meer neel Oostburg wil Sint-feest centraliseren eens ieuwe laven Uitslagen van wedvluchten uit Compiègne Draaibruggenaar is zeer gehecht aan z 'n stekkie PLAATSELIJK NIEUWS Kopprijzen jonge duiven voor H. Everaard, Hulst DSV VIERT TIENJARIG BESTAAN K( )RT MIDDEN -ZEEUWS 7 PAGINA ZEELAND 3 7ATERDAG 25 JUN11983 VAN ZEELAND lag 1982 $en W: Niet meer overal opdraven 99 Aantjes prijst Zeeuws recreatiebeleid eraad over kinder- elefoon in Zeeland Duitse Muziekgroep Kaar Sluis Maone- blussersrit Concert in Nieuwvliet Provinciale Oost-Europa- commissie in Zeeland Jeugd Jubileum Aardenburg Hoofdplaat Groede examens TIR PAGINA ZEELAND 4 verslaggevers een moeilijk jaar voor de t sociaal jaarverslag iggj Nederlandse Stikstof Maat- 11 niettemin op dat men erin sden het hoofd te bieden. overleg met een commissie Ziekteverzuim een nieuw re gistratiesysteem ontwikkeld waardoor meer gerichte infor matie vrijkomt over knelpun. ten in het ziekteverzuim. Ove rigens zegt de directie over de motivatie van werknemers bij het bedrijf geen klagen te heb ben. De veiligheid blijft een hoge prioriteit in het beleid houden In 1982 bleef het aantal be drijfsongevallen beperkt tot 17 en de extra aandacht aan voorlichting en opleiding op het gebied van de veiligheid zal in 1983 blijven voortbe staan. „Er is een verschuiving in de aard van de behoefte ontstaan. De mensen heb ben minder te besteden en dat betekent minder ver, kortere duur, eenvoudiger vervoer en goedkoper ver blijf'. Aantjes stelde in Oost- kapelle ook, dat de Kam- peerwet hoogstwaar schijnlijk 1 januari a.s. in werking zal treden. Hij is het eens met een wetswij ziging m.b.t. het kamperen bij de woning, maar hoopt dat hiervoor niet telkens aparte wetswijzigingen nodig zijn. an pagina 1 tkende dat stellig. Hij zei dat eweest de zaak achter geslo- d, maar een definitieve en pas te laten plaatsvinden ling van de minister binnen ak, zei hij temeer daar de :n geleden -toen over de om- rale werd beslist- wisten in rkt. „Ockeloen," aldus Bar- dietoezegging een tijdje op- met name G. Eijssen (WD), B. Groot (PvdA), J. Dupré (PSP/ CPN) en C. van Waterschoot (PPR/EVP) vroegen zich aan vankelijk af of de gevraagd rijkssubsidie, tesamen met de bijdrage van de provincie (4,5 miljoen) wel voldoende is om de „onrendabele top" van de investering te dekken en of het wel reëel is om op bulkgoede ren-overslag te hopen. Eijssens en Groot lieten zich echter snel overtuigen. Dupré maakte echter duidelijk dat hij de aanleg van de haven evenals ombouw van de PZEM-centrale als maat schappelijke verspilling ziet. Hij zei daarbij de zaak niet als Zeeuw, maar als Nederlander te bekijken. J. Roose (CDA) pleitte er al meteen voor de mogelijkheid tot verbetering van de infra structuur in het Sloegebied met beide handen aan te grij pen. Ook zijn naamgenoot H. Roose (RPF/GPV) zei dat Zee land blij mag zijn wanneer de rijkssubsidie afkomt. „Dan hebben we voor heel weinig geld een nieuwe haven". Als minister Van Aardenne inderdaad met 21 miljoen over de brug komt kan binnen de Zeeuwse staten geen beslis sende besluitvorming meer plaatsvinden. Dan speelt de afhandeling van de zaak zich namelijk af binnen het haven-; schap