Tennisbond wil toernooikalender voor winter L AN'" [erenploeg Scheldesport jweede in Dordrecht Iduard van de loosier tweede Reuzen - Momenteel luff Zeeuwse wielerde- Ïn v aan een ritten- UITSLAGEN ZEILEN [GENOEG ^EKEN. AANVAL OP ZEEUWS RECORD 800 METER se mosselen, aat rgarlne, qQ 1-o-mel ïedrank, café extra, fllux \a Jam confiture, ieet margarine, halvarlne, 'erplanke en frooijmans |p eiland Man Bakker de favoriet Sluiskil - „Amerika" Uitslagen: „Vijf uur Hulst" voor trimploegen Atletiek in Vlissingen Kees Bruins beste Zeeuw in Aalten llTURE ■ram UNSDAG 22 JUN11983 T14 PAGINA SPORT 2 Ik, groente, kip of fij Produkt -sas 99 |00 gram ■ik, perzik of aardbei159 TjOgram ÉOgram, pen. kersen, pen of |50gram35 •AKcf 'rwijk in Noord-Brabant. Hs 300.-Ls 150.- Wünnenberg in hetSauer- oning. Hs493.-Ls Z.OJ' Wies in het Zwarte Woud- Hs455.-Ls 301.- kunnen soms verrassend n dan wat er in de folder noment dat u erachter koN. Neem daarom vooraf g?e" en vertrouwd adres, ibureau van de ANWB. En gemakkelijk bovendien dat zelfde adres kunt u elf ook de rest van uw IRK, verzekeringen, reis je valuta, kaarten en gidsen get zo mj|[ John de Crom kent geen neet door Jacques Eestermans OSSENDRECHT - John de Crom hoeft zich weinig zorgen te maken over vorm en conditie voor het nationaal kampioenschap van zaterdag in Geulle. De 21-jarige Hoogerheidenaar gaf al afgelopen zondag, tijdens de Meilust- ronde in Bergen op Zoom, een demonstratie van zijn huidige macht, en, alsof dat nog niet voldoende was, ook gisteren weer tijdens de 71e kermisronde van Ossendrecht. Schijnbaar moeiteloos won hij er voor de tweede maal in twee dagen. kig al ruim voor de eerste 50 e kopgroep in Ossendrecht: v.l.n.r. Corné Heeren, Hennie Rovers, latere winnaar John de Crom, John Pirard, Charles Dietvorst en l0 appeldoorn. foto de stem/ben steffen De werktijd-verkorting bij zijn werkgever, waar hij nor maal gesproken de dagen vol maakt als administratief me dewerker, komt hem als wiel renner duidelijk ten goede. Hij heeft nu wat meer tijd om te trainen en dat maakt hem mo menteel in elke koers de te kloppen man. Het moet een geruststellende gedachte aan de vooravond van de belang rijkste Nederlandse wedstrijd. John de Crom vormde met nog 23 anderen het deel van het 100 renners sterke peloton, dat in het snikhete Ossen drecht uit de voeten kon. Voor driekwart van de vertrekkers was het criterium een lijdens weg, waaraan de jury geluk- kilometers waren gereden een einde maakte. Als de weers omstandigheden zo blijven, doen zij er beter aan zich de moeite van een reis te bespa ren. Zo niet voor de 24 coureurs, die wel over de juiste conditie bleken de beschikken, al kon den ook zij niet verhelpen, dat de wedstrijd te weinig boeiends te zien gaf. Het ver schil in kracht was te groot om veel strijd te krijgen, al mocht de finale er wezen. Zes man begonnen in Os sendrecht aan het sluitstuk in kansrijke positie. Het waren dezelfde zes, die al snel een on overbrugbare kloof hadden PRDKECHT- De herenformatie van de Terneuzense atletiekvereniging Scheldesport greep tij- s de tweede wedstrijddag van de landelijke atletiekcompetitie voor senioren in Dordrecht de ede plaats. De Terneuzenaren realiseerden 12.916 punten. Een prestatie die tot stand kwam Li onder meer een sterke 100 meter van Alfons Frankevi jle in 11.0. Hij werd