MING Staatssecretaris opent in Japan Nederlands dorp Braderie Sas bol van de activiteiten HANDEL mee' K( )RT j HIDDEN ZEEUWS Fokveedag Oostburg: meer dan alleen maar beesten Volop meikevers door mooie weer Veerplein Breskens krijgt nieuw jasje Pas in augustus beslissing over verhuizing van PTT-staf 29- 'Startsein op 31 juli Nederlands kampioenschap op staande wip verspeeld NSCHIP RGING VAN ZEELAND MEN ILDEN 1LENBIJ: n 'g: SIRE «riten. s -Ij Hoofdprijs op Chateauroux voor G. Serrarens Verkeerssituatie gewijzigd In Middelburg's zusterstad Nagasaki examens fllJDAG 8 JUL11983 T18 PAGINA ZEELAND 2 Ivan 110.- nu 60- v.a. MING START 14 JUL! A.S. E in samenwerking met Taal bevorderen. staat hzelf n dub, n réén daar lak kan t kon- n doen en hebt turen igevens ilgen. i huis. Hulst: 10 jaar vakantiewerk Van onze correspondente {hulst - Op zondag 31 [juli start in Hulst de {tiende kindervakantie- |week. Burgemeester P. Molthoff Leeft het startsein, na afloop Ivan een grote optocht door i Hulst, waar alle jeugd aan Lee kan doen, als men maar [verkleed is. De optocht begint om half [acht vanaf het gemeen- I sohapscentrum Den Dul- I laert en eindigt op de Grote Markt. Wanneer de burge meester het startsein heeft even voor de jubileum- I week, stijgt er een hete luchtballon op, waarin I koogstwaarschij nlij k de [scheidende secretaresse José I Verhelst zal zitten. Als ze te- die tijd tenminste ge- neeg moed verzameld heeft. „Zij is de enige die al tien aar lid is van het kinderva- l'kantiewerk Hulst", zegt ad, in samenwerking met voorzitter Iman van Dam, „en het zou natuurlijk gran dioos zijn als we haar kon den bewegen in dat mandje te stappen". Tegelijk met het opstijgen van de luchtballon laten alle kinderen hun eigen ballon op voor een grote balonnen wedstrijd. Feest Op maandag 1 augustus barsten de activiteiten dan op volle kracht los, en vooral in de kern Hulst staat de week volledig in het teken van 'feest'. Er wordt een spokenpartij gehouden, een groot feestspel waarbij de markt wordt versierd met slingers, de feestneuzen op gaan en de schminkdoos open, er staat een spetter- feest met medewerking van brandweer op het program ma en de week eindigt met de Hans Versnel Kinde- lach-show op zaterdagmid dag 6 augustus in den Dul- laert. De sluitingsmiddag is voor de kinderen uit alle kernen en en rijden bussen om iedereen te vervoeren. Behalve de feestweek voor de jeugd tot een jaar of twaalf is er in het kader van dit jubileumjaar op 30 juli een grote disco-avond voor jongelui van 11 tot 15 jaar op het Jagertje, met medewer king van de Radio Reynaert drive-in-show. Bloei Volgens de voorzitter mag de Stichting Jeugdvakantie- werk zich op een prima bloei beroemen, „niet in het minst dankzij de gemeentelijke medewerking", zegt hij. Het aantal deelnemertjes groei de van zo'n 1.200 naar 5.000 en er kan hun zo'n 60 ver schillende spelen on de va kantieweek worden voorge schoteld in de diverse ker nen van Hulst. De leden van de stichting, een twintigtal personen bo ven de achttien jaar, hebben daar een heel jaar de han den aan vol. In de eigen ruimte in het Houtenkwar tier worden de spelen sa mengesteld en de heer L. Steffens verzorgt er de ma terialen voor. Ook onder de vlag van het