TOCH OP DE TV NK WIELRENNEN Tweede succes voor Freuler Dames-ba net onder CHRIS LLOYD-EVERT UITGESCHAKELD GOZEMS MAAKT DEEL UIT VAN ERFENIS ïetscrosi anine iet te si \in Kruit ROBERTS BESTE UITGANGSPOSITIE STOOP OP VRIJE VOETEN Haas snel op 100 meter ZATERDAG 25 JUN11983 ZURICH - De Nederlandse renners, die de twaalfdaagse ronde van Zwitserland gisteren in Zürich hebben beëindigd, zijn zo goed als klaar voor de ronde van Frankrijk. EUROPEES RECORD VAN GROSS Juan Lozano naar Real Schaakteam bijna zeker van winst Swanenburg en Neeskens weg bij NAC Ovett nog niet zeker van WK ^TERDAG 25 JUNI 1! Doe mee met de Stem-Tourprijsvraag en 'N TOYOTA STARLET SPECIAL VAN RUIM 15.000 GULDEN DE fiTEM JS HILVERSUM (ANP) - De NOS-televisie zal vandaag en morgen toch proberen uitge breide reportages te verzorgen van de Nederlandse kam pioenschappen wielrennen op de weg. Deze uitzendingen kwamen in gevaar door de kledingreclame van de ren ners, die niet voldoet aan de ministeriële voorschriften. Tegen de gebruikelijke re dactionele opvatting in, maar in het belang van de Neder landse kijkers, heeft Studio Sport nu besloten een aange paste cameravoering te hante ren, waardoor de reclame niet leesbaar, of althans niet over heersend op het scherm komt. In de praktijk zal dat onder meer betekenen dat de camera bijvoorbeeld op grotere af stand van de renners blijft. Het hoofd van de afdeling sport van de NOS, Cees Boer- hout, wijst er overigens op dat het hier een poging betreft. „Als het niet mocht lukken de reclame buiten beeld te hou den of als door de aangepaste cameravoering geen goede verslaglegging mogelijk is, dan zullen we alsnog moeten besluiten slechts twee minu ten-flitsen per wedstrijd uit te zenden", zo zei hij. Deze twee minuten-flitsen zijn in het ka der van de vrije nieuwsgaring altijd toegestaan. Vandaag zijn de reportages van de wedstrijden voor da mes en amateurs te zien via Nederland I, 17.25-18.55 uur. In deze uitzending zijn ook beel den van de TT te Assen te ver wachten. Aan dit motorspek takel wordt op deze zaterdag avond ook nog een uitzending gewijd via Nederland I, 24.00- 01.00 uur. Een verslag van het kampioenschap voor profes sionals wordt zondagavond uitgezonden, Nederland I, 18.00-18.45 uur. Ook in de re guliere uitzending van Studio Sport (Nederland 1, 19.00 uur) zal nog aandacht aan deze wielerwedstrijd worden be steed. Freddy Spencer (links) en Kenny Roberts ontmoetten el kaar gisteren op het circuit van Assen. - fotoanp ASSEN (ANP) - De Amerikaan Kenny Roberts vertrekt van daag van de beste uitgangspositie voor zijn laatste 500 cc-race op het circuit van Assen. De beste trainingstijd (2.48,52) van Roberts, die na dit seizoen zijn loopbaan beëindigt, werd gisteren door zijn concurrent Spencer net niet verbeterd. In de halve-literklasse startten de Nederlanders Van Duimen (achtste) en Middelburg (negende) van de derde rij. Slechts twee Nederlandse coureurs bezetten in de verschillen de categorieën posities op de voorste startrij. George Looijes- teijn doet dat met de vierde trainingstijd in de 50 cc. Egbert Streuer staat, met passagier Bernhard Schnieders, in de zij- spanklasse op de lijn van trainingssnelsten. Streuer handhaafde gisteren zijn tweede positie achter de Zwitserse favoriet Biland. NEDERLANDERS KLAAR VOOR DE TOUR De eindzege bleef voor de equipe van Peter Post buiten bereik. Daarvoor was Kelly met zijn ploeg, waarin Steven Rooks goed presteerde, te sterk. De Tour de France