kOrt Politie Zuidwest-Nederland nog overwegend vrouw- vreemd meer NSM: personeel Oo: Staten eens met nieuwe Sloe-haven WAUMANS: 'SUCCES VAN WERKNEMERS ZELF' MIDDEN ZEEUWS Aardenburg gaat transportkosten carillon betalen en W: ZATERDAG 25 JUN11983 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 3 VOORSTEL AAN GEMEENTERAAD Plaatselijk nieuws Hoek Hulst Lamswaarde Sas van Gent Tel. 01170-2504 Westdorpe - FOTO WILLEM MIERAS politierapport markten Sociaal jaarverslag 1982 7ATERPAG 25 JUI Aantjes prijst Zeeuws recreatiebeleid Beraad over kinder telefoon in Zeeland Duitse öiuziekgroej naar Sluis bi... oezoek gebracht aan I T27 Van een onzer verslaggevers AARDENBURG/DRACH TEN - Het nieuwe Aarden- burgse college van B en W zal de gemeenteraad in juli niet alleen voorstellen het omstreden carillon 'Ons Na tionaal Monument' terug te geven aan schenker Pieter de Boer, maar het klokken spel ook op kosten van de gemeente naar Drachten te transporteren. Dit heeft het gemeentebe stuur De Boer schriftelijk meegedeeld. In de brief wordt gesteld dat Aarden burg het carillon, dat vier jaar in een kelder en een schuur heeft gelegen, terug wil geven, omdat „het een symbool van tegenspraak is geworden in de gemeente". B en W schrijven verder niets met het klokkenspel te kunnen aanvangen, omdat ophanging in de St.-Baaf- storen zich niet verdraagt met de eisen van Pieter de Boer en opstelling als monu ment (de grote wens van de 88-jarige Fries) niet kan „wegens geluidshinder". Dit laatste wordt overigens door de bejaarde schenker met kracht ontkend: „De klok kenstoel is zeven meter hoog. plaatst men deze op een betonnen onderbouw van drie meter, dan speelt het carillon zo'n tien meter boven de begane grond. Ruim voldoende om geen enkele geluidshinder te ver oorzaken". Kort geding De Boer vindt overigens dat in de brief van het Aar- denburgse gemeentebestuur nog onvoldoende tegemoet wordt gekomen aan zijn eisen, zodat hij geen aanlei ding ziet het kort geding in te trekken. „Men heeft dan wel geschreven dat het transport zal worden be taald, maar over de kosten die zijn verbonden aan hero prichting in Drachten heb ik niets gelezen", aldus de Fries. „Ook die moeten wor den betaald, want het caril lon dient in dezelfde staat te worden teruggebracht als het was in 1979, het jaar dat de klokken aan Aardenburg werden overgedragen". Ook sluit hij niet uit dat er extra kosten gemaakt zullen moeten worden voor reparaties. „Het carillon heeft tenslotte vier jaar in een schuur en in een kelder gelegen. Ik verwacht dan ook dat bepaalde onderdelen zijn verroest en die wens ik zo niet terug te nemen. Dat zal Aardenburg eveneens moeten betalen". Stappen Over al deze zaken heeft Pieter de Boer gisteren overleg gevoerd met zijn ad vocaat, die binnenkort stap pen gaat ondernemen. Dat het Aardenburgse college niet heeft voldaan aan zijn ■•eis het carillon vóór 1 juli te rug te brengen, zit de Fries ook hoog. „Die burgemeester verschuilt zich nu achter de raad, die pas weer in juli bijeen komt. Hij had na tuurlijk gemakkelijk een extra raadsvergadering kunnen beleggen. Maar dat doet hij blijkbaar alleen als er een wethouder ontslagen moet worden". De Boer en zijn vrouw hebben deze week contact opgenomen met de WD- fractie in de Tweede Kamer en deze verzocht „er alles aan te doen om het schanda lige ontslag van de wethou der J. de Ridder ongedaan te maken". Zoals gemeld werd de Aardenburgse WD-be- stuurder de laan uitge stuurd omdat hij, zonder daartoe te zijn gemachtigd door de andere leden van B en W, een overeenkomst met De Boer zou hebben geslo ten, dat Aardenburg het ca rillon nooit in de St.