Vlissingen. Daarbij hebben de staten slechts een beperkte stem in het kapittel- Mocht de minister onver hoopt niet met subsidie over de brug komen dan - zo is bin nen de Raad van Bestuur van de PZEM al besloten- zal aan de aandeelhouders worden voorgesteld om PZEM-geld W de exploitatie van de haven te steken. In dat geval hebben de staten weer wel een beslissen de stem. Volgens Don bood binnen de Raad van Bestuur van de PZEM slechts één Pf] soon tegenstand: „Ridder Ca' rel". L Fan een onzer verslaggevers JIIDDELBURG - De Nationa- Raad voor het Jeugdbeleid vindt dat in elk telefoondisc- liict een kindertelefoon moet komen. De raad ziet een der- jelijke voorziening, waarbij kinderen hun problemen kwijt kunnen, als een belangrijke schakel in de jeugdhulpverle- ning en pleit er voor om er landelijk drie jaar mee te ex perimenteren. Dit voorlopig op kosten van het ministerie van WVC. Zeeuwse advies- en overle gorganen op het gebied van de eugdhulpverlening beraden ach momenteel over dit plan. De Zeeuwse Raad Maatschap pelijke Dienstverlening en de Zeeuwse Jeugdraad zullen er in september een uitspraak over doen en eventueel aange ven hoe een „kindertelefoon" in Zeeland het best opgezet zou kunnen worden. Ook de Provinciale Beraadsgroep Jeugdhulpverlening Zeeland gaat zich over het plan buigen. De voorziening zou moeten gaan functioneren voor kinde ren van 8 tot ongeveer 14 jaar. Volgens de landelijke raad is al gebleken dat veel kinderen weg naar een kindertele foon weten te vinden. In Ne derland bestaat al op vijftien plaatsen een kindertelefoon. Vorig jaar kwamen daar meer De bestaa^clïP^kindertele foons zijn in 1979 begonnen met subsidie uit particuliere fondsen. Gemeenten en het ministerie hebben sinds die lijd ook bijgedragen. De fond sen gaan hun startsubsidie nu echter terugtrekken en daar door dreigen de kindertele foons te verdwijnen. Men wijst erop dat de voorziening niet erg duur hoeft te zijn om- vrijwel uitsluitend met vrijwilligers gewerkt kan worden. De werkgroep Jeugdhulp verlening van de Zeeuwse Jeugdsraad wil een vervolg Seven aan de themabijeen komst over „vroegtijdige her kenning van hulpvragen van longeren in de leeftijd 10-15 laar", die ruim drie maanden Seleden in het Van Eeghen- nuis te Aardenburg werd ge houden. Men wil een drietal activiteiten ontwikkelen: Samenstelling van een „so ciale kaart" met informatie over hulpverlenende instellin gen. Organisatie van een trai- nings- en vormingscursus. Stimulering van contacten lussen professionele en niet- Professionele hulpverleners Per regio. 'n het kader van de fbroedering tussen Sluis en e_ Duitse Eiffel-gemeente "eimbach brengt muziekvere- Hertgarten dit week- "e een bezoek aan het Reeuws-Vlaamse stadje. Als gastheer treedt het Slui- on JjH^'ekgezelschap Apollo u'h zelf al diverse malen in imbach en de deelgemeente w farten op bezoek is ge- u Het bestuur van Apollo non Zlcl1 dan ook ingespan- d °m voor Duitse vrien- 0611 aantrekkelijk pro- 8rammaop te stellen. 