hiermee eerste. Ok- Ivan der Maas realiseerde op deze afstand 11.5. ïen persoonlijk record was Ivoor Emiel van der Maas bij jtverspringen. Zijn 6.19 me- betekende een derde fcats. Roel van Laere kwam 15.79. Henk Peter de Jonge |Marcel van der Lugt liepen i persoonlijk record op de meter. De tijd van De ge was 4.17.6 en voor Van iLugt 4.25.9. Op de 110 me ihorden kwam Ad Hendriks 120.4 en Okke van der Maas liep 20.5. Teleurstellend was het hoogspringen van Luc van Laere: 1.85 meter. Ad Hen driks sprong 1.70 meter. Ook bij het discuswerpen geen opmerkelijke prestaties. Voor Bob van Laere 27.03 en Johan Murre 28.66. Met de ko gel kwam Henk Peter de Jon ge tot 10.87 en Emiel van der Maas tot 9.96 meter. Met de polsstok overschreed Luc van Laere de 2.90 meter. De resul- Van onze sportredactie KNEUZEN - Naast zijn uitstekende doordeweekse prestaties |de strijd om de RES-trofee in Axel begint Eduard van de ister nu ook in de BLB-rangen weer een aardig woordje t te spreken. Op het fraaie circuit van Rijkevorsel, reed Van (Klooster in beide reeksen naar een vierde plaats, wat hem de de plaats in de eindstand opleverde. Omdat deze wedstrijd fens meetelde voor het kampioenschap haalde Van de Kloos- f kostbare punten. pndanks het vele sproeien was het toch een bijzonder stoffige ^s.maar dat was dan ook het enige minpuntje voor de uitste lde organisatie. Evenals voorgaande jaren kon men de wed- Tjden volgen op video, waaarvoor op verschillende punten ca rta's stonden opgesteld. pverige Zeeuwse successen waren er voor John Feynaut uit stburg, die bij de junioren 250 cc een derde plaats in de eind- Ind veroverde via een vierde en een tweede plaats in de reek- T en Leo Stroo uit Vlissingen, die eveneens als derde op het ™m mocht klimmen. Stroo werd in de reeksen tweede en - Bij de debutanten in de 250 cc-klas reed Gino de Jonghe l Axel naar een schitterende reeksoverwinning, maar een pitste plaats in de eerste reeks weerhield hem van een podium- pts. De volgende wedstrijd wordt 26 juni te Egem-Pittem Treden. klagen: Debutanten: 125 cc: 1. Schelfaut, België; 12. Ronnie plhout, Sluiskil; 19. Jacky de Paepe, Breskens; 20. Frank van wssen, Kloosterzande; 26. Mare Tieleman, Kloosterzande. 250 [1- Kurt Bussens, België; 4. Gino de Jonghe, Axel; 15. Sam tossen, Sluiskil; 21. Jan de Feyter, Terneuzen; 22. Herman van I Koewacht; 27. Jean Pierre de Bleyser, Heikant; 29. Mare tveldt, Terneuzen; 33. Ronnie van Eetveldt, Terneuzen. Noren: 250 cc: 1. Marco Hopmans, Bergen op Zoom; 3. John r?"1' Oostburg; 5. Martien Janssen, Sluiskil; 7. Henk Buys, [burg; 10. Erwin Adam, Westdorpe; 17. Martin van Gende- P' Axel. 500 cc: 1. Peter Hoendervangers, Ossendrecht; 16. ps de Pooter, Axel. Nationalen: 125 cc: 1. Dieudonne Stouve- r„rs, België; 3. Leo Stroo, Vlissingen; 4. Kees Sep, Vlissin- fci tv in c°rtvriendt, Axel; 15. Ko Walhout, Sluiskil. 250 fvan der Geuchte, België; 11. jean Paul van Rie, Hulst; Kolijn, Terneuzen. 500 cc: 1. Peter Dhanis, België; 9. Jos [Me, Terneuzen; 15. Paul van Remoortel, St.-Jansteen. In- loii o'r 1' Lieven de Vijlder, België. 