Lagere heffing campinghouders Moties CDA Sas sneuvelen weer De Stem nam afscheid van George Wijne VPR01 G Terneuzen betaalt sociale premies wethouderswedde 'KENNIS NOCH MANKRACHT VOOR FRAUDE-OPSPORING' 4Hulpverlening schiet tekort VRIJDAG 1 JUL11983 VAN ZEELAND VOORSTEL COLLEGE OOSTBURG: Klachten over vuil container Westdorpe KORPSCHEF TERNEUZEN: Raad neemt voorstel aan Burgemeester Oostburg kreeg eerste plaat Dertig jaar Terneuzense correspondent Uitgaan in Zeeland VRIJDAG 1 JUL11983 Maand lang NEDERLANDSE PROGRAMMA'S NEDERLAND 1 nc; medische diensten GARAGE DU PONT TERNEUZEN BV T20 PAGINA ZEELAND 3 Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Gelijktijdig met het invoeren van een ho ger tarief toeristenbelasting, van 45 naar 50 cent per dag per toerist, wil het Oostburgse col lege van B en W een beperkte verlaging van het forfaitaire- bedrag dat de campinghou ders betalen, invoeren. Reden hiervoor is dat in de loop der jaren de gezinsgrootte in het algemeen is afgenomen en men bij de tariefstelling voor campings wil uitgaan van een meer reële situatie. Gebruikte Oostburg tot nu toe bijvoorbeeld bij stacaravans de norm van vier personen, binnenkort gaat men daar 3,8 van maken. Door deze differentiatie, waarover van gedachten is ge wisseld met de vereniging van campinghouders, loopt de ver wachte meeropbrengst van deze belasting wel terug van 75 naar 55 mille. De financiële commissie uit Oostburg kon zich gisteren hierin goed vin den, zo bleek uit de discussies. Akkoord ging de commissie ook met een voorstel de subsi die voor de visserij dagen in Breskens met 500 gulden te verhogen tot 4000. Argument hiervoor, zo zei wethouder J. Thomaes, het economisch be lang van de visserij dagen. „Wij willen meer bezoekers naar Breskens lokken, daar voor is een intensievere adver tentiecampagne nodig. Desge vraagd zei de heer Thomaes dat deze verhoging niet ten koste gaat van andere subsi dies in de sociaal-culturele sfeer, iets waarvoor J. de Vries (PvdA) beducht was. De commissie kon zich ook, met uitzondering van de heer D. Buijze (Dorpsbelangen en Toerisme) vinden in een voor stel de subsidie voor het werk- lozenproject met bijna 4000 gulden te verhogen, omndat meer geld voor apparaatskos ten nodig bleek dan voorzien. De heer Buijze ziet subsidië ring van deze activiteiten niet zitten. Hij vindt die concurre rend voor het reguliere be drijfsleven. Jaarvergadering Kontaktraad: HOEK - In de gehoorzaal te Hoek werd deze week de jaar vergadering van de Kontakt raad gehouden. Door het te laat verschijnen van het Kon- taktblad waren er niet veel dorpsbewoners aanwezig. De verkiezing van drie nieuwe le den is daardoor uitgesteld tot 15 augustus. Er werden veel vragen ge steld; over het fietscrosster- rein, het bestemmingsplan, een nieuw bushokje en de fietspaden langs de nieuwe provinciale weg, die niet aan gelegd zullen worden omdat het een autoweg is. Tijdens vragen over de vuilcontainer aan de Nieuwstraat laaiden de gemoederen hoog op. De buurtbewoners klaagden over de stank en het lawaai, wat hun veel overlast bezorgt. Men heeft al een brief aan de inspecteur voor de volksge zondheid van Zeeland ge schreven, omdat er nu zelfs al ratten rondlopen. Voorgesteld werd om de container te ver plaatsen of helemaal weg te halen. Verder kwamen er klachten over vrachtwagens die steeds voor de kleuterscholen ge plaatst worden en een voorstel om de straten rond de bejaar denwoningen beter te verlich ten. Na de pauze vertoonde de heer Cramers een diaserie over de Verenigde Staten. Roseat - In