Western-weekend in manege Magrette Axel 'Persleiding is in feite ongeschikt9 Project 'wonen en werken' op mavo in Axel 'Mondig is prima als ze maar beleefd blijven Kv VOORSTEL BenW VOLGENDE WEEK IN RAAD )RT MIDDEN" ZEEUWS werken. VAN ZEELAND HEEMRAAD IR. TEUNISSEN: UIT HET ZAKENLEVEN Slager Miel Biesbroeck onderscheiden Leerlingen van Hulst deden verkeersexamen Schoolhoofd Boeding uit Axel in de VUT Axel Clinge Rabo-bank Hulst in de steigers Schietingen I.. v ïts^4c I - - fr •)r;r-'m^ff i':^ ^l?W T ;amera of recorder: oprogramma te maken; jfilmen; t informatie over video; top 50; jke prijzen; o-service, etc.etc. f 5,50. Bij tijdschrif- I de bon in voor een Itie-abonnement. {-abonnement a f 39,50 per er 700, 6500 WC Nijmegen, ook een briefkaart sturen. shoven jkeens vrije t hij. nee is van ieder- :n daar en d. t maak tijd kan dat ve ntgaan .er aring t, sturen gegevens avolgen. :t in huis. -1 bus 259,1000 AG Amsterdam- boekje "Straks met pensioen blad, in samenwerking met IRE). p|JDAG 24 JUN11983 T18 PAGINA ZEELAND 2 Van een onzer verslaggevers Ml - In manege Magrette jnde familie Kosters in Axel rjt zaterdag 25 en zondag juni een western-weekend louden, georganiseerd door L Buitersportvereniging Dow i„ samenwerking met de lan delijke rijvereniging en pony club Graeve Jan en manege Kosters. Trekpleisters zijn de Wes tern Riders uit Monster en de Belgische El Paso Cowboys. De Western Riders komen met vier paarden naar Ma grette en verzorgen demon straties plezierrijden, lasso- werpen en een speciale manier waarop kalveren uit een kud de worden verwijderd. De Belgische El Paso Cow boys hebben onlangs hun stunts kunnen laten zien in het televisieprogramma Show room van de NCRV. In mane ge Kosters - omgetoverd in een stadje in de western-strijl - komen beide dagen 's mdi- dags om twee uur twee keer vier combinaties in actie in het equipe-springen. Het programma ziet er voorts als volgt uit: 15.00 uur: diverse spelletjes door de Dow Ruitersportvereniging; 15.30 uur: ponyrijden voor kinde ren; 16.30 uur: Pas de Deux; 17.00 uur: parade Dow ruiter sportvereniging; 18.30 uur: Pas de Deux; 19.00 uur: caroussel door Graeve Jan; 20.00 uur: Postkoetsoverval door Dow- ruiters en Graeve Jan. Om 20.30 uur volgt er een western-bal onder leiding van de Country Boys met een „miss-western-verkiezing". Andere activiteiten zijn prijs schieten, hoefijzer gooien, bal- lengooien, saloon, barbeque, bull-rijden, demonstatie hoefsmid en een optreden van de schutterij vereniging Clin- ge. De toegang tot dit festijn is gratis. Geen meubelreclame langs weg in Hulst Van een onzer verslaggevers BREDA - De persleiding die het afvalwater van West-Brabant naar Waarde moet vervoeren is daarvoor in feite ongeschikt. Die opmerking maakte Heemraad ir. P. Teunissen gisteren tijdens de algemene vergadering van het Hoog heemraadschap West-Brabant naar aanleiding van de slechte staat waarin de persleiding verkeert. De heer Teunissen twijfelt bovendien aan de deskundig heid van het ingenieursbureau dat het dagelijks bestuur van het heemraadschap in de arm heeft genomen. Hij drong aan Van een onzer verslaggevers HULST - De gemeente Hulst gaat een einde maken aan wegreclame van de twee grote re gionale