f Z-Vlaanderen wel bij België? Jeugd Nieuwvliet wint STEM-trofee Vogelverschrikker 'Attentie, attentie Jos is geslaagd!' &as' publiek zit 0§>p een droogje gesprek erlederi luis OTO van de MAAND portduikers krijgen og voor oudheden Hertog van Aardenburg en hofnar De Ridder 'AGINA ZEELAND? TERDAG 2 JUL11983 VAN ZEELAND Brabants toor naar Jzendijke Ivondfiets- yierdaagse 5as trok 196 leelnemers Hard werken markten Lapelle, 1 juli - Frambozen, loosjes i x 12 1.90-2.20, ib x .10, iia x 9 74-85, ii x 9 44-52-0 >essen: in doosjes Extra x ,0 |A x 12 70-82, IB x 12 69, POn?frd" en Ia 2.40, IB 2.-, IIA x 976-Aa eien per kilo IIA 1.70-2.50, P.C. Kerkdiensten r.k. kerkdiensten Uitgaan in Zeeland PW T6 PAGINA ZEELAND 4 KT WAS weer maar sombertjes in de laatste week dat u I ens de spelregels nog kon meedoen aan de competitie .„van de Maand. Moeilijk dus om iets te doen met het ju- 1 ia ZON. Daarom plakken we er nog een week aan ist in de hoop op zonniger tijden, inzendingen moeten uiterlijk op woensdag 6 juli binnen jn bijRedactie de Stem, Nieuwstraat 9, Terneuzen, graag [vermelding Foto van de Maand. De spelregels kent u formaat, kleur en aantal doen er niet toe, als de opna- „es in dit geval maar iets met de ZON te maken hebben. ne winnende foto wordt in deze rubriek geplaatst en de mende fotograaf krijgt een fotobon ter waarde van 25 ]den. Wie de ingezonden foto's terug wil hebben, kan ze «halen bij het Stern-kantoor in Terneuzen of een gefran- jerde envelop voor terugzending insluiten. ■rslaggevers tophandel voor westeli irek met de Tweede R de liftsluis in de Oestei Tweei fote conventionele sli rordt gebouwd. In de brief aan de iamer zegt de Kamer loophandel met grote teleu telling van het besluit van linister kennis genomen ebben. ,Wij voelen ons schromeli ekort gedaan door de wij; zaarop Rijkswaterstaat .aar tweemaal herziene an yse onze repliek heeft voord. Dit heeft er onderma be geleid, dat essentiële kr iek onzerzijds niet of in ;eheel niet of onvoldoende ie analyse van Rijkswate taat tot uitdrukking is gek nen. Hierdoor wordt u angrijke informatie ontho1 len die nodig is om in het aa taande Kamerdebat tot ven wichtige belangenafw ;ing te komen", aldus de K her van Koophandel vestelijk Noord-Brabant ïaar brief aan de Tweede K £en IZENDIJKE - Het gemeng oor uit Gilze is morgen (zon ag) te gast zijn in IJzendijki ian houdt dit Brabants koo ijn jaarlijks uitstapje met pornaamste reisdoel de Del [werken en speciaal het wer eiland Neeltje Jans. Via de oud-kapelaan va iilze, die daar zeventien jai eleden zijn laatste mis vei brgde, is het koor ook uitgi odigd om in IJzendijke ouzikale omlijsting te verzoij en tijdens de eucharistievil ing van zondag 10.30 uur. Het koor, dat zich ook vn lantorij noemt, staat onde siding van de heer Clemer kbers. Het zal onder andere c machtige Missa Brevis va ïiovanni da Palestina ten gf jore brengen. Als toegift woi en Ave Maria van Josqui es Prez gezongen. (EELIE SMIT-KROES dreigt de veertarieven over de Wes- jschelde driest te verhogen. Onmiddelijk na het bekend orden van dit voornemen reageerden gedeputeerde