Goede muziek op festival in Westdorpe Omgeving van jachthaven Breskens wordt verfraaid Smit-Kroes vult gat in begroting deels met 'lucht' Colonel verdient langer a. TERNEUZENAAR EEN ECHTE NATUURVORSER DINSDAG 28 JUN11983 BIBTIM VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 3 Geslaagde sportdag MTS-MEAO Temeuzen politierapport Zuster Thomasina nam afscheid van school Aardenburg markten - MÊÊMp- *1iMÈi\ i -«r ütó a Afscheid kleuter onderwijzeres in Temeuzen OOSTERSCHELDE-WERKEN: in Zeeland Plaatselijk nieuws Westdorpe Zaamslag Sas van Gent Sluis Hoek Temeuzen Axel Sluiskil School Breskem nam afscheid van leerkrachten Handbaltoernooi lagere scholen Benoeming plNSDAG 28 JUNI CT Manager ontk NEDERLANDSE PROGRAMMA'S NEDERLAND 1 T27 Van onze correspondent TERNEUZEN - Ter afsluiting van het schooljaar 1982-1983 hielden de leerlingen van de MTS-MEAO een sportdag. Gezien het succes van het vo rig jaar, toen deze enkel in de middaguren werd gehouden, werd besloten om dit jaar daar een hele dag voor uit te trek ken. De deelname voor de ver schillende onderdelen was groot. Zo bracht een bromfiet- spuzzelrit 61 deelnemers aan I de start. Winnaar hiervan werd Stephan Vermue, voor Frank de Clerk en Guido Obrie. De autopuzzelrit met 62 equipes werd gewonnen door Karei van Goethem met op een gedeelde tweede plaats Patrick de Klerk en Marco Buijze. De verdere voornaamste uitsla gen waren als volgt. Biljarten: 1. Herman de Regt, 2. Teun Dekker. Kaarten: 1. André Oppeneer, 2. Bertus van Overmeere. Tafelten nis heren: 1. Rino Jonkheim, 2. Wendell Mardenborough. Dames 1. Miranda van Pienbroek, 2. Magda Maas. Tennis: 1. Edward Bleijen- berg, 2. Maurice Timmermans. Triatlon. 1. Rob Lammerts, 2. John Lourens, 3. Mark Kolijn, 4. Harry Wijnen. Fietspuzzelrit: 1. Erwin Harte en Douwe de Vries, 2. Gerrit Broere en Ronald Maes, 3. Frank Valckx en Sep Wakker. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim Van onze correspondent WESTDORPE - Het muziekfestival, waarmee mu ziekvereniging Eikels worden bomen de viering van het honderdjarig bestaan zondag afsloot, is een succes geworden. Hoewel naast de j ubilerende fanfare slechts twee korpsen aan dit gebeuren meewerkten, heerste er de hele middag een gezellige drukte in Westdorpe. Heel wat muziekliefhebbers waren getuige van schitteren de concerten door harmonie De Vereenigde Vrienden uit Sas van Gent, o.l.v. dirigent J. de Witte en fanfare St. Cecilia uit Philippine o.l.v. E. Chris- tiaansen. Nadat drie muziekgezel schappen een muzikale rond gang door de straten van Westdorpe hadden gemaakt, vond in lokaal De Polderbar een receptie voor genodigden plaats. Daar werd tijdens een korte bijeenkomst ook de ere- wijn geschonken, zoals dat bij muziekfestivals gebruikelijk is. De drie gezelschappen, alle drie in keurig uniform, wer den op hun muzikale ronde door Westdorpe door zeer ve len gadegeslagen. Hoewel het bestuur van Eikels worden bomen zeer be slist te weinig bekendheid had gegeven aan haar jubileum festival, was de publieke be langstelling voor de schitte rende concerten van de gezel schappen uit Sas van Gent en Philippine zeer goed te noe men. Voor de uitvoering van die concerten hadden de muzi kanten plaatsgenomen op het daarvoor bijzonder geschikte kerkplein van Westdorpe. De Vereenigde Vrienden be wees andermaal een uitste kende harmonie te zij n. Met de bekwame dirigent brachten de Sasse muzikanten enkele be paald