is evenwel het hoofddoel van Raleigh. In Zwitserland scherp ten de renners de vorm aan. Peter Winnen wist een rit te winnen. Hij eindigde in het alge meen klassement als tweede en was veruit de beste man van de Post- ploeg. Winnen vormde echter geen bedreiging voor Kelly, die op nieuw liet zien, dat hij meer kan dan alleen sprinten. De bedeesde Ier legde de basis voor zijn opmerkelijke zege in de bergtijdrit in Flumserber- ge. Winnen had daarvoor voor de eerste keer in zijn carrière een leiderstrui om de schou ders gehad. Hij won de eerste Koninginne-etappe van Alt- statten naar Davos, maar de tijdwinst die hij boekte was gering. Het was Winnen in eerste instantie te doen om een ritzege en niet om het winnen van de jubileumronde van Zwitserland (50 jaar). Datzelfde gold voor Kelly. Dit seizoen zegevierde de Ier Van onze speciale verslaggever ZURICH - Op de Oerlikon- baan in Zürich, waar eind augustus de wereldkampioen schappen worden gehouden, boekte Urs Freuler gisteren zijn tweede ritzege in de ronde van Zwitserland. Freuler, die ook op de piste goed uit de voeten kan, reed als eerste de wielerbaan op en gaf die positie niet meer prijs. Sean Kelly kwam op de laatste dag niet meer in problemen. Met 1 minuut en 18 seconden voorsprong op Peter Winnen werd de Ier winnaar van de 47e ronde van Zwitserland. In de laatste etappe gebeur de vrijwel niets opzienba rends. De Zwitser Julius Thal- mann probeerde het een tijd lang in zijn eentje. Bij de be klimming van de Regensberg, bekend van het parkoers van de semiklaasieker het kam pioenschap van Zürich, werd hij ingelopen door het peloton. Meteen waagde Johan van de Velde een poging met bergko ning Acacio da Silva. De Ne- AMSTERDAM (ANP) - Dé Stoop, oud-voorzitter van de FC Amsterdam en oud-be stuurslid van de sectie betaald voetbal van de KNVB, is gis termiddag vrij gelaten na ver hoor door de officier van Jus titie en de rechter-commissa- ris te Amsterdam. De 63-jari- ge Amsterdammer heeft twaalf dagen in afzondering doorgebracht in politiebu- reau's te Amsterdam en Heer- hugowaard. Stoop werd ervan beschul digd spelers van de FC Am sterdam in 1977 en 1978 hand gelden te hebben betaald en deze gedeeltelijk als lening te hebben geboekt, waardoor hij i verdacht werd van valsheid in geschrifte en uitlokking tot valsheid in geschrifte. Stoop vertelde in het verhoor zijn vi sie op de situatie te hebben uiteengezet, waarna er voor de rechter-commissaris geen aanleiding was tot verdere vasthouding. Officier van justitie mr. H.P. Wooldrik heeft bevestigd, dat Stoop op vrije voeten is ge steld. Dit gebeurde nadat hij het hem ten laste gelegde had bekend. „Stoop heeft een ver klaring afgelegd, die bevestigt wat wij hem ten laste hebben gelegd", aldus mr. Wooldrik. derlanse kampioen, dit seizoen winnaar van het kampioen schap van Zürich, en zijn Por tugese medevluchter pakten tien seconden voorsprong. Het jagende peloton liep hen ech ter tien kilomter voor de eind streep in. Frank Hoste gaf voor de start van de elfde en laatste etappe op wegens maagklach ten. Hoste won drie ritten in de ronde van Zwitserland en moet zondag in België bij het kampioenschap zijn trui ver dedigen. Van organisator Sepp Vögeli kreeg Hoste, evenals Aiardi, Govaerts, Serpelloni, Le Guilloux en Colijn, een boete opgelegd van 700 gulden. Hij was volgens Vögeli zonder geldige redenen afwezig bij het vertrek. De uitslag van de elfde en laat ste etappe: 1 Freuler (Zwi) 180 km in 4.23.16, 