50 Personen tellende ge- 2stn ,ap Ult Hertgarten wordt dag om 12.30 uur ver- Sou, m restaurant d' Ouwe dor, v te St- Anna ter Mui- 0ryanaf 20 uur wordt dan cf»m marlctplein van Retran- eoncm'verbroederings- beirto gehouden, waaraan ^lnemlnrenigingen ZUllen Zondag wordt om 11.30 uur a,,io gebracht aan het Voor r °rt- Beiaardier en a«ek ,Van Apol'o, R. de Conor,.! dan een speciaal Sen ^ZOrgen' °m 14 UUr hkaln e korpsen een rau- Ijii.k, rondgang, waarna de huis.rfn?3?1?" om uur weer Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De gemeente Oostburg wil van af dit jaar het Sinterklaasfeest gaan centrali seren in één plaats. Reden daarvoor: het colle ge van B en W heeft er geen zin meer in om in vrijwel elk dorp te moeten komen opdraven om de Sint welkom te heten. Alle Sinterklaas-comités in groot-Oostburg zijn dan ook uitgenodigd om volgende week woensdag met het gemeentebestuur te komen praten over een centrale viering. De brief, waarin het voor nemen van de gemeente wordt aangekondigd, is overigens bij veel organisators van Sin- terklaas-acitiviteiten niet goed gevallen. In diverse dor pen wordt dan ook al bij voor baat gesteld dat er geen mede werking aan de Oostburgse plannen zal worden verleend. „Een onzinnige zaak", aldus een woorvoerder van het eve nementencomité Hoofdplaat. „De Sinterklaasvieringen worden door de dorpen zelf betaald, daar komt geen cent gemeentelijke subsidie bij kij ken". Volgens de zegsman is het gemeentelij k voornemen ook in strijd met het vierja renplan van groot-Oostburg, waarin wordt gesteld dat acti- SCHOONDIJKE - Trimclub Freewheel '79 te Schoondijke verzorgt zondag de vijfde uit gave van de Maoneblussersrit, een toertocht met een lengte van 60 kilometer. Deze tocht komt in de plaats yart dejivoor 29 mei geplande rit, wie/toen moest wórden (fit* gesteld vanwege het slechte weer. Er wordt gestart om 9 uur bij zaal Wij fels aan de Willemsweg te Schoondijke. Het traject loopt via binnen wegen naar Groede, Nieuw- vliet, Cadzand-Bad, Retran- chement, Sluis, Aardenburg en Oostburg terug naar Schoondijke. Behalve aan de toertocht kan ook worden deelgenomen aan een sterrit. NIEUWVLIET - Organist Er- win Neve uit Oostburg en de Middelburgse fluitiste Heieen Jonker geven vrijdag 1 juli een concert in de hervormde kerk te Nieuwvliet. Hun programma omvat voornamelijk werken voor or gel en blokfluit, onder meer composities van Sweelinck, J. S. Bach, Corelli en Beethoven. Het concert begint om 20 uur. viteiten zoveel mogelijk moe ten worden gedecentraliseerd. „De intocht en ontvangst van de Sint horen er nu eenmaal bij, al was het alleen maar als bijdrage aan de leefbaarheid van de kern". Het Oostburgse college stelt zich echter op het standpunt dat het te veel van het goede is, als in elk van de vele dor pen in de gemeente een lid van B en W de Sint moet komen begroeten. Wethouder J. Tho- maes weigerde vorig jaar al om die redenen bij de intocht van de Goedheiligman in Hoofdplaat aanwezig te zijn. „Men vindt het te belastend worden", aldus gisteren een woorvoerder van de gemeente. „Daarom zal de vertegen woordigers van de kernen woensdag worden verzocht aan één centrale ontvangst mee te werken". Van onze correspondent MIDDELBURG - In Zeeland is op initiatief van de Provin ciale Hervormde Jeugdraad een provinciale Oost-Europa- commissie opgericht, waarin hervormden en gereformeer den participeren. De