niet eenvoudige num mers in een goed gevarieerd programma, waarin enkele bekende klassieke nummers. Een luid applaus van de toe hoorders viel de dirigent, de solisten en de overige muzi kanten na het optreden ten deel. En hoewel velen dachten dat de prestaties van de fanfa re uit Philippine in het niet zouden vallen, in vergelijking tot de verrichtingen van De Vereenigde Vrienden bewees het korps uit het mosseldorp heel aardig en beschaafd te kunnen musiceren. Na vrolij ke marsmuziek en enkele ope rette-fragmenten ten gehore te hebben gebracht, werd ook dit gezelschap door het pu bliek met gul applaus beloond. Spijtig was het dat Eikels worden bomen zelf ook niet een kort concert heeft gege ven. Na door een diep dal te zijn gegaan is het nu 100 jaar oude korps van Westdorpe ge lukkig weer op weg zich te herstellen. Hopelijk zal men onder leiding van de nieuwe dirigent, Eddy de Causemae- ker, spoedig ook weer eens kunnen concerteren. Van onze correspondent AARDENBURG - Met een plechtige eucharistie-viering en een druk bezochte receptie heeft de parochie Aardenburg zondagmorgen afscheid geno men van de hoofdleidster van de RK kleuterschool Lente bloesem, zuster Thomasina, die vervroegd met pensioen gaat. Bij de eucharistie-viering waren veel ouders, oud-leer lingen, collega's ook uit omlig gende plaatsen, aanwezig. Pastoor Martens memoreerde het feit dat zuster Thomasina de laatste religieuze in onder wijskringen, in Zeeuwsch- Vlaanderen is geweest, en me vrouw P. van der Heijden- Adriaansep, sprak een woord van dank namens het school bestuur. Ook mevrouw M. Kroon, in- spectrice van het onderwijs in Temeuzen, sprak woorden van waardering aan het adres van de scheidende leerkracht, die veertien jaar in Aarden burg werkzaam is geweest. De hoogmis werd opgeluisterd door het Jongerenkoor Aar denburg. GOES - Aardappelen: Bintje, veldsgewas, directe levering, op auto geleverd 8.00-12.00 per 100 kg. Bintje, 0 mm opwaarts, binnen landse kwaliteitseisen 8.50-ƒ 12.50 per 100 kg. Voederaardappel ƒ8.50 per 100 kg. Exclusief BTW. Notering Rotterdamse Beurs: Bintje, 35-50 mm 8.00-f 9.00 per 100 kg. Bintje, 50 mm opwaarts 17.00-23.00 per 100 kg. Exclusief BTW. Uien: plantuien, geloofklapt, op autogeleverd 7.00.00-10.00.00 per ha. Exclusief BTW. Hooi: Wei- dehooi ƒ275.00-290.00 per 1000 kg. Dijkhooi 250.00-270.00 per 1000 kg. Lucernehooi 300.00-325.000 TERNEUZEN - Tussen vrij dagavond en zondagavond is ingebroken in een woning aan de Dijkstraat, bewoond door het gezin R. Men ver schafte zich toegang tot het pand via een dakraam. Er wordt een bedrag aan geld vermist. TERNEUZEN - Mevrouw M. K. uit Temeuzen deed bij de gemeentepolitie aangifte van diefstal van een zeil van een surfplank. Toen haar doch ter na het surfen op de Otheense kreek het zeil op een karretje legde en daarna de surfplank ging halen, bleek in tussentijd het zeil te zijn gestolen. De schade be draagt circa 280 gulden. TERNEUZEN - Onbekenden hebben van een bouwterrein aan de Valeriaanstraat in de wijk Oude Vaart te Temeu zen een aantal zogenaamde bouwplanken ontvreemd, die waren uitgezet rondom enige nog te bouwen woningen. De waarde hiervan is niet zo groot, maar de aannemer (de firma L. uit Vogelwaarde) moet nu opnieuw de bouw planken op de juiste hoogte aanbrengen en dat gaat en kele honderden guldens kos ten. SINT JANSTEEN - Materië le schade ontstond gister middag bij een aanrijding tussen twee personenauto's