2. Hürzeler (Zwi), 3. Mut ter (Zwi), 4. Kelly (Zwi), 5. Da Silva (Por), 6. Van de Velde (Ned), 7. Bruggmann (Zwi), 8. Summermat- ter (Zwi), 9. Zadrobilek (Oos), 10- Godimus (Bel), 11. Zweifel (Zwi), 12. Jacobs (Bel), 13. Russenberger (Zwi), 14. Keiler (Zwi), 15. Sergeant (Bel), 22. Jonkers (Ned), 25. Winnen (Ned), 26. Kerstens (Ned), 31. Rooks (Ned), 38. Lammerts (Ned), 41. De Rooy (Ned), 43. Oosterbosch (Ned), 57. Veldscholten (Ned) allen dezelf de tijd als Freuler 4.23.16, 78. Broers (Ned) op 7.30, 83. Nieuwdorp (Ned) z.t, 87. Langerijs (Ned) z.t.; het slotklassement ziet er als volgt uit: 1. Kelly 48.31.13, 2. Winnen op 1.18, 3. Grezet (Zwi) op 1.19, 4. Le- mond (VSt) op 1.38, 5. Mutter op 1.46, 6. Beccia (Ita) op 1.48, 7. Wil- mann (Noo) op 2.21, 8. Da Silva (Por) op 2.50, 9. Wellens (Bel) op 2.54, 10. Breu (Zwi) op 3.01, 11. Pa- nizza (Ita) op 3.10, 12. Loro (Ita) op 4.53, 13. Zweifel op 5.12, 14. Ser geant op 5.14, 15. Rooks op 5.48, 17. Van de Velde op 7.33,22. Veldschol ten op 15.37,37. De Rooy op 51.58,39. Lammerts op 55.37, 43. Kerstens op 1.00.33, 44. Oosterbosch op 1.00.35, 64. Jonkers op 1.37.04, 71. Broers op 1.45.26, 76. Langerijs op 1.55.11, 82. Nieuwdorp op 2.00.16, 91e en laat ste: Bressan (Ita) op 2.17.11. HANNOVER (ANP) - Twee dagen na zijn wereldrecord op de 200 meter vrije slag heeft Michael Gross gisteren tijdens de Westduitse iwerakam- pioenschappen in Hannover in de series het Europees record op de 200 meter vlinderslag verbeterd en gebracht op 1 mi nuut 58,37 seconden. Het oude record stond sinds de wereldkampioenschappen van Guayaquil met 1.58,85 al op naam van Gross. Het we reldrecord is met 1.58,01 in handen van de Amerikaan Craig Beardsley. reeds in Parijs-Nice en het criterium international. Twee keer eerder had hij in de berg tijdrit op de Col d'Eze bij de afsluiting van Parijs-Nice aangetoond allround gewor den te zijn. Volgens de be schermeling van ploegleider Jean de Gribaldy heeft dat al les te maken met het volwas sen worden. „Het is een rij pingsproces. Ik word steeds sterker. Bovendien smijt ik niet zo met mijn krachten als vroeger", lichtte de 27-jarige Ier toe. Kelly was dit seizoen zeven weken uit de roulatie na een valpartij, waarbij hij een sleu telbeen brak. Bij de open ron de van Europa stond hij voor de eerste keer weer aan de start. Hij reed de Dauphiné Liberé en op het laatste mo ment besliste hij ook de 'Tour de Suisse' aan te doen. In de Alpenritten ging hij met de klimspecialisten omhoog. In de bergtijdrit versloeg hij ze zelfs allemaal. Kelly werd die dag nog geen leider. Een dag later, in Bellinzona, was een korte demarrage in de laatste klim voldoende om de Italiaan Roberto Visenti te onttronen. Daarna Is Kelly niet meer in gevaar geweest. Zijn ploegge noot Jean-Marie Grezet, een Zwitser, plaatste in de tweede Koninginne-etappe een aan val, die op niets uitliep. Visenti gaf in de tiende etappe op en de ploeg Post drong niet meer aan. Het Nederlands kam pioenschap en de ronde van Frankrijk staan voor de deur. De Tour is nog altijd het hoofddoel van de Nederlan ders, die daar hun prijs voor j de vele criteriums kunnen be palen. Winnen maakte in Zwitser land de beste indruk. Hij ein digde achter Kelly als tweede en haalde zijn eerste seizoen zege binnen door de vierde etappe te winnen. Zijn mede kopman voor de Tour, Johan van de Velde, wisselde goede met minder goede dagen af. In het algemeen ging zijn presta- tieiijn wel omhoog, maar in