-Baaf- storen zou ophangen. Zowel De Ridder als De Boer ont kennen overigens een derge lijke overeenkomst. Rommelmarkt - Zaterdag 25 juni gaan medewerkers van het buurthuis De Hoekse Rak kers spullen ophalen voor de rommelmarkt, die 13 augustus gehouden wordt op het Molen plein. Wie spullen wil afstaan voor de rommelmarkt kan die vanaf 9.00 uur voor de deur zetten. Degenen die zaterdag hun bijdrage niet buiten ku- nen zetten en zij die in de pol der wonen, kunnen de volgen de telefoonnnumers bellen: 1500, 1784, 2172, 2253 of 20.95 in Hoek. Er komt dan zo gauw mogelijk iemand langs. Op 6 augustus komt men nog een keer spullen ophalen. De op brengst van de rommelmarkt is voor het buurthuis. Mavo - In het kader van de festiviteiten ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de St.-Joseph mavo werd een schieting op de liggende wip gehouden. Aan deze schieting namen 40 schutters van de ju- -bilerende mavo, de Clemens- •mavo, de Willibrordus, Moer- schans, Nobelhorst, lagere school Westdorpe en De Scha kel uit Vogelwaarde deel. Uit slag: hoge vogel: P. Scheer ders; zij vogels: L. de Waal- Boënne en A. Kerckhaert; grootste aantal (4): A. Kerck haert en (3): P. de Maat. Bridge - In café De Vier Jaar getijden speelden de leden van de bridgeclub de zesde wed strijd in de zomercompetitie. Het was een draaiende mit- chell met 13 paren. Uitslag: 1. dames Smulders-Van Puyvel- de, 2. dames Goossen-Kint, 3. mevrouw Biesbroeck-de heer Rademakers, 4. heren Van Damme-Joossen, 5. mevrouw Van Hooteghem-de heer Gies- sen. Bejaardenreis - De bejaarden van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) afdeling Sas van Gent, maak ten een uitstapje naar het Bel gische Sint-Niklaas. Zij kre gen hier een voorlichtingspro gramma over gezond leven. Omstreeks 17.30 uur werd ver trokken naar de Las Vegas- show van Eddy Wally in Ert- velde. Tot omstreeks 20.30 uur werd hier vrolijk gedanst waarbij iedereen aan zijn trekken kwam. Gezinsdienst - Morgen wordt in de rk kerk de laatste gezins dienst van dit schooljaar ge houden met als thema: „Al leen? Welnee"! Ouders met kinderen die naar deze dienst komen wordt gevraagd de kinderen hun leukste of liefste lees- of prentboek mee te laten brengen. Hierin moet dan wel de naam gezet worden! De ge zinsdienst begint om 11.00 uur en de samenstelling van de dienst is in handen van de werkgroep Gezinsdiensten. Directie Glasfabriek Sas is inschikkelijl Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - Directie en commissarissen van de Glasfabriek in Sas van Gent zijn gro tendeels tegemoetgekomen aan de wensen van personeel en vakbonden. De tweede reorgani satie bij het bedrijf zal 'maar' 36 mensen hun baan kosten en de CAO wordt voorlopig niet uitgekleed. Geplande investeringen zijn op de lange baan geschoven om de rode cijfers te be perken. Dat is het resultaat van het drukke overleg dat deze week plaatsvond. De directie, die bij de aan kondiging van deze nieuwe ontslaggolf een verlies van 76 arbeidsplaatsen noemde, zwichtte uiteindelijk voor de grote druk die bonden en on dernemingsraad voortdurend uitoefenden. Eind vorige week strandden de onderhandelin gen zelfs nog op een verschil van vijf arbeidsplaatsen. OR en bonden wilden die persé niet inleveren omdat dat vol gens hen het einde zou beteke nen van de afdeling Cool-lite. Zover komt het voorlopig niet. Ernstig „Maar" zo temperde dis trictsbestuurder Wil Wau- mans van de industriebond FNV gisteren de vreugde