tiWDM houdt fan Mierlo mg bij raag Talentvolle jeugd in tennistoernooi Hulst Zeeuwse jeugd favoriet Jan Jonkers blijft een pechvogel Eindzege Anderson ITwee maat inkom 1 ffmMïïiir RECORD GOETHALS Mare Haulez toont vorm in cross Axel LJDAG 24 JUN11983 PAGINA SPORT 2 PAGINA SPQrti Raamsdonk ssureopaanZljnenkeL door John van Dinther sport in 't kort Handbalploeg dames verliest )0E MEE EN WINIÏT/ Atletiek in Vlissingen De Vaderlandse Fietsvakantie. Dat is vroeg uit de veren en de hunebedden doen. ¥14 jEN - Toch kon hij nog lachen, Boet van Dul- n. Zijn goede humeur had hij niet verloren. Gis- avond, terwijl zijn collega's bezig waren aan de T Iste trainingen de half-literklasse voor de 53-ste mer|eopS4.i9 83 joh^Br" U; lag de 34-jarige Brabander onder de dekens. In 5.03, 87. Heddie Nieuwdorp .P' l rUSt wachtte hij op de komst van fysiothera- TQ« ncp-: '-M ...'t O.U z.t., 29. Gerard Veldscholten Bert Oosterbosch z.t., 57 Jan Jonkers z.t., 95. Emiel I op 7 29 1 K«iM( Joop Andriessen uit Hcerhugowaard. De Algemeen klassement: i nst van de Noord-Hollantfse heelmeester was S 0Dri w'°37 Jean Mter Wl™< idzakelijk, omdat Van Duimen gistermorgen tij- (Zwi) op 1.19,'4. Greg LemóS' is de eerste tijdtraining in de Strubben keihard ?p 1.38, 5. stefan Mutter (zi;? ipruit was gegaan. De motorcoureur uit Am- l!ïtó,ï',\ ^'iggternooizege derlanders: 17. Jolfan van de viji lil op 7.33, 23. Gerard Veldscholten, 15.3737. Theo de Rooy op 515, WNEpedro van Raams- Johan Lammerts op 55.37 44 rtt •,-* Aernnnlic- Kerstens op 1.00.33,45. Bert oS k hetft. .h'«wlSJ?1 bosch op 1.00.35, 68. Jan Jonkm itoemooi in Athene bij de 1.37.04,70. Johnny Broers op 1S 2 dengewichten gewonnen. 79. Hans Langerijs op i.47 41 2 Nederlandse kampioen HeddyNleuwdorp op 1.52.46. ;locg in de finale de West «r Michael Helsberg door an Duinen en I.N TOCh kon hij nog lt^ieil, Boot van Dul- drietal fabriplrsmnrenrs. (Zvhi leruit was RSefn^jma^^o?,'^ rzoden kwam op zijn rug terecht en liep een Breu (Zwi) op 3.01, 11. Wlafc! Pamzza (Ita) 3.10, 12. Luciano (Ita) op 4.53, 13. Alben Zwel BRUGG - Ot' Jan Jon- kers Ztirich, het eindpunt van de Ronde van Zwit serland, zal halen, is on zeker. De doordouwer uit Oud-Gastel was in de tiende rit betrokken bij een valpartij, waarbij hij zijn linkerknie dusdanig blesseerde, dat het uitrij den van de Ronde van Zwitserland en de deel neming aan het Neder lands kampioenschap du bieus zijn. Tussen Genève en Brügg toonde Jonkers weer eens aan over een groot doorzettingsvermo gen te beschikken. Zijn fiets was onbruikbaar geworden en met een - te kleine - reservefiets zette hij in zijn eentje de ach tervolging op het peloton in. Na een eenzame jacht van twintig kilometer bereikte hij de staart van de grote groep. Na afloop maakte de Brabander een teleurgestelde in druk. „Telkens overkomt mij iets vlak voor het kampioenschap. Ik vrees dat het in de laatste etap pe niet goed gaat. Het is gewoon domme pech. Ik hoop dat de blessure meevalt, maar ik zie het somber in", zei Jonkers aan de eindstreep. leven in de tweede ronde. an Raamsdonk was veel te k voor zijn tegenstander, joor de lange Amsterdam- voortdurend op het hoofd d getroffen. In de tweede je vondjjPien in de West fee hoek aat Helsberg ge- had geincasseerd, waar- Ie handdoek ten teken van even werd gegooid, oor Van Raamsdonk bete- Sde de overwinning een re- pche voor zijn optreden tij de Europese kampioen lappen in Varna, begin mei, iar de winnaar van de zilve- medaille van de Europese alstrijd van 1981 in Tampere 3r een dubieuze nederlaag punten tegen een Bulgaarse jenstander op punten werd [geschakeld. Aanvankelijk zag het er naar uit dat Van Dulmen de tweede oefening al zou moeten missen. Hij stapte - na