2 I 29.- 39.- 55.- 75.- Zwembaden toch evenlang open SAMEN 100.- &1 J. de Ridder niet terug op wethouderszetel Nieuwe kleuterschool De Ark in Hulst officieel geopend EKENT: EN ITEIT! VOLGEND JAAR 217,50 PER GEZIN 1ANDEL tig, oi kan zijn eeftijden nmen Sf. Jozef-mavo in Hulst tield gekke spelendag9 RIJDAG 1 JULI 1983 VAN ZEELAND HULST EN ST. JANSTEEN RGING chool Hulst uifde heidende eraren uit Hulst geeft PZEM-geld aan KMS Plaatselijk nieuws Clinge POSITIEF GESPREK' BASISSCHOOL KREEG EXTRA LOKAAL politierapport St. Antonius- school wint viswedstrijd Inrijden op toeristen bestraft Volgende week nieuw gesprek CDA Aardenburg A1 v.a. v.a. v.a. v.a. T27 PAGINA ZEELAND 2 Von een onzer verslaggevers KILST - De openluchtzwem- J(len in Hulst en Sint-Jan- blijven dit jaar evenlang namelijk tot en met 20 Vastus. Afhankelijk van het lferkan dan bekeken worden f je baden wellicht nog wat inger open kunnen blijven. pat is gisteren besloten tij- ins de Hulster gemeente- ladsvergadering, waarbij de g steeds sluimerende tegen gingen tussen de verschil de kernen weer boven xamen. [jet aanvankelijk voorstel dde om het Hulster bad tot met 4 september open te houden en dat in Sint-Jan steen tot en met 12 augustus. R. Eeman (eigen lijst) zag daarin alweer een bevestiging van zijn vermoeden dat b en w het bad in Sint-Jansteen uit eindelijk willen sluiten. „U gaat het badje kapot maken", stelde hijOok de fractie W. de Brouwer/P. Stevens (Gemeen schappelijke Belangen) zag in het collegevoorstel een voor bode van komende sluiting. CDA-er H. Vercauteren vond dat maar argumenten die niet te bewijzen zijn, maar hij kwam met een tussenop lossing: beide baden open tot 20 augustus en afhankelijk van het weer mogelijk langer. Wethouder W. Kayser WD), die later toch voor Vercaute- ren's voorstel zou stemmen, betoogde dat het bad het voor al moet hebben van de school gaande jeugd. Vorig jaar scoorde het bad volgens hem na de schoolvakantie gemid deld 3 bezoekers per dag, niet de moeite dus om het open te houden. Cijfers konden de Steense raadsleden echter niet impo neren. Eeman kon met het voorstel van Vercauteren meegaan, maar wilde daarbij het bad ook op de zaterdag middag open. „Het is verve lend", meende wethouder Kayser, „maar de cijfers van de zaterdagen zijn de laagste van de hele week". Het voor stel van Eeman om het bad ook op zaterdag te openen werd met 9 tegen 6 stemmen verworpen. Vercauterens voorstel daarentegen werd aangenomen. Enkel G. Naes- sens (Gemeentebelangen) en B. Martens (PvdA) stemden tegen. De raad besloot ook het schoolzwemmen af te schaf fen, al vond Eeman wel dat men momenteel „op de ver keerde toer bezig is, door al- lessuccesievelij k af te breken. Er is in de raad gezegd dat we moeten proberen te behouden wat we hebben, maar zo gaan we terug naar de tijd dat som mige zaken nog enkel haal baar zijn voor de beter gegoe den". Waterschap verhoogt ie zuiveringsheffing JIMING START 14 JULI A.S. Van onze correspondente KILST - Het St. Jansenius- tllege in Hulst vierde dit jaar traditionele feestdag voor iding en docenten samen met (afscheid van een aantal le ren vanwege hun pensioen- techtigde leeftijd. Het afscheid werd gevierd it een officieel gedeelte om W uur in de aula van het oseniuscollege, gevolgd door ndiner voor leiding en do- jiten van de school en hun ilieleden. Daarna was er n gezellig samenzij n in de stelijk versierde kantine de vierde klas van het col- |e, De scheidende leraren wa- mevrouw Stallaert, de ter Broekmans, de heer remmen, de heer Schreuder, heer Zwarekant en de heer ib. Zij ontvingen namens ituur, collega's en leerlingen ff attente cadeaus. Tijdens de receptie spraken imens bestuur en oudercom- issie de heer Wolfs, namens schoolleiding de heer Koop- tns, namens