he kader van de muziekactiviteiten in zaal Concorida te Westdorpe treedt daar zondag 3 juli op de for matie Roseat. Deze nog vrij nieuwe Nederlandse formatie brengt muziek die is geba seerd op de popmuziek van het einde van de jaren zestig en de rockmuziek in de eerstvolgen de jaren daarop. Politie Ternenzen kreeg minder werk Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Terneuzense gemeentepo litie heeft het vorig jaar onverwacht minder druk gekregen. Het j aarverslag 1982 meldt een teruggang op vrijwel alle terreinen: minder aanrijdingen, minder vermogensmisdrijven en minder meldingen. Heel opvallend is dat er voor het eerst in vijftien jaar geen enkele aanrijding met dodelijke afloop plaatsvond. Die vreugde duurde echter maar kort, want in het eerste kwartaal van 1983 eiste het verkeer alweer drie mensenle vens. Ondanks een ogenschijnlij ke vermindering van werk, heeft de politie het vorig jaar niet echt gemakkelijker ge kregen. De bezuinigingen werpen ook een schaduw over het Terneuzense korps, onder meer in de vorm van een bijna niet meer te overziene 'verlof- berg'. Waar de overheid het tekort aan mensen en mate rieel compenseerde, gebeurde dat volgens korpschef C. Hin- driks op een hoogst ongelukki ge manier. „Het minder administratie en meer agenten op straat (zie de rapporten 'politie in veran dering' en 'sterkte van de poli tie'), is met één pennestreek veranderd in minder agenten Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - De CDA- fractie in de Sasse gemeente raad heeft gisteravond op nieuw ervaren wat het' bete kent oppositie-partij te zijn. Twee voor het CDA zwaarwe gende moties maakten in de raadsvergadering geen schijn van kans. Alleen de vier con fessionele raadsleden zelf stemden er voor. De eerste betrof het bestem mingsplan Laureyne 2 in Phi lippine, waarover de gemeente in de clinch ligt met gedepu teerde staten. Sas heeft zelfs een beroepschrift ingediend bij de kroon tegen een besluit van GS. Het CDA wilde de strijdbijl begraven en met een nieuw bestemmingsplan op de proppen komen, zodat er in Laureyne 2 eindelijk kan wor den gebouwd. „Het is beter te praten met het mes van tafel", aldus de fractie. B en W en de andere raads leden voelden daar niks voor. Er is overleg gaande met GS en dat gebeurt met wederkeri ge instemming, liet men het CDA weten. Gevolg: een kans loze motie. „Ieder plan om nu iets aan het gemeentehuis te doen is een illusie, gezien de financiële positie van de gemeente", voegde burgemeester drs. W. Dusarduyn de CDA-fractie toe, naar aanleiding van de tweede motie die ter tafel kwam. Die hield het verzoek in om voorlopig geen spijker te vertimmeren aan het stadhuis aan de Westkade, maar eerst met een 'totaalplan' daarvoor te komen. Dat zou geld bespa ren en leiden tot een doelmati ger gebruik van de ruimte. Het CDA had in april al met de motie gezwaaid, maar die toen ingetrokken omdat B en W zeiden een plan in petto te hebben. Het duurde de CDA- fractie allemaal te lang. 'Kom er nu maar mee voor de dag' vroeg men het college. „Uit eindelij k is in de begroting een ton uitgetrokken voor dit ge bouw", zei raadslid R. Brugge- man. Dusarduyn en wethouder J. Platschorre gaven toe dat er een plan ligt, maar vonden het zinloos er nu meer voor de dag te komen. „De raad heeft eer der gezegd dat we die ton er gens anders aan moeten beste den. Je zou dit trouwens moe ten bekijken in het kader van de meerjarenplanning", meen de de wethouder. „Inderdaad", repliceerde het CDA, „maar waarom dat plan nu niet pre senteren. Dan kan de raad