rooms- katholieke kerk onderzoekt nog of zij aan de commissie zal deelnemen. De Zeeuwse Jeugdraad is al twee jaar initiatiefnemer voor het leggen van contacten tus sen kerkelijke gemeenten in Zeeland en de DDR. Van 23 tot en met 26 juni brengt een dele gatie uit Zeeland een bezoek aan de Kirchentag in Magde burg. In de DDR worden dit jaar zeven Kirchentage gehouden met als thema 'vertrouwen wagen'. Aan de orde komen onderwerpen als het milieu, vredesvraagstukken en de zesde assemblee van de we reldraad van kerken in Van- Van onze duivensportmede werker HULST - De Concours Combi natie Hulst hield met 169 jonge duiven een wedvlucht vanuit Compiègne. Een goede uitslag behaalde H. Everaard. Hij won 1,3,5,9 en 10, hoogste snelheid 949,3 mpm. 2. D. Louwrenssen, 4. J. Everaard, 6 en 7. Ch. Voet, 8. J. de Potter. Met 169 oude duiven, 979,62 mpm: 1 en 6. H. Everaard, 2 en 4. Taelman en zoon, 3. J. Valckx, 5,7 en 8. P. d'Hondt, 9. W. Boddaert, 10. A. Adriaansen. De Reisduif te Graauw in samen spel met De Postduif te Lams- waarde, 206 duiven, 977,33 mpm: 1,5 en 8. J. Pardon, 2. O. Kouijzer, 3,4 en 7. L. van Vlienberghen, 6. J. van Denderen, 9. gebroeders De Koster, 10. P. de Koster. Herleving te Kloosterzande, 189 oude duiven, 966 mpm: 1. B. van Hulst, 2. E. van Poorten, 3. E. de Waal, 4 en 7. B. van Waes, 5. R. de Kort, 6. A. Lauret, 8 en 9. René van Goethem, 10. A. Colpaart. Met 189 jaarlingen, 979 mpm: 1 en 6. R. de Kort, 2. E. de Waal, 3. Th. de Kort, 4. H. van Dijk, 5. J. Everaart, 7. A. de Rooij, 8. J. Roels, 9. Rudy van Goethem, 10. J. Voet. De Postduif te Heikant, 141 jaar lingen, 999,36 mpm: 1. Ch. de Bruijn en zoon, 2,5 en 6. C. Thuij, 3. P. Vonck, 4. J. Leenknecht, 7. gebroe ders Sturm, 8. D.O. Nice, 9. gebroe ders Thijs, 10. J. Gijsel. Met 145 oude duiven, 997,36 mpm: 1. Ch. de Bruijn en zoon, 2. L. van Goethem, 3. L. Hazevoet, 4. J. Leenknecht, 5. J. de Kind, 6. C. d.HoogJie, 7. ge broeders Sturm, 8. P. Vonck, 9. P. van de Bergen, 10. gebroeders Van Houten. De Zwaluw te St.-Jansteen, 178 jonge duiven, 967,87 mpm: 1,2,5 en 8. J. van Spaandonck, 3. R. Danc- kaert, 4. B. Danckaert, 6. A. Jansen, 7. C. van Helsland, 9. A. van Essen, 10. G. Kouijzer. Met 171 oude dui ven en jaarlingen, 976,15 mpm: 1 en 10. R. Danckaert, 2 en 6. A. Mattens, 3. L. van Dorsselaar, 4. J. van Dae- le, 5. F. van Gaever, 7. J. Verheij- den, 8 en 9. P. d'Hondt. Nieuw Leven te Koewacht, 137 oude duiven, 940,23 mpm: 1. ge broeders Rombout, 2,4,5 en 7. R. Clapdorp, 3. R. Kegels, 6. W. van de Bilt, 8. R. de Laruelle, 9. C. Jansen, 10. P. van Goethem en zoon. Met 113 jaarlingen, 970,73 mpm: 1 en 5. 0. Bonne, 2. G. Jansens, 3,7 en 8. R. de Laruelle, 4. Th. de Waal, 5. ge broeders Van Hove, 6. mevrouw Goossens, 10. G. Schalkens. Met 89 oude duiven, 967,9 mpm: 1. me vrouw De Kind, 2. Th. de Waal, 3,7 en 10. R. de Laruelle, 4. gebroeders Rombout, 5. G. Schalkens. De Snelle Duif te Clinge, 35 jonge duiven, 899,70 mpm: 1. M. Willaert, 2,3 en 5. G. de Letter, 4. V. Colsen. Met 45 jaarlingen, 926,8 mpm: 1. G. Werbroeck, 2,3 en 5. H. de Cock, 4. R. Pielaet. Met 30 oude duiven, 944,23 mpm: 1 en 3. E. van Hese, 2,4 en 5. J. Willaert. Vanuit Quievrain met 163 jonge duiven, 1174,22 mpm: 1. G. van Duysse, 2. Ch. van de Branden, 3 en 8. J. Goovaert, 4. Ch. Willaert, 5. E. Pauwels, 6 en 9. E. Verstraeten, 7. R. Baert, 10. C. van Duysse. Met 17 oude duiven, 1189,63 mpm: 1. H. de Schepper, 2. gebroe ders Willaert, 3. A. Danckaert. waarts keren. Van onze duivensportmedewerker GOES - De Concoursbond Zuid-Beveland hield met 1941 duiven een kringvlucht vanuit Compiègne (993,33 mpm). 