op de Wilhelminastraat in Sint Jansteen. Bestuurder O. G. uit Axel stond rechts van de weg geparkeerd. Hij deed plotseling het portier open, juist op het moment, dat E. M. uit Clinge passeerde, die met flinke vaart tegen het portier van de auto van G. aanreed. HULST - Gisternamiddag na afloop van de Hulster maandagmarkt, reed markt koopman E. de B. uit Hulst weg van de Grote Markt. Plotseling schoot de aanhan ger achter zijn auto los en die kwam vervolgens tegen het pand C. de Vosplein 10 te recht. Hierbij werd de voor gevel van de woning aan zienlijk beschadigd. NIEUWVLIET - Een auto heeft langs de Provinciale- weg te Nieuwvliet een stuk aardappelland omgereden en ook andere op het land staande vruchten vernield. De identiteit van de bestuur der is niet bekend. De auto moet met grote snelheid zijn komen aanrijtjen en ook nog in de sloot terecht gekomen zijn. Een andere personen auto heeft de auto uit de sloot getrokken en beide voertuigen zijn er vandoor gegaan. Het aardappelland is eigendom van de heer A. B. uit. Nieuwvliet Van een onzer verslaggevers BRESKENS De gemeente Oostburg heeft vergaande plannen de omgeving van de jachthaven te Breskens aan zienlijk te verfraaien, met als doel de zaak aantrekkelijker te maken voor potentiële ge bruikers. De plannen (totale kosten een kwart miljoen) voorzien in de aanleg van een voetbrug naar de steigers, het plaatsen van boom- en bloembakken, zitbanken, abri's en een bar becue en de aanleg van par keervakken en wandelpaden. Dit allemaal in de directe om geving van het nieuwe jacht club-gebouw. Tijdens de gisteren gehou den vergadering van de be heersraad van de jachthaven werd ook nog het idee geop perd snelgroeiende populieren te planten achter de dijk, die het haventerrein scheidt van de kom van Breskens. Op die manier zou de jachthaven vanuit zee aantrekkelijker lij ken. De vermindering van het liggeld tot 37 gulden per m2 blijkt van invloed te zijn op het de bezetting van het aantal ligplaatsen. Op dit moment zijn nog dertig plaatsen onbe zet, vergelijkbaar met de si tuatie vorig jaar. Alleen met dit verschil dat er in 1982 een wachtlijst was met 300 gega digden en dat nu njgt meer het geval is. Door de beheersraad werd echter de verwachting uitgesproken dat een aantal jachten vanuit de Oosterschel- de naar Breskens zal komen, wanneer deze zeearm wordt afgesloten. Met Wim Wisse de paden op Wim Wisse in een voor hem zo onderhand karakteristieke houding. TERNEUZEN - Wie graag de natuur in trekt, kan mee met Wim Wisse uit Ter- neuzen. Wim Wisse is 26 jaar. In zijn vrije tijd determineert hij al meer dan tien jaar vo gels en in mindere ma te paddestoelen, vlin ders en planten. Op dit moment is hij werkloos en heeft dus meer dan tijd genoeg om zich met zijn grote liefde bezig te houden. „Ik denk, dat er meer werkloze mensen zijn die over veel vrije tijd be schikken en graag eens de natuur in willen. Je kunt dan natuurlijk wel met een groepsexcursie meegaan, maar dat is dan toch weer heel anders. Ik zou graag dié mensen bereiken, die ervan houden naar buiten te gaan en zich dan afvragen wat daar zoal leeft. Behalve als het pij- pestelen regent, ben ik altijd voor zulke tochtjes beschik baar." Wim Wisse is van beroep geen bioloog. Hij heeft door zelf goed te kijken, gegevens te inventariseren en door li teratuurstudie in de loop der jaren veel geleerd. Verder is hij lid van vogelwacht De Steltkluut en Het