meubelzaken. Het betreft Morres te Hulst en Pot te Axel. Het gaat om borden en een vrachtauto langs de rijksweg te Kapelle- brug. Een beroep van Pot bij de Hulster gemeenteraad van B en W een ne- advies meegekre- i. De zaak komt aan de orde tijdens de raadsver gadering van donderdag 30 juni. Bij dat beroep gaat het om een vrachtauto van de Axelse meubelfirma Pot. De wagen, voorzien van reclame-op schriften is geplaatst langs de Gentsevaart te Kapellebrug. „Een vorm van reclame die het dorpsbeeld zal schaden", aldus de mening van de Hulster Welstandcommissie. In haar argumenatie om de het recla me-object te handhaven heeft Pot verwezen naar de in de buurt aanwezige reclame-bor den van de concurrerende fir ma Morres. B en W van Hulst gaan ech ter uit van het principe 'gelij ke monniken, gelijke kappen' hetgeen betekent dat ook Mor res zijn reclame ter plaatse moet weghalen. Het Hulster bedrijf heeft inmiddels toege zegd dat te zullen doen. Pot bestrijdt de overweging van de gemeente Hulst dat de gevoerde reclame geen relatie met de omgéving heeft, want zo vindt de Axelse firma: „Ons bedrijf zet in heel Zuid-Ne derland en België goederen af". Volgens Hulst heeft Pot dat argument niet goed begre pen. „De plaats waar de vrachtwagen is geparkeerd heeft geen enkele relatie met het terrein waar woningin richting Pot haar bedrijsge bouwen heeft", aldus B en W tenslotte. axel - De leerlingen van de christelijke mavo 'De Welle' in tol leggen op dit moment de laatste hand aan het scholenpro ject 'wonen en werken in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen'. Maandag 27 juni tot en met woensdag 29 juni worden de resultaten van het project op de schooi tentoongesteld. De tentoonstelling wordt om 11.30 uur geopend door burgemees ter A. Hack. De leerlingen zijn inmiddels enkele weken bezig. Klas 1 bestudeert het milieu en de biologie. In dit kader maken de leerlingen een tocht door de bossen in De Braakman. De tweede klas heeft haar aan dacht gericht op de geschiede- ais en de ruimtelijke ordening fan Oost-Zeeuwsch-Vlaande ren. Hierbij wordt ook het apenhaar vervoer onder de '°ep genomen. In het pakket fan de tweede zit ook een be zoek aan het verdronken land fan Saef tinghe. De derde klas heeft zich ge stort op het bedrijfsleven. Een Wangrijk vraag, welk vak ®es ik, wordt door deze oriën tatie waarschijnlijk niet be antwoord. Wel krijgen de ieer- "ngen hierdoor inzicht in de m°gelijkheden. Pe Axelse burgers worden ook bij het project betrokken, adereen krijgt in de komende dagen een af val wijzer in de bus. Met deze wijzer wordt de burger erop attent gemaakt waar het afval naar toe moet. Het verspreiden van de af- valwijzer was een van de re denen waarom de gemeente Axel hSar medewerking aan het project verleent. Wethou der P. Apers (milieu) „Toen ik door de school benaderd werd was ik meteen enthousiast. Het is namelijk erg belangrijk dat de burgers erop gewezen wordt hoe ze schadelijke stof fen ut het milieu moeten hou den. De afvalwijzer is een pri ma idee", aldus Apers. Aan de expositie die hele maal door de leerlingen is sa mengesteld is tevens een mi- lieutentoonstelling van de Steltkluut gekoppeld. De ope ningstijden 14.00 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur. ïlULffr 