er over meepraten. De raad moet trouwens ook bepalen of er wel financiële ruimte is". Het baatte niet. Ook deze motie kreeg alleen de vier CDA- stemmen. en meer administratie", zo schrijft hij in het jaarverslag. Hij stelt ook vast dat de aandacht van de politie zou moeten verschuiven van de kleine criminaliteit naar het 'met man en macht' opsporen van 'fraude ten nadele van ge meenschapsgelden', maar dat dat in de praktijk nauwelijks lukt. „De politie heeft noch qua opleiding en kennis, noch qua mankracht, de kans ge kregen op deze koerswijziging in het beleid in te spelen", al dus Hindriks verongelijkt. Uit het jaarverslag blijkt dat de gemeente Terneuzen een vijftal 'kritische' punten telt, waar veel aanrijdingen plaatsvinden. De westelijke oprit naar de brug Sluiskil en de Axelsestraat staan al lan ger op het lijstje. Nieuw zijn de kruispunten Roosevelt- laan/ Serlippensstraat/ Reu- zenhoeksedijk, Guido Gezelle- straat/Alvarezlaan/Oude- vaart en dat op het sluizen- complex. Wat het verkeer bij de brug betreft verwacht de politie verbetering van een andere indeling en wegmarke ring. In de Axelsestraat zou het invoeren van eenrichting verkeer de beste oplossing zijn, maar daarop bestaat wei nig hoop. „Spoedige uitvoering van deze wensen zal nog lang op zich laten wachten". Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De toename van het 'sociale werk' van de politie houdt bijna gelijke tred met het toenemend falen van de officiële hulpverleners. „Het aantal voorbeelden daarvan breidt zich van jaar tot jaar uit en een verbetering is nog niet in zicht", zo stelt korpschef C. Hindriks van de gemeentepo litie Terneuzen somber vast in het jaarver slag 1982. „Een toenemend aantal mensen in nood, valt tussen wal en schip. Er zijn te veel voorbeelden van mensen waarvan op den duur niemand zich nog iets aantrekt", zegt hij desgevraagd in een toelichting op het verslag. Hindriks signaleerde het probleem vorig jaar ook al. Hoofdoorzaak is volgens hem de toenemende specialisatie van hulp verleners. „En ook een te sterk verfijnde wetgeving leidt tot die problemen". De meeste kans op verbetering van de si tuatie ziet hij in het weer veralgemenen van de hulpverlening (bijvoorbeeld bij het algemeen maatschappelijk werk). „Maar er zijn helaas weinig aanwijzingen dat het die kant opgaat", aldus Hindriks, die zijn eigen korps opgezadeld ziet met steeds meer so ciale problemen. Van onze correspondent TERNEUZEN - De gemeenteraad van Terneute; heeft gisteravond het voorstel van het college om sociale premies over de wethouderswedde van dit jaai voor rekening van de gemeente te nemen met elf fe gen zes stemmen aangenomen. Tegen stemden j fractie van PvdA en A. Persijn (Progressief Terneu zen). Met name Persijn verzette zich heftig. Hij vond het voor stel zwak, onduidelijk en noemde het zelfs beneden alle peil. Dat de wethouders in grote moeilijkheden zouden komen als ze die zelf zouden moeten betalen, vond hij niet juist: „Er zijn er vanavond twee niet aanwezig, dus kun nen ze kennelijk toch met va kantie". Hij wees er verder op, dat het gemeentebestuur nooit met een voorstel is gekomen om bijvoorbeeld ook een ex traatje te geven aan langdurig weklozen en suggereerde dat met dit voorstel de wethouders hun eigen financiële positie veilig willen stellen. Burge meester C. Ockeloen, zicht baar geprikkeld door de felle opmerkingen van Persijn pro beerde hem vergeefs tot orde te roepen. Daarvoor had PvdA-frac- tievoorzitter J. Hamelink dui delijk gemaakt dat zijn fractie niet stond te trappelen om