staten Zeeland met een brief op poten, zoals dat heet. De onwetende Franstalige verslaggever vertrok daarop naar de overkant. In IJzen dijke ontving dierenarts Van de Vijver hem met be bloede handen. Hij was net aan het opereren, maar de gunde de man toch even wat van z'n tijd. Pol desgevraagd: „Hij heeft er niets van begrepen. Ze denken dat hier inder daad zoiets broeit, maar ja, wat wil je. In België weten ze van afscheidingsbewe gingen meer met al die taal problemen, maar het is na tuurlijk een heel merkwaar dige gang van zaken dat ze zo iemand vanuit Middel burg naar mij toe sturen. Weet je wat het eerste was wat die man vroeg: Hoe dik wijls ben je al verhoord door de politie? Kun je nagaan wat het effect van dat be richt uit Middelburg is ge weest". Heeft hij er al eens aange dacht om aansluiting bij België te zoeken of desnoods een Vrije Republiek Zeeuwsch-Vlaanderen op te richten? Van de Vijver: „Geen haar op m'n hoofd die er aan denkt. Bovendien, België zou ons niet eens wil len hebben. Ze hebben er zelf al problemen genoeg". GS gebruikten daarbij en even merkwaardig als jchwekkend argument dat Zeeuwsch-Vlaanderen lom verbazing heeft ge- ,'ekt. .Verhoging van de veer- irieven zou wel eens kun- ien leiden tot het in het le ien roepen van een afschei- (ngsbeweging in leeuwsch-Vlaanderen", threven de Middelburgse ieren aan Haagse Neelie. afscheidingsbeweging oeven ze in Middelburg iet voor ons te bedenken, zo eageerde men beneden de (esterschelde. Geen ver- tandig mens in de regio die overigens aan denkt om „te gaan op zo'n ontactisch thot voor de boeg. Maar goed, de gevolgen Ireunen wel na. Zo meldde irh onlangs een journalist /an het Belgische dagblad iSoir in het provinciehuis Middelburg. Hij wilde een «haal maken over, jawel... Ie afscheidingsbeweging in leeuwsch-Vlaanderen. En lat zeiden ze in de Abdij, iota bene daar waar het iee werd uitgebroed: „Dan noet u zich vervoegen bij 'el van de Vijver in IJzen- lijke". HET GEEFT boer en burger moed dat uitgerekend kinderen het best gevolg hebben gegeven aan onze uitnodiging om het verschijnsel 'Vogelverschrikker op de Zeeuwse akkers' in ere te houden. eindredactie: Jan Jansen en Frank Deij Van onze correspondent SAS VAN GENT - Afgelope londerdagavond werd de vod le eerste keer gehoude ivondfietsvierdaagse in Sa an Gent afgesloten. Maa iefst 196 deelnemers hadde oor het vierdaagse fietsge leuren ingeschreven. De orga tisatie was in handen Toerclub Sas van Gent, teri, iet geheel onder auspice tond van de NRTU (Nedej andse Rijwiel- en Toer Unie) De afstand die de deelne ners moesten fietsen, bedroe gemiddeld 20 kilometer. Twe ivonden werden verreden le richting van Philipp'ne landstraat en twee avondei i de richting Westdorpe. On Ier de deelnemers, waarva le leeftijd varieerde van 1 tj 0 jaar, waren nagenoeg litvallers. Ook de EHBO heeft tijden le vierdaagse geen werk jad. Slechts de laatste avoi varen er nogal wat lekke ban ien als gevolg van het nat veer. Alle deelnemers ontvin en na afloop van de vier laagse een herinneringsme aille. TEEDS MEER dringt tot de sportduiker