EEN WEEK IN GRONINGS ZIEKENHUIS WINST JOHAN SCHELLEMAN Per Giro. TTZ ]EM^ggj4,jDAG1 JUL| 1983 V ollevbalteaiii Zuid-Korea in Nederland Boycot Zuid-Afrika moet verscherpt worden Zweden weigert Zuidafrikaanse gelfprofs toegang oor eerste keer een damesploeg Isabelle Leenhouwers finaliste ]Y4ppt' PfOfPnt PprT1ptlf I ïjzigingen jur-ritten instig jaar aarborgfonds Congres 'apartheid en sport' Spelers van River Plate in staking Quaars Jeugdtoernooi sport in 't kort Een goede vriend met geld T14 >1 lily-Jean aan zenuwen ten doute-Motobecane (shirt grog, jlauw); ploegleider: PhilippeCr« Robert Alban (Fra), 72. Laurenb (Fra), 73. Johan de Muynck one de Wilde (Bel), 75. Guy Gallol' •a), 76. Pascal Guyot (Fra) 77] m Jourdarv (Fra), 78. Bernar" Fra), 79. Jean-Luc Vandenbrout 80. Didier Vanoverschelde (Fral~ (shirt oranje, met zwarte en wit I ien aan de zijkant); ploegleuw Boishardy; 81. Jean-Rene Ber- u (Fra), 82. Dominique Arnau" 13. Patrick Bonnet (Fra), 84. Ma, (Fra), 85. Marc Gomez (Fra) a. n Jones (GBr), 87. Philippe Üie. 8. Jean-Francois Rodriguez (Frad ristian Seznec (Fra), 90. Clam deau (Fra); la vie (shirt oranje, groen en wit)! ider Jean de Gribaldy, 91. Jqj Vgostinho (Por), 92. Rene Bittinpt. >3. Jonathan Boyer (VSt), 94. Erii lx (Fra), 95. Andre Chapnuii 96. Patrick Clerc (Fra), 97. Eric rmelina (Fra), 98. Jean-Mary Gre- ri), 99. Sean Kelly (Ier), 100. Stever (Ned); hop-Splendor (shirt wit en blaui de en gele stroken en onderaa. en rode blokken); ploegleider At Kimpe; 101. Claude Criquiehor 02. Ronny Claes (Bel), 103. Henri) (Bel), 104. Rudy Daenens (Be)) lul Haghedooren (Bel), 106. Eric izie (NZe), 107. William Tackaei 08. Benny van Brabant (Bel), 1QL in der Wiele (Bel), 110. Jean-Mark ers (Bel); romobili-Pinarello (shirt verticale en witte strepen); ploegleidei to Poggiali; 111. Lucien van Imp 12. Pierangelo Bincoletto (Ita), U; Franceschini (Ita), 114. Marc, (Ita), 115. Luis Luyten (Bel), H( do Magrini (Ita), 117. Nedo Pinoi, 18. Frits Pirard (Ned), 119. OleSil- tao), 120. Alfio Vandi (Ita); bia (shirt geel, blauw en rood): pider Ruben-Dario Gomez; 121 o Flores (Col), 122. Samuel Cabrt 123. Fabio Casas (Col), 124 Edge lor (Col), 125. Patrocinio Jimeni, 126. Alfonso Lopez (Col), 127. Cris] Perez (Col), 128. Abelardo R101 129. Julio-Alberto Rubiano (Col) ifael Tolosa (Col); Ids (shirt blauw, hemelsblauw ïloegleider Jose-Miguel Echavai.. igel Arroyo (Spa), 132. Enrique Aji 133. ^edro Delgado (Spa), 134. Ji orospe (Spa), 135. Anastasio Gr (Spa), 136. Carlos Hernandez (Spa) ?sus Hernandez-Ubeda (Spa), K -ouis Laguia (Spa), 139. Celestii (Spa), 140. Jaime Vilamajo (Spa). Van onze speciale verslaggever „1BLEDON - Met ervaring alleen kweekt men nog geen stalen zenuwen. Lfs niet in het geval van Billy-Jean King, die na een tenniscarrière van efr dan twintig jaar volleerd mag worden geacht in de kunst van overleven. IJS - Op het laatste mi t zijn nog enkele wijzigin. aangebracht in het ritten- ma van de Tour. s afstand van de vierde ril ibaix - Le Havre) is terug- acht van 308 tot 302,5 kil ir. De lengte van de zesdi ipe, een individuele tij dril en Chateaubriant en Nan- is 59 kilometer gewordei laats van de eerder voor- e 72 kilometer. Als start- ts van de zeventiende ril r Alpe d'Huez) is La Tou 'in in de plaats van