jeugdvakantie- werk vaart de 'handyclub', die iedere woensdagmiddag onder leiding van de heer Steffens in het Houtenkwar tier wordt gehouden. De kindervakantieweek zelf draait in feite op de me dewerking van de vrijwilli gers. „Die kunnen we nooit genoeg hebben", aldus Iman van Dam, „we kunnen meestal rekenen op een vas te ploeg van 30 jongens en meisjes vanaf vijftien jaar, maar zeker voor dit jaar kunnen we nog best aanmel dingen gebruiken". Opgave als vrijwilliger voor de kin dervakantieweek kan ge beuren bij Iman van Dam, Liniestraat 41 in Hulst, of bij de secretaresse José Ver- helst, Frans Halsstraat 22 in Clinge. RLAND - Campingacti- |tilfn - Op camping Schel- oord in Baarland, worden e maanden juli en augus- j verschillende activiteiten louden. Een recreatieteam laniseert spelmiddagen |or kinderen en volwassenen. |kworden van zondag 10 juli o met zondag 14 augustus Ikdiensten op de camping louden. .toor- Pas- ir Bastiaensen heeft aan de Jschop van Breda' gëvraagd, eh em eind 1983 kan ont- Ifen van zijn pastorale op lekt Hij is sinds 1972 pas- t in Goes, en belast met de g van de parochie van de ;e Maria Magdalena. De Ir Basteaensen gaat in luwedorp wonen. Daar zal |r,og pastorale diensten ver- i in het bejaardentehuis I Kraaijert. Pastoor Bas- lensen wordt in oktober 65 S- De versperde trottoirs p Katholieke Unie van Be laden, de ANBO en de PCBO gaan de gemeente Goes vragen iets te doen aan de on toegankelijkheid van de op en afritten van trottoirs. Voor in validewagentjes zijn op veel plaatsen dit soort op en afrit ten gemaakt, maar meestal zijn ze onbereikbaar omdat de geparkeerde auto's de weg versperren. In vergadering besloten de drie bej aarenorga nisaties eveneens contact op te nemen met de Goese apothe ken, om te' bekijken of de wachttijd vöor bejaarden daar verkort kan worden. HEINKENSZAND - Straataf sluiting - In Heinkenszand worden zaterdag 9 j uli wieler- wedstrijden gereden. In ver band daarmee worden de vol gende straten afgesloten: de Dorpsstraat vanaf de Kerk- laan, Stenevate, de Visser straat, de Kerklaan de Vogel zangstraat en de Eendvogel straat. De wedstrijden worden gehouden van 13.00 tot 17.30 uur. Het wielercomité heeeft de bewoners verzocht hun auto zaterdagmiddag niet te parkeren in de genoemde stra ten. Van onze I iuivensportmedewerker PNEUZEN - Zonder geluk "niemand wel. Dit aloude fe is in de duivensport van toepassing. De pwprijs in de provinciale pivlucht vanuit Chateau- 1 is gewonnen door een S van G. Serrarens, Stop- i* die zich als 15e klas- Inde. ■Winnaar van het concours, ftfaan 2348 duiven deelna- in' Wer(i P. Ridderhof, Yer- 1® (1021,66 mpm), 2. C. de «r, IJzendijke, 3. P. Goos- s- Westdorpe, 4. J. Bakker, rb®g, 5. B. Provoost, IJ- pdijke, 6. Th. van Damme, fdikapelle, 7. C. van Dalen, Arendskerke, 8. pens, Lanswaarde, 9. l"M Clinge, 10. I. IJzendijke. R. M. v.d. 259,1000 AG Amsterdam. aekje "Straks met pensioen Nmetz Hooiteraande inet 1045 jonge IS9 m|m): la. A. Colpaart, 2. H. hV»1 9 Em' de WaaL 4' P' 1 Heijens, 6 en 10. F. Roctus, 7. rt*ren,8. W Voeten Zoon. r»iU8»RKoT^hLmet 677 jonge Bi i ii 1. O. van Damme, 2 IdewTü De Kjnd' 3- R- Kegels, 4. ikrUH Jansen' 6. W. Verbiest, «xk, 8. G. Jansens, 10. O. Bon- Boschkapelle met 343 mpm): 1. A. van Tl Dobbelaar, 3. J. Wou- Ij p p.