over het bereikte resultaat. „We gaan bij de Glasfabriek nog een zware dobber tegemoet. De situatie blijft bijzonder ernstig. Er is reden tot grote bezorgdheid over het voortbe staan van de fabriek". Hij verwacht dat de onder handelingen over flexibeler werktijden in net najaar zeer pittig zullen zijn. Zoals bekend wilde de directie die al meteen in een nieuwe CAO opnemen: kortere, maar verschuifbare werktijden, door de werkne mers in harde munt te betalen door inlevering van de prijs compensatie. Er is nu een totaal andere CAO uit de bus gerold, geldig voor een jaar. Het personeel van de Glasfabriek krijgt vier roostervrije dagen en in juli wordt de prijscompensatie ge woon uitbetaald. Of dat ook in januari volgend jaar zal ge beuren, hangt af van de on derhandelingen eind dit jaar. Over flexibel werken wordt in de nieuwe CAO nog niet ge rept. Werktijden (ADVERTENTIE) Nieuwe service- koers palmiers in plastic/ zijden bloemen Brouwerijstraat 35 OOSTBURG Schieting - Maandag 4 juli is er ter gelegenheid van de ker mis een handboogschieting voor bejaarden in vereni gingsgebouw Concordia, die om half twee begint. De deel nemers kunnen zich vanaf één uur laten inschrijven. Waumans: „De directie heeft het plan nu wel even in geslikt, maar de ideeën over flexibeler werktijden leven natuurlijk nog. Daar krijgen we straks volop mee te maken. Ik ben wel blij dat we het ten minste hebben kunnen uitstel len. Een CAO volgens de op vattingen van de directie zou fnuikend zijn geweest voor de motivatie van de mensen." Hij is ervan overtuigd dat door de houding van het per soneel, in het bijzonder van kaderleden en ondernemings raad, de schade voorlopig is beperkt. „Met 36 ontslagen, en met de positie van de Glasfa briek kun je natuurlijk nooit tevreden zijn, maar ik ben content dat de mensen van het bedrijf zelf zo'n fantastisch pakket op tafel hebben gelegd. Anders hadden we nooit be reikt, wat er nu uitgerold is". In werkelijkheid gaan er overigens niet 36, maar ruim 40 arbeidsplaatsen verloren. Een aantal werknemers dat de bui zag hangen is tijdig uitge weken naar een andere baas en die vacatures worden niet opgevuld. Een beeld van de geitenkeuring Van onze correspondent KRUININGEN - De tweede dag van de ZLM- manifestatie in Kruiningen, de dag van de le vende have, heeft ongeveer 5000 mensen ge trokken. Gistermorgen werden keuringen ge houden van fokvee, vleesvee, schapen en gei ten. De secretaris van de organisatie, de heer W. C. Sinke, noemde de sfeer uitstekend en ver wacht morgen de grootste drukte in Kruinin gen. (Gistermiddag werden de gekeurde kam pioenen voor de tribune op het manifestatie terrein getoond. Daaraan vooraf ging een de monstratie met jachthonden. GOES - Installatie waarne mend korpschef - Burgemees ter Blanken installeert op 1 ju li de heer A. van der Toorn als inspecteur van de gemeente politie in Goes. In die rang wordt hij tevens waarnemend korpschef in Goes. GOES - Goese sluis - Twee werken voor de nieuw te bou wen sluis bij het Goese Sas zijn aanbesteed. Het gaat om grondwerk en civiel-technisch werk. Mourik-van Oord uit Vlissingen gaat de grond werkzaamheden uitvoeren voor bijna 6,4 miljoen gulden. Bredero uit Utrecht en Zee- dam (een combinatie van Zeeuwse aannemers) gaan het civiel-technische werk uitvoe ren tegen een bedrag ruim 5,3 miljoen gulden. GOES Opening Deltaweg - Bij de opening van de Delta weg heeft het Goese bedrijfs leven grote belangstelling ge toond om mee te rijden in de karavaan die direct aanslui tend op de openingshandelin gen van