1. H. van Noorden, Kruiningen, 2. P. Oele, Oudelande, 3. B. Brou wer, Biezelinge, 4. L. Claessens, Kwadendamme, 5. R. Stam, Kapel- Ie, 6. P. Kerkhove, Nieuwdorp, 7. M. Hengsdijk, Kapelle, 8. L. Claessens, 's-Heerenhoek, 9. J. Paauwe, Krui ningen, 10. J. van Maldegem, Hein- kenszand. CC West-Zuid-Beveland met 581 duiven (964,15 mpm): 1 en 6. P. Oele, Oudelande, 2. P. Kerkhove, Nieuwdorp, 3. L. Claessens, 's-Hee renhoek, 4. J. van Maldegem, Hein- kenszand, 5,10 en 11. c. Hermes, Lewedorp. De Zeeuw Goes met 330 oude dui ven (934,68 mpm): 1. Wagenaar- Toonder, 2. L. Schmid, 3 en 8. J. van Oosten, 4. Hij man en Zoon, 5. Steenhard-Prineen. Blauwe Doffer Hansweert met 144 duiven: 1. A. de Leeuw, 2,3,6,7, ern 8. De Leeuw en Zoon, 4. De Klerk en Zoon, 5 en 10. J. Blom De Zwaluw Kwadendamme met 189 duiven (957 mpm): 1. A. Claes sens, 2. P. Poortvliet, 3 en 4. J. van 't Westeinde, 5. M. van Beveren Vriendenkring 's-Heerenhoek met 160 duiven (951 mpm): 1. p Kerk hove, 2.L. claessens, 3.4. en 8 H. Janse, 5. S. van Eykeren Overvliegers Ovezande met 100 duiven (946 mpm): 1,2,5 en 8 P. Oele, 3. J. Oele, 4. Kievit-Vaes De Postduif Lewedorp met 150 dui ven (944 mpm): 1,3,4,6,7 en 8 C Hermes, 2. G. Steenbakker, 5. J. Franse. De Uiver 's-Heer Arendskerke met 191 duiven (945 mpm): 1,7 en 9. J. van Maldegem, 2. L. Goedegebure, 3 en 4. Joh. Poelman, 5. C. Steen hard. CC Zuid-Beveland vanuit Sint- Vincent met 316 duiven (874,02 mpm): 1. M. Eversdijk, Kapelle, 2. M. Boudens, Kwadendamme, 3 pn 15. W. Muller, Wilhelminadorp, 4. F. Glerum, Kruiningen, 5. C. Zuid- weg, Schore. 6. H. Vermeulen, Schore, 7. L. Schmid, Goes, 8. De Keyzer en Zoon, Hansweert, 9. P. de Boe, Kattendijke, 10 en 11. F. Voois, Goes. Het bestuur van de Draaibrug se Sportvere niging (DSV) druk in de weer bij de voorberei ding van de jubileum viering. Van links naar rechts: P. Mabesoone, C. de Bruijckere (mede werkster), J. de Koeijer, P. Aernoudts en W. van de Hemel. - FOTO GERARD BLAAKMAN Van onze correspondent DRAAIBRUG - „Een Draai- bruggenaar is erg gehecht aan z'n stekkie". Dit verkon digt Theo Buysse, één van de grondleggers van de Draai- brugse Sportvereniging DSV, die dit jaar het tweede lustrum viert. Het begon allemaal in de laatste wintermaanden van 1973 ten huize van landbou wer Buysse, de vader van Theo. De gebroeders Bonte (Clement en Etienne) waren aan het kaarten met Theo en Etienne Buysse. „Zoiets moet je toch met meerderen kunnen doen", opperde Cle ment Bonte, terwijl hij de eerste 'blote pandoer' op de speeltafel smeet. Gedacht werd daarbij aan het net zo kleine Heille, waar sinds een aantal jaren de HOC (Heilse Ontspan ningsclub) met de regelmaat van de klok activiteiten op touw zette. Zo was bijvoor beeld de jaarlijkse kermis door toedoen van de club