toe stemming van de medische commissie - toch op zijn Suzu ki en testte zijn fysieke ge steldheid. „Wellicht ben ik in die ochtendtraining te fana tiek geweest", bekende hij. „Ik bevond me temidden van een llill SCHOONSPRINGEN - Aan internationale schoonspring- wedstrijden, die 2 en 3 juli in Boedapest worden gehouden, zullen vier Nederlanders deel nemen. De afvaardiging be staat uit Jolanda van Ruyven en Daphne Jongejans (beiden De Randstad), Gerhard Onink (Zenit Amfidiving) en Frits Adelmeyer. PAARDESPORT - Tony Vi tesse, nummer dertien, zal zondag niet starten in de koers om het super-trio wegens kreupelheid. De race wordt op renbaan Duindigt te Wasse naar gelopen. drietal fabriekscoureurs, met wie ik het duel aanging. Plot seling begon de machine te schuiven en voordat ik het wist lag ik op de grond. On danks dit Vervelende en pijn lijke kwetsuur ben ik tevreden met de zesde trainingstijd. Be langrijk is echter dat ik zater dag de machine kan aandu wen. Derhalve heb ik de fysio therapeut laten komen. Hij zal mijn rug in verband inpakken, zodat de pijn vermindert". Mocht Boet van Duimen nog van geluk spreken, voor de Duitse 500 cc-coureur Gustav Reiner eindigde de TT van As sen gisteren, nadat hij tijdens de training bij een valpartij een scheur in zijn bekken had opgelopen. Na behandeling in het ziekenhuis van Assen kon hij naar Duitsland terugkeren. Eerder moest zijn landgenoot Rolf Rott in het ziekenhuis van de Drentse hoofdstad worden opgenomen met een beenfractuur. De Nederlandse 50 cc- en 125 cc-coureur Hans Spaan, tweede in het tussenklasse- ment in de strijd om het we reldkampioenschap in de 50cc-klasse, heeft de twijfel achtige eer op zijn naam ge bracht dat hij sinds het begin van de trainingen voor de 53- ste Dutch TT al drie keer on deruit is gegaan. Op de eerste dag viel hij tijdens de training in de 50cc-klasse en gisteren tuimelde hij twee keer tijdens de oefenraces in de 125 cc- klasse. „Ik ben er nog steeds heelhuids vanaf gekomen, maar mijn 125 cc-motoren zijn naar de knoppen. Als ik niet een dezer dagen van een ander een motorblok krijg voor mijn MBA, dan heb ik helemaal geen kans om te starten in de onderuit dag eerder gebeurt dan bij an dere Grand-Prix-races. Uitslagen tweede trainingsdag: 50 cc: 1. Stefan Dörflinger (Zwi) Kreidler 3.29.21 (gem. 132.239 km/u), 2. Eugenio Lazzarini (Ita) Garelli 3.30.22, 3. Rainer Kunz (WD1) FKN 3.37.57, 4. Hans Spaan (Ned) Special 3.37.89, 5. Hagen Klein (WD1) FKN 3.37.97, 6. Paul Rimmelzwaan (Ned) Rotor 3.38.03, 8. Theo Timmer (Ned) Casal 3.38.91, 10. George Looyensteyn (Ned) Kreidler 3.39.88; 125 cc: 1. Bruno Kneubühler (Zwi) MBA 3.07.22 (gem. 147.771 km/u), 2. Hans Müller (Zwi) MBA 3.07.81, 3. Pierpaolo Bianchi (Ita) Sanvenero 3.07.84, 4. Eugenio Lazzarini (Ita) Garelli 3.08.14, 5. Riccardo Tormo (Spa) MBA 3.08.23, 7. Angel Nieto (Spa) Garelli 3.09.90,19. Henk van Kessel (Ned) MBA 3.13.65; 250 cc: 1. Carlos Lavado (Ven) Yamaha 2.58.02 (gem. 155.407 km/u), 2. Christian Serron (Fra) Yamaha 2.58.48, 3. Patrick Fernandez (Fra) Yamaha 3.00.33, 4. Jean-Francois Guignabodet (Fra) 3.00.49, 5. Christian Estrosi (Fra) Pernod 3.00.93, 16. Mar Schouten (Ned) MBA 3.02.37 500 cc: 1. Fred die Spencer (VSt) Honda 2.48.59 (gem. 164.100), 2. Kenny Roberts (VSt) Yamaha 2.49.00, 3. Takazumi Katayama (Jap) Honda 2.50.23, 4. Randy Mamola (VSt) Suzuki 2.50.26, 5. Franco Uncini (Ita) Suzu ki 2.51.71,6. Boet van Duimen (Ned) Suzuki 2.52.02, 9. Jack Middelburg (Ned) Honda 2.52.84, 29. Rob Punt (Ned) Suzuki 2.59.32, 31. Henk de Vries (Ned) Suzuki 3.00.00. zijspan nen: 1. Rolf Biland/Kurt Waltis- perg (Zwi), Yamaha, 2 minuten 56,11 seconden, gemiddelde snel heid 157,093 km/u, 2. Egon Streuer/Bernard