minister Smit-Kroes over de weg zal rijden. Van bumper tot bumper gemeten is de stoet inmiddels 500 meter lang. NIEUWDORP - Afsluiting door wielerronde - In verband met de wielerronde, die van daag in Nieuwdorp wordt ge houden zijn er tussen 12.30 en 17.30 uur een aantal straten voor het verkeer afgesloten. Dat zijn de Prinses Margriet- straat, de Havenweg, de Her- tenweg en een gedeelte van de Coudorpse weg. Voor deze straten geldt ook een parkeer verbod. Een omleidingsroute is aangegeven. SLUIS - Nabij het grenskan- toor St. Anna ter Muiden is P. J. L. van C. uit Knokke met zijn personenauto achterop de Duitse personenauto van W. E. G. uit Arweiler gereden. G. kreeg aan de grenspost een stopteken voor controle en dit merkte Van C. te Jaat op. Een aanrijding met materiële schade was het gevolg. VEERE - Door de groep Veere van de rijkspolitie werd op 24 juni j.l. de 24-jarige Duitser W. R. aangehouden en in verzeke ring gesteld. Hij wordt ver dacht van diefstal van een portemonnee, met 137,50, die hij van een toeriste, de 22-jari- ge H. M. A. S. uit Breda, had gestolen in een kantine op een camping te Domburg. Na ver hoor heeft de man een beken tenis afgelegd. TERNEUZEN - Per stuk: bloem kool A 1,51-1,80, A2 0,46, B 0,51-0,95, B2 0,53-1,19, C 0,45. Komkommers 0,23-0,61. Per doos: aardbeien klas se 2 0,66-0,75. Van een onzer verslaggevers BREDA - De Nederlandse po litie is nog altijd een vrouw- vreemde organisatie. Alle po gingen het aantal vrouwelijke politiefunctionarissen te laten toenemen ten spijt, maakt de man bij de politie nog altijd de dienst uit. 'Wat heb je er aan, na een kostbare opleiding zijn ze na een paar jaar toch weg omdat ze een kind krijgen', 'onze commissaris werkt lie ver met mannen dan met vrouwen' en soortgelijke wei nig vrouw-vriendelijke op merkingen geven de stemming van de gemiddelde politieman aan. Dat de politievrouw daar heel anders over denkt mag duidelijk zijn. De centrale overheid heeft al meerdere keren aangedron gen op een groter aantal vrou wen bij de politie, maar in het aantal dat er werkt blijkt zij geen exact inzicht te hebben. De centraal georganiseerde rijkspolitie had er eind vorig jaar 682 op 11.272 medewer- -kers. De minister van binnen- landse zaken heeft onlangs aangedrongen op een over zicht van het aantal vrouwen bij gemeentelijke korpsen. Bij de zeven zelfstandige korpsen in het verspreidings gebied van De Stem werken maar 6 vrouwen met opspo ringsbevoegdheid op een to taal van 632 functionarissen. Per 1 april volgend jaar ko men er 4 bij. Bergen op Zoom doet het wat dit betreft het beste: drie op 76. De andere drie werken met 237 mannelij ke collega's in Breda. Goes, Terneuzen, Roosendaal, Etten- Leur en Oosterhout hebben geen vrouwen in de uitvoeren de dienst. Bij de rijkspolitie in de dis tricten Breda en Middelburg staan de zaken er wat beter voor. In Breda is sprake van 41 vrouwen op een totaal van 641 en in het district Middelburg van 10 op 368. Het district Bre da telt de twee enige vrouwe lijke politie-officieren in Zuidwest-Nederland. Dit dis trict stuurde ook direct twee vrouwen naar de politieschool toen die mogelijkheid zich in 1974 voor het eerst voordeed. Den Haag is de enige ge meente waar de korpsleiding voldoende vertrouwen in het vrouwelijk politie-kunnen had om flink wat dames in dienst te nemen. De ervarin gen zijn er grotendeels posi tief. Ongeveer 30 procent van de geüniformeerde dienst be staat er uit vrouwen. Zij moe ten hetzelfde werk doen als hun mannelijke collega's, ook 's nachts dienst draaien en in