het voorstel te steunen. Hij zei dat de meeste wethouders in Ter neuzen er een baan bij hebben en vond de term 'moeilijke po sitie' overdreven. Ockeloen wees op het belang van een goed gemeentebestuurder waarvan de gemeente afhan kelijk is en die ook goed be taald moeten worden. Tenslotte bracht hij naar OOSTBURG - Burgemeester mr. C. Spijkerboer van Oost burg heeft gisteravond het eerste exemplaar in ontvangst mogen nemen van een lang speelplaat, die speciaal is ge maakt ter gelegenheid van de feestweek rond de 24 uur van Oostburg. De feestweek wordt gehou den ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de win keliersvereniging. De plaat werd hem overhandigd door Ingrid Paridaen van het pro motieteam, die samen met Myrjam Jansens, Monique Barra en Evelien Lub de feest week de komende weken gaan promoten op tal van festivitei ten in Nederland en België. De plaat bevat een aantal hits uit de jaren '60 en wordt in een beperkte oplage van 500 stuks verkocht voor de specia le prijs van 17,50 of 275 Belgi sche franc. De plaat is vanaf vandaag te verkrijgen bij Van de Plas Modes in Oostburg. Uit handen van Bep Koomen van de Zeeuwse redactie ontvangt George Wijne een geschenk. Rein van der Helm en Cees de Zeeuw kijken toe. - fotowimkooyman Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Tijdens een intieme bijeenkomst in Ter neuzen heeft De Stem van Zeeland afscheid genomen van zijn Terneuzense cor respondent George Wijne. Na dertig jaar als 'het ge zicht van De Stem in Ter neuzen' gefungeerd te heb ben besloot de nu 73-jarige Terneuzenaar er definitief een punt achter te zetten. Naast hoofdredacteur Harro Coumans en chef-re dactie Frans de Ligt waren ook oud-kantonrechter mr. C. van Hees en inspecteur A. Vermaire van de Terneu zense gemeentepolitie aan wezig. Jarenlang immers versloeg George Wijne de zitting van het Terneuzense en Oostburgse kantonge recht en was het politiege- beuren een open boek voor hem. Zeeuws redactiechef Rein van der Helm zwaaide George Wijne veel lof toe. „De vraagbaak van menig redacteur, punctueel en zeer goed geïnformeerd. Altijd op tijd met zijn kopij en bereid om zich bij nacht en ontij voor de krant in te zetten", zo zei deze. Namens redactie, administratie en buiten dienst bood hij George Wij ne boeken- én platenbonnen aan. Stem-reportageredacteur Paul de Schipper, die als Terneuzens redacteur jaren lang met George Wijne heeft samengewerkt, bood de scheidende correspondent een collage aan van een aan tal artikelen, in de loop der jaren verschenen van de hand van George Wijne. Hij was o.m. de auteur van een aantal ijzersterke 'Oude Verhalen'. Namens de hoofdredactie verwoordde Harro Coumans zijn dank en uit handen van inspecteur A. Vermaire mocht de 'op rust gestelde' (België heeft altijd zijn voorkeur gehad) een em bleem van het Terneuzense politiekorps ontvangen. Op zijn beurt dankte George Wijne tenslotte de vriend schap, de collegialiteit en de medewerking die hij in de loop van dertig jaren van veel mensen mocht onder vinden. voren dat een wethouder Terneuzen 2500 gulden pt maand netto ontvangt en het salaris de afgelopen jaren meer is gekort dan bij andere werknemers. De raad va. wierp verder het verzoek van de bond van kermisbedriji houders om ook op zondag 4 Terneuzense kermis open stellen. KAPELLE, 29 juni 1983 - Frambt zen per doos I 3.10-3.30, IB 1.80,11 9 1.60-2,10. Rode bessen in doosje Extra 1.14-1.15, IA 1.01-1.11, IB 8i 86, pondsdozen IA 1.70, II x 9 1.10. Aardbeien per doos 127-42 kilo IIA 1.60-2.20, II 1.30-1,1) pondsdozen