Duumpje, van organisaties en vereni gingen op het gebied van natuurstudie en natuurbe scherming. Aspirant-deelnemers hoe ven geen schrik te hebben dat een niveau van een ama- teurbioloog van ze verwacht wordt. Als ze maar graag tochten maken en van de natuur houden. „Ik ga graag naar de Braakman, naar het Groot- Eiland. Ik houd ook van een wandeling langs de kreek, door de polders of in de bos sen", zegt Wim. „In de Braakman komen zeker zo'n zeventig soorten vogels voor en in de winter kun je mak kelijk vijftien soorten een den zien." „Waar bijzonder mooie vogels geobserveerd kunnen worden, is in de Spuikom bij de sluizen in Temeuzen. - foto renske verzee Daar staat een observatie hut, waar men ook individu eel de vogels kan bekijken. In die hut zijn luikjes aan gebracht, waardoor men de vogels kan zien. De vogels naderen daar ook tot vlak bij de hut. Maar als je je vin gers door die luikjes naar buiten steekt, zijn de vogels onmiddellijk weg." Bij de Spuikom komen be halve heel bekende soorten ook wel vrij zeldzame voor als de bosrietzanger, de braamsluiper en de nachte gaal. Van de vogelstand worden observatielij sten sa mengesteld. Wie met Wim weg wil, kan zich hiervoor bij hem opgeven: Beetho- venstraat 13, telefoon 01150- 30693. Van onze correspondent TERNEUZEN - Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de Jozef kleuterschool werd za terdagmiddag afscheid geno men van juffrouw Tinie Taze- laar. Na een kleine veertig jaar in het onderwijs werk zaam te zijn geweest, waarvan de laatste 12 jaar in Temeu zen, gaat de nu 60-jarige on derwijzeres met pensioen. De 22 kleuters van de Jozef school stonden zaterdagmid dag netjes bij een erepoort aan de school aan de Annabijn- straat opgesteld. Even later arriveerde juffrouw Tinie ge zeten in een door een paard getrokken sjees. Daarna in de school tal van sprekers, veel lof en dank en veel bloemen en geschenken. Voor de kleuters van school nog een extraatje. DoJ derdag 30 juni gaan ze ve, kleed naar school en kunn; ze zich rond het middaguur t( goed doen aan een frietmaa] tijd. Daarna naar de St. Willi brordschool, de katholiek school voor het basisonderv,- om er met de leerlingen v; deze school te genieten v; een gezellige middag met optreden van een clown. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Minister Smit-Kroes (Verkeer en Wa terstaat) vult het gat van 238 miljoen gulden in de be. groting van de Oostersehelde-werken maar voor tweehonderd miljoen gulden. De rest, 38 miljoen wordt gevuld met „creativiteit" van de Delta-wer kers. Dat blijkt uit een brief van de minister aan 4 Tweede Kamer. Smit-Kroes geeft voor het 'gat' van 238 miljoen slechts dekking aan voor 200 miljoen gulden. Het gat van 38 miljoen dat overblijft wordt niet ge dekt. „Ik heb kennis genomen van de mening van de Raad van de Waterstaat dat „een beroep kan worden gedaan op de creativiteit en de inventivi teit van de Rijkswaterstaat en de aannemerscombinatie die het werk uitvoert om tot kos- tenvesparing te komen" en ik wil dit beroep doen. Ik heb re denen om aan te nemen dat een dergelijk beroep niet zon der resultaat zal blijven", al dus de minister. Van de resterende tweehon derd miljoen hoeft de minister zelf maar twintig procent voor haar rekening te nemen, de rest komt van andere ministe ries, waaronder dat van Fi- De grootste bezuiniging u- de minister bereiken door he vertragen van de werken aai de Philipsdam. „Ik ben