het besef door dat idheden die hij onder water tegenkomt niet alleen hemzelf angaan, maar dat het zinvol is die oudheden aan te melden. Dat zegt in zijn jaarver- 12 over de archeologie Nederlandse wateren Th. Maarleveld, parttime- 'eldwerker' in dienst van it ministerie van Welzijn, olksgezondheid en Cul- Maarleveld heeft pas zijn jaarverslag uitgege- maar kan zich nu al he pen op een steeds druk- bestaan. Niet alleen in- Mariseert hij vondsten, het even kan en het is Jg buiten gaat hij ook If beneden kijken. Dat bij bijvoorbeeld bij de idst van een laat 19-de Ws scheepje dat in het werd gevonden, en iruit een kinderschoentje 1 worden geborgen voor Museum voor Noord en M Beveland in Goes. Vlakbij de slikken van 'we, ook in het Mastgat, 0s al eerder een 17-de siws scheepje gevonden, Saruit materiaal is gebor- 91 voor de musea in Goes 1 Zierikzee. Het Mastgat Wt vroeger wel zoiets als 'verkeersplein Oudenrijn be Zeeuwse Delta zijn "eest, want nog geen ki- •neter verderop ligt ook vroeg 19-de eeuws '"«Pie, geladen (nog steeds) met IJsselsteentjes. Ook de Oosterschelde blijkt trouwens een rijke vindplaats van archeolo gisch materiaal. Vlakbij het verdronken Nieuwlande, voor de kust van Krabben- dijke, vond een inwoner van Yerseke de overblijfselen van een middeleeuws scheepje en op de Banjaard voor de monding van de Oosterschelde troffen de op varenden van het ms. Plu vier een groot houten wrak aan, mogelijk de Deense driemastschoener Carl Mork die in de nacht van 30 sep tember 1911 daar in de buurt verging. Maar het mooiste blijft natuurlijk het onderzoek op het wrak van het schip Het Vliegend Hart van de Vere nigde Oostindische Compag nie, dat in 1735 voor de Wal- cherse kust verging, en van de Nehalennia-vindplaats in het Schaar van Colijnsplaat, waar vorig jaar liefst 39 maal werd gedoken. Inmid dels zijn er 70 Romeinse dakpannen geborgen voor het Rijksmuseum van Oud heden. Maar volgens de dui kers liggen er nog tonnen Romeins dakpanmateriaal op de bodem. De STEM-vogelver- schrikker-trofee 1983 is naar negen jeugdige inwoners van Nieuwvliet gegaan. Een deskundige jury, bestaande uit conservator Herman Bakker van het streekland- bouwmuseum in Heille, voorzitter Mees Boogerd van de ZLM-kring Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen en Stern-fotograaf Cor J. de Boer had het niet moeilijk om unaniem tot dat besluit te komen. Enige concurrentie onder vonden de Nieuwvlietse kin deren alleen van nota bene de Belgische tuinier De Dec ker, die een etalagepop-kop tussen het prille groen plantte. 'Origineel' vond de jury, 'maar het ding zal eer der vogels aantrekken dan afschrikken'. Bovendien kwam er weinig handvaar digheid aan te pas. Dat was bij de winnende verschrikkers zeker wel het geval. Marco Minderhout, Barry le Grand, Monique Hanenbergh, Sylvia Jacobs, Sandra Focquaert, Claudia Synesael, Richard de Jong, Edwin Allaart en Nico Bo- lijn moesten in het plaatse lijke clubhuis drie weken hard werken om evenzoveel afschrikwekkende poppen in elkaar te flansen. 