weer uit het graf verrezen. De Draaibrugse kaart- ploeg had de zaak vrij vlug voor elkaar, maar koos als oprichtingsdatum (1 april) niet de meest geschikte. „Slechts zes man kwamen opdagen", herinnert Cle ment Bonte zich nog. „De meesten dachten dat het een 1 april-grap was". De man nen lieten zich door deze te genvaller echter niet uit het veld slaan en de wei van boer Buysse werd zo goed en zo kwaad als het ging omge toverd tot een voetbalveld. Theo Buysse: „Het golfde hier en daar wel een beetje en men moest ook niet te flauw uitgevallen zijn, want de koeien deden door de week natuurlijk meer dan enkel maar het gras kort houden". De eerste wedstrijd was sportief gezien overigens een succes. HOC Heille, de club van wie men de kunst had afgekeken, werd met een 4-1 nederlaag aan de broek naar huis gestuurd. Stond men in het begin nog argwanend tegenover de jeugdige groep uit het piepkleine dorpje, waar am per 30 huizen permanent be woond zijn, allengs groeide het vertrouwen. „Bovendien hadden we in het najaar van '73 het geluk aan onze kant", vertelt Cle ment Bonte. „De Arabieren draaiden de oliekraan dicht en een reeks autoloze zonda gen was het gevolg. De j aren vijftig keerden even terug en DSV had niet over be langstelling te klagen. Het ledental steeg naar de vijf tig". Naast het voetbal begon de vereniging zich ook met andere sporten en activitei ten bezig te houden. Tegen woordig staan volleybal, bil jarten, handbal, kaarten, krachtbal en evenementen als oriëntatietochten en on derlinge wielerwedstrijden op het programma. Ook de kermis, uitgegaan als een nachtkaars, werd door DSV nieuw leven ingeblazen. Elk jaar opnieuw pakt men uit met een driedaags program ma, waar menige grotere sa menleving jaloers op kan zijn. Theo Buysse: „Onze vere niging wordt ieder jaar aan gevuld met ieugd, die erg actief is. En dat is onze kracht, want velen trouwen en verlaten Draaibrug. Ze behouden wel hun belang stelling voor wat hier ge beurt, maar kunnen van af stand er niet meer actief bij betrokken zijn. Omdat we veel met jeugdleden werken wordt er daarom elk jaar een nieuw bestuur gekozen". Wat de financiën betreft zijn er ook weinig proble men. Een lidmaatschap kost 7,50 per jaar en voor de rest wordt alles zelf bekostigd. Als er wordt' deelgenomen aan een voetbaltoernooi be taalt ieder zijn deel van het inschrijfgeld. Ook is er in de loop van de tijd een clubblad gekomen met de weinig be nijdenswaardige naam ,,'t Con ma net", wat overigens niet op het geld slaat, maar op de aanvoer van de kopij. Het krantje bereikte zelfs de Afrikaanse staat Kameroen, omdat Draaibruggenaar Sjaak Buysse daar als vrij williger werkzaam is. Het jubileumjaar 1983 heeft al een aantal evene menten achter de rug. Begin april werd een jubileum- toernooi gehouden, waarbij oud-DSV - het allereerste elftal dat in 1973 binnen de lijnen kwam - liet zien nog steeds goed met de bal over weg te kunnen. Op het veld van Butijn, waar de hobbels minder talrijk zijn dan in de wei van Buysse, werd het huidige team met 4-2 versla gen. Maar het grote werk moet nog komen. Zaterdag 2 juli is er een groot schuurbal in het 'Koelhuis' met muziek van Disco Pedro, terwijl een