TICHTING RECREATIE: Malaria is weer in opmars ïerapie negatief e vlas-lp Inderzoek naar |llegale afzet 'heiniscli afval Gymonderwij s op basisschool lijkt nergens op Scherpenhuizen herziet regeling zand-grind vervoer Rietkerk: Subsidie aan politieke partijen afschallen IN 1981 127 GEVALLEN Meer informatie over effect afvallozingen van kerncentrales Kapotte schietstoelen niet meer gebruiken dan ;ties en ie shows hts één reebiljet ieugje hoop? Nieuwe tv- indeling voor '83-'84 Schorsing directeur ombudsman opgeheven LtERPAG 9 JUL11983 BINNENLAND1 APIER* OOR UW PEN filburgse opkoper aangehouden I Drie personen zijn al aange- louden: een opkoper uit Til- en de twee directeuren Jan een bedrijf uit Hapert, |aar het afval vandaan IE STEM COMMENTAAR Hartstichting opent speciale informatielijn KOY-leden uit Zuidwest- Brabant zijn tegen banenplan VAKLEERKRACHTEN: I )e^e|Ud Welsuria: Geen reden tot paniek rond leukemie-virus ARBEIDSINSPECTIE: Studentenstop om overschot arbeidsmarkt te voorkomen T5 PAGINA? T22 PAGINA 3 t»*' WOt*0* benzineprijs gestegen ie valt 't op dat de open wegen, groenvoorzie- gen, stoepen e.d. als nbaar toilet voor vier- ters beschikbaar worden teld. Bezitters van bees- hebben blijkbaar veel te tellen. Ook zien we dat de ebouwen op het Borre- :f steeds groter worden, nals de kantoren van iken, maar die hebben l minder mensen nodig. ;da, in R. Paauw. k verzet. Hij was een van weinige cardiologen die zo- in de reguliere geneeskun- ls in een van de tien chela- clinieken in Nederland rkzaam was. )e therapie is in Nederland ■rigens nog niet officieel er- ïd. Volgens dr. J. Leenders, nauw heeft samengewerkt dr. Keulen, komt de ach- docht van een aantal car- ilogen voort uit het feit, dat nu toe onvoldoende appa- ,uur voor handen is om de uitaten van chelatiethera- te meten. De patiënte is 'olie is volgens Leenders ■t aan de gevolgen van de ;rapie, maar aan een hart- arct overleden. „Dat is uit lerzoek gebleken", aldus enders. Volgens voorzitter H. van aensel van de vereniging n patiënten die de therapie lgen, is het de hoogste tijd t de chelatietherapie in Ne- rland wordt erkend. „Het is bleken dat 75 a 80 van de tiënten die met de therapie handeld zijn, er baat bij bben. In de Verenigde Sta- hebben al 300.000 patiënten t goed gevolg de therapie ivolgd", aldus Van Woensel. Inlichtingen te verkrijgen bij lelation International in Tilburg, 013-420672. 'olygram heeft gisteren ■oductie van de stofvrije —-Vlaming Jan Roeloff- e 69-jarige uitvinder uit l betekenen van de met ipact disc van Philips en :en interesse hoor". Jan Roeloffzen toonde zich et zo onder de de indruk van reactie van Polygram: „De •ote maatschapijen willen dit iod laten bloeden. Die komen is als de compact disc mis- ikt en dat ding komt voorlo- ig nog niet van de grond oelofzzen mikt voorlopig op i kleinere platenmaatschap- jen: „Die moeten het met een sedkoper produktie-apP<j' lat doen en juist daar is de lasplaat erg geschikt voor -ndat hij op kleine schaal ge- roduceerd veel economiscne oordelen biedt". Een aantal van de bedoelde rma's heeft Roeloffzen w- liddels laten weten interesse hebben. De Sasse uitvinder. Ik verzamel voorlopig a".e/e' cties en dan ga ik eens kijken rat er in de praktijk mee oen is". agje uit is oor velen nbetaalbaar CEN HAAG - De Stichting Recreatie vindt, dat er meer goedkopere jeristische- en recreatieve voorzieningen moeten komen voor de sterk Loeiende groep laagste inkomens. De toeristische- en re- Ireatieve ontwikkelings- Lnnen spelen te veel in lp het initiatief van de Lrticuliere ondernemer. Het is belangrijker het hele eil van de toeristisch-recrea- (eve infrastructuur te verbe- tren dan de bouw van grote fmctiepunten te stimuleren, rólt de stichting, waarbij on- (eveer 63 landelijke organisa- Jeszijn aangesloten. het toeristisch beleid van de overheid, en vooral bij de toeristisch-recreatieve ont wikkelingsplannen, wordt