de klimtijdrit in Flumserberge verloor hij bijna drie minuten op de winnaar. Dat was rijke lijk veel. In het hooggebergte moest hij ook terrein inleve ren ten opzichte van Winnen. Post over 'zijn' kandidaten voor de Tourzege: „Winnen rijdt uitstekend en is klaar voor de ronde van Frankrijk. Bij Van de Velde heb ik nog geen topvorm geconstateerd. Hij heeft niet steeds gewerkt op het niveau, waarop hij nor maal gesproken fietst. Onge rust ben ik niet. Volgende week zal ook Van de Velde de juiste vorm te pakken heb ben", aldus de Amstelveense ploegleider. Van de overige kandidaten -voor de Tourploeg beëindig den drie coureurs de ronde van Zwitserland niet. Leo van Vliet moest met een gebles seerde hand reeds in een vroeg stadium opgeven, terwijl de Alpenreuzen Jan Raas al sfiel te veel werden. Henk Lubber- ding overtrad de Tour-regle menten door zich tegen een berg te laten opduwen. Hij bleef in Zwitserland en reed, een uur voor het peloton uit, achter een motor alle volgende etappes. Gerard Veldscholten besloot de ronde met de 23e plaats in de eindrangschik king. Evenals Van de Velde maakte Veldscholten een wis selvallige indruk. Johan Lam merts, Theo de Rooy en Bert Oosterbosch kwamen over hun vormcrisis heen. Het drie tal ging beter rijden naarmate de ronde vorderde. Ludo de Keulenaer, de enige Belg in het Nederlandse gezelschap in de ronde van Zwitserland, zei niets en werkte keihard. In het algemeen kan worden gezegd, dat de Post-brigade klaar is voor de ronde van Frankrijk. Cathy Jordan in actie tijdens haar partij tegen Chris Lloyd-Evert. DEN HAAG (ANP) - De resul taten van de gisteren getrok ken midweek-lotto en het midweek-cijferspel zijn: Midweeklotto 24A: de winnen de getallen zijn: 1 - 7 - 11 - 13 - 28 - 40, reserve 4. Aantal deel nemers: 455.898. Inleg: f. 2.070.812,00. Beschikbaar voor prijzen: f. 983.635,70. Midweekcijferspel 24A: het winnende cijfer is: 4 3 0 1 0 2. Aantal deelnemers: 201.873. Inleg: f. 302.810,00. Extra prij zen vielen op de nummers: 1 1 1 3 en 7 2 8. BRUSSEL (ANP) - Juan Lo zano, de 27-jarige spelmaker van Anderlecht, heeft gisteren in Brussel een contract van drie jaar getekend met Real Madrid. Het is het tweede grote ver lies dat de winnaar van de UEFA-beker van dit jaar lijdt. Onlangs raakte Anderlecht international Ludo Coeck kwijt aan Inter Milan. PLOVDIV (ANP) - Het Neder lands schaakteam heeft giste ren in zijn eerste wedstrijd om het Europees kampioenschap in Plovdiv een vrijwel beslis sende voorsprong van 4-3 ge nomen op West-Duitsland. Bij die stand werd aan het zesde bord de partij van Peter Scheeren tegen Grün afgebro ken. De meest logische uit komst is een remise. Zowel Van der Sterren als Ligterink won zijn partij te gen respectievelijk Lau en Bastion. Langeweg verloor van Stein. De overige wed strijden (Timman-Lobron, Van der Wiel-Kindermann, Ree-Bisschoff en Van Wijger- den-Glieske) eindigden in re mise. Van oiïié sportredactie BREDA - De selectie van eerste divisieclub NAC is gisteren met twee spelers 'uitgedund'. Leen Swa. nenburg bereikte een ak. koord met het Schiedam, se SVV. Beide clubs moe ten nog onderhandelen over de vergoedingssom. Hans Neeskens zal eveneens vertrekken. Hij koos voor de Belgische vierde klasser Germinal Eekeren. LONDEN (ANP) - stevtl Ovett, de wereldrecordhoudc op de 1500 meter, moet zijnai-l vaardiging naar de eerste w(.