Schnieders (Ned), Yamaha, 2.57,89, 3. Alain Michel/ Claude Monchaud (Fra), Yamaha, 2.59,54, 4. Derek Jones/Brian Ayres (GBr), Seel, 3.00,96, 5. Masato Ku- mano/Kunio Takashima (Jap), Yamaha, 3.03,55, 7. Hein van Drie/ William van Dis (Ned), Yamaha, 3.05,49 10. Theo van Kempen/Ge rald de Haas (Ned), Yamaha, 3.06,89, 11. Martin Kooij/Raimond van der Groep (Ned), Yamaha, 3.08,00, 18. Jos Modder/Erik de Groot (Ned), Yamaha, 3.11,23. Boet van Duimen met zijn voeten in een teiltje met ijs blokken om de zwelling van zijn gekneusde linker eflikel te gen te gaan. - fotoanp 125 cc-klasse", aldus de Castri- curamer. Marco Lucchinelli, de pe- perduren fabrieksrijder van Honda, arriveerde pas gister middag op het circuit van As sen: een dag te laat voor de start van de trainingen voor de Nederlandse TT. Lucchi nelli, in 1981 winnaar van de 500 cc-race in Assen en het wereldkampioenschap in die klasse, schoof de schuld in de richting van zijn teamleiding. Die had hem niet gewaar schuwd dat in Assen alles een lllllliilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUmilllllllllllljpilllllUIIIIUIIIIIIIIIIIlllllUIIIIIHIIIIIHH door ROMAIN VAN DAMME ILBURÖ - De Brusselse fusieclub RWDM heeft ch deze week verzekerd van de diensten van Van van Mierlo. De club, die Nico Jansen pro- eert te slijten aan Beerschot, bood de razendsnelle rabander genoeg om hem voorlopig uit de Neder- indse competitie te houden. NAC treurend achter itend. „Want", gaf Twan van Mierlo toe, „als ik iet naar België was vertrokken, had ik wellicht oor NAC gekozen. Met de club had ik al een paar ssprekken gevoerd. Ik ken trainer Henk de Jonge rg goed. Bovendien heb ik goede contacten met di- erse spelers van NAC. Bij NAC was het inderdaad jaartje eerste divisie geweest. Ik ging en ga er ihter vanuit dat NAC na een jaar weer eredivisie CARCASSONNE (AFP) - De leidende positie van Phil An derson is op de laatste dag van de Ronde van de Aude niet meer in gevaar gekomen. An derson beschikte in de Zuid franse wedstrijd over veruit de sterkste ploeg. In de slotfase van de 190 ki lometer lange etappe met start en finish in Carcassonne ont snapte Marc Gomez. De Fransman behaalde na een korte solo zijn eerste overwin ning van het seizoen. Gomez baarde vorig jaar opzien met de overwinning in Milaan-San Remo. Dit seizoen reed hij tot de slotdag van de Ronde van de Aude naamloos rond. Uitslag derde etappe: 1. Mare Gomez (Fra) 190 km in 4.45.03 (gem. 39.992 km/u), 2. Dominique San ders (Fra) op 2 sec, 3. Phil Ander son (Aus) z.t., 4. Eric Vanderaerden (Bel) op 5 sec, 5. Etienne de Wilde (Bel) z.t., 17. Ad Tak z.t. De overige Nederlanders finishten in het pelo ton in dezelfde tijd, uitgezonderd Henri Manders, die een van de der tien afstappers was. Eindklassement: 1. Phil Ander son (Aus) 14.48.19, 2. Kim Andersen (Den) op 1.09, 3. Dominique Garde (Fra) op 1.15, 4. Jean-Luc Vanden- hroucke (Bel) op 1.27, 5. Marc Go mez (Fra) op 1.28, 6. Bernard Vallet (Fra) z.t., 7. Angel Arroyo (Spa) op 1.29, 8. Jean-Louis Gauthier (Fra) op 1.30, 9. Etienne de Wilde (Bel) op 1.31, 10. Pierre-Henri Menthéour (Fra) z.t., 16. Adrie van der Poel (Ned) op 1.34. De klasseringen van de overige Nederlanders: 32. Hen- nie Kuiper op 1.43, 47. Jos Schipper op 2.23, 72. Ko Moritz op 24.02, 75. Fred van Dongen op 25.34, 76. Ad Tak op 26.06,78. Rene van de Broek op 32.39. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIHIIIIIIIIIIUIIIIinillllllllllllBIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIlllllUllllUlUIÜIHHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIimill Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - Postduivenhouders, die willen deelnemen aan de op vrijdag 1 juli te houden wedvlucht vanuit het| Spaanse Barcelona en in internationaal verband willen spe-s g len, moeten hun duiven reeds morgen inkorven. Ook de dui-1 H ven voor het Zeeuwse concours moeten morgen de manden inleveren. Gelegenheid tot inkorven wordt gegeven in de lo- kalen van PV Herleving te Hulst, PV Eerste de Beste te Schoondijke en PV Zeelandia te Middelburg. Op dinsdagavond kan men in deze lokalen - hoe gek het ook moge klinken - nogmaals duiven inkorven voor dezeH Barcelonavlucht, maar dan alleen in nationaal verband. Het (te) grote verschil van inkorven komt door het feit dat 5 de duiven, die aan het internationale concours gaan deelne- 5 §j men, zondagavond bij de organiserende vereniging in Brus- S sel moeten zijn. Dit konvooi gaat dan met de trein naar Bar- celona en wordt daar vanaf het stationsemplacement gelost. De Nederlandse duiven, die alleen in nationaal verband E vliegen, gaan per container en verblijven dus drie dagen E minder ingesloten. Bovendien worden deze duiven in Barce- S lona niet op dezelfde plaats gelost als de internationale en de Zeeuwse. Dat hebben de Belgen niet toegestaan. Verder moet er minstens een uur verschil in lossingstijd zijn. Om het nu allemaal nog ingewikkelder te maken kan men met de morgen in te korven duiven aan alle drie concoursen deelnemen. Bij de berekening van de nationale uitslag zal met het tijdsverschil in lossing en het af stands verschil reke- S ning worden gehouden. Alleen met het feit dat er duiven zijn, die drie dagen langer - en dat met dit warme weer - in e E de manden moeten vertoeven, kan geen rekening worden e S gehouden. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiifü BOKSEN - De verloofde van dood van haar verloofde aan de Zuidkoreaanse bokser Duk Koo Kim, die in november na een gevecht om de wereldtitel in het lichtgewicht tegen de Amerikaan Ray Mancini in Las Vegas overleed, heeft in Seoel het leven geschonken aan een zoon. Lee Yong-Mi, die op het moment dat Kim overleed twee maanden zwan ger was, heeft verklaard dat haar zoon nooit zal mogen boksen. De 22-jarige Lee Yong-Mi verklaarde na het overlijden van Duk Koo Kim, dat zij geestelijk met de bok ser zou huwen en de rest van haar leven celibatair zou le ven. Lee Yong-Mi kreeg na de verzekeringsgelden en giften een bedrag van bijna 100.000 gulden (ruim 270.000 gulden) voor de opvoeding van haar en Kims kind. JUDO - De Japanners Mina- toya en Nomura zullen van 16 t/m 23 juli gasttrainingen ver zorgen tijdens de internatio nale zomerjudoschool op het nationaal sportcentrum Pa pendal. Voor de lessen, die voor de 29ste keer worden ge geven, hebben zich leerlingen gemeld uit negen Europese landen. Als docenten treden naast het Japanse duo onder meer de Nederlanders Wim Boersma en Michiel Groos op. KARLOVAC (ANP) - De Ne derlandse dameszaalhandbal' ploeg heeft donderdag ook de tweede wedstrijd voor groepB in het acht-landentoernooi van het Joegoslavische Karlo- vac verloren. Tegen Tsjecho- slowakije, dat niet eens in de sterkste opstelling speelde, werd het 12-25 na een rust stand van 4-13. TOYOTA STARLET SPECIAL SAPPORO RACEFIETS 3-PERS. BUNGALOWTENT ELKE DAG N DAMES- OF HERENFIETS. VELE ANDERE PRIJZEN peelt' Twan van Mierlo had bij 'n eventueel verblijf in Ne tland wel voorop gesteld dat hebben van een baan Jodzakelij k was. NAC was sar druk mee doende, maar "est het uiteindelijk toch af- ggen tegen de Belgische anken. „In België", verklaart Van van Mierlo zijn stap, „is 't makkelijker full-prof te jn. Overigens heb ik in mijn Mract laten inbouwen dat ik gunstige voorwaarden te- naar Nederland kan. Dus, neweet". Twan vm Mierlo begint in aafï zijn vierde avon- 'n het betaald voetbal, «dekt en opgeleid door h de Jonge slaagde