druk uitgeoefend om te gaan commercialiseren. Daarbij rijst echter onmiddellijk de vraag 'wie het geld nog kan laten rollen?. Voor kinderen uit de lagere inkomensgroepen kan een bezoek aan zo'n groot attractiepunt moeilijk uit het huishoudbudget worden be taald, aldus een woordvoerder van de stichting. De grote attractiepunten worden te veel naar voren ge- Van onze redactie binnenland JlLBURG - De politiekorpsen in Tilburg en Hapert zijn een ootscheeps onderzoek begonnen naar het illegaal afzetten van lemisch afval. De zaak kwam aan het rol- toen enkele weken geleden Tilburgse verdachte ge jond raakte bij het lossen van pten met afval. Hij wilde die opslaan op een binnen- laatsachter zijn woning. Eén Jan die vaten viel van de wa pen scheurde open. De man uitslag op zijn lichaam, rwijlhij bovendien misselijk lerd. Na geruime tijd ver innen die ziekteverschijnse- De Tilburger heeft tegen over de politie verklaard dat hij in de veronderstelling ver keerde dat het om vaten met afgewerkte olie ging. Aanvan kelijk zei hij de vaten te heb ben gekocht van een onbeken de, maar later werd duidelijk dat 'ze afkomstig waren van een metaalwaren- en machi nefabriek in Hapert. Daarop zijn ook de twee directeuren van dat bedrijf aangehouden. Verwacht wordt dat pas in de loop van volgende week duidelijk wordt om welke stoffen, alles bij elkaar zo'n drieduizend liter, het precies gaat. Het Gerechtelijk Labo ratorium heeft monsters geno men. NTIE) kart (België) hout /55.78 11 er een oorzakelijk verband bestaat of niet, feit is in ieder geval enkele dagen na de terugkeer van Helmut Kohl uit Moskou, bericht bekend gemaakt wordt dat de langzamerhand be- jWeonderhandelingen in Genève worden verlengd. OieRussisch-Amerikaanse onderhandelingen over de kernwa as voor de middellange afstand (waarvan afhangt of de Navo 'Overgaan tot plaatsing in West-Europa van 572 Pershing-ll en Jsraketten als tegenwicht tegen de reeds geplaatste Russische V'O raketten), die onderhandelingen zouden oorspronkelijk in tweede helft van juli worden verdaagd en in de herfst worden fear nu is bekend geworden dat de gesprekken met een week ®n verlengd én dat ze een week eerder zullen worden her- oen tijdwinst van twee weken dus. Twee weken waarin de «handelaars Paul Nitze en Joeli Kvitsinsky moeten proberen compromis te komen. -'tee verlenging van de onderhandelingen zou men kunnen «uderen dat zo'n compromis er heel misschien een beetje in- Dat er toch eindelijk enig schot zit in de koppige vasthou- Weid van beide onderhandelingsdelegaties in Genève. Tij- o Kohls bezoek aan Moskou werd die hoop ook al een beetje e" Andropov betoonde zich in zijn gesprekken met Kohl vo- week optimistisch. Een compromis was volgens hem „nog Wkdit jaar". a onderhandelingen vinden zoals bekend in het diepste ge- Pteats.Het enige dat de buitenwereld te zien krijgt is een aijke begroeting van twee heren, waarna de deuren herme- ®cht gaan. Achter die deuren wordt grimmig onderhandeld aantallen raketten, aantallen kernkoppen, te land en ter zee, j»<over de vraag of de kernraketten van Engeland en Frank- Wie 572 nog te plaatsen Amerikaanse opgeteld moeten ''^zinnigheid troef dus in Genève, maar vorige week heeft nenkaanse delegatieleider Nitze toch een soort overzicht X astand van zaken gegeven. IJ®'dat er 'een wonder' voor nodig was om tot overeenstem- Nri d en' on*hulcle dal "te Amerikanen momenteel beke- latin ssen wilden instemmen met een gelijk aantal op land L'Jne6rde kernkoppen. Hij dacht hierbij aan een aantal tus- L| en 450, hetgeen 20 procent minder is dan de 572 Pers- Jj011kruisraketten die de Navo nu nog wil plaatsen. Niet al- lerwierpen <je RUSSen dit aanbod, de Russische onderhan- ï'akm"Slnsky verho°gde zijn eisen en zei de huidige 260 SS- loou d'e 8lk c'r'e kernk°PPen hebben te willen uitbreiden La I rechtvaardiging daarvoor voerde hij aan dat Frankrijk Idea het Punt staan hun