® Damme, 5 en 7. D. Dobbe- 8 en 10- E- Strooband. i, edluven: 1,2,3,4, en 5. F. Dob- j°nge duiven (1203,67 IWi Veraard' 2. F. Jansen en Zn., Tyj 4- T. Taalman en Zoon, Ntft n Rl°mmaaert, 7. P. It IQ v v' Everaard, 9. L. v. Landeg- 1(1171*1 erstraeten. Met 26 oude dui- |k r?Pm): 1. A. Nijs, 2. Diele- A P- d'Hondt, 4. H. Berkel- de Camver. *eik,anl met 586 jonge duiven P. v.d. Bergen, 2. Gebr. Ie j Klaassen, 4. W. Lauret, 9 p D' en de Beule en Piei t!f pnd, 6 Pierssens, 10. Gebr. Van Hou- lij ülTenieuzenra,el637j. lu Pm),: 1 en 2- R dl en 10. M. de Roo, 4. J. den n'.I' J Wisse' 8' ,oh' dui- School- duiven (1205,75 mpm): 1. Jos Koch, 2 en 6. J. Moes, 3. M. de Roo, 4. J. Risseeuw en Zoon, 5,7 en 9. Cauwels, 8. R. de School meester, 10. J. Geelhoedt. Volharding Westdorpe met 232 jonge dui ven (1199,82 mpm): 1,4 en 8. A. de Krij ger, 2. R. van Kwikkelberghe, 3 en 9. R. Goethals, 10. R. Soethaert. Met 109 oude duiven (1212,29 mpm): 1 en 8. Gebr. Audenaerd, 2,4,7, en 9. P. Baecke, 3. A. Rombout, 5. René van Kwikkelberghe, 6. W. Verhaegen en Zoon, 10. C. van Acker. De Vrede Sas van Gent met 437 jonge dui ven (1195,61 mpm): 1 en 6. Th. van Zeele, 2. P. v.d. Bergen, 3,4, en 5. F. Kox, 7. R. v.d. Berghe, 8. Comb. Elegeert, 9. H. Mar- quinie, 10. R. de Groff. Met 131 oude dui ven (1200,97 mpm): 1,3,5,6, en 8. B. v.d. Berghe, 2. Th. van Zeele, 4 en 9. G. Be gijn, 7. P. Koers, 10. A. Willems. De Reisduif Sluiskil met 223 jonge dui ven (1191,50 mpm): 1. A. van Bouchaut en Zoon, 2 en 4. J. Picavet, 3. R. de Guch- teneire, 5 en 10. P. Lauret, 6. Comb. Bie- zen-de Ruijter, 7. A. de Clerck, 8. A. van Kerkhoven, 9. J. Dane. De Bonte Duif Aardenburg in samenspel met De Grensvliegers Eede met 284 jon ge duiven (1231 mpm): 1. H. Cocquit, 2 en 6. Ph. Rammelaere, 3. O. de Vriend, 4 en 10. A. de Baerdemaeker, 5. N. Dhont, 7. O. van Queckelberghe, 8. J. Gernaert, 9. A. Breijaert. Met 66 oude duiven (1230 mpm): 1 en 2. J. van Ommen, 3. R. Braet, 4. A. Dezutter, 5. E. Verhulst. De Reisduif Graauw in samenspel met De Postduif Lamswaarde met 430 jonge dui ven (1166,64 mpm): 1 en 4. P. van Goe- them, 2. G. van Daalen, 3. P. de Booij, 5 en 9. Ed. Mattheijssen, 6. Alf. d'Hondt, 7 en 8. P. de Koster, 10. L. van Vlienberg- hen. De Zwaluw Sint-Jansteen met 410 jonge duiven (1189,3 mpm): 1 en 3. J. Rottier, 2 en 6. R., Danckaert, 4. R. van Essen, 5 en 8. J. van Spaandonck, 7. P. van Looy, 9 en 10. L. van Dorsselaar. Blauwe Doffer Hansweert met 214 jonge duiven (1179 mpm): 1 en 4. De Klerk en Zoon, 2,8 en 10. F. Vette, 3. P. Ocké jr, 5. L. van Ertvelde, 6,7 en 9. A. Dopmman- chet. Met 79 oude duiven (1223 mpm): 1. J. Blom, 2 en 5. De Leeuw en Zoon, 3. A. de Leeuw, 4. De Klerk en Zoon. De Zwaluw Kwadendamme met 332 jonge duiven (1193 mpm): 1,3,5, en 9. H. Beu lens en Zoon, 2,4 en 8., R. de Koster, 6. J. Bal, 7. J. Wouterse, 10. A. Arrebout. Met 82 oude duiven (1236 mpm): 1. J. Wouter- se, 2. M. Boudens, 3. D. Franse, 4. F. Fran- OOSTBURG - Woensdag 20 juli wordt in Oostburg weer de jaarlijkse fokveedag gehou den. Een evenement van groot belang dat Oostburg niet meer kan missen en dat belangstel ling kent vanuit heel Zeeland. Waren er vorig meer