de ME. Voorzitter Leen van der Linden van de Nederlandse Politie Bond noemt Brabant en Limburg op het terrein van de vrouwenemancipatie bij de politie 'het meest achtergeble ven gebied'. Toch heeft hij er goede hoop op dat er geleide lijk wat gaat veranderen. „In drie jaar tijd zijn er heel wat vrouwen bijgekomen. De er varing heeft geleerd, dat ze in alle functies goed kunnen werken. Vroeger bestond de vrees, en die hoor je nog wel uiten, dat vrouwen fysiek niet mee zou den kunnen. Dat is gewoon onwaar gebleken. De ge schiktheid van de sollicitant moet voorop staan. Bij gelijke geschiktheid van mannelijke en vrouwelijke gegadigden verdient de laatste groep de voorkeur, vind ik. Het wordt echt tijd dat de minderheids positie van de vrouw bij de po litie weggewerkt wordt", al dus Van der Linden. Het meeste verzet tegen vrouwen bij de politie komt van politiemensen die nog niet eerder met vrouwelijke colle ga's samengewerkt hebben. Onder degenen die die erva ring wel hebben zijn er heel wat die vinden dat de aanwe zigheid van vrouwen in de groep sfeerverbeterend werkt. De vorige minister van bin nenlandse zaken heeft de bur gemeesters van de gemeenten met een eigen korps gevraagd aan vrouwen voorrang te ge ven. Minister Rietkerk bereidt nu de definitieve versie van zijn emencipatienota voor. Daarin staat dat de achter stand van vrouwen bij de poli tie kwantitatief en kwalitatief versneld ingelopen moet wor den. Hij zal de burgemeesters hier met klem om vragen. Hij overweegt bij de toela ting tot de Nederlandse Politie Academie tijdelijk het accent meer op vrouwen te laten leg gen. Hiermee wil hij bevorde ren dat er meer vrouwen in middelbare en hogere functies komen. Momenteel zijn er in ons land 51 vrouwelijke poli tie-officieren. Nog dit jaar zal hij het mogelijk maken dat mensen bij de politie een deel tijdbaan aannemen. Van een onzer verslaggevers SLUISKIL - 1982 was een moeilijk jaar voor dt kunstmestsector. In het sociaal jaarverslag 19$ merkt de directie van de Nederlandse Stikstof Maat! schappij (NSM) in Sluiskil niettemin op dat men erin geslaagd is die moeilijkheden het hoofd te bieden. Gelijktijdig konden in to taal 73 nieuwe medewerkers in dienst genomen worden, die niet alleen vervanging van vertrekkend personeel bete kenden maar ook een uitbrei ding van het werkelijke aantal arbeidsplaatsen bij de NSM. Het totale personeelsbestand steeg hierdoor van 1209 in 1981 naar 1230 in 1982. In tegenstelling tot wat lan delijk geconstateerd werd nam het ziekteverzuim bij het Sluiskilse bedrijf in 1982 niet af. Deze zaak zal door de di rectie nauwlettend in de gaten gehouden worden. Zo is in overleg met een commissi! Ziekteverzuim een nieuw re. gistratiesysteem ontwikken waardoor meer gerichte info;, matie vrijkomt over knelp®. ten in het ziekteverzuim. Ove- rigens zegt de directie over ii motivatie van werknemers bi: het bedrijf geen klagen te heb! ben. De veiligheid blijft een hoge prioriteit in het beleid houder In 1982 bleef het aantal be drijfsongevallen beperkt tot 1; en de extra aandacht aai voorlichting en opleiding 0p het gebied van de veiligheid zal in 1983 blijven voortbe staan. Sin een OOSTKAPELLE - Voor zitter mr. W. Aantjes van de Kampeerraad vindt het juist dat het provinciaal bestuur van Zeeland in zijn beleidsplannen een hogere prioriteit is gaan toekennen aan de ver- blij fsrecreatie. Zeeland hoort tot de provincies die het verst gevorderd zijn met het opstellen van pro vinciale toeristisch-re- creatieve ontwikkelings plannen (TROP's), aldus Aantjes gisteren