arsenaal kernkoppen uit te fceek dUS n0g pessimisme aan de onderhandelingstafel 5r, Weit dat er nu in Genève langer gepraat gaat worden be- P'o '®der geval dat er iets in bewegiing is. Het 'wonder' K|en N'tze sprak is wellicht iets naderbij gekomen. Natuurlijk wj er in de verste verte niet op .rekenen dat de Russen, 1 'ets te noemen, al hun SS-20's" zullen weghalen. Er zal J1 sprake zijn van een verminderde hoeveelheid en een Letaan beide kanten. Maar de winst zal zijn dat er, zij het k. een pover resultaat, over die raketten in ieder geval on- kan worden. En dat geeft een beetje hoop voor de schoven, terwijl ze maar twee procent van de totale dagre creatie voor hun rekening ne men. Bovendien kunnen zij vaak slecht worden ingepast in de omgeving, vanwege hun omvang, aanblik en ontslui- tingseisen. De particuliere onderne mers vinden de midden- en hogere inkomensgroepen het meest interessant. Het beste dingspatroon van de afgelopen jaren laat echter zien dat huis houdens de uitgaven 'ontwik keling en ontspanning' zo lang mogelijk op hetzelfde peil heb ben willen houden. Voor het modale gezin is dat al jaren ongeveer twintig procent van het netto-besteedbare inko men. Daarvoor wordt in het budget de laatste jaren ge schoven en ten gunste van re- creatie- en vakantie-activci- teiten wordt bezuinigd op voe ding en kleding. Voor de huishoudens die on der het gemiddeld besteedbare inkomen zitten en waartoe bijna alle sociale uitkeringen horen, wordt die ruimte klei ner of zal nul zijn. Van onze redactie binnenland DEN HAAG - De Nederlandse Hartstichting heeft een spe ciale informatielijn geopend waar mensen terecht kunnen met vragen oversport en trim men, sociale wetgeving in Ne derland, hartoperaties en re validatie en over de mogelijk heden om risico's voor hart en bloedvaten te vermijden. Het nummer van de infor matielijn is 070- 614.614. De informatielijn wordt be mand door vrijwilligers, die op hun taak zijn voorbereid. Vol gens de Hartstichting is de lijn geen dienst voor persoonlijke begeleiding. „De beller wordt geholpen bij het zoeken naar gespecialiseerde hulp. Infor matie en adviezen over behan deling of medicijnen wordt niet gegeven. Daar is de arts voor", aldus de Hartstichting. De informatielijn is op werk dagen bereikbaar van 09.00 uur tot 17.00 uur. Van een omer verslaggevers DEN HAAG BREDA - Uit de definitieve uitslag van de stemmingen over het banen plan in het onderwijs blijkt dat een meerderheid van de leden van de Katholieke On derwijs Vakorganisaties KOV in Zuidwest-Brabant tegen dit plan heeft gestemd. Landelijk sprak een krappe meerderheid 52 procent) van de KOV-leden zich voor dit banenplan in het onderwijs uit. De uitwerking van het ba nenplan dient als basis voor onderhandelingen met onder wijsminister Deetman. In Breda wezen 161 KOV- leden het banenplan af. 68 Le den waren voor. In de regio Bergen op Zoom was de ver houding 64 tegen 48. In Zee land was een krappe meerder heid (40 tegen 37) voor het ba nenplan in het onderwijs. Landelijk gezien stemde 52 procent voor het baneneplan, 43 procent tegen en 5 procent blanco. In het najaar start het KOV-bestuur op basis van de ze uitspraak de onderhande lingen met minister Deetman over dit banenplan in het on derwijs. Het plan heeft het KOV uitgewerkt samen met de bonden PCO en ABOP. De uitkomst van de onderhande lingen met de minister moet overigens opnieuw door de le den worden goedgekeurd. Van onze redactie binnenland UTRECHT - Malaria is weer in op mars. Het aantal malariagevallen in ons land is tussen 1970 en 1982 veracht voudigd: van 16 in '70 tot 127 in 1981. Dat schrijven vier artsen van het Rotterdamse Havenziekenhuis in het Nederlands Tijdschrift voor Genees kunde. Doordat in sommige tropische lan den in de laatste tien jaar een 30- tot 40-voudige toename is vastgesteld van deze ziekte, groeit het aantal gevallen van 'importmalaria' in Europa en