dag later een zeskamp wordt gehouden. Daaraan nemen teams deel van FC Peper- busse uit St. Kruis, KPJ West, KPJ Eede, het Belgi sche Westkapelle, FC Nooit Vermoeid uit Sluis en (uiter aard) DSV. Dit alles in sa menwerking met de uitbater van café Tramzicht, want ook Eddy de Wispelaere keerde (zoals het een Draai bruggenaar betaamt) na ja ren van afwezigheid weer terug op zijn stekkie. Boiling - Uitslag bolling bij E. Devreeze met 63 boilers: 1. A. v. Vooren/M. Helderwerd/A. d'Hooghe, 2. E. van Kerkho ve/R. Haverbeke/P. de Geeter, 3. R. Lampo/C. Haeck/M. Claeijs, 4. J. Evers/Th. Ver- meulen/R. Pieters, 5. J. Foc- ke/F. de Smedt/O. van Voo- ren. Ballonwedstrijd - Het evene mentencomité Hoofdplaat heeft de uitslag bekend ge maakt van de op 5 mei (bevrij dingsdag) gehouden ballon wedstrijd. Er werden toen ruim honderd ballons opgela ten, waarvan de grootste af stand werd afgelegd door een exemplaar dat tenslotte op de Lünenburger Heide in West- Duitsland terecht kwam. Di verse andere ballons maakten een landing in Twente. De uit slag: 1. Leona de Smit (Soltau, W-Dld); 2. Angelique Riemens (Oldenzaal); 3. Marian Mar tens (Hengelo); 4. Bianca de Smit (Lochem); 5. Dennis Waebeke (Warnsveld). Biljarten - De Hoofdplaatse biljartvereniging 't Turp hield een wedstrijd voor biljarters van 55 jaar en ouder. Winnaar werd A. Waebeke met 30 pnt; 2. A. Cornells; 3. A. Verstraete; 4. Th. van de Velde. OBK - Muziekvereniging Oefening Baart Kunst (OBK) houdt maandag een muzikale rondgang door Hoofdplaat. Begonnen wordt om 19.30 uur en van de gelegenheid zal ge bruik worden gemaakt een ac tie te houden voor het Anjer fonds. Volleybalclub - De Volleybal club Groede (VCG) is op zoek naar nieuwe leden vanaf 18 jaar om de teams te verster ken. Er wordt een uur per week getraind, waarna om de 14 dagen de prestaties worden getest tijdens de recreatieve volleybalcompetitie in Oost burg. Belangstellenden kun nen zich tot 15 augustus opge ven bij het bestuur van de VCG, Markt 17 te Groede. GOES - Orgelconcert - Piet Kee geeft zaterdag 2 juli een orgelconcert in de Grote Kerk in Goes. Hij begint om 20.15 uur op het Marcusse- norgel te spelen. Piet Kee is stadsorganist van Haarlem en organist van de Laurens- kerk in Alkmaar. Hij streeft er naar om een breder pu bliek bij orgelmuziek te be trekken. De organist speelt op 2 juli werken van Bach, Men delssohn en Andriessen. V GOES - Amateurtoneel - Het Zeeuws Centrum voor Ama teurtoneel sluit zaterdag 25 juni haar spel- en regiecur sus af. Ter gelegenheid daar van worden delen uit ver schillende toneelstukken van onder andere Yvonne Keuls en Dimitri Frenkel Frank vertolkt. GOES - Nieuwe LP - In dis cotheek Myrail wordt op 1 juli de eerste lp van de Zeeuwse popgroep Chivy aangeboden. Anderhalf jaar lang is de popgroep bezig ge weest met theatermateriaal verzamelen. Vanaf 1 juli is de lp met de titel „No one on the side" overal in Nederland en ook op sommige plaatsen in België te koop. De plaat wordt uitgebracht onder het Schor-label, het label van de Zeeuwse popvereniging. KAPELLE - Groene School. Aan komend Hovenier: F. van Aken, Breskens, G. de Backer, Wouwse Plantage, J. v.d. Does, Heinkens- zand, J. de