de uit «rendonk afkomstige voet- ader er net niet in een vaste asisplaats bij PSV te be- achtigen. Desondanks kre- 2>jn razendsnelle rushes «gs1 de zijlijn landelijke be- andheid. Toen Henk de Jon- zeven jaar in dienst bij v, en daarom de ontwikke- ®g van Van Mierlo op de voet gent*' hij Willem II werkte, het niet zo verwonderlijk Van Mierlo naar de Til- gse club uitweek. Aanvan- Arthur Hoyer (in- «dde s Fortuna S) oftjuitleen- pt-A ter a,s een van de be- betaalden. „Ook dat heeft "«gespeeld", licht Twan van zijn besluit om Willem verlateh toe, „ik was 21 en - A" verschrikkelijk goed rrA. aangeboden. Nou, dat lew!?* Je' Ik verdiende v/han de rest van de ploeg. tiiL 1]g je onmiddellijk een et°P,gePiakt. Dat is nu nog pr^W j Het laatste half jaar vort e niets meer dan de IpphP spelers- Maar als het Vper iglng' hoorde je toch in' 'e Van Mierlo is veel te tam heb met Willem II Puwens niet eens over geld Z?1®' Voor mij stond Da^lk,Wegging" ar,a maken met de hnT/sohijnselen die Twan laar^lerl°' na 6611 "itstapje Birmingham City weer lieer Willem II, steeds v._ gmgen tegen staan. .WarnVan Mierlo, door Jan - kruis eenmaal uitverko- m het Oranjeshirt in Ier- Twan van Mierlo, op deze foto in duel met PSV'er Wildschut: „Als het in België niet was rond gekomen, was het wellicht NAC geworden". foto archief de stem glijden, is er de man niet naar na te trappen. Integendeel. Maar toch: „Het plezier in het voetballbn was weg. Die rand verschijnselen doken steeds op. Alleen bezig zijn met voet bal kon niet. 's Maandags na de wedstrijd begon het. Dat duurde dan vaak tot een dag voor de wedstrijd. Ik vind dat voetballers zich met voetbal len bezig moeten houden, het bestuur met de andere zaken". Meer wil Twan van Mierlo, die ook in Frankrijk (Tours) en Engeland aan de slag kon, over het afscheid niet kwijt. Voorlopig richt hij zijn aan dacht op RWDM dat in België AA Gent en SK Lokeren te snel af was. „RWDM is een van de ploegen die afgelopen seizoen niet zo gepresteerd hebben", weet Twan van Mierlo, „maar de ploeg wil ko mend seizoen hogerop. Bij de eerste zeven spelen. Het is een zeer jonge ploeg. Met mijn 25 jaar ben ik de oudste. Met de nieuwe trainer Vermeersch, een oud-speler, heb ik gespro ken. Ik heb begrepen dat er behoorlijk materiaal is. Ik zie het als een uitdaging". itid °m he schouders te laten Van de zwemmedexverker KRUININGEN - Op de vierde finaledag van de Zeeuwse zwemkampioenschappen, die in Kruiningen worden ge houden, werden de 1500 meter vrije slag dames en de 800 meter vrije slag heren afgewerkt. Onder ideale weersom standigheden kwam Janine Goethals uit Sas van Gent tot de uitstekende tijd van 19.10.2, waarmee zij het Zeeuwse record van de Middelburgse Irma de Waard overnam. Dit record kwam tot stand na een aanvankelijk nek- aan-nek-race met haar clubgenote Els van Haelst. Na 800 nfjjer zwemmen verslapte Els van Haelst, waarvan Jani ne uitstekend profiteerde. Rob Geervliet uit Middelburg toonde op de-'800 meter vrije slag zijn klasse, door dit nummer onbedreigd te winnen in een tijd van 9.45.5, waarmee hij slechts ander halve seconde verwijderd bleef van het Zeeuwse record. Uitslagen: 1500 meter vrije slag dames: 1. J. Goethals, Bruinvis 19.10.2; 2. E. van Haelst, Bruinvis 19.24.2; 3. N. van Haelst, Bruinvis 19.29.1; 4. I. Schauwvliege, Bruinvis 20.15.5; 5. A. Knoester, Luctor 20.48.0; 6. M. de Zeeuw, SchelcJe^froom 21.04.5; 7. M. van Kleven, Luctor 21.44.6. 