onderwijzend niet-onderwij zend perso- «l de heer Holla. Namens de Hega's die afscheid namen, rak de heer Gremmen. Van een onzer verslaggevers HULST - Met overgrote meerderheid heeft de algemene vergadering van het waterschap Hulster Ambacht een voorstel van R. Eeman, om de verontreinigingsheffing volgend j aar op de nullij n te houden, van de hand gewezen. Eeman opperde om in plaats van het heffingsbedrag met 10,50 gulden per gezin te verhogen, de reserve van zo'n 100.000 gulden op de souperen. Van de 54 aanwezigen kreeg hij slechts de hoofdingelanden E. de Rechter, B. de Schepper, M. Somers, P. Everaert en C. de Meurichy achter zich. Dat betekent dat per gezin volgend jaar ƒ217,50 verontreinigings heffing moet worden betaald. De bewering deze week van het FNV, dat uit de achter stand van de betalingen zou, blijken dat steeds minder ge zinnen het hoge heffingsbe drag kunnen opbrengen, werd door dijkgraaf K. Baron Collot d'Escury met enig cijferwerk van de hand gewezen. Er stond begin dit jaar weliswaar een nog te innen bedrag van 77.000 gulden open, maar omgere kend is dat volgensa hem maar 4,3 procent van het to taal. Volgens de dijkgraaf is er van dat bedrag nu nog maar 38.000 gulden open, waarvan 28.000 gulden betrekking heeft op heffingen voor gezinnen. Een nieuw rekensommetje le vert op dat slechts 2 procent van de gezinnen de heffing laar ak kan ig jevens lgen. huis. i wtViii i léiry- 259,1000 AG Amsterdam rekje "Straks met pensioen reiken. ad, in samenwerking me' Een van de gekke spelen was 'voortbeweging-op-z'n- WVPtisch'. - FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondente - De St. Jozef-mavo in Hulst besloot gisteren de Wn9 van het 60-jarig bestaan met een 'gekke spelen- - Eerder hadden zij al een bonte middag, twee tonee- Pvoeringen, een officiële dag (met een reünie van oud- mingen) en een sportdag. Vandaag komen de leerlingen Jj'r het laatst op school om hun rapporten op te halen. e hiding en docenten van de St. Jozef-mavo beschou wde viering als bijzonder geslaagd. „Het gaat ook goed niet zo grote school", zegt de organisator van de we spelendag', de heer F. Kerkhaert, „we hebben een TO team docenten, ieder heeft in de viering zijn taak ge- en dat liep uitstekend". 'gekke spelendag' bestond uit een tienkamp die op tycelplein van de St. Jozef mavo werd gehouden en uit superster-wedstrijd' op individuele basis, die in de V^nastiekzaal en in diverse lokalen werd gehouden. Bij k^kamp waren dwaze apparaten ingezet als swing- en Sii f ,etsen> trapkarretjes, lorriekarretjes enzovoorts. >in T superster~wedstrijd' werd gespeeld met een kop iD-j een turbinebal, men moest stokken vangen, n"9en op een luchtkussen, etc. voor 1983 nog niet betaald heeft. Conclusie van de dijk graaf: tussen de achterstand en de hoogte van de heffing kan geen relatie worden ge legd. Overigens zei de heer Collot d'Escury zich ervan bewust te zijn dat de steeds maar hoger wordende heffingen voor min der draagkrachtigen steeds moeilijker te betalen zijn. „Bij die situaties waar moeilijkhe den liggen", aldus de dijk graaf, „proberen we regelin gen te treffen door bijvoor beeld de betaling over een lan gere periode uit te smeren". „Wij (de industriële vervui lers, red.) hebben altijd al ge waarschuwd dat we eens de rekening voor al die investe ringen in zuiveringstechnische werken gepresenteerd zouden krijgen", betoogde J. Morres gisteren tijdens de algemene vergadering. „Ik ben tegen de verhoging, maar ik weet dat we niet anders kunnen". Het nullijn-voorstel van Eeman werd door de dijkgraaf overigens sterk ontraden. „We zijn er nog niet", stelde hij. „we zullen nog geconfronteerd worden met meer noodzakelij ke investeringen". Het gevolg van Eeman's voorstel zou vol gens hem zijn dat er nog scherpere