Goede, Bergen op Zoom, A. Hopmans, Dinteloord, C. Kooien, Wouwse Plantage, P. Nijsse, Hein- kenszand, W. v. Zundert, Din teloord, J. v. Laarhoven, Stand- daarbuiten. Vakbekwaam Hovenier 1983: A. de Jonge, 's-Heerenhoek, H. Dhuyvet- ter, Sas van Gent, P. Pijnen, Woensdrecht, J. Roks, Oud-Gastel, P. Roks, Fijnaart. KAPELLE Fruitteeltvaktschol: C. van Agtmaal, Nispen, B. van Dam me, Heinkenszand, E. Freyser, Zaamslag, B. Hoogendijk, Lage Zwaluwe, M. Lokerse, Lewedorp, M. v.d. Ree, Hoedekenskerke, P. Rijk, Ovezande, M. Slabbekoorn, Driewegen, J. Steijn, Hoedekens kerke. TERNEUZEN - EVO Regio Zuid- West-Nederland Chauffeursdiplo ma B. P. Apers, Koewacht, P. van Damme, Terneuzen, A. van Hal, Sint-Kruis, R. Heijmans, Hulst, E. de Kesel, Graauw, A. Krijger, Heinkenszand, J. Oppeneer, Axel, I. van Regenmortel, Koewacht, J. Verlinde, Terneuzen. Aan het St.-Willibrordcollege slaagden de volgende leerlingen voor MAVO-4: Frank Ars 's-Heer Hendrikskinderen, Annelies Boen Colijnsplaat, Corinda Boonman 's- Heerenhoek, Rose-Marie v.d. Borgt Hansweert, Marjolein Bos Goes, Claudia van Bremen Heinkens zand, Ivo v.d. Bulck 's-Heerenhoek, Bert Cijsouw Goes, Ingrid Desitter Vlissingen, Monique Dhooge Yer- seke, Frouke Don Yerseke, Norbert v.d. Dries 's-Heerenhoek, Linda Durinck Hansweert, Piet van Dijke Colijnsplaat, Adrie Franse Kwa dendamme, René Geus Kwaden damme, Bianca Goense Ovezande, Jos Goense 's-Heerenhoek, Karin Govers Goes, Henri Grim 's-Hee renhoek, Peter Groenewegen Le wedorp, Leslie de Groot Biezelinge, Jeanine Hament Goes, Bianca Ha zen Lewedorp, Miranda Hermes Lewedorp, Ronald Hofmans Baar land, Marion d'Hondt Goes, Mario Hoogerheide Colijnsplaat, Bart Hoogsteger 's-Heerenhoek, Karin Hoondert Heinkenszand, Rudi Hoondert Heikenszand, John Hop- mans Goes, Marcel Jacobs Goes, Stan Jasperse Wolphaartsdijk, Ton de Jong Goes, Wouter de Jonge's- Heerenhoek, René Koens Driewe gen, Hans Koens Ovezande, Patri cia Koole Goes, Edwin de Koster Goes, Marcel de Koster Heinkens zand, Pieter Kribbe Goes, Pim v.d. Langerijt 's-Heer Abtskerke, Paul Lebon Goes, Sabine Levrier Kats, Annelies van Liere Kapelle, Jan Looy Ovezande, Adrina Martens 's-Heerenhoek, Marcel Meulman Goes, Ilona Monster 's-Gravenpol- der, Rob Nahon Goes, Désirée Nie- rynck Vlissingen, Sonja van Op- hem Heikenszand, Astrid Peeters Lewedorp, Jacqueline Peters Goes, Patrick Polfliet Goes, Patrick de Pree 's-Gravenpolder, Irna Raas 's-Heerenjioek, Wilma de Regt Goes, Je'annette Rhemrev Goes, Patrick Rozemeijer Driewegen, carla Rijk Wolphaartsdijk, Gitta Schenk Goes, Humphrey Scholten Goes, John Schraven Goes, Johan Schrieks 's-Heerenhoek, petra Si- monse Heinkenszand, Adrian Smulder Kwadendamme, Ina Stoop 's-Heerenhoek, Astrid Traas Lewedorp, Paul Uitterhoeve Goes, Anita Vermue Heinkenszand, Cobi Vermue Kwadendamme, Miranda Vertriest 's-Gravenpolder, Anton Verver Goes, Monique van Vossen Goes, Bianca Westdijk Hansweert, Jack van 't Westeinde Arnemui- den, Linda de Winter Kwaden damme, Rian de Winter Baarland, Jeannet Witkam Yerseke, Monique Wolters Goes, Marleen Wouterse Goes, Mariëtta Zoetewei Kapelle, André Zuidhof Kwadendamme, Bob den Engelsman Goes.

de Stem | 1983 | | pagina 25