'Met een oorspronkelijk en doeltref fend resultaat' meende de jury. Of ze inderdaad doeltref fend zijn, kon helaas niet in de praktijk worden getoetst. De kinderen maakten de verschrikkers op verzoek van boer Bram de Hullu, die ze vanwege het verregende voorjaar echter geen plaats je meer op zijn land kon ge ven. Greetje de Hullu vond dat sneu en meldde de werk loze poppen daarom maar aan voor de vogelverschrik kerswedstrijd van de Stem. En niet voor niets. De door beeldend kunste naar Leo Mouws ontworpen STEM-trofee werd deze week in café 't Piezeltje (de voormalige graanopslag- ruimte in De Hullu's schuur) dan ook met gejuich ontvan gen door de kinderen. „Een echt angstaanjagende vogel" zeiden ze over de fraaie plastiek. De trofee krijgt een definitief plaatsje in het Nieuwvlietse clubhuis. „Maar in het begin zal-ie nog wel eens van eigenaar verwisselen" denkt de club huisleiding. 1VIAW - 36( 30. Kasbramen per doos Iroenten: bloemkool 38-L5"'gj„g 2.70-3.-, spitskool tui' ieultjes 5 - 5.60, rabarber 54. ■- je onen 29, aardappelen I 1 5-1.09. Vanaf maandag naley rambozen, aanvoeren tot 5 u terneuzen - Prijzen per O"1 jsbergsla 15. bloemkool A i6-81, Bil 49, gr. komkommer J >1- Per bos: selderij 17-50, PetjLj« radijs 10-20. Per doos: aarOiyt d. 1 48, kill 42-56, rode bessen >6, frambozen 45-67. Per kg 'J'S ;rote 116, bonken 128, andilv j >0. peulen 407-440, sav. kool J 'ode kool 59-70, spitskool W bonen kl 11 120-270, br» !9 53 tuinbonen 71-75, Pos WEER zaten de toehoorders afgelopen donderdag tijdens aadsvergadering in Sas van Gent op een droogje. De kof- ■8'ng hun neus voorbij, terwijl de raadsleden net een geu- 0 sopje voorgezet hadden gekregen. 'adslid W. Roskam stelde het met enige spijt in zijn stem Eerder had zijn collega L. van Waes er al vragen over id aan het college. „Koffie presenteren is het minste 'K doen kunt voor mensen die interesse tonen voor het 'eke gebeuren in Sas" vond hij. Principe' bleken b. en w. de mening te delen dat aan- van een kopje koffie geen overdadige luxe is. Maar y komt de moeilijkheid. Want je weet nooit van tevoren aal mensen de publieke tribune zullen bevolken. En als r? dnik is, loopt de koffieverstrekking nogal eens uit op yorend gebeuren'. Alleen bij een gering aantal bezoe- '«>u het geen bezwaar opleveren. JOS DE KRIJGER, 31-jarig amanuen sis van het Jansenius in Hulst, heeft het geweten. Hoorbaar zuchtend en steunend boog de Terneuzenaar zich in de afgelopen jaren over een stapel stu dieboeken om de papieren te bemachti gen, die bij z'n vak horen. Op de Hul ster school was hij met een vrijstelling aangenomen, echter op voorwaarde dat hij zou gaan studeren voor het diplo ma. Als levensgenieter kostte het 'm moeite om zich op die verplichting te concentreren. Tot het vorige week dan toch lukte. Herhaaldelijk verblijf in Eindhovense zweetkamertjes bracht Jos de Krijger in het bezit van het be geerde document. Vrienden en vriendinnen, die zich het geklaag over de studie herinner den, zetten de geslaagde gretig in het zonnetje. Jos de Krijger werd thuis af gehaald in een met slingers, ballonnen en confetti versierd busje. Ten over vloede was het voertuig