Bour-1 -Jallieu gekomen. De af-J ,d van die rit is daardooij onken van 228 tot 210 kilo-J er. I HAAG (ANP) - De Stichl Waarborgfonds Spor S) heeft een geslaagd jaai er de rug. In het jaan;erJ[m i over 1982 komt tot uiting" per 31 december 1982 15 'torganisaties informatie onnen over het verkrijgei 1 een waarborg, het afgelopen jaar wer 16 waarborgen verstrek een totaal bedrag van 2, oen gulden. Bovendiei igde de Stichting er in rleg met het bankwezei waarborgkapitaal te ver beien tot ruim 25 miljoe ien. [je 39-jarige peetmoeder ijrie tennisgeneraties kon Ujen de vlinders in de in het geheel niet de u en was al verloren voor- van een werkelijke ^(meting sprake was. De |i,ar jongere Andrea Jaeger ite je ervaring en de ver- ldingskracht om zich te jseren wat zij met haar ,utie met 6-1, 6-1 in 56 mi- Jen aanrichtte. teat zij wilde, was Martina ivratilova een waarschu- ig geven. De 26-jarige bio- ■he. computergestuurde had het antwoord snel jar: 6-1, 6-1 tegen de kleine ionne Vermaak in slechts 36 mten tijd. Een record is dat jiniet. In I911 won de Britse iinbers in 25 minuten, maar liepen de dames bij het jelen gewoon door in its van op een stoel te gaan in. foor het in het ontvangst ten van de hoofdprijs van pond sterling, een be- Jgdat Margaret Thatcher in ee jaar verdient, is Martina Ivratilova uiteraard favo- t De Amerikaans-Tsjecho- Ivaakse, die in 93 partijen ;hts drie nederlagen leed, lit op Wimbledon in vijf itijen nog geen vier uur op baan gestaan. Alleen in de ide ronde tegen Beth Ac- had zij last van opspelende luwen, waardoor zij een tie jak moest spelen (7-6, 6-3). andere tegenstanders ier wie drie Zuidafrikaanse lisjes haalden nooit meer drie games. Andrea Jae- Iheeft ook nog geen set af- lan en speelde ook slechts Itie break. je dochter van een naar |erika geiemigreerde Zwit- amateur-bokser heeft iwelijks ervaring in het jen van grote finales. Ze veertien jaar en acht inden, toen zij haar eerste ïooi won. Sindsdien inde en half miljoen dollar aan bengeld, maar nooit in de pooien waar het werkelijk lan kwam. De enige keer in een finale van een Grand Slam toernooi optrad, was vorig jaar in Parijs toen zij van Chris Lloyd Evert ver loor. Voor Jaeger zijn er slechts twee speelsters beter dan zij Martina Navratilova tegen wie zij in de onderlinge ont moetingen met 4-10 achter staat en Chris Lloyd-Evert. Billie Jean King behoort niet tot die categorie. De grote da gen van King: 20 Wimbledon- titels, waarvan de eerste in 1961 in het damesdubbelspel, twaalf Amerikaanse titels, een Frans en een Australisch kampioenschap, heeft Jaeger niet bewust meegemaakt. Zij heeft de kans niet gehad. Twee jaar geleden had Billie Jean King in het damesdubbel wil len aantreden met Andrea Jaeger, die er toen met haar lange vlechten nog uitzag als de Pippi Langkous van het da mestennis. Dat werd haar ech ter door de publieke opinie on mogelijk gemaakt. Hun enige confrontatie da teert nu van begin dit jaar tij dens een indoor-toenooi in New York, waar Billie-Jean King in drie sets won. Van de slechte invloed van King, waarvoor men destijds be vreesd was, leek geen sprake. Eerder van het omgekeerde. Billie-Jean King had de vin gers van beide handen nodig om op te sommen wat er alle maal fout was gegaan: de ser vice, de volley, de