500 cc: 1. Danny Joos, Eduard van de Klooster, Kapellebrug; 17. Jack Lensen, taten op de 400 meter waren vor Sjouk van der Veen 54.9 en Roel van Laere 55.3. Op de 5000 meter noteerde Patrick Suy 18.02.6 en Wim Wolfert 17.28.2. Bob van Laere en Luc van Laere kwamen met de speer tot respectieve lijk 38.80 en 26.22 meter. Van uitstekend gehalte was de 4 x 100 meter. De eerste ploeg, be staande uit Henk Peter de Jonge, Emiel van der Maas, Luc van Laere en Alfons Frankevijle, won in 44.8, ter wijl de reserveploeg met Roel van Laere, Okke van der Maas, Ad Hendriks en Sjouk van der Veen derde werd in 46.9. De Scheldesport-dames, in de derde klas uitkomend, wer den derde met 12.925 punten. Vóór het laatste onderdeel, de 4 x 100 meter, hadden ze nog perspectief op de tweede plaats. Ondanks dat het kwar tet aan de verwachtingen vol deed met de heroptredende 39- jarige Elly de Jonge in de gele deren, moest men genoegen nemen met de derde plaats. Aardig wat puntjes bracht Marjan Olijslager binnen. Zij won zowel het hordennummer in 13.8, als het verspringen met 6.19 meter. Op de 100 meter liep Fine Chaar 13.1 en Maja de Jonge 13.3. De 400 meter ging voor Nicolien de Waal in 65.9 en Co- linda Dekker realiseerde 66.6. Een knappe prestatie van Mi randa Martens met de discus: 32.32 meter. Met de kogel kwam ze tot 9.52 meter. Corrie Dekker, debuterend op haar 39e jaar, liep de 3000 meter in 12.11.0. Zeker niet slecht. Gré Hendriks liep de 800 meter in 2.32.8 en kwam tot 28.88 meter met de speer. De estafetteploe gen liepen een tijd van 54.1 en 55.8. De heren van AV'56, uitko mend in de vierde klas, wer den derde met 7014 punten. Peter Catsman wierp opnieuw over de 60 meter (60.58) met de speer. Theo Dingemanse, nog een A-junior, liep de 100 meter in 11.6. Bram Hoogesteeger liep de 800 meter in 1.51.8 en sprong 1.70 meter hoog. Huib Dalebout had 15 minuten en 40 seconden nodig op de vijf kilo meter en René Zweedijk liep de 1500 meter in 4.12. Karin de Nijs, vanavond in Vlissingen present om een aanval te doen op het Zeeuws record 800 meter. - FOTO ARCHIEF DE STEM Van onze atletiekmedewerker VLISSINGEN - Een internationaal bezette 800 meter wordt vanavond gelopen op het kunststof van Baskens- burg in Vlissingen. Bij de dames komen de belgische kampioenen Annemarie van Nuffel en Rosine Wallez in actie. Eerstgenoemde is Belgisch kampioene op de 1500 meter, terwijl Wallez de Belgische titel op de 800 meter in Haar bezit heeft. Ook de sterke Belgische Carola van Dijk van Hermes Oostende is present. Van Zeeuwse zijde komt Karin de Nijs in actie. De provinciale recordhoudster (2.04.6) krijgt een unieke gelegenheid om in dit veld haar eigen record naar de archieven te verwijzen. Het is trouwens mede dankzij haar dat dit sterke gezelschap naar Vlissingen komt. Bij de heren is de Belgische kampioen Michel Wijns- bergen van Hermes Oostende van de partij, samen met zijn landgenoot Pol Bruneel van Kortrijk en twee Israëli sche lopers, Ofer Trommer en Robbert Euchaeff, die op rondreis zijn door Europa. Voor Marathon-atleet André Stroo een uitstekende gelegenheid het record van Niek Flipse en Jan de Waard (beiden 1.50.7) naar de vergetel heid te lopen. Naast Stroo komen ook nog Jan Eversdijk en Menno Lievers in actie. Twee atleten met een meer dan behoor lijke 800 meter in de benen. Het is ongetwijfeld het hoofd nummer van een avondvullend programma dat om 19.00 uur begint. 1 ?ari onze sportmedewerker ThLP het eUand Man- De »anLert'n'sing Zeeuwsch- wordt vertegen- k«»n Ai?