uitgerust met een geluidsinstallatie, zodat heel Ter- neuzen-zuid het kreeg te horen: „Attentie, attentie. Hier volgt een dienstmededeling. Jos de Krijger is eindelijk geslaagd en overal vanaf". Net zo lang tot hem het schaamrood op de kaken stond. Toen vond de hem meesleurende vriendenkring het feest pas geslaagd. hterom kijkend zagen we donderdag met Roskam dat toune bepaald niet overvol zat. Vandaar de verzuchting itbK raads'id- Raadsvoorzitter Dusarduyn hield hem ch aan het lijntje: „Als u ons nou van tevoren kunt ZEELAND "«Hen hi oeveel mensen er komen, dan....". VOOR de Oostburgse ambtenaren is het duidelijk. Na al de chicanes uit het verre Holland dient Zeeuwsch-Vlaanderen eindelijk maar eens zelfstandig te worden. Allerlei Haagse maatregelen isoleren dit overzeese gebiedsdeel, „beneden winds eiland", zo staat in het personeelsblad van de gemeen te Oostburg te lezen. Zeeuwsch-Vlaanderen heeft genoeg ingrediënten om zon der bloedvergieten zelfstandig te worden. „Er is een volk, een eigen taal en een volkslied." Alleen is er nog geen staatshoofd maar daar hebben in ventieve geesten in de Oostburgse burelen al een oplossing voor gevonden. „Wij zouden in alle bescheidenheid willen opteren voor de huidige hertog van Aardenburg Willem de Vierde, bij de gratie Gods koning van Bourgondië en Zeeuwsch-Vlaanderen, hertog van Aardeburg, markies van Ydewalle, enz. enz. enz. Zo wordt de hertog onze koning en De Ridder zijn hofnar", zo staat te lezen in het voorstel. EELAND zaterdag 2 juli ZEVENDE DAGSADVENTISTEN Middelburg (Doopsgez.kerk L. Noordstr,): 10 u. ds. J. Termate. Vlissingen ('t Anker, Bonedijkstr.): 9.15 u. ds. J. Termate. Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. Slond. zondag 3 juli HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg: 10.30 u. ds. H. Valk. Axel: 10 u. ds. J.v.d. Hoek. Biervliet: 9.30 u. ds. Meeuse. Breskens: 9.30 u. ds. M.v. Manen. Cadzand: 9.30 u. dhr. Kruidenier. Groede: 9.30 u. cand. G. Liagre, Geraardsbergen (B). Hoek: 10 u. ds. W. van Meeuwen. Hoofdplaat: 11 u. ds. M.v. Manen. Hontenisse: 9 u. dhr. A. Jorritsma. Hulst: 10.30 u. dhr. A. Jorritsma. Nieuwvliet: 11 u. cand. G. Liagre. Oostburg: 10 u. ds. P. Feenstra. Philippine: 9 u. ds. P. Jansen, Gent. Retranchement: 11 u. ds. C. Balk. Sas van Gent: geen dienst. Schoondijke: 9.30 u. ds. P. Brink man (H.A.). St. Anna ter Muiden: dienst te Sluis: St. Kruis: 9 u. ds. H. Valk. Sluis: 9.30 u. ds. C. Balk. Sluiskil: 10.30 u. ds. p. Jansen, Gent. Terneuzen (Grote Kerk): 9 u. ds. D. Koelman. (Goede Herderkerk): 10.30 u. ds. D. Koelman. 19.30 u. ds. E. Rietveld. (Opstandingskerk)9 u. ds. E. Rietveld. Waterlandkerkje: 10 u. dhr. A. Driesprong, Middelburg. IJzendijke: llu. ds. Meeuse. Zaamslag: 10 u. ds. E. Rietveld, Terneuzen. Zuidzande: 10 u. dienst te Water landkerkje. GEREFORMEERDE KERKDIEN STEN Aardenburg: 10.45 u. ds. D. Visser. Breskens: 9.30 en 19 u. Kand. mevr. I. Koeman, Bouchout. Oostburg: 9.30 u. ds. D. Visser. Schoondijke: 9.30 en 14.30 u. ds. J. Paksy. Axel: 10 u. ds. M. Voet, 17 u. ds. A. Lunshof. Hoek: 10 en 15 u. dhr. D. de Best. Terneuzen (Noordstraatkerk)9 u. ds. A. Verhoog. (Opstandingskerk) 10.30 en 16 u. ds. A. Verhoog (af scheid). Zaamslag: 10 u. ds. A. Lunshof, 15 u. ds. M. Voet. GEREFORMEERDE KERK VRIJ GEMAAKT Axel: 10 en 15 u. ds. J. Borgdorff. Hoek: 9.30 en 15 u. ds, H.v.d. Berg. Terneuzen: 9 en 15 u. ds. C. Mewe. Zaamslag: 10.30 u. ds. C. Mewe, 16.30 u. ds. J. Borgdorff. CHRISTELIJKE MEERDE KERK GEREFOR- Zaamslag: 10 en 15 u. ds. L.v.d. Meij. DOOPSGEZINDE KERK Aardenburg: Zr. A. Burggraaf. NOORD - ZUID - BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdalena: zat 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Kerkcentrum De Hoogte, Populierenstr. zond. 11.30 u. Zierikzee - H. Willebrord, Molenstr. 62, zat. 9 u. zond. llu. Hansweert - O. L. Vrouw Onbevlekte Ontvangenis, zat. 17 u. zond. 11 u. Maria- -oord, zat. 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat. 19 u. zond. 9 u. Rilland-Bath.- H. Jozef, ofwel zat. om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat. 19 u. ofwel zond. 9.30 u. (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. WEST - ZEEUWSCH - VLAANDEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond. 8 en 10 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbevlekt Ontvangen, zat. 19 u. zond., 10 u. Breskens - H. Barbara, zat. 17 u. zond. 10 u. Tot 7 aug. elke woe. om 19 uur. Eede - H. Maria Hemelvaart zat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. zond. 9 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. zond. 9 u. Oostburg - H. Eligius. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 9.45 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. Ijzendijke - H. Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 10.30. Huize Emmaus. zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Paulus, Lom- bardfstr. zat. 19 u. zond. 10 u. Kerkcen trum De Hoeksteen, Rozenburglaan, zond. 11.30 u. Vlissingen: Paauwenburg. Kerkcentrum Open Hof, A. Gogelweg: zond. 11 en 19 u. Lieve Vrouwekerk, Singel: zat. 19 en zond. 9.30 u. Souburg - Martinuskerk. zond. 10. u. Domburg- Willibrorduskerk- zat. 19 u. zond. 10 u. Zoutelande - Catharinakerk: zat. 19 u. zond. 10 u. OOST - ZEEUWSCH - VLAANDEREN Clinge - H. Hendrikus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 8.30, 10 en 11.30 u.Blaauwe Hoeve. zat. 17.15 u Graauw - Maria ten Hemelopening. zat. 19 u. zond. 9 u. St. Jansteen - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Boschkapelle - H. Petrus en Paulus. zat. 17 u. zond. 10.30 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 19 u. zond. 9 u. Heikant - H. Theresia. zat. 19 u. zond. 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9 en 10.30 u. 1 Koewacht - H. H. Philippus en Jacobus, zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u.Lamswaarde- H. Cornelis. zat. 19 u. zond. 10 u. Nieuw-Namen - H. Jozef. zat. 17 u. zond. 10.30 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Sluiskil - St. Antonius. zat. 19 u. zond. 11 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 9 en 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Triniteits- kerk). zat. 19 u. zond. 9.15 en 10.30 u. Ver rezen Christus - maand. t.m. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zat. 19 u. zond. 10.30 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. TOERISTENKERKEN Oostkapelle - zat. 19 u. Dishoek/Koude- kerke - zond. 10 u. Zoutelande, Westka- pelle, Domburg, Vrouwenpolder - zat. 19 u. en zond. 10 u. ZATERDAG AXEL Streekmuseum „Het land van Axel"- Expositie van Loek Groot- jans met zeefdrukken. Geop. woe. t/m za. 13.30-17 u. vrij. ook 19-21 u. t/m 2 juli). GOES Grandtheater - 19 en 21.30 u. Gen darme in paniek, a.l. HENGSTDIJK Camp. de Vogel- 20 u. bingo. HULST Koning van Engeland- 18.45 u. De karate folterkamer, 16 j. 21.15 u. One from the heart, 16 j. 18.45 en 21.15 u. First blood, 12 j. 21.15 u. Een moordverj aardag, 16 j. 18.45 en 21.15 u. De lift, 16 j. 18.45 en 23.15 u. Jonge meisjes zonder taboe, 18 j. De Bruijn- 20 u. prijskaarting. P. Leeraert-14.30 u. schieting. KLOOSTERZANDE In de Kastanje- 14.30 u. kermis- schieting. De Reizende Man- 21 u. kermisbal. DE KLINGE De Statie-15 u. schieting. KOEWACHT Oude Molen- 14.30 u. schieting. R.v.d. Steen-15 u. schieting. MIDDELBURG Zeeuws Kunstenaarscentrum- Ex positie van schilderijen en teke ningen van Onno Boerwinkel. Ge- op. di. en do. 10-17 u. woe. en vrij. 13-17.30 en 19-21 u. za. 10-16 u. (t/m 7 juli). OOSTBURG Ledeltheater- 19.15 u. First blood, 12 j. 21.30 u. Sex in de bajes, 18 j. TERNEUZEN Luxor- 14, 19.30 en 21.45 u. Tootsie, a.l. 14 en 19.30 u. 10 to midnight, 12 j. 21.45 u. The entity, 12 j. VLISSINGEN Alhambra I -19 en 21.30 u. Hallelu ja voor een paar vuisten, a.l. Al hambra 2 - 19 en 21.30 u. First blood, 12 j. IJZENDIJKE Streekmuseum West- -Zeeuwsch-Vlaanderen- Zome- rexpositie van bodebussen en kantklossen. Geop. werkd. 10-12 en 13.30-17 u. zat. en zond. 14-17 u. (tot 15 aug.). WESTDORPE Oud Raedhuys- 14.30 u. kermis- schieting. Sportterrein, Molenstr.- 10 u. Alb. van Laeretoernooi. VOGELWAARDE J.v. Schaijk-14.30 u. schieting. ZUIDDORPE M. de Cock-14 u. schieting. ZONDAG EXPOSITIES: ZIE ZATERDAG GOES Grandtheater - 14, 19 en 21.30 u. Gendarme in paniek, a.l. HULST Koning van Engeland- 13.45,167.15, 18.45 u. De karate folterkamer, 16 j. 16.15 en 21.15 u. One from the heart, 16 j. 13.45, 16.15 en 21.15 u. First blood, 12 j. 18.45 en 21.15 u. Een moordverj aardag, 16 j. 13.45, 18.45 en 21.15 u. De lift, 16 j. 14.30,16.15 en 18.45 u. Jonge meisjes zonder taboe, 18 j. OZO-14.30 u. schieting. KLOOSTERZANDE De Reizende Man- 14.30 u. kermis- schieting. KOEWACHT J. de Kind- 14.30 u. schieting. G.v. Rumste-15 u. schieting. OOSTBURG Ledeltheater- 14 en 20 u. First blood, 12 j. 16.30 u. Sex in de bajes, 18 j. TERNEUZEN Luxor- 13.45, 16, 18.45 en 21.15 u. Tootsie, a.l. 13.45 en 18.45 u. 10 to midnight, 12 j. 16 en 21.15 u. The en tity, 12 j. VLISSINGEN Alhambra I - 14 u. Dik Trom en zijn dorpsgenoten, a.l. 19 en 21.30 u. Halleluja voor een paar vuisten, a.l. Alhambra 2 - 14 u. Halleluja voor een paar vuisten, a.l. 19 en 21.30 u. First blood, 12 j. WESTDORPE Oud Raedhuys- 14.30 u. kermis- schieting. 20 u. dansen.

de Stem | 1983 | | pagina 17