return en het gevoel voor de bal. „Waar schijnlijk de slechtste wed strijd die ik ooit op Wimble don gespeeld heb", zo vatte ze haar gevoelens samen. Bij het verlaten van de baan wierp ze over haar schouders een laat ste blik op het centrecourt. Voor het geval dat „Billie-Jean King is voor juilie meer een legende dan voor mij", kwam Jaeger na de executie vertellen. „Jullie heb ben het allemaal meegemaakt. Ik niet. Mijn vader had me ge zegd zo nu en dan een lob te spelen om haar van het net weg te houden. Dat heb ik ge daan". Zelf deed Jaeger er nog een paar servicereturns bij en toen was het gebeurd met Bil lie-Jean King. Een waarschuwing wellicht voor Navratilova. De Ameri kaanse heeft een duur betaal de staf om zich heen verza meld om op haar veertigste nog net zo kwiek te laten zijn als nu. Lichamelijk zal ze het misschien voor elkaar krijgen. Maar dat wil nog niet zeggen dat zij gespaard zal blijven voor inzinkingen, waaraan Billie-Jean King gisteren ten onder ging. De halve finalisten in het heren-enkelspel werden geacht donderdag een vrije dag te hebben. Twee van hen, John McEnroe en Kevin Cur- ren, kwamen echter wel in ac tie. John McEnroe haalde in drie sets (6-2,6-2,6-4) met Peter Fleming de finale van het dubbelspel bij de heren door de Zweden Anders Jarryd en Hans Simonsson uit te schake len. Kevin Curren moest eerst met Steve Denton nog een vijfde set (9-7) van de woens dagavond afgebroken partij tegen de Amerikaans/Franse combinatie Bauer/Moretton uit de kwartfinales uitspelen. Daarna kwam Curren voor de halve finales opnieuw in actie. De weg naar de finale van het dubbelspel werd hem en zijn partner Denton echter in vier sets (7-6, 6-7,7-6 en 6-3) ver sperd door Tim en Tom Gul- likson. UITSLAGEN Verdere uitslagen: herendubbelspel: kwartfinales: Kevin Curren/Steve Den ton (ZAf/VSt)-Mike Bauer/Gilles Mo retton (VSt/Fra) 6-4 6-7 6-7 7-6 9-7; halve finales: Peter Fleming/John McEnroe (VSt)-Anders Jarryd/Hans Simonsson (Zwe) 6-2 6-2 6-4; gemengd dubbelspel: tweede ronde: Bernie Mitton/Pam Tee- guarden (ZAf/VSt)-John Fitzgerald/ Betsy Nagelsen (Aus/VSt) 7-5 6-1; heren dubbelspel, halve finale: Tim Gullik- son/Tom Gullikson (VSt)-Kevin Cur ren/Steve Denton (ZAf/VSt) 7-6, 6-7, 7-6, 6-3; gemengd dubbelspel, derde ronde: Zina Garrison/Rodney Harmon (VSt)- Eva Pfaff (WD1/VSt) 2-6,6-3, 7-5. Billie Jean King droogt zich af nadat zij door Andrea Jaeger werd 'afgedroogd'. - fotoap WOERDEN (ANP) - Het nationale heren volleybealteam van Zuid-Korea zal van 22 tot en met 27 augustus een toernee door Nederland maken. Daarbij komt de ploeg drie keer in actie te gen het Nederlands team, dat zich voorbereidt op het toernooi om de Europese titel van 15-27 september in Oost-Duitsland. Die oefenperiode start op 10 augustus in het Maaspoortcen trum in Den Bosch. Na het drietal wedstrijden tegen Zuid-Ko rea volgt van 2 tot 4 september een stage in België met wedstrij den in Maaseik en van 10 tot 15 september een stage met wed strijden in West-Duitsland. In de selectie van de Nederlandse ploeg is in vergelijking tot het kwalificatietoernooi eind mei niets veranderd. De groep van twaalf bestaat uit: Pim Raterink, Fred Wellink (Orion), Gijs van Bussel, Bert Goedkoop, Marco Brouwers, Teun Buys (Martinus), Jan Clardeij (Voorburg), Ad