmerries heeft ide immer goedlachse Taroczy, die het toernooi al zes maal won, is het dit jaar laatste Hongaarse week in Hilversum. lie Cappendijk onze Tour- uw Elza Cappendijk stond elijk de nieuwe leider van n onze lezerstour. De zeer dijk vertelde er overigens 2 veel te danken had aan lelijk behulpzaam geweest nners die zij moest tippen - FOTO LEO VAN BIJNEN an Kelly getipt als winnaar vai de snelle Ier maar Henk Lub- rste over de meet. Toch nog in de man uit Voorst. De winsl at het algemeen klassement ooi De 67-jarige Mevrouw Elzi over van haar streekgenote n staat de wielerminnende algemeen klassement van ons rneuzen is de winnaar van ilad, land en heel Europa Ie Van Eysden de laatste noden af om weer een fat- (jlijke bezetting van „zijn" khuisje op papier te krij- Dat is hem slechts gedeel- jk gelukt, maar wat wil je er „slechts" 25.000 dollar (er de 32 spelers te verdelen De echte toppers be- niuwen een dergelijk be- ,g als een armetierige fooi laten Hilversum dan ook ■ks liggen. |ndat licht bezien is het dan een hele prestatie van Piet Eysden dat hij het voor el- ,i gekregen heeft om José jueras, toch altijd nog de inmer zeven van de laatste reldranglijst, naar Hilver- n te krijgen. De eerste aar inde contacten werden door iEysden gelegd tijdens Ro- Elzs nk Lubberding uwe, Houtmanstr. 69, Terneuzei Lubberding, 5.58. rs, Stuivezandseweg 11, Zundei Lubberding, 6.06. >s, Hulsterweg 36, Kloosterzandl Lubberding, 6.06.11 ls, Marijkestr. 20, St. Willebrori Lubberding, 5.52.1' Fr. Morres, Vestdijkstr. 16, Hulst| Lubberding, 6.11, ters, Stenenhoef 38, Ossendrech| Lubberding, 5.50,01 Broeken, Cyclaamstr. 31, Madtj Lubberding, 5.48, ven, Rapenburg 45, Vogelwaardi Lubberding, 5.46."' Leufl EDA - Ad Krijnen wordi ndag geopereerd door de tdase chirurg de Baere. Van welslagen van die operatie igt het af of Kriinen ooit betaald voetbal zal kun- spelen. hals bekend kreeg Krijnen het eind van het seizoen te in dat zijn knie zoveel ikementen vertoonde dat laid voetbal voor hem ta- was. Een nader onderzoek de Hilversumse specialist Hermans wees echter uit via een operatie genezing mogelijk kon zijn. nton Joore ,NAC's be- rabare vooorstopper, heeft contract met NAC ver- 1 Joore was een van de [tsten die zijn handtekening onder een NAC-contract. het eind van het vorige :n werd er met namen in Joore geïnteresseerde jbs geschermd, maar uitein- ijk bleek geen enkele ande- tereniging plannen te heb- om Joore in te lij ven. ERMEER - Ellen Bak- s als derde geplaatst in de liriduele strijd om de Euro- k tafeltennistitels voor ju- pen, die van 22 tot en met 31 in het Zweedse Malmö den gehouden. land Garros, eind mei. De Spaanse gravelspecialist met een onvoorstelbaar uit houdingsvermogen moet in ieder geval in staat worden geacht om Taroczy eindelijk een halt toe te roepen. Higue ras had een goede seizoenstart dit jaar. Hij haalde de finales van de Grand Prix-toernooien in Hamburg en Rome (en moest daarin buigen voor Noah en Arias) en bereikte net als vorig jaar de halve finales in Parijs alvorens met een ka potte elleboog ten onder te gaan tegen Wilander. Higueras is in Hilversum de enige speler uit de top-tien. Er komen er verder nog een paar die bij de beste dertig tennis sers van de wereld horen. Dat zijn, naast Taroczy, onder meer de Amerikaan, en lid van het Davis Cup Team van zijn land, Eliotr Teltscher en de Tsjech Tomas Smid, die al sinds jaar en dag in Hilversum te vinden is. Op de deelnemerslijst staan verder Haroon Ismail, de Zwitsers Heinz Günthardt en Roland Stadler, de Para- guyaanse playboy Victor Pecci (ooit