de Verenigde Staten mee. In 1956 begon de Wereldgezond heidsorganisatie (WHO) een campagne die de malaria geheel moest uitroeien. Aanvankelijk werden indrukwekken de resultaten geboekt, maar door de toenemende weerstand tegen antima- lariamiddelen van de parasieten die de ziekte verspreiden, wint de malaria meer en meer terrein. De Rotterdamse artsen noemen dit een bijzonder zorgwekkende ontwikkeling. In het Havenziekenhuis lagen tussen 1970 en 1981 bijna driehonderd mala riapatiënten. De meesten van hen had den de ziekte opgedaan in Afrika, meestal in West-Afrika. Het is geble ken dat verreweg de meeste patiënten de voorgeschreven antimalariamidde- len niet of verkeerd hadden gebruikt. Van hen leed overigens niemand aan malaria tropicana, de gevaarlijkste vorm van deze ziekte, die soms dodelijk is. In totaal kwamen in de beschreven elf jaar in het Rotterdamse ziekenhuis twee malariapatiënten aan hun ziekte te overlijden. DEN HAAG - Het gymnastiekonderwijs op de kleuter- en lagere school lijkt nergens op. Dat concludeert de Ko ninklijke Nederlandse Vere niging van Leraren en On derwijzers in de Lichamelij ke Opvoeding aan de hand van rapporten van de in specteurs. De plannen om in het nieuwe basisonderwijs, na 1 augustus 1985, onder andere het vak gymnastiek niet langer door een vakleer kracht maar uitsluitend door de groepsleerkracht te laten geven, wordt door de vereniging dan ook onaan vaardbaar genoemd. Voor komen moet worden, dat het voor kinderen zo belangrij ke vakgebied als lichamelij ke oefening wordt geisoleerd door gebrek aan deskundig heid bij de groepsleerkracht, aldus de vereniging. Volgens de koninklijke hebben onderzoekingen overduidelijk uitgewezen, dat kinderen stelselmatig worden onderbelast als het gaat om lichamelijke oefe ning die door klasseleer krachten wordt gegeven. Ook wordt er nagenoeg niets geleerd, gelet op de bewe gingsmogelijkheden van de leerlingen. Lichamelijke oefening moet dan als vak onderwijs worden gegeven. DEN HAAG - Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgele genheid gaat meer systematische informatie aan de bevolking geven over de lozingen van kerncentrales. Het gaat om de blootstelling van de bevolking aan radio actieve straling als gevolg van lozingen van kerncentrales, de te nemen noodmaatregelen bij eventuele ongevallen en de voorlichting in geval van een ongeluk. Dit voornemen heeft staatssecretaris Kappeyne van de Coppello van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, mede namens de minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer de Tweede Kamer gisteren mee gedeeld. Aanleiding hiertoe is een Amerikaans rapport over het ongeval met de kerncen trale bij Harrisburg en een ad vies daarover van de commis sie Reactorveiligheid. In de brief stemmen de be windslieden in met de opvat ting van de commissie Reac torveiligheid, dat er ongeacht het in Nederland te voeren kernenergiebeleid, Voor moet worden gewaakt dat de des kundigheid die in ons land op het gebied van de effecten van straling bestaat, ook in de toe komst gehandhaafd en op ni veau moet blijven. Hoewel er volgens de com missie een goede rapportage bestaat van storingen bij de twee Nederlandse kerncentra les in Borssele en in Dode- waard, beveelt de commissie in haar advies aan deze rap portage zodanig te verbeteren dat een systematische analyse van de storingen per installa tie mogelijk wordt en boven dien uitwisseling van infor matie met andere lander wordt vereenvoudigd. De bewindslieden schrijven de Kamer voorts dat er een oplossing gevonden is voor het gesignaleerde tekort aan tech nische mankracht bij de Kern fysische Dienst en dat het aantal inspectiebezoeken aan de centrales is uitgebreid, met name tijdens de revisieperio den. DE EERSTE van de drie nationale vlootdagen in Den Helder heeft gisteren meer dan 25.000 bezoekers getrok ken, bijna twee maal zoveel als in voorgaande