bij de opening van een nieuwe camping te Oostkapelle. De hogere prioriteit voor de verblij fsrecreatie mag, volgens Aantjes, echter niet betekenen dat er min der zorg besteed wordt aan natuur en landschap en aan de kwaliteit van de vakantie-accommodaties. „Er is een verschuiving in de aard van de behoefte ontstaan. De mensen heb ben minder te besteden en dat betekent minder ver, kortere duur, eenvoudiger vervoer en goedkoper ver blijf". Aantjes stelde in Oost kapelle ook, dat de Kam- peerwet hoogstwaar schijnlijk 1 januari a.s. in werking zal treden. Hij is het eens met een wetswij ziging m.b.t. het kamperen bij de woning, maar hoopt dat hiervoor niet telkens aparte wetswijzigingen nodig zijn. Vervolg van pagina 1 Gedeputeerde Barbé ontkende dat stellig. Hij zei dal het nooit de bedoeling is geweest de zaak achter geslo ten deuren te behandelen, maar een definitieve en openbare besluitvorming pas te laten plaatsvinden nadat een subsidietoezegging van de minister binnen zou zijn. Een normale zaak, zei hij temeer daar de Zeeuwse staten al maanden geleden -toen over de om bouw van de PZEM-centrale werd beslist- wisten in welke richting werd gewerkt. „Ockeloen," aldus Bar bé, „heeft alleen de subsidietoezegging een tijdje op gehouden." Gedeputeerde W. Don bena drukte nog eens dat de PZEM- top -waarbinnen het Zeeuws provinciebestuur een beslis sende vinger in de pap heeft- de Terneuzense haven en ook andere alternatieve mogelijk heden niet geschikt acht voor de aanlanding van de beno digde kolen. Aanvoer vanuit Terneuzen is volgens een ver richte studie te duur. Beperkt De Terneuzense haven laat slechts een beperkte scheeps- grootte toe en er zouden lich ters ingezet moeten worden voor het verdere transport naar de PZEM-centrale. Ge deputeerde Barbé zei dat Ter neuzen zich ten onrechte be roept op het structuurschema zeehavens. Dat structuurschema kan volgens hem niet gezien wor den als politiek instrument. Hij wees er daarbij op dat met name Terneuzen dat stand punt destijds heeft onder schreven. Barbé maakte ver der duidelijk dat uitbreiding van de Terneuzense haven buiten de sluizen voorlopig een vrome wens zal blijven. G. Eijssens (WD) merkte op dat Terneuzen voor een dergelijk project zelf ook rijkssubsidie zou accepteren. Hoechst Gisteren maakte trouwens ook Hoechst-Vlissingen be kend dat het de PZEM ruimte wil bieden voor kolenaanvoer. Gedeputeerde Don sprak daar zijn bevreemding over uit om dat eerder gevoerde onder handelingen tussen de PZEM en Hoechst volgens hem wa ren vastgelopen. De PZEM zou zich niet afhankelijk hebben willen maken van Hoechst, waarop het aanbod zou zijn ingetrokken. De meeste commissieleden. met name G. Eijssen (WD),B. Groot (PvdA), J. Dupré (PSP CPN) en C. van Waterschoot (PPR/ EVP) vroegen zich aan vankelijk af of de gevraagS rijkssubsidie, tesamen mettle bijdrage van de provincie (ij miljoen) wel voldoende is om de „onrendabele top" van de investering te dekken en of het wel reëel is om op bulkgoede ren-overslag te hopen. Eijssens en Groot lieten zich echter snel overtuigen. Dupe' maakte echter duidelijk dat hij de aanleg van de haven evenals ombouw van de PZEM-centrale als maat schappelijke verspilling zie' Hij zei daarbij de zaak niet als Zeeuw, maar als Nederlands te bekijken. J. Roose (CDA) pleitte er a. meteen voor de mogelijk!