finalist in Parijs tegen een Borg in goede doen), de Belg Bernard Boileau, de eeu wige clown Ilie Nastase en een trio Zweden, te weten Simons- son, Tidemann en Gunnarson. Zuid-Afrikanen zijn er dit jaar ook weer in Hilversum, dit jaar Freddie Sauer en Mike Myburg. Dat kan dus weer de monstraties opleveren van het Comité Zuidelij k Afrika dat in oktober in Amsterdam zwarte tennisballen op de baan knik kerde toen Kevin Curren daar in het mislukte WCT avontuur acteerde. Inmiddels is er wel het een en ander veranderd met de verstrekking van de visa aan Zuidafrikaanse sportlieden. De richtlijnen van het ministerie van Buiten landse Zaken zijn veel stren ger geworden. „Voor zover ik weet, krijgen die twee spelers gewoon een visum", aldus een enigszins benauwde Van Eysden, „als dat niet zo zou zijn, komt ons toernooi in ernstige moeilijk heden". Daarmee doelend op het toernooi van de Zweedse stad Stockholm dat tegen een boete van 25.000 dollar opliep toen de Zweedse regering een visum weigerde aan vier Zuid-Afrikanen, te weten Curren, Sauer, Mitton en Fi scher. Fransesco Mascini van het Comité Zuidelijk Afrika trok gisteren al aan de bel bij het Ministerie van WVC om ver volgens tot zijn stomme ver bazing te horen dat Sauer en Myburg helemaal nog geen vi sum aangevraagd hebben. „De mogelijkheid bestaat dus dat ze in West-Duitsland (waar ze op dit moment spelen) een toe ristenvisum hebben aange vraagd bij de Nederlandse ambassade", aldus Mascini, maar met zo'n visum mogen ze in Nederland geen sportwed strijden spelen. Morgen (vrij dag) zou het ministerie wel weten te vertellen of ze inder daad een visum hebben en zo ja, wat voor een. Als dat een toeristenvisum blijkt te zijn, is het niet uitgesloten dat de Hil versumse politie maandaag de visa van de heren zal controle ren. Net zoals ze dat met de motorcoureur Alan North in Assen hebben gedaan". Hoe dan ook, internationale belangstelling genoeg, volgen de week in Hilversum. In schrille tegenstelling daarmee staat de Nederlandse inbreng. Geen enkele Nederlander werd tot nu toe rechtstreeks tot het hoofdtoernooi toegela ten en, wat een unicum ge noemd mag worden, geen en kele Nederlander meldde zich aan voor het kwalificatietoer nooi. Weliswaar staat nationaal kampioen Huub van Boeckel op de nominatie voor een wild-card, maar, net als in Rotterdam in het voorjaar, toen Viias alsnog op kwam da gen (wat hij, gezien in het licht van de latere ontwikkelingen dus beter niet had kunnen doen), mag Van Boeckel op hoepelen als er alsnog een top per naar het Gooi komt. De Rotterdammer Michiel Schapers, net als Van Boeckel lid van het Nederlandse Davis Cup team, heeft lak aan het Nederlandse publiek. Scha pers is afgereisd naar Kitz- bühl, waar nou eenmaal meer poen te verdienen is dan Hil versum. Dat er verder geen Nederlandse talenten zijn die een poging doen om als „quali fier" het Melkhuisje binnen te wippen, is een min of meer be grijpelijke zaak. De oorzaak moet bij de planners van de KNLTB gezocht worden. Die lieten namelijk het zomersa- tellietcircuit doodleuk samen vallen met Het Melkhuisje. ROTTERDAM - Als het bestuur van Feyen- oord gisteren bij de eer ste training van de Maasclub de toeschou wers hadden laten beta len, dan was er al aardig wat geld in de kas van de penningmeester ge vloeid. Een paar dui zend belangstellende kwamen opdagen voor de eerste training van Feyenoord met Cruyff. De naaste toekomst zal overigens nog uit moeten wijzen of de ex- Ajaxied op het veld ook een „Gouden Gids" voor Feyenoord zal blijken te zijn - fotoanp DEN HAAG - Het Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een visum geweigerd aan Ian Palmer, een Zuidafrikaanse golfer die wilde deelnemen aan het toernooi om het Open Internationale kampioenschap van Nederland van 1 tot en met 7 augustus in Zandvoort. Een woordvoerder van het Ministerie heeft dit donder dagmiddag desgevraagd be- vestigd.Nederland volgt daar mee het voorbeeld van Zwe den, dat twee weken geleden een vijftal Zuidafrikanen, dat aan de open Zweedse titel strijd kwam meedoen, de toe gang tot het land ontzegde. Vorig jaar hebben nog vier Zuidafrikanen meegespeeld in Bosch en Duin, waar toen het toernooi om de Open Interna tionale titel werd gehouden. Het Ministerie heeft over de zaak-Palmer overleg gepleegd UTRECHT - Leo van Veen is, na een seizoen Ajax, weer te rug bij FC Utrecht. De nieuwe trainer Barry Hughes be schouwde de 37-jarige „mister Utrecht" als een bruikbare versterking voor zijn ploeg, die hij bovendien zonder moeilijkheden naar Galge- waard terug kon halen. Van Veen had, voor het vo rige voetbaljaar bij zijn over gang naar Ajax, een contract over vier jaar bedongen, waarbij hij twee jaar als spe ler en de volgende twee jaar als jeugdtrainer in dienst zou zijn. Aan het eind van het sei zoen, waarin Van Veen geen basis-speler bleef, vroeg hij Ajax ontbinding van de over eenkomst om in Edmonton te kunnen gaan spelen. Ajax was bereid Van Veen, zonder verdere verplichtingen, te laten gaan. Nadat duidelijk was geworden dat het Cana dese avontuur ook voor de Utrechter op niets uitliep, heeft Utrecht de speler die bij Ajax overbodig was en die door de financiële moeilijkhe den in Edmonton in Canada i niet aan de slag kon, opnieuw aangetrokken. met het Ministerie van Wel zijn, Cultuur en Volksgezond heid. Afgelopen juni werd, mede op aandringen van WVC, wel een visum verleend aan de Zuidafrikaanse motor coureur Alan North, die daar door kon deelnemen aan de TT van Assen. AMSTERDAM - Harm Wiers- ma heeft in de twaalfde ronde van de internationale da- machtkamp in Amsterdam zijn leiderspositie behouden. Tegen zijn naaste belager, jeugdwereldkampioen Wirny, nam hij geen enkel risico en na ruim twee en een half uur spelen was de vrede op een bijna vol bord getekend. Daardoor bleef het onder linge verschil van een punt ge handhaafd en heeft de oud wereldkampioen alleen nog rekening te houden met het op de derde plaats staande duo Gantwarg en Clerc. Vrijdag ontmoet Wiersma Gantwarg. Rob Clerc kwam op een met de Wit-Rus gedeelde derde plaats, omdat hij in zijn partij tegen de Afrikaan Kouassi tot winst kwam. Hij zag kans de agressie van Kouassi tijdig in te dammen en een stevige greep te krij gen op de te snel ontwikkelde lan ge vleugel van de Afrikaan. Op die flank brak Clerc ten slotte ook door naar dam en vond door een gambiet een heel aardige oplossing voor mogelij ke eindspelproblemen waarmee Kouassi reeds me nige speler heeft verrast. Anatoli Gantwarg leek aan vankelijk voordeel te hebben tegen Van der Wal, die dat in het middenspel echter wist te compenseren en zelfs een iets voordeliger eindspel kreeg hoewel hij daarvoor twee schijven moest offeren. Na een uiterst spectaculaire tijdnood fase bleken beiden het vereiste aantal zetten te hebben ge haald, al bleek er tenslotte ook een remisestand op het bord te staan. Uitslagen: Gantwarg (Sow) - Van der Wal (Ned) 1-1 Baljakin (Sow) - Kaplan (Vst) 1-1 Kouassi (Ivo) - Clerc (Ned) 0-2 Wirny (Sow) - Wiersma (Ned) 1-1 Stand na twaalf ronden: 1. Wiersma 16 punten 2, Wirny 15 3. Clerc en Gantwarg 14 5 Baljakin en Kouassi 117. Kaplan 9 8. Van der Wal 6. ZURICH - Italië heeft