brandbrieven bin nenkomen, want dan zou de heffing in 1985 met een veel grotere sprong omhooggaan. Van een onzert verslaggevers HULST - Ook de Hulster ge meenteraad heeft besloten het aan de gemeente uit te keren miljoen van de PZEM door te sluizen naar de Stichting die in het leven is geroepen om De Schelde te redden. Tijdens de behandeling van het voorstel zorgde PvdA-er Martens voor een lichtelijke anti-climax. Toen na een uit voerig betoog iedereen ver wachtte dat Martens zou voor stellen het geld in de gemeen tekas te houden, bleek hij ge woon achter het collegevoor stel te staan. Volgens CDA-er R. Scheele is de in totaal 50 miljoen gul den die naar de Stichting gaat nog te weinig. Hij, en met hem andere raadsleden, zou graag zien dat er nog wat meer geld naar de stichting wordt ge sluisd, waarmee dan in de toe komst ook andere Zeeuwse be drijven geholpen kunnen wor den als ze in de problemen ko men. Hengelen - De jeugdleden van de Clingse hengelaars en GOA (Geduld Overwint Alles) te Axel komen zaterdag 2 juli te gen elkaar in het strijdperk in een anderhalf uur durende viswedstrijd, die wordt gehou den op de Zestigvoetkreek te Clinge. Gevist wordt van ne gen uur tot half elf en de inzet is een wisselbeker. De return vindt plaats op zaterdag 20 augustus te Axel. 11 Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Er komt in Aardenburg een soort senio renconvent in de vorm van in formele raadsvergaderingen, tijdens welke alle raadsleden vroegtijdig worden geïnfor meerd over belangwekkende zaken. Voorts krijgt de raad inzage in een uittreksel van genomen collegebesluiten. Ex- wethouder J. de Ridder (VVD) hoeft niet te rekenen op een spoedige terugkeer in het col lege. Dit is in het kort het resul taat van een gesprek dat alle raadsleden in Aardenburg gisteravond hebben gevoerd nadat vorige week diverse gangen naar de commissaris der koningin in Middelburg waren gemaakt. „Wij konden voorzien wat er gisteravond uit zou komen", aldus oppositie-woordvoerder Herman van Rie. „Wij blijven echter constructief besturen en passen geen kunstgrepen toe om de zaak plat te leggen. Anderszijds handhaven wij onze brief aan de minister met onze klacht over het functio neren van de burgemeester en de bezwaarschriften die wij hebben ingediend tegen de be noeming, en de wijze waarop, van Willy van Helden als nieuwe wethouder". Volgens Van Rie zijn vormfouten ge maakt vij de wethoudersstem ming. De Raad van State zal zich op 11 juli al buigen over het bezwaarschrift. CDA-fractievoorzitter Adrie van der Bliek, die de bijeenkomst gisteravond voor zat, sprak van een „positief gesprek". Er is volgens hem van een zekere toenadering sprake. „Men liet elkaar ten minste uitpraten". Volgens hem is communicatie tussen beide raadsblokken mogelijk, al moeten er persoonlijke te genstellingen, die belemme rend werken op het besturen van de gemeente, weggewerkt worden. Ook dienen de ver houdingen verbeterd te wor den en zou er rust moeten ko men op het publicitaire front. FOTO WIM KOOYMAN Burgemeester Molthof gooit een fles champagne stuk tegen de boeg vaneen ark op het schoolplein. Van onze correspondente HULST - Burgemeester P. Molthof en inspectrice me vrouw M. de Kroon openden gisteren om kwart over één officieel de kleuterschool en het nieuw bijgebouwde lo kaal van de christelijke ba sisschool De Ark in Hulst. Burgemeester Molthof gooide een fles champagne stuk tegen de boeg van een ark die op het schoolplein stond opgesteld. Daarna trokken de burgemeester en de inspectrice de ark geza menlijk voor een rondje over het plein. De schooljeugd en het on derwijzend personeel leid den de opening in met een uitgebreid lied over de ver bouwing en dansjes rond de ark. Leerlingen van de ba sisschool bevestigden