alles overwegenè tot de conclusie gekomen van alle kwaden enige uitste (mits beperkt) van de voltooi ing van de compartitente ringswerken het minste is. heb dan ook de ministerraai voorgesteld de sluiting van al léén de Philipsdam zodanig it vertragen, dat de eerst kornet- de jaren 37 miljoen in de ka bespaard blijft. Later zal da bedrag toch wel moeten wor den uitgegeven." Het uitstel van de Philips dam met een jaar, had volgens de minister de voorkeur boven een verder uitstel van de wer ken aan het kanaal door Zuid- Beveland. De minister hoop dat de Belgen begrip op zullen brengen voor deze vertraging en wijst „ter compensatie" O] het feit dat anders het Karna door Zuid-Beveland onderhal bezuiningsmes zou moeten vallen. AXEL Streekmuseum „Het land van Axel"- Expositie van Loek Groot- ij ans met zeefdrukken. Geop. woe. t/m za. 13.30-17 u. vrij. ook 19-21 u. t/m 2 juli). GOES Grandtheater - 20 u. First blood, 12 j- HULST Koning van Engeland- 20 u. De lift, 16 j. 20 u. First blood, 12 j. 20 u. Twee stoere truckers op de snel weg, a.l. 20 u. Love you, 18 j. KOEWACHT Oude Molen- 13.30 u. schieting voor bejaarden. MIDDELBURG Zeeuws Kunstenaarscentrum- Ex positie van schilderijen en tekenin gen van Onno Boerwinkel. Geop. di. en do. 10-17 u. woe. en vrij. 13-17.30 en 19-21 u. za. 10-16 u. (t/m 7 juli). OOSTBURG Ledeltheater- 20 u. Meisjes van stavast, 18 j. TERNEUZEN Luxor- 20 u. Tootsie, a.l. VLISSINGEN Alhambra I - 20 u. 10 to midnight, 16 j. Alhambra 2 - 20 u. The thing, 16j. IJZENDIJKE Streekmuseum West-Zeeuwsch-V - laanderen- Zomerexpositie van bo debussen en kantklossen. Geop. werkd. 10-12 en 13.30-17 u. zat. en zond. 14-17 u. (tot 15 aug.). Gaaibollingen - Voor de lief hebbers van de aloude sport gaaibollen wordt het volgende week ideaal. Maar liefst twee dagen wordt op het terrein bij Het Oude Raedhuys een gaai- bolling gehouden door plaat selijke verenigingen, die hun kas een beetje willen verster ken. Maandag 4 j uli is het car navalsvereniging De Melk muilen die er door middel van een bolling wat beter op willen worden en dinsdag 5 juli zijn De Koeters, eveneens een car navalsvereniging, met de or ganisatie belast. Voor beide wedstrijden zijn veel mooie prijzen beschik baar. De aanvangstijd is tel kens tien uur 's morgens. Deelnemers kunnen zich van af negen uur laten inschrijven in de zaal van Het Oude Raed huys bij J. van der Goes. Handboogschietingen - Ter gelegenheid vna de jaarlijkse kermis worden zaterdag 2 en zondag 3 juli op het terrein bij Het Oude Raedhuys hand boogschietingen gehouden op de liggen de wip. De wedstrij den beginnen 's middags om half drie. Er is telkens 1.000 B. frs. gratis. Wafelactie - Leerlingen van basisschool St. Joseph hebben het afgelopen weekend een ge slaagde wafelactie gehouden in het dorp. De opbrengst zal ten goede komen aan een drie daags kamp voor de leerlingen aan het strand van Cadzand. HVSO - Hengelaarsvereniging Sport en Ontspanning te Zaamslag sloot de eerste helft van het zeehengelseizoen af met een clubwedstrijd in de Westerschelde. Gevist werd nabij buurtschap De Griete en de vangsten waren redelijk. Winnaar hiervan werd J. de Ruijter te Othene voor A. van de Bie te Zaamslag en P. van de Berge te Temeuzen. Popfestival - Afgelopen zater dag werd ter afsluiting van het seizoen door Scouting Sas van Gent Lodewijkgroep een 'popfestival' gehouden. Op de ze Scoutpop '83 vertolkten de kabouters en welpen vele