als eer ste Europese land interesse getoond om het eindtoernooi om het wereldkampioenschap voetbal in 1990 te organiseren. Dat maakte Joseph Blatter, de secretaris generaal van de FIFA, donderdag in Zürich bekend. De leden van de Euro pese voetbalbond hebben nog tot 31 oktober van dit jaar de tijd hun kandidatuur te stel len. ANTWERPEN - Wereldkam pioen Zuid-Korea heeft in de derde wedstrijd van het toer nooi om de Intercontinentale honkbalbeker in Antwerpen een flink pak slaag gekregen van Cuba. De Middenamerikanen, die zeventien keer wereldkam pioen waren maar vorig jaar in Seoel hun titel niet verde digden, wonnen met maar liefst 17-2. Cuba sloeg in deze wedstrijd zes homeruns, waarvan drie in de laatste slagbeurt. De vier werpers, die de Zuidkoreaanse hoofdcoach Woo-Hong Ur gebruikte, kre gen 23 honkslagen tegen. De Cubaan Braudilio Vinent in casseerde er slechts vijf, zijn twee vervangers in de laatste slagbeurten geen enkele. Eer der op de dag won Taiwan met 6-2 van Nicaragua. LAHNSTEIN - De Nederland se wieieramateur Bert Weke ma heeft de tweede etappe van de Ronde van Rijnland-Palts gewonnen. Wekema versloeg zijn medevluchters Jörgfried Schleicher (WD1) en Dan Radtke (OD1) in de eindsprint. De Nederlander had voor de rit over 141 kilometer van Bad Marienburg naar Lahnstein 3 uur 23 minuten en 18 seconden nodig. De Westduitser Peter Hilse behield de gele leiderstrui. De uitslag van de tweede etappe is: 1 Bert Wekema (Ned) 3 uur 23 minuten en 18 seconden 2 Jörgfried Schleicher (WD1) z.t 3. Dan Radtke (OD1) z t 4. Olal Ludwig (OD1) op 36 seconden 5. Peter Muckenhuber (WDI) op 57 seconden 6. Thomas Freienstein (WDI) op 1 01 mi nuut 7 Falk Boden (OD1) op 1 15 8. Hart- mut Bolts (WDI) z t 9 Patrick Roelandt (Bel) z.t. 10. Bruno Cornillet (Fra) z t 16. Maarten Ducrot op 1.50 mm. 26. Gert-Jan Theunisse op 2 21 31. N;eo t r Moeven z.t 51. Hans Daams z.t. 55. Hans Doom z t. Het algemeen klassement: 1 Peter Hilse (WDI) 6 uur 46 minuten en 57 seconden 2. Uli Rottier (WDI) op 3 seconden 3. Hart- mut Bólts (WDI) op 30 sec 4 Milan Jurco (Tsj) op 38 sec 5 Daniel Wyder (Zwi) op 47 sec 6 Bruno Cornillet (Fra) op 1.02 min. 7. Johann Traxler (Oos) op 1.09 8. Werner Wuller (WDI) op 1 12 9. Andreas Petermann (OD1) op 1.19 10. Herbert Spmdler (Oos) op 1 40 11 Maarten Ducrot (Ned) z.t. 12. Nico Verhoeven (Ned) op 145 23 Bert Wekema (Ned) op 6.36 29 Gert-Jan Theunisse (Ned) op 7.56 50. Hans Boom (Ned) op 8.54 59 Hans Daams (Ned) op 10.15 A, Luxemburgstr. 12, EttenJJ Lubberding, 5.43.51J >ot, Molendijk 10, 's-Gravenmoel Lubberding, 5i43." lendrikstr. 37, Lamswaarde. aan 52, Koewacht. rstr. 29, Biervliet; J. van Vugtj 19, Oosterhout; A. v.d. Voorde] Koewacht; W. de Rooze, Pastl mevr. Lips, Vaartbossen 33.1 aan 9, Dongen; P. v.d. Veeke, v.| 10, Axel; M. de Bie, Withagend 48b, Axel; M. v. CampenhoiW Goethem, Irenestr. 5, Klooster-, I, Dinteloord; Fr. de Silva, H"H ur, Vijverstr. 23, Cadzad; H. "k feur; H. v. Wolven, Plantsoen l», n. "10T12C tennismedewerker 't-De 11-jarige Sandra uit Hulst is favoriet in door tennisvereniging ^organiseerde jeugd- oernooi. Met haar in- JWngen in de categorieën |_nmet 12 jaar en tot en met is zij tevens serieuze te v-oor het behalen van twee overwinningen in de enkelspelen. Met de sterksten uit Zeeland en een ploeg van elf jongens en meisjes uit Bel gië en het district Utrecht, kent deze zesde editie van het Axelse toernooi een sterke be zetting. In de jongste leeftijdscate gorie (tot en met 10 jaar) is bij de jongens Bernd van Quekel- ^aoTiae spo rtmedewerker «NEUZEN - Amateur- nner Werner Wieme uit wist in het Belgi- «""kerke - Ruiselede derde plaats beslag te 'en in deze sterk In en 5 versnellingen ■uimte. Als Llftback GL deur. vanaf f 23.950,- blhulslaan 156A, 076-7120UU Snsstraat 25-25A. 01612-3655 avenmoBr, idijk 1, 01623-12696 Vaartstraat 1, 01155-1628 uzen, areksestraat 13. 