°°r •'°°P Brooij- n Ab Verplanke. NeSUaPl0eg WOrdt ge~ IJacki? °°r Pierre Raas tI*Van der Horst. Vrij- ffclamJ'nog gen koers over Direct hP het program" toijmanc daarna vliegen farXf, en Verplanke Khhet Tnd ïrug om za" aan h(f, urgse Geul- kischanH n,atl°naal kam- r opdeel te nemen. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - De commissie wedstrijdtennis wil een toer nooikalender samenstellen en publiceren voor de periode ok tober 1983 tot en met maart 1984. In een schrijven, gericht onder meer aan alle aangeslo ten verenigingen en tennishal lenexploitanten, wordt mel ding gemaakt van dit voorne men. Uiteraard betreft het niet alleen samenstellen en publi ceren. De achterliggende ge dachte hierbij is dat men een betere spreiding tracht te krij gen en dat men in feite de 'wil de toernooien' wil omzetten in 'goedgekeurde toernooien'. Het districtsbestuur in Zee land heeft in deze zaak altijd een soepel standpunt ingeno men. Is het met dit voornemen de bedoeling van de commissie zich harder op te stellen en de in de winter georganiseerde toernooien aan banden te leg gen? Deze vraag werd voorge legd aan de voorzitter van de commissie wedstrijdtennis, Wout Hogendoorn. Hij stelt: „Wij juichen alle activiteiten toe die de tennissport alleen maar ten goede komen. Het is geenszins de bedoeling ook maar iets aan banden te leg gen", aldus Hogendoorn. Toch kan men er niet om heen dat het voor leden van de KNLTB verboden is deel te nemen aan de zogenaamde „wilde" toernooien. Hogen doorn: „Wij realiseren ons goed dat dit niet zo maar even is geregeld. We willen alleen maar proberen alles in goede banen te leiden en daarmee hopen we de samenwerking met de hallen te openen". Om echter een 'goedgekeurd' toer nooi aan te vragen is het nood zakelijk dat de exploitant van de tennishal een wedstrijdco mité opricht, welk comité dan lid kan worden van de bond. In de praktijk zal het er wel licht vaak op neerkomen dat een plaatselijke vereniging een toernooi organiseert. Een bijkomend probleem kan tevens zijn dat aan een goedgekeurd toernooi alleen maar KNLTB-leden mogen deelnemen, terwijl de hallen tevens niet-leden onder hun 'cliëntele' hebben. Een pro- beem waarmee Adrie Snoeren, exploitant van de Ador-sport- hal in De Braakman, niet heeft te kampen: „In dat geval staat bij ons de mogelijkheid open zich aan te melden bij de tennisclub Ador Sport", aldus Snoeren, die overigens positief staat tegenover het idee, dat de toernooien beter gecoördi neerd zijn. „Dit houdt echter niet in, dat wij geen gezelligheidstoer- nooien meer oganiseren", zegt Snoeren, die niet het idee heeft dat deze toernooien ook onder de auspiciën van de KNLTB zullen vallen. De heer Hogen doorn is overigens van mening dat het voor de komende win terperiode nog niet geperfec tioneerd zal zijn: „We zouden al een eind in de goede rich ting zijn als we een betere spreiding tot stand hebben ge bracht". Coördinatie zal zeker de eerste fase zijn. Maar of daarna alle 'wilde' toernooien van de baan zullen zijn, moet voorlopig in twijfel worden getrokken. Van onze schaakmedexverker BRUINISSE - Zaterdag 25 ju ni worden in het dorpshuis te Bruinisse de laatste twee ron den van het Rabo-schaaktoer- nooi gespeeld. De uit Rotter dam afkomstige Bakker maakt een goede kans op de eerste prijs van 1500,-, ten minste als hij de nog resteren de duels gunstig afsluit. Zijn tegenstander