be kende groepen en artiesten. Er was grote belangstelling van ouders en andere scoutingle- den. Na deze geslaagde mid dag gaan kabouters, welpen, gidsen, verkenners en rowans de komende weken op kamp in het Brabantse Huybergen. Eind augustus starten de Scouting-activiteiten weer op nieuw. PvdA-vergadering - De ge meenteraadsfractie van de PvdA komt vandaag bijeen in het gemeentehuis aan de Westkade. De vergadering be gint om 19.00 uur. Op de agen da prijkt de raadsagenda voor 30 juni. Beiaardconcerten - Morgen (woensdag) begint de Sluisse Stadsbeiaardier Prof. Ephrem Delmotte uit Oostende weer met zijn serie van populaire concerten op de beiaard van het Sluisse Belfort. De heer Delmotte speelt tot en met 31 augustus elke woensdag van 16 tot 17 uur en dit jaar van 19 tot 20 uur. De meer klassieke avondconcerten beginnen dit jaar een uur vroeger dan voorheen, omdat er dan meer belangstelling wordt ver wacht. Clubwedstrijd - Aan de club wedstrijd die Sport en Genoe gen zaterdag hield, deden 50 vissers mee. De wedstrijd werd gehouden bij het eiland van de kreek aan de Loven- weg. De vangst was matig. De uitslag: 1. J. de Graaf met 395 punten en de grootste paling. 2. L. Reuck met 141 punten, 3. A. Buyze (Temeuzen) met 136 punten, 4. J. de Bruyne met 132 punten, 5. L. J. de Bree met 120 punten. Burgerlijke stand - Geboren: Joris, zv J. Rademakers en E. de Vos, Hoek; Merlijn, zv J. Bonte en L. de Bruijne, Sas van Gent; Renske, dv J. Vonck en J. Mulder, Sas van Gent; Claudia, dv F. Kerrebijn en Ch. Willemsen, Temeuzen; Daniëlle, dv C. van Ham en S. Hamelink, Axel; Daniëlle, dv A. Verhaaren en W. Cabri, Westdorpe; Kim, dv R. Kers- bulck en B. Meerveld, Sas van Gent; Caroline, dv E. van Soest en J. Schamle, Temeu zen; Tanneke, dv J. Groenen- daal en J. de Jonge, Hoek; Wendy, dv A. van Doeselaar en G. de Ruijter, Zaamslag; Florenzo, zv C. Maas en G. Wink, Westdorpe; Adriaan, zv A. de Bruijne en A. de Putter, Hoek. Ondertrouw: Johannes Len- sen, 22, Zaamslag en Maria Meeusen, 19, Zaamslag; Har- men Haenche, 29, Temeuzen en Wilhelmina Molegraaf, 21, Temeuzen; Johan Klander- mans, 25, Temeuzen en Elisa beth Roovers, 23, Temeuzen; Jacob van der Steel, 21, Ter- neuzen en Cornells Geene, 21, Temeuzen. Getrouwd: Jan Middelhoek, 25 en Liesbeth Faasse, 21 te 's- Gravendeel; Antonie Hoste, 25 en Maria Poissonnier, 23 te Oostburg; Johannes Lind- green, 22 en Jacoba Meulen- berg, 19 te Temeuzen. Overleden: Jan de Jonge, 74, Zaamslag; Emelie Ras, 53, ev J.Coppens, Hoek; Willem van der Kuijp, 88, Temeuzen; Geertje Muller, 86, wed v G. Dijkgraaf, Capelle aan de IJs- sel; Francina Courtin, 71, ev O. Krieckaart, Sas van Gent; Adriana Riemens, 78, wed v K. Kotvis, Axel. GOA - Hengelaarsvereniging Geduld Overwint Alles te Axel hield voor haar leden een clubwedstrijd hengelen in zoetwater. Gevist werd op de leiding aan de Kinderdijk. De vangsten waren redelijk tot goed. Winnaar met een totaal van 4460 gram aan gevangen vis werd R. Kools. 