7 slaSer Miel Bies- oeck uit Hulst is als enige ager in Zeeuwsch-Vlaande- 'en onderscheiden door het In stituut Ambachtelijke Sla- ëersprodukten. Voor zijn ambachtelijk ver- ardigde gekookte achter in en gebraden gehakt werd Vr"1 ofin erkenning uitgereikt w de duur van een jaar. Het vTT; 'ahet instituut dat am- kpC bere'de vleeswaren 0p fljne smaak, grond- toffengebruik en zorgvuldige weldings wij ze. In totaal heb- mim 200 slagers-worst- makers in Nederland de ^■-erkenning gekregen. Van onze correspondent HULST - Gisteren namen in totaal 240 leerlingen van de basisscholen Nobelhorst, Moerschans, De Reynaert, St. Willibrordus uit Hulst, de Ge rardus Majellaschool uit Hei kant en de St. Aloysiusschool uit St. Jansteen deel aan het praktisch verkeersexamen dat onder auspiciën stond van Veilig Verkeer Nederland Hulst en omstreken. In de Hulster wijk Den Dul laert was een praktisch par koers uitgezet dat moest wor den afgefietst. Op het par koers stonden zeven controle postel) die werden bemand door vrijwilligers. Deze no teerden daar de eventuele strafpunten van de kandida ten. Slechts twee kandidaten moesten worden afgewezen. Hoofdonderwijzer E. Boeding neemt binnenkort afscheid van de Rk Antoniussschool in Axel. - foto de stem cos j de boer Van een onzer verslaggevers AXEL - „Nee, ik heb nooit last gehad van vrijpostiger wordende kinderen. Je groeit als onderwijzer ge woon mee met de mentali teit van de leerlingen. Op zich vind ik het trouwens prima dat ze mondiger zijn geworden, als ze maar be leefd blijven". Minder dan sommige col lega's in het onderwijs heeft schoolhoofd E. Boeding van de rk Antoniusschool in Axel last van zijn leeftijd: bijna 62 en dus rijp voor de VUT. Een man die de tijd van de lijfstraffen -een tik met een liniaal op je vingers was het minste- nog mee maakte, maar dat zelf altijd zoveel mogelijk heeft be perkt. Begrip voor het ge drag van kinderen, proble men met ze uitpraten, schreef hij altijd hoger in het vaandel. En Boeding volgde de laatste ontwikkelingen in het onderwijs op de voet. In dividuele begeleiding en les naar niveau blijken z'n stokpaardjes te zijn. „En dan moet je niet alleen iets spe ciaals doen voor kinderen met een achterstand, maar ook de intelligente leerlin gen een voorsprong geven als ze voor het middelbaar onderwijs staan. Dat is alle bei even belangrijk". Niveau Het is dus geen toeval dat de Antoniusschool een van de eerste in de omgeving was om op school 'onder- wijsstimulering' in te voe ren. Kinderen leren leren, wordt het ook genoemd en dat gebeurt individueel of in groepjes van gelijk niveau. Tenslotte is de Axelse school al geruime tijd bezig het klassikale systeem te door breken. Niveaurekenen vindt bijvoorbeeld plaats door de hele school.. „Wat kinderen op hun eigen ni veau hebben geleerd, verge ten ze nooit meer" aldus het binnenkort scheidende schoolhoofd. Hij staat bijna 40 jaar voor de klas. Als geboren en getogen Zeeuws-Vlaming (Stoppeldijke) verliet hij na zijn studie aan de kweek school in Dongen het gebied niet meer. Via Lamswaarde en Sas van Gent, kwam Boe ding al in 1952 in Axel te recht om daar in '59 hoofd te worden. Een roeping was het bijna voor hem. „Ik ben