01150-12258 ande, istraal 1-5, 01170-2232 0R HINDER KOSTEN, 'Woemc.. |i,nedstrUd gingen naar H Patrick Francois. Pa- |'an Passel uit Sluiskil r l gem Maldegem Lr1 dertiende plaats. EJ van deze amateur- jj Waarvoor 58 ver- Hit, d1?1 kwamen melden nBelg Marnix Lameire. »an T 0p de tweede J de vierdaagse van (k 'hebben 38 wande- u s'rM gestaakt. Daar om emers niet kwa- vierrigen zijn er nu nog k, ddagsegangers over. W ,"eP in de richting Paleis Het Loo en de n Wiessel, Vaassen en 2ndag Saat het rich- L kootwijk en Hoog- WILFRIED DE KRIJGER, de junior uit Biervliet, reikte in het Belgische Hattenbeek naar een dertiende plaats. In Tielt in de Europaprijs ging hij als negende over de streep. ERIC VEREECKEN de lief hebber uit Sint Jansteen, be haalde in het Belgische Moer- zeke een tweede plaats. TONNIE HERMANS uit Graauw eindigde in Dender- monde als elfde, tijdens het kampioenschap van Antwer pen greep hij de negentiende plaats. Tijdens de wielerwedstrijden voor de jeugdlicentiehouders in het Zuid-Limburgse Grons- veld wist Serge van Boven uit Axel als eerste te eindigen in de categorie der 11-jarigen. In diezelfde categorie was er een vijfde plaats voor Jean-Pierre Fortrei uit Breskens. Bij de 8- jarigen was er een tweede plaats voor Monica Fortrei. Robert Nijs uit St. Jansteen werd derde bij de 8-jarigen, terwijl de oudste categorie - de 14-jarigen - Harold d'Hondt uit Hulst op een zesde plaats beslag wist te leggen. berghe de grote kanshebber, temeer daar de plaatselijke favoriet Guido Tolhoek ont breekt. Als overige kansheb bers kunnen worden genoemd Harold Schipper uit Goes en Kim Langeraert uit Sas van Gent. Isabella Leenhouwers staat bij de meisjes genoteerd als sterkste naast Marisa Everling (Animo), Manon Kienjet (Ludo et Emergo) en Inger Rempt (Souburg). Ja- scha Leenhouwers uit Sluis moet in staat zij n voor de der de maal in successie een jeugdtoernooi op zijn naam te schrijven (hij won reeds in Sas van Gent en Oostkapelle).Zo wel Jeroen Verstraeten als Gyan Asselman zijn in Axel niet van de partij. Grote con currenten zijn Leonard Robe sin, Riny Kort, Marcel Wisse, Vincent de Kerf en Frederic Ouwehand. Bij de meisjes kan men naast Sandra Begijn spreken van de Zeeuwse top met Ange la Latuheru (Souburg) en Emerance van Wingen (Ka pel ie). Bij de 14-jarige jongens is de Belg Dieter Calle vorig in Axel winnaar tot en met 12 jaar, de grote favoriet. In de hoogste leeftijdscate gorie is er sprake van een open strijd tussen Chantal Baecke, Marion Schellekens, Annema- rie Dobbeleir en Monique Baecke, terwijl bij de jongens namen prijken van Dieter Calle, Jan-Willem Bartz en Onno van Quekelberghe. Ge woontegetrouw speelt men in Axel eerst voorronden met het systeem van herkansing en een verliezersronde, zodat plaatsing pas wordt gedaan na het spelen van de voorronden. Het toernooi vangt aan op maandag 18 juli. Thijs Fase behoort tot de favorieten in Poortvliet. - foto archief de stem Van onze sportmedewerker DOMBURG - Luc Waege man start in de tien kilometer wegwedstrijd vandaagin Domburg opnieuw in de favo- rietenrol. De lange Belg van de vereniging Scola uit het bij Antwerpen gelegen Boechout wist ook vorig jaar deze door de Middelburgse atletiekvere niging Dynamo '70 georgani seerde loop op zijn naam te schrijven. Ook dit