hun naam op de ark. Na de openingshandeling ging de schooljeugd naar het naast gelegen kruisgebouw en genoten daar van een voorstelling van het poppen theater 'Bouwen Breeman'. In de school volgde intus sen het officiële gedeelte, dat werd geopend en gesloten door schoolleider H. Veld hoen. Burgemeester Molthof prees de bijzondere inzet van de ouders van de leer lingen van deze school voor bijzonder onderwijs, voor wie tijdens de verbouwing geen werk te veel is geweest. Ze hebben bij voorbeeld zelf het schoolplein vernieuwd en vergroot en altijd paraat gestaan als het nodig was. Inspectrice mevrouw M. de Kroon vond het bijzonder prettig dat zij dit jaar drie scholen in Hulst kon openen, ieder volgens een andere le vensovertuiging. De voorzit ster van het schoolbestuur, M. Blaauwendraat, volgde nog even de historie van de verbouwing en dankte ieder voor zijn medewerking. An dere sprekers waren de he ren J. Neeteson, namens de kerkeraad en de heer P. Lancu namens de hoofden- kring Oost Zeeuwsch- Vlaanderen-zuid. De kleuterschool van ba sisschool De Ark draaide al een schooljaar en had veer tien leerlingen. In totaal zij n er 75 leerlingen op de basis school. De opening van de kleuterschool wordt van daag afgesloten met een spelletjesmorgen, bij goed weer op het nieuwe speel plein en anders binnen in de school. HOEK - Op de kruising Hoek- seweg-Altenastraat te Hoek verleende gisteravond de be stuurder van een personenau to C. A. geen voorrang aan een personenauto, bestuurd door F. G. J.-B. uit Philippine. H. die linksaf wilde slaan in de richting Terneuzen kwam hierbij in botsing met de op de voorrangsweg rijdende B. Bei de voertuigen werden zwaar beschadigd. H. werd met lichte verwondingen overgebracht naar het Elisabethziekenhuis te Sluiskil. SAS VAN GENT - Gistermor gen omstreeks vijf uur reed de bestuurder van een personen auto F. van L. uit Zelzate te gen een winkelpand van de firma S. aan de Westkade. Te vens schampte het voertuig ook enkele bomen. De be stuurder was volgens de poli tie onder invloed. De schade was aanzienlijk. De rijkspoli tie vraagt getuigen zich met haar in verbinding te stellen. Telefoon 01158-1375. WOLPHAARTSDIJK - De heer A. v. L. uit Wolphaarts- dijk deed aangifte van diefstal van zijn personenauto merk BMW type 316 kleur kastanje- rood. De diefstal werd ge pleegd in de nacht van woens dag op donderdag. MIDDELBURG - Op de krui sing Poelendaeleweg-De Ruij- terstraat verleende de 67-jari- ge fietser J. M. uit Middelburg geen voorrang aan een bestel auto die bestuurd werd door M. v. E. uit Vlissingen. Door de botsing werd M. dusdanig ge wond dat hij overgebracht diende te worden naar het Gasthuis ziekenhuis te Mid delburg. BRESKENS - Op het Molen water kwamen een personen auto bestuurd door H. D. en een bromfietser bestuurd door F. S. uit Slijkplaat met elkaar in botsing. Dit gebeurde door dat beide te veel links van de weg reden. SCHOONDIJKE - Gistermor gen is een personenauto be stuurd door M. V. uit Aarden burg op het Dorpsplein door een slippartij tegen de tele fooncel en een geparkeerde auto gereden. Er was aanzien lijke materiële schade. SCHOONDIJKE - Uit de wo ning van de heer W. H. in de Weststraat is een portemon nee, de sleutel van de voordeur en een bankpasje en de sleutel van het geldkistje gestolen. A. was woensdagavond vergeten zijn voordeur af te sluiten. In verband met de inbraak werd W. d. Z. uit Kortrijk aange houden. Hij heeft na verhoor bekend. Ook bij de heer De K. op het Dorpsplein in Schoon- dijke is een poging tot inbraak gedaan. GROEDE - Uit een caravan op camping Groede is een kleurentelevisie, een fiets en een wekkerraddio gestolen. Al deze spullen waren eigen dom van mevrouw De G. uit Terneuzen. BRESKENS - Automobilist F. de F. uit