van der Velden (WC), Jan Jacobs (Lycur- gus), Wim Koch (Geldrop), Jan Posthuma (Animo) en Jan Snippe (AMVJ). De wedstrijden tegen Zuid-Korea worden gespeeld op en in (alle 20.30 uur): woensdag 24 augustus: Nieuwegein (sporthal Merwestein), donderdag 25 augustus: Putten (sporthal De Putter Eng), vrijdag 26 augustus: Waalwijk (sporthal Taxandria). GRONINGEN (ANP) - De Italiaanse motorcou reur Franco Uncini blijft nog een week in het Aca demisch Ziekenhuis van Groningen. Uncini werd daar zaterdag opgeno men na een zwaar onge val tijdens de 500cc-race van de TT van Assen. De wereldkampioen van 1982 knapt, volgens verklaringen van de art sen, aardig op van de zware botsing met de motorfiets van de Australiër Wayne Gard ner. Uncini slaapt onder invloed van medicijnen veel. Hij praat nog niet, een slang in de mond ver hindert dat. Uncini kan wel alle ledematen bewe gen. Gistermorgen had de 28-jarige Italiaan een tien minuten durende hoestbui: een goed teken volgens de behandelende doktoren. Volgens vader Ennio Uncini, een steen rijke electronica-fabri- kant, die met een andere zoon in Groningen ver blijft, wordt Franco pas eind volgende week naar Italië vervoerd. Uncini heeft veel vertrouwen in de artsen in Groningen. Bovendien wil hij Franco voorlopig weghouden uit de massale drukte, die ongetwijfeld bij diens op name in het ziekenhuis van Ancona (20 kilometer van Uncini's woonplaats Recanati) zal ontstaan. LONDEN (ANP) - Ruim 200 deelnemers uit een vijftigtal landen hebben in de slot verklaring van het eerste in ternationale congres over apartheid en sport, dat de af gelopen dagen in Londen werd gehouden onder auspiciën van de anti-apartheidscommissie van de Verenigde Naties, een beroep gedaan op het Interna tionaal Olympisch Comité (IOC) maatregelen te treffen tegen alle leden, die sportieve kontakten met Zuid-Afrika onderhouden. Het IOC wordt gevraagd nog voor de Olympische Zo merspelen van 1984 in Los An geles een gedragscode op te stellen. Daarin dienen de indi viduele atleten en de bonden geinformeerd te worden over STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse regering heeft vijf golfspelers uit Zuid-Afrika de toegang tot het land ontzegd. Het vijftal zou deelnemen aan de strijd om de Open Zweedse golftitel voor professionals, die gisteren in Stockholm begon. De overheid beargumen teerde haar besluit met ver wijzing naar het voorschrift, dat sportlieden uit Zuid-Afri ka slechts aan wedstrijden in Zweden mogen deelnemen, in dien zij erkende tegenstanders van de apartheidspolitiek in Zuid-Afrika zijn of bereid zijn zich alsnog als zodanig in het openbaar uitspreken. Een van de betrokken spelers is Hugh Baiocchi, die in 1976 het toer nooi op zijn naam bracht. De organisatoren betreuren het besluit van de regering. Zij wijzen er op dat Zweden het eerste Europese land is dat op deze wijze tegen Zuidafri kaanse golfspelers is opgetre den. de konsekwenties, die even tuele kontakten met het Zuid afrikaanse apartheidsregime inhouden. Richtlijn daarbij is niet uit sluiting van deelneming aan de Olympische Zomerspelen. „Die straf moet voor zware overtredingen gereserveerd blijven", oordeelde conferen tie-voorzitter Victor Gbeho uit Ghana. Het congres appelleer de voorts aan alle sportmen sen in de wereld geen