800 Meter vrijy slag heren: 1. R. Geervliet, Luctor 9.45.5; 2. L. Verhage, Luctor 9.54.6; 3. A. Wagenvoort, de Ganze 9.57.7; 10. P. Braam, Luctor 10.01.8; 5. P. Claes, Bruinvis 10.23.0; 6. T. Vinke, Scheldestroom 10.26.8; 7. R. Huijgens, Luctor 10.32.1; 8. P. van de Ruit, Schelde 10.52.9. VLISSINGEN - Met uitzonde ring van Piet Vonck, hij heeft althans nog niet ingeschreven en John Vermeule, die duide lijk voor de baan heeft geko zen, is zaterdag 25 juni de pro vinciale atletiektop wat de lange afstand betreft, present in Vlissingen. Dit in de twintig kilometer, georganiseerd door Zeeland Sport, die aan de derde editie toe is, nadat men daarvoor dertien keer een uurloop had georganiseerd. Hugo van Duysse, Jan van Laarhoven, Huib Dalebout, Kim Reynierse en Peter Ha- meeteman van de organise rende vereniging, wat altijd een extra prikkel geeft, kun nen er inderdaad een aantrek kelijk schouwspel van maken. Van Duysse en Van Laarho ven maken de laatste weken uitstekende uitslagen op het nationale vlak, terwijl Rey nierse op zijn Walcheren altijd iets meer kan. Dit trio krijgt zaterdag echter af te rekenen met de sterke Mike Hurt van Afcenf Striders die voor het eerst dit seizoen een kéer naar Zeeland komt. ARJAN VAN DEN DRIES, de junior uit Dongen, eindigde in de ronde van Hilvatoribeek als twaalfde. In Herpen reikte hij naar een vijftiende plaats. RYAN POST, de amateur uit Oosterhout, finishte in Dieren als zesde. Illlllllllllllllll HULST - De opkomst van de jeugd in de tennissport be gint zich steeds meer te manifesteren. Niet alleen op de voor hen bestemde jeugdtoernooien, maar het begint zo langzamerhand een normale gang van zaken te worden dat tevens een C- en D-toernooi op het verlanglijstje staat. Ook in het door tennisclub Hulster Ambacht geor ganiseerde C- en D-toernooi lijkt een favorietenrol weg gelegd te zijn voor vele jeugdtennissers die Zeeuwsch- Vlaanderen momenteel rijk is en die tevens de Zeeuwse top vormen. Voor de 11-jarige Sandra Begijn, behorend tot de na tionale top, is de inschrijving in de D-categorie dan ook een uitdaging, maar moet zeker ook gezien worden in het teken van de ontwikkeling dat het jeugdtennis momen teel meemaakt. Het destijds opgezette fasenplan is hier zeker niet vreemd aan. Overigens is Sandra Begijn niet de enige jeugdspeelster die voorkomt op het schema van 32 bij de D-dames. Ook Hanneke Lockefeer (als tweede geplaatst vóór Sandra Begijn!) maakt haar opwachting in het rijtje van de geplaatsten. De derde geplaatste Be gijn kan, als alles naar wens verloopt, in de halve finale opnieuw haar capaciteiten demonsteren tegen Lockefeer. Marjan Fraanje, woonachtig in Zaamslag en voor Axel competitie spelend, voert als eerste het schema aan. Ann de Maat (Kapelle) en Annemarie de Blok (Hulster Am bacht) kunnen elkaar ontmoeten in de kwartfinales. Zij zijn respectievelijk als vierde en vijfde geplaatst. Desiree Timmermans, Tiny Adriaansens en Marijke Robesin ma ken het achttal geplaatsten vol. Hoewel ook van de partij komt Maaike Verstraeten niet in dit selecte gezelschap voor. Merkwaardig daar Sandra Begijn in de kwartfina les won van Hanneke Lockefeer in de Zeeuwse jeugd kampioenschappen tot en met 14 jaar, terwijl Maaike Verstraeten zelfs bij de laatste vier eindigde. Samen met Sandra Begijn werd Maaike Verstraeten vierde geplaatst in de damesdubbel D-categorie. Deze categorie kent op papier Mia Schellekens/Hanneke Lockefeer als het sterkste duo, gevolgd door Marjolein Schellekens/Ria Spuesens. Een totaal van 94 spelers vormt de basis voor een sche ma van 128 in de D-categorie-bij de heren, waar de als achtste geplaatste 14-jarige Belg Dieter Calle best eens voor een surprise kan zorgen, mede gezien zijn prestaties van het vorige seizoen in de diverse toernooien. Harold de Puijsseleir (Smash), Steven Erpelinck (Vogelvlucht) en Eddie Dobbeleir (Drive) zijn de eerste drie geplaatsten. Als vierde en vijfde geplaatst kunnen Jan Willem Bartz (Hulster Ambacht) en Peter van der