in de zesde ronde is Johan de Wolf uit Middel burg. De Wolf zou met een overwinning op Bakker ook nog kanshebber zijn voor de eerste prijs in de hoofdgroep. In de B-groep is het ook spannend. HWP-speler Marco Andriessen gaat zaterdag in de zesde ronde een duel aan met De Jonge uit Bruinisse, met wie de Sassenaar op de eerste plaats staat in de B- groep. Beide schakers hebben vier punten. Als het duel Bakker-De Wolf in remise eindigt, bestaat de kans dat Helmut Cardon of Kees Nieuwelink aansluiting krijgt bij de Rotterdammer. Cardon en Nieuwelink (allebei met 4 punten) gaan in de zesde ronde uitmaken wie van beide HWP-spelers een kans maakt op een betere eindklassering. Ook Adrie den Hamer is nog niet geheel kansloos bij de eer sten te eindigen. Hij speelt za terdag tegen Adrie Dubbel dam. In de B-groep staan vier spelers te popelen om door te stoten naar de top. Noud Mar- quinie gaat het opnemen tegen Dubbeldam, allebei op een halve punt van de twee leiders Andriessen en De Jonge. Lan- gendoen - met evenveel pun ten als het duo Marquinie/ Dubbeldam - heeft misschien iets meer kans een vol punt te scoren tegen Mare de Waal. De zesde ronde begint om 11.00 uur. Het speeltempo is 40 zet ten in 1 uur en daarna 15 mi nuten volgens het knock out- systeem. Indeling zesde ronde: Hoofdgroep: De Wolf-Bakker, Nieuwelink-Cardon, A. Dub beldam-Den Hamer, Verburg- Jansen, Van der Borgt-Pro- voost, Janse-Van de Vreede, Vleeskens-Snijders, Wester- weele-Haak, Van Eekhout-N. Dubbeldam, Jonkheer-Bolle- man, De Ridder-M. Dubbel dam, Van Waterschoot-San- ders, De Putter-Van Stel. B- groep: Andriessen-De Jonge, Marquinie-M. Dubbeldam, Langendoen-De Waal, Krijn- sen-Janssens, Maes-Riemens, De Jager-Verdonk, Van der Sloot-De Best, Dek-Donker, De Ridder-Bommeljé, Poort is vrij geloot. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Twee jeug- delftallen van de Amerikaan se voetbalvereniging Los An geles Sport AC gaan zaterdag 25 juni op het Dow-voetbal- veld twee vriendschappelijke wedstrijden spelen tegen de A- en B-junioren van Sluiskil. Het vriendschappelijke treffen van Los Angeles Sport AC tegen de B-junioren begint om 11.00 uur en om 13.15 uur komen de A-junioren opdra ven om de Amerikaanse be zoekers eens kennis te laten maken met het Zeeuwse jeugdvoetbal. Het Dow-voet balveld ligt aan de Herbert Dowweg in Terneuzen. geslagen: John de Crom, Cor né Heeren, John Pirard, Hen nie Rovers, Charles Dietvorst en Theo Appeldoorn. Het zestal werd op grote afstand gevolgd door een groep van veertien, waaruit Wil van Montfoort en Edwin Rovers (door materiaalpech) snel wegvielen. De 'ouwe' Van Montfoort hield het toen ook maar voor gezien, terwijl de 'jonge' Rovers zich voegde bij de laatste vier renners in de wedstrijd. Maar alles wat achter de kopgroep reed, reed eigenlijk voor spek en bonen, al zijn de kilometers en de punten voor de diverse klassementen mee genomen. Vooraan bleef het begrijpelijk lange tijd rustig. Er kwam pas een einde aan de wapenstilstand met nog drie rondjes te rijden. Het was de latere winnaar in eigen persoon, die de stilte verbrak. John de Crom plaat ste een felle demarrage, die beantwoord kon worden door John Pirard. De tempoverho ging kostte Charles Dietvorst de kop - hij moest iedereen la ten gaan - maar ook de overi ge koplopers wisten zich snel in geslagen