IIA 90. Groenten bloemkol 60, dubbele princesseba nen 3.20, snijbonen 2.70, spitsk# 50-62, kroten 23-26, aardappels! nieuw 1.26, oud 6. KAPELLE, 30 juni - Frambozen per doos I 3.10-3.20, IB 2.20-2.30,11) x 9 1.60,11x9 90-1.10, kaslrambozei I 2.40. Rode bessen 200 gramsdozei Extra 90, IA 69-74, IB 58-64, ponds dozen IA 1.74, IIA x 9 87, per kil IIA 3.50-3.60. Aardbeien per doos51 per kilo IIA 1.80-2.30, II 1.25-2.39 Kasbramen per doos 13.70. TERNEUZEN - Prijzen 30 jun Golden Delicious klasse 1 maat) 100-105, 80 117-120, klasse 11 30 98, 80 83-111, 70 65-85. Monste voorverkoop: klasse 1 maat 80-! 106, maat 70-80 118, maat 60-7084, AXEL Streekmuseum „Het land Axel"- Expositie van Loek Groot- jans met zeefdrukken. Geop. wt t/m za. 13.30-17 u. vrij. ook 19-21 u.i t/m 2 juli). GOES Grandtheater - 20 u. Gendarme in paniek, a.l. 23 u. Weekend in het paradiis. 18 i. HENGSTDIJK Camp. de Vogel- ting. 20 u. prijskaar HULST Koning van Engeland- 19.15 u. D karate folterkamer, 16 j. 19.15 One from the heart, 16 j. 19.15 21.30 u. First blood, 12 j. 21.30 u, Ee; moordverj aardag, 16 j. 19.15 en 2D u. De lift, 16 j. 21.30 u. Jonge meisje zonder taboe, 18 j. Café Palermo 20.30 u. Bingo. MIDDELBURG Zeeuws Kunstenaarscentrum- Ex positie van schilderijen en tekenin gen van Onno Boerwinkel. Geo di. en do. 10-17 u. woe. en vri 13-17.30 en 19-21 u. za. 10-16 u. (t/ 7 juli). OOSTBURG Ledeltheater- 20 u. First blood, 12) TERNEUZEN Luxor- 19.30 en 21.45 u. Tootsie.a 19.30 u. 10 to midnight, 12 j. 21.45 The entity, 12 j. VLISSINGEN Alhambra I - 20 u. Halleluja vox een paar vuisten, a.l. 23 u. De ver leider van Place Pigalle, 18 j. AJ hambra 2 - 20 en 23 u. First blooc 12 i. IJZENDIJKE Streekmuseum West-Zeeuwsch-^ laanderen- Zomerexpositie van debussen en kantklossen. Geop werkd. 10-12 en 13.30-17 u. zat. 0 zond. 14-17 u. (tot 15 aug.). (ADVERTENTIE) De VPRO-televisie staat de maand juli in het teken van de angst. Op vier achtereenvol gende uitzendavonden worden speelfilms en documentaires over het fenomeen angst uitgezonden. De speelfilms worden steeds door de documentai res voorafgegaan. Op woensdag 6 juli wordt in de eerste documentaire het thema ingeleid. Susanne Piet en regisseur Thijs Oc- kersen gingen op zoek naar het antwoord op de vraag: Waarom trekt angst de mensen aan? Zij spraken daartoe met schrijvers en regisseurs die zich in hun werk met het thema angst bezighouden. Dat zijn on der meer Michael Carre- ras, voormalig directeur van de griezelmaatschap pij Hammer; regisseur To- be Hooper, onder andere van 'Poltergeist'; autocou reur Niki Lauda en doch ter Penelope van de be faamde schrijver Edgar Wallace. Aansluitend op deze do cumentaire wordt de be roemde film 'Strawdogs' van Sam Peckinpah uitge zonden. Dustin Hoffman speelt een wiskundige, die zich terugtrekt op het plat teland, en daar in een strijd op leven en dood verzeild raakt. Woensdag 13 juli volgt de Roman Polanski-film 'Repulsion', met daarin Catherine Deneuve in de rol van een jong meisje dat steeds meer van haar om geving vervreemdt en zich tenslotte op een geweldda dige manier tegen de bui tenwereld gaat verzetten. hl otj uil Avonturen van Pinokkio Een kinderboek, dat in feite meer is dan een kinderboek alleen, is het klassieke mees terwerk van de Italiaanse schrijver Collodi (1826-1890) 'De avonturen van Pinok kio'. De VARA gaat hiervan een speelfilmversie in zes delen uitzenden, die door de bekende Italiaanse regisseur Euigi Comencini is vervaar digd. Collodi schreef het boek uit pure armoede om aijn schulden te kunnen be