sportie ve relaties met Zuid-Afrika aan te knopen, invitaties voor wedstrijden in dat land af te slaan en Zuidafrikaanse deel nemers te weigeren. Verder dient Zuid-Afrika uit alle internationale sportor ganisaties gestoten te worden. Gbeho drong tevens aan op een verscherpt sanctiebeleid tegen bonden en individuele sportlieden, die in Zuid-Afri ka deelnemen aan wedstrij den. Vooral Groot-Britannië en de Verenigde Staten laten in dit opzicht, volgens de Gha- nees, hun leden te veel de vrije hand. In 1984 zal worden be zien of beide landen inderdaad strenger optreden tegen Zuid- Afrika-gangers. „Zo niet", dreigde Gbeho, „dan komen de Spelen in Los Angeles in ge vaar". BUENOS AIRES (ANP) - De spelers van de Argentijnse voetbalclub River Plate zijn woensdag in staking gegaan. De spelers hebben de laatste maanden geen salaris ontvan gen en weigerden de wedstrijd tegen Platense te spelen. De match werd vervolgens afge last, omdat van de Argentijnse voetbalbond geen amateurs opgesteld mochten worden. De beroepsvoetballers uit Buenos Aires hebben de club gevraagd hen te ontslaan van hun ver plichtingen. ST - Morgen wordt in Hulst weer het bekende «evenement de „Vijf uur van Hulst" afgewerkt, nals andere jaren is de organisatie, de toerclub er weer in geslaagd een aantrekkelijk deelne- sveld aan de start te krijgen. Veertien formaties ien met elkaar de strijd aan waaronder de ploegen Dallinga, Van Kouteren/Dieleman, Walhout-de eren Koch. sor ng op hem had uitgeoe d. Kort nadat de ronde va tnje, waarin Vanderaerde 's wereldkampioen Saroni de massaspurt versloe ste De Bruyne zijn renni >r de eerste maal. Nadie gden nog enkele verzoekt evast gaf Vanderaerden a woord dat hij niet van ir het begin van het seizt" naakte afspraken wilde a ppen. De dag na het natu e kampioenschap in Rons arin hij - ais een van de i? •ieten van start gegaan - pte, zwichtte hij echter is. /anderaerden: „De yool amste reden waarom ik va lachten ben veranderd jn zwakke presteren in mpioenschap. Daarvoor me revancheren. Er hebK hter nog enkele zaken nw speeld." Een van die zaKf as dat Vanderaerden, die e ile lucratieve aanbieding, zak heeft, hoopte dat onsor hem vrij zou g or volgend jaar. Hij bedi t echter niet, toen hij 1 irdeelname bekend maaK lonsor Jacky Aernoudt he middels reeds laten we' t hij de Lummenaar „n verbintenis voor 1984 auden. Mogelijk een loze ye aring, want het voort® aan van de Belgische for® wordt ernstig betwijf® anderaerden, die door an in de Tour zolang hij z' ed voelt („Als ik me 171 rceren, stap ik af"), ve: hter voorlopig in orn :id over zijn positie na ar. „Ik kan alleen maar in dat Aernoudt zich uit ielersport terugtrekt of :er als hoofdsponsor zal den. Dan kan ik doen wa .1." or het eerst in de geschie- van de Vijf uur van komt er ook een dames- Btie aan de start. Hago met deze primeur schui- »We zijn dik tevreden met 'mnersveld. Je moet als nisatie niet stil zitten. En 'oegen die starten weten veel te verdienen valt", slohan de Letter, de grote "lator voor deze trimwed- gevi erk# onzeke' terk veld Vijf uur van Hulst 'ijf uur van Hulst is aan 'htste editie toe. Opnieuw rozen voor het parkoers ie' Godsplein. Dit vooral et oogpunt van de spon de middenstand in Hulst ydiep in de buidel getast, er voor de renners het „grijpen" valt. "orden zes klassementen yfen waaronder enkele 'koersen. Het laatste fier van elk uur wordt er male verreden waarmee te verdienen zij n voor eindploegenklassement. i h( ie eerste drie ploegen :l er prachtige bekers te tea De Stem is de hoofd- van dit trimfestijn in de start verschijnen 'en ploegen. Dat zijn Van Wen/Dieleman, Dallinga, out-de Visser, Tc 's-Heer j kerke, Koch Tweewie- an den Dries, De Smic- hla Tuffy-s Saloon, 't Ros TC Hulst/Joris, 'aat Promenade, Ha- 'emans en Hofsteenge. Se formaties schuilen t hee listri éel( Wrg -- - De Shotokan ejub Oostburg hield hding van trainer Dick I Terneuzen, de club- jynschappen in de jon- ï?00' aan de School- 'ln Oostburg. teheidsrechters bij deze 1 fungeerden Koop Eddy Bossaert en het individuele kam- Uiederick Quaars, 2. Ras- '"•3. Eduard de Bree. telstrijd 1 Mercé heel wat bekende renners. Joop en Jan Dubbeldam, Niek de Thaeye en Frans Bouchout vormen de Dallinga-equipe en zij moeten als de te kloppen ploeg worden aangemerkt. Vorig jaar ging de overwin ning naar De Meerpaal. Nu rijden Paul Hiel, Theo Wul- lems, Juul Vereecken en Lu cien Steyaart voor Old Tuffy's. Van Kouteren/Dieleman brengt de gebroeders Van Hulle, Danny Soethaert en Guido de Rechter naar Hulst. Walhout-de Visser is ook kansreik voor een hoge klasse ring met onder andere Bertus Wieles, Tonnie van Poecke en de Belg Van Waeyenberg waardoor de Vijf Uur een in ternationaal tintje krijgt. Mark Dieleman, Jan de Poot- er, Henk Kroon en Hessel Ha melink rijden voor De Smic- kel. Ook dit kwartet moet hoge ogen kunnen gooien. De animo van trimploegen van over De Schelde neemt voor Hulst steeds toe. „Een goede zaak. Het betekent dat onze wedstrijd leeft", vertelt bestuurslid Bram van de Vel de. Bijzonder blij is de organi satie met de komst van de Ha- go-ploeg waarin onder andere de dames Wieles, Gommers en Herentals zijn ondergebracht. Zij kunnen aan deze wedstrijd een extra cachet geven. De inschrijving vindt plaats vanaf 12.45 uur in Old Tuffy's. Om 14.00 uur worden de ploe gen voorgesteld. De start en de finish liggen aan het Gods plein. Verder moeten de ren ners de Moervaartstraat, de Nieuwe Weg, de Walstraat met de bekende „Molenberg" en de Dubbele Poort bedwin gen. De apotheose vindt plaats tijdens de grote finale die om ongeveer 18.30 uur wordt ver reden. De prijsuitreiking ge beurt in zaal Tiffany om 20.15 uur. De organisatoren hopen dat de weergoden nu eens gunstig gezind zullen zijn. Immers, elk jaar heeft het tijdens deze wedstrijd geregend. Het bestuur van de Vijf uur van Hulst bestaande uit Cees Schragen, Fons van Dorselaar, Bram van de Velde, Eddy de Schrijver, Frans de Bakker en Johan de Letter AXEL -- Het Zeeuwsch- Vlaamse motorcrosspubliek heeft kunnen genieten van een boeiende strijd op het Axelse motorcrosscircuit, waar de zesde wedstrijd in een serie van negen gereden werd voor de strijd om de RES-trofee. In de 125 cc-klasse ging Johan Schelleman voor eigen publiek met de overwinning lopen. De Axelaar realiseerde die eerste plaats in het eindklas sement via twee tweede plaat sen in de reeksen. De eerste manche leverde succes op voor de sterk rijdende Adwin Cort- vriendt uit Axel, die in de tweede reeks niet verder reik te dan een derde plaats, waar door hij als tweede finishte achter