positie. In die si tuatie kwam tijdens de laatste meters ook John Pirard te verkeren. Toch al geen sprin ter was hij volstrekt kansloos tegen John de Crom. Amateurs: 1. John de Crom (Hoo- gerheide) 100 km. in 2.14.52, 2. John Pirard (Breda), 3. Corné Heeren (Sint-Willebrord), 4. Theo Appel doorn (Roosendaal), 5. Hennie Rovers (Roosendaal), 6. Charles Dietvorst (Bergen op Zoom), 7. Re né Boeren (Sint-Willebrord), 8, Ad Huijsmans (Stampersgat), 9. John Koeken (Breda), 10. Thijs Fase (Oud-Vossemeer), 11. Theo Gevers (Rijsbergen), 12. Nico van de Klun- dert (Hoogerheide), 13. Fons de Meester (Etten-Leur), 14. Rainiër Valkenburg (Bergen op Zoom), 15. Ad Verbraak (Roosendaal), 16. Pe ter Smans (Bergen op Zoom), 17. Louis van Mook (Oosterhout), 18. Peter Hellemons (Halsteren), 19. Ton van Oorschot (Prinsenbeek), 20. Dirk Uyl (Poortvliet). Junioren: 1. Peter van de Klundert (Hoogerheide) 60 km. in 1.27.55, 2. Th. Akkermans (Nieuw-Vosse- meer), 3. Th. Muis (Giessenburg), 4. R. van Dongen (Dongen), 5. R. Beu ker (Bussum), 6. S. Rakers (Rijen), 7. W. van Loenhout (Nieuw-Vosse- meer), 8. J. Sienders (Zwijndrecht), 9. M. Rommens (Roosendaal), 10. J. Schotanus (Medemblik), 11. C. van Rijen (Hoeven), 12. F. Tak (Bergen op Zoom), 13. R. Zijlmans (Oud- Gastel), 14. C. Nan (Wevershoof), 15. R. Breestraat (Barendrecht), 16. J. Haast (Rijsbergen), 17. R. Brou wers (Teteringen), 18. F. Kramer (Sliedrecht), 19. J. Brandhoff (Hoorn), 20. P. Bouwens (Steenber gen). Nieuwelingen: 1. Bas de Wit (Zeg ge) 40 km. in 58.42,2. A. van Ginne- ken (Bavel), 3. R. van Leeuwen (Rotterdam), 4. P. Timmermans (Hopgerheide), 5. H. Woltman (Giessenburg), 6. T. Deleersnijder (Papendrecht), 7. J. Muis (Giessen burg), 8. E. dtoevoets (Sint-Wille brord), 9. J. Houtop (Rotterdam), 10. J. Zopfi (Veldhoven), 11. K Smits (Zundert), 12. M. Heijnen (Sint-Willebrordj, 13. C. Manniën (Putte), 14. E. Kort (Monster), 15. A. Goense (Ovezand), 16. P. Mol ('s Gravenpolder), 17. L. Huybregts (Wernhout), 18. J. Oerlemans (Hee- ze), 19. A. Vermue (Kapelle), 20. E. Korstanje (Breda). Van onze sport me de v erker HULST - De trimliefheb- bers kunnen op zaterdag 2 juli weer hun hart op halen tijdens de bekende 'Vijf uur van Hulst' voor trimploegen. Deze wed strijd wordt in elkaar ge zet door de toerclub Hulst. Aan deze wed strijd mogen ploegen meedoen bestaande uit vier trimmers. Elk jaar is er een régen van premies tijdens de 'Vijf uur van Hulst' te verdienen. Daarnaast prachtige prijzen ge schonken door de Hul- sterse middenstand. Hoofdsponsor van dit evenement is opnieuw dagblad De Stem. De inschrijvingster mijn duurt tot 25 juni. De aanvang van de Vijf uur van Hulst is 14.00 uur. De prijsuitreiking vindt, plaats in Tiffany om 20.15 uur. In totaal mogen 15 ploegen meedoen. Deze wedstrijd bestaat uit een vijftal onderdelen zoals een afvalkoers. Belangstellenden kun nen zich opgeven of in formatie inwinnen bij Johan de Letter, Wilhel- minastraat 116, St.