talen. In de houten klaas Pi nokkio legde hij zijn opvat tingen over het Italiaanse v°lk. dat in zijn ogen nooit volwassen wordt. Het werk werd overal in de wereld vertaald, in 1939 door Wait Disney verfilmd en ver scheen ook als tekenfilmse- he. in de film van Comenci- ri speelt Andrea Balestri de jol van Pinokkio en Nino Manfrcdi die van de tim merman Geppetto. Zelfs Gi- na Lollobrigida speelt mee nis de fee. hetl sign Na le Stie schi vra tijd Nui vin< gau men best Ned vaai van toe en i rols zoon I en oi voor lijke Theater thuis HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg- Van vrijd. 19 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter W. Jongsma, Oude Kerkstr. 2, Aardenburg, tel. 01177-1466. Axel- Van vrijd. 17.30 u. tot maan dagmorgen 8 u. dokter Frank, Noordstr. 9, tel- 01155-1666. Spreek uur zat en zond. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- ke- Dokter A. Lievens, Beursstr. 6, IJzendijke, tel. 01176-1266. Clinge, Koewacht en St. Jansteen- Van vrijd. 18 u. tot. maandagmor gen 8 u. dokter R.v. Berkel, Nieuwstr. 122, Koewacht, tel. 01146-1327. Breskens en Groede- Dokter R. La- terveer, Dr. Broodmanstr. 2, Bres kens, tel. 01172-1956. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en -R,1- de, tel. 01170-2424. Driewegen e.o- Tot maandagmor gen 8 u. dokter S. Wöstmann, Nieuwstr. 18a, Ovezande, tel. 01195-450. Goes- Van vrijd. 19 u. tot zond. 23 u. dokter J.v.d. Werff, Wijngaardstr. 51, Goes, tel. 01100-17451. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande- Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u., dokter M.v. Kalmthout, Marij- keplein 5, Kloosterzande, tel. 01148-2817. Heinkenszand e.o.- Dokter J.A. Fortrie, Stenevate 7, Heinkenszand, 'tel. 01106-3074. (van vrijd. 18 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's-Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk- De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter J. Harten, Clara's pad 12, Heinkens zand, tel. 01106-1234. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst- Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter W. Gielen, Grote Markt 11 TI..1-4 4«1 De praktijk van dokter Niesten wordt door eigen artsen verzorgd. Spreekuur spoedgevallen zat.: 9.30-10 uur en 17.30-18 uur, zond. 12.30-13 uur. Sas van Gent en Westdorpe- Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter M. Dierick, Graaf Jansdijk A185, Westdorpe, tel. 1366. Spreek uur zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2. Terneuzen- Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter P. Nijsten, Anna Bijnsstr. 25, tel. 01150-12324. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter J. Stevens, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150-12020. Spreekuur spoed gevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Zaamslag- Dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153-1244. WIJKVERPLEGING t Goes, Kloetingen, Kattendijke en Wilhelminadorp- Broeder J. Arts, tel. 01100-30142. Hulst en Hontenisse- Tel. f\11AA 101«1 Sas van Gent, Westdorpe, Sluiskil, Philippine en Hoek- Tel. 01159-306. Terneuzen-Tel. 01150-13360. West Zeeuwsch Vlaanderen- Tel. 01173-1367. Zaamslag, Axel, Zuiddorpe, Koe wacht en overslag- Tel. 01155-1885. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland- Dierenarts H.v. Dijk, Si- monswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Goes, Ovezande en Kruiningen- Dierenarts Huige, Ravelijn Groene Jager 2, tel. 01100-28866, Goes. Hulst en Zaamslag- Dierenarts J. de Haas, Axelsestr. 