van boerenkomaf en vind dat bedrijf nog altijd leuk, maar dit doe ik toch het lief- "basisscholen Voorbereid a Met veertig jaar is voor hem echter de maat vol. Uit sociale overwegingen -"je moet jongeren een kans ge- ven'-, omdat zijn vrouw, die twaalf jaar aan dezelfde school les gaf, ook stopt, en tenslotte omdat hij vindt dat de toekomstige rk basis school in Axel (die zo'n 250 leerlingen zal gaan tellen) I degelijk is voorbereid. Die klus wilde Boeding in ieder geval afmaken. „Het hele team heeft er hard aan ge werkt en volgens mij zijn er voor klaar, zeker als de nieuwe school er komt. Ja, ik durf met een gerust hart weg". Zijn opvolger is al be kend: Jos Oude Kempers, een 'Tukker' uit Overdinkel, die het volgens Boeding 'hier wel zal redden'. Zijn af scheid is op woensdag 29 ju ni, een feest dat een hele dag duurt, met als openbaar ge deelte een receptie voor iedereen om 16.00 uur in het Gezellenhuis. GOES - Doorgetrokken Oran- jeweg - Gedeputeerde Voogd opent zaterdag in Goes de doorgetrokken Oranjeweg. De aanleg van de weg heeft 2,4 miljoen gulden gekost. Ruim 800.000 gulden ontving Goes van het Ministerie van Econo mische Zaken. Met de doorge trokken Oranjeweg is de noor delijke ringweg om Goes vol tooid. De verkeerslichtenin stallatie is voorzien van infra rood apparatuur, die meet of zich voetgangers op de krui sing bevinden. Zolang dat het geval is blijft het voetgangers licht op groen. GOES - Dusseldorpdirecteur neemt afscheid - De directeur van de Dusseldorp Mavo in Goes, P. van der Wele, gaat de school verlaten. Hij maakt ge bruik van de VUT-regeling. Vanaf 16 augustus 1958 is hij docent geweest aan de Dussel dorp Mavo. Sinds 1966 is hij di recteur. De heer van der Wele werd op 19 september in Co- lij nsplaat geboren. GOES - Sloop sporthal - Nog deze week wordt het restant van de afgebrande sporthal in Goes gesloopt. Het werk wordt uitgevoerd door een slopersbe drijf uit Vijfhuizen. GOES - Nieuwe verkeerslich ten - B en W stellen in de juli- raad voor op de kruisingen Van Hertumweg - A. Fokker straat - Fruitlaan en Fruit- laan - Lindestraat - Kloe- tingseweg verkeerslichten te plaatsen. GOES - Betaald parkeren - Aan de raad wordt in juli voorgesteld een tweede fase voor het betaald parkeren in te stellen. In de toekomst moet betaald worden voor het par keren van de auto op de Klo- veniershof, de Beestenmarkt, het Koepoortgebied en het parkeerterrein op de Oostwal. GOES - Jeugdvakantiewerk - De eerste twee weken van augustus worden in Goes va kantieprojecten gehouden. In de eerste week wordt er een project gehouden in de Goese polder (rondom wijkgebouw De Spinne) en in de Hollandse Hoeve. De tweede week van augustus organiseert wijkver- eniging buurtwerk Goes-Zuid activiteiten voor de jeugd in wijkgebouw De Pit. De orga nisatie heeft op dit moment nog grote behoefte aan vrij willigers voor de begeleiding van de proiecten. GOES - Beiaardconcert - Tij dens de koopavond op 30 juni speelt de Belgische beiaardier Geert d'Hollander op het ca rillon van de grote kerk in Goes. De beste plaats om dit concert te beluisteren is achter slot Oostende. Het concert duurt van 19.00 tot 20.00 uur. GOES - Universiteitskoor - Het studentenkoor van de Karl's