-Jan- steen (01140-12947). Van onze atletiekmedeioerker VLISSINGEN - Zaterdag 25 juni wordt op de Vlissingse kunststofbaan de derde wed- strijd gehouden in het kader van de atletiekcompetitie voor CD-junioren. Alle vijf Zeeuw se verenigingen komen ook nu in actie. De wedstrijden beginnen om elf uur. Dit vroege aan- vangsuur staat in verband met de wegwedstrijd over 20 kilometer die ook zaterdag in Vlissingen wordt gelopen. De organisatie is in handen van de Middelburgse atletiekvere niging Dynamo '70. AALTEN - Kees Bruins van AV'56 was de beste Zeeuw in de 30 kilometer-wedstrijd in het Gelderse Aalten, waarvoor 290 atleten en atletes van start gingen. Zijn tijd was 1 uur, 55 minuten en 31 seconden. John Guequerre (Dynamo), die lange tijd in het gezelschap van de Goesenaar liep, kwam vlak na hem over de streep in 1 uur, 57 minuten en 6 secon den. Veteraan Adri Verstelle (AV'56) noteerde een tijd van 2 uur en 11 minuten. Winnaar werd Jurgen Hüseman van Rheden. ARNOLD VAN GOETHEM, de jongere broer van amateur Karei van Goethem, steekt in een uitstekende vorm. Dat on derstreepte de Kloosterzande- naar nog eens in een nieuwe- lingenkoers in het Belgische Hamme waar hij na een solo als eerste over de streep bolde. Van Goethem sprong eerst naar een viertal vluchters toe en liet ze in de laatste ronde in de steek. Het was de eerste overwinning van Arnold van Goethem. Van onze zeïlmedewerker TERNEUZEN - De Dow-zeilclub heeft afgelopen week einde het 15-jarig jubileum op uitbundige wijze gevierd. Naast de vele activiteiten op de wal zijn er zaterdag en zondag zeilwedstrijden gehouden voor vier klassen zeil boten en zeilplanken. v Het feest dat hoofdzakelijk in en rondom een grote tent aan het haventje van de Otheense Kreek werd gehouden, werd zaterdag geopend door drs. Barbé, lid van Gedepu teerde Staten van Zeeland. In zijn toespraak liet Barbé alle activiteiten van DZC de revue passeren en gaf de ac tieve zeilclub de raad om op de huidige manier door te gaan. Vele belangstellenden kwamen na de opening het bestuur van DZC gelukwensen tijdens een drukke recep tie. Vele nuttige cadeaus, van peddels tot aan een roeiboot met buitenboordmotor, werden aan de jubilerende vere niging geschonken. Ook kwamen veel mensen een kijkje nemen tijdens de demonstraties van de Dow-onderwatersportvereniging, de reddingsbrigade en de ruitersportvereniging. Tijdens de wedstrijden in de surfklas was Robert Stompff weer ongenaakbaar, zowel zaterdag tijdens een afvalrace als zondag toen hij de snelste was in de twee manches. In de optimistenklas was Kees Ramselaar zaterdag en zondag niet te kloppen. John Riff zeilde ook regelmatig bij de handicap A-boten. Uitslagen: Zaterdag: Optimisten: 1. Kees Ramelaar, 2. Niels Huisman, 3. Arthur van der Peyl. Surfplanken: Divisie 1: 1. Ro bert van de Ende, 2. Bos, 3. Bramer. Divisie 2:1. Robert Stompff, 2. Guido Stompff, 3. Michiel Janssen. Handicap A: 1. John Riff, 2. Rik Harmsen/Bram van de Made, 3. Joachim en Robert Hoge- doorn. Handicap B: 1. Erwin en Patrick Dieleman, 2. Gerard en Gerrit Reewinkel, 3. Frits en Marion Sant. Partners: 1. Rinus en Marcel van Zweden, 2. Willem en Edwin de Ruiter, 3. Mart van Luyk en Wouter Jan van den Berg. Zondag: Optimisten: 1. Kees Ramselaar, 2. Niels Huisman, 3. Arthur van der Peyl. Surfplan ken: Divisie 1: 1. Mark Bramer, 2. Miranda Kristelijn, 3. Marcel Mastenbroek. Divisie 2: 1. Robert Stompff, 2. Guido Stompff, 3. Edwin Janssen. Handicap A: 1. John Riff, 2. Joachim en Robert Hogedoorn, 3. Rick en Guus Hormsen. Handicap B: 1. Jacco Sloover en Rik van Meurs, 2. Frits en Marion Sant. Partners: 1. Edward en Willem de Ruiter, 2. Marcel en Rinus van Zweeden.

de Stem | 1983 | | pagina 9