jaren. De bezoekers mochten de oor logsschepen van binnen en van buiten bekijken. Een en keling benutte de loop van een kanon voor een gymnas tiekoefening. FOTO ANP HILVERSUM (ANP) - Het NOS-bestuur heeft vrijdag in gestemd met de jaarlijkse te levisie-indeling. Voor het seizoen '83/'84 geeft dat vanaf 2 oktober de volgen de wijzigingen in de uitzend- avonden van de verschillende omroepen: Nederland 1: maandag NCRV (was KRO); dinsdag VARA (was TROS); donderdag AVRO (was NCRV); vrijdag KRO (was VARA); zaterdag TROS (was AVRO). De huidi ge uitzendavonden op Neder land 1 van de VPRO (woens dag) en van de NOS (zondag) blijven in het nieuwe seizoen gehandhaafd. Dat geldt even eens voor alle uitzendavonden op Nederland 2. J Armoe maakt de mensen vin dingrijk. Die kreet, meestal ge slaakt door mensen die per on geluk stinkend rijk zijn ge worden en door ziekelijke op timisten, lijkt nu toch wel eni ge waarheid te bevatten. Een meneer in Zeeland zit al lang op het Grote Geld te vlas sen en daarom vond hij de vlas-elpee uit. Vlasjeblieft, je moet er maar op komen. Johnny Hoes heeft al een nieuw lied in gedachten voor deze uitvinding: „Och vlas ik Voor allerlei dure kunstpro- dukten blijken allerlei een voudige middelen te bestaan, die overal voor het grijpen lig gen. Let op, de auto die op al cohol rijdt, komt steeds dich terbij. En kijk naar de Tour de Fran ce. De zekere winnaar Bernard Hinault ging door de knieën en nu hebben de organisatoren gewoon een blikje Columbia- nen opengetrokken. Tour-baas Goddet roept dat er onder die Columbianen de winnaar zit. Dat is natuurlijk niet waar. Anders zou Zoete melk heus wel elke dag achter zijn wiel hangen, op jacht naar de tweede plaats. In Den Haag wordt met man en macht gewerkt aan de aller nieuwste uitvinding. Een werkweek van 4 Vi dag. Simpel en zuinig. We houden u op de hoogte van de vorderingen. MERIJN AMSTERDAM (ANP) - Er is absoluut geen reden voor de Surinaamse gemeenschap om in paniek te raken naar aan leiding van de publikaties over de ontdekking van een virus dat een bijzondere vorm van leukemie (bloedkanker) zou veroorzaken. Dat is de conclusie van de Surinaamse welzij nsstichting V/elsuria in Amsterdam na het inwinnen van informatie bij dr. J. de Vries van het Ne derlands Kanker Instituut in Amsterdam en dr. Coutinho van de GG en GD in de hoofd stad. Er is, aldus Welsuria na het gesprek met beide deskundi gen, sprake van een nu ook in Nederland gevonden virus (het zogenaamde HTLV-vi- rus), dat mogelijk een mede veroorzaker is van een zeer zeldzame vorm van leukemie, het zogenaamde T-cel leuke mie. Als iemand drager is van dit virus, dat vooral voorkomt bij mensen in Zuidwest-Japan en het Caraïbisch gebied, bete kent dat nog geenzins dat hij/ zij deze vorm van leukemie krijgt, stelt Welsuria. DEN HAAG - Staatssecretaris Scherpenhuizen (Verkeer en Wa terstaat) wil particuliere binnenvaartschippers in het zand- en grindvervoer meer mogelijkheden bieden om via de schippers- beurs opdrachten te verwerven. In een brief aan de Tweede Kamer kondigt de staatssecre taris aan dat 'enkele en meer dere reizen in opeenvolging' tegen vastgelegde tarieven volledig via de beurs zullen worden geleid. Op het periodevervoer, te onderscheiden van de reizen in opeenvolging doordat hiervoor een contractperiode van mini maal één maand zal gelden, zal de Rijksverkeersinspectie nauwlettend toezien, opdat deze schippers gedurende de contractperiode niet kunnen meedingen naar vrachten op de beurs. Aanleiding voor de maatre gel, die van kracht zal worden zodra de adviesvommissie van de Wet Goederenvervoer Bin nenscheepvaart een tariefad vies heeft uitgebracht, is de verschuiving in de verdeling van het vervoer van zand- en grind tussen het 'beroepsver voer' en het 'eigen vervoer' waarbij opdrachtgevers sche pen in eigen beheer exploite ren en daarmee de schippers- beurs omzeilen. Jarenlang nam het eigen vervoer veertig procent van de bevrachtingen voor zijn rekening, maar'dat is teruggelopen tot circa een kwart. De tarieven op de schippersbeurs, waar de eigen vervoerders op zijn aangewe zen, zijn marginaal, zo conclu deert Scherpenhuizen. Unilever-cao DE onderhandelaars van Uni lever en de vakbonden zijn het in principe eens geworden over een nieuwe CAO, met een looptijd van twee jaar. Het on derhandelingsresultaat voor ziet in een arbeidstijdverkor ting van 5 procent per 1 janua ri 1985, tegen inleveren van de prijscompensatie tussen maart 1983 en februari 1985. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De arbeidsinspectie heeft gisteren gewaarschuwd om de zogenaamde „schietstoelen", als ze kapot zijn, niet meer te gebruiken. Gebruikers wordt aangeraden nooit zelf de stoel te demonte ren. De arbeidsinspectie zegt dat de moderne, verende bureaustoe len die in hoogte verstelbaar zijn en zijn voorzien van een gas- veer onder bepaalde omstandigheden gevaar kunnen opleveren. De gasveer, die zich onder de zitting bevindt, heeft een druk van 40 atmosfeer. In West-Duitsland zijn er door mankementen aan de „schietstoelen" al mensen getroffen. Bij normaal gebruik zal de stoel weinig problemen geven. Maar wordt de stoel vaak zijdelings belast en dikwijls gebruikt dan kan bij een aantal uitvoeringen het bovenste deel van de gasveer breken. Dat kan leiden tot een ontploffing. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Minister Rietkerk (Bin nenlandse Zaken) wil de subsidie aan wetenschappelijke bureaus van politie ke partijen afschaffen. In een brief aan die bureaus heeft de bewindsman deze week laten weten dat het overheidstekort de aanleiding tot dit voornemen is. De bureaus van de politieke partijen die in de Tweede Kamer zitten ontvan gen gezamenlijk per jaar 3,5 miljoen gul den. De minister is van oordeel dat de overheid niet meer bij moet springen in de kosten die de wetenschappelijke bu reaus maken. De kosten, zo heeft Riet kerk geschreven, moeten in de toekomst in het geheel opgebracht worden door de politieke partijen. De wetenschappelijke bureaus, zoals de Teldersstichting (VVD), de Kuypers- stichting (CDA) en de Wiardi Beekman- stichting (PVDA) krijgen nu nog van de overheid een bedrag vergoedt dat zij zelf aan hun 'eigen' stichting betalen. Aanstaande maandag ontvangt de mi nister van Binnenlandse zaken verte genwoordigers van de wetenschappe lijke bureaus om over zijn bezuinigins- voorstel te spreken. DEN HAAG - De regering vindt dat minister Deetman (Onderwijs en Wetenschap pen) studentenstops moet kunnen instellen voor be roepsgerichte opleidingen als naar zijn mening een 'exces sief overschot' op de arbeids markt dreigt te ontstaan. De ministerraad heeft giste ren ingestemd met twee ont werpen van machtigingswet-- ten voor de inschrijving van studenten in wetenschappelijk en hoger beroepsonderwijs. De minister van Onderwijs kan tot nu toe alleen studen tenstops afkondigen op basis van de opnamecapaciteit van de universiteiten en hogescho len. De nieuwe wetsuitbrei- ding, waarover de Raad van State nog moet adviseren, is met name bedoeld om het aan tal studenten aan de studie richtingen geneeskunde en tandheelkunde in te dammen. DEN HAAG - De sinds 13 ok tober geschorste directeur A. Horrevorts van de Nationale Ombudsman wordt gerehabi liteerd. Zijn schorsing wordt opge heven en er zal voor hem wor den gezocht naar een andere baan binnen de rijksdienst. Van financiële onregelmatig heden is niets gebleken. Maar aangezien er binnen het bu reau van een dusdanige ont wrichting van de werkver houdingen sprake is geweest, zal Horrevorts niet terugkeren in zijn oude functie. Dat zijn de conclusies van een onderzoekscommissie on der leiding van oud-staatsse cretaris Scheltema van Justi tie, die in een rapport zijn uit gebracht aan minister Riet kerk (Binnenlandse Zaken). 1 f M'

de Stem | 1983 | | pagina 3