| reldtitelstrijd atletiek nog af. I dwingen. Zijn rivaal Sebas-I tian Coe en tienkamper Dale;l Thompson zijn al door I Britse atletiekbond voor heil toernooi in Helsinki geseiec-V teerd. Ondanks zijn staat var.1 dienst geniet Ovett geen uil-f zonderingspositie. Ovett „Evenals de anderen moet it I gewoon de limieten lopen". BREMEN (ANP) - De West duitser Christian Haas heet gisteren bij de nationale kam pioenschappen van zijn land in Bremen voor de beste Euro pese seizoenprestatie op de 1901 meter gezorgd. De 24-jarige Haas liep in de serie een liji van 10.16 seconden. Hij wen! bij zijn loop gesteund dooreen rugwind van twee meter per seconde, waarmee precies aai de reglementen werd voldaan In de finale zegevierde Haas' in 10.19 seconden. Beide tijc waren ruim beneden hel] Westduitse record, dat om naam Gerhard Wucherei (1971) en Haas (1981) stond mei een tijd van 10.23 secondet Sneller dan Haas waren dil| jaar alleen vijf Amerikanen, De 26-jarige Brigitte Krais veroverde met het kampioen schap op de 3000 meter (9.12.04; haar 48ste Westduitse titel Een dergelijke prestatie is noj nooit in West-Duitsland gele verd. De 100 meter bij de da mes ging in 11.44 seconder, naar Sabine Klösters. Eer] tweede Westduits record sneuvelde op de 10.000 meto bij de dames. Charlotte T zegevierde in 32 minuten ea 13.85 seconden. De tien kilome ter bij de heren werd gewon nen door Christoph Herle i' 28.19.54 voor Frank Spöttel er. Karl Fleschen. VOETBAL - Het voetbalelftó van Argentinië heeft in eer vriendschappelijke duel mei 1-0 gewonnen van Chili. Inde 25e minuut van de tweede i helft scoorde Carlos Morele Van onze basketlj lïRNEUZEN - De Zeeuwsch iteanis slaagden er dit seizoen i het rayon Zeeland door te drill nloegen terugblikken op een rl beker perspectieven biedt voor! Scheldesport, Voorwaarts en Iniet onaanzienlijke rol zullen i 'tweede klas. Scheldesport moest deze con eer in de hoogste regionen -Vjeg van onder de Westersche «den in de eerste klas, nadat hetl Ibetwist meester had getoond irT Ischien leerrijk, bleek dit avond Terneuzense dames, die uiteiij iwestrijden op de laatste plaat,' «sultaat bleek tijdens de Zeeud tie dat Scheldesport nog steed Ideze contreien genoemd mag 7 Iontmoet Terneuzen in de nieuj kenden en streekgenoten: Voor| Eindstand dames eerste kla Inisse 2 22-36, ELBC 22-36, Marl 128 Blauw Wit 22-26, Marathonl |BV Souburg 2 22-12, Smokkel [scheldesport 22-2. De nummers 1 tot en met 6 I vormen eerste klas, de laatste 1 I in de nieuwe tweede klas. Daa len met 4 uit de tweede klas vaij waarts, Operatie'711, Volhard) Voorwaarts was in de twel pioen. Met vier punten achtersl rent Operatie'71 2, dat in de twl je meerdere moest erkennen r tegenvallend was het optrede) dit jaar niet verder dan naar el gend jaar dan ook verschijnenl Eindstand dames tweede kil tie'71 1 18-28, Volharding 18-if 18-20, BV Hulst 18-14, Dynarrl I Valkenisse 3 18-2, Jumping CrI De nummers 5 tot en met l(r I wachting maken in de derde W I ontmoeten Jumping Crabs 3, respectievelijk de nummers 1, jaar. Nieuwkomers in de huidige Operatie'71 2. Het Oostburgse I niet opnieuw ten tonele versl wel. De Sasse dames zitten drj optreden van maar liefst tri Vlaamse bekercompetitie, waa tweede plaats eindigde, vlak a i desport, waarvan met slechts| verloren. Van onze speciale verslaggever LONDEN - Na vier dagen zonneschijn heeft Wimbledon iets van zijn karakteristieke aanzien herwonnen en tevens verloren. Terwijl Zuid-Lon- den schuil ging onder een grijs wolkendek, waaruit zo nu en dan spetters vielen, die het spel enkele uren