Breskens heeft woensdagavond aan een een zijdig ongeval op de Dirk de Botsdijk in Lage Zwaluwe zulke verwondingen aan hoofd, knie en hand overge houden dat hij moest worden opgenomen in het Ignatiuszie- kenhuis in Breda. Van onze correspondent AXEL - De jeugdcommissie van de Axelse hengelsportver eniging GOA (Geduld Over wint Alles) hield een viswed strijd voor de leerlingen van de in de gemeente Axel geves tigde lagere scholen. Gevist werd op de kleine kreek. Indi vidueel winnaar werd Arno van de Berghe van de Sint An- toniusschool te Axel met 119 punten. Hij mocht dan ook na afloop uit handen van wet houder P. Apers de door de ge meente Axel geschonken me daille ontvangen. De verdere uitslag was als volgt: 2. Patrick Peeter, Sint Antonius- school 116 punten, 3. Werner Klaassen, school Warande met 114 punten, 4. Mark de Caluwé 79, 5. Wilco Tangelder 60, beiden van de Prinses Marijkeschool te Axel. Uitslag scholen: 1. Sint Antonius- school, gemiddelde vangst per leerling 25,4 centimeter, 2. Prinses Marijkeschool 19,5, 3. Warande 15,9, 4. De Eij keiaar te Koewacht 1,8,5. Overslag 0,0 cm. Van onze correspondente MIDDELBURG - „Uit de gein" en om een drietal toeris ten eens „goed bang te maken" was de 22-jarige F.S. uit Mid delburg op 29 juli van het vo rig jaar in Vlissingen met zijn auto ingereden op de toeristen. Eerst achteruit, toen omdat het drietal in paniek naar de overkant vluchtte, dwars de weg over en de stoep op. Een duik in de bosjes langs de weg voorkwam ongelukken, maar donderdag stond S. voor de po litierechter in Middelburg te recht. „Het was geen opzet", zo be toogde hij, „ik wilde wat bra nie schoppen en was behoor lijk dronken". Dat bleek ook wel toen de man even later door de politie werd aange houden. De bloedproef toonde een alcoholpromillage aan van 1.27. Op 25 juli was S. ook al ge pakt omdat hij in Middelburg onder invloed reed (1.02). Dit alles bracht de officier van justitie mr. Stein tot een eis van twee weken voorwaarde lijk, en rijontzegging voor de duur van zes maanden en een boete van 1750 gulden. Gezien de financiële toe stand van de verdachte ver laagde politierechter mr. No- mes de boete tot 1250 gulden, maar oordeelde verder con form. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Volgende week zal de Aardenburgse CDA-fractie en vier adviseurs van de plaatselijke afdeling een gesprek hebben over de problemen die in de Aarden burgse partijafdeling zijn ge rezen. De vier adviseurs, afde lingsvoorzitter R. Jacobs, Zeeuws algemeen bestuurslid S. Jorritsma, CDA-gedepu- teerde drs. R. Barbê en alge meen partijsecretaris R. Smits, hebben gisteravond met het Aardenburgse bestuur de problemen geïnventari seerd. „Dit was niet het laatste ge sprek", aldus Aardenburgs CDA-voorzitter P. Scherbeijn. „Volgende week gaan de advi seurs praten met de fractie, daarna komt ons bestuur er bij. Wij willen de zaak wel op korte termijn opgelost hebben, maar nadrukkelijk stellen wij dat wat ons betreft alle deuren nog open zijn". Zoals bekend ontstond een meningsverschil tussen CDA- fractie en plaatselijk bestuur nadat de fractie een motie tot aftreden van wethouder J. de Ridder (VVD) had gesteund. Toendertijd vond het bestuur dat de fractie de argumenten daarvoor op geen enkel ma nier heeft kunnen hard ma ken, reden om adviseurs in te schakelen teneinde dit pro bleem op te lossen. Fractievoorzitter A. van der Bliek vond het voorgestelde overleg een nobel streven. „Ik denk dat het met deze vier ad viseurs wel zal lukken". Min der hoop had hij op het contact met het CDA-bestuur in Aar denburg. „De eerste ontmoe ting leek op een tribunaal, het tweede op een hoorzitting en misschien kan er de derde keer eindelijk een gesprek ge voerd worden".

de Stem | 1983 | | pagina 11