dan 300 inschrijvingen, dit jaar wordt het aantal ruim over schreden. Naast het fokvee en vetvee zal er dit jaar meer kleinvee te bewonderen zijn zoals schapen en geiten, het meest in trek bij de bezoeker. Volgens voorzitter J. Tho- maes van de commissie fok veedag is de keuring zeer be langrijk voor de deelnemers in dit gebied. Ze kunnen niet al leen eikaars krachten meten op kwaliteit maar ook het leg gen van contacten is op deze dag van groot belang. „Er mag die dag namelijk niet worden verkocht want het is beslist geen markt, alleen een ten toonstelling", benadrukt het comité. Ook de belangstelling uit België wordt elk jaar groter. Dit jaar komen er delegaties van het gemeentebestuur uit Antwerpen en Zomergem maar ook Gent zal vertegen woordigd zijn. Daar de be langstelling van de burger ten opzichte van de tentoonstel ling is veranderd en met name de belangstelling van de toe rist is toegenomen, die op deze dag kennis kan maken met de landbouw in Zeeuwsch- Vlaanderen, ziet wethouder Thomaes het als noodzaak de recreatietak van de gemeente volgend jaar bij de organisatie te betrekken. Hij denkt daar bij aan de vereniging van campinghouders uit de streek. „Zij zijn tenslotte gastheer van de recreant", is zijn me ning. De ambulante handel, afde ling West-Zeeuwsch-Vlaan deren, organiseert op deze dag voor de derde keer een stand werkersconcours om het kam pioenschap van West- Zeeuwsch-Vlaanderen waar voor op dit moment 18 deelne mers hebben ingeschreven. Het concorus krijgt een inter nationaal tintje doordat er deelnemers uit België en waarschijnlijk ook Engeland zijn. Volgens de heer Van Krim pen, vertegenwoordiger van de ambulante handel is Oost burg wat dit evenement be treft een begrip geworden. In januari kwamen de eerste aanvragen al bij hem binnen. Vast staat dat de winnaar van vorig jaar Bertus de Recht ook van de partij zal zijn. De hoofdprijs voor de beste standwerker wordt geschon ken door de gemeente, er zijn ook prijzen van de winkeliers vereniging, het V.V.V. en de ambulante handel. Voor de kinderen komt het grootste mobiele luchtkasteel van West Europa naar Oost burg dat een plaatsje zal krij gen tussen de markt en het Eligiusplein. De jeugd kan zich daar de hele dag gratis op uitleven. Als het aantal bezoe kers ruim 20.000 van vorig jaar wordt geëvenaard voorziet de commissie wel parkeerproble men. In de binnenstad is er nauwelijks ruimte. De bezoekers worden ver wezen naar de Kroonwijksin- gel, de Grote Beer en de Kaas- en Broodsedijk. Ook kan men terecht op het parkeerterrein bij Verdegem in de Nieuw- straat en Albert Heyn. De be zoekers worden gewaar schuwd tegen „wild parke ren". Hierop wordt nauwlettend toegezien. Groot bezwaar ziet de heer Bogaert ook het door gaand verkeer richting Aar denburg, die dag. Doordat de Kaas- en Broodsedijk nog is afgesloten moet dit verkeer nog steeds door Oostburg wor den geleid. Er loopt op dit mo ment een procedure bij de Raad van State en hij hoopt dat dit probleem binnenkort zal worden opgelost, zodat Oostburg van 30 tot 35 door gaand verkeer zal zijn verlost. Van een onzer verslaggevers HULST - Vlinders en meike vers laten zich overal zien. Het mooie weer is daar debet aan. Vlinders zijn er in vele soor