ophielden, verloor het toernooi een van zijn meest vertrouwde gezich ten. Het teken, dat Marcella Mesker al aan de wand had geschreven, werd werkelijk heid. Chris Lloyd Evert, de meest gelauwerde van het hele stel en fel op jacht naar de Grand Slem titel werd neerge legd nog voor de schifting voor de kwartfinales had plaats ge had. De 23-jarige Cathy Jordan, afkomstig uit het gehucht King of Prussia in Pennsylva nia en afgestudeerd in de poli tieke wetenschappen, had de juiste dag uitgezocht om aan te tonen dat hard lopen en slim anticiperen ook bij de dames op gras niet noodzakelijker wijs beter rendeert dan servi- ce-volleyspel. Cathy Jordan won met 6-1, 7-6 en de enige vraag was eigenlijk of zij na het gemak, waarmee zij de eerste set naar zich toe trok, lang genoeg van verbazing verstijfd zou staan om Chris Lloyd alsnog een ontsnap pingskans te bieden. Bij een achterstand van 4-0 echter realiseerde Jordan zich haar mogelijkheden. Ze verscheen weer dominerend aan het net en kweekte in de tie-break een voorsprong van 6-2. Het eerste van de vier matchpoints kwam was al raak: een ver naar de zijlijn wegdraaiende opslag, die door Chris Lloyd in het net werd geslagen. Hoewel Cathy Jordans ver diensten nog maar het achtste bedragen van die van Chris Llovd Evert, die al meer dan vier miljoen dollar heeft bin nengehaald, is ze geen nieuw komer in het tennismetier. In 1979 was zij na Tracy Austin de tweede op de Amerikaanse juniorlijst. Sindsdien heeft zij iedereen verslagen, met uizon- dering van Chris Lloyd Evert en Martina Navratilova. In het dubbelspel behoort zij al jaren tot de besten. Na de open Amerikaanse kampioenschappen van vorig jaar nam zij geblesseerd en vermoeid enige tijd rust en ging vervolgens zes weken in de leer bij Robert Lansdorp, de coach van Tracy Austin. Deze leerde haar een andere back hand aan. Inmiddels was zij zo veel op de ranglijst gezakt (26ste plaats) dat zij op Wim bledon niet werd geplaatst. Trouwens haar nederlaag in Eastbourne tegen Virginia Wade gaf de plaatsingscom missie geen hoge dunk van haar, te meer daar de Ameri kaanse in haar boosheid enke le ballen had weggeslagen. Maar dat betekende niet dat zij zich bij voorbaat wilde on derwerpen aan het minder waardigheidscomplex dat speelsters als Martina Navra tilova en Chris Lloyd Evert bij anderen oproept. Chris Lloyd, de drievoudige Wimbledon- kampioene en viervoudige fi- naliste, had weliswaar na haar nederlaag in de finale van vorig jaar tegen Martina Navratilova achtereenvolgens Flushing Meadow, Melbourne en Parijs gewonnen, de uit straling die zij naar Londen meebracht was magertjes. Haar vorm was wankel. Ze was ziek, maar wilde dat ver bergen. Marcella Mesker toon de dat min of meer per onge luk aan. Cathy Jordan profi teerde ervan. De uitslagen van de gisteren gespeel de wedstrijden op Wimbledon zijn: da mesenkel, derde ronde: Lisa Bonder (VSt)-Anne Minter (Aus) 6-1, 6-3; Kathy Jordan (VSt)-Chris Evert-Lloyd (VSt) 6-1, 7-6; damesdubbel, tweede ronde: Anne Kiyomura/Paula Smith (VSt)- Trey Lewis/Sheila Mclnerney (VSt) 6-3, 6-4; Carling Bassett (Can)-Andrea Te- mesvari (Hon) 6-3, 7-6; dubbelspel twee de ronde: Elise Burgin/Alycia Moulton (VSt)-Sherry Acker/Lele Forood (VSt) 7-6, 6-4; Andrea Leand/Mary-Lou Pia- tek (VSt)-Jill Da vies/Heather Ludloff (VSt) 6-3, 5-7, 6-3; Svetlana Tsjerneva/ Loedmilla Savtsjenko (SoV)-Anna-Ma- ria Fernandez/ Beth Herr (VSt) 7-6, 5-7, 8-6; herenenkel, derde ronde: Kevin Gurren (ZAf)-Rod Harmon (VSt) 6-4, 7-5, 6-2; Jimmy Connors (VSt, 1)-Henrik Sundstróm (Zwe) 6-1, 7-6, 6-2; Chris Le wis (NwZ)-Mike Bauer (VSt) 6-4,3-6,7-5, 6-7, 6-4; John McCurdy (Aus)-Cassio Motta (Bra) 6-0, 6-4, 3-6, 6-1; Mel Purcell Van onze sportredactie TILBURG - Willem II- voetballer Bert Gozems is door zijn club om een wel heel bijzondere reden op de transferlijst geplaatst. Na melijk omdat hij behoort tot de boedel van een erfenis. Onder het vorige clubbe stuur werd buitenspeler Go zems door Willem II gekocht met het geld van een geld schieter, die het afgelopen seizoen is overleden. De erf genamen van de geldschie ter, zo blijkt nu, hebben ech ter liever geld dan een voet baller. Vandaar dat Gozems tot het eind van de transfer-!»' riode (eind juni) op de trans fer-lijst is geplaatst. Uit hel contract, dat destijds tuss® clubbestuur en geldschieter tot stand kwam vloeit voort, dat Willem II binnen be- paalde prijzen en onder be* paalde voorwaarden ver plicht, om aan een mogelijk verkoop medewerking verlenen. Willem II wil z'ir' speler echter graag houden Secretaris Maassen: zal een gigantisoh goed boo moeten komen, wil Gozems vertrekken. Als niemand zich meldt tekent Gozems in augustus gewoon bij ons" Eindstand dames derde klaq thon 4 18-32, Volharding 2 18- ket 18-20, Delta C 1 18-16, BC| Mevo'80 2 18-6, Delta C 2 18-0. De nummers 4 tot en met 10 I vierde klas spelen, aangevuld kende teams. Van onze sportmedewerker 5L - Vandaag (25 juni) rordt in Axel op het terrein jan de Axelse fietscrossvere- iging EZFVA de achtste tedstrijd, meetellend voor het toen Zeeuwse kampioenschap, perreden. Dit, nadat het ter- t'in aan de Sportlaan officieel geopend. Een gebeuren dat rordt opgeluisterd door val- chermspringers. Om 13.00 uur springt een rio paratchutespringers bo- jren Axel uit het vliegtuig om landen op de Markt. Daar boegen zij zich bij de Axelse burgemeester Hack en zijn (VSt)-Andreas Maurer (WD1) 5-7, &jl 6-2, 6-2; dubbelspel tweede ronde: IJ I en Tom Gullikson VSt)-Colin Dowde- well/Robin Drysdale (GBr) 7-6, 6-2, t*| herenekelspel, derde ronde Brian GW fried (VSt)-Joao Soares (Bra) 7-6, ^1 6-2; Nduka Odizor (Nig)-Loic Cour» I (Fra) 3-6, 7-6, 6-4, 3-6, 6-3; Tim Mayo» I (VSt)-Brian Teacher (VSt) 7-6, 6-4,I 6-3; herendubbelspel, eerste ronde:IJl drew Jarrett/Buster Mottram PM -Mark Edmondson/Sherwood SteWJ L (VSt) 7-6, 6-4, 7-6; tweede ronde: Be^ Mitton/Ray Moore (ZAf)-WojteK V bak/Mark Dickson (Pol/VSt) 7-6, 7-6. Van onze zwe 'OININGEN - Janine Goeth *ent heeft op de vijfde en laat kampioenschappen ook de titel baala. Zij won bij de dames al 800 en 1500 meter), de 100 ni "gsiag. Ze was daarmee een deze zomertitelstrijd. Op de 800 meter heeft ze het e 'erd fel op de huid gezeten dooi e eveneens op zeer geslaagds en- Ook nu weer zwom ze een "oest ze echter Janine Goeth °m met haar tijd van 10.04.6 -cord. De strijd om het brons was e\ ry,an Haelst maakte het Bru jemdsprint Marleen Knoester ui llarP6 ^eren zwommen de 1500 Ifit ?e, zwern'o0Pbaan had de IV u' 1 oehaald. Nu was hij in i ven'm de?e door hem zo fel beg o,. nnie Vinke, Peter Claes -heren geen partij geven. E genvoort, die op de derde pla .titslagen: 1500 meter vrije sl 2- L. Verhage (Luctor) 19 09 sn n 4' p- Braam (Luctor 6- T. Vinke (Scheldestroc „p 09-5, 8. H. Murre (Schelde Mor Goethals (Bruinvis) 1 in 4 3- N. van Haelst (Bruinv *i', 5- A. Knoester (Luctor) 1 Kri 8-4, 7. L. van der Vlies oneldestroom) 10.48.8.

de Stem | 1983 | | pagina 6