2. L. Mesure 1550, 3. A. Seghers 1800, 4. R. van de Velde 1170, 5. M. van de Voorde 820. Karabijnschieting - Zaal Dal- linga, Winnetou, 33 schutters: top: Etiënne de Geest, Zaffela- re; rechter zij vogel: Patrick van Damme, Moerbeke; linker zij vogel: Piet van Puij velde, Sluiskil; grootste aantal (3): Guusta Taaymans, Moerbeke. De volgende schieting is 30 juli in café Dallinga. Van een onzer verslaggevers BRESKENS - Tijdens e« druk bezochte bijeenkom! heeft de School met de Bijbt te Breskens afscheid genomt» van drie leerkrachten en bestuurslid. Het ging daarbij om P. var. Zanten, die al drie jaar met ziekteverlof is, het waarne mend hoofd mevrouw A. van Haperen-de Wolf en de voor tijdelijk benoemde onderwij zeres mevrouw W. Dingeman- se-Hamelink. Ook het bestuurslid G. van Kleef, die naar Eindhover, vertrekt, werd uitgeluid. Ze kregen door het schoolbestuur ieder een aquarel of ets een Breskens onderwerp geboden. De kunstwerken b!» vervaardigd door K. Doolaait te Nummer Eén en A. Nicolai uit Breskens. Tevens kon kennis w gemaakt met de nieuwe on derwijzer A. Willemse en nieuwe kleuterleidster Rb" Boogaard. Van onze correspondent SLUIS - Het j handbaltoernooi voor de meis jes-leerlingen van de West' Zeeuwsch-Vlaamse basisset»' len, dat op 13 mei 1.1. wegen» slechte weersomstandighe*' moest worden afgelast, alsnog doorgang vinden. Dit toernooi, tegenhang® van het voetbaltoernooi dat de paasvakantie elk jaar voor de West-Zeeuws-Vlaamse b' gere scholen in Oostburf wordt gehouden, zal plaatsvinden op woensdag juni. Omdat het sportcomp'0 in Sluis wegens de zomerstof niet beschikbaar is, W°r voor het toernooi uitgeweW naar het sportveld aan Noordstraat te Retran®-] ment. Om 17.00 uur zal Sluisse wethouder van SP01]] zaken de heer H. Lokerse prijzen uitreiken. MIDDELBURG - Mr. G. Nomes is benoemd tot vice' president van de arrondis]] mentsrechtbank in Mid®] burg. Hij was rechter in college. Van een o NEW YORK- Er is defini beheerders van de Elvis P Parker, manager van de ir Parker verliest zijn aai spraken op het geld dat va af 1 september 1982 verdiei is en verdiend wordt platen, souvenirs en produ ten waarop de naam v, Presley wordt vermeld. Colonel Parker, die Breda is geboren en tot zi twintigste jaar in Nederla woonde, krijgt wel een so< afkoopsom. Tot 1 mei li ontvangt hij een bedrag v 2 miljoen dollar (5% miljo gulden). Dat wordt door pl tenmaatschappij RCA betaald in maandelijkse te mijnen. Dit is overeengekom tussen de Elvis Presley-ei genamen, Colonel Parker RCA. Na drie jaar tou trekken tussen de partijen men uiteindelijk tot schikking gekomen, zodat processen die tegen Park waren aangespannen van baan zijn. RCA moet niet alleen ex-manager betalen, ma verplichtte zich ook elk ja 110.000 dollar over te mak op de rekening van „Presley Estate". Die plichting geldt voor 1 jaar, zodat de platenma; schappij in totaal 1,1 milje dollar (3 miljoen gulden) tafel moet brengen. Daar staat tegenover RCA het beheer over oorspronkelijke Elvis-opn men krijgt en bovendien rechten van een video-t 16.00 Wat geen oog Het Zen-Boeddhisme v Japan verschilt sterk van andere boeddhistische sti mingen in de landen v Zuid- en Oost-Azië. De vi, de aflevering van de Engei serie 'The Long Search' proberen de ogenschijnli moeilijk te begrijpen Ze godsdienst aan de kijker eenvoudige termen te vert len. Hiertoe is een van grootste Zen-meesters v Japan bereid gevonden te vertellen wat de gron slagen en doelstellingen v Zen zijn. Sean Connery in „Si- tnonskoop". - fotoap Een gedeelte van het fik Publiek is van mening, c Sean Connery de beste J ■bes Bond is geweest. H dan ook, of we nu van Rog Moore of van Sean Conne houden, we kunnen ze d« zomer allebei als Gehe Agent 007 zien optreden, f mon van Collem besteedt S'jn rubriek aandacht a de film 'Octopussy', waai haast Roger Moore Ma Doris D. and the Pins

de Stem | 1983 | | pagina 14