® tot verbetering van de into; structuur in het Sloegebied met beide handen aan te ghj' pen. Ook zijn naamgenoot H Roose (RPF/GPV) zei dat Zee land blij mag zijn wanneer de rijkssubsidie afkomt. „DaC hebben we voor heel weini( geld een nieuwe haven". Als minister Van Aardend inderdaad met 21 miljoen ovS de brug komt kan binnen de Zeeuwse staten geen beslis sende besluitvorming meer plaatsvinden. Dan speelt afhandeling van de zaak r namelijk af binnen het haven schap Vlissingen. DaarM hebben de staten slechts ee" beperkte stem in het kapittel- Mocht de minister onver hoopt niet met subsidie de brug komen dan - zo is b'n' nen de Raad van Bestuur va» de PZEM al besloten- zal f; de aandeelhouders worden voorgesteld om PZEM-ge'd111 de exploitatie van de haven te steken. In dat geval hebben staten weer wel een beslissen; de stem. Volgens Don b0 binnen de Raad van BesM» van de PZEM slechts één f#:' soon tegenstand: „Ridder Ca* rel". Van een onzer verslaggevi MIDDELBURG - De Natid Ie Raad voor het Jeugdbq vindt dat in elk telefoonq (riet een kindertelefoon komen. De raad ziet een gelijke voorziening, kinderen hun problemen k| kunnen, als een belang schakel in de jeugdhulpve ning en pleit er voor on landelijk drie jaar mee te I perimenteren. Dit voorlopid kosten van het ministerie WVC. Zeeuwse advies- en ovel gorganen op het gebied vai] jeugdhulpverlening beral zich momenteel over dit pj De Zeeuwse Raad Maatscn pelijke Dienstverlening erl Zeeuwse Jeugdraad zuller) in september een uitspr over doen en eventueel aan ven hoe een „kindertelefd in Zeeland het best opg| kunnen worden. Ook Provinciale Beraadsg Jeugdhulpverlening Zeell gaat zich over het plan buigj De voorziening zou mo gaan functioneren voor kin ren van 8 tot ongeveer 14 jl Volgens de landelijke raai al gebleken dat veel kindef de weg naar een kindert| foon weten te vinden. In derland bestaat al op vijfi plaatsen een kindertelefi Vorig jaar kwamen daar dan 70:000, têli^fecörfj De bestaande' kinder' foons zijn in 1979 begoi met subsidie uit particuli] fondsen. Gemeenten en ministerie hebben sinds tijd ook bijgedragen. De foi sen gaan hun startsubsidie echter terugtrekken en d; door dreigen de kinde: foons te verdwijnen, wijst erop dat de voorzieni niet erg duur hoeft te zijn c dat vrijwel uitsluitend 1 vrijwilligers gewerkt 1 worden. De werkgroep Jeugdhu verlening van de Zeeuv Jeugdsraad wil een verv geven aan de themabijei komst over „vroegtijdige h kenning van hulpvragen jongeren in de leeftijd 10 jaar", die ruim drie maanc geleden in het Van Eegh huis te Aardenburg werd houden. Men wil een drie activiteiten ontwikkelen: Samenstelling van een ciale kaart" met informc over hulpverlenende instell gen. Organisatie van een tl nings- en vormingscursus. Stimulering van contac tussen professionele en ni professionele hulpverlen Per regio. uIS 'n het kader van verbroedering tussen Sluis e Duitse Eiffel-gemeeil eimbach brengt muziekvei Sing Hertgarten dit wee jnde een bezoek aan 1 estzeeuws-Vlaamse stadje Als gastheer treedt het Sh juuziekgezelschap Apo P, dat zelf al diverse malen eimbach en de deelgemeer "ertgarten op bezoek is g h^f}' ?et hestuur van Apo no z'°l1 dan ook ingespa 11 om voor de Duitse vrie en een aantrekkelijk pi sramma op te stellen. 50 personen tellende g 7a.sc ,aP uit Hertgarten woi «terdag om 12.30 uur vc kol ln restaurant d' Ou' dor,UV,r te St' Anna ter Mi on h yanaf 20 uur wordt d cho marktplein van Retra cnlo e?t verbroederinf beiH gehouden, waara d^nemenrenigingen ZUÜ ponTdag wordt om 11.30 u Voor e,. ort' Beiaardier CW?i. van Apollo, R. con„ li za' dan een specie mawrt verzorgen. Om 14 u zikai n 'de korpsen een m Duit6 rondgang, waarna hui« e gasten orr> 17 uur wc "Uiswaarts keren.

de Stem | 1983 | | pagina 24