ten. In ons land komen zo'n 100 soorten dagvlinders voor. Blijft het weer nog enkele weken goed en waait er een zuidelijke wind dan zullen ook trekvlinders uit Frankrijk ons land aandoen. Daarbij horen doodshoofdvlinder, koningin- nepage, distelvlinder. Stern-medewerker George Sponselee (bioloog) veronder stelt dat weinigen de soorten bij naam kunnen noemen. Be langrijk vindt hij het bij naam noemen van vlinders niet. Hoofdzaak is, dat mensen de grote verscheidenheid aan vormen en kleuren te zien krijgen. Hetzelfde gaat op voor mei kevers. De aankomende gene ratie weet niet eens hoe een meikever eruit ziet. Zo lang is het geleden, dat de beestjes te zien waren. Vroeger ging de jeugd met jampotjes erop uit om meikevers te verzamelen. De opleving wordt belang rijk geacht voor het natuur- herstel. Zeker bij de meike vers. Die huizen tot de volwas senheid gedurende drie jaar in de grond. De nu rondkruipen de beestjes kunnen bijdragen aan een wat grotere populatie over drie jaar. Voorwaarde is wel, dat de nieuwe generatie kevers niet teveel wordt gede cimeerd door tegenvallend weer in de groeiperiode. Voor de vlinders geldt het zelfde verhaal. De hoeveelheid van nu kan met royale ei-af zetting zorgen voor een ople ving in de vlinderwereld.Bang voor overbevolking in de in- sektenwereld hoeven we voor lopig niet te zijn. De soorten zijn zodanig in tal achteruit gegaan dat er eerst - geduren de een aantal jaren - over her stel moet worden gesproken. Nu al met klachten komen, de heer Sponselee heeft overi gens uit land- en tuinbouw nog niets gehoord, zou voorba rig zijn. Het nieuwe parkeerplein bij het veer in Breskens krijgt gestalte - FOTO W1M K00YMAN Van een onze correspondent BRESKENS - De renovatie werkzaamheden, die het veer plein te Breksens in een nieuw jasje moeten steken, brengen voor het verkeer consequen ties met zich mee. Vooral voor de automobilis ten, die passagiers naar de veerboot brengen of daar af halen is de situatie ingrijpend gewijzigd. De parkeerplaats aan de westzijde van het veer plein is nu gesloten, zodat het breng- en haalverkeer evenals andere parkeerders vanaf vandaag gebruik moeten ma ken van het nieuwe terrein aan de oostzijde. Dit is vanaf de rijksweg te bereiken door de nieuw geplaatste P-borden te volgen. Volgens de politie zal bij grote drukte op het veerplein de file niet meer, zoals tot nu toe gebruikelijk, aan de rech terzijde van de rijksweg wor den opgesteld, maar aan de linkerzijde, zodat het verkeer richting Breskens geen hinder meer ondervindt. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG - Staatssecretaris Van Eekelen van Buiten landse Zaken is van plan in de week van 17 tot en met 25 juli in de Japanse stad Nagasaki een 'Nederlands dorp' te gaan openen. Zakenlieden uit Nagasaki hebben dit 'Oranda Mura' gesticht vlakbij de plaats waar van 1652 tot in de negen tiende eeuw op het eiland Decima een Nederlandse facto rij was gevestigd. Nagasaki is nu alweer ettelijke jaren de zusterstad van Middelburg, dat zelf van plan is medio oktober in Japan nog een Nederlandse week te houden. Het Nederlands dorp of Holland Village bestaat uit een boerderij die ruimte moet bieden aan een restaurant en souvenirshops, en een molen die onderdak