jaar komen naast Waegeman weer een aantal sterke Belgen naar de Wal- cherse badplaats afgezakt. Dirk Verbruggen vorig jaar derde, en Patrick Hens vorig jaar vijfde, beiden clubmak kers van Waegeman, zijn van de partij Ook bij de dames staat een leuk veld op de voorinschrii- vingslijst met ondermeer de Belgische Grete de Wolf - Sco la - haar landgenote Annie Claeys - Hermes Oostende -, Giny Stuttenheim - Veteranen Nederland - en Jacqueline Mol van Dynamo '70. Het startschot voor deze tiende uitgave wordt gegeven om 20.00 uur op het Marktplein van Domburg waar de atleten ieder jaar weer tussen de rij - endikke toeschouwers strijd leveren. TIEL - De Ronde van Tie! op 16 augustus krijgt een ab soluut topveld profwielren ners aan de start. Zeker is de komst van Bernard Hinault, die al enkele jaren in Tiel rijdt, wat zijn enige koers in Nederland zou zijn, terwijl wereldkampioen Guisseppe Saronni ook zijn jawoord heeft gegeven. Via de Nederlandse mana ger Peter Bonthuis heeft hij laten wett it naar Tiel te ko men. Het officiële contract is echter nog niet getekend, dat loopt via de Franse manager Dousset. Deze laat een dezer dagen Saronni in Italië teke nen. De Italiaanse vedette moet ongeveer 10.000 kosten. Peter Bonthuis merkt op dat Saronni in het verleden een keer is weggegebleven zonder kennisgeving. „Ik wijs erop dat je het met de Italianen nooit weet." Een stunt mag ongetwijfeld het aantrekken van de Ameri- .kaan Greg Lemond worden genoemd. Tiel is zijn laatste criterium, die de mogelijke op volger van Bernard Hinault in de Tour de France rijdt. Van onze sportmedewerker POORTVLIET - Zaterdag wordt de vierde wielerronde van Poortvliet verreden. De nieuwelingen komen daar het eerst aan bod. Om half drie klinkt voor hen het startschot. Zij rijden 40 kilometer. Onder de 70 deelnemers bevinden zich vele bekende Zeeuwen als Antoine Goense, Adri Vermue en de plaatselijke favoriet Hans Lindhout. Op het 1700 meter lange parcours gaan vervolgens om kwart voor vier zo'n 90 ama teurs op pad om 85 kilometer af te leggen. Dirk Uijl is de plaatselijke renner en hij zal ongetwijfeld voor eigen sup porters willen vlammen. An dere streekfavorieten zijn Nap Hage, die vorig jaar winnaar werd, de altijd strijdlustige Thijs Fase en Martin van der Jagt. Andere bekende Zeeuw se deelnemers zijn Toon van der Steen en Kees de Nooyer. Uiteraard zijn er zoals ge woonlijk ook weer genoeg Brabantse prominenten van de partij zoals Bart van Est, Corné Heeren, Henny Rovers, Ad Dekkers en Theo Appel doorn. Zowel voor de nieuwe lingen als voor de amateurs wordt het maximum aantal premies uitgeloofd. Van onze sportredactie REIMERSWAAL - De geza menlijke trimclubs uit de ge meente Reimerswaal organi seren in navolging van vorig jaar een ploegentijdrit op za terdag 6 augustus a.s. Dit jaar wordt er gestart naast de Veerhaven te Kruiningen en rijdt men in oostelijke richting naar Bath, waar de finish is. De lengte van het parcours be draagt 20,7 km. Inschrijving kan plaats vin den vóór 10 j uli a.s. en tussen 1 en 5 augustus. Opgave dient telefonisch te geschieden op nummer 01135-1317. Na opgave van de ploeg en contactadres wordt direct een deelname regelement toegezonden. Elke ploeg dient uit 5 personen te bestaan. Het maximaal aantal ploegen wat deel kan nemen is vastgesteld op 25. De deelna mekosten bedragen 30,- per ploeg. De startnummers kunnen afgehaald worden in café „De Korenbeurs" aan de Markt te Kruiningen vanaf 12.30 uur. De eerste ploeg start om 14.00 uur precies. Hinault: in Tiel aan de start. - foto anp

de Stem | 1983 | | pagina 7