Sloot (Animo) el- kaars krachten meten, als zich voordien geen verrassin gen hebben voorgedaan, terwijl Pièrre Lampaert (Sjef) en Mark Vermorken (Smash) in staat moeten worden geacht het schema op zijn kop te zetten. Het duo Jan Wil lem Bartz/Frnak Schellekens wordt als sterkste aange merkt vóór Pieèrre Lampaert/Eddie Dobbeleir De C-categorie kent kwalitatief gezien een wat minde re bezetting dan voorgaande jaren. Axelaar Menno van den Hout krijgt als eerste geplaatste een zware taak. Me nig duel zal moeten worden utgevochten voordat hij clubgenoot Jan Verschelling (vierde geplaatst) op de knieën moet krijgen om in de finale de tweede geplaatste Jean Loup Del tour te kunnen bestrijden, hoewel Mark Leenknegt een struikelblok kan zijn. Hij werd derde ge plaatst. Bram van Dijk, Ronnie van Remortel, Hans Ver moet en Fred Elliott zijn degenen die de eerste vier ge plaatsten een voet dwars trachten te zetten. Bij de dub bels (acht inschrijvingen) zijn Han Petiet en Patrick Marteijn de grote favorieten. In de competitie de ruggegraat gevormd hebbend in het eerste team van Hulster Ambacht, zijn Monique Be gijn, Chantal Baecke en Marion Schellekens de eerste drie geplaatsten op het schema van 16 bij de C-dames met de geroutineerde Nell Hendrikse op de vierde plaats. Sa men met Liesbeth Kuijpers werd Hendrikse als eerste ge tipt bij de dubbels. Lies Mast/Koost Molthoff en het duo Monique Begijn/Marion Schellekens behoren tot de ove rige kandidaten. Maandag 27 juni beginnen officieel de partijen, De wedstrijdleiding be- staat uit Jean Deruijck en Mark Leenknegt. llllUllllllllllllllUllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllilllllllllllltllilllllllilliillllllllllillllll Van onze sportredactie AXEL - Mare Haulez, de 24-jarige sympathieke magazijnbe diende uit Hulst, reed woensdagavond verrassend sterk in de 250 cc-klas tijdens de motorcross voor amateurs op het Smitschor- re-terrein in Axel. Haulez, pas een paar jaar actief crosser, maar een graag geziene gast op het Axelse circuit, bleef in de eerste manche verrassend baas over de grote favoriet, de voor eigen publiek rijdende Jaap van Cadsand. „En dat was me in voorgaande crossen nog niet gelukt. Die overwinning gaf me een geweldige kick", merkte een dolgelukkige Haulez na afloop op. Toch kwam Haulez in de voor Raymond Braem uit St. eindklassering op de tweede plaats achter Jaap van Cad sand terecht, want de Axelse crosser sloeg in de tweede reeks ongenadig toe. Kees Overdulve, constant goed meestrijdend in het voorste gelid, kwam tot een knappe derde plaats en Eric van Vlie- berghe uit Graauw finishte beide reeksen als vierde. In de 125 cc-klas stond er opnieuw geen maat op het rij den van de oppermachtige Marlon Hemelsoet uit West- dorpe. Soepel en vrijuit rij dend nam hij meteen na de start in beide manches over tuigend de leiding. Ronde na ronde vergrootte hij zijn voor sprong, om aan de finish zijn concurrenten straatlengtes achter zich te laten. Als He melsoet aan het eind van dit seizoen over gaat stappen naar de BLB-kringen (en dat is de bedoeling) zal hij daar beslist geen gek figuur slaan. In dit amateurgezelschap steekt hij met kop en schouders boven de concurrentie uit. Alex War rens legde beslag op een ver dienstelijke tweede plaats en Steven Mangnus uit Vogel waarde klasseerde zich als derde. Een vijfde plaats was weggelegd voor Terneuzenaar Jacques de Feijter. In de 500 cc-klas viel er he laas van weinig strijd te ge nieten, doordat het aantal in schrijvingen onder de maat bleef. Door het ontbreken van Jaap van Tatenhove werd het een vrij gemakkelijke avond voor Eddy Leenknecht, die voor eigen publiek geen tegen stand van betekenis onder vond. De tweede plaats was