108, Zaamslag, tel. 01153-1366 en R. Versol, Ple- vierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01148-2365. Midden Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneuzen en Axel- Dierenarts M.P. Schaub, W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017. zater dag; Terneuzen, W. de Zwijgerlaan 2b, tel. 01150-95017, spreekuur nn vol r\ioT.o«b-1i»iA«-.U- tel. 01155-1488. Spreekuur 11-12 u. Zondag volgens afspraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. Praktijk J.P. en P. de Vos, Kliniek voor kleine huis dieren en bijzondere dieren, Van Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur: zat. van '12.30-14 u. Verder na telefonische afspraak. Sluis, Aardenburg en Oostburg- Dierenarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 01170-2103. Spreek uur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke- Dierenarts H.H.F.M.v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176-1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de die renkliniek Minnepoortstr. 14, IJ zendijke. TANDARTSEN West Zeeuwsch-Vlaanderen- Tandarts R. Apers, Sassenstr. 16, Aardenburg, tel. 01177-1380. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 uur, zond. 12-12.30 uur. Oost TeoiiwsrK—Vlaanderen— Tandarts H. Mulder, Oranjestr. 10, Axel, tel. 01155-4389. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-16.30 u. zond 12-12.30 u. Sluis en Oostburg- Tandarts T. Schanteet, Visserstraat 11, Sluis, tel. 01178-1921. Spreekuur zat. 10-11 en 18-19 u. en zond. 10-11 u. Zuid- en Noord-Beveland- Tand arts R. Laumen, Voorstad 33a, Goes, tel. 01100-14314. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel- Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes- Zeeuwse apotheek, Grote Markt 10, tel. 01100-15255. Hulst- Apotheek Hulst, Steenstr. 35, tel. 01140-4255. Geop. zat. 11-12 uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Verder uitsluitend voor spoed gevallen. Terneuzen- Apotheek Hamann, tel. 01 1 RO-19f\£ft 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen Hulst - St. Liwuinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen— Tel. 01150-12200. ZEEUWSCH-VLAAMSE PA TIËNTENVERENIGING „SAMEN BETER" Centraal tel. nr. Marijke Henderiks 01140-15420, bgg. 01156-556. Deze nummers kunt u bellen voor (maatschappelijke) hulp, klachten en informatie over gezondheids- |\J|||J JITÏSIII!? -de serie Theater thuis UAIVlAIOUl,haalt de VARA van avond de Engelse komedie van Jack Rosenthal 'Ken- Kennis is de verzame- lnS van wetenswaardighe- j die iedere taxichauf- Dur van Londen moet we- ■vn. voordat hij met zijn taxi e straat op mag. Alle stra- n> straatjes, steegjes, res- «urants, eethuisjes, kroeg- fs' gebouwen, kerken, thea- rs moet hij weten te vin- °en, voordat hij zijn ver- snnning krijgt. In deze ko- iK- ,Ie is ^t Chris Matthews j*ek Ford), die moet zien officiële dealer verkoper: Bertrand Vael industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 01150-13451 MAATSCHAPPELIJKE DIENST VERLENING De 01 misd favo Hi tel of si wror waai al ii Fond only cock' Man: een i rings dach mene want rings nen. restef hele en van hem i Door steeds men. weet tegri. West Zeeuwsch-Vlaanderen denburg. Oostburg, Sluis en F vliet), te Oostburg, tel. Ollrh Buiten kantooruren verneem! dit nummer wie bereikbaar is. HULPDIENST Zeeuwsch-Vlaanderen- Stick Chr. Tel. Hulpdienst Zeeuwse! laanderen voor mensen in 1 (anoniem), tel. 01150-21212. JAC Middelburg- Opvanghuis Jongeren de Pionier, Meanderj 218, tel. 01180-16816 (dag en I Henry Fonda en Vera Miles in „Th

de Stem | 1983 | | pagina 12