Universiteit uit Praag zal zaterdag om 20.00 uur een concert geven in de Grote of Maria Magdalenakerk te Goes. Ook het Zeeuws Man nenkoor onder leiding van Han Beekman, die de Tsjechen te gast heeft, zal enkele num mers uitvoeren. Het Karl's Studentenkoor onder leiding van professor Jan Kasal, die dit jaar het 60-jarig jubileum viert, kreeg in binnen- en bui tenland reeds vele onderschei dingen. Zaterdagmorgen zul len de 50 koorleden een bezoek brengen aan „Neeltje Jans" en daar de Oosterscheldewerken bezichtigen. Na een rondrit over Walcheren en Noord-Be veland staat een ontvangst voor burgemeester en wethou ders van Goes op het pro gramma. Tijdens het concert zullen werken uitgevoerd worden van Martinu, Di Las so, Badings en Debussy. Rien Balkenende zal enkele orgel- soli ten gehore brengen. MIDDELBURG - Kleiduiven- schieten - Het district Middel burg van de rijkspolitiesport- vereniging Luctor houdt za terdag 2 juli het jaarlijkse kleiduivenschieten op het jachtschietcentrum Midden- Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging te 's-Heer Arendskerke. De wedstrijden beginnen om 9.30 uur en staan onder leiding van M. Jeremiasse uit Kapelle. op harde garanties bij toe komstige adviezen. De kritiek op de deskundigheid van het bureau werd gedeeld door Heemraad ir. Th. Meiman. Dijkgraaf ir. P. van der Burgh zei dat bij de aanleg van de leiding tussen 1969 en 1972 een slechte techniek is ge bruikt. De zoute Westbrabant se klei heeft in belangrijke mate bijgedragen tot de corro sie aan de leiding. Maar vol gens de dijkgraaf treft het in genieursbureau geen blaam. De heer Van der Burgh zei grote zorgen te hebben over de leiding tussen het persstation in Bergen op Zoom en het Schelde-Rijnkanaal. Die risi co's vormen volgens 'nog geen loden last' voor de begroting van het Hoogheemraadschap. Aanleiding voor de harde opmerkingen van de beide heemraden vormde de kleine vier ton die de algemene ver gadering moest uittrekken voor twee reparaties. Herstel van een zinker kostte al een kleine twee ton, voor de repa ratie van een aantal door cor rosie aangetaste ontluchtings- putten moest nog eens 185.000 gulden worden uitgetrokken. Tóen dit bedrag eerder in de commissie financiën van het heemraadschap aan de orde kwam, werd de situatie van de persleiding toen als 'triest' omschreven en werd boven dien gezegd dat het bedrag dat er nu voor werd uitgetrokken slechts een begin zou zijn. Het dagelijks bestuur kon digde gisteren aan dat ook de andere delen van het trans portsysteem van de leiding zullen worden gecontroleerd. Eventuele reparaties zullen niet mogelijk zijn zonder de leiding lange tijd buiten be drijf te stellen. De kosten kun nen dan hoog oplopen. Hengelen - De jeugdcommis sie van de hengelaarsvereni ging Geduld Overwint Alles (GOA) houdt zaterdag 25 juni een hengelwedstrijd voor leer lingen van de lagere scholen in de gemeente Axel. Gevist wordt op de kleine kreek 's morgens van negen tot half elf. Alle deelnemende scholen krijgen een beker terwijl er individueel ook prijzen te ver dienen zijn. GOA - De hengelaarsvereni ging GOA houdt zaterdag 25 juni een clubwedstrijd henge len in binnenwater. Het wordt de tweede wedstrijd die in dit seizoen meetelt voor het club kampioenschap. Gevist wordt op de leiding gelegen langs de Kinderdijk te Axel van 14.00 tot 16.30 uur. Benoeming - De bisschop van Breda, mgr. H. Ernst, heeft mevrouw I. Segers-Waumans voor een tweede periode van vier jaar benoemd tot lid van het rk kerkbestuur van de pa rochie van de H.