geeft aan een permanente expositie over Nederland. Voor het dak van de boerderij hadden de Japanners riet willen gebruiken, maar tegen die natuurgetrouwe weergave van de Neder landse farm hadden de plaatselijke autoriteiten bezwaar. Bij gebrek aan beter besloten de zakenlieden daarom dakpannen uit Nederland te importeren. Bij de festiviteiten rond de opening van Holland Villa- ge zullen ook Nederlandse kunstenaars worden betrok ken. De Japanners willen daarnaast vlakbij het Neder landse dorp nog een model te water laten van de Prins Willem, een in Zeeland gebouwde Oost Indië-vaarder. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Ook dit jaar is het middenstandsvere niging Sas '70 gelukt een bra derie te organiseren. Van 21 tot en met 24 juli zal het cen trum van Sas van Gent be heerst worden door de brade rie-activiteiten. Het program ma valt deels samen met het volksdansprogramma van de Sasse folkloreweek. Dit is ech ter totaal geen probleem, want beide evenementen vullen el kaar aan. De aan de braderie deelne mende winkeliers zullen ook dit jaar naar buiten komen met hun artikelen. De brade rie start op donderdag 21 juli om 13.00 uur. Gedurende de vier braderiedagen is er een doorlopende kunst- en antiek markt, een openluchtschaak- show, een kermis-carroussel en er wordt een vrij podium gehouden. Verder zullen gym nastische clowns het gebeuren opluisteren met hun optre dens. Voor de openlucht- schaakshow is er voor het ge- meentehuis aan de Westkade een groot schaakbord uitgezet zodat het schaken voor ieder een goed te volgen is. Mensen die zingen of een muziekinstrument bespelen- al dan niet in een groep- kun nen hun muziek waar zij maar willen op straat of op een ter rasje ten gehore brengen. De activiteiten die niet doorlo pend worden gehouden zijn: Donderdag 21 juli: rondritten voor kinderen op lama's, ezels en kamelen en een nop-stop filmvoorstelling (plaats pand Zuidstraat 10). Vrijdag 22 juli: 13.00 uur: bra derie met speciale kindermid dag. 14.00 tot 15.00 uur: straat tekenen op de promenade. 14.00-15.00 uur: huisdieren keuring. Verder worden er kinderfilms vertoond. 's Avonds vanaf 19.00 uur film voorstelling met oude film journaals van Zeeland, Ver dronken Land van Saeftinghe en een film over 100 jaar ANWB. Zaterdag 23 juli: 14.00-16.00 uur: motorbotenrace in de jachthaven met op afstand be stuurbare modelboten. Verder Vlaamse spelen zoals pierbol- len, gaaibollen en boogschie ten. Zondag 24 juli: show van an tieke en oude automobielen, aanwezigheid van een draai orgel en filmvoorstelling. Tij dens alle braderiedagen, uit gezonderd zondag, zijn er doorlopend voorstellingen van internationale volksdansgroe pen. Dit in het kader van de door de Stichting Sasse Folk loreweek georganiseerde folk loreweek. Voorafgaande aan de bra derie, op dinsdag 19 juli, wordt er vanaf 10.00 uur op het Kei zer Karelplein een feestelijke weekmarkt gehouden met een standwerkersconcours. Voor de standwerkers zijn er drie prijzen beschikbaar gesteld plus de jaarlijkse wisselbeker. De prijsuitreiking van dit standwerkersconcours zal om ongeveer 16.00 uur plaatsvin den op de weekmarkt. De or ganisatie van dit concours is in handen van de Centrale Vere niging voor de