Schelleman in het alge meen klassement. Een dubbel Axels succes dus. Het „brons" ging naar Ronnie Walhout uit Terneu zen, die de tweede reeks be heerste, maar in de eerste manche genoegen had moeten nemen met een derde plaats. Van uitstekend gehalte in dit sterke veld van startlicentie houders was ook de vierde 'plaats van Frank van Kruys- sen, de sympathieke 18-jarige monteur uit Kloosterzande. Een knappe prestatie van deze amateur in dit gezelschap. In de 250 cc-klasse stond er absoluut geen maat op het rij - den van de Belg Lieven de Vil der. Zowel in de eerste als de tweede manche haalde hij vernietigend uit en reed de „concurrentie" op een minuut en meer achterstand. Beste te genstand kreeg hij nog van Martin Jansen uit Sluiskil, die op de tweede plaats beslag legde, nog vóór Pascal van der Kelen, die bepaald zijn dag niet had. De Axelaar reikte niet verder dan een derde plaats in de eindrangschik king. Het zal voor Pascal van der Kelen ongetwijfeld nog moeilijk worden in de reste rende wedstrijden een gooi te doen naar de RES-trofee. Hul stenaar Jean-Paul van Rie werd fraai vijfde. In de 500 cc-klasse deze keer geen Eduard van de Klooster op het erepodium. De sterke crosser uit Kapellebrug kreeg af te rekenen met het pechdui- veltje. In de eerste reeks reed hij in gewonnen positie toen motorpech toesloeg. Hij slaag de er nog in de race uit te rij den en als derde te finishen, maar in de tweede manche moest hij de strijd staken. Dat speelde in de kaart van de Belg René Gabriël, die nu in beide reeksen als eerste kon finishen. Zijn landgenoot Luc Dhaemers ging met de tweede plaats weg. Woensdag 6 juli staat er op het Axelse motorcrossterrein een cross op het programma voor de amateurs, de niet- startlicentiehouders. De wed strijden beginnen om 18.00 urn en de toegang is gratis. Uitslagen 125 cc-klasse: 1 Johan Schelleman (Axel), 2. Adwin Cort- vriendt (Axel), 3. Rudie Walhout (Terneuzen), 4 Frank van Kruys- sen (Kloosterzande). 5. Jacky de Paepe (Schoondijke). 250 cc-klasse: 1. Lieven de Vilder (Belgie), 2. Mar tin Jansen (Sluiskil), 3. Pascal van der Kelen (Axel), 4. Gino Perreman (Belgie), 5. Jean-Paul van Rie (Hulst). 500 cc-klasse: 1. Erwïn Ga briel (Belgie), 2. Luc Dhaemers (Belgie), 3. Gerry Franken (Zegge), 4 Frank van Eecke (België), 5. Ed- dv Leenknecht (Axel), GOES - De Jeugdrenners van Theo Middelkamp namen deel aan een landelijk jeugdtoer nooi in Best. Gerrie Knete- mann loste daar het startschot en reikte de prijzen uit. Alle kinderen keerden ook met een handtekening van 'de Kneet' naar huis terug. Resultaten Middelkampers: 8 jaar: 5 Rudie Klasse, 8 Mark Mar tens, 9 Richard van Gils; 11 jaar: 3 Richard Siereveld, 15 Randy van Gils, 3 Edwin Hillebrand; 12 jaar: 24 Ronald Klaasse, 29 Ewald Pro voost, 32 Alwin Rennen, 33 Kees Dalebout; 13 jaar: 12 Frank Hille brand, 14 Henk Tolleman; 14 jaar; 6 Wilfred Geijs, 8 Leo Goeree, 25 Richard de Vriee, 26 Maarten Goe ree, 28 Wilfred van de Vrede. (ADVERTENTIE) T Trtm r\rrtrrn -t-nan art i cm orJ zvi nzvclcov- rsi- - m 1 1;i_ -i mt. i Van onze tennismedewerker SAS VAN GENT - Isabella Leenhouwers uit Sluis heeft zich nu reeds als sterkste aan gediend in het jeugdtoernooi te Sas van Gent, georgani seerd door de plaatselijke ten nisvereniging. Met groot ge mak