-Henricus. Vormsel - Dinsdag 28 juni zal bisschop H. Ernst van Breda in de parochiekerk van de H.- Henricus het vormsel toedie nen. Hierbij zullen 50 kinderen uit Sint-Jansteen, 18 uit Hei kant en 39 kinderen uit Clinge aanwezig zijn. De plechtigheid begint om 19.00 uur. Fanfare - De fanfare Weldoen door Vermaak heeft een uit nodiging gekregen om mee te doen aan festiviteiten die zon dag 3 juli door de muziekvere niging uit Steenbergen op touw worden gezet. De Clingse muzikanten maken er een rondwandeling en 'verzorgen een concert in de feesttent. Men vertrekt zondagochtend 3 juli bij De Troubadour en sup porters die meewillen kunnen zich aanmelden bij tweede se cretaris Frans Pilaet in de Rembrandtstraat 15. Bejaardenbiljart - Onlangs hebben de bejaarden een nieuw biljart gekregen, waar op tijdens een tweetal mid dagen per week gespeeld kan worden. Het bestuur van het gemeenschapscentrum Mal pertuus heeft besloten de be jaarden in de gelegenheid te stellen om dagelijks de keu te hanteren, met uitzondering van het weekeind. Als er geen andere activteiten in het ge meenschapscentrum plaats vinden, kunnen de bejaarde biljartliefhebbers er voortaan dagelijks in de vo^r- en na middag terecht. HULST - De Rabo-bank in de Hulster Steenstraat krijgt momenteel een grondige opknapbeurt. Allereerst wordt er een ruimte bijgetrokken die men vorig jaar aange kocht heeft en daarnaast wordt het gehele gebouw opnieuw ingericht via een interne verbouwing. In oktober denkt men het karwei klaar te hebben. Dan zal het bankge bouw een grote open ba lie rijker zijn (beveiligd met slagvast glas), die werkruimte biedt voor baliepersoneel en de af delingen verzekeringen en reizen. De centrale kas wordt gevestigd op het bovenverdiep, waar ook de administratie en com puterafdeling een plaats je krijgen. In de aange kochte ruimte zijn drie spreekkamers gepland plus een personeelskanti- ne. Als alles klaar is wordt er vanzelfspreken 'open huis' gehouden voor alle belangstellen den. Momenteel worden de klanten geholpen in een noodruimte, die bereik baar is via een zijingang. AARDENBURG - Jubileumschie- tingen, St.-Sebastiaan, 236 schut ters: Wip 1: tweede hoge vogel: R. van de Voorde; eerste zij vogel: P. de Ferijzer, Koewacht; tweede zij- vogel: G. Sesmalle, Heist; derde zij vogel: R. de Vos, Kloosterzande; vierde zij vogel: H. van Iwaarden, Aardenburg. Wip 2: eerste hoge vogel: Jaap Jansen, Aardenburg; eerste zij vogel: J. Hoop, Klooster zande; tweede zij vogel: R. Lippens, Aardenburg; derde zij vogel: A. Dhooge, Zele; vierde zij vogel: J. Staal, Kloosterzande. Tweede se rie: Wip 1: eerste hoge vogel: C. de Kempe, Knokke; tweede hoge vo gel: J. Castelij n, Ingelmunster; eerste zij vogel: J. Dossche, Knok ke; tweede zij vogel: W. Sijminck, Kaprijke; derde zij vogel: M. Wisse, Terneuzen; vierde zij vogel: M. Verdonck, 's-Heerenhoek. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Joosse, Axel; tweede hoge vogel: H. Steenhuis, Axel; eerste zij vogel: A. Bouwens, Kaprijke; tweede zij vogel: W. Veldkamp, Aardenburg; derde zij- vogel: P. van Vooren, Aardenburg; vierde zij vogel: M. Wisse, Terneu zen. GRAAUW - Zaal Van Grol, De Friezen, 62 schutters: hoge vogel: A. Asselman; eerste zij vogel: P. Boenne; tweede zij vogel: J. Thee- na ert; derde zij vogel: C. Boenne; vierde zij vogel: M. Claassen, allen Graauw. GRAAUW - Zaal V. de Caluwé, 117 schutters: hoge vogel: W. de Kerf, St.-Jansteen; grootste aantal (8): A. van Kruyssen, Kloosterzande. KWADENDAMME - Vooruitgang, 49 schutters: Wip 1: hoge vogel: C. Westdorp, Eensgezindheid; eerste zij vogel: H. Boonman, Willem Teil; Tweede zij vogel: A. van de Bulck, Eensgezindheid; grootste aantal (5): Jac. Doene, Victoria. Wip 2: eerste hoge vogel: W. de Jonge sr., ADLM; tweede hoge vogel: C. Raas, Vooruitgang; eerste zijvogel: G. van Garsel, Soranus 2; tweede zij vogel: J. van de Kamp, Doel naar Hoger; derde zij vogel: J. Traas, Eensgezindheid; vierde zij- vogel: W. de Jonge sr. ADLM; grootste aantal (6): B. Looy, Victo ria. KWADENDAMME - Finale vier tal schietingen, 17 pelotons: kam pioen Diana Yerseke met R. Be- laert, H. van Stee, J. de Koeyer en J. Harinck met 49 punten; 2. Spes Nostra, Ovezande met H. Koens, B. de Jonge, J. Hoondert en A. Hoon- dert met 46 punten; 3. Zorgvliet, Ellewoutsdijk met Jac. Platschor- re, C. Stouthamer, C. de Visser en A. Geense met 44 punten. Persoon lijk kampioen: H. Koens, Spes No stra 19 punten; 2. W. Voet, Soranus 18; 3. H. van Stee, Diana, 18 punten. Wip 2, gewone scniecmg, 71 schutters: eerste hoge vogel: J. Knopjes, Doel naar Hoger; tweede hoge vogel: P. Steketee; derde hoge vogel: R. Belaert, beiden Diana; eerste zij vogel: E. Voet, Soranus; tweede zij vogel: W. de Jonge jr, ADLM; derde zij vogel: E. Rent meester; vierde zij vogel: W. Bou- dens; vijfde zij vogel: Jac. de Baar, allen Willem Teil; grootste aantal (7): C. van 't Westeinde, Soranus. 's-HEERENHOEK - Bejaarden- schieting, zaal De Korenbeurs, 24 schutters: eerste hoge vogel: M. Koens, Spes Nostra; tweede hoge vogel: P. Maat, Zorgvliet; eerste zij vogel: A. de Jonge, Willem Teil; tweede zij vogel: A. Geense, Zorg vliet; derde zij vogel: C. van Weele, Juliana; vierde zij vogel: M. Koole, VIOS; grootste aantal (8): P. Pan- tus, Zeelandia. ZUIDDORPE - Zaal M. de Cock, 48 schutters: eerste hoge vogel: G. de Munck, Zuiddorpe; tweede hoge vogel: L. Verschuren, Axel; eerste zij vogel: J. Pauwels, Kloosterzan de; tweede zij vogel: P. de Koeyer, Yerseke; derde zij vogel: F. Her- wegh, Axel; vierde zij vogel: M. de Cock, Zuiddorpe. ZUIDDORPE - St.-Sebastiaan, 68 schutters: Wip 1eerste hoge vogel: H. van Britsom, Ertvelde; tweede hoge vogel: R. Gijsel, Koewacht; eerste zij vogel: M. Valent, West- dorpe; tweede zij vogel: J. Verberk- moes, Gent; derde zij vogel: P. L'E- cluse, Wachtebeke; vierde zij vogel: R. Vermeire, Koewacht. Wip 2: eerste hoge vogel: D. de Vrieze, Westdorpe; tweede hoge vogel: A. Cattoir, Hulst; eerste zij vogel: H. van Haelst, Zuiddorpe; tweede zij- vogel: J. van Goethem, St.- Niklaas; derde zij vogel: P. Dan- kaert, St.-Jansteen; vierde zij vo gel: R. van Grembergen, Koe wacht

de Stem | 1983 | | pagina 11