Ambulante Handel in samenwerking met de werkgroep Sas 70. mil Van onze correspondent AXEL - Op het terrein van de schuttersvereniging te Axel vonden de Nederlandse kampioenschappen handboogschieten op de liggende wip plaats. Er werd gestreden om di verse titels, zowel bij de junio ren als de senioren. Het per soonlijk Nederlands kam pioenschap bij de junioren werd gewonnen door de Zuid- Bevelandse schutter H. van den Dries. Hij behaalde 7 pun ten. Zijn directe tegenstander, de Zeeuws-Vlaming B. Jan sen, behaalde 1 punt. Ook bij de viertallen ging de Neder landse titel naar Zuid-Beve land, met schutters E. Belaert, J. Goense, N. van den Dries en H. van den Dries. Bij de vijf tallen kwam de titel in Zeeuwsch-Vlaanderen te recht. Bij de senioren was het Zeeuwsch-Vlaanderen dat het meeste succes oogstte. Enkel de persoonlijke titel ging naar Zuid-Beveland. Na de gebrui kelijke 20 schoten hadden H. Koens (Zuid-Beveland) en T. Freijser (Zeeuwsch-Vlaande ren) elk 13 punten. Na de eer ste kamp bleek Koens de beste met 7 tegen 2 punten. Bij de viertallen werd Zeeuwsch-Vlaanderen kam pioen met schutters A. de Be- leir, W. de Vrieze, G. van Waes en J. Bruggeman. Bij de 24- tallen zorgden de Zeeuws- Vlamingen zelfs voor een unieke prestatie, door in twee ronden de wip leeg te schieten. De laatste vogel werd afge schoten door E. Inghels uit Koewacht. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door de Zeeuws- Vlaamse bondsvoorzitter j. Bruggeman en de Zuid-Beve- landse voorzitter M. Almekin- ders. De door de gemeente Axel beschikbaar gestelde ex tra prijzen werden uitgereikt door voorzitter Herman van de Axelse schuttersvereniging. Volgend jaar wordt het Ne derlands kampioenschap ver schoten in Zuid-beveland, waar dan ook de europese kampioenschappen plaatsvin den, namelijk in Kwadendam me. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG/ROOSENDAAL Medio augustus zal pas de beslissing vallen over de verhuizing van en kele stafdiensten van het PTT-district Middelburg naar Roosendaal. Die verhuizing is volgens de de PTT nodig, omdat men de administratieve diensten uit Middelburg wil samenbrengen met de expeditiedienst EKP, die al enkele weken op volle toeren draait in Roosendaal. Aanvankelijk was het de bedoeling, dat het besluit ge nomen zou worden tijdens de zogeheten 'Post-overleg'-ver- gadering van juni. De vakor- ganities ABVA-KABO en CFO bleken echter wat meer tijd nodig te hebben om de achterban goed te kunnen raadplegen. In verband met de vakanties is nu afgesproken in de augustus-vergadering uit voerig op de zaak terug te ko men. De overplaatsing heeft ge zorgd voor felle discussies bin nen de PTT-gelederen. Ruim 60 PTT'ers ondertekenden een vakbondsrnotie tegen de over plaatsing. Overigens heeft dis- tricts-directeur De Wild dit jaar tijdens de nieuwjaarstoe spraak duidelijk gezegd, dat tussen nu en vijf jaar geen ge dwongen overplaatsingen zul len plaatshebben. Als in augustus voor over plaatsing wordt besloten zal het nog geruime tijd duren, voordat die overplaatsing ook daadwerkelijk wordt uitge voerd. Aan de Nutsacademie te Mid delburg slaagde voor het di ploma MO-A Duits plus Akte Q de heer M.J.A. van Putte uit Clinge. I f

de Stem | 1983 | | pagina 11