Jansteen en „biergeus" Etiën- ne van Quickelberghe finishte als derde. In de 80 cc-klas, die streed om de RES-trofee, ging de Belg Luc van Clapdorp met de winst lopen. Hij troefde sterke Jan Jansen uit Hoek deze keer af. Werner Rammeloo pakte het brons en Angelo Saman werd vierde. Wim Roelse reed zich eveneens in de prijzen. Woensdgavond wordt er weer een wedstrijd gehouden op het Axelse motorcrossterrein. De ze wedstrijd, meetellend voor de RES-trofee, begint om 18.00 uur en de toegang is gratis. Uitslagen: 80 cc: 1. Luc van Clapdorp, België; 2. Jan Jaqn- sen, Hoek; 3. Werner Ramme loo, Philippine; 4. Angelo Sa- man, België; 5. Wim Roelse, Hulst. 125 cc: 1. Marlon Hemel soet, Westdorpe; 2. Alex War rens, Ossenisse; 3. Steven Mangnus, Vogelwaarde; 4. Joël van Achteren, België; 5. Jacques de Feijter, Terneuzen. 250 cc: 1. Jaap van Cadsand, Axel; 2. Mare Haulez, Hulst; 3. Kees Overdulve, Axel; 4. Eric van Vlieberghe, Graauw; 5. Mare Ottjes, St.-Jansteen. 500 cc: 1. Eddy Leenknecht, Axel; 2. Raymond Braem, St.-Jan steen; 3. Etiënne van Quickel berghe, België. VOETBAL - Jan Mulder, de twintig-jarige middenvelder van het naar de eerste klasse zaterdagvoetbal gepromo veerde DOS Kampen, heeft een contract voor een jaar ge tekend met PEC. De Zwolse vereniging verwacht de be sprekingen met Cor Brom, over de verlenging van diens contract ADVERTENTIE IIIIlllUIIIIIIUillllllllllUlllllllllliuuillllllllllllllMlllillllllllillllllllU miiiniiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiimiiiiiii Van onze atletiekmecle-werker TERNEUZEN Vandaag, morgen en zondag, staan in Leiden de nationale atletiek- kampioenschappen voor de AB-jeugd op het programma. De Zeeuwse afvaardiging zal daar bepaald geen figuranten rol vervullen. Met name Muriel Grond man. van het Hulsterse RKHAV moet in staat Worden geacht met een medaille naar huis te komen. Het B-meisje heeft ingeschreven op de 400, 800 en 1500 meter en met name op de 800 meter behoort ze tot de nationale elite. Van RKHAV reizen voorts mee naar Leiden het B-meisje Tessa Slootman (100 en 200 meter), de A-meisjes Carolien Lauwers (400 meter), Christian Lauwers (100 en 200 mneter) en Sandra van Waes, die als reserve staat genoteerd op de 400 meter. Van dit gezelschap staan ook de kansen van het zusterpaar Lauwers hoog ge noteerd. Laurent d'Halluin („een klassebak", zei Piet Vonck on langs tijdens de Zeeuwse se niorenkampioenschappen nog) komt in actie bij de A-jongens op de 400 en 800 meter. Van het Terneuzense Scheldesport is de afvaardiging aanzienlijk magerder. Slechts Renate Bakker (kogelstoten) en Na nette Koers (hoogspringen) behoren tot het deelnemers veld. Het doel van onze Vaderlandse Fietsvakantie is Drente. We gaan ergens in een hotelletje zitten en huren onze fietsen ter plaatse. Dan rijden we elke dag ergens anders heen. In Borger bezoeken we het Hunebed-museum.BijHavelte zien we, aan het Studentenpad een schaapskooi. We ontdekken een dorp dat Darp heet'n Heuse herder met hond en kudde komen we tegen in de buurt van Ruinen. We bewonderen de Goudschat in het Provinciaal Museum in Assen. In Aalden zien wez.g. hallehuis-hoeven. Bij Gees wandelen we door natuurreservaat De Hoge Stoep. Het geheel gerestau reerde dorpje Orvelte is alleen toegankelijk voor voetgangers en fietsers. Ruimte voor de fiets! Dat zie je veel in Drente. Als het meezitkunnen we in Diever, in het bos een toneelstuk van Shakespeare zien opvoeren. De fietsenvakman, de boekhandel, de VW's, de ANWB en stichting: fiets! Postbus 7120, 1007JC Amsterdam, tel. 020-446993, hebben prima suggesties en boekjes voor allerlei Vaderlandse Fietsvakanties. Vakantie op de fiets. Dan doe en zie je nog eens iets.

de Stem | 1983 | | pagina 7