wist zij zich een weg te banen naar de finale in de leeftijdscategorie tot en met 10 jaar. Haar eerste tegenstand ster werd Lucienne Speleman (Animo), die hiermee geen ge lukkige plaats kreeg toebe deeld op het schema. Zij wist in de eerste ronde zonder game-verlies te win nen van Mariël Boddaert, maar de overmacht van Leen houwers was te groot (6-2 6-2). Nathalie Tijssen werd het slachtoffer in de halve finale. Met 6-0 6-1 werd ook deze par tij in het voordeel van Leen houwers beslist. De tweede ge plaatste Ingeborg Rubben uit Zelzate kon haar plaatsing niet waarmaken. Angelique Coenen wipte haar uit het toernooi (7-5 6-41 Marisa Everling uit Terneuzen, als derde getipt, bleek op haar beurt sterker dan Coenen en dankzij een 6-2 6-1-overwin- ning bereikte ook zij de finale, waar zij tegen Isabella Leen houwers echter op meer te genstand kan rekenen. Bij de jongens in deze jong ste leeftijdscategorie bleken de plaatsingen te kloppen. Vol gens verwachting was het hier Bernd van Quekelberghe die moeiteloos de finale bereikte. Ook de 8-jarige Richard Ha melink uit Terneuzen vocht zich in de finale dankzij over winningen op Niek Remortel (6-1 6-0) en Marino Bolsens (6- 4 4-6 6-3). Uitslagen: Meisjes tot en met 10 jaar: Tweede ronde: Myriam Sturm-Nathalie Tijssen 0-6 2-6, Marisa Everling-Stepha- nie Rottier 6-1 6-1 Jongens tot en met 10 jaar: Eerste ronde: Bernd van Quekel- berghe-Sebastien Rottier 6-0 6-0; Elmer Lie-Jasper Verbunt 6-4 6-4; Marino Bol- sens-Stijn Gielleit 6-2 6-2. Jongens tot en met 16 jaar: Tweede ronde: Onno van Quekelberghe-Marc Standaert 5-7 6-4 6-3. Meisjes tot en met 16 jaar: Eerste ronde: Jasperien Meinhardt-Ineke van Haelst 6-2 6-2. VOETBAL - Heini Otto blijft spelen voor de Engelse twee de-divisieclub Middlesbrough. De ex-international en voor malig speler van FC Amster dam en FC Twente tekende dinsdagavond een nieuwe overeenkomst van twee jaar. Otto was in principe op zoek naar een andere vereniging, omdat hij zich in eerste in stantie niet kon verenigen met het aanbod van Middles brough. VOETBAL - De tweede wed strijd in de derde ronde van het 'Mundialito'-toernooi in Milaan, tussen AC Milan (Ita) en Flamengo (Bra), is dinsdag avond in een gelijkspel geëin digd: 1-1. AC Milan leidde bij de rust door een doelpunt van Serena (34e minuut). Marinho maakte in de 79e minuut ge lijk. Er waren 35.000 toeschou wers FvanLanschot Bankiers Hoge, variabele rente voor giraal sparen bij Van Lanschot. Momenteel is die rente Even de spelregels: Eerste girale storting vanaf f 500,-. Bijstortingen vanaf f 100,-. Uw geld is direct, giraal, beschikbaar. Over opgenomen bedragen wordt 1,5% in rekening gebracht. Vermeld bij een overschnjving het kantoor van uw keuze. F. van Lanschot Bankiers. Sinds 1737. Bankgiro: 22.51.75.002. Postgiro: 1117570. Viditel: 711. Meer informatie? Bel 073-153461. Amsterdam (020-64 3011); Breda (076-22 58 44); Den Haag (070-46 92 07); Eindhoven (040-44 77 25); 's-Hertogenbosch (073-15 34 61); Hilversum (035-4 86 41); Nijmegen (080-22 64 55); Roosendaal (01650-4 09 70); Rotterdam (010-33 25 44); Sittaid (04490-2 26 00); Tilburg (013-35 15 55); Utrecht (030-33 25 